Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) parkr válasza atok666 (#46125) üzenetére


parkr
őstag

hasonló árban már Ultegra Di2-s bringát is találhatsz

(#46152) deicide válasza parkr (#46151) üzenetére


deicide
veterán

A Dura-Ace szerintem feljebb van pozícionálva, mint az Ultegra Di2.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46153) atok666 válasza parkr (#46151) üzenetére


atok666
őstag

Nincs szuksegem Di2-re, sot meg Ultegrara se igazan. Sztem boven eleg lenne akar a 105 is, a kulonbozeten meg inkabb veszek egy power metert :)

Atok

(#46154) rétisün válasza belaazallat (#46141) üzenetére


rétisün
veterán

ha tényleg érdekel(ne) guruljunk össze valahol vasárnap, vagy a jövő héten valamelyik délután, akkor addig nem szedem szét a speedert.
de sajna az előző tulaj ( akit pénteken láttál a régi konámmal) túl rövidre vágta a villanyakat, emiatt kissé érdekesen kell összerakni a kormánycsapágyat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46155) gergo5991


gergo5991
őstag

Nah, egész jól megúsztam a bicikliszerviszelést. A fék légtelenítése 10 euró volt, (azthittem feltöltik folyadékkal i meg minden, eléggé be kell huzni fog fogjon, vagy a fékpofák koptak el, de nyárra még elég lessz ez), első hátsó váltó beállítása ingyen volt ( kb 20-30 percet állítgatták ), meg megnyult a lánc, szóval ajánlották lecserélni, azthiszem 10 sebességes hg54-volt benne, bár azthittem drágábbak-(12 euró-sat tettek bele), meg a hátsó kereket kivette hátravitte megkalapálni ha jól halottam, na azt már nem láttm hogy mit csinálhatott vele.) szóval 22 euróból megúsztam ami szerintem egész jó ár, kedvezményt nem volt pofám kérni ilyen jó ár mellet, korrektek voltak :)
(azt mondták garancia papirt vigyem vissza pecsétért, meg pucoljam meg a bicajt, bár ezt nem értem, mert csillog villog, egy pici por van a hátsó izén)

Végre újból hangtalanul szálguldhatok :)

[ Szerkesztve ]

(#46156) Hasaggymeg válasza Matykoh (#46149) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

" nem lehet róla lebeszélni"...akkor neked már úgy is mindegy! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46157) belaazallat válasza rétisün (#46154) üzenetére


belaazallat
addikt

Mondjuk nem most szezon közepén kéne bolygatni a bringát(enyémet). Pláne befizetett túra előtt 2 héttel.

Meg még problémás is, inkább elállok a vételtől. (Meg félek Kamillától, kinyír ha lesz még egy bringa otthon). Pedig egy ilyen speeder vázat szerettem volna mindig(Na, még kék is jöhet).

Ettől függetlenül fagyi Keszthelyen?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#46158) Runner_fxr válasza gergo5991 (#46155) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az meg mifele legtelenites hogy a fekkart nagyon be kell huzni? Azt nem jol csinaltak meg ha tul puha. Hiaba kopott a betet attol nem lesz puhabb a fek, mert kijebb tolja a dugattyu. Hatso kereket kalapaltak? :) Hova vitted te azt a bringat? :)

[ Szerkesztve ]

(#46159) Tigerclaw válasza Because (#45961) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is ezért akarom cserélni az acélrugós alap villámat levegősre. Hátul már levegős van és igazi áldás. Ráadásul végre betehetnék pár távtartót a kormányhoz, mert most szerintem én is túlságosan a kormányra dőlök. A hétvégén szétnézek az e-bay -en Suntour és RST villák ügyében. (sajnos itthon nagyon sovány a villakínálat, drága Rock Shox vagy Fox levegősre meg nem telik)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46160) RichieTri válasza Runner_fxr (#46158) üzenetére


RichieTri
senior tag

lehet feltették egy üllőre azt a samesszal nekiestek :D

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#46161) Runner_fxr válasza RichieTri (#46160) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Lehet. :) Sejtem mit csinalhattak azzal a fekkel. Fellazitottak a fekkaron a legtelenito csavart aztan a levegos rendszer kinyomott egy kis olajat. Ez gyorsmegoldasnak szerviz hijjan jo, hogy ne fogjon be a fek, es lehessen tekerni, de ezt nem neveznem legtelenitesnek. Ilyenkor tipikus hiba hogy utana meg tul puha lesz a fek. Ehhez at kellett volna nyomni friss fekolajat a rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#46162) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#46158) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az csak légtelenítés, fékolaj feltöltés nélkül. Sajnos a Kelly's elejét is úgy csinálták meg, így az első fékkarnak 1-1,5cm holtjátéka van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46163) parkr válasza atok666 (#46153) üzenetére


parkr
őstag

akkor meg tényleg jobban jársz, ha 4-500-ért veszel egy jobbat amin 105 van.
alpinbike-nál pl. 5-ért vagy ultegrás 620-ért

(#46164) rétisün válasza belaazallat (#46157) üzenetére


rétisün
veterán

sztem mehet :N
a speeder váz meg meglesz még később is, nem hiszem, hogy meghirdetném, meg őszintén szólva eléggé leharcolt :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46165) deicide válasza atok666 (#46153) üzenetére


deicide
veterán

Most adtam el a 105-el szerelt Race Lite 904-em. De az mondjuk használt volt, nem új. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46166) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Mennyire hülyeség belevágni egy teljes Balatonkör teljesítésére 24h alatt, mindenféle komolyabb bringás "előélet" nélkül? Illetve Siófok környékén van lehetőség bringa kölcsönzésre?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#46167) D.Orion válasza haromegesz14 (#46166) üzenetére


D.Orion
veterán

24h vagy inkább egy napkeltétől-napnyugtáig terjedő időszak?
200km felett van kicsivel, kondi nélkül nem fog menni estig.

(#46168) Because válasza belaazallat (#46035) üzenetére


Because
őstag

elnézésedet kérem ez a qva cinikus természetem! :R

a fénykép alapján semmi sportmúltat/jelent se mernék feltételezni (még csak helyes táplálkozást se) inkább a süti dögivel :D

[ Szerkesztve ]

(#46169) Because válasza Cathfaern (#46145) üzenetére


Because
őstag

mocsok katabolizmus, nembaj beszabályoztam magam 30-40km-es bicóra és max 5 km futásra szigorú heti 2 alkalommal

(#46170) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! az ismerősöm szeretne egy Merida Crossway bringát vásárolni
175Cm magas 80Cm a belső láb hossza.
17"/43cm vagy 19"/48cm lenne a jobb neki?

[ Szerkesztve ]

(#46171) zoli03


zoli03
őstag

Megmértem az ülőcsont szélességemet, jópár mérés után 125-127 mm jött ki. Ehhez ugye hozzá kell adni 20-25 mm-t (valahol MTB-hez 20 mm-t írnak, máshol 25-30-at általánosságban, megint máshol 20 mm-t általánosságban, szóval én 20-al számolok), így 145 mm-es nyeregszélesség jön ki.

A mostani nyergem (BikeFun Granada) nem túl kényelmes, 136 mm széles (valószínűleg a szélessége miatt). Kipróbáltam egy másik nyerget, amit itthon volt, az is kb ugyanilyen széles volt (talán pár mm-rel még keskenyebb is), az még kényelmetlenebb volt.

Kíváncsiságból kipróbáltam haverom Selle Royal Alpine nyergét (158 mm széles), ez kb 1,5 km-ig igen kényelmes volt, utána viszont nagyon rossz.

Selle Monte Grappa Liberty Max-ot néztem ki, ez olcsó, és 145 mm széles, viszont ezt sokan leszólták Testbikeon, hogy túrázni, hosszabb távra nem igazán alkalmas (nekem meg ilyen célra is kéne). Van valami javaslatotok hasonlóan széles nyeregre az olcsóbb árkategóriában? Vagy vegyem meg a Liberty Max-ot, aztán kiderül?

[ Szerkesztve ]

(#46172) haromegesz14 válasza D.Orion (#46167) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Igazából tartok tőle hogy nem fog menni. Esetleg valami rövidebb túraútvonal van ami egyszerűen követhető? Fele távval is beérném elsőre :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#46173) Novics válasza haromegesz14 (#46172) üzenetére


Novics
senior tag

Ha Siófokról akarsz indulni, akkor a legkézenfekvőbb Szántódnál komppal átmenni Tihanyba, és csak az öblöt megkerülni. Kezdésnek szerintem bőven jó.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#46174) fpeter07


fpeter07
veterán

Melyik az az internetes oldal, amelyikkel a domborzatot (emelkedés-lejtés) egész jól be lehetett lőni? Többször volt már linkelve, de elfelejtettem a nevé.

(#46175) deicide válasza fpeter07 (#46174) üzenetére


deicide
veterán

Ez Murphy, ma te vagy a második, aki megkérdi. Csak egy oldalt kell visszalapozni most. :DDD

Geocontext-Profiler

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46176) Napfénysüti válasza venember83 (#46140) üzenetére

Biztos az is de gondolom jóval kevésbé. Ismerőseim akik aluról váltottak karbonra mind azt mondták sokszor olyan érzés azokkal menni mintha kisimították volna az utat.
Ilyen tesztnap gondolom Pesten szokott lenni ugye?

Més que un club!

(#46177) belaazallat válasza Because (#46168) üzenetére


belaazallat
addikt

2010 óta hobbi szinten kerékpározok évi 4-6000km-t. Ha odafigyelnék a táplálkozásra, akkor kb én is ott járnék mint Deicide fórumtárs.
Jellemzően nem nézik ki belőlem, meg nem is szoktam dicsekedni eredményekkel, mert nem másnak kell bizonyítanom, hanem magamnak. Pár emberrel már tekertem együtt a topicból, akiknek nevük van itt, ők tudják mire vagyok képes. A többi ember véleménye meg nem számít. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#46178) Tigerclaw válasza zoli03 (#46171) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én egy ilyet vettem legutóbb: Sportourer Garda Gel Flow férfi lyukas Nyereg

Nem mondom, hogy ettől kezdve megoldódott a nyeregkérdés, de sokat javult a helyzet és egész széles. Nem olcsó, de nem is kerül 40k HUF-ba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46179) haromegesz14 válasza Novics (#46173) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Jól hangzik, köszi! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#46180) zoli03 válasza Tigerclaw (#46178) üzenetére


zoli03
őstag

Ez nekem nagyon széles, meg nem veszek 10e Ft feletti nyerget, amikor lehet ugyanúgy kényelmetlen lesz, mint egy 5e Ft-os. Ha le lehetne előtte tesztelni, akkor egész más lenne a helyzet.

(#46181) Tigerclaw válasza zoli03 (#46180) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos tényleg az a probléma, hogy kipróbálás nélkül nyerget venni lutri. Nekem is van már pár Selle Royal gel nyergem kihasználatlanul, mert mind túl keskeny volt. Most ez a nyereg marad, és amúgy is átálltam rövidebb távokra (napi 24-36km) aminél még nem olyan nagy gond az ülés. Most úgy érzem, hogy túlságosan előre dőlök, ami miatt nem tudom jól beállítani az ülés szögét, így most első villa csere jön és a kormány megemelése távtartókkal. Remélem az még segít az ülés problémáján is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46182) fpeter07 válasza deicide (#46175) üzenetére


fpeter07
veterán

Véletlen, vagy a nagy számok törvénye.

(#46183) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#46115) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért a legtöbb boltban bele lehet alkudni valami kis ajándékot, ha mondjuk nem egy alap bicót vesz az ember, vagy esetleg 2 bringa vásárlása esetén biztos engednek. De én is azt gondolom, hogy lehet motiválni a vásárlást extra szolgáltatással, vagy valami ajándékkal. Most nálunk is van ajándék sisak vagy napszemüveg bergamont bringák mellé. :)

[ Szerkesztve ]

(#46184) Valkűr válasza zoli03 (#46180) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem szerencsém volt mert tudtam úgy venni, h kitudtam cserélni. 2-3 napig engedik probálgatni. Én végül a DDK Force nyerge mellett maradtam és nem bántam meg, az ára sem volt horror.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#46185) zoli03 válasza Valkűr (#46184) üzenetére


zoli03
őstag

Ez biztos, hogy DDK? Nem Force? Én Force Roy Hole néven találtam meg, ilyen DDK nyerget még nem láttam (de lehet attól még lehet, hogy a DDK gyártja).

(#46186) Valkűr válasza zoli03 (#46185) üzenetére


Valkűr
őstag

A nyereg aljában DDK van , ők gyártják..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#46187) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Erre esetleg valaki?

(#46188) Normi™ válasza Valkűr (#46186) üzenetére


Normi™
őstag

Valószínűleg ők gyártják de a cseh Force forgalmazza.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46189) Tigerclaw válasza Real Ghoost (#45831) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én Schwalbe Land Cruisert vettem pont ilyen célra. Középen kiemelkedő futófelület jó betonra, ami miatt jobban gurul, de azért még használható terepen is. A kanyar nem gond, bőven vannak oldalbütykök, de kapaszkodni, vagy durván ereszkedni nem ideális...cserébe eltűnik a traktorhang és a borzalmas nagy gördülési ellenállás:

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46190) Real Ghoost válasza Tigerclaw (#46189) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Köszi, és ehhez más belső is kell mint ami a gyári ugye?

(#46191) atok666 válasza deicide (#46165) üzenetére


atok666
őstag

Kivancsi vagyok a velemenyedre miutan bejarattad az uj bringat, hogy erzel-e vmi kulonbseget (itt a 105 vs DA osszehasonlitasra gondolok elsosorban, hogy ad-e vmi plusszot a jo erzesen kivul :) )

Atok

(#46192) Because válasza Real Ghoost (#46190) üzenetére


Because
őstag

amit én nyugodt szívvel ajánlok: CST

(#46193) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

ezzel a ponyvával van valakinek tapasztalata?

Erkélyre kellene, eső és napfény elleni (ne szívja ki a nap a színeket, ne lyukadjon ki a belső, stb) védelemre két biciklire.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#46194) Tigerclaw válasza Real Ghoost (#46190) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem. Ugyanazt a belsőt használom, mint korábban...amit a meridával kaptam. Nem lett nagy különbség méretben. Talán 2.1 volt ez meg 1.9-es. Viszonylag keményre fújom, hogy jól gördüljön betonon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46195) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Ilyet akarok venni a Kona Coiler Matic vázamba. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#46196) ivana válasza syl5 (#46193) üzenetére


ivana
Ármester

Erkélyen biztos nem tárolnám a gépet akkor már inkább a lakásban.

(#46197) zoli03 válasza Rottweiler89 (#46195) üzenetére


zoli03
őstag

Miért? Még a nevében is benne van, hogy XC.

(#46198) Rottweiler89 válasza zoli03 (#46197) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Első építés lesz, így ha kérdésem van, kérdezek. Amiben nem vagyok biztos, megkérdezem. Kezdő vagyok, sorry!

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#46199) zoli03 válasza Rottweiler89 (#46198) üzenetére


zoli03
őstag

Abban sem vagyok biztos, hogy ilyen gépeknél szoktak-e 3 tányért használni. Szinte mindegyiken láncfeszítő van a hajtóműnél, az meg tudtommal csak 1 vagy 2 tányérral működik. Plusz nem árt, ha van rockguard, azt is sokon látni.

[ Szerkesztve ]

(#46200) Rottweiler89 válasza zoli03 (#46199) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Éppen ezért vagyok itt, hogy aki tud, segítsen az építésben, mert feleslegesen semmit sem akarok megvenni a vázhoz. :R

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.