Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) Pttypang válasza imyourfriend (#73600) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, de ez montisoknál nem igazán opció, használt belső meg valószínűleg mindenkinek akad otthon :)

Everybody lies.

(#73602) geotigris9 válasza Pttypang (#73599) üzenetére


geotigris9
tag

Ezt a két hszt-t olvasd el:
(#73556) 6030D
(#73555) 6030D

(Azt nem tudom miért többes számba írta mert te írtad csak hogy karcolja.)

Én is már szedtem le a neos védőt a gépről semmi karc alatta. (Max attól lehet karcos utána ha koszos vázra van rátéve és nincsen előtte lemosva letörölve a villa.)

Meg nem mondhatnám, hogy csavarodna a vázon az enyém, nyilván lehet rossz minőségű is neosba meg mit tudom én nem megfelelő méretű esetleg a villához stb. De akkor sem hiszem, hogy még az is karcolná, ha ilyen minőségű és csavarodik kissé rajta.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73603) geotigris9


geotigris9
tag

Ahhhhhhhhhhhh most egy héten belül már negyedszerre kell ragasztanom a outin a gumit ugyanis ma is lapos volt rutinszerű indulás után tapasztalva a változatosság kedvéért most az első lapos.
(Erősen újra elgondolkodtam a defektgátló folyadékos belső használatán. :U )

Ezt néztem régen egy napi használatos géphez csak ára ami visszafog a boltbajáros outi rögtön minimum megháromszorozná az értékét. (Ugye teljesen költséghatékonyan van használva szerelve az nálam.)

Valaki esetleg használ ilyen gumit itt, személyes tapasztalatra kíváncsi lennék azért?

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73604) Pttypang válasza geotigris9 (#73602) üzenetére


Pttypang
veterán

Értem, de ettől még előfordulhat, a 990 huf meg a 0 huf között van különbség ;]

Everybody lies.

(#73605) geotigris9 válasza Pttypang (#73604) üzenetére


geotigris9
tag

Nyilván ezzel nincs is gond ,nem erre a részére mentek a reagok., de azt írtad karcolja pedig ennek kivédése érdekében van feltéve a cangákon és úgy tűnik, hogy nem feltétlen fedi a valóságot a "karcos" állításod. Csak erre akartam reagálni.

Ezt most néztem róla régen még nem volt, de újat nem mondott nekem srác. (de ugye egy teszt nem teszt)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73606) imyourfriend válasza Pttypang (#73601) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezért adom oda a kerékpárboltban egy montisnak a ledobott bandázst, igaz ritka dolog ez de hasznos helyre megy. :) Amúgy 1500-2000 tán az esztétika. :D

(#73607) geotigris9


geotigris9
tag

Csak a szöveg miatt:

"A bicikliben 5 Balaton kör illetve 2 Vác - Szob túra van, (kb. 1200 km van).
TEREPEN SOHA NEM használt, teljesen költségmentes szervizelt, rögtön használható állapotban"
[link]

A kép itt is mindent elárul kicsit túl drága ez a gép bicikliútra túrázni hétvégenként. Biztos ezért lett eladó .. :P (szerintem nem oda való persze ez a magán véleményem)

Más: "Kristálykert" most a TILOSON! ;)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73608) geotigris9


geotigris9
tag

Majdnem ez lett anno az első komoly montim: [link]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73609) geotigris9


geotigris9
tag

Új rész van fent: BRINGA_TV

Más:
SPD tutoriál aki ezen gondolkodik és még nem próbálta: [link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73610) Hasaggymeg válasza salieri. (#73567) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg kell óvatosan melegíteni hőlégfújó,esetleg hajszárítóval.Hátha...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#73611) Hasaggymeg válasza geotigris9 (#73607) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szobon lakik,letekert Vácra,ahonnan bement a Pestre,majd átszállással Siófokra,ahonnan lenyomott öt Balaton kört,aztán vissza Pestre illetve Vácra vonattal,ahonnan haza Szobra bringával.Egyéb kérdés? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#73612) 6030D válasza Hasaggymeg (#73611) üzenetére


6030D
Ármester

Miért van a telefonszám mellett Süllysáp? :D
Amúgy nem rossz az az ár, szerintem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#73613) IMIIKE1998 válasza 6030D (#73592) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ez hol van amúgy? :)

(#73614) Runner_fxr válasza 6030D (#73590) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gondolom valahogy eltüntették a képről a támasztót, magától nem áll meg az biztos. :)

(#73615) 6030D válasza geotigris9 (#73602) üzenetére


6030D
Ármester

+Crytec210: több szélességben lehet ezeket kapni, nekem úgy van fent, hogy pont takarja egymást a tépőzár két oldala, és úgy kell ráfeszíteni, kb fél cm-t nyúlik is. A váltó bowden tartója kiáll a villából, az is nehezíti, hogy elcsússzon. 2 kézzel kell a helyére tekerni, ha fent van, hogy egyenes legyen a felirat. Azt a lánc nem fogja csapkodással megmozdítani.
Nekem amúgy sem jön be a tekerjünk rá ezt-azt, max egy DH gépen, azokon jól mutat. Minden máson számomra sufnituning szerű, mert nagyon kevés ember tudja szépen, párhuzamosan feltekerni úgy, hogy a vége is szép legyen. Meg ne mozduljon el. Ha nem feszítve rakod fel, az előbb elmozdul szerintem, akkor az is karcol..
Egyedül outira nem raknék neoprént, csak ha fekete (sötét) a váz. Oda én is valami színben passzoló bandázst tekernék, úgysem koszolódik, mert nem kap annyi dzsuvát meg nem is csapkodja annyira, mint terepen.

IMIIKE1998: Mátra maraton, Sástó. Ez a gyerekversenyen van, de a kis srác (vagy csak ugyanezzel a biciklivel más) elindult a Mini távon is (13 km/300m szint) úgy, hogy egy felnőtt ment mellette kísérőnek. :R Van arról is kép, csak most nem találom. Megvan. Befutó.

Runner_fxr: Pattex Super fix. :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#73616) Cathfaern válasza 6030D (#73615) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Outira nem is kell ilyen, mitől csapkodna a lánc? :)

(#73617) geotigris9 válasza Cathfaern (#73616) üzenetére


geotigris9
tag

Ausztriában nem lenne kérdés, de a " utakon" kedves hazánkban ..
(Most tekintsük el attól, hogy valaki kocsival elviszi a cangáját egy tényleg jó úthoz, hogy ott menyen vele utána nyilván nem fogja ott csapkodni a láncot neki.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73618) 6030D válasza Cathfaern (#73616) üzenetére


6030D
Ármester

Nem tudom, nem járok outival, de amikor néha egyet kettőt látok itt Vác környékén a remek, gyökeres bringaúton közlekedni, azért csattog ott is rendesen a rendszer. (gondolom ott is váltó meg lánchossz függő, hogy mennyire, de azért hallani).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#73619) geotigris9 válasza 6030D (#73618) üzenetére


geotigris9
tag

:D

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73620) concret_hp válasza Cathfaern (#73616) üzenetére


concret_hp
addikt

jártál hazai utakon mostanában? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73621) Strezi válasza geotigris9 (#73617) üzenetére


Strezi
őstag

Szerintem ne "ausztriåzz" ha még nem jårtál arra rossz úton ;) ott sem minden út tükörsima, pl. Stuhlecke nagyon szar mindkét irányban, pedig igen forgamlas hely ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#73622) geotigris9 válasza Strezi (#73621) üzenetére


geotigris9
tag

Mindenütt vannak rossz utak is általánosságban tedd egymás mellé ottani és az itteni utakat, de mondhattam volna pl. Szlovákiát is ..

Más(nem bringás):
[link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73623) TheProb válasza TheProb (#73572) üzenetére


TheProb
veterán

valaki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73624) geotigris9


geotigris9
tag

Olyan a váz alakja mint egy nyílvessző hegye. :)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73625) 6030D válasza TheProb (#73623) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, kifelé kell állítani egy kicsit. Itt a hogyan.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#73626) Normi™


Normi™
őstag

Nem tervez valaki a Bike24-ről rendelni egy héten belül?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#73627) Strezi válasza geotigris9 (#73622) üzenetére


Strezi
őstag

Ahova én sokat jártam ausztriába (Eisenerz, Hiflau, meg odafelé keresztbe kasul minden kisebb út), összevetve ahol lakom és bicózok (Komárom-Esztergom) kb. egálban van, ha nem jobb itt.
Persze, a nagy budapesti úthibából kiindulva nem ilyen rózsás a kép ;]

De, alapvetően terepen megyek szóval nekem igazából édesmindegy :DDD

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#73628) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Valaki ismeri Halápot? Úgy hallottam, vannak ott "domb-szerűségek", és nincs messze Debrecentől.

(#73629) TheProb válasza 6030D (#73625) üzenetére


TheProb
veterán

Beállítottam az elsőt, most meg a hátsó szarakszik. Ezzel mit lehet kezdeni?

Ha hátra elkezdem tekerni a pedált akkor ezt csinálja, elkezd lefele mászkálni a lánc. Ha előre tekerem akkor visszamegy az eredeti helyére. Továbbá az is furcsa, hogy ha felfelé váltok, akkor ha nem csak 1 kattanásig nyomom a kart, hanem ütközésig akkor felvált 3-4 fokozatot is.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73630) -=RelakS=- válasza TheProb (#73629) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1: ha előre tekersz, és marad a helyén a lánc, akkor jó
2: vannak olyan váltókarok, hogy ha az alsó, hüvelykujjas kart nyomod, 2-3 fokozatot is át tudsz váltani vele
3: visszafelé tekeréskor a legnagyobb tányéron van elöl a lánc? Ha igen, akkor:
a: ne csinálj ilyen kereszbe váltást, nem jó
b: válts kisebb lánckerékre. Akkor is elmászkál a lánc?
c: amúgy meg ne tekerj hátrafelé, mert minek?

+1: A váltót nem fejjel lefelé használod. Próbáld ki állványon, vagy ha nincs, akkor megemelt hátsó kerékkel, hogy visszafelé tekeréskor mi történik.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73631) ivana válasza 6030D (#73618) üzenetére


ivana
Ármester

Rövidkanalas outi váltónak nem kellene hozzá érnie láncvillához max. ha telibe kapod 30 felett a kátyút, de az egyébként se ildomos 25-ös kerékkel.

(#73632) TheProb válasza -=RelakS=- (#73630) üzenetére


TheProb
veterán

Holnap meglesem élesben akkor.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73633) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Van itt olyan ember, aki allergiás a parlagfűre? Sajnos én igen, és igy szinte lehetetlen biciklizni, konkrétan állandóan folyik az orrom, viszket a szemem, tüsszögök. Van esetleg valakinek valami praktikája?
Relaks: Hát nagy szívás ilyenkor, az tény. :(

[ Szerkesztve ]

(#73634) -=RelakS=- válasza IMIIKE1998 (#73633) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Haggyá :D
Valahogy ma sincs kedvem tekerni, pedig ki kéne próbálni, hogy a maszk segít-e.

Az viszont nem segít, hogy nem rég csattintottam el kb 90 ezret egy Rudy Project szemüvegre, de pont olyan huzatos, mint a rendes szemüvegem :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73635) Pttypang válasza -=RelakS=- (#73634) üzenetére


Pttypang
veterán

Segiteni segithet, csak eppen levegot nem kapsz benne.

Everybody lies.

(#73636) Napfénysüti válasza -=RelakS=- (#73634) üzenetére

Milyen Rudy-t vettél annyiért?
Nekem eddig a Tralyx nagyon bevált nem véletlen zengenek mindenhol ódákat róla. Lehet írok is majd tesztet Logoutra.

Més que un club!

(#73637) -=RelakS=- válasza Pttypang (#73635) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hidegben és tavasszal már használtam. Nagyon vicces úgy lihegni benne, hogy több réteg ruha van rajtad, de a beszívott levegő alapján majdhogynem tavasz van :C

Napfénysüti
Rudy Project Agon.
Kb 35-40ezerrel megdobta a költséget a csiptető, és a bele csiszoltatott üveg.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73638) ShiTmano válasza IMIIKE1998 (#73633) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Kecsketej? Valaki szerint nem használ. Unokanővérem férjének elmúlt tőle. [link]

[link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#73639) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek meg merjem venni ezt a gépet?

A felszereltségéhez mérten már szinte gyanúsan jó az ára, nem? :))

Üdv:
S

(#73640) Runner_fxr válasza TSanya (#73639) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem nem jó az ára, csak elkápráztatnak egy XT hátsó váltóval.
Jövő héten lesz ebből nekem 2db: Helix 5.0
52-es és 56-os méretben. Ráadásul jobb áron.

(#73641) ShiTmano válasza TSanya (#73639) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Szerintem annyira nem jó. Octalink hajtómű, alap teleszkóp, Tektro fékek.
Annyi pénzért szvsz ez sokkal jobb vétel. Kúpos fejcső, integrált hajtómű, Shimano fékek. :K Cube
Csak nem tudom szállítanak-e Magyarba?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#73642) Syd69 válasza -=RelakS=- (#73637) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem Magster-em van. Az is huzatos

Alma

(#73643) Napfénysüti

Használ valaki 3T Ergonova Pro kormányt?

Més que un club!

(#73644) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

költözik a munkahelyem, ami így csak pár sarokra lesz tőlünk, szóval 10k bkv bérletre teljesen fölösleges lenne. felhozom a bringámat, ami évekig állt a fészerben. a nyolcadik kerületben vagy annak környékén melyik boltot tudjátok ajánlani jó szívvel, akik összerántják a gépet rendesen? sisakom viszont nincsen, anélkül pedig ki nem megyek itt budapesten a forgalomba. az nem érdekel különösebben mennyire néznek hülyének ebben, de városi közlekedésben volna hátránya? ez személyes hepp de nekem a hagyományos nem elég. a bringa egyébként egy alap hauser winner maxx.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#73645) IMIIKE1998 válasza ShiTmano (#73641) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nekem ugyanilyen fékeim vannak(Shimano), de a 60 kilómat nem igazán fogja meg rendesen. Ha kicsit húzom, akkor szinte semmit nem csinál, ha meg jobban, farol. A V-fékkel gyorsabban megálltam, bár az is lehet, hogy rosszul van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#73646) ShiTmano válasza IMIIKE1998 (#73645) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem ismerem ezt a típust, de a Shimano fékeket dicsérni szokták. (Jó ez nyilván nem egy XT). Ha a v-féked jobban fogott, akkor szerintem a valami baja lehet a Tiédnek. (Volt már egy pár tárcsafékem, v-fékem igaz Avidok, de a v fasorban sincs a hidróshoz képest.)
De, amúgy a féket leszámítva is jobb vétel szerintem.

Amúgy a Tektro mennyivel lehet jobb?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#73647) szatocs


szatocs
őstag

Na, kicsivel több, mint 2 hónap elteltével ma sikerült először borulnom SPD-vel. Szerencsére a jól megszokott megálláskor nem időben reagálás miatt történt, nem volt időm már oldani, úgyhogy krumpliszsákként elborultam. Sose legyen nagyobb bajom. :)

=== Szatocs ===

(#73648) kw3v865 válasza Hasaggymeg (#73245) üzenetére


kw3v865
senior tag

Végül is a térfigyelő kamera felvétele jobb belátásra bírta a vétkes autóst, és végül biztosítós ügyintézés lett a vége. Most arra várok, hogy jelentkezzen a biztosító, én megcsináltatom a bringát, utána meg fizesse ki. Jobban járok így, mint a feljelentéssel, hamarabb és egyszerűbben megoldódik.

(#73649) Normi™ válasza szatocs (#73647) üzenetére


Normi™
őstag

Így van,sohasem,én tavaly egy nap alatt kétszer dőltem és egyszer elestem egy traktor nyomban,ráadásul kaptam egy defektet is.Te még ehhez képest jó vagy :DDD

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#73650) TSanya válasza ShiTmano (#73641) üzenetére


TSanya
aktív tag

Ez a Cube itthon 255k körül van akcióban, én 200k körül keresgélek. :(
Szóval az általam linkelt a 205k-s akciós áron sem jó vétel /nyilván eredeti áron nem az/?

Azt vegyétek figyelembe, hogy egy ilyet váltanék le. :DDD

Runner_fxr :lehet, benézek hozzátok jövő héten :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.