Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) geotigris9 válasza korcsillio (#74394) üzenetére


geotigris9
tag

Neked 55 - 56 - 57 méret van ajánlva testb. valószínű kicsi lesz. Megrendelted már vagy ..?
(Érdekességnek írom anno gyorsba kellet vennem az outit és 58 méretben volt és kis próbálgatás után /mert mentem vele pár karikát a bringabolt előtt/ úgy éreztem megfelelő lesz bár kicsit nagynak tűnt, de jó volt. Aztán záros időn [néhány hónap]belül le lett cserélve a csavart kormány egy enyhén hajlítottra és az óta tökéletes. Nem bírtam megszokni egyszerűen azt csavart kormányt lehet azért is, mert így, hogy nagyobb a váz az ajánlottnál kényelmetlenebbnek éreztem a tekerést hosszú távon - így utólag elgondolkodva. De az egyenes kormánnyal már teljesen jó. (168 cm vagyok)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74402) korcsillio válasza Vanir (#74397) üzenetére


korcsillio
őstag

A felső cső pont az ágyékomnál van,kissé feljebb is...
Geotigris:meg van már kb.egy hónapja,boltban ezt ajánlották csak most hogy itt olvasgattam kételyeim lettek.Tekertem vele már keveset,alkalmanként 35-40km de nem éreztem kényelmetlennek(bár eddig még mást nem próbáltam soha).

[ Szerkesztve ]

(#74403) Runner_fxr válasza fpeter07 (#74384) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A felesleges kijelentés erős túlzás, de az igaz, hogy sok mindent le lehet nyomni sokféle bringával.
Viszont én úgy vagyok vele, ha adott egy ilyen technikai megoldás, akkor azt érdemes ki használni amennyiben van rá módunk. Mi a fenének gyötörjük magunkat merev villákkal stb, amikor ilyen szinten tart a technika mint manapság?

SSJmeszes: Igen, ma már a tapered egy elég alap dolognak számít. Egyébként van rá megoldás, de nem ajánlom. Fél integrált kormánycsapágyat fogadó vázaknál működik, kicsit nagyobb is lesz a beépítési magassága a villának, mivel a kúpos nyak miatt nem megy be teljesen a nyak az 1 1/8-as fejcsőbe.

Vázat az alapján tudok ajánlani, hogy milyen felhasználásra kell. De vázat elég nehéz szerezni, a gyártók inkább komplett bringában gondolkodnak.

Szeretnék venni egy ilyet, de Magyarországon beszerezhetetlen, még hasonlót sem látok sehol. Rendel esetleg valaki most külföldről valamit? Mert akkor betársulnék egy ilyen sárvédővel. :)

[ Szerkesztve ]

(#74404) geotigris9 válasza korcsillio (#74402) üzenetére


geotigris9
tag

Tehát már nálad van a canga már javában használod akkor nem értem az eredeti megjegyzésedet ? :F
Az számít ahogyan érzed ha le van írva nem ez az optimális méreted az adott fajta bringához, attól még lehet neked ideális megfelelő az adott bringa.

(#74403) Runner_fxr Vannak emlékem merev vázas montival zúzós lefelét elkövetve terepen jó "pattogó úton" hát éreztem a csuklómat a végén rendesen. Így terepen teló nélkül esetleg nagy tempóban felejtős. :N

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74405) #27813376


#27813376
törölt tag

Sziasztok. Vettem végül egy cross-ot. Akciósan 152.900 volt az ára hazaszállítva. Keveset mentem is vele, eddig nagyon bejön mind méretileg, mind futásilag. Beállítottam a váltót, finoman vált. A fékek is jók, persze kopni kell még össze.

(#74406) pc360 válasza ShiTmano (#74382) üzenetére


pc360
addikt

Nah, nagyon király, nem is tudtam, hogy a normál szériák közt is előforudul a méret.

És 185? :D Régen majdnem megvettem egy Race Face-t, ami ekkora, de a 85 ezer 8 éve kicsit brutális lett volna érte. Most is az lenne.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74407) korcsillio válasza geotigris9 (#74404) üzenetére


korcsillio
őstag

Eddig nem nézegettem ezeket a leírásokat,ezek szerint valamennyivel nagyobb lenne nekem az ajánlott,de úgy érzem ez optimális számomra.Kíváncsiságból ki fogok azért próbálni egy nagyobbat is.

(#74408) geotigris9 válasza pc360 (#74406) üzenetére


geotigris9
tag

Jók is azok a Race Face alkatrészek iszonyat dizájnosak az tény nem olcsók.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74409) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#74398) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Őszintén szólva mostmár teljesen összezavarodtam. Most akkor milyen méretet vegyek? 17.5.vagy 18?

(#74410) geotigris9 válasza Runner_fxr (#74403) üzenetére


geotigris9
tag

Nem tudom a képen látható jó lenne- e neked méretben? (az 26 és 27.5 vázra van ajánlva) Már én is régóta tervezek ilyen felépítményt a cangára.

És ezen is gondolkodok mégis csak más valamit sajátkezüleg megcsinálni, csak kellene megfelelő alapanyagot találni hozzá és akkor már jobb áron mintha gyárit venne az ember.
[link] :Y

(#74409) IMIIKE1998 Mint írtam utóbb érdemes több méretet megpróbálni és úgy eldönteni, ha van rá mód.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74411) ShiTmano válasza pc360 (#74406) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Van itt minden. Ha Te vagy Förstemann álnéven, akkor 180-as Dura Acet is rakhatsz 29-es montira. Az az 55-42 :Y Deicidenek pont jó lenne. :)

Vagy négyszögesben állítható 215-ös. [link]

Surly 185

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74412) ShiTmano válasza 6030D (#74387) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Bm-en melyik fék fórum? Van egy pár.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74413) IMIIKE1998 válasza geotigris9 (#74410) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ezek után már magamban sem bízok, mert erre is azt hittem először, jó. :/ Pedig mondtam neki, hogy biztos jó-e....?

[ Szerkesztve ]

(#74414) geotigris9


geotigris9
tag

Szegény srác biztos az emlegetett "libegő" pályán ment le .. ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74415) geotigris9 válasza IMIIKE1998 (#74413) üzenetére


geotigris9
tag

Nincs valami haverod akivel kb. egy magasak vagytok és esetleg kipróbálni az ő bringáját? (Aztán látnád már milyen méretű dukálna neked attól kisebb nagyobb vagy azonos ..) :)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74416) geotigris9 válasza geotigris9 (#74410) üzenetére


geotigris9
tag

(Kerékméretre.) :B

teszt

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74417) ivana válasza geotigris9 (#74401) üzenetére


ivana
Ármester

Dehogy kicsi, outinál van ugye CC meg CT és mindenki CC-t használ, kivéve a ezek a netes szarok. Pl. én 175cm vagyok, 82cm belső lábhossz, és a méretem az 53-as klasszik geo, de 54-es már nem kéne az tuti, de egy 52-est lehet kipróbálnék (itt koskormányról van szó).
A te méreted kb. 51+-1 CC ami 52-54 CT. 58 (ráadásul ct) az nekem is nagy (been there done that).
Egy egyenes kormányos váz mindig hosszabb, ezérf segített az egyenes, de szerintem neked a felsőcső most is magasan van...

(#74418) dokee78 válasza 6030D (#74387) üzenetére


dokee78
félisten

Mert pont az én méretem.
Rockriderből is az M-es van gobdolom a többiből is az való nekem.
Még nem írta,de a kép alapján sejtettem,hogy nekem való.

Ingyen jöhet postát állom.

Más:
Kinek van itt Kelly's TNT 30 fekete?

[ Szerkesztve ]

(#74419) Runner_fxr válasza geotigris9 (#74410) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

27,5"-ös bringához kéne. Röhej, hogy Magyarországon szinte senki nem tart ilyet, pedig egy elég hasznos kiegészítő.

(#74420) geotigris9 válasza ivana (#74417) üzenetére


geotigris9
tag

Mint írtam vételnél is nagy volt kicsit, de nem volt nálam gond ez sem akkor sem most. (A kormánynál meg állandó fogásváltogatás volt felső fogásnál nem lehetett vele fékezni alsó fogás kellet hozzá, a kormánynál sem igen lehetett letámasztani hála bandázsnak ,mert az könnyen sérül.
Az egyenes kormánynál még raktam a két szélére két-szarvat, jó az néha montinál szerettem. Ez védi a markolatot is a sérülésektől és emelkedőn is jobb ott kapaszkodni.)

(Nem találtam képet, de régen volt valami kétkaros kényelmi fékkar, outira valami olyasmit jobban el tudtam volna rá képzelni.)

Aztán meg az a hipotézisem, hogy ki milyen bringával lett beoltva annak idején mi volt neki az első időkben outi vagy monti. Azt figyeltem meg akinek outi volt az első típusú bringája az ha később be is szerez egy MTB-t és azzal próbálkozik. Isten igazából a szíve akkor is a outikhoz fog közelebb állni és azzal fog szívesebben menni még ha nüansznyi is a különbség nála kettő között.
Bár emlékszek anno futóbicikli szerű kis bringám volt aztán volt nagyobb talán valami 12 vagy 16 " -s kis gyerekbringám a következő egy BMX aztán jobb hián nővérem 5 sebességes Schwinn Csepel inkább trekking jellegű gépét zúztam ő úgy sem sokat használta. Végül kaptam egy krómozott merev-vázas Neuzer -t amit imádtam későbbiekben elloptak. Aztán jobb hián még befigyelt egy áruházi ösztelós is amit nem kíméltem a hegyekben terepen sem. Először a villája halt meg nem bírta gyűrődést és elhajlott meg stucni is végül már szétnyílt a végén a váz a gyűrődéstől. :DDD Gyorsban meg kellet valami és jobb hián egy új Schwinn Csepel Avenue lett amit már teljesen átalakult. Végül építeni akartam saját igényemnek ízlésemnek valót, de nagyon elakadt a projekt ami KONA lett volna.?. (ugye pénz) Aztán meg kell valami, de tényleg valami minőségi addig is még nem áll össze az a bicó. Addig is vettem egy merev-vázas KONÁT (az épített az fully ..) Amit meg annyira megszerettem és annyira jó bringa és úgy egyben van, hogy alig lett rajta ez- az cserélgetve. Pedig terveztem rajta teljesen XT -e való feltuningolást minim, de nekem nem éri meg nem hozna nekem annyival többet teljesítménybe a mostani lényegében állapothoz amennyit- e téren költenék a cserére. Valahogy így néz ki a kis "jó barátom".
(Ami érdekes, nagyon nem fotózgattam soha inkább csak megyek vele mint fényképezem. Tervezgetve volt már valami kis fotósorozat, de közben ami már elfogatható képet készítene róla fényképezőgép azt sikeres likvidáltam .. kettőt is. A telefon meg gyengusz képet csinál nagyon.)
(Ez most jó rövidre sikeredett. :P )

(#74419) Runner_fxr Ha az jó itt lehet rendelni csak nem ajánlott netes bolt ugye bár. :U

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74421) geotigris9


geotigris9
tag

Szóval lemaradt a lényeg a végén röviden csak arra akartam kitérni, hogy felnőttként megkapott első bicikli típus lesz általában az embernél a meghatározó nálam ez a MTB, tehát kapnék is valami outis karbon csodát akkor sem válna annyira szívem csücskévé mint egy monti ez egészen bizonyos.
Ki vélekedik hasonlóan?

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74422) IMIIKE1998 válasza geotigris9 (#74415) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ha esetleg nem tudnának 18"-ast adni, jó lesz a 17.5" vagy az is kicsi?

(#74423) Tothgera30 válasza ShiTmano (#74393) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Viszont az M8000-es váltószett egy hangyányival jobb. Az még külön poén hogy ezt már nem kell XTR-re moddolni, mert alapból kettőt léptet, ha tovább nyomod a kart.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74424) bunddog válasza ShiTmano (#74393) üzenetére


bunddog
tag

Akkor 785öt kell vadásznom :) köszi az infót

(#74425) 6030D válasza ShiTmano (#74399) üzenetére


6030D
Ármester

Az ebike piros kosaras, tehát nincs, az ecobike-nál azért rákérdeznék, van-e. A múltkor nézegettem német webshopokat, ott nem láttam.
Olvasd el a bm tárcsafék fórumot, ott leírják mi a fő hibája. A változó, nem megbízható nyomáspont.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#74426) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#74422) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Vázméretet úgy kell mérni, hogy az ülés és a kormány nyaka közti részt kell megmérni?

(#74427) 6030D válasza IMIIKE1998 (#74426) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, de ha elolvastad volna azokat, amit egy hónapja írtam, hogy olvasd el vásárlás előtt, most nem szopnál...
A vázméret annak a csőnek a hossza, amibe a nyeregcső megy (nagyon egyszerűen fogalmazva).
Minden gyártó csinál valami vázat valami geo-val, és abból pár méretet. Általában 1-1,5" lépésekkel, hozzá igazítva a többi vázrészt. Tehát ha megint Genesist kapsz, nem fél collokból kell választanod, hanem amit gyártottak (meg van raktáron).
A nyereg kormány távot azért írtam, mert ha van egy kényelmes bringád, akkor ugyan akkora távolságú legyen az új, nagyon mellé nem lőhetsz. Pont akkora nem lesz, arra van a stucni csere.
Ha megvan a bringa, beállítod a nyerget, és elmész tekerni, hogy jó-e... ha nem, akkor nem jó a méret vagy a geo.
Most így utána gondolva eladó legyen a talpán, aki egy karcos, kopott tárcsás, láncos, hajtókaros bringát visszavesz 1 hónap után.

dokee78: a 16,5" az S-es váz már. Szerintem ebből nincs is kisebb.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#74428) IMIIKE1998 válasza 6030D (#74427) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát kb. úgy néz ki, mint az új, nem sokat használtam, a gumi poros egy kicsit, de amúgy semmi nem látszik rajta. Különben az eladó mondta, hogy "Neked ennél nem kell nagyobb." Magyarul szembe kellett volna szállnom egy "szakemberrel"?
Amúgy meg a 60 napos árucsere garancia idejében meg bőven benne vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#74429) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy Neuzer City 7 sebességes biciklim és elkopott a hátsó fogaskerék, illetve a láncra is ráférne 1 csere.
A probléma ezzel, hogy van mikor váratlanul vált át sebességet, illetve fordul át hajtáskor a tengelye körül, no meg a 7. sebességbe szinte sosem vált át.
Milyen cuccot ajánlanátok hozzá normális áron, lehetőleg még 10eFt alatt?
A kerékpárt mindig használom munkába járáskor, télen-nyáron!
Jó volna valami megbízható alkatrész, itthoni boltból!
Nem vagyok szakértő, így a "kínai" dolgokat hadjuk. :B
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74430) 6030D válasza IMIIKE1998 (#74428) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a ruhaboltban azt mondja az eladó, hogy jó rád ez a póló, de kilátszik a köldököd, megveszed?
Vannak profit orientált eladók meg vannak rendesebbek...

makoss: vidd el szervizbe. Lánc + racsni csere, váltó állítás, lehet, hogy bowden csere is. Otthon szerszám nélkül nem tudod megcsinálni. 10e alatt lesz munkadíjjal.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#74431) IMIIKE1998 válasza 6030D (#74430) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Jó, akkor ha nem veszik figyelembe az árucsere garanciát, akkor a fogyasztó védelemhez fordulok... Amúgy használtan eladva mennyit dobnának érte?

[ Szerkesztve ]

(#74432) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok

Volt már valaki a Salzkammergut-in?

(#74433) makoss válasza 6030D (#74430) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
A kormányválóm cserélve lett nem mondtam, ehhez volt hozzá a bovden, viszont hátsó váltót cserélni nem kell?
Vagy rugót benne nem tudom, mert nem áll be a 7.-dikbe szinte sosem. :( :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74434) ShiTmano válasza Tothgera30 (#74423) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszi az infót. Ha jól emlékszem Neked az átütős agyakkal volt problémád ebből a szériából. Úgy néz ki vannak gondok ezzel a sorozattal, de majd a 8100 kiköszörüli a csorbát.

(#74424) bunddog Itt van még egy teszt róla. XT

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74435) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

A merevvillás montim 48-as vázméretű. Létezik? Úgy mérem, ahogy testbikeon mutatja.

(#74436) ShiTmano válasza IMIIKE1998 (#74435) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Létezik. 48cm=19"-os.

DE, mivel a nyeregcső állítható, így a horizontal vagy effective top tube (vízszintes felsőcső hossz) ami meghatározza igazából a méretet. Azt érdemes figyelni. Ez gyártónként eltérhet. Vannak kimondottan rövidebb vagy hosszabb (egy nyeregvázcső méreten belül!) vázak. A stucnival túl sokat nem érdemes játszani, mert az irányíthatóságot általában rontja, ha eltérünk az átlagtól.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74437) IMIIKE1998 válasza ShiTmano (#74436) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Magyarul ilyen nagy kellene nekem? Testbike max. 18-ast ír.

(#74438) hawkfoto válasza IMIIKE1998 (#74422) üzenetére


hawkfoto
tag

Én 175cm vagyok, 19"-os a vázmérete a bringámnak. Néha használom a feleségem 18"-át, elvagyok azzal is, de a 19" nekem kényelmesebb.

(#74439) TayRol válasza IMIIKE1998 (#74437) üzenetére


TayRol
veterán

Én úgy fogalmaznék, hogy 18-19-es váz kell neked. Ennél kisebbet ne vegyél.

(#74440) IMIIKE1998 válasza TayRol (#74439) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Na akkor megyek és reklamálok hogy rámsóztak egy rossz méretet.

[ Szerkesztve ]

(#74441) ShiTmano válasza IMIIKE1998 (#74437) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ha átlagos testalkatú vagy, akkor igen. De mint fentebb írtam inkább a felsőcső hossz ami számít, mert az nem állítható. Én pl. idomtalan vagyok (extra hosszú láb, extra rövid felsőtest). 180centimhez 16-18-as vázak felsőcsöve jó, viszont a nyeregvázcső lehetne 21-23" is akár.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74442) 6030D válasza makoss (#74433) üzenetére


6030D
Ármester

Nem kell váltót cserélni, van egy határoló csavar, azon kell állítani, hogy leváltson 7-be.

IMIIKE1998: a vázméret csak egy irányadás, ne azért vedd, mert 19"-os. Tavaly a 27,5/29"-os Cube-nál az egyikből 19 a másikból 20" volt a jó nekem. Mivel azoknak azonos a felsőcsöve. Nézz meg egy régi meg egy új vázat oldalról, az újnak "laposabb" a váza (paralelogramma). Ugyan olyan hosszú, csak rövidebb a nyeregvázcső.
Ha nem szánsz rá pár órát az olvasgatásra, ugyanúgy át fognak k*rni.
Új... persze, te is megvennéd most bárkitől 129-ért, nem? Boltba nem rakhatják ki, mert van rajta karc, tehát nettó bukta. Használtan szerintem 70-80e-t ér.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#74443) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#74400) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Erre senki nem válaszol? :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#74444) Runner_fxr válasza geotigris9 (#74420) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jobb híján, lehet berendelem ezt. Köszi!

Régen abszolút a mtb volt a divat, de azóta változtak a dolgok, most már sokan rájöttek, hogy jobban járnak ha a felhasználási területhez veszik a kerékpárt. Attól függ hol szeretsz bicajozni, ha aszfaltozni szeretsz, nincs kizárva, hogy megkedvelnél egy jó minőségű országútit. Rájönnél hamar, hogy idáig a monti csak kolonc volt a nyakadon. Hasonló dolog ez mint a 2000-es éveke elején a DH őrület, kb mindenki DH és FR bringát akart. Teljesen mindegy volt, hogy van e rá szüksége vagy nincs, mindenki a duplavállas villáktól, hatalmas rugóutaktól volt elájulva, aztán képesek voltak az emberek még akkor is egy sár nehéz DH gépet venni, ha alapvetően túrázgatni szeretnek. Szép lassan rájöttek, hogy jobban járnak egy kisebb rugóutas, de jelentősen könnyebb bringával, amivel fel is tudnak tekerni a hegyre. Ma már csak az megy DH géppel aki valóban arra használja.

6030D: Valóban hibás abban, hogy nem fogadta meg a tanácsokat, eleve azért jön egy ember egy ilyen fórumra, hogy informálódjon. Viszont ha belegondolsz, egy vásárlónak nem kötelessége tudni, hogy neki milyen méret kell, azért van ott egy eladó, hogy segítsen, nem pedig azért, hogy a pultot támassza vagy hülyeségeket beszéljen. Teljesen jogos ha visszamegy és reklamál, hogy nem jó a méret amit eladtak neki. Abban az esetben nincs oka, ha ő maga kérte azt a méretet és az eladó elmondta, hogy szerinte az kicsi lesz, de ennek ellenére neki az kellett. Ilyennel már én is találkoztam, természetesen nem is vettem vissza a bringát.
Még azért is reklamálhat egy vásárló ha nem az igényeinek megfelelő bringát adják el neki. Ha mondjuk valaki versenyezni akar, de egy erre alkalmatlan olcsóbb gépet adnak el neki, esetleg más kategóriából, mint amire szüksége van. Persze ehhez a vásárlónak is pontosan meg kell határoznia az igényeket.

[ Szerkesztve ]

(#74445) 6030D válasza Runner_fxr (#74444) üzenetére


6030D
Ármester

Ez így van. Egy boltban, ahol a tulaj vagy az eladó, aki közvetlen kapcsolatban van a tulajjal, árul és érdekük, hogy a vásárló visszajöjjön, ott el lehet intézni. Egy multinál, ahol ahogy írtad is alul fizetett emberek dolgoznak, emlékezni fog valaki, hogy 1000 vásárlóval ezelőtt ki mit mondott? Ha visszaveszik, mert az eladó ráerőltette, akkor ki fizeti ki a bukót, amikor a kasszahiányt is levonják. De legyen így, vegyék vissza, vagy kapjon jó méretet. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#74446) pc360 válasza Runner_fxr (#74444) üzenetére


pc360
addikt

Mondjuk pont emiatt mert fel bennem, hogyha alapvetően a városban + nem terepes túrákon használnám a masinát, miért vegyek fullyt? Nagyon vonz a dolog, de mindig inkább a sebességen voltam rajta. Úri huncutság lenne fullyn városi közlekedni. Van esetleg valami alternatív javaslatod? Mert valamikor szeretnék fullyt, viszont még mindig nem prioritás. Előbb kellene egy cyclocross alapú valami, ami egyrészt bírja alattam, másfelől aszfaltszaggató.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74447) pc360 válasza -=RelakS=- (#74400) üzenetére


pc360
addikt

Melyik ez a kecske?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74448) ShiTmano válasza -=RelakS=- (#74443) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

A kérdés(ed)ben benne volt a válasz(od) is.
Ha integráltra váltasz azok már 9-10-11 sebességesek minimum. Tehát új sor is kell, ahhoz természetesen új váltókar. Az új sorhoz új (kazettás) agy is kell. (a 6 sebességes valszeg még menetes) Láncból (mondjuk ez nem említetted) is természetesen a hajtáshoz való (9-10-11) sebességes kell. És bizony a 6 sebességes hátsó váltó sem viszi el az új sort.
Első váltó passz, de szerintem az is cserés.

Ja és persze középcsapágy is kell hozzá.

Ez így mondjuk nem lesz olcsó. Lehet érdemesebb lenne bringát cserélni, hacsak nem valami űber teleszkópod van.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74449) Runner_fxr válasza 6030D (#74445) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tapasztalatom szerint egy multinál nagyobb esélye van az ilyen cserére mint kisebb boltoknál, csak hívatni kell a felettest és kicsit balhézni. A decathlonba ha valami kerékpáros műszaki hiba, garanciális reklamáció volt, először ugye a műhelybe irányították a vásárlót, ott voltam én. Ha úgy mértem fel, hogy nem jogos a követelés, mivel felhasználói hiba okozta a kárt, akkor is páran értetlenkedtek és követelték a garanciális cserét. Olyan is volt aki saját bevallása szerint nekiment egy kukának és ezért elgörbült a villa, de követelte a garis cserét. Hívatta a felettest, én odahívtam azt a bohócot, az meg kicserélte neki gariba, rám meg gúnyosan nézett a vásárló, hogy na ugye megmondtam nekem volt igazam arckifejezéssel. Ezek a multik szépségei. :) Szóval simán van esély a cserére, csak ne hagyja magát lerázni.

Olyat is láttam jó párszor, hogy valaki a hibátlan bringákat hozta vissza a decathlonba, hogy neki ezek nem tetszenek és vegyük vissza. Vitt 3db alap montit, gondolom kellett valami túrára, aztán volt bőr a képén visszahozni, hogy ez neki nem tetszik, adjuk vissza a pénzt. Számtalanszor vissza is vették ha balhézott. A magyar vásárlók eszméletlenül elszemtelenedtek, mivel a multik sok esetben túlzottan elkényeztették őket.

pc360: Sokszor felmerül a kérdés, hogy valami olyan gép kéne ami mindenre jó. :) Ilyen sajnos még ma sincs. Elmondásod alapján valóban semmi szükséged egy fully-ra. De ha annyira mozgatja a fantáziád, hogy vajon milyen lenne, akkor gyere el szeptember 24-én a kamara erdei kerékpáros tesztnapra.

[ Szerkesztve ]

(#74450) -=RelakS=- válasza pc360 (#74447) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Régi, szerintem már van vagy 18 éves masina. Bot egyszerű "mtb", 3*6-os rendszerrel. Aztán ha már cserés, miért is ne fejlesszek az újabb géphez hasonlóan 3*9-re? Így legalább azonos áttételezést használhatok mindkettőn, a különbség csak a két hajtáslánc minőségében/árszintjében lenne.

ShiTmano
Igen, az megvan, hogy sok mindent kell cserélni, csak hogy hagytam-e ki valamit szokásomhoz hűen, az a kérdés.
A lánc az túl egyértelmű, ezért nem írtam, de úgy látom, mást nem tettél hozzá, igaz?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.