Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) concret_hp válasza rétisün (#71193) üzenetére


concret_hp
addikt

nyeregcső bilincs az a váznak vagy a nyeregcsőnek a tartozéka by default?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#71202) ShiTmano válasza concret_hp (#71201) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Habár nem tőlem kérdezted. Bike discounton vásárolt Cube vázamhoz nem adtak nyeregcső bilincset, (meg kormánycsapágyat sem.)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#71203) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

No meg is van az új szerzemény (adásvételi,rendesen,ahogy kell):

[link]

Első utam egy kerékpár boltba vezetett,a képen látható lakatot vettem hozzá.

8 sebességes a váltó :

[link]

Ajánljatok valami jó vezeték nélküli órát a bicajra,ami ár-érték arányban jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#71204) szebe


szebe
őstag

[link]
Nem tűnik rossznak se kinézetre, se tudásra, csak az az ár...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#71205) Laox válasza Mikulásbá (#71203) üzenetére


Laox
aktív tag

Lidl-ben volt 2500-ért vezeték nélküli km óra, én azt vettem és teljesen jó.

(#71206) Mikulásbá válasza Laox (#71205) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olyan van a régi montimon,de az nem tetszik benne,hogy ugye egy idő után kikapcsol,ha nem használod,de neked kell bekapcsolni,ha elindulsz.
Olyan lenne jó,ami ezt magától csinálja.

(#71207) K Norbi válasza Mikulásbá (#71203) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez elég jó Kellys reflex vagyis amiket olvastam eddig róla.

3.0.8 Milyen kilóméter órát ajánlotok?

Kilométeróránál nem az árat, inkább a gyártót kell nézni. Amik a legtöbb árkategóriában ajánlhatók, azok a Sigma, VDO és Cateye termékei. Vezetékesből érdemes azt venni, ami tudja azokat a funkciókat, amikre szükségünk van, a márkán kívül másra nem is nagyon kell figyelni. Vezeték nélküli óráknál azonban érdemes minőségibb példányokat venni, amiknek a jeladói digitális kódolással továbbítják a jelet a fejegységhez, ezeket kevésbé zavarják meg a magasfeszültségű vezetékek.

[ Szerkesztve ]

(#71208) Laox válasza szebe (#71204) üzenetére


Laox
aktív tag

Ezt egy magyar srác csinálja.

(#71209) Mikulásbá válasza K Norbi (#71207) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez olyan,amit írtam?Tehát bizonyos idő után kikapcsol,ha áll a bicaj,de ha elindulok,magától bekapcsol?

(#71210) Hasaggymeg válasza Mikulásbá (#71203) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó Cyko-zást neked! :) A Sigma-k és VDO-k tudtommal mind automatán indulnak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#71211) fpeter07 válasza szebe (#71204) üzenetére


fpeter07
veterán

Cruiserre egy ilyet felrakni vagany lenne.

(#71212) ivana válasza szebe (#71204) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem elég drága ennyiből kb. kijön egy agydinamós világítás is...

(#71213) Mikulásbá válasza Hasaggymeg (#71210) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:R

VDO M3 és M5 között vacillálok,az áruk majdnem ugyanaz,a M3 formája jobban tetszik,de a M5 tudása több majdnem ennyiért-ki tudja meddig fejlődök... :B

(#71214) K Norbi válasza Mikulásbá (#71209) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezt írja a manual [link]

A Computer bekapcsolásához nyomja meg a SET gombot.
A kikapcsolás automatikusan megy végbe 5-6 perc nyugalmi perc elteltét követően.

Én nem használok Computert, Strava számol mindent, amire legalábbis nekem kell.

[ Szerkesztve ]

(#71215) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#71210) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Vezetékes Sigma 1200-am van és tudja.
Szerintem átlagos felhasználás mellett nincs értelme olyat venni amin túl sok mód van, mert a felét nem is használja az ember.
A hőmérő pedig néha köszönő viszonyban sincs a valósággal (volt olyan h 30 fokban 44-et mutatott).

(#71216) Mikulásbá válasza Csokicsibesz (#71215) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig a hőmérő nekem fontos lenne.A Lidl-féle gagyi óra aránylag pontos.

(#71217) Byk01 válasza ivana (#71212) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez elvileg jelez, ha lopnák a biciklit (250 m-en belül), és egy telefonos appal navigál is (nyilakkal jelzi, merre kell menned), szóval az agydinamós világítás csak egy funkciót fed le a háromból.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#71218) maximilian4 válasza Mikulásbá (#71216) üzenetére


maximilian4
addikt

Ezek szerint aránylag mégsem gagyi. :)

Maxi

(#71219) Mikulásbá válasza maximilian4 (#71218) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ebben legalább is jó.

EZ ajánlott lehet?

[ Szerkesztve ]

(#71220) parkr válasza Mikulásbá (#71209) üzenetére


parkr
őstag

vezetéknélküliek szerintem nem nagyon kapcsolnak be automatikusan mert azzal az elemet merítenék

(#71221) Mikulásbá válasza parkr (#71220) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig azt írják,autostart is van a jobbakban.

(#71222) Laox válasza maximilian4 (#71218) üzenetére


Laox
aktív tag

Egyáltalán nem gagyi, sok funkciója van és pontosan működik. Az egyedüli rossz dolog a gyenge kijelzője, nem igazán kontrasztos.

(#71223) rétisün válasza concret_hp (#71201) üzenetére


rétisün
veterán

inkább a vázé, de ha nem írja, hogy jár mellé, akkor alighanem majd neked kell megvenned. mondjuk azzal lesz szerintem a legkevesebb gondod, millió fajta van, csak az átmérőre kell figyelni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#71224) kacsyx válasza parkr (#71220) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Az enyém auto start/stopos és vezeték nélküli. Miért merítené jobban?

(#71225) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

Tegnap megint voltam kerékpárt nézni/próbálni, most már csak lapierre-t, mert valószínű, hogy ilyen lesz.
Ugye sensiumot néztem, közben két hete mentem egy tesztkerékpár specialized roubaix sl4 sporttal, 54-es, és amikor lent fogtam a kormányt akkor nem volt annyira kényelmes, ezért ránéztem egyenes kormányos biciklire is, így képbe került a lapierre shaper 500 ennek a geometriája hasonló a sensium 500-hoz.
Viszont shaper 500 nem volt semmilyen méretben, 300-as volt, de az aluvázas, és eléggé más a geometriája a karbonvázashoz képest (ebből az L-esnek akkora a nyeregcső hossza, mint a karbonvázasból az M-esnek, a többi méretéről már nem is beszélve). Erre ráültem (a nyereg teljesen le volt engedve), lábam leér a földre, a lábujjhegyem kb 4 cm hosszan, nem csak a cipő eleje éppen, pedálon alsó holtponton enyhén behajlítva, ha átlépek a váz felett és úgy állok a földön, akkor nem akadok fent, nem ütöm be a testrészeimet. Múltkor a boltban azt mondták, hogy az M-es a jó (sensium), most más volt és szerinte az S-es a jó lapierreből (minden boltan egy kicsit mást mondanak, pl. ki mondta, hogy 54-es kell nekem stb.), szóval a méretválasztásban kellene egy kis segítség, mert mindkét méretben nem lehet megendelni, pedig úgy lenne az igazi, és akkor a próba során kiderülne. Érdekesség, hogy megnéztem a roubaix nyeregcsőhosszát, ez az 54-esnek, 495 mm és nem volt teljesen leengedve amikor mentem vele. Lapierre-nél pedig az S-esnek van 49 cm nyeregcsőhossza. Vázméret választásnál a váznak melyik része az amit a legjobban figyelembe kell venni (persze az egész számít, és mindenkinek más a testmérete, láb, kéz törzs)? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#71226) rétisün válasza SpaceKombajn (#71225) üzenetére


rétisün
veterán

nekem két méret számít, ezeket fogom a legközelebbi (ha lesz) váz/bringavásárlásnál nézni: a vízszintes felsőcső-hosszt és a fejcső-hosszt. a nyeregcsövet nézni azért se érdemes, mert attól függően, mennyire slopingos a geometria, annyi méret lehet ugyanakkora vázaknál a különböző gyártók esetében.

vízszintes felsőcső-hossz: milyen messze van a kormány a nyeregtől, stucnicserével valamennyire korrigálható.

fejcső-hossz: milyen magasra lehet tenni a kormányt, mennyire lesz "görnyedős" a bringa, általában 3-4 centit lehet emelni a kormányon hézagolókkal, utána meg lehet fordítani a stucnit, de ha így is alacsony a kormány, akkor az nem neked való geometriájú váz..

mondjuk nekem már könnyű dolgom van, volt pár vázam, nagyjából kialakult, mi az a méret ami kényelmes.

a lapierre-hez: fitness bringák általában hosszabbak ugyanakkora vázméretnél, mivel ott egyenes kormány van, nem fogsz előbbre fogni a 'kormánynál', egy outinál a kormány egyenekompenzálható

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#71227) Pttypang válasza concret_hp (#71201) üzenetére


Pttypang
veterán

Egyiknek se.

Everybody lies.

(#71228) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Kedvesemnek keresek új bringát, neki a Meridák tetszenek a legjobban (cross-trekkingeket nézünk), szerintetek érdemes ezt a márkát választani? Mik a tapasztalatok a Meridákkal?

Köszi

(#71229) pc360 válasza NeoExDeath (#71228) üzenetére


pc360
addikt

Nem lehet így általánosítani, és ez így nagyon kevés egy ajánláshoz. Nem igazán márkafüggő, hogy mit érdemes választani. Mindegyiknél megvan a ranglétra, és soknál van vállalhatatlan szint is. A felszereltség számít, a vázon vagy vázszetten kívül legtöbbször az adott márka semmit nem gyárt a gépen.

Kéne tudni, hogy milyen gyakran és milyen környezetben használná, milyen kategória áll hozzá a legközelebb, eddig milyen gépe volt, mennyit költenétek rá, fontos-e az első csillapítás (ez sokat dobhat az áron, ha normális minőségű), szóba jöhet-e használt is stb.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#71230) joysefke válasza -=RelakS=- (#71197) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vajon én kezdek tunyulni, vagy egy közel simára kopott gumi tényleg brutál visszafogja a bringát? Maxxix Ignitor vagy Dy-no-mite, hirtelen nem jut eszembe, melyik.

Az eleve egy traktorgumi...
Ha simát akarsz akkor vágd le a bütyköket tapétavágóval 'oszt jónapot.

Az hogy aszfalton mennyire fogja vissza a bringát az egyrészt a keréknyomástól (minél magasabb annál kevésbé) másrészt a köpeny+belső vastagságától/rugalmasságától függ. Vékonyabb köpeny/belső kevésbé fogja vissza.

MTB gumik 4.5bar-t szoktak kibírni. Ha aszfalton használod, nem látom okát miért kéne 4.5 alá pumpálni. Magasabb nyomáson érezhetően kényelmetlenebb lesz, de jobban is fog aszfalton menni...

(#71231) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok, egy olyan problémám lenne, hogy van egy olcsóbb (tescós, nem saját) bringa, melynek a mechanikus hátsó tárcsafékből kiesett már régebben az állítócsavar. Sajnos több üzletben is jártam, ahol nemvolt nekik ilyen csavar, viszont így sajnos nem állítható be a fékrendesen illetve felhajtható a fékbetét a tárcsáról. Van lehetőség valahol ilyen csavart venni, komplett fék csere nélkül? vagy esetleg házilag megcsinálni, csak h jobban fogjon a fék egy picit. Előre is köszi a segítséget :)

(#71232) szjoci válasza FirstTripla (#71231) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nem valószínű hogy egy ilyen bringán speciális csavar lenne. Szerintem szedd ki a másik fékből referenciának, és mutasd meg egy csavarboltban. Esetleg ide is tolhatsz fel képet róla.

Üdv,
Joci

(#71233) FirstTripla válasza szjoci (#71232) üzenetére


FirstTripla
tag

Köszi a gyors választ, majd akkor ha lesz egy kis időm, akkor kiszerelem a csavart, hátha sikerül szerezni bele egyet,amúgy ebből kettő csavar van egy féktesten, azért nem esett le még a hátsó fék, de majd akkor kiszedem a párját, illetve az első legalább tökéletesen üzemel, azért nem babrálnám azt. :)

(#71234) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. Tavaly vásároltam egy alpina c10-es kerékpárt, de sajnos nagyon sok hiba jött elő ez alatt az 1 év alatt, most is úgy néz ki vázcsere lesz garanciába, pedig tényleg keveset használtam, és mivel mostanában egyre többet fogok tekerni, úgy döntöttem lecserélem. Tanácsot kérnék tőletek (100ezer + - ) kategória, nem ragaszkodok cross-hoz, sőt lehet, hogy MTB-al jobban járnék. A decathlonba ma néztem az 520-ast, érdemes ezt tovább nézegetni, vagy ennél többet is kaphatok a pénzemért? Köszönöm a tanácsokat

(#71235) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] Beszereztem egy ilyen kantáros nadrágot, a btwines csodák kinyúltak eléggé hamar s csak szivacsosak voltak. Ez pedig zselés, kipróbáltam és meglepetésre egészen kényelmes, igaz az ára nem túl barátságos de a kényelmemen fogok javítani mostantól, a tekerés már egész jól megy. :)

(#71236) -=RelakS=- válasza joysefke (#71230) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gyáva disznó vagyok, 4 bar fölé nem merem pumpálni :)
Sniccerrel megstuccolni már nem nagyon lehet, annyira megkopott, de annyira még látszanak a bütykök, hogy ha terhelés nélkül tolom ki a pincéből, akkor még zörög a kerék.

Mind1, úgy érzem amúgy is, hogy jobb, ha visszaszokok a majdnem sík aszfaltról a környéken talált hegyes-völgyes erdőre. Egyrészt ennek a bringának az lenne a természetes közege, másrészt nem érzem, hogy fejlődnék, viszont egy emelkedő nem kér elnézést, ha nem tekerek erőből, megállok :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#71237) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#71219) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezek szerint ez nem annyira ajánlott márka? :U

(#71238) concret_hp


concret_hp
addikt

egy nem sérült csak festékhibás vázat mi pénzért fest le jó minőségben egy szaki bp-n?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#71239) imyourfriend válasza Mikulásbá (#71237) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem használtam még, ennyi pénzért gondolom nem lehet rossz választás. :) Mindenki más órára esküszik, kilóméteróráknál ilyen ez.

(#71240) Mikulásbá válasza imyourfriend (#71239) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nincs az ajánlott márkák között,de mégis ajánlották-ezért kérdeztem,hogy vállalható-e.Ár-értékben egész jó.

(#71241) imyourfriend válasza Mikulásbá (#71240) üzenetére


imyourfriend
őstag

Miért ne lenne vállalható? Ellátja a feladatát és megvannak a megfelelő funkciók valamint tetszik akkor megveszi az ember és használja egészséggel, ilyen ez. :R

(#71242) #56474624


#56474624
törölt tag

1 hete cseréltem a belsőmet az országútimban a hátsó kerekemen. Azóta olyan 100-120 km között tekerhettem. Ma is voltam, a guminak az égvilágon semmi baja nem történt.
DE:
Kb. 2 és fél órával a hazaérkezésemet követően (most, este 10 körül) egyszerűen FELROBBANT a belső a szobában. Nem, nem fűtünk itthon. A tűző napon tekertem, terheltem, nem robbant, de 2 és fél órával a hazaérkezésem után akkorát robbant, hogy tönkretette a külsőt is. :W

Értem én, hogy olcsó vacak decathlonos belső, de ilyen hogy a búbánatba fordulhat elő? :F

[ Szerkesztve ]

(#71243) hegyimorc válasza #56474624 (#71242) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem inkább a külsőt kellene hibáztatni?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#71244) Pttypang válasza concret_hp (#71238) üzenetére


Pttypang
veterán

Mennyire festekhibas? Auto fenyezeshez valo javito stifttel is megoldhatod, ha olyan.

Everybody lies.

(#71245) Pttypang válasza #56474624 (#71242) üzenetére


Pttypang
veterán

Felniszalag a helyen volt? Nekem akkor volt ilyen, ismerosnek akkor, mikor a kulso kiszakadt egy kis helyen es hazaerkezes utan 1-2 oraval felrobbant. Szerinte kivagtak, de nem mondanam biztosra azert :)

(#71246) Ba cy lus
Ha van rajta serules, az oldalfalon, akkor teljesen lehetseges, ahogy irtam.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#71246) #56474624 válasza hegyimorc (#71243) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mit tudott tenni a külső álló helyzetben, terheletlenül, amit 74 kg+4kg súlyterhelés, és 20-30 km/h-s sebesség mellett nem? Ráadásul tekerés közben jóval nagyobb hőmérsékletnek is volt kitéve. Nem áll össze.

(#71245) Crytec210:

Felniszalag csak nem mozdult el ennyi idő alatt. Sérülést én nem láttam a külsőn, újat legalábbis nem. Nyilván már volt rajta néhány sérülés, hiszen nem szivacson tekertem vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#71247) #56474624 válasza Pttypang (#71245) üzenetére


#56474624
törölt tag

A futofeluleten volt sérülés csak, oldalfalrol nem tudok. De kulonben sem egy szarra használt külső, voltak már sokkal rosszabb allapotuak is, azok legfeljebb közvetlen benzinkutas fujas, majd némi tekerés utan robbantak a tűző napon.

(#71248) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
A Shimano XT 6 csavaros tárcsához adnak a csavarok alá kis lemezkéket.
Ha azok nélkül kerül fel a tárcsa akkor az probléma?
Anélkül nem tudom használni?
Köszi

-Galaxy S20 - The best-

(#71249) Pttypang válasza #56474624 (#71247) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha felhelyezeskor becsipodott, etc barmi miatt lehetett, vagy csak siman selejtes volt a belso, ezt mar sose derited ki. Nekem is robbant fel, de ahogy irtam, az serules miatt volt, nekem is es ismerosomnek is. Neki az oldalfalon volt egy kis hasadas, nekem becsipodott a kulso es a felni koze.

Everybody lies.

(#71250) concret_hp válasza Pttypang (#71244) üzenetére


concret_hp
addikt

nem tudom, planetx-en van pár váz, amiről azt írják, hogy festék hibás, de nem adnak róla fotót.

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.