Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) nauro válasza #16729600 (#31300) üzenetére


nauro
aktív tag

Értem én, csak furcsa, hogyha a hivatalos honlap szerint meg nem jelent meg.
Szerk.: ott van az altalad linkelt honlapon, h szallithato szeptember 5

[ Szerkesztve ]

(#31302) razzorr


razzorr
őstag

Aki wp8-as telefont használ, milyen progi vált be eddig neki? Mert én szinte mindegyiket kipróbáltam, de ugyanolyan vacak mind. A híres Strava-t meg nem találom Sehol,lehet nincs is windózra :(

(#31303) #16729600 válasza razzorr (#31302) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nincs.Ez a válasz jött egy reklamálónak.ezek szerint nem is lesz win-re.

Strava Support edit: We do not have a Strava App for Windows phones, and we don't have plans to head in this direction in the future. However, there are a number of options available for other GPS tracking Apps for Windows Phones, and if the data can be exported from those Apps as a GPX or TCX file, the data can be transferred to Strava. We do appreciate all your feedback and votes here, so thank you for sharing your comments! [link]

(#31304) Rhino666 válasza Rhino666 (#31284) üzenetére


Rhino666
őstag

Erre valaki? Lehet, hogy hülye vagyok, de a Tektro Novela fékkarok nem kompatibilisek az Avid B5 fékredszerrel hogy azt is rám akarják sózni? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#31305) Because válasza Rhino666 (#31304) üzenetére


Because
őstag

V-fékhez és az összes mechanikus tárcsafékhez használható ugyan az a fékkar, de én inkább hanyagolnám az ilyen belépő tárcsafékeket, nem hoz többet mint egy V-s

(#31306) Rhino666 válasza Because (#31305) üzenetére


Rhino666
őstag

Na ezt most nem értem. Hogy jön ide a V-fék? :F Tektro Novela tárcsafék helyett akarok Avid BB5 tárcsaféket a biciklire. Ha az is belépő szintű, akkor miért van az ajánlott fékek között az összefoglaló oldalon? :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#31307) Because válasza Rhino666 (#31306) üzenetére


Because
őstag

azért írtam így, mert ezek mind használhatók ugyan azzal a karral.
ha már olcsót veszel az Avid az ajánlott, de a novelához nem lesz előrelépés.... (amúgy nekem is a novela van 180-as tárcsával elöl, hátul 160 és nincs vele gondom)

(#31308) tatabike: nekem csak a tapasztalat van

[ Szerkesztve ]

(#31308) tatabike válasza Rhino666 (#31306) üzenetére


tatabike
őstag

Az Avid BB5 az egyik legjobb bowdenes tárcsafék, közel sem belépőszintű. Nemhogy a V-fékeket veri, hanem a valóban belépőszintű olajos tárcsafékeket is lepipálja.
Nem a technológia dönti el, hogy valami milyen szintű. Attól, hogy nem hidraulikus, még a saját területén, a mechanikus tárcsáknál ez a csúcs meg a 7-es.

Because (#31305), előbb nézz utána, mielőtt ilyeneket írsz... :N

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31309) yodamester10 válasza tatabike (#31308) üzenetére


yodamester10
őstag

Ugye ezt csak viccnek szántad?Nekem volt bb7 és a mostani olajos shimano szará veri.

(#31310) tatabike válasza yodamester10 (#31309) üzenetére


tatabike
őstag

Azta...olajosban is van ezerféle, én belépő szintet írtam, ha jól látom... és nem shimanot, meg semmilyen márkát nem említettem...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31311) tatabike válasza Because (#31307) üzenetére


tatabike
őstag

És akkor szerinted egy Avid BB5 vagy 7 az belépőszint, mi? Na ez a vicc... :C

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31312) Because válasza tatabike (#31311) üzenetére


Because
őstag

ha a legolcsóbb fékek egyikét nem belépőnek nevezzük.... vicces vagy igen :U

(#31313) Rhino666: írtam egy véleményt... örülj, hogy végre válaszolnak :) nem érthetünk mindenben egyet, ezért van a fórum, hogy megosszuk gondolatainkat.

[ Szerkesztve ]

(#31313) Rhino666 válasza Because (#31312) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem vagyok a téma szakértője, de felénk nem az ár dönti el valamiről, hogy belépő szint-e vagy sem.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#31314) tatabike válasza Because (#31312) üzenetére


tatabike
őstag

? Hol a legolcsóbb a BB5 vagy a 7? Nem értelek... Egy BB7 S majdnem 20k, és se fékkar, se tárcsa, se semmi nem jár hozzá... :F

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31315) Because válasza tatabike (#31314) üzenetére


Because
őstag

sajnos a stílusod elviselhetetlen számomra... kiszálltam, beszéljétek meg ketten!

(#31316) tatabike válasza Because (#31315) üzenetére


tatabike
őstag

Stílusom? Mert azt írtam, nem értelek? Na, gondolom megjött a havid, vagy nem tudom mi bajod van, de ha ostobaságokat írkálsz, azzal tényleg nem lehet mit kezdeni, pá... szaladj anyucihoz, csúnya bácsi bántott... :C

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31317) Pttypang válasza concret_hp (#31272) üzenetére


Pttypang
veterán

En itthon, miutan hazakuzdottem magamat, kiszedtem, megfoltoztam es kesz.

(#31270) sanzi89
Acera - Alivio kozott mi a kulonbseg? o.O

(#31269) deicide
Miskolcon 10 km-t nem lehet ugy menni, hogy ne lenne benne emelkedo :N

Fokozatmentes valto van most a csodaparipan, a regi jo oreg teszko gazdasagos legalja shimano cimkevel, ha esetleg felteszem ra a szinten magas minoseget kepviselo, de immar fokozatban valto shimano marokvaltot, az eletkepes konstrukcio lehet?

Everybody lies.

(#31318) Rhino666 válasza tatabike (#31314) üzenetére


Rhino666
őstag

A kérdésem leegyszerűsítve:

Mali Viper 2013 + Tektro Novela kar + Tektro Novela tárcsafék 104'925,-

-- VAGY --

Mali Viper 2013 + Avid FR5 kar + Avid BB5 tárcsafék 122'815,-

Tudom, és értem, hogy olcsóbban jövök ki, ha utólag veszem meg az alkatrészeket (főleg ha az eredetiket el is adom), de ha egyben veszem a forgalmazótól a bringát, akkor vállalja a komplett cuccra a garanciát. Na meg inkább nem nyúlnék a tárcsafékhez, mert nem értek hozzá egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#31319) HollyBoni válasza Pttypang (#31317) üzenetére


HollyBoni
veterán

Táblázatok szerint az Acera az Alivio alatt van eggyel, hogy ebből gyakorlatban lehet e valamit érezni azt passzolom.

(#31320) tatabike válasza HollyBoni (#31319) üzenetére


tatabike
őstag

Lehet érezni, az Alivio kicsit jobb, de ha Acera-nál jobb kell, akkor már érdemesebb a Deore-t választani, szerintem.

(#31318) Rhino666, ha belefér a keretbe, akkor az Avid fékest mindenképpen. Én mondjuk nem ismerem azt a Tektro cuccot, csak az Avid-ot, de a Tektro inkább belépő szintű. Van neve, de inkább az olcsóbb kategóriában. És csak ez a különbség a két keró között?

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31321) Pttypang válasza tatabike (#31320) üzenetére


Pttypang
veterán

De miben nyilvanul meg a "kicsit jobb" ?
Mert a deore szett draga lenne szerintem, azt biztos, hogy indulonak nem azt veszem ra, tudom, hogy nem erdemes meg. Inkabb egy olcsobb, de nem legalja szettet osszeszedek ra, amit kesobb esetleg lecserelek, ha mar "megtanulok" ismet biciklizni, megszokom az egeszet.

Everybody lies.

(#31322) tatabike válasza Pttypang (#31321) üzenetére


tatabike
őstag

Hát, erre így nehéz válaszolni. Kicsit tartósabb, kicsit könnyebb, ilyesmi. Ki kell próbálni. Az a baj, hogy ezeknek az alkatrészeknek a képességeinek a határa csak "csúcsra" járatva üközik ki, de aki ilyet vesz, az meg nem arra veszi, hanem hétköznapi használatra. Ott meg lehet fel sem tűnik a különbség.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31323) Rhino666 válasza tatabike (#31320) üzenetére


Rhino666
őstag

Csak ennyi a különbség. Gyakorlatilag a Tektro szett értékét bukom. Felszerelik helyette az Avid szettet 18k-ért ingyen és garanciát vállalnak a komplett biciklire, az egyedi felszereltséggel.

Ér-e ennyit ez nekem vagy majd akkor cseréljem ki, ha érzem, hogy kezd kevés lenni? :F

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#31324) HollyBoni válasza Pttypang (#31321) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy haver bringáján van 1-2 éves Acera váltás, sokat mentem vele és meglepően jó cucc. Én simán bevállalnám indulásnak, lehet le sem akarod majd cserélni jobbra.

[ Szerkesztve ]

(#31325) Teasüti válasza HollyBoni (#31324) üzenetére


Teasüti
nagyúr

7/8-as váltó? Én a 15 éves 7-es SIS váltómmal elégedettebb vagyok, mint a 9-es fordított működésű XT-vel.
Jóval igénytelenebb, és pöccre vált. Az XT meg szeret olykor hezitálni. Persze ok, hogy a 9-es rendszerhez precíz technika kell és a 7-es faék egyszerű, de ha a 9-esért ekkora áldozatokat kell hozni, akkor az csak visszafejlődés.

(#31326) tatabike válasza Rhino666 (#31323) üzenetére


tatabike
őstag

Jó kérdés. Mondjuk valószínűleg ha később cseréled, akkor többe fog kerülni, mert akkor kell majd új tárcsa is meg fékbetét. Szerintem 18-ért nem sok, gondolom beleszámolták a Tektro árát is.

Teasüti, én is egy SIS hátsóval nyomulok a trekkingen, az is jó régi... :K

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31327) gergo5991


gergo5991
őstag

Valaki tudna pár dolgot mondani, egy 10es rendszernek mik az előnyei meg hátrányai? éppen olyat használok, és szeretek le fel váltogatni, kb minden sebességet kihasználok. Mikor mire van szükség.

(#31328) Pttypang válasza tatabike (#31326) üzenetére


Pttypang
veterán

De a regi hatso valto, amit megjavitottam, nagyjabol megpucoltam, nem veszi a hatso legnagyobb fokozatot, tul kozel van a valto a sorhoz, ugral, hangos, egyertelmuen nem szereti.
Az egyik rogzitese egy a tengely mogott, a papucsban elhelyezkedo kormos anya szeruseg. Ha azt kivennem esetleg, azzal nem nyerhetnek valamennyit?

Everybody lies.

(#31329) Rhino666 válasza tatabike (#31326) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem sok? Én olcsóbban látom máshol. :B BB5, FR5, ez eddig 12k ha nem tévedek.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#31330) Pttypang válasza Teasüti (#31325) üzenetére


Pttypang
veterán

De akkor neked se a fokozatmentes van gondolom..
Nekem epp az a problemam, hogy mindig ovatosan kell valtogatni, hogy ne valtsak fel fokozatba, ne valtsak melle, etc. :(
Ezert kerdeztem, hogy a marokvaltos csodarendszer mennyire lenne eletkepes.

Everybody lies.

(#31331) Because válasza Pttypang (#31328) üzenetére


Because
őstag

nem tudom milyen típusú a váltód, de ezen szépen látszik. ezt a csavart próbáltad állítani?

(#31332) Pttypang válasza Because (#31331) üzenetére


Pttypang
veterán

[link] :(

Everybody lies.

(#31333) Balazska15 válasza HollyBoni (#31319) üzenetére


Balazska15
senior tag

Erről táblázatról tudnál valami linket küldeni? Mástól is elfogadom! :))

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#31334) Pttypang válasza Balazska15 (#31333) üzenetére


Pttypang
veterán

Elso hsz

Everybody lies.

(#31335) HollyBoni válasza Balazska15 (#31333) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Itt néztem, első hsz-ban is van (országúti rész hiányzik). De egyszerű, rákeresel google-ban Shimano groupset ranking, comparison, chart stb.

[ Szerkesztve ]

(#31336) deicide válasza Pttypang (#31317) üzenetére


deicide
veterán

Az én 21km-em sem volt sík, volt benne 3 emelkedő is az északi oldalon, de mondjuk feléd biztos nehéz nem dimbes-dombos szakaszt találni. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31337) imyourfriend válasza deicide (#31336) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem a domborzattól függ, én mikor 36,1-es átlagot futottam 39km-en acél országútival utána 1 napig feküdtem az ágyban, egyszerűen kondiban kell felkészülni oda hogy bírja az ember.. aztán csodák csodájára a carbon géppel se értem haza még 1:03:23 alatt ezen a 39km-en, 1:10-es időket futok mostanság igaz nem is hajtom szét magam.

(#31338) Teasüti válasza Pttypang (#31330) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem láttam, hogy marokváltóról is szó lett volna.
A 7-es SIS váltóhoz Revoshift marokváltót használok ami természetesen pozicionált. Gyakori jelenség, hogy túlváltok, de az évek alatt már a csuklómban van a mozdulat. Ha meg is esik, korrigálok, mire célba ér a kanál.
Nyilván nem terepen próbálkozok ezzel a rendszerrel, de városba rohangálni tökéletes számomra. És olcsó, igénytelen, elnyűhetetlen.

(#31336) deicide
90 méter szintre emlékszem csak, az 21 km-en nem nagy dolog. Sztem Pécs területén is van ennyi már a városban is a főutakon. Egy Mecseki pár órás kiruccanásnál ez a 90 méter már megvan, amíg csak elérek az erdőig. :( ~400 méter szint alatt még sose tekertem erre felfelé. :))
Viszont ma jó szeles idő volt, jellemzően északi szél. Gondoltam is magamban, h na akkor ma jó alkalom lenne keresni vmi déli utat 20 km-re! ;]

Gondolom szélcsendben mentél.

[ Szerkesztve ]

(#31339) #48525824 válasza Teasüti (#31338) üzenetére


#48525824
törölt tag

Bp-mezőtúr táv össz. 72m szintemelkedéssel :DD az is valami kavics volt :D

(#31340) tatabike válasza Pttypang (#31332) üzenetére


tatabike
őstag

Minden hátsó váltónál meg van adva, hogy mekkora a legnagyobb lánckerék, amire fel tudja még pakolni a láncot. Valószínűleg a Te váltód nem tudja a legnagyobb kereket kezelni, ami a soron van hátul.

Amúgy én is markolatváltót használok, de nálam semmi nem gyári, és semmi nem szabványos, és semmi nem illik össze semmivel... :)
Sram markolatváltó (ráadásul nem pozicionált, és első váltóhoz való), Shimano váltó és régi 4 sebességes Favorit racsni...a leglehetetlenebb csapat, amit csak össze lehet rakni... :D

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31341) HollyBoni válasza tatabike (#31340) üzenetére


HollyBoni
veterán

Vagy csak nincs normálisan beállítva.

(#31342) deicide válasza Teasüti (#31338) üzenetére


deicide
veterán

Nem volt teljes szélcsend, olyan 5-10-es északnyugati szél volt, elején szembe, aztán kicsit hátba és végül oldalhátba.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31343) tatabike válasza Rhino666 (#31329) üzenetére


tatabike
őstag

Várjál, most akkor nem az első/hátsó cseréje együtt 18ezer? Én úgy értettem.

(#31341) HollyBoni, az is lehet, de a képből ítélve szerintem inkább az lesz, hogy nagy az a kerék annak a váltónak... :(

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31344) zoli03 válasza tatabike (#31326) üzenetére


zoli03
őstag

18-ért nem sok? Kb annyiból lehet venni egy BB7 szettet tárcsával. És akkor a Tektrot el lehet adni tárcsástól, amiből megint csak jön be pénz.

(#31345) Pttypang válasza tatabike (#31340) üzenetére


Pttypang
veterán

Shimano tourney ty-05
Elvileg tudnia kene :(

(#31336) deicide
Majd keritek valamit :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#31346) tatabike válasza zoli03 (#31344) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, egy , azaz 1, azaz EGY szettet. De egy bringán 2 van, nem? Kettőt lecserélnek 18-ért. Én így értem, hogy jó ár. Elöl is és hátul is, arról nem volt szó, hogy csak elöl vagy csak hátul. 104ezer Tektroval, 122ezer Aviddal. Az 18ezer különbség. 2 fék. Ennél jobban nem tudom elmagyarázni....

Árak, valóban kb. 18 EGY darab BB7 fék tárcsával, attól függ, milyen méretű tárcsával kéred. De itt a Mali bringán kettő fékről van szó.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31347) HollyBoni válasza tatabike (#31346) üzenetére


HollyBoni
veterán

1 szett fék az nem 2 darab fék? :))

(#31348) zoli03 válasza tatabike (#31346) üzenetére


zoli03
őstag

Nem csak itthonról lehet venni bicikli alkatrészt. Sőt, itthonról lassan már semmit se éri meg megvenni, csak az olcsóbb termékeket. Kínából előre és hátra megkapod 18e körül, két tárcsával.

[ Szerkesztve ]

(#31349) Because válasza zoli03 (#31344) üzenetére


Because
őstag

az a gond, hogy a tektrot megtartják és 18000-ért (teljes áron) kap helyette bb5-öt...

(#31350) zoli03 válasza Because (#31349) üzenetére


zoli03
őstag

Ezért írtam én is, hogy nagyon nem éri meg annyiért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.