Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) MarKoo


MarKoo
őstag

Úgy döntöttünk, hogy felesleges minden Catalystnak új témát nyitni, inkább megnyitjuk a Nagy Catalyst totyikot ami ezeknek a drivereknek a ''gyűjtőtopikja'' lesz! Szóval ide várunk minden észrevételt, kérdést (ezekre választ :B), és mindent ami Catalyst. :)

Ha megjelenik egy újabb verzió kérünk Titeket ne nyissatok majd újabb témát, hanem kiemelve tüntessétek fel itt a totyikban.

I_Am , Killerman

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Éljen :)
Linuxra valaha kidobnak normális drivert vagy nem?

(#5) Flashy


Flashy
veterán

a nagy catalyst topik első 2 hozzászólásának (a nyitáson kívül) már helyből semmi köze a catalysthoz, grat :)
na amúgy ott tartottunk, hogy aki az 5.2-ben talál valami új dolgot, vagy régebbi bug javítását, az írja meg.

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na akkor ide is:

Catalyst 5.2
Fixed in this driver:


4x4 Evolution2: Attempting to play the game under Windows XP with an ATI RADEON™ X300/X600 series installed no longer results in the operating system failing to respond when the screen is set to 1600x1200 32bpp and OpenGL Renderer is enabled
4x4 Evolution 2: Display corruption is no longer noticed when having the display set to 1600x1200 32bpp along with the texture detail set to high and split screen rendering enabled
Serious Sam: Playing the game under Windows XP results in the display flashing when TRUFORM is enabled
Sims 2: Playing the game Veronaville under Windows XP while having the desktop set to 1024x768 32bpp along with AA set to 6X no longer results in corruption being noticed in the fields

Selecting the option; Enable Video Mode, results in the CATALYST™ CONTROL CENTER not being able to return to the default setting for the Enable Video Mode option
Switching language support for the CATALYST™ CONTROL CENTER no longer results in the slider bar for the engine clock being enabled when the option found in OVERDRIVE™ is locked
Navigating to View->Define a Custom View and deselecting all options found in the 3D option of the Edit Custom View tab, no longer results in the Standard Settings option remaining selected
Intermittent failure of the VPU Recover report not being sent is now resolved
Double-clicking the slider bar found in CATALYST™ A.I. no longer results in the Disable CATALYST™ A.I. option becoming de-selected
Disabling 3D preview no longer results in the preview continuing to run on a secondary display device
Having the 3D preview running on the secondary display adapter and attempting change display modes, no longer results in the primary display device displaying a black screen and error messages appearing
English is no longer the default language when installing the CATALYST™ CONTROL CENTER under Windows XP Japanese version
The CATALYST™ CONTROL CENTER Version number is now displayed correctly in all localized languages
The Display Manager Notification dialog box is now displayed in the correct localized language
The OpenGL driver is no longer disabled after boot up when both AGP Read and PCI Read are disabled

***

(#7) ftc válasza Flashy (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez csak 1 kérdés volt,mert Catalystnak hivják a Linuxos drivert is ha jol tudom és öszintén nem nagyon mükszenek rendessen.
Amit irtam amott 2 honapra 1driver azért lenne jobb mert fejlesztöknek több idejük lenne megirni a drivert illetve átnézni.Igaz lehet,hogy 1-2 gameban lenne bug,de sztem megérné.S nem jön ki annyi game 1 honapban,hogy mindig uj keljen neki.


[Szerkesztve]

(#8) nRu3


nRu3
addikt

Lefutatam részben 3DMark 05-t végig fura szinek jelentek meg és a vége fele le is fagyott:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#9) Tifusz válasza ftc (#3) üzenetére


Tifusz
tag

Szerinted erre ebben a topicban fogsz választ kapni? :DD

(#10) God Vazzeg válasza ftc (#7) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Linuxra a 8500-asig elég normális a támogatás, onnan ratyi. Sajna nincs idejük megírni a drivert szerintem olyan gyorsan változnak a disztribek...

(#11) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Miért kellett kitörölni a #2. hsz-t? Az Omega is gyárt módosított Catalyst drivereket, én is azt használok most. A DNA féle Catalystről ne is beszéljünk! :D

www.omegadrivers.net
Bővebben: link

(#12) rumkola


rumkola
veterán

(#13) rumkola


rumkola
veterán

És a comparsion teszt:
Bővebben: link

(#14) Pipó


Pipó
őstag

Truform tapasztalata van valakinek? Érdemes bekapcsolni, pontosan mi is változik?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#15) rumkola válasza Pipó (#14) üzenetére


rumkola
veterán

Amelyik game kihasználja ott érdemes bekapcsolni. Lekerekíti a szögletes modelleket (Serious Sam, Sof, Wolf).

(#16) I_Am válasza God Vazzeg (#11) üzenetére


I_Am
veterán

Mert a 2-es és a 4-es is felesleges off volt. Ez viszont már nem, igy kellett volna azt is megfogalmazni és akkor maradhatott volna.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#17) Loretto válasza MarKoo (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Amit hozzáfűznék az első mondathoz.: nagyok sok esetben a hír az új topic, ergo ezt kellene a kedves házigazdákkal egyeztetni. Leültem :) :B

Soirée...

(#18) I_Am válasza Loretto (#17) üzenetére


I_Am
veterán

[Re: Hír] totyikok továbbra is maradnak. Ez a gyüjtőtotyik, ahova az egyéb kérdéseket lehet írni. (amugy 100 totyik volt a híreken kívül ami catalystról szólt)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19) God Vazzeg válasza I_Am (#16) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ok :U Sorry :B

(#20) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

én tapasztalataim:

ecsk7s5a + 2200 Mhz K7 + 384 mbyte DDR+
9550@9600 (128 mbyte 128 bit 404/202)

-4.5 - stabil, fakó kép, gyors.
-4.8 viszonylag stabil, kicsit fakó kép, közepesen gyors
-4.11 - viszonylag stabil, szép kép, nem túl gyors
-4.12 omega - instabil, szép kép, gyors
-5.1 omega - instabil, szép kép, lassú

--- Geri vagyok ---

(#21) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

info: a Colin 2005 csak az 5.1-el hajlandó nekem normálisan futni.

--- Geri vagyok ---

(#22) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

olyan halottnak tünik nekem ez a topik. Hülye vagyok én, hogy halottnak tűnő topikba irogatok?

--- Geri vagyok ---

(#23) Terrorista


Terrorista
senior tag

Ebben a topikban a 104-es hozzászóláshoz tudna valaki segítséget adni?
Bővebben: link

Előre is köszi!

(#24) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

egy kis érdekes tény: 4.5-ös XP-s driverrel 2x-es élsimítást használva a sebességcsökkenés 1024x768 alatt 9550@9600pro kártyán kb 5-10%.
5.1-est használva pedig úgy 30
teszthez a 3dmark2k1 nature demóját használtam.
4.5-nél: 45fps vs. 39 fps
5.1-nél: 43fps vs. 28 fps

--- Geri vagyok ---


(#2) Basmacskin Válasz | Email | 2005-04-19 14:21:03

Basmacskin
(tag) (MOD)
sőt! nfsu2-ben a 4.5-ös 2x-es élsimítással gyorsabb, mint az 5.1 élsimítás nélkül. Öröm nézni hogy fogja vissza a catalyst a régi kártyákat... Azt hiszem a 4.2 körli driverekkel nagyon királyul mennek ezek a 9600pro-k!



--- Geri vagyok ---

(#25) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

Ráadásul az 5.1-be az élsimítás nem is 2x-nek néz ki, hanem tisztára, minthogyha 0.5x-es lenne, szinte semmit sem javít a képen, mármintha javítana valamit. 4.5-be viszont normálisan néz ki!

--- Geri vagyok ---

(#26) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

no újabb fejlemény: az ai bekapcsolható a 4.5-ben.. pedig azt hittem, hogy ez csak a 4.11-től elérhető.. mind1... Szóval nagy-ra téve az ai-t pár játékban kicsit grafikai bugok lesznek, de csak néha, és továbbá +2 fps nature demóban 2x fsaa-val, és annélkül is +2 fps ;)

--- Geri vagyok ---

(#27) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Az mitől van, hogy ma mikor indítanám el egyszerűen nem indul el, és nem is ír ki semmit? Újratettem de nem segített.
Plz help!

(#28) braunz


braunz
tag


A 04.xx cataliyst driverekkel Doom3 játszhatatlan..legalábbis nálam...
Felraktam a 05.3 verziót ezzel simán fut 1280x1024-ben HIGH -ban..
Bár szerintem ez konfig függő is...



[Szerkesztve]

(#29) arpi6k válasza braunz (#28) üzenetére


arpi6k
addikt

Abit Radeon 9600XT ezzel a kártyával?:F

Intel & ATI

(#30) nRu3 válasza arpi6k (#29) üzenetére


nRu3
addikt

Nekem Abit Radeon 9600XT -m van ,és 5.4-s catalyst van fen és jol müxik minden.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#31) braunz válasza arpi6k (#29) üzenetére


braunz
tag

Bezony már cserélni akartam mert játszhatatlan volt...
De a driver sokat segített:D

(#32) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

5.4-es Catalystre épülő Omega, vagy DNA driver a nyerő, legalábbis az én esetemben;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

Otthon teszteltem a 3.3-as catalysttőlo kezdve az 5.2-ig vagy 10-et. A tesztet elfelejtettem elhozni, el fogom majd vsz. holnap hozni, lényegében az történt, amire nem igazán számítottam: A CoD-ot, 3Dmark2K1-et és a Riddicket letesztelve lényegében a CoD-ban és Riddickben kb 200-300%os teljesítménynövekedés következett be 2 év alatt. Elmondható, hogy minden újabb Catalyst kb 3%-al gyorsabb elődjénél, de olyan is van, hogy míg egyes játék 1%-al lasabb lett, a másik 200%-os teljesítménynövekedést kapott. Doom3 motoros játékok játszásához (Doom3, Riddick) a legújabb Catalystet érdemes feltenni, mert akár 2-300%os teljesítménynövekedést is addhat!

--- Geri vagyok ---

(#34) Basmacskin válasza Motion_Blur (#32) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

-

[Szerkesztve]

--- Geri vagyok ---

(#35) Basmacskin válasza Motion_Blur (#32) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

Leteszteltem az Omegákat is. Adnak vagy 0.2%-os teljesítménytöbbletet. Viszont bekapcsolható a Catalyst AI bennük, ami további 1-3%os teljesítménytöbbletet ad. A legjobb választás mimndíg a legújabb omega, vagy control centeres catalyst :)

holnap hozok teszteredményt is!

--- Geri vagyok ---

(#36) braunz válasza Basmacskin (#33) üzenetére


braunz
tag

Tuti mert a Doom3-nál ég és föld a különbség...

(#37) maszat válasza braunz (#28) üzenetére


maszat
senior tag

DOOM 3 esetén nem véletlen, hogy gyengus a régebbi driverekkel, mivel nem elég intenzíven fejleszett OpenGL-re az ATI és ez kiütküzütt a DOOM-nál. Azóta javult a helyzet.

(#38) engusz


engusz
veterán

Most először van ATI kártyám. Az 5.4-es Catalyst van fent. Hát, hmm... Nekem kicsit furcsa a kezelőfelület az nV-s driver-ek után. Gondoltam, hogy majd a Control Center javít a dolgon. No, itt már jobban össze vannak szedve a dolgok (értsd: gyorsan, lista szerűen el lehet érni mindent), de míg betölt ez a kis program... Most az ATI Tray Tool-nál tartok, ez eddig tetszik. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) MUŁĐER válasza Basmacskin (#33) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Riddick nem Doom3 motoros

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#40) krila


krila
tag

Hali!

Catalyst remover szoftvert hol találom meg?
Kérek szépen egy linket!

Köcce!

(#41) misu


misu
aktív tag

Hy!

Sajna nincs Radeon 9000-es topic, úgyhogy itt kérdezem meg.
Ehhez a karihoz melyik a legjobb driver?

Általában game-hoz....

Vagy mindíg a legújabb?


Köszi!
Bye!

Bűn az élet.

(#42) Motion_Blur válasza misu (#41) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jaja, mindíg a legújabbat szedd le, az a biztos, de ne a sima referenciadrivert, hanem az Omegat;)

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43) misu válasza Motion_Blur (#42) üzenetére


misu
aktív tag


Hy!

Van még Omega?

azt hittem már nem készítenek...

köszi szépen!

Bye!

Bűn az élet.

(#44) Manon


Manon
csendes tag

Szevasztok,
Lenne egy kérésem.
Van egy laptopom és benne egy ati rage mobility (8 mb) videó kártya és ahhoz kellene nekem az opengl része, vki segítsen! :O

A moha déli oldalán mindig fa nő!!! - Jani

(#45) FlasH-BacK válasza Manon (#44) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Ha jól tudom, az a chip nem gyorsítja hardveresen az opengl-t. Ergo a GL-es játékok nem futnak rajta, csak szoftverben.

(#46) szasanyi válasza nRu3 (#30) üzenetére


szasanyi
félisten

Hali!
Egy kérdés: milyenek a gyári órajelei ennek a kártyának?

(#47) RiFeR


RiFeR
tag

hi ! felraktam a 5.2 catalystot és a control center nem hajlanó elindulni..
a net frameworkot is felraktam de semmi..
van valakinek valami 5lete :F:F
a karim : Excalibur radeon 9600 XT

(#48) RiFeR


RiFeR
tag

vagy egy omega megoldaná a gondom ? :F

(#49) Flashy válasza RiFeR (#48) üzenetére


Flashy
veterán

meg hát mert abban nincs control center :)

(#50) RiFeR


RiFeR
tag

letöltöttem a legujabb omegát.. a régi ''alap'' drivert töröljem és ugy rakjam fel vagy mehet simán rá a régi driverre ?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.