Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) Dr.Én válasza TayRol (#47449) üzenetére


Dr.Én
veterán

tervben van, és el is jutottam odáig...





Valszeg majd kap valami hasonló külső gumit mint a másik, azon a Schwalbe lugano jól teszi dolgát...

WOT: kissio

(#47452) D.Orion válasza Dr.Én (#47451) üzenetére


D.Orion
veterán

Miért van egy outi-n cyclocross jellegű külső? Neuzer-nél nem normálisak vagy ezt a gumit szerezték be ingyen? :D

(#47453) bunddog válasza Netkuszkusz (#47450) üzenetére


bunddog
tag

Ott a pont, tényleg lehagytam, 26os mtb, ktm chicago. Gyárilag quando van rajta hátul.

(#47454) Dr.Én válasza D.Orion (#47452) üzenetére


Dr.Én
veterán

ezen én is csodálkoztam hogy miért ilyen gumi van rajt.... :F
valszeg ez volt soron, ingyen és olcsón :D

WOT: kissio

(#47455) Maximum1 válasza Dr.Én (#47451) üzenetére


Maximum1
őstag

Szép bringa, egy jó tanács, cserélj felniszalagot is amikor gumit.
Szintén Neuzer, 3 belső defekt, szalag csere óta egy sem, 8,5 báros gumival járok.

(#47456) Topanka


Topanka
aktív tag

Még egy nagy kérdésem lenne . A Conti 26-1,75, azaz 47-559 méretű Conti kűlsőbe milyen belsőt érdemes vennem, ami jó is? Persze autós szelepest. És mekkora nyomással jó használni? Mivel valszeg a bikestore-ról vásárlok, ha ajánljátok, onnan kellene kinézni egy belsőt, gondolom Conti legyen az is.
Ezt néztem ki? CONTINENTAL tömlõ MTB 26 26x1.75/2.30" 47/62-559,AV 40 mm
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47457) Dr.Én válasza Maximum1 (#47455) üzenetére


Dr.Én
veterán

köszönöm, megfogadom a tanácsodat :K
nagyon szép a Te bicajod is

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#47458) bunddog válasza Topanka (#47456) üzenetére


bunddog
tag

Az jó hozzá, a nyomás min-max rajta van a külsőn. Min. nyomás felett amit kényelmesnek találsz.

(#47459) Toomy válasza Dr.Én (#47451) üzenetére


Toomy
senior tag

Jesszusom az a kormány katasztrofálisan áll. :U
A kormány alsó egyenes része vízszintes legyen és akkor a fékváltókarok is elérhető távolságba kerülnek, mert szerintem most nyújtózkodnod kell hozzá, ami előbb utóbb hátfájást fog okozni. Mondjuk nem ilyen városi távokon hanem 100km körüli, de már akár több 10km körüli távoknál is.

(#47460) Dr.Én válasza Toomy (#47459) üzenetére


Dr.Én
veterán

igen tudom.... :B csak már ma lusta voltam állítani rajt...szégyenlem is magam :B
be fogom rendesen állítani.... :R

WOT: kissio

(#47461) Megane2000 válasza Cadal (#47426) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszönö. Én is ezt néztem, de nem értem hogy mi a működési elve. Az okés hogy tudod tölteni hálózatról. Azonban az a kábel folyamatosan lóg a lámpán vag hogy képzeljem el?

fjudors: Köszi

[ Szerkesztve ]

(#47462) Zbacsi válasza Cadal (#47426) üzenetére


Zbacsi
csendes tag

Ez normális hálózati csatival jön? (képen mintha angol lenne) :F

[ Szerkesztve ]

(#47463) t1


t1
addikt

Sikerült nekem is dönteni ő lett: Alpina ECO C20 2015
Eddig 55km mentem vele csak pozitív a benyomás:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47464) Megane2000 válasza Zbacsi (#47462) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Én sem találtam eu töltőset jelenleg..

(#47465) Solad válasza Toomy (#47459) üzenetére


Solad
őstag

Ha tudnád mennyi hipszterbikeot látok így beállított kormánnyal :(

Dr.Én: leld benne örömöd! :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47466) gergo5991


gergo5991
őstag

Péter uj biciklije.
link
"saves no less than 120 seconds over 40 kilometers,, - valaki valami kérdés esetleg?
ha jól értelmezem 40 kilóméteren 120 másodperc időt lehet nyerni vele?
Kettő az egyben? full carbon pehelysúly+aero?

Ahh, ahoz ez a kormány kinéz, mint valami alien. Csúcstechnológia öcssém.

[ Szerkesztve ]

(#47467) vendingo válasza t1 (#47463) üzenetére


vendingo
veterán

Jó tekergést :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47468) t1 válasza vendingo (#47467) üzenetére


t1
addikt

Köszi :R

(#47469) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#47390) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Itt vannak a méretek:
[link]
[link]

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#47470) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Már későn vettem észre, de nem 0.8mm, hanem 8mm :D Azaz akkor egy ilyenre és egy ilyenre van szükségem?

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#47471) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#47470) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, pontosan. :)

(#47472) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#47471) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Köszönöm! :) Rendelek majd belőlük 2-2 darabot, hogy biztosra menjek! :D
Jelentkezem, ha lesz még kérdésem! :R Addig is vadászok egy Lyrik-re.

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#47473) Dr.Én válasza Solad (#47465) üzenetére


Dr.Én
veterán

kormány beállítottam... remélem jól fog menni...
De azért reggel küldtem egy szép emailt a Neuzer gyár felé....megköszöntem hogy milyen remek külső gumit raktak rá...országútira...

WOT: kissio

(#47474) Hasaggymeg válasza Acef (#47436) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az jó lesz arra. Valószínűleg nyitva adják,magyarán egy láncszemkinyomóval fel tudod tenni,benyomva a kitolt csapszeget.Ha nincs olyan,inkább szerviz,mert ezen nem hiszem van kézzel bontható szem.

(#47459) Toomy...nem vagyok outis,így csak bámultam mi nem kóser azon a gépen...hát a kormány beállítása! :D

(#47466) gergo5991...neki külön készítenek olyant,hogy egy-kerekezésre is jó legyen. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47475) K Norbi válasza t1 (#47463) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez lényegében Kellys ugye? Kellys alpina. Gratula! :)

[ Szerkesztve ]

(#47476) Cadal válasza Megane2000 (#47461) üzenetére


Cadal
őstag

Úgy rémlik, hogy a töltőn a villa cserélhető talán EU-sra. De ha hazaértem csinálok egy fotót a meglévő lámpámról (illetve a töltőjéről).

A lámpa kábele: Igen, az valóban lóghat lifeghet. Persze el lehet azért szépen vezetgetni. Az akksi a tokján levő tépőzárral rögzíthető a vázra/kormányra ha más nem oda fel lehet tekerni a felesleges kábelt.

Zbacsi: csinálok délután képet a töltőről. ha kínoznának se ugrana be, hogy hogyan van megoldva az EU-s villa. Valszeg talán azért, mert teljesen egyszerű megoldás volt.

(#47477) pikszel válasza Dr.Én (#47473) üzenetére


pikszel
őstag

A kiszakadt szelepet elnézted nekik?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#47478) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

700 SISAK B'TWIN...ismeri valaki közelebbről?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47479) Dr.Én válasza pikszel (#47477) üzenetére


Dr.Én
veterán

A belső miatt is írtam nekik....azért ennyi pénzért jobban is oda figyelhetnének a dolgokra...

WOT: kissio

(#47480) Napfénysüti válasza gergo5991 (#47466) üzenetére

Nekem speciel nem tetszenek ezek az aero bringák de azért elfogadnám ha hozzám vágnák. :)

Egyébként valóban lehet spórolni az aero formákkal időt. Egyébként is most az az új trend hogy nem is anynir a akönnyebb tömeg számít hanem az aerodinamikusabb kialakítás.

Més que un club!

(#47481) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#47480) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van azért benne üzlet is rendesen,hisz a légellenállás nagrészét azért mégis csak a zsoké teszi ki. Pl. a rövid haj aero sisak nélkül kábé annyi különbséget jelent mínuszban mint egy aero első kerék pluszban.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47482) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#47481) üzenetére

Az alap hogy üzlet van benne hisz ha az ember trendi akar lenni megint be kell ruháznia vagyonokért ilyen aero cuccokba (váz, kerekek, stb.).
A gyártóknak meg érdekük hogy mindenféle csábító meg hangzatos dolgokkal vásárlásra ösztönözzék a felhasználókat ugye. :)

Számomra szép aero országútit talán eddig csak egyedül a Wiliertől láttam. persze ez totál szubjektív dolog de nekem a hagyományos forma jobban bejön.

Més que un club!

(#47483) syler123


syler123
veterán

Lenne egy kérdésem, ha a Radon mellett döntenék. Ti hogyan szoktatok bike discount-ról rendelni, ha nem szállít Magyarországra? Mert olvasgattam korábbi hozzászólásokat és jó páran már rendeltek onnan. Nem tudom meg lehetne-e beszélni velük hogy szállítsanak idehaza, mert ahogy néztem onnan külföldre szállítanak, csak Magyarország nincs benne.

Valamint mekkora beruházás lenne azt a négyszögtengelyes dolgot lecserélni, mi a legolcsóbb, de már minőségi megoldás? Ha jól tudom ez ami kb legfontosabb a kerékpárban, a váltó annyira nem érdekel, gondolom rendben van a gyári, meg a fékek is.
Igazándiból páran leírták a véleményüket, 170-ért már nem venne ilyet (négyszögtengelyeset), de ha belegondoltok kb mindnél ugyanaz a felszereltség, senki nem tudott olyat linkelni, amiben ne ilyen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#47484) Because válasza syler123 (#47483) üzenetére


Because
őstag

Magyaro-ra alkatrész szinten, ismerős határnál

(#47485) pikszel válasza Solad (#47415) üzenetére


pikszel
őstag

Én is meg lettem támogatva pár éve.

A dolog pikantériája, hogy amint biciklire tudtam ülni, munkába menet elütöttek. Bal oldalról jött az áldás, egy rosszul belátható részen és a pilóta azt mondta (ráadásul ismerős), hogy ilyet nem nagyon látott még. Az ütközés pillanatában kilőttem magam a nyeregből és tigrisbukfencben érkeztem a kerékpárúton. A vas repült vagy 6 métert és a hajtókart benyomta az alsó- és nyeregcső közé. Összekapartam magam, de a bal karom (a műtött) csak lógott mint a szatyor. Vagy 15 percig. :DDD

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#47486) gergo5991 válasza pikszel (#47485) üzenetére


gergo5991
őstag

azta k.va hét meg a nyócát. hát ez szó szerint oda van csavarozva? fáj? érzed hogy benne van valami a válladban?

(#47487) Hasaggymeg válasza pikszel (#47485) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem vagy egyedül! ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47488) Acef


Acef
addikt

#47474) Hasaggymeg
Köszi,

Az alábbi állítható kormányszárakkal van valakinek tapasztalata?
ZOOM [link]
ACOR [link]
Esetleg más ami ajánlható?

Számomra az lenne a fontos, hogy ne mozogjon-inogjon a csuklónál.
Jelenleg egy ilyen [link] XLC-t próbálok, de ezen hiába tépem meg a csavarokat, egyenetlen terheléskor inog :F

[ Szerkesztve ]

(#47489) Maximum1 válasza Acef (#47488) üzenetére


Maximum1
őstag

Az ACCOR volt nekem, stabil volt, bár nem tudom milyen felhasználásra kell, ha rángatod állandóan lehet ez sem bírja, montira erdőbe nem lesz jó ez sem.
Én inkább vennék egy 100-120mm-es stucnit valami dőléssel. pl.

Esetleg ami most fent van és leméregeted, akkor lehet találsz fixben olyan méretet. van 40 fokos is.
Stabilabb és könnyebb a fix, szerintem szebb is.

[ Szerkesztve ]

(#47490) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Habozok sisak ügyben,de ez az írás nem igazán billenti a sisak javára a mérleget....sőt,mintha alátámasztaná a cikk olvasása előtt már itt is korábban megfogalmazott félelmemet,hogy hamis biztonságot nyújtva bátrabbá (ne adj Isten vakmerőbbé) tenne.Sisakvásár (egyelőre) elnapolva...pedig tetszik az a Decathlonos,és az ára is elfogadható. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47491) Because válasza Acef (#47488) üzenetére


Because
őstag

nem kizárt, hogy a stucni megmunkálása rossz, de a kormánnyal minden rendben, azt ki lehet zárni?

(#47492) gergo5991 válasza Hasaggymeg (#47490) üzenetére


gergo5991
őstag

én annó a Lidl-ben vettem sisakot mikor a kerékpár cucc akció/hét volt, 3-4k ft volt. Ezzel szemben ami majdnem 10k, van a hátulján piros lámpa ami gondolom este jóljön ha úton mennél, 3 féle módban tud világítani, és eléggé erősen, plusz egy ráhuzható cucc volt ha esne az eső :). Úgy gondolom 5-10-15k értékben még lényeges eltérés szerintem nincs ezeknél a sisakoknál, a márka dobja az árat, de 20k feletti sisakot nem mernék egy kosárba tenni a lidl-össel
Szerintem ez a Btwin túl van árazva

[ Szerkesztve ]

(#47493) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#47490) üzenetére

Szerintem ez felhasználófüggő. Engem az hogy sisakot viselek nem tett vakmerőbbé, ettől még ésszel megyek a bringával.
Ez kb olyan mint az autóvezetés: fél éves jogsival életem első (és jelenlegi) autója egy 160 lovas Civic lett minden rutin nélkül. Faterom első mondata mikor hazaértem vele és megtudta milyen gép: "Te nem vagy normális!". Biztos sokan gondolták na ez is egy 26 éves suttyó hülye aki majd boyracernek érzi magát és nyélen megy az első fáig... De nem, teljesen normálisan közlekedem vele noha nem kicsit erősebb mint amit egy friss jogsisnak odaadna az ember. Azóta lehúztunk együtt 4,5 évet és kb 50000km-t és soha nem okoztam semmi gondot vele, egyetlen büntetésem is egy szabálytalan parkolásért volt. :B

Bocs az offért ezt csak amolyan szemléltetésnek szántam hogy minden fejben dől el. :R

Més que un club!

(#47494) Acef válasza Because (#47491) üzenetére


Acef
addikt

Maximum1, Because

Egy 8-10 hónapos bringa, ZOOM kormány, csapágyak rendben beállítva, nincs törés, ...

Fitness bringára kell, tehát nincs nagyon "nyúzva", de a kormányt terhelve, tehát jobb és bal oldalon nyomva-húzva érezni lehet, hogy nem 100% stabil. Nem lötyög, de csavarható, tehát nem annyira masszív mint a sima, nem állítható stucni. Alább jelöltem azt a részt, ahol a mozgást érezni.
Vagy ez mind ilyen, ne is számítsak másra?

[ Szerkesztve ]

(#47495) K Norbi válasza Normi™ (#47251) üzenetére


K Norbi
addikt

Végül ezt rendeltem meg 622-42 es méretbe! Elolvastam a tesztbike.hu az összes tesztet, jókat írtak róla! szédelegni a bicikli úton ez is elég. Contact II méreg drága..


[ Szerkesztve ]

(#47496) concret_hp válasza Hasaggymeg (#47490) üzenetére


concret_hp
addikt

kell a természetes szelekció úgyis :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47497) Maximum1 válasza Acef (#47494) üzenetére


Maximum1
őstag

Itt az a baj hogy a fennlévő stucninak fent van a tengelye, lehet ezért nem stabil.
Amiket linkeltél azoknak meg elől, lehet jobban szeretik ezt a mozgást.
Bármit is veszel biztos hogy lejjebb fog kerülni a kezed vagy 2-3 cm-rel, így a súlypontod is előre billen.
Szerintem egy fxet próbálj ki, ránézésre egy 120mm-es jó lenne, de lehet a 135 is mivel lejjebb kerülsz.
Nekem a 120mm jött be, valami merida cumó, valami márkás is legyen már rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47498) pikszel válasza gergo5991 (#47486) üzenetére


pikszel
őstag

Össze van csavarozva igen. A felkarcsontom a sebészeti nyaknál teljesen elvált (látszik is a képen a vonala), a kulcscsont vállcsúcsi része pedig megreccsent. A baleset után 1 órával már volt némi remegésem, de a gyógytorna volt az, ami erősen székelésre késztetett. Nagyjából úgy járt a két lábam, mint Jabba farka, mikor Leia a bikalánccal légmentesítette. :DDD Egyébként nem érzem, hogy bennem lenne, nem fáj, de nagyritkán sajog.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#47499) syler123 válasza Because (#47484) üzenetére


syler123
veterán

Vállal olyat hogy felárért feladja nekem?

Esetleg más valaki rendel mostanában bike discount-ról? Nekem még ráér hátha még egy 10%-os akció is lenne rá. De azért ráírok a boltra hátha meg lehet velük beszélni.

(#47500) Because válasza syler123 (#47499) üzenetére


Because
őstag

nem sok gyári felszereltségű bicó tetszik, ha meg elkezdtem cserélgetni az alkatrészeket ott vagyok hogy dupláztam a vételárat, ezért én inkább magamnak rakok össze.
már ha csak valaki az nyerget, markolatot, külsőket, pedált ( ne adj isten felniket) cseréli nem éri meg egyben bicót venni :U az igaz, hogy jobb boltokban van lehetőség ezek alapból történő cseréjére, de ahol pl. én kérdeztem munkadíjat számítottak volna fel...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.