Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) syler123 válasza viko81 (#47748) üzenetére


syler123
veterán

Igazándiból eddig nem nagyon mondtam árat, de talán inkább 160-nál húznám meg a határt, mert még elég sok dolog kell ezekre, mire használhatom. Igen nekem egy kb 52-es bringa kell, Gepidában az stimmel.

Ezt a Winora márkát nem nagyon ismerem, de az ára elég húzós. Viszont elég jól felszerelt, picit lehetne rosszabbul is felszerelve, akkor talán belefért volna az árba.

Because: Igaz Igaz :D

Szoktam azért tekerni heti szinte kisebb hosszabb távon, de ha meglesz a bicó akkor majd csak belejövök :)

[ Szerkesztve ]

(#47752) Because válasza syler123 (#47751) üzenetére


Because
őstag

ha nem kell feltétlen tárcsafék egész sok lehetőséged lesz vagy ez egy upgrade (ugye most is tekersz)?
mert városba egy V-fékes tourney-is csoda is bőven elég :)

[ Szerkesztve ]

(#47753) syler123 válasza Because (#47752) üzenetére


syler123
veterán

Igazándiból olyat kerestem, amin olyan fék van, legyen ez is egy kritérium akkor, hogy hidraulikus tárcsafék. Nem a fékezési hatékonysága miatt, hanem picit komolytalan hatása van egy V fékes bringának, amatőrök körében.

Sebességfokozat még nem tudom hogy mennyire számít, pl ha vesszük a Bergamontot, ami csak 8 sebességes *3, ilyenkor a 9-eshez képest melyik fokozat hiányzik? Mert mondjuk hiányozna a legalsó terepfokozat, az annyira nem érdekel, vagy esetleg teljesen máshogy van elosztva, mint egy 27 sebességes?

[ Szerkesztve ]

(#47754) deicide


deicide
veterán

Valaki jön innen a Hortobágyi BSI-s versenyre július 11-én? Megfogadtam ugyan tavaly, ha sár lesz, nem megyek, de szerintem akkor is menni fogok. Bár egyelőre száraznak tűnik az előrejelzés...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47755) Because válasza syler123 (#47753) üzenetére


Because
őstag

én a cross bicómat csak városban használom, ezen elől 2 nagyobb tányért, hátul pedig az alsó 4 fokozatot használom. 8 sebis, de többi csak úgy ott van... ha nem viszik el őszre átalakítom 1x8-ra, hogy a kazettán kopjon a többi is...

[ Szerkesztve ]

(#47756) fpeter07


fpeter07
veterán

Ha már sebességeknél tartunk: egytányérossá kell tenni a gépet, és megvan oldva a felesleges váltogatás. Ráadásul így nem lehet túl pörgős áttételre sem váltani, ami alatt a kerék elkaparna.

(#47757) Melack


Melack
veterán

Küllőzés hogy megy? Mondom, hogy mit kellene küllőzni, és adott személy x forintért megcsinálja nekem a kereket? Vagy a donort is vinnem kell hozzá?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#47758) syler123 válasza Because (#47755) üzenetére


syler123
veterán

Értem, akkor annak sok jelentősége nincs. Bátyám Gepidájával tekerve is kb állandó sebességfokozaton használtam, nem váltogattam, hiába van 27 sebesség. Akkor ez nem lényeges, ilyen szempontból jó lesz nekem a 3 *8 -as.

(#47759) syl5 válasza syler123 (#47751) üzenetére


syl5
őstag

A fitness jó lenne szerintem neked, teló felesleges súly, én szeretem nagyon a fitness-em ugyanilyen használatra.
[link]
[link]

Azzal számolj, hogy megveszed, és kapásból +30-40k (ha használt akkor 50 is lehet, ha pl nyúlt a lánc) kiadás. (lakat, sárvédő, prizmák, lámpák, csengő, 1 pár plusz belső, alap szerszámok, láncolaj, stb)

Amúgy mennyit érhet manapság a linkelt gép?
Tiagra integrált hajtás, Deore XT váltó, váltókar, fék, fékkar, Shimano WH-R550 ritkaküllős könnyű kerékszett, Schwalbe maraton gumi, Procraft kiegészítők
Könnyű, gyors 10,5 kg, mindennel felszerelve, lakattal 12

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#47760) ivana válasza fpeter07 (#47756) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem nem jó ötlet az egy tányér váltós gépnél rendes 8-9 sebességes kazettás aggyal, sok lesz a lánc ferdeség, legalábbis városba, akkor már inkább agyváltó. A 3 tányér meg a legtöbb helyre felesleges, és sokkal rosszabb a váltás minőség mint kettőnél.

(#47761) syler123 válasza syl5 (#47759) üzenetére


syler123
veterán

Ebay-ről összehalászom rá a cuccokat, akkor nem akkora kiadás. Lámpák stb eléggé jó áron vannak ebay-en. Használt bringát szerintem nem veszek, egyrészt azért nem rohangálok Pestre, ami 150km tőlem, hogy megnézzem, hogy milyen állapotban van. Fittnesszen még nem gondolkoztam, magyar utakra elkélhet az a telo, ártani nem árt, jó plusz súly, de annyit talán nem dob.

(#47762) gergo5991 válasza syler123 (#47744) üzenetére


gergo5991
őstag

eddig úgy tudtam hogy a 29er pont hogy jó hosszabb távokra, nagyobb kerek jobban gyorsul jobban tartja a lendületet

(#47763) Tothgera30 válasza gergo5991 (#47762) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...nagyobb kerek jobban gyorsul... - Ezt gondold át még egyszer. Úgy látom voltak gondok a fizikával.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47764) Solad válasza deicide (#47754) üzenetére


Solad
őstag

Milyen a terep? Sírnék merev villával? :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47765) ivana válasza gergo5991 (#47762) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem aszfalton gondolkodott a trekkinghez hasonlítva (ami szintén 622-es kerékkel van szerelve). Viszont 40km nem számít hosszabb távnak annyit betonon még kempinggel is simán. :)

(#47766) syler123


syler123
veterán

Már olyan 70%-ban biztos vagyok, hogy a Bergamont lesz, hacsak valaki le nem beszél róla :B

(#47767) Because válasza syler123 (#47766) üzenetére


Because
őstag

ha az "ingyen :U " sisak nélkül 160000 hozd el :)

(#47768) syler123 válasza Because (#47767) üzenetére


syler123
veterán

Az lesz, már annyira átrágtam, hogy a fejem is belefájdult, ma volt időm jobban szétnézni, de már kész vagyok ez lesz, annyira csak nem lövök mellé, nincs túlárazva sem, korrekt bicó, masszív váznak tűnik, ez is német, mint a Radon.

(#47769) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Rendkívül bringabarát útzár, az utolsó pillanatban húztam be a satuféket, Debrecenben található belőle több is a mikepércsi úti mybox parkolóban....

(#47770) fpeter07 válasza Real Ghoost (#47769) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem rossz, de a kifeszített drótzsinórt még nem veri.

[ Szerkesztve ]

(#47771) deicide válasza Solad (#47764) üzenetére


deicide
veterán

Nekem is lockolva lesz a teló, mert annyira nem barázdás, hogy kirázná a lelkem. Meg a 2.1-es gumit is lecseréltem 1.9-re, oda bőven elég az is, sok a több kilométeres egyenes, szint meg konkrétan nulla méter. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47772) Normi™ válasza Real Ghoost (#47769) üzenetére


Normi™
őstag

Pffff,még szerencse,hogy kiszúrtad :(((

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47773) Solad válasza deicide (#47771) üzenetére


Solad
őstag

Ebben az esetben szerintem használható állapotra hozom a régi "MTB"-t, vagy kölcsönkérem haver cyclocrossát és szerintem lenézek.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47774) Because válasza Real Ghoost (#47769) üzenetére


Because
őstag

nyugodtan fordulj ezzel a fotóval a helyi rendőrkapitánysághoz (ha nincs előtte jelzőtábla)

(#47775) deicide válasza Solad (#47773) üzenetére


deicide
veterán

:C Jó buli, főleg ha nem lesz sár. Nekem a 42km után még egy félmaratont is futnom kell, hogy teljes legyen az élmény. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47776) Solad válasza deicide (#47775) üzenetére


Solad
őstag

A futásra még csak most kaptam engedélyt a traumatológustól, majd talán jövőre :D

Milyen tempó szokik lenni egy ilyen versenyen?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47777) Runner_fxr válasza syler123 (#47768) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egészen biztos, hogy nem lősz mellé.

(#47778) gergo5991 válasza Tothgera30 (#47763) üzenetére


gergo5991
őstag

kisebb a nagyobb kerék gördülési ellenállása.
Tapasztalatból is észrevettem, dombon lefele sokkal jobban gyorsulok lefele 29es kerékkel, mint haverok a 26 ossal.

(#47779) TayRol válasza Runner_fxr (#47777) üzenetére


TayRol
veterán

ezt alátámaszthatom. egy Helix 4.0 van itthon.

(#47780) Runner_fxr válasza gergo5991 (#47778) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A nagyobb kerék nehezebb, a kisebb kerék jobban gyorsul. A sebességet tartja jobban a nagyobb kerék, ezért jobb lefelé is.

(#47781) gergo5991 válasza Runner_fxr (#47780) üzenetére


gergo5991
őstag

értem

(#47782) HEAHEA válasza syler123 (#47741) üzenetére


HEAHEA
tag

http://mali.hu/hu/trekking/cannondale/keszleten Szia ! Nézd meg az előbbi linket. Cannondale készletkisöprés van. Hátha talász vmit. Korábban linkelte ezt az infót egy kedves fórumtárs.

(#47783) deicide válasza Solad (#47776) üzenetére


deicide
veterán

Kicsivel 28km/h alatt volt az átlaga a győztesnek 2013-ban, a tavalyi év a rettenet sár miatt nem mérvadó. Én szeretnék közel maradni az elejéhez és tartani ezt a 28 körüli átlagot.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47784) Hasaggymeg válasza Chosen (#47713) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is ott voltam... :DDD

(#47768) syler123...meg az sem elhanyagolható,hogy egy rendszeres témakörtárs ajánlja. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47785) Because válasza Hasaggymeg (#47784) üzenetére


Because
őstag

ha nem a gyártó egyik forgalmazójának alkalmazottja lenne még azt is mondanám elfogulatlan, de én eddig akárhány bicósboltban jártam mindig az ottani márkák voltak a csúcson :)

[ Szerkesztve ]

(#47786) -=RelakS=- válasza Real Ghoost (#47769) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ettől szerintem egy autós is heves szentségelésbe törne ki, főleg, ha nem veszi észre időben, és a fél motorházat szétbarmolja.

Testi épséget tekintve viszont tény, hogy a bringásokat jobban veszélyezteti. A középen lifegő kis táblából többet is kirakhatnának rá, vagy valami feltűnő hülyesárga/fehér-piros cuccokat, hogy észrevegye az ember

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#47787) Megane2000 válasza Real Ghoost (#47769) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nem semmi. Valami piros fóliát ráköthettek volna a barmok.. Vigyázni kell nagyon. Ma jöttem a Hungária körúton, szegény bringást láttam hogy egy kanyarodó autó elsodort.. Én még a zöld lámpánál is félve megyek át BP-en.

(#47788) pikszel


pikszel
őstag

Sziasztok!

A bringabutik.hu webáruházzal kapcsolatban van tapasztalata valakinek? Rendeltem, kérdeztem, de semmi reakció...

Köszönöm,
p

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#47789) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok

Egy L-es méretű Cube Appear geojába mennyire szólna bele egy 120mm villa?

Most egy 80mm-es Manitou van benne.

Választ előre is köszi!

(#47790) Hasaggymeg válasza Because (#47785) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért még így is sokkal jobb mint ha senki nem ajánlaná.Nem hiszem ajánlana olyant ami tényleg sz@r,ennyi bizalmat meg kell előlegezni mindenkinek...és akkor a későbbi szervizelés stb-ről nem is szóltam.

(#47788) pikszel...kábé 10x vásároltam tőlük.Nem a legkedvesebb kiszolgálók,de ezzel ki is fújt a negatív kritika.Gyorsan,időben és nem mellékesen jó áron szállítanak le mindent.Shimano árakban verhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47791) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Kerékpár szerelési tudásom sajna kimerül abban, hogy gumit cserélek, és be tudom állítani a váltót, fékeket. Ennél mélyebben nem tudtam magam belevetni a dolgokba. Jelenleg egy 2009-es Magellan Polarist használok ilyet, csak annyi különbséggel, hogy nem tárcsa hanem V fékes változatot vettem meg.
Próbáltam kímélni, semmi nem ment tönkre rajta vásárlás óta, megpróbáltam ahogy tudtam karban is tartani.. A vázon csak hajszál karcok vannak, és két szett gumi van hozzá. Minden papírja megvan. Eddig nagyon jól szolgált, de már változtak azóta az igényeim.
Szeretnék valami könnyebbet kihozni belőle lehetőleg kevés pénz befektetéssel, szóval vagy eladnám, vagy cserélném, nem tudom mivel járnék jobban. Az árát sem tudom megtippelni egyáltalán nem vagyok ebben otthon. Másik ugyan ilyet pedig sehol nem találtam.

A cél valahol egy agyváltós "fixi" lenne szerintem a jelenlegi igényeimet az elégítené ki legjobban. Főként városi szaladgálásra használom, de nyáron egyszer kétszer szoktunk menni túrázni is, így kényelmesebb lenne szerintem, habár még nem volt alkalmam fixit próbálni, szóval javítsatok ki ha rosszul gondolom.

(#47792) Because válasza Hasaggymeg (#47790) üzenetére


Because
őstag

szerintem azok közül akik netről rendelik vidékre a bringát 10-ből 9 nem fog felutazni vele szervizeltetni, helyi boltban megcsináltatja ha gond van...
de valóban segítőkész kollégáról van szó a topikban! viszont üzletben pénz beszél, jóakaratból nem futja kenyérre :)

[ Szerkesztve ]

(#47793) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Elővettem, letisztítottam nagyjából a bringát.
Jó ideje nem használtam, így még pár dolog hátravan. Agyak, hajtás tisztítása kenése.
Kérdésem az lenne, hogy megfelelnek-e erre a célra az alábbi termékek:
Lánc kenésre
Csapágyzsír

Cipelni erdőbe ez megfelel + 1 belső defekt esetére?
A telót is karba kellene tartani, ami egy RST Cappa TL lenne.
Nem volt még szétszedve, gondolom elasztomer gumit kellene megkenni és a felcsúszót, rugókat.
Mit ajánlatok erre a célra... pl fenti webshopból (egy helyről megvéve olcsóbb a szállítás)

A bringa így néz ki jelenleg, kérdésem az lenne, hogy a hivatalos szabályokat betartva milyen kiegészítő kellene még rá a világításon kívül? (hátsó prizma? stb)
Láthatósági kötelező lakott területen kívül, vagy csak rossz látási körülmények között?

(#47794) fpeter07 válasza gergo5991 (#47778) üzenetére


fpeter07
veterán

Felfele egy fully 29errel nagyon lehet menni. 26-os kerek konnyen kiporog. Versenyre ezert en tuti 29er bringat vennek. 26-os bringaval viszont nagyon jo tanulni a mountainbike muveszetet. Sokkal ugyesebben kell vele menni.

(#47795) Cadal válasza fpeter07 (#45963) üzenetére


Cadal
őstag

Ez Eplényben volt ugye? Került fel az oldalra pár fotó nézd meg őket, hátha ott leszel valamelyiken: [link] :-)

(#47796) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok egy kis segítség kellene. Szetkaptam a Montin a 3 sebesseges lanctanyerom, nem figyeltem és osszekavartam az oldalakat. A kérdés az lenne, h miként kell a lanctanyerokat feltenni egymáshoz képest, vagy van e jelentősége? Nem látom megjelölve, de valahol azt olvastam jelölve van és a nagy és középső tanyerokat nem mindegy, h teszem fel. Ebben kell segítség, h hogy álljanak a tanyerok egymáshoz képest.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#47797) TaaT válasza ígyvanferi (#47721) üzenetére


TaaT
veterán

Ezt írta aki összerakta:
"Yeah, it's done for compliance purposes. 36 at the front and 14-25 at the rear.He isn't allowed to race otherwise. Had to find an MTB crankset for that."

Give them hell Ukraine!

(#47798) syler123 válasza Because (#47792) üzenetére


syler123
veterán

Ez így van, szervizeltetni nem fogom felhordani Pestre. Sőt összeszereltetnem is idehaza kell. Bár egy videóban láttam bringa összeszerelést, de gondolom semmi sincs alapból beállítva, szóval inkább szakemberre bízom. Ezért egyébként mennyit kérhetnek el? Mi a reális?

Az igaz hogy mindenki az általa forgalmazott márkát ajánlja, ezzel tisztában vagyok, végigjártam pár üzletet, amelyik elsősorban Meridával foglalkozott, az csakis azt ajánlotta, megemlítettem a Gepida nevet majdhogynem kihajtott az üzletből :D De ugyanígy van aki Gepidát árul, azt ajánlja, annál van nagyobb árrés, olcsóbban kapja stb...
Remélem persze hogy az itteni fórumozóból nem csak a kereskedő beszél és egy megbízható bringát kapok :)
Igazándiból ezért is érdekelt mások véleményes is, hogy szerintetek milyen a felszereltsége annak a Bergamont kerékpárnak, ár/érték arányban versenyképes-e. Az biztos, hogy jelenleg a németeknél drágább, szóval nem kamu akció. Nem is nagyon találtam hasonló felszereltségűt ebben az árban.
Amit még ajánlottatok az a Cube LTD CLS Pro, nem tudom ez felszereltségben jobb/rosszabb e a Bergamont-nál, de a Cube színével nem vagyok megbarátkozva. Mondjuk nem is gondoltam hogy 160k-ért is alig kapok bringát, pedig régen nem voltak ilyen árak, még áltsuliban kaptam egy Median márkájú össztelós bringát, 40k volt, erre még emlékszem, még megvan csak eléggé kicsi 26-os kerekekkel, de nem nyekereg nyikorog, pedig az kapott mindent...

[ Szerkesztve ]

(#47799) Tothgera30 válasza Cadal (#47795) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vannak ott fincsi kis Reaction-ok... :DDD

ui.: Ha valaki tud 2014/15-ös 19"-es vázmérettel 29er Cube Reaction GTC-t (lehetőleg SLX-XT felállásban, XT karokkal), szóljon/írjon privátot számomra. :R

...Kint még akad is, de ugye szezonárban... [link], [link], de itthon most alig.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47800) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Folyton elzsibbad a jobb lábam és mindkét kézfejem hosszabb távokon. Szerintetek mit kellene állítani? Rendes ülés és nadrág van. Próbálgattam már állítgatni az ülést mindenhogy és kényelmes is, de a zsibbadás nagyon zavaró. Esetleg a kormányt állítsam fentebb? A vázméret 58-as, és 179cm magas vagyok, tehát elméletileg ez ideális.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.