Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Napfénysüti válasza gergo5991 (#32250) üzenetére

Viszont én 82 kg vagyok bár szerintem itt nem az számít ha kicsit tud nyúlni hanem a hossz. Az meg ha nálad nagy volt M-esben akkor nálam még nagyobb lenne.

Més que un club!

(#32252) gergo5991 válasza Napfénysüti (#32251) üzenetére


gergo5991
őstag

hát jah.. pedig már úgy megörültem neki, jól nézett ki, jó anyaga volt, már pattantam a biciklire, de aztán vissza toltam a helyére, elment a kedvem tekeréstől

(#32253) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Bringázástól elkezdett fájni az egyik vállam egy jó ideje. Milyen rossz beállítás okoz ilyesmit?

(#32254) LonGleY válasza bigdady (#32253) üzenetére


LonGleY
veterán

Szar teleszkóp / rossz bringaméretezés / rossz kormányszélesség / tenyéktámaszos markolat hiánya / kiegészítő edzés hiánya / front, rontás, voodoo. Gyanússági sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#32255) kovsol válasza LonGleY (#32254) üzenetére


kovsol
titán

Voodoo tűnik a legvalószínűbbnek ezek közül. :K

;]

May the Force be with you!

(#32256) Doki16


Doki16
addikt

Mi a véleményetek erről a bringáról. Sajnos túl messze van ahhoz, hogy elmenjek megnézni, de nekem elég szimpatikus. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#32257) TayRol válasza Doki16 (#32256) üzenetére


TayRol
veterán

szombaton jövök meg Zegről, a tetőn 2 kerékpártartóval de csak 1 cangával, szóval még el is hoznám neked Pestre - vagy Fehérvárig.

(#32258) bigdady válasza LonGleY (#32254) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vodoo=asszony nekem is megfordult a fejemben :)

(#32259) Pitu


Pitu
aktív tag

Sziasztok!

Pár hete vettem egy Schwinn Csepel Apollót. Szeretném a fékkarokat, segédfékkarosra lecserélni.
A kormányon lévő védőborítást hogyan tudom egyszerűen leszedni? Ilyen védő van a kormányon nekem is, persze a bringa férfi vázas. :)

(#32260) fpeter07 válasza anorche1 (#32223) üzenetére


fpeter07
veterán

Nyilván, az érdekel főleg, hogy milyen hőmérsékletben ajánlott a viselése. 10 fok alatt, vagy kimondottan téli félső réteg.

(#32261) torzo válasza anorche1 (#32246) üzenetére


torzo
Ármester

187 magas vagyok. Két thermogatyeszról van szó, csak állnak a szekrényben. Btwin. Ha kéred, szívesen odaadom.

(#32262) fpeter07 válasza torzo (#32233) üzenetére


fpeter07
veterán

Szerintem többségünk nem tud ennyi pénzt kiadni kerékpáros öltözékre. Sosem volt még drágább nadrágom/mezem 3000 Ft-nál. Na jó, lábmelegítő/kamásli 5000 Ft körül volt. Sapka/kesztyű/szemüveg átlagosan 1500 Ft-ba kerültek. A bukó talán a legdrágább ilyen szempontból 12-15k Ft.

Ha beáldoznám az egész gardróbomat, tudnék venni egy mezt, egy nadrágot, meg talán egy őszi felsőt. Így viszont több, mint 3 váltásruhám van, majdhogynem évszaktól függetlenül.

Biztos, hogy vannak jobb cuccok is, de ha nem próbálja az ember nem is kívánja őket.

(#32263) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Egy kis segítségre lenne szükségem.

-Vettem új fékbetéteket az Avid BB5 és BB7-es tárcsafékeimhez.
-A segítség pedig a kicserélésben kellene mert sajna én még soha nem cseréltem tárcsafékben betétet.
-Amit sejtek,hogy a kereket mindenképpen ki kell venni meg talán még a fékkart sem nagyon kellene ilyenkor behúzni.? :U :)
-A további eljárásokkal viszont már nem vagyok teljesen tisztában,szóval onnantól kellene a segítség,hogy a kerék eltávolítása után ,hogyan tovább..?

A válaszokat és a segítséget előre is nagyon köszönöm mindenkinek ..

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#32264) Balazska15


Balazska15
senior tag

Endomondo-ról áttértem Sports Tracker-re, de úgy látom ezt is le kell cserélnem. Igazából csak a netes felülete miatt győzött ez a Strava-val szemben. Mai ügyintézgető, rohangálós napomat gondoltam rögzítem, hány km lehet egy átlagos nap.

Hazaérve átnézve a statot azzal szembesültem, hogy a max speed 67kmh volt, voltak pörgős szakaszok, de azért nem ennyire :DD Más is tapasztalt már ilyet ezzel kapcsolatban? Stravánál előfordul ilyen?

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#32265) bigdady válasza Balazska15 (#32264) üzenetére


bigdady
nagyúr

nekem ma 53-at mért strava és kb annyit is mentem :)

(#32266) torzo válasza fpeter07 (#32262) üzenetére


torzo
Ármester

Én már vén f@rok vagyok (50), így már kicsit több zsetont is elszórok időnként, bár pazarolni nem szeretek. Magamban úgy rendeztem el a dolgot, hogy én autózásra, bkv-ra nem költök, a megspórolt zsetonból meg igenis, hogy legyen jó holmim!
Csak az vegye magára, akinek inge, de okostelóra meg más haszontalanságra mi pénzt elszórnak egyesek! :Y
Hát nekem akkor inkább jó bringáscucc!

(#32267) lsebestyen válasza Balazska15 (#32264) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem sports tracker mindig félre mérte a max speedet, stravánál csak elvétve találkoztam ilyen problémával.

(#32268) fpeter07


fpeter07
veterán

Ha már volt szó a technikáról, akkor ez az, amit lehetetlennek tartok megcsinálni. [link] Túl alacsonyan van a kormány ahhoz, hogy csak úgy felkapjam az első kereket.

(#32269) Balazska15 válasza bigdady (#32265) üzenetére


Balazska15
senior tag

Strava-ban viszont azt hiányolom, amit az endo-ban és a sportst.-ben is szerettem, hogy nem tudom grafikon mentén végigkövetni a sebességet, miközben ő a térképen mutatja éppen merre jártam. Vagy csak én vagyok ilyen bamba?? :)

Szerk.: Egy szót sem szóltam!!!!! :B :B :W

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#32270) deicide válasza torzo (#32233) üzenetére


deicide
veterán

Kicsit ellentmondanék, Decathlonos BTWIN betétes gatyában tekertem le a hétvégi lacházi 12 órát és nulla baja nem lett az ülepemnek, pedig féltem, hogy szét fog törni, de semmi. Nem minden deca-s cucc bóvli, még ha olcsó, akkor sem. De említhetném az 5000Ft-os Kalenji cipőjüket, amiben 10km-en és félmaratonon is PB-t futottam idén.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32271) Napfénysüti válasza deicide (#32270) üzenetére

Ezt én is meg tudom erősíteni. Már jó pár cuccot vettem onnan (igaz nem bringásokat) és a legtöbbjükkel igencsak elégedett vagyok. :K

Més que un club!

(#32272) torzo válasza deicide (#32270) üzenetére


torzo
Ármester

Jójó! Annyira tényleg nem ratyi. Csak egy valóban jó után már nem akaródzik hordanom.
Persze, nem minden deca-s cucc ramaty. Bakancsot, cipőt mindig ott veszek, a vadászati osztályon is vannak marha jó thermo kabátok tűrhető áron. Persze azok nem bringázásra valók. Sőt, a szemüvegek (bringás és úszó) is elég jók mondhatni baráti áron, aláöltözőm is van onnan, ami szuper.
De azért úgy nagy általánosságban a Decathlon bringás holmikban eléggé alsó-közepes minőség.

(#32273) MC Pite


MC Pite
veterán

Decathlon: Akadnak jó cuccok, csak a belépő cuccokat ritkán érdemes megvenni, mert ha komolyabban csinál az ember valamit, rájön hogy nem az igazi.
Persze például egy cipőnél ez fontos (túracipőmnél pl talp, szellőzés, vízállóság, tartás terén határozott igényeim lettek egy idő után) egy egyszerűbb terméknél (pl bringás rövidgatya) kevesebb kritériumnak kell megfelelnie.

Van sok olyan termék, amit a drágább kategóriából sem tartok elég jónak/nem egyezik az igényeimmel, vagy piszok drágának tartom a már jót (túra nadrágok, softshell kabátok, futócipők) - nincs fekete meg fehér, jó bolt/márka meg rossz; nyitott szemmel kell járkálni, és kerülni a vacak/nem tartósnak tűnő termékeket.
Nálam az a szabály: Ha valamin gondolkozok hogy kell-e; akkor az nem kell (eléggé). Amikor valami nagoyn jót találok, lehet drágább is, ha jó, akkor jó.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32274) torzo


torzo
Ármester

Ehhez mit szól a nagyérdemű?
Vajon így is stabil marad a váz, mert akkor nem hülyeség.

(#32275) lorcsi válasza torzo (#32274) üzenetére


lorcsi
veterán

ne már..mekkora ötlet :D

(#32276) Napfénysüti válasza torzo (#32274) üzenetére

Érdekes dolog mint ötlet de vannak kételyeim.

Més que un club!

(#32277) kovsol válasza torzo (#32274) üzenetére


kovsol
titán

nyeregcsövet elfűrészelni se nehezebb, mint egy lakatot :D

May the Force be with you!

(#32278) muratomi1


muratomi1
senior tag

Erre valaki?32208

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#32279) torzo válasza kovsol (#32277) üzenetére


torzo
Ármester

Ha csőben cső felépítésű ( a belső cső szabadon elfordul), akkor beleőrülsz, mire elvágod. Így készítik a betörés biztos rácsokat is, ha jól tudom.

Muratomi: Gyanús, hogy az egész hajtáslánc csereérett. Persze, én nem vagyok szaki. :(

[ Szerkesztve ]

(#32280) Milka 78 válasza torzo (#32274) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt :DDD

(#32281) torzo válasza Milka 78 (#32280) üzenetére


torzo
Ármester

Jogos! Ez az élettartam garis váz! :))

[ Szerkesztve ]

(#32282) Toomy válasza muratomi1 (#32278) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha ennyire nem vágod a témát akkor 3 év után már illene beadni egy szervizbe. De készülj fel, mert lánc és hátsó sor csere tuti bejátszik. Bár kérdés, hogy a 3 év alatt mennyit mentél vele.
Az leváltás pl. lehet nyúlott ill. szakadozott váltóbovden miatt is.

(#32283) Mewryck válasza Atesz 666 (#32263) üzenetére


Mewryck
tag

hali

-kerék kivesz (fékkart huzogathatod nyugodtan,nem lesz baja,hidraulikus tárcsaféknél lenne gond)
-fékbetét állító tekerőket alapállásba kiteker
-laposfejű csavarhúzót fékbetét alá lassan lazán betol majd kézzel vagy kombinált fogóval BB7-nél fékbetét kilógó részére ráfog és kihúz,BB5nél ugyan ez a helyzet,csak ebben az esetben a fékbetét nyúlványa hátrafelé áll,így a féktestből kifelé kell tolni
-opcionális:levegővel,ronggyal kitisztíthatod a belsejét
-új betétet előkészít,két betét közé a rugot beilleszt(adja magát),majd ütközésig(kattanásig) betol
-gyári fékbetétnél BB7 esetében van a betéten egy másik nyúlvány is,ami egy lemezbe kapaszkodik-ez is segít megakadályozni a betét kiesést-erre figelni kell,hogy tényleg bepattan-e ide az a kis fül mindkét oldali betét esetén;nemgyári betét esetén nemmindig van ilyen (irányú) nyúlvány
-kereket visszatesz,féket beállít,próbakör+bekoptatás

üdv

szerk.:
(#32274) ha a zárszerkezetbe tuszkolnak valamit,akkor a tulaj sem fogja olyan egyszerűen elmozdítani onnan a bringát...ha már ellopni nem tudják,akkor tönkreteszik,a tulajnak (majdnem) ugyanannyi a kára...

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#32284) tatabike válasza torzo (#32274) üzenetére


tatabike
őstag

Stabil marad, ha arra használod, amire a néni a videóban...:) Amúgy meg ahol nem fix/hegesztett bármi, ami egymáshoz/egymásba csatlakozik, az mind mocorgási pont, ennélfogva hibalehetőség...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#32285) #90933760 válasza tatabike (#32284) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#32286) tatabike válasza #90933760 (#32285) üzenetére


tatabike
őstag

Ehh, ezért nem csípem, ha ilyesmi sportot űznek a csajok. Nem lehet Őket megkülönböztetni a csávóktól.
Amúgy nem nagy durranás a pálya, Pesten van ilyen állapotú közút is... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#32287) Doki16


Doki16
addikt

[link] Erre valaki?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#32288) #90933760 válasza tatabike (#32286) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, csak nem találtam most hirtelen jobb videót. Ilyesmiken én is végigmegyek a Fullyval Y vázas rettenetemmel és nem lett semmi baja ennyi idő után se még.

(#32289) anorche1 válasza Doki16 (#32287) üzenetére


anorche1
őstag

Ha tényleg hibátlan, nem szorul sor/lánc/hajtás cserére, a csapágyak is rendben vannak akkor megér ennyit. Csak erről távolról nem nagyon tudsz meggyőződni.
Esetleg privátban kérhetsz közelebbi képet a tányérok és a sor állapotáról, meg rákérdezhetsz mennyire volt karbantartva.

(#32065) Napfénysüti
Kicsit megkésve, mert csak most vettem észre hogy nekem is ilyen pedálom van :B
Kezdésnek szerintem tökéletesen megfelel, nekem is ez az első. Az elején igen nehezen találtam bele, de most már csukott szemmel is megy, és az oldás is megfelelő erősségű. És mivel egész nagy felületű, így rövid távon taposópedálként is használható. Ráadásként még könnyebb is mint a taposópedálom volt.
A hozzáadott talp viszont nem tudom mennyit bír, mert jó ha 150-200km -t mentem vele, de azért látszik hogy használva van (igaz most inkább csak városban járkáltam, szóval elég sokszor lett kis és becsatolva).

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#32290) fpeter07 válasza #90933760 (#32288) üzenetére


fpeter07
veterán

Fogadni mernék, hogy az a nagy szikla a valóságban kicsit nagyobb, mint amekkorának tűnik.

Egyébként meg, ez a pálya valóban lélegzetelállító [link] 27 % átlagban. :Y

(#32291) Napfénysüti válasza anorche1 (#32289) üzenetére

Köszi! :R

Milyen cipővel használod a pedált?

Més que un club!

(#32292) anorche1 válasza muratomi1 (#32208) üzenetére


anorche1
őstag

Ha valóban a hajtókar adja, akkor lehet ráférne a középcsapágyra egy tisztítás + zsírozás.
A váltó meg lehet azért hangos mert száraz a lánc, azt is lehet meg kell egy picit tisztítani, majd beolajozni. A váltót meg beállítani. Ittl elég szépen le van írva hogy hogyan is kell.

(#32291) Napfénysüti
r088
Először nem akartam ennyiért, a plafon 25 volt pedállal+cipővel együtt. Aztán az egyik boltban maradt az akciós shimano cipőkből, amihez ajándékba járt a pedál. Így muszáj volt 32ért a megvenni, mert azért nem picit jutottam jobb minőséghez, mintha 13ért vetem volna decában egy cipőt, meg 12ért egy pedált. Mondjuk azért felmerült bennem hogy ez megér e ennyit, de utólag úgy érzem jó döntés volt. Mondjuk annak nem örülök hogy fehér, mert nagyon koszolódik, de legalább illik a fehér bicómhoz :)

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#32293) #90933760 válasza fpeter07 (#32290) üzenetére


#90933760
törölt tag

Közepe már elég kemény. Én csak simán lezúzok a hegyről földúton, light DH. Bár azért az se egyszerű. Apró kövek ráznak mocskosul észnél kell lenni, aztán meg az előző nap még nem volt ott most ott van faágak meg esőmosások a semmiből.

[ Szerkesztve ]

(#32294) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, egy jó hónapja gondolkozom azon, hogy felhagyok a bkv-val. (bkk ha úgy tetszik)

Ezért elkezdtem gondolkozni egy új bicikli vásárlásán (1. probléma), eszembe jutott, hogy van nekem otthon egy évek óta nem használt biciklim.

Múlt hétvégén otthon voltam és jól körbe is fényképeztem, hogy majd felteszem apróra az árát kipótolom és veszek belőle valami modern csodát. A fényképezés közben megakadt a szemem egy matricán, amit eddig majd 15 év alatt egyszer sem vettem észre. (2. probléma)

lehet ez karbon?

Így most elgondolkoztam azon, hogy talán érdemes lehet a vázat (és a villát?) meghagyni és normális alkatrészekkel felszerelni, mert a külsőkön és a rég tönkrement km óra "érzékelőjén" kívül még minden gyári.

A bicikli egy Schwinn-Csepel Cserkész típusú szerintem olyan 15 éves darab lehet, abban teljesen biztos vagyok, hogy még általános iskolába jártam mikor kaptam.

Tehát a kérdéseim szépen sorban...

Biztos vagyok benne, hogy egy ilyen idős bicikli váz, már ha tényleg carbon az alapanyaga, nem olyan minőségű mint a mostani biciklik, ettől eltekintve érdemes lehet megtartani, vagy adjam el és vegyek egy újat?

Illetve Budapesten szeretnék biciklivel munkába járni, ezt azért érzem fontosnak megosztani, mert az utak tele vannak kátyúval így szeretnék egy olyan biciklit, ami nem fog egyhamar tönkremenni tőlük.

Én valamilyen cross vagy sportosabb trekking bicikliben gondolkozom, az országúti bicikli nem az én világom, illetve a 90 kg-os súlyomhoz szerintem nem is megfelelő.

Olyan 80.000 forintig tudok / akarok elmenni árban, amiket kinéztem az a
- Kellys Viper 3.0 egy 2012-es modell még pont belefér az árba
- Alboin 200 Pro CRS
- Kellys Eco C20-Alpina
- Kelly's Stylus - 2013

- végső esetben hetekig asszony elől bujkálós Merida Crossway 05V 100.000 pénzért

A használt bicikliktől eléggé tartok, biztosan alaptalanul, de gondolom egy új biciklivel kevesebb lesz a problémám mint egy használttal.

[ Szerkesztve ]

(#32295) zoli03 válasza ilyen_85 (#32294) üzenetére


zoli03
őstag

Dehogy karbon. Ez acél, itt a carbon szó szerintem a szénre utal.

(#32296) Upo válasza ilyen_85 (#32294) üzenetére


Upo
addikt

Light Weight high tensile CARBON steel frame-fork:
Könnyű és nagy szakítószilárdságú szénacél váz és villa, ez túl sokat nem jelent, gyakorlatilag minden vasötvözetben van szén.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#32297) TripleB válasza ba3_2107 (#32203) üzenetére


TripleB
senior tag

Milyen a fékbetét? Ha fémes akkor visítani fog. Gyantásra lehet cserélni, ha nagyon zavar a hang.:)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#32298) ilyen_85 válasza Upo (#32296) üzenetére


ilyen_85
senior tag

:)

valahogy biztos voltam benne :)

Ebben az esetben van olyan típus a felsoroltak között amivel nem fogok ráfaragni? Vagy lenne ajánlásotok? Minél többet olvasok biciklis fórumokat annál jobban rápörgök a dologra :B

(#32299) Frenky89 válasza Runner_fxr (#31775) üzenetére


Frenky89
őstag

Tényleg kifejezetten jó és úgy látszik ez sokaknak fel is tűnt, ugyanis az összes 29"-est elvitték Acid-ból és Attention-ből is (lehet haveroknak van még félrerakva, de ezt nem tudom). Úgyhogy, amik maradtak azok a '12-es '13-as 26"-osok, illetve a '14-es darabok, de állítólag ezek közül is nagyon necces elcsípni egy-egy darabod az Acid-ok, vagy az Attention-ök közül. :(

(#32300) muratomi1 válasza anorche1 (#32292) üzenetére


muratomi1
senior tag

Köszönöm :D
Tegnap éjjel leszedtem a hajtókart, bekentem a csapágyat vártam 2 órát utána mentem vele egy kört.. hát még mindig szar. A váltót még ma megnézem de tegnap is volt vele dolgom. Kézzel kipörgettem a pedált közben váltottam semmi átváltás nem volt 5ből 6ba de 1ben túl szaladt a lánc tehát leesett. Nem szoktam 1ben elindulni sem de azért b*ssza a csőröm.

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.