Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) inifini válasza ivana (#46895) üzenetére


inifini
tag

Hát nekem fitness bicajom van, a csuklóm nem szokott fájni, inkább a tenyerem, ahogy ezeken a szar utakon kapja az ütéseket sorban (a kesztyűm még nem érkezett meg sajna). A kigyorsításra sem tudok panaszkodni, szerintem az ülőpozíció kellemesebb a fitnessnél, a koskormányosnál előrébb kellene dőlnöm (bár huzamosabb ideig nem próbáltam, trekking volt előtte, nem tudom a koskormányos milyen lenne, lehet, hogy a következő már az lesz).

(#46902) viko81 válasza t1 (#46900) üzenetére


viko81
csendes tag

Ezeket a bringákat nem túrázásra tervezték, városban ide-oda elugrani, pár 10 km-t tekerni talán...

menetes hátsó agy, prowheel csoda hajtómű, alap joytech agy, tourney hátsó váltó, teleszkópnak csúfolt nehezék . (ezekből min. 2 -de inkább több- elő szokott fordulni ebben a árkategóriában)

- a linkelt neuzer x2-n országúti szett van, 52/42 hajtóművel ami elég combos lenne gyerekkel túrázni. (van x2-ből trekking verzió is)

Ez mondjuk használt , elég szép állapotban - a képek alapján - minimális tárolási/ szállítási sérülés csomagtartón, pálcán. Felszereltsége jó pár kategóriával jobb: integrált hajtás, deore váltó karok, deore xt hv, shimano agyak.

pár - : hidrós tárcsa elvileg plussz ( bár ezeknél az alap hidrós tárcsafékeknél a gyári rotor/betét az alapból cserés ), - teleszkóp ennél se valami nagy szám , de legalább lockolható és már valamit csillapít is.

raleigh 95e

új bringák közül talán ez ami már vállalható :
hercules/pegasus 110k

hajtómű mondjuk ebben is valami 5e forintos csoda lehet, de többi alkatrész teljesen vállalható.

(#46903) concret_hp válasza imyourfriend (#46891) üzenetére


concret_hp
addikt

lehet azért vitték szervizbe, mert nem jól váltott, nem? :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46904) imyourfriend válasza Pttypang (#46898) üzenetére


imyourfriend
őstag

Azért az más tészta, hogy beviszi szervizeltetni időközönként. Minthogy odahoz egy olyan gépet aminek a váltókarját kb két kézzel vagy ráfeküdve kell nyomni hogy váltson.. meg van amelyiknek be van rohadva a középcsapágya, volt már hogy 1,5 méteres erőkarral kellett megmozdítani ilyet. Hoztak már be pl fulcrum racing 5-ös kereket hogy sz*r, pedig csak szakadó esőben mentek vele 150km-t és a csapágyainak annyi lett.. de én csak azt nem értem, megveszi valaki a drága gépeket és nem törődik vele stb. majd jön hogy már végképp használhatatlan.. persze egyáltalán nem sajnálom, én csak megmosolygom az ilyen kerékpárosokat. Most sem azért jött ki belőlem, mert bosszantó lenne vagy valami. Csak jó felhívni az emberek figyelmét időközönként hogy takarítsák azt a drótszamarat amit hajtanak, illetve szervizeltessék bizonyos időközönként. :P

(#46903) concret_hp: Vege volt mar a dalnak ott, nem holmi valtobeallitast kellett eszkozolnie a szervizesnek de megoldotta. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46905) t1 válasza viko81 (#46902) üzenetére


t1
addikt

Köszi, amiket linkeltél maximum öregapàmat ültetném rà, 25 évesen nem fogok ilyenen csúfoskodni :)
Nem nekem való na :)

(#46906) Because válasza imyourfriend (#46904) üzenetére


Because
őstag

akkor azzal a kerékkel rendesen átverek mkit mert egy joytech 3000 forintos esőben is megy :D

(#46907) pikszel válasza Pttypang (#46898) üzenetére


pikszel
őstag

Futná akkor már karbantartásra is, nem csak akkor jelentkezni, ha már sír a gép. Nem?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#46908) Pttypang válasza pikszel (#46907) üzenetére


Pttypang
veterán

Amikor ideje engedi :)

Everybody lies.

(#46909) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Szerintetek használt piaci áron mennyit érhet? Csapágyak nemrég cserélve...

[ Szerkesztve ]

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#46910) Hasaggymeg válasza TakiUZ (#46873) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kicsomagoláshoz nincs is hasonló érzés. Használtnál ez ami elvesztődik. Biztos megér egy pár plusz tízezer forintot,hogy te csomagolhasd ki újan ! :K Körhátszelet kívánok!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46911) Because válasza Hasaggymeg (#46910) üzenetére


Because
őstag

hogyne! bárcsak sose érne véget az a pillanat amikor kinyitod a dobozt :D

(#46912) zoli03 válasza Rottweiler89 (#46909) üzenetére


zoli03
őstag

Mégse lesz megépítve?

(#46913) Rottweiler89 válasza zoli03 (#46912) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

De igen, csak érdekelne, mennyit mondtok árban rá, hogy jó pénzért vettem-e, vagy sem.

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#46914) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#46913) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A reális piaci értéke olyan 50-60k, pláne úgy, hogy még hézagolók is kellenek. Ennél kicsit többért is el lehet adni ha mákod van. kb 70-80 körül.

(#46915) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#46914) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Köszi a választ! :)

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#46916) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Kerékpár vásárlás előtt állok. Van is konkrét kiszemelt, Gepida 500 crs 2015. Tesómnak van egy 2014-es 500crs, nagyon elégedett vele, én is letekertem vele elég sok km-t, nagyon korrekt. Viszont ő akciósan vette, 150k volt, ami egyáltalán nem sok, talán már nem volt szezonja vagy nem tudom. Most a 2015-ös crs 500 az 210k környékén mozog. Érdemes várni a vásárlással? Fog ez lentebb menni? Nem mondanám sürgősnek a dolgot, bár idén kimarad akkor a Balatoni tekerés, de ennyit beáldozok, ha nem kell ennyit kiadnom érte. Esetleg más javaslat ebben a kategóriában, ami esetleg ár/érték bajnok?

(#46917) andrisbandi válasza syler123 (#46916) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nálunk csak kb áfányi engedmény szokott lenni a szezon végén. Válogatni nem lehet, méretválaszték sincs, csak a maradékok.

Cafetéria szabadidőzsebből sok helyen bele lehet fizetni a bringa árába. Pl Berguson.

A mi brigásboltunkban az ár felét kamatmentes hitellel is ki lehet csengetni. Semmilyen papírt nem kértek tőlem anno.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#46918) rétisün válasza Hasaggymeg (#46910) üzenetére


rétisün
veterán

nekem ilyenem még nem volt, de az is hasonló, amikor az új vázat veszed ki a dobozából, az meg még inkább, amikor a z újonnan összerakott bicajra felülsz, és megteszed az első km-eket :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46919) Because válasza rétisün (#46918) üzenetére


Because
őstag

az első pár 10 méterem kakába tekertem a legújabbal örök élmény marad valóban :DD

(#46920) syler123 válasza andrisbandi (#46917) üzenetére


syler123
veterán

Hát az épp elég sokat számít, pont az általam említett ár lenne, tehát 200k -> 150k. Sokkal nyugodtabb lennék, ha csak 150k-t kellene érte adnom, megmondom őszintén a 200k-t sokallom a bringáért, és még vennem kell hozzá zárat, kulacsot, lámpákat, km órát. Az említett kerékpár egyébként ajánlott darab?

(#46921) Runner_fxr válasza syler123 (#46920) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem rossz a Gepida, de én 100 ezer feletti kategóriában már biztos nem vennék Gepidát.
Valóban nem ér annyit.
Én ezt ajánlom neked: Bergamont Helix 4.0.
Most akcióban van, kapsz mellé ajándék Uvex sisakot. Ha érdekel és nem kell a sisak, akkor el tudom intézni, hogy a sisak helyett megkapd azt a 20 ezer kedvezményt, tehát 160-ért a tiéd lehet.
Szerintem jó vétel, én inkább ezt ajánlom mint a Gepidát.

Valaki kérdezte régebben, hogy vajon, hogy nézne ki a 29"-es monti vékonyabb külsővel.
Így:
[link]
[link]
[link]
Schwalbe Smart Sam 700 X 40C cross trekking külsőkkel, 6 bar nyomáson.
Elég jól lehet vele suhanni, de még egy kis terepezés is belefér, persze kisebb nyomáson.

[ Szerkesztve ]

(#46922) Maximum1 válasza Runner_fxr (#46921) üzenetére


Maximum1
őstag

Zöldet Devecseren vetted?
Tudom hogy nem, de a videóban feltűnik egy ilyen zöld csoda is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46923) syler123 válasza Runner_fxr (#46921) üzenetére


syler123
veterán

Huh köszi, náluk dolgozol? Valószínűleg érdekelni fog 160k-ért, sisakot azt nem használnám, még valami kis bordás külső gumi ami kellene hozzá (meg vékonyabb), picit utána olvasok a felszereltségnek, váltó stb... De aztán írni fogok ha eldöntöttem.

Az a neon színű bicó nagyon kemény :D Kimondottan tetszik.

(#46924) imyourfriend válasza Maximum1 (#46922) üzenetére


imyourfriend
őstag

;]

(#46925) syler123 válasza syler123 (#46923) üzenetére


syler123
veterán

Hát nem tudom így átnézve a felszereltséget, vázat stb, talán szimpatikusabb a Gepida 500 crs. Erre aludnom kell egyet, vagy többet :D Nehéz lesz ez a bringavásárlás :D

(#46926) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Első ránézésre ez bizalomgerjesztő?
Köszi!
Mondjuk nem látok rajta rögzítő szemeket sárvédőhöz.

Oh ezt is nézzétek meg plz! Ad hozzá pár vackor is, jó lenne kezdésnek.

Kicsit fura a hajlított kormány ezen. :))

[ Szerkesztve ]

(#46927) TaaT válasza Maximum1 (#46922) üzenetére


TaaT
veterán

Fater bringája is lomisoktól van, egy Gróf Széchenyi István-ért vette. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#46928) Runner_fxr válasza Maximum1 (#46922) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, onnan töltjük a boltot is. :)
Viccet félretéve, én már a cigányokkal kapcsolatban semmin nem tudok meglepődni, ezek ehhez értenek, ezt tanulják kisgyerekkoruk óta, az anyatejjel szívják magukba a szélhámosságot. A jó ég tudja honnan szerezték (tudtommal tőlünk nem loptak el egyet se), de az valóban egy Revox 4.0, ráadásul teljesen új ahogy nézem. Viszont valószínűleg nem kapsz hozzá gyári papírokat, élettartam garanciát a vázra és egy év teljes körű alkatrész garanciát se. :D

(#46923) syler123: Igen, ott dolgozom, gyárilag szerintem elég jó gumi van rajta. 700 X 40c Schwalbe smart sam. Ez bőven jó városba is meg földúton is kiváló. Persze ha csak aszfaltozol vele, akkor lehet rá tenni vékonyabb, simább felületű külsőt. A sisakot ettől függetlenül melegen ajánlom, akár egy olcsóbbat is, de legalább legyen valami. Sisak nélkül szerintem felelőtlenség bringázni.
Ha érdekel egy ilyen bicó, vagy megnéznéd akkor keress privátban.

(#46929) razzorr


razzorr
őstag

Sram S7 agyváltóshoz milyen láncot ajánlanátok? Sram-ot vagy más is jó lehet? Hol találok jó áron?

(#46930) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#46928) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Magyarországra csak mi hozunk be bergamont kerékpárokat, az a devecseri példány biztos, hogy külföldről van. Valahonnan megdurrantották.

(#46931) t1 válasza t1 (#46878) üzenetére


t1
addikt

Senki? :F

(#46932) ivana válasza razzorr (#46929) üzenetére


ivana
Ármester

SRAM pc1 elég gagyi lánc nyúlik, nekem a shimano nexus lánc vált be az elég jó.

(#46933) Runner_fxr válasza t1 (#46878) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezek közül talán a meridát választanám. Viszont a menetes hátsó kerék, gagyi csapágyakkal nem túl jó választás. Ezt ajánlom kicserélni egy kazettás rendszerűre, azokban a csapágy jobban szokta bírni.
Ezek a gagyi hátsó tengelyek hamar görbülnek, kónuszok berágnak.

(#46934) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#46930) üzenetére

Ugyanez van a veszprémi piacon. Múltkor több vadiúj elektromos KTM mtb volt kint meg akadt új karbon Focus is. El tudom képzelni honnan szerezhették... :U

Més que un club!

(#46935) Because válasza Napfénysüti (#46934) üzenetére


Because
őstag

legalább jó áron adják?

(#46936) Napfénysüti válasza Because (#46935) üzenetére

Bolti ár alatt és most már értenek hozzá hogy mi mennyit ér szóval azért annyira nem adják olcsón a gépeket. De csodálom hogy a NAV még ezekre nem csapott le.

Més que un club!

(#46937) ivana válasza Napfénysüti (#46936) üzenetére


ivana
Ármester

Ezekre nem nav kellene hanem a rendőrség :(

(#46938) Because válasza Napfénysüti (#46936) üzenetére


Because
őstag

akkor nem biznisz elutaznom egyért :U

(#46939) ivana válasza Because (#46938) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyen 30k-ig kategóriában valószínűleg lomizták. Azt az MTB-t tuti lopták, lopott cuccot pedig én legalábbis biztos nem veszek. :(((

(#46940) Runner_fxr válasza Because (#46938) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

1 milliós ebike-ot biztos nem kapsz 50-ért. :)

#46939) ivana: Ott vagy lomis vagy lopott bringák vannak kizárólag. Ausztriában, Németországban nyilván amit kidobnak azt itthon még simán el lehet adni. Ha jó áron, nem lopott, de szintén külföldről származó bringákat akar valaki venni, akkor el kell menni egy olyan kereskedőhöz mint például a maxi bike.

[ Szerkesztve ]

(#46941) Because válasza ivana (#46939) üzenetére


Because
őstag

hidd el nem egy kerékpárboltos szerzi így be az alkatrészeit, de erről se szabad beszélni :U

(#46942) Runner_fxr válasza Because (#46941) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én elég sok kerékpárboltost ismerek Budapesten, de olyat egyet se, aki a devecseri és hasonló lomis, lopott piacról szerezné be a termékeit. Persze el tudom képzelni, hogy van pár vidéki sufni, amire ráírták, hogy kerékpár bót, aztán az tele van mindenféle lim lommal, meg lopott cuccokkal. Budapesten a legtöbb kerékpárbolt csak új bringákkal és alkatrészekkel foglalkozik eleve. De vidéken is a normálisabb szaküzletek szintén új termékekkel foglalkoznak inkább. Aki meg használtra van ráállva mint például maxi, az meg külföldön veszi, kereskedőktől, legálisan, amiről adásvételit kapsz meg némi garit is.

[ Szerkesztve ]

(#46943) Because válasza Runner_fxr (#46942) üzenetére


Because
őstag

teljes naivitásommal egyetértek veled, így legyen :R

kapásból az ECO bike-ot akkor felejtsük el ami nyilvánosságra jutott, pesti és nem kicsi

[ Szerkesztve ]

(#46944) D.Orion válasza syler123 (#46916) üzenetére


D.Orion
veterán

Jellemző a Gepida-nál, hogy szezonon kivűl nagy leárazások vannak. Anno 2011ben én is 150k-ért vettem a 2010es anno 200k-ba kerülő gépemet. A 2015ös vázak már elég fejlettek geoban szerintem, festék technológiában azonosak a nagy gyártókkal. Élőben megdöbbentően jól néznek ki a 2015ös vázak.

A Bergamount biztos fejlettebb vázban, kérdés, hogy inkább egy kicsivel jobb váz vagy jobb felszereltség kell. Mennyire vagy technikás és hányszor 10ezer km-t raksz bele egy évben.

(#46945) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Furcsa egy kérdésem lenne, össze szeretnék mixelni egy sora/tiagra 10-es sort egy mostani ultegra sorral. Megoldható ez szerintetek? Amolyan 12-23-as kombóra, de ebből a 21-23 lenne a sora/tiagra sorból. Természetesen kihézagolva, a sorok nem újak ~2300km-t mentem a sora/tiagraval, valamint 1000 környékét az ultegra sorral. Nem vészes az új sor ára ~12500 forint környékén van, viszont mikor vettem úgy voltam felkészülve hogy kell a 25-ös fogaskerék is. De Irott-kő n kívül valamint a güssingi várba használom kb. :) Próbálta már valaki így, működik két sor kombinációja vagy váltási problémához vezet?

(#46946) ivana: Már nincs, az a 3 szegecs nem okozott problémát. :)

[ Szerkesztve ]

(#46946) ivana válasza imyourfriend (#46945) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nincs összeszegecselve akkor szerintem nyugodtan mixelheted.

(#46947) Runner_fxr válasza Because (#46943) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Őket nem ismerem, de ha bele is mentek volna egy kétes eredetű bringa megvásárlásba, gondolod azt képesek lettek volna a boltban árulni? Gondolom saját használatra vette volna, bár azt a sztorit nem ismerem.
A kerékpárboltok többnyire új alkatrészekkel és bringákkal foglalkoznak, nem használttal. Lopott cuccokat aligha találsz egy neves kerékpárboltban, persze Budapesten is akad biztos olyan hely ahol belefuthatsz simlibe, él itt is épp elég bunkó. A nagyobb boltokba azért általában meg lehet bízni.

(#46948) Because válasza Runner_fxr (#46947) üzenetére


Because
őstag

egyben???? én nem lennék ennyire hülye, hogy egészben áruljam a bicót. habár ők ott akkor hibáztak, hogy ismeretlen alaktól vették volna, ha megvannak a biztos "beszállítói" a boltoknak akkor más a helyzet.

jó tudom te ebben mozogsz és természetes a védelmező hozzáállásod :R

na de nem offolok tovább

[ Szerkesztve ]

(#46949) syler123 válasza D.Orion (#46944) üzenetére


syler123
veterán

Lehet inkább a jobb felszereltségre megyek, nem olyan sokat fogok tekerni és azt sem esőben stb, szóval óvva lenne úgyhogy inkább kivárom ennek a szezonnak a végét és aztán beruházok a gepidára. Kérdés mennyit kell rá várnom? :D Ősz vége felé szoktak lenni a leárazások, vagy hamarabb?

(#46950) syler123 válasza syler123 (#46949) üzenetére


syler123
veterán

Bár néztem videót is a Bergamont-ról és azt kell hogy mondjam tetszik. Személyesen nem tudom hogy megtudnám-e nézni, mert Pest elég messze van, de ha arrafelé járok akkor lehet megkuksizom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.