Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) Pttypang válasza anorche1 (#46250) üzenetére


Pttypang
veterán

En nem aztattam semmit az enyemet, ahogy ra van irva, haromszor kioblitettem es azota hasznalom. Minden hasznalati napon ki szoktam obliteni haromszor reggel, mielott elindulok vele. Mostanaban a teton dolgozva is ez van rajtam, eleg kenyelmes, hogy nem kell maszkalni a vizert, meg benne van a kajam, telefonom is, ha tolteni kell, tollak, etc. Egesz jol birja :D

Everybody lies.

(#46252) ígyvanferi válasza Solad (#46239) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A kompozit nem biztos, hogy szénszál (aka. karbon) erősítésű anyagot jelent.

(#46253) Solad válasza ígyvanferi (#46252) üzenetére


Solad
őstag

Attól a karbonlaminátum még kompozit, ilyenformán a vagy-vagy reláció nem az igazi. Olyan ez mintha azt mondaná valaki hogy mehetünk autóval vagy Volkswagen Golffal.

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46254) vendingo válasza spanglee001 (#46249) üzenetére


vendingo
veterán

Amúgy mire használnál egy ilyen bringát? Városban közlekedni, vagy zúznál le hegyről, sziklákról?

Ha olyat keresel, ami minden célt kielégít kisebb kompromisszumokkal, akkor érdemesebb lenne egy merev vázas montit nézned, azzal is lehet csapatni erdőben, de a városban is kiszolgálna.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46255) spanglee001 válasza vendingo (#46254) üzenetére


spanglee001
addikt

hát sziklákról tuti nem zuznék, bár még nem is próbáltam ;] kinézetre ez már tetszik, és nálam az is fontos hogy jól nézzen ki, kényelmes legyen és bírja a gyűrődést :B
unaloműzésre venném, szórakozásra hogy ne mindíg a gép előtt üljek

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#46256) Pttypang válasza spanglee001 (#46255) üzenetére


Pttypang
veterán

Vigyazz, ha rakapsz, nem igazan akarsz majd visszaulni a gep ele ;)

Everybody lies.

(#46257) Cathfaern válasza anorche1 (#46250) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem van, szerintem zavaró műanyag íze nincsen. Amúgy a csövet is áztattad, kívülről is? Mert lehet nem is a zsáknak van műanyag íze, hanem a csőnek, vagy annak a résznek amit a szádba veszel.

(#46258) Runner_fxr válasza spanglee001 (#46249) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez már abszolút nem rossz bringa. Bár ez a fajta Scott felfüggesztés állítólag nem túl hatékony, nekem nem volt hozzá szerencsém csak olvastam róla. Persze nyilván nem gagyi, ez már egy jó bringa.
Szórakozásra, hobbi hegyikerékpározáshoz nem rossz gép, de azért ez nem egy kifejezetten zúzós bringa.
Azt mindenképpen el kell döntened, hogy hol szeretnéd leginkább használni, mert ha sokat mennél aszfalton, meg nem vinnéd komoly terepre, akkor nem kell neked össztelós, elég a merev vázas monti vagy cross trekking is. Illetve a váz méretre is figyelj.

[ Szerkesztve ]

(#46259) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az ilyen kompakt termékekről?

Köszi előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46260) Hasaggymeg válasza spanglee001 (#46249) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Havonta 100 ezret félretenni nem is rossz! :DDD Egy jó kerékpárt megéri kivárni,az biztos. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46261) fpeter07


fpeter07
veterán

Félig off topic, de ilyen versenypályát én még nem láttam. [link]

(#46262) spanglee001 válasza Hasaggymeg (#46260) üzenetére


spanglee001
addikt

igen, jó lenne most is a keró, de előbb ezt meg kell vennem :DDD [link]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#46263) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#46261) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem sok értelme van az egésznek... :( Olyan mintha túllőttek volna a célon a pálya nehézségét illetően.

(#46262) spanglee001 ...pedig ha egyszer ráérzel a bringa ízére ott fog porosodni szegény hardver. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46264) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#46240) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

:) A lock valóban fontos, a mostanin is gyakran használom. Monarch 4.2-vel veszem/vettem. Ez a váz már megvan, kiszemeltem, és beleszerettem. Gyorszár nem baj, elöl nem szeretem inkább használni, a mostani bicajomon is cseréltem elöl imbuszosra. Akkor oké, én is GXP-t néztem hozzá. Megpróbálom újonnan megvenni a cuccokat hozzá, de van fent alig használt is, majd mazsolázok, meg linkelek, hogy jó lesz-e. :R
179cm, 17".

ivana
Ha jó árban van, újonnan veszem meg az alkatrészt, ha drága, akkor marad a használt.

zoli03
28K postaköltséggel együtt.

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#46265) parkr válasza fenergie84 (#46223) üzenetére


parkr
őstag

ezekből szerintem a Kross tűnik értelmesebbnek, de majd a jobban hozzáértők megmondják.
a Neuzer viszont lehet, nem véletlenül olcsóbb. én azt kihagynám.

(#46266) zoli03 válasza Rottweiler89 (#46264) üzenetére


zoli03
őstag

Ennyiért már kapsz Németországból SLX hajtóművet is. Biztos, hogy inkább azt venném, vagy egy Deore-t, az meg olcsóbb is. A gyorszár azért baj, mert egy átütőtengely sokkal merevebb.

(#46267) gergo5991 válasza Runner_fxr (#46158) üzenetére


gergo5991
őstag

hát igen, ahogy lentebb irták, csak simán légtelenítették nem pedig feltöltötték. Amúgy nem tudom mit csinálhattak a kerékkel, mert mikor a váltót állítgatta, hátul 1 picit nem volt jó, aztán hátra vitte a kereket és 1-2 őt csapott rá, vagy lehet egy másik kolega kalapált ott, de nem tudom mit csinálhattak, lehet a kazettával volt valami idk.. vagy lehet csak behúzta nem pedig kalapált..

(#46268) robi16966


robi16966
újonc

Sziasztok,
Szeretnék venni egy kross kerékpárt csak nem értek a kerékpárokhoz ezért nem tudom mit kell figyelni a vásárláskor. Egyik ismerősöm ajánlotta a GT Transeo 3.0 2014-es modelt. Mi a véleményetek róla???

(#46269) Rottweiler89 válasza zoli03 (#46266) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Megnézem akkor Bike-components-en, mert onnan szoktam rendelgetni... :)

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#46270) thornadoj


thornadoj
aktív tag

sziasztok!
segítségnyújtásra lenne szükségem hátsó váltó beállításhoz. a legfelső fogaskerékre nem vált fel, pedig az L csavar teljesen ki lett lazítva. Hogyha kézzel felsegítem akkor viszont már túldobja. A többi fokozat problémamentesen, szépen vált. deore lx váltóról van szó, új fogaskeréksorral és lánccal.

[ Szerkesztve ]

(#46271) ivana válasza thornadoj (#46270) üzenetére


ivana
Ármester

A bowden feszességet kellene állítani, akár finom beállítás, ha nem elég akkor rendesen kilazítva a csavart.

(#46272) thornadoj válasza ivana (#46271) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Az L csavar teljesen laza! a bowdent is próbáltam lazítani, annyira hogy a legalsó fogaskerékről egy váltással kettőt ugrott fel, mégsem oldotta meg a problémát :(

[ Szerkesztve ]

(#46273) ivana válasza thornadoj (#46272) üzenetére


ivana
Ármester

Nem csoda pont, hogy húzni kellene a bowdenen. Gondolkodj már el, hogy működik az a szerencsétlen váltó, ha állítani akarod :DDD Ha kézzel fel tudod nyomni akkor tuti nem az L csavarral van a baj, azt egyébként se kellene állítgatni, mert még a küllőkben köt ki a váltód.

(#46274) thornadoj válasza ivana (#46273) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Ha az L csavar teljesen laza, akkor a váltó a legnagyobb fogaskerék írányába maximumig tud(na) elmenni. A bowden lazításával is a legnagyobb fogaskerék irányába fog elmozdulni, mert a laza bowdennel a rugó jobban össze tud húzodni ezáltal nyomja a váltot felfelé. Am. bróbáltam feszíteni is a bowdent, de akkor még annyira sem vált fel.
Amúgy. egy idézet a bikemag-ról: "A működési elv a következő: a bowden megfeszítésével a váltókanálon lévő mindkét görgő a rugóerő ellenében elmozdul valamely irányba – régebben mindig az agyperem felé, manapság léteznek fordított működésű MTB váltók is."

szerk.: Am. amikor kézzelm kicsit felsegítettem, azzal azt akartam érzékeltetni h magátol nem ment fel, de amikor felsegítettem, pontosan rátéve a legfelső fogassorra, akkor már magától túldobta, tehát a váltó tólja fel a láncot, de valamiért nem tudja egy ponton magától felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#46275) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Gumiabroncsot szeretnék vásárolni, segítségeteket kérném ez ügyben. Leginkább városi közlekedésre, de amerre járok elég sok a poros aszfalt, és az sem baj, ha esős időben sem jön zavarba. 26"-os kerékre kéne olyan kb. 5k. az értékhatár. Mit (melyiket) lenne érdemes vásárolni?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#46276) zoli03 válasza Rottweiler89 (#46269) üzenetére


zoli03
őstag

Érdemes még Rose-on és Bike-Discount-on is megnézni. Rose-on ha jól emlékszem regisztráláskor van 10€-s kupon 50€ feletti vásárláskor, meg a szállítási költségekben is lehet különbség.

(#46277) ivana válasza thornadoj (#46274) üzenetére


ivana
Ármester

Ja ez ilyen spéci váltó? Bocsi, soha nem láttam még ilyet, mindig a legkisebbre ugrik az összes amit szereltem eddig.Ebben az esetben szerintem a váltó rugóval lehet valami baj.

(#46278) thornadoj válasza ivana (#46277) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Megnéztem a rugót. Úgy néz ki összehúzodik teljesen, viszont elég szutykos. megpróbálom megtakarítani, lehet az a probléma köszi :R Olvastam még valahol hogy a láncfeszítő csavar is okozhat ilyen problémát :F azzal még sose babráltam... :/

(#46279) gergo5991


gergo5991
őstag

cube

Amánszééééééééép, instant get :)

(#46280) Because válasza gergo5991 (#46279) üzenetére


Because
őstag

annyira nem jó a csaj, de adok érte 10 kecskét és 5 tyúkot ha jön a bicó is

(#46281) Hasaggymeg válasza thornadoj (#46278) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kell egy kép,de ha olyan váltó mely az agy felé húzza a láncot és van váltó állító csavarja is,talán nem áll jól a váltó,ergo igen előre áll és nem tudja feldobni hátul a nagy tányérra.Ha jól tévedek bennebb kell hajtani azt a csavart melytől a váltó hátrafele mozdul rögzítő csavarja körül,vagyis picit jobban lenyúlik,kinyílik kanala.

Because...1 csirkéért 5 tyúkot?! Milyen üzletember vagy te?!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46282) ígyvanferi válasza Because (#46280) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Inkább csak nem látjuk, hogy jó-e attól az ormótlan szemüvegtől, és a bézbózsapkától.

A teleszkóp narancssárga feliratai meg eléggé belerondítanak az összképbe.

10 kecske sokat ér, annyit ne adj érte!

(#46283) lsebestyen válasza gergo5991 (#46279) üzenetére


lsebestyen
addikt

...a bringa is. :)

(#46284) Tothgera30 válasza gergo5991 (#46279) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A csajszi nem bejövős, marad a jelenlegi, a bringa kéne. ;)

ui.: 2015-ös LTD-k kaphatóak már itthon? Sajnos ahol kérdeztem, nincs.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46285) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Ehhez mit szóltok?

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#46286) gergo5991 válasza Tothgera30 (#46284) üzenetére


gergo5991
őstag

Azt hiszem a topik címéből értetődő hogy mire is ment az instant get :P

Nálunk a 29er-ek fogytak ki ahogy néztem tegnap a boltot.. pedig havernak akartam intézni egy attention 29-ert, de úgy néz ki 27.5-öst lessz kénytelen venni. Remélem a 27.5 is olyan tempós mint 29 mert mindig mondanom kell neki hogy ne lassuskodjon :P, jelenleg egy 26os rock machinét teker

[ Szerkesztve ]

(#46287) andrisbandi válasza anorche1 (#46250) üzenetére


andrisbandi
őstag

"műanyag ízű"
Deuter, és CamelBak ivótasakoknál is ez a helyzet.

Persze nem mindekinek zavaró ez a "műanyag aroma", de én sem bírom.

Pár évig használtam azért.
Így sikerült valamennyire csökkenteni a műanyag ízt;
( A műanyagot szivacsos szerkezetűnek érdemes elképzelni, aminek a rései közé bemegy amit beleöntünk az ivótasakba, később innen a résekből kiszivárog.)
- Főrdővíz (kb 40 fokos) melegségű ecetes víz (pl 20%os-ból 1 dl, 1 liter vízhez). 1/2- 1 órát álni hagyjuk, majd többször kiöblítjük.
- Ecetes szaga nem lesz, de picit savanykás lesz a sima víz, ha sokat áll a tasakban. Kb minha szóda lenne. A műanyag íz kb felére csökken pár ilyen mosástól. De még mindíg zavaró.
- 1 picike üveg (vagy fél is elég később) citrom aroma a kétliteres ivótasakba vízzel. Ezt éjszakára bennehagyom, reggel párszor kiöblítem.
- Így már tűrhető szintre csökken a műanyag íz (elnyomja a szivárgó citrom aroma). De ha megmelegszik az ember hátán az ivótasak (2-3 óra) erősebb lesz a műanyag íz.
- Aki bírja a mesterséges édesítőszereket (erjedésre hajlamos hagyományosokat nem érdemes beletenni), boloero italporral 100%-ra megszabadulhat a műa. íztől. Csak ugye ez is egy mű dolog, ahogy a citrom aroma is.
- Ízes gyümölcsteákkal is kicselezhető (pl aldis csipkebogyó + zöldea 20-30 percig áztatva) a müa. íz. Viszont az ivótasakot nagyon megfogja. Szinte kimoshatatlan lesz. Meleg ecetes mosással, áztatással valamennyire kijön.

Ennyi kínlódás után lemondtam az ivótaskról. Viszek egy liter petpalackos vizet, meg pénz sörre, oszt jónapot :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#46288) ivana válasza andrisbandi (#46287) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk eszembe nem jutna a hátamra venni bármit is bringázás közben. Van rendes kulacsom. :)

boloero italpor Nagy melegben is jól jön. Hugymeleg vizet inni nem kellemes, de ha van benne bolero akkor sokkal elviselhetőbb, mondjuk a teába való citrom ízesítő tabletta is jó erre. De ez főleg gyalog vagy kenuval lényeges, azért bringával minimum fél óránként van falu lehetőleg közkúttal :D

(#46289) vendingo válasza Tothgera30 (#46284) üzenetére


vendingo
veterán

Már külföldön se nagyon kaphatóak, mindenhol hiánycikk.
Már nem gyártják őket, ami volt meg már mind elkapkodták. Ausztriában is az uccsó darabot hoztam el ebben a méretben, már nem is tudnak rendelni belőle. Az attention SL is totálisan elfogyott.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46290) #16729600 válasza vendingo (#46289) üzenetére


#16729600
törölt tag

őőő izéé khmmm,ha ezekre gondolsz van Ausztriában belőlük dögivel .:) [link],[link]

(#46291) spanglee001 válasza andrisbandi (#46287) üzenetére


spanglee001
addikt

ilysmi voltAirsoftozás közben, katonai camelbakot használtam, 3x langyosvizes öblítés után semmi műanyag íze nem volt, 8k körüli az ára, és jól van szigetelve, a csőben lévő folyadék az átlangyosodik, de a tatyóban lévő folyadék még délután is kellemesen hideg volt.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#46292) Solad


Solad
őstag

Mai egonövelő egy csajtól aki kocsival mellőzött csak hátulról nem ismert meg :D :

jöttünk ugye hazafele a nyaradi fiokpatikanbol
és akkor megláttam azt a vádlit
mondom kollegamnak hogy azt az istent mingyá behuzom a kocsiba csak lecsekkolom előről

Szeretek bringazni :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46293) vendingo válasza #16729600 (#46290) üzenetére


vendingo
veterán

Ltd pro-ra gondoltam. A drágábbakból biztos van még, illetve a manitou telósakat se nagyon kapkodják.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46294) anorche1 válasza Pttypang (#46251) üzenetére


anorche1
őstag

Sajnos az enyémnek rettentő íze van :(
Tettem a vízbe multivitaminos plusz magnéziumos tablettát, de így is éreztem ezt a műanyag ízt :(

(#46257) Cathfaern
Csőben is állt a szódabikarbónás víz, direkt beleszívtam :(

Mit csinálhatnék még vele? Forró víz? Vagy inkább vigyem vissza hátha kicserélik?

Szerk.
(#46287) andrisbandi
Ezt szomorú olvasni :(

Nem értem, hogy ezeket a filléres pet palackokat megtudják úgy csinálni hogy ne legyen a víznek egy picit se műanyag íze, addig ezt a 2-3 ezer forintos ivótasakot nem :(
De a bicós kulacsomban is víz marad a víz, nem kellett velük semmit csinálnom.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#46295) parkr


parkr
őstag

"nagyi-bringákat" nézegetek :)
Schwinn Csepel Budapest B N3 agyváltóst látott már valaki közelebbről?
Bevásárlási módban használva bírna néhány évet?

[ Szerkesztve ]

(#46296) Solad válasza anorche1 (#46294) üzenetére


Solad
őstag

A 2000 forintos tescos táskám ivótasakja két öblítéssel elveszette a műanyagízt. Sima mosogatószeres vizet ráztam meg benne.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46297) fpeter07


fpeter07
veterán

Egy időre ma tökre tettem magamat. Elég ügyetlen voltam, full lehorzsoltam a jobb oldalamat combtól a felkar búbjáig. 5 perc múlva fejfájás is jelentkezett, bár nem tűnt fel, hogy a fejem is földet ért volna. És valóban! A sisak nem a levegőtől törött el. Fejlesztenem kellene a technikámat, mivel a súlypontom eléggé elszállt.
Ez van, ha az ember nem gondolja át a dolgokat. :(((

(#46298) Solad válasza fpeter07 (#46297) üzenetére


Solad
őstag

Orvos! A fejserules nem jatek!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46299) syberia válasza fpeter07 (#46297) üzenetére


syberia
veterán

Ha mindig van rajtad sisak akkor nem mondom hogy nagy mázlid volt, én sajnos csak ritkán használom és tudom hogy nem biztonságos így városban sem :(

Egyetértek a felettem szólóval, az ilyen sérülést komolyan kell venni.

https://howbad.info/

(#46300) Maximum1 válasza anorche1 (#46250) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem ilyen van, de nincs mellékíze.
Vidd vissza cseréljék ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.