Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ezt a gumit 7000 Ft -ért adják, 26-os MTB-ra, megéri?
MICHELIN Protek Cross Max

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#46752) lsebestyen válasza gergo5991 (#46746) üzenetére


lsebestyen
addikt

ORszágúti versenyen ne indulj el montival mert balesetveszélyes. Meg amúgy is...Maratonon már esetleg, bár akkor is a hátsó sorokból indulnék inkább. Montival monti versenyen indulj. :)

(#46753) Napfénysüti válasza lsebestyen (#46752) üzenetére

Országúti versenyen szerintem nem is engednék MTB-al indulni senkit. :N
Még a könyöklő használata is tiltott outikon.

Més que un club!

(#46754) lsebestyen válasza Napfénysüti (#46753) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát voltam már pár versenyen és rendszeres, hogy valaki montival, könyöklővel indul...

(#46755) deicide válasza lsebestyen (#46754) üzenetére


deicide
veterán

Pedig pl a TdV mezőnyének felénél még talán MTB-vel is jobb időt tudnék. ;]
Könyöklősök valóban rendszeresen vannak...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46756) lsebestyen válasza deicide (#46755) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen, de montival nagyon máshogy mész, fordulsz, stb. Mezőnyben veszélyes.

(#46757) concret_hp válasza lsebestyen (#46756) üzenetére


concret_hp
addikt

ha nem körpálya és lemaradnak az első km-n akkor tulajdonképp mindegy nem? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46758) Napfénysüti válasza lsebestyen (#46754) üzenetére

Pelsón is voltak állítólag könyöklősök (tiltott volt). :(
Múltkor Velence 10-en is mentek de ott nem volt ez kitétel, mindenki azzal ment amivel csak akart. :K
Mi be is akartunk állni egy könyöklős 5 fős csoport mögé szélárnyékba csak kiderült fél perc után hogy nem mennek tempót. :B

Telejsítmény túrán meg maratonon még megértem hogy megy mindenki de rendes országúti versenyre én biztos nem engednék MTB-ot meg könyöklős outit vagy időfutam gépet. :U

Més que un club!

(#46759) lugosi válasza lugosi (#46748) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Srácok nem türelmetlenkedni szeretnék, de konkrétan erről szeretnék kérni tapasztalatot, véleményt.

Ma-holnap el kéne döntenem, hogy kell-e.

(#46760) Because válasza lugosi (#46759) üzenetére


Because
őstag

ennyiért nem vennék acélvázas bringát 1"-os nyakkal

(#46761) lugosi válasza Because (#46760) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez azt jelenti, hogy nem éri meg, túl drága?

(#46762) ivana válasza lugosi (#46761) üzenetére


ivana
Ármester

Teleszkóp nem kell trekkingbe, amit beleraknak az úgyis nagyon gagyi. Hiten váz az igen gány, főleg ilyen igazi vastag kályhacsöves. Ahogy a kolléga is mondta ami új és menetes kormány csapágya van az felejtős. Műanyag láncvédő is gáz. Szerintem inkább egy csepel mint ez.

(#46763) Acef válasza lugosi (#46761) üzenetére


Acef
addikt

stílus, életkor, igény, kinek mi.
a főnökömhöz ez illene, nekem viszont nem kellene.

mint a többiek is írták; ennyi pénzért "modernebb" technikát" is kapni, viszont te tudod, hogy mit használnál szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#46764) truefx válasza zoltanz (#46751) üzenetére


truefx
aktív tag

Ketten itt leírták róla a véleményüket, hogy neked ennyit megér e, az szubjektív.

(#46765) ivana válasza Acef (#46763) üzenetére


ivana
Ármester

Ez nem stílus, meg életkor. Hogy is mondjam ez simán szar ennyiért. Ez egy ősi kontrás csepel szintjén van, de nem egy tizesbe kerül hanem 9-szer annyiba. 90k-ért fékváltókaros outit kapsz használtan, az én városi agyváltós gépem meg 30-ba sincs.

(#46766) truefx válasza truefx (#46764) üzenetére


truefx
aktív tag

Szoval itt :)

(#46767) lugosi válasza Acef (#46763) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a választ. A technikai része nem érdekel, az sem, hogy mennyire modern, a minősége, tapasztalat érdekelne elsősorban. Mint írtam, városban való biciklizéshez keresem amit keresek, rövidebb kirándulás esetleg, illetve ezzel járnék az irodába (hosszú nadrág nyáron is, nem farmer).

Ivana: outi=országúti? Egyáltalán nem olyat keresek, az mint kategória számomra érdektelen.

Egyébként jelenleg úgy néz ki, hogy meghatározatlan időre elhalasztom a vásárlást.

Összességében olyat keresek, aminek kényelmes az üléspozíciója, azaz nem előre dőlve, hanem körülbelül függőleges háttal lehet vele biciklizni.

(#46768) Acef válasza ivana (#46765) üzenetére


Acef
addikt

Nem akarok vitázni, csak reagálok, ha már nekem írtál.

Hidd el, van olyan ember, aki bemegy a boltba, és szeretne venni egy ilyen új bringát. Nem érdekli, hogy ennyiből mit rakhatna össze, vagy mit vadászhat a neten.
A saját igényihez mérten nem hoz rossz döntést.
Te nem vennéd meg, és Én sem, de neki még megfelehet.

Mint írtad, valóban megnézhetné, hogy ebben a kategóriában mit kínál a Csepel.

OFF

[ Szerkesztve ]

(#46769) ivana válasza lugosi (#46767) üzenetére


ivana
Ármester

outi=országúti? Igen, de azt csak példának írtam, ez és az outi között a különbség olyan mint a ferrari és a suzuki között.

hosszú nadrág nyáron is, nem farmer Én a helyedben biztos női vázat néznék, erre az való. A linkelt bringával a legnagyobb baj a váza volt, a többi még lenyelhető. Csepelt tényleg érdemes megnézned. 110-ért van viszonylag használható royal.

(#46770) lugosi válasza ivana (#46769) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Láttam csepelt is és tetszett. Az volt az egyik, amit elraktároztam magamban, hogy megveszem. Csak a ma meglátogatott 8 bolt közül már nem emlékszem, hogy melyikben. :B

Egyébként nem gáz, ha férfiként női vázassal biciklizek? :F Teherbírás is kéne, 120-130 között vagyok. Ja kiló, nem cm :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46771) ivana válasza lugosi (#46770) üzenetére


ivana
Ármester

A csepel az értelmes az elbír, mondjuk 120-130kg-vel lehet jobb a férfi váz mert merevebb.

(#46772) Maximum1 válasza lugosi (#46770) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem kell női vázas, létezik City váz, itt egy csepel.
Mentem ilyennel, kényelmes meg minden, de emeletre ne akard felvinni, kicsit sűrűbben kell ellenőrizni a csavarokat, hajlamos lerázódni.
Nem egy sebesség bajnok de talán egy Bubit lenyomsz vele. :DDD
Ha csak próbálgatod a kerékpározást akkor ezzel simán el vagy egy darabig, ha meg tetszik a történet akkor vehetsz jövőre valami jobbat.

Esetleg ha valami különlegesre vágysz akkor Őket is ajánlom.
Ezek ugyan használt bringák, de jobb minőségűek a linkelt Csepelnél.

[ Szerkesztve ]

(#46773) atok666


atok666
őstag

Miert gyartjak mas szinben az US es EU piacra szant bringakat? :U

Atok

(#46774) Solad válasza lsebestyen (#46752) üzenetére


Solad
őstag

Ez sokkal inkabb szabadidosport jellegu esemeny, a "falunapok" resze, nem hiszem hogy gond lenne ha hatul teljesiti montival.

Elmeny volt a mai tekeres, kilazult valahogy a nyergem es nem volt nalam imbusz. Konkretan elzsibbads a kishaver vege :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46775) fpeter07 válasza atok666 (#46773) üzenetére


fpeter07
veterán

Biztos a rendelkezésre álló matricák/színek alapján állítják össze őket a gyárban. :D

(#46776) fpeter07


fpeter07
veterán

Pár éve volt a Megavalanche-ról egy fejkamerás videó. Meg ez még valakinek?

(#46777) lugosi válasza Maximum1 (#46772) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a linket. Van jópár ami tetszik.
Valójában a jelenlegi biciklim is elég régi. Nem hiszem, hogy ha mostanában vennék egyet, azt egyhamar lecserélném. Egy 8-10 éven belül szinte biztos, hogy nem. Esetleg ha ellopják, tönkremegy stb. akkor pótolnám, de cserélni nem cserélném.

(#46778) Because válasza Maximum1 (#46772) üzenetére


Because
őstag

egész jók ezek a holland bringák, ha nem tudnám, hogy lomtalanításkor tucatszámra lehet ingyen pakolni szívesen vennék :)

[ Szerkesztve ]

(#46779) Maximum1 válasza Because (#46778) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem nem jönnek be, nem az én világom.
Ha nem sajnálnám rá a 120-at.......

(#46780) ivana válasza Maximum1 (#46779) üzenetére


ivana
Ármester

Azért erre egy első féket érdemes rárakni ilyenre. Utálom azt amikor hülye trendek miatt valaki lehagy biztonsági felszerelést. Egy láncra nem bíznám az életem.

(#46781) Maximum1 válasza ivana (#46780) üzenetére


Maximum1
őstag

Küllőprizma + társai... ugyan már, ez nem veretni van, vonulni kell az ilyennel.

(#46782) ivana válasza Maximum1 (#46781) üzenetére


ivana
Ármester

Hol? a pride-on? ;] Van ami hülyeség, pl. az első prizma amit nincs is hova felrakni, és teljesen újonnan került bele a kreszbe. De egy küllő prizmával nem tudom mi a baj. De ezek csak éjszakai láthatóság szempontjából hasznosak, de egy olyan gép amin csak egy fék van szerintem az életveszély kategória, nem véletlen kér a kresz két féket.
Nekem van kontrás gépem ismerem a fékerejét, és magában kevés arra, hogy saját sebességemmel biztonságosan menjek.

[ Szerkesztve ]

(#46783) Because válasza Maximum1 (#46779) üzenetére


Because
őstag

így szürkében nem tetszik, más festéssel simán jó :K

első féket én is tennék rá :)

(#46784) ígyvanferi válasza Maximum1 (#46779) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mit jelent az, hogy automata agyváltó? Illetve érteni értem, csak nem tudom, hogy működhet a bringán.

(#46785) Melack


Melack
veterán

Favorit kerékpár fékjét hogy kell beállítani? Ilyet, első keréken.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46786) Because válasza ígyvanferi (#46784) üzenetére


Because
őstag

például: [link]
de pont mellette a kontrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46787) Maximum1 válasza Because (#46786) üzenetére


Maximum1
őstag

Ez a Sram nem úgy működik, itt a leírása.
Amit linkeltél ott te váltasz felfelé, lefelé pedig a váltó, a sram felfelé is magától vált, ha jól értelmezem.

(#46788) ivana válasza Melack (#46785) üzenetére


ivana
Ármester

A kép nem látszik nálam. Ha egyforgáspontos, akkor be kell lőni középre a megfelelő helyen való meghúzással (nehéz és pontos sose lesz), utána belerakni a bowdent és a csavarral beállítani. Ha középhúzós akkor passz, olyat még nem láttam, állítólag a fékereje jó, de nagyon nehéz belőni.

(#46789) szatocs


szatocs
őstag

Löffler márka milyennek számít? Rövid felsőt akarok venni, találtam egy "Performance" megjegyzésű felsőt 20 helyett 13-ért, elég jó anyagúnak tűnt, de nem tudom, hogy érdemes-e. Valaki próbálta már a márkát vagy milyet érdemes venni?

=== Szatocs ===

(#46790) Because


Because
őstag

óvatosan a vékony kerekekkel és a merész manőverekkel :) [link]

(#46791) concret_hp válasza Because (#46790) üzenetére


concret_hp
addikt

hát itt se a kerékkel volt a gond... és nem is a sínnel :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46792) concret_hp


concret_hp
addikt

bringát amúgy építeni olcsóbb vagy egészben venni? tudom attól függ, de tegyük fel nem sürgős a dolog, van időm tökörészni vele.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46793) Solad válasza concret_hp (#46792) üzenetére


Solad
őstag

Egészben :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46794) Hasaggymeg válasza ivana (#46769) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most egy Suzukist vérig sértettél! :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46795) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#46715) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha agresszívabb mintás külsőt teszek az elejére, nem fog elpattogni aszfalton? Nekem most Kenda Nevegal (John Tomac DTC K1010) van betárazva, de még nem jutott eszembe hogy hátra esetleg más gumit tegyek... Esetleg van értelme hogy szélesebb kerül hátra?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46796) Novics válasza Maximum1 (#46787) üzenetére


Novics
senior tag

Óóó... bakker, nem is tudtam, hogy ilyenek váltók is vannak! Ha nem jön be az egysebességes tekergőzés, akkor meg is van, hogy mire cserélem a hátsó Campát. :DD Mondjuk a SRAM nem fér bele az eredeti koncepcióba, de simán eltekintek akkor tőle. :)
Lassan egy hónapja tekergek ezen az áttételen, és azt hiszem megvan az igazi. A mostani 30-40-es szembeszélben is tudok vele haladni. Igaz 30 km/h fölött már nagyon kell kapkodni a lábamat, ha tekerni akarok, így inkább néha csak gurulok.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#46797) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#46787) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jól értelmezed.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46798) Melack válasza Novics (#46796) üzenetére


Melack
veterán

Én is ilyen agyváltót nézek/keresek, mert Pesten még jó is lenne ez az autómata, de Érden van pár emelkedő, aminél szerintem nem örülne nekem. Ott a manuális váltás jobb lenne, csak nem tudom, hogy a 3 sebességes váltó esetén milyen áttét van, ami jó "emelkedőre".

Más: az elemes, ledes "retró lámpa" - nem trendibündi cangára lesz, az enyémhez ez jobban illik, vajon elég fényt ad? Ehhez hasonló típus kerülne hátra is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46799) Because válasza Maximum1 (#46787) üzenetére


Because
őstag

félnék egy kicsit, hogy dombnak felfelé jobban pörgetem kis áttételen aztán átteszi nekem :D

(#46800) Hasaggymeg válasza Because (#46799) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pár év és majd jönni fog a személyre szabható verzió.Azzal majd ha pörgetősre teszed járhat a lábad mint Froomnak a hegyen. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.