Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Benzinkúton kerék fújással csak óvatosan ^^

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70302) Pttypang válasza -=RelakS=- (#70301) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez hogy jön a benzinkúthoz?

Everybody lies.

(#70303) Jester01 válasza Napfénysüti (#70291) üzenetére


Jester01
veterán

Egyelőre úgy tűnik csak néhány zúzódás és horzsolás meg egy elgörbült kormányszár ami nem tudom mitől lett, nincs nyoma, hogy velem találkozott volna.

Jester

(#70304) Expendable


Expendable
aktív tag

Nekem Bontrager Gelgrip van, szeretem, kényelmes.

(#70305) Expendable


Expendable
aktív tag

Nézted az új luganot, ami már nem a gyémánt mintás? Azt hiszem active line vagy valami ilyesmi.
Nemrég vettem én is, eddig jónak tűnik.

(#70306) Jester01 válasza Jester01 (#70303) üzenetére


Jester01
veterán

Ők megálltak segíteni (30 percnél látszik, a nyéki körforgalomnál). Aki strava-s dobjon nekik egy kudo-t! Köszi :R

Jester

(#70307) imyourfriend válasza Expendable (#70304) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem is, úgy hiszem ilyen került fel ismételten: [link] kesztyűből most vettem újat, [link] ettől lett igazán kényelmes a kezemnek.

(#70308) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ez a KTM bicikli megérhet kb. 200k-t úgy, hogy nagyon jó állapotban van?

A féket lecserélném rajta, de nem tudom, hogy a Deore alkatrészek mennyivel lennének gyengébbek mint SLX/XT társaik, amiket eddig használtam. Súly az másodlagos lenne. Továbbá az is érdekelne, hogy 27.5-ös alkatrészek mennyire nehezen kaphatóak? Nem sokkal drágábbak mint a 29-esek?

(#70309) Tothgera30 válasza Vasinger! (#70308) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megér.
Felesleges, a 615-ös Deore hozza a szintet. Inkább Ice-Tech tárcsákra és betétekre gyűjts.
Egy árban van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#70310) ivana válasza Napfénysüti (#70286) üzenetére


ivana
Ármester

A kedvenc bandázsom a mű parafa BBB (vigyázat a szivacs BBB ritka szar, annál jobb a kínai), de $2-os kínait használok amin nincs ragasztó mert azt le lehet szedni, illetve ha probléma van akkor kidobom azt felrakok egy másikat, mondjuk lehet veszek lassan egy BBB-t.

(#70311) -=RelakS=- válasza Pttypang (#70302) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

úgy, hogy a feltöltő szerint kicsit nem figyelték a nyomást fújás közben, csak tenyereltek a gombon

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70312) Pttypang válasza -=RelakS=- (#70311) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezt eljatszhatja az ember otthon is, egy pumpával :)

Everybody lies.

(#70313) Tothgera30 válasza ivana (#70310) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"...$2-os kínait használok amin nincs ragasztó mert azt le lehet szedni, illetve ha probléma van akkor kidobom azt felrakok egy másikat..." - Fűnyíróra tettem ilyet, csak az a gond vele hogy egy-két hónap alatt szépen annyit enged hogy fel is válik, és tekerheted újra, a már több helyen rojtos, beszakadt bandázst. Érdemes minőségi ragasztottat venni, talán ha évente-kétévente kell újat rádobni, nem szakad fel, nem izzad át, nem lesz büdös (szellőzik), és nem ragad, ami mindenképp előny.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#70314) ivana válasza -=RelakS=- (#70311) üzenetére


ivana
Ármester

Szimplán szar volt az a felni, egy rendes keréknek az oldalfala reped ki ha túlfújod, nem összeesik.

(#70315) rétisün válasza Napfénysüti (#70286) üzenetére


rétisün
veterán

én eddig leginkább sramot használtam, most ilyen bbb van fenn, illetve az egyenes kormányra is ilyent tettem duplán (oda-vissza tekerve) sztem sokkal jobb fogása van, mint a mindenféle gumi markolatoknak.

(#70296) belaazallat: én ezt a vázat sajnálnám a magyar utakon gyilkolni. aztán persze egyáltalán nem kizárt (ahogy magamat ismerem) hogy egyszer csak úgy ébredek, hogy ennek ellenére nekem kell egy ilyen :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#70316) Fred23


Fred23
nagyúr

Hátha valakinek hasznos lesz: a 7-es teljesen simán járható oda és vissza is Fehérvár és Balatonvilágos / Balatonaliga között. Van pár kátyú, ez minden. A 7-esről az Engel úton jöttem le és fel.

(#70317) eastsider


eastsider
nagyúr

sziasztok,
tuti volt már százszor, de nem találom most.
bp-re (főleg belváros) mennyire használható egy kerékpár? BKV kiváltására kellene. és nem ezzel járnék melózni, szóval nem kell napi használatra.

iletve ugyanide mi lenne a legjobb? egy outi?

bocs a láma kérdésekért

[ Szerkesztve ]

(#70318) Hasaggymeg válasza eastsider (#70317) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon használható,de nem az outi az ideális.Inkább valami kényelmesebb a fitnesz,trekking,cross vagy valami városi gumival szerelt mtb.környékéről. Az ideálisak (szerintem) meg az ehhez hasonló kifejezetten sportos urban típusok.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70319) majnz


majnz
tag

Üdv! Szeretnék belekóstolni az országúti kerékpározás életérzésbe. Leszögezném hogy teljesen kezdő vagyok minden téren, jó azért biciklizni tudok, van egy egyedi épített crusierem a helyi távok leküzdésére és körülbelül itt meg is állt a tudomány. Első körben heti 50-100km a célkitűzés, nincsenek nagy terveim, a testmozgás és az egészségesebb életmód egy szinttel feljebb emelése a terv.

Amiért írok, tanácsot, tippeket, ajánlásokat szeretnék kérni kerékpár vásárlás ügyben. Az összeghatár maximum 200e Ft. Ár érték arányban a legjobb belépő szintű kerékpárt keresem. Köszi a segítséget!

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#70320) Hasaggymeg válasza majnz (#70319) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha outi és ha ez a felső összeghatár akkor inkább használt jöhet szóba.Majd itt javasolnak valamit a kategória képviselői.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70321) eastsider válasza Hasaggymeg (#70318) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi.

használtan milyeneket nézzek? ilyen 50e-70e környékén lehet valami?

másik kérdésem, ami miatt eddig nem vettem: elég félelmetesnek tűnik a közlekedés két keréken... mennyire para ez valójában?

[ Szerkesztve ]

(#70322) Hasaggymeg válasza eastsider (#70321) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ha a közbelső sávon cikázó egysebis,fékeket is nélkülöző kamikázékat nézed,tényleg félelmetesnek tűnhet,de lehet azt emberi sebességgel,bringásutakat/sávokat követve is művelni,egy biztonságosan felszerelt kerékpárral.Olvasd el az összefoglalót,nézz valami számodra tetszetőset az ott is említett apróhirdetéses oldalakon,majd mutasd itt véleményezésre.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70323) ghost364 válasza Napfénysüti (#70286) üzenetére


ghost364
senior tag

Most Selle Italiam van, de sajnos neagyon keveset bírt, foyamatosan szétcsúszik, pedig ragasztós (és elvileg nem is kell úgy feltekerni, hogy befedje magát, csak az úgy lehetetlen volt). Előtte ilyen börszerű Deda volt, azt imádtam, csak drága és keveset bír. A városimon ilyen volt, amíg szét nem szaggattam. Nem rossz cucc, nem tekeredett le, nem szakadt szét, és könnyű felrakni. A kínai két dollárosról annyit, hogy az bár olcsó, cserébe elég szar. Semmi rugalmassága nincsen, szétcsúszik, nehéz volt feltenni, és ha megázik, akkor még 1 nap múlva is nyálkás.

(#70324) gergo5991


gergo5991
őstag

és én még azthittem hogy a mai nap már nem lehet roszabb, tévedtem..

(#70325) concret_hp


concret_hp
addikt

ha már szóba jött a bandázsolás, valószínű kinéz egy első bowden csere, amihez ugye le kell szedni a bandázst... vissza lehet azt még tenni? kb. 3 hónapja van fent, sajnálnám kukázni...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#70326) Expendable válasza concret_hp (#70325) üzenetére


Expendable
aktív tag

Simán, már persze ha szépen lejön.

[ Szerkesztve ]

(#70327) gergo5991


gergo5991
őstag

valaki nem tudna linkelni egy érthető bicikli belső táblázatot? nem találom sehol a neten hogy a 40-635 avagy 700x38B jó-e lessz a 29es kerekembe 2,25ös kulsőbe.

(#70328) rétisün válasza concret_hp (#70325) üzenetére


rétisün
veterán

már miért is kell leszedni a bandázst? ha csak nem akarod a bovdenházat is cserélni.

be lehet fűzni az új bovdent a fékkar felől is, nem kell lebontani a bandázst.....

(#70327) gergo5991: erre gondoltál? (How many tire sizes are there? menüpont)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#70329) gergo5991 válasza rétisün (#70328) üzenetére


gergo5991
őstag

40-635 - 2250 mm ös. azaz 700x35B
szóval a 2,25ös kölsőmre jó lessz ez a belső: ez

amit meg te linkeltél ott azt irtja hogy 29x 2,25 ösre : 57-622 29 x 2.25 ilyen kell, most totál össze zavarodtam.

[ Szerkesztve ]

(#70330) concret_hp válasza rétisün (#70328) üzenetére


concret_hp
addikt

ja mert könnyen lehet, hogy a bowdenházat is cserélni kéne... a hibajelenség konkrétan, hogy nem feszíti vissza teljesen a fékpatkót fékezés után.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#70331) hegyimorc válasza gergo5991 (#70329) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"most totál össze zavarodtam."

Ismerned kell a felni átmérőjét, ez országúti, trekking és 29es montiknál 622.
A másik amit tudni kell az a külső mérete milliméterben. Ha neked 2.25 colos, akkor az 57 mm.

Tehát neked 57x622-es belső kell, de így nem biztos, hogy megtalálod, mert a belsőkre általában tól-ig méretet írnak rá, pl 40-60/622.

Amire még figyelni kell az a szelep típusa és esetleg a hossza.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#70332) Pttypang válasza Hasaggymeg (#70318) üzenetére


Pttypang
veterán

Egy ilyen sportos urban bicot kiprobalnek en is, talan meg a bukken is elbohockodnek vele :D

Everybody lies.

(#70333) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az olyan esetek veszik el a kedvem a kerékpározástól, mint a mai:

Az eset úgy történt, hogy Vácon jelenleg a bicikli út melletti úton ki vannak rakva árusok, így viszonylag nagy a tömeg most arra, még a bicikli úton is. Mondjuk pont délben voltam, így nem volt akkora forgalom. Ebből kifolyólag nem mentem gyorsan, kb. 15 KM/h-val mehettem, előttem egy anyuka volt a gyerekével, jóval előtte csöngettem nekik, erre BALRA kezdenek el kitérni (MIÉRT?), oké akkor átsorolok jobbra, na erre Ők is arra jöttek vissza elém. Itt elkezdtem satu fékezni, de pont akkor locsolták fel az aszfaltot, így a slick gumikkal esélyem sem volt elfordított kormánnyal megállni ilyen hirtelen, pedig ahogy írtam gyorsan se mentem.. Elestem és lehorzsoltam a jobb oldalamat, kicsit véreztem de semmi extra. (váll, térd, kéz) Természetesen meg sem álltak, hátranéztek és mentek tovább. Persze került karc a kerékpáromra is, de nyilván ez senkit se érdekel. Egy kérdést nem tett fel, hogy minden rendben van-e. Az egész esetből semmi következtetést nem vont le, Ő mindent jól csinált, ha meg leordítom, akkor én vagyok a bunkó biciklis...

A következő megjegyzéseket kérem mellőzni: Ne bicikli úton menj, hanem közúton. (Nem szeretek főúton menni kamionok és több tonnás autók mellett, mert ha ott valami hasonló eset miatt esek akkor nem horzsolással végzem...)

[ Szerkesztve ]

(#70334) szebe válasza Vasinger! (#70333) üzenetére


szebe
őstag

Ma nekem is kijutott a zsenikből.
Velencei-tó, a neccesebb részeket kerülve is, nagyon nem figyelnek egymásra a bringások. Szembejövő utolsó pillanatban hagy helyet hogy elférjek (ketten hárman egymás mellett), előzéskor üvölteni kell, hogy ugyanmár haladnék, legyenszíves, köszönöm.
A lakótelepen (30-as zóna) meg egy autós izmozott, "bőven" 30 felett tekerek, centikkel kerül ki, bevág elém, és azonnal fék+kanyarodik le. A nemzetközi jelzéssel tudtára adtam a véleményemet, még neki állt feljebb.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#70335) Hasaggymeg válasza Vasinger! (#70333) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt most el kell kerülni.Jártam én is ott kedd és csütörtökön és mivel még úgy alap járatban sem igazán tisztelik a gyalogosok azt a szakaszát a kerékpáros útnak,most,a váci napok alkalmával,mikor a vurstlisok fele egyenesen rátelepedik a sávra, már eszükbe sem jut,hogy esetleg tilosban járnak.Menj inkább fent az úton,akár észak irányába,a forgalommal szembe.Keddig elpucolnak újra.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70336) imyourfriend válasza Vasinger! (#70333) üzenetére


imyourfriend
őstag

Személy szerint főúton közlekedek, sokan nyavajognak is emiatt de nem érdekel.. mikor valakinek folyton 30 feletti az átlagsebessége az veszélyesebb a bringaúton mint a közúton úgy vélem, másrészt ott legalább nem sétál 10-12 éves gyerek mivel főút, nem tolják a babakocsit és nem beszélgetnek az út szélén. :)

(#70337) Hasaggymeg válasza imyourfriend (#70336) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

30-al már nem is szabad ott.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70338) Pttypang válasza Vasinger! (#70333) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem minden este hazafelé nagyjából így zajlik, a 2-300 lumen, ami a szemukbe vilagit, nem szamit, hiszen olyan eszrevehetetlen a hideg fehér fénycsóva. Állnak az úton, csengetek, az értelmesebb erre reagál, az ittasabb már csak áll és néz, habár nem problémázok, rálassítok szépen, majd nagy boci szemekkel mered rám, én meg ha erre se mozdul, akkor esetleg felhívom a figyelmet, hogy igen, ez az én sávom, menni fog, képes vagy hátrálni egy kicsit és elférek.

Minden egyes este van pár észlény, az autósok legalább kiszámíthatóak, láthatóak és ők észreveszik, ha a tükörben látják a 2-300 lument.

(#70337) Hasaggymeg
30 a sebesseghatar, valamelyikotok irta nemreg, mikor en azt hittem ,hogy tiz.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#70339) Pttypang válasza rétisün (#70328) üzenetére


Pttypang
veterán

26 x 1 3⁄8 x 1 1⁄2 NL

Ez a legjobb a huszonhatosnal. :DDD

Everybody lies.

(#70340) Hasaggymeg válasza Pttypang (#70338) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen,a "tiszta" kerékpárúton 30,a közös,gyalogos-kerékpárúton 20,míg a járdán (ha az úton nem lehet) 10.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70341) imyourfriend válasza Hasaggymeg (#70340) üzenetére


imyourfriend
őstag

Biza, no de ki nézi ezeket.. mármint hogy épp kerékpárúton vagyok-e, egyszerűen olyan keskeny úton veszélyes kerékpározni még saját magamra nézve is.

(#70342) Pttypang válasza Hasaggymeg (#70340) üzenetére


Pttypang
veterán

Persze nem kotelezo a km ora, tehat fogalmam sincs, mennyivel megyek. ;]

Everybody lies.

(#70343) gergo5991 válasza Hasaggymeg (#70340) üzenetére


gergo5991
őstag

Nálunk volt egy baleset a városban főutcán a bringás útra lépett egy gyalogos mert nem figyelt, a bicajos elcsapta és kómába esett. Utána vagy fél évig az emberek rá se mertek lépni a bringás útra most meg a bicajosokat lekiabálják onnan hogy mi a f.-t megyek ott. Am jah, nálunk is 10es van megengedve járdán, volt is rá példa hogy mértek.

(#70344) Jester01 válasza Vasinger! (#70333) üzenetére


Jester01
veterán

csöngettem nekik, erre BALRA kezdenek el kitérni (MIÉRT?)

Igen, ez a jobbra tartás dolog nem nagyon megy manapság sok embernek.
Kerékpáros kollégák is bemennek belső ívre beláthatatlan balkanyarba aztán nem győznek elnézést kérni amikor szembetalálkoznak a szabályosan közlekedővel. Legalább egyszer én is csináltam ilyet, a telepített tükör ellenére valami pillanatnyi kihagyás okán azt hittem nem jön senki.

Gyalogosokra meg néha jobb nem rácsöngetni mert megijednek és hülyeségeket kezdenek csinálni. Inkább viszonylag messziről szoktam egy jelzésértékűt csengetni.

Mondjuk esetenként csöngetni sem kell, múltkor a strandon (ahová szezonban már be sem megyek inkább) két hölgy kívánt átmenni a bicikliúton. Az egyik észrevett és inkább megállt a másik átment. Eddig semmi probléma, de aztán gondolt egyet és körülnézés nélkül hirtelen visszaindult. Amikor meglátott akkor pedig a lehető legjobb megoldást választva megállt az út közepén pont előttem. Lefékeztem, erre még neki állt feljebb hogy nézzek már magam elé ... mondom, én néztem, azért nem ütöttelek el :U

Az meg a hab a tortán aki az egymás mellett lévő elválasztott gyalog és kerékpárút részen csak azért is a kerékpárúton sétál, súlyosabb esetben családostul és megint a biciklis a gonosz. A kedves nyaralók mondjuk a sima utcákat is képesek teljes szélességben elfoglalni.

Jester

(#70345) gergo5991 válasza Jester01 (#70344) üzenetére


gergo5991
őstag

én azt szeretem mikor egy széles járdán mész és szembe jön veled egy szép aranyos csaj, de valahogy nem fértek el az úton mindketten egyszerre és vagy 3 percig bénáztok mire kikerülitek egymást, aztán pirult fejjel mentek tovább :D

Félretéve ezt, én csak nagy ritkán jelzek ha tényleg nem tudok elmenni az emberek mellett mert a legtöbb ember ilyenkor bepánikol és pont úgy mozog ahogy nem kéne. Ha meg nem jelzek akkor meg simán kikerülöm őket mintha egy autóversenyző lennék egy 4 sávos autópályán xD

[ Szerkesztve ]

(#70346) flash-


flash-
veterán

egyes kerékpároknál a láncvilla nem egyenes szárú hanem kúrta.

ez miben segít? miért jobb ez?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#70347) Pttypang válasza gergo5991 (#70345) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem aranyos lanyokkal nincs gondom, meg is szoktam azert koszonni, ha a harminc meterrol inditott csengo haxolasat sikerul ertelmezniuk es visszaternek a gyalogos savba, de a sracok valahogy mindig kemenyebbnek erzik magukat, ha a kerekparsavban alldogallva soroznek es csak neznek, mikor csngetek, majd ralassitok, balta arccal, hatha kapcsolnak...

Everybody lies.

(#70348) Sleek


Sleek
senior tag

Nekem az nem jön be ,hogy az országúton közlekedő bringások nagy része rááll teljesen a mezőgazdasági gépre amivel közlekedek .
Vagy a pótkocsi közepére ,hogy még véletlenül se lássam őket. Ha hirtelen kell fékezni egy az egybe felkenődik . Pótkocsinál max összetöri magát de ha egy tárcsával megyek ott szét is kaszabolja sajnos..
Valamint még azt utálom amikor kombájnnal megyünk és arra állnak rá.
Sok esetben volt gond már ebből.
Ugye a kombájn hátsó kerék kormányzású. Amint látják ,hogy kiteszem az irányjelzőt pl jobbra egyből előzni is akarnak. De ugye mivel hátsó kerék kormányzású ezért ha jobbra fordulok balra csapja az egész kombájn seggét. Ezt sok bringás nem számítja :( Volt már aki csattant a kombájn oldalának.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#70349) -=RelakS=- válasza Sleek (#70348) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval csak az a bajod, hogy utálod a piros cafatokat törölni a műszerekről ;]

Valamelyik nap mondta az anyuka a kb 3-4 éves lurkónak, hogy "szépen maradj a sávodban".
Magamban felmerült a kérdés: Anyuka, köszönöm, hogy a gyereket oktatod a bringasáv használatára, de miért a szemből jövők sávjában kell annak a kis ördögnek mennie?!
Merthogy a járdának azon a részén a bringaút felfestése oda-vissza forgalmat határoz meg

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70350) ghost364 válasza Pttypang (#70347) üzenetére


ghost364
senior tag

Tegnap mentem ilyen elválasztott gyalogos és kerékpárúton, és két megtermett Alejandrót sodort szembe a sors. Egyik a biciklisút egyik sávjában, másik a meg a gyalogos-kerékpáros választóvonalon. Kiabálok, hogy "figyeeelj!" meg folyamatosan megyek a szélén, hátha meghatja őket. Ehelyett kirakták a könyöküket is. Hát kösz b+. Miért kell ilyet? Sebaj, volt köztük egy 50 centi hely, ott bőven elfértem a koskormánnyal, erre mondjuk nem számítottak szerintem :D Itt próbáltam már az úton menni, de letoltak róla, pedig négysávos, de gyér forgalmú. A járdára kirakott gyalogos -és kerékpárosút táblát meg hagyjuk, arra fel se megyek, nem érdekel, hogy nem lehet az úton menni :U Országútival meg semmilyen biciklisútra nem megyek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.