Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266601) fulton válasza GyMacs (#266591) üzenetére


fulton
addikt

Leírtak alapján a kisebbet válaszd. De jah a tuti a próba.
Nem nagy az átlépőd am.. en 185 .. 92.5 feles vagyok.
Nincs elottem a geója, de van model ahol lényegében az elérés tök ugyan arra jön ki (szögek miatt) 2-3mm a difi az 56 58 nál,annyi h 2 cm lentebb lesz a kormány indulója. Erdemes ránézni

[ Szerkesztve ]

(#266602) semmiho válasza semmiho (#266586) üzenetére


semmiho
tag

Mire a lényeget leírtam volna a screenshot csatolása után, eltűnt a 'szerkesztés' gomb. :)

Szóval, anélkül, hogy nagyon belemennék, elnagyolva, de az LT (lactate threshold) érték adja meg, ahol a leginkább hatékony a zsírbontás. Tehát, nálam anno 193 Wattnál és 148 bpm-nél volt, a GA1 (aerob extenzív, nevezzük zsírégetőnek most csak egyszerűen) 132-től 154 bpm / 145 - 212 Watt.
Ezért írtam, hogy jobb a 20 Wattonkénti mérés, ami esetemben az 5. és 6. mérés közé esik, mert mint "látható" (erre most nem tudok példát adni), egy 30 Wattonkénti mérés esetén kb. 3 mérés lenne az LT-ig nálam is - vagyis az LT meghatározása az ensportos esetben egy edzetlenebb sportolónál sajnos elnagyolt, pontatlan lehet.

Aki fogyni szeretne, ez a zóna (aerob extenzív) lesz a legfontosabb a számára, ezt a pulzustartományt tartsa majd!
(Abba bele sem mennék, hogy az élsportban is ez a domináns tartomány - nem véletlenül.)

Továbbá, mint említettem, mindenkinek csak ajánlani tudom, érdemes egyszer átélni mindenkinek, milyen elérni a fizikai korlátainak, teljesítőképességének legmagasabb pontját. És ezt nagyon komolyan írom!

[ Szerkesztve ]

(#266603) fulton válasza fulton (#266601) üzenetére


fulton
addikt

Az 58 is jó lesz csak lehet menned kellesz stucniban lefele, amit én nem igazán tamogatok, inkább teszek fel 120 mint 80 ast. Plane verseny geónál. Csak egy példa. De mint írtam van model ahol a kormány távja alig nő pár mm-el, ez esetben csak a drop csökken drasztikusabban.

[ Szerkesztve ]

(#266604) dom1n0 válasza balintbaba (#266599) üzenetére


dom1n0
senior tag

Igen szerintem is, versenyen foleg ha ha van benne szint, a watt/kg lesz a lenyeg. Ha sik, akkor mar erdekesebb mert egy durvabb wattal lehet verni egy jo watt/kg versenyzot.
Nekem a celom tavaszra -5kg, es a 200watt legalabb alulrol surolni :)

(#266605) fulton válasza fulton (#266603) üzenetére


fulton
addikt

Am nehéz ezt megmondani így, valszeg neked az 58 is jó lenne stucni csokkentes nelkul mert hosszu törzsed lehet. A 82 atlepo 185 magassag erről árulkodik. Egyikkel se lesz gondod ;)

[ Szerkesztve ]

(#266606) Ringman válasza fulton (#266605) üzenetére


Ringman
nagyúr

ki kell próbálni, 82-es átlépőhöz a ~80 cm-es Protrusion height - 80mm (azaz mennyire magasan van a váz) nem életbiztosítás.

(#266607) GyMacs válasza fulton (#266601) üzenetére


GyMacs
csendes tag

Azt hiszem lehet újra kellene mérni a belső lábhosszom :) Többektől olvasok 185 mellé 88-94 cm-ket, de vagy én vagyok törpelábú, vagy rosszul mérem. Nekem +8-10 centi már nagyon magasnak tűnik úgy, hogy a fejünk búbja meg egyforma

(#266608) GyMacs válasza Ringman (#266606) üzenetére


GyMacs
csendes tag

A protrusion height mit jelent pontosan?

"Protrusion height - 80mm" értéke
56-nál: 780mm
58-nál: 799mm

De a geometria képeken sehol nem látom ezt az értéket egyik vonal mellett sem.

(#266609) GyMacs


GyMacs
csendes tag

Érdekes amúgy ez a váz méret kérdés. Két méret között 1-2 centi különbség van a legtöbb paraméternél, mégis sok helyen írják, hogy ég és föld.

(#266610) Ringman válasza GyMacs (#266608) üzenetére


Ringman
nagyúr

De a geometria képeken sehol nem látom ezt az értéket egyik vonal mellett sem.

mert nincs rajta :)

azt jelenti, hogy milyen magasan van a felsőcső a talajszinttől (gondolom gyári külsővel) a középcsapágytól 80 mm-rel előre, azaz ha lelépsz a bicikliről, akkor bevered-e a lágy részeidet

gyors ezt a képet találtam, na kb ebben a pozícióban milyen magasan van a felső cső:

(#266611) Ixion77 válasza GyMacs (#266609) üzenetére


Ixion77
őstag

Minden relatív. Hifiben is egy 200eFt és egy 2MFt hangfal közt azt mondják hogy ég és föld a különbség, aztán ha nem vagy hifimániás, akkor egy vaktesztben nem hallasz semmi különbséget köztük. Vagy ha igen, akkor is csak akkor tudod megmondani hogy melyik a jobb, ha valaki megmondja neked. Aki 1000+ kilométert teker hetente, annak idővel a kis különbség is feltűnik, de a hétvégi kocabicajosoknak majdnem mindegy pár centi.

#266607 GyMacs
Most megmértem, nekem 179cm magassággal 81.5 cm, szerintem teljesen átlagos testarányokkal. Arányosítva neked 3 centivel több.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#266612) fulton válasza Ringman (#266610) üzenetére


fulton
addikt

Igen + Minel jobban lógsz ki az átlagból, hosszú láb rövid torzs, vagy hosszú torzs rövid láb, annál nehezebb jobb gépet találni.
A kerékpar gyártók a nagy átlagra készítik a kerékpárokat.
Egy magamfajtának egy 580 felső cső 110 stucnival mar sok hiaba vagyok 185 magas. Egy nagyobb váz mégrosszabb.(ott jócskán csökkenteni kellene a stucnin)
Ezért nekem race geokban az 1 el kisebb vagy méretben talán az endu geo ami fekszik. Ahol rövid a reach. De nálam 10cm! nagyobb az eltolódás a lábam fele szal...más a szitu.

Azt gondolom a kérdezőnek mind az 56 es 58 is jó lesz.
56 al kicsit sportosabb lehetsz drop is egészségesebb, lehet egy 120 szár kellene rá majd. Ha nem zavar a tengelytáv, az h tutira beleér majd a lábad az első kerékbe alacsony seb fordulásnál...akkor..igazándiból mind2 jónak gondolom
Ez mind csak matek - ha tutko kell akkor próba, vagy a bikefitting.

[ Szerkesztve ]

(#266613) Tin válasza fulton (#266612) üzenetére


Tin
veterán

Ez a beleér a lábad... Az enyém is beleér a sajátomon, pedig 58-as, én meg 185 vagyok.

(#266614) fulton válasza Tin (#266613) üzenetére


fulton
addikt

Mert tutkó h min. 73 fokos fejcsőszoged van. Vagy talpközéppel tekersz.

[ Szerkesztve ]

(#266615) Tin válasza fulton (#266614) üzenetére


Tin
veterán

Kis fordulónál ritkán tekerek bele, minek? Pedál függőlegesbe, a kanyar belső oldalán felül, és lehet fordulni.

parandroid: én taposó pedállal megyek, de nem érti. Függőlegesbe a pedált Fulton!

Ah, végre idő van, mehetek! :D

[ Szerkesztve ]

(#266616) parandroid válasza fulton (#266614) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenkinek beleér a lába a kerékbe, ha álló helyzetben forgatod, és elöl van a pedál. Országútin ez teljesen normális. És nem azért mert talpközéppel tekersz, ez kizárt, mert be vagy csatolva.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#266617) fulton válasza Tin (#266615) üzenetére


fulton
addikt

Van akit nem zavar, meg biztos megszokható. Én ha lehet úgy választok gépet hogy ez is oké legyen. Nekem okozott meglepetést városban közlekedve, nem állítom hogy nem szokható meg de biztos ami biztos, ha lehetőség van rá én erre is figyelek.
lsebestyen.:
Dehogy.

parandroid:
Nem mindenkinek.
Több tényező függvénye koztuk a geo, stopli helyzete, stb stb..

[ Szerkesztve ]

(#266618) lsebestyen válasza fulton (#266617) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha csak ezen múlna egy jó geo, akkor emiatt el ne vessed, mert teljesen irreleváns. :N

(#266619) A Zéé válasza GyMacs (#266607) üzenetére


A Zéé
addikt

Nekem meg csak 80 cm, és én is 185-6 cm vagyok. De én tudom, hogy rövidláb vagyok, 30"-os szárhosszúságú gatyákat kell vennem mindig... Öcsém 2 cm-el magasabb nálam, neki 34-es szárhossz a jó.

Just a simple Lineman...

(#266620) parandroid válasza fulton (#266617) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván nem mindenkinek, ha pl 34-es lábad van, és XXL-es bringát hajtasz, akkor nyilván nem, csak győzzél kapaszkodni.

A Zéé: Az igen, nekem a majdnem 175 centimhez néha rövid a 30-as szárhossz. Általában 30-32 között szoktam venni, felpróbálástól függően. Mondjuk eléggé konfekcióméret vagyok, mert a derékbőség is ugyanebben a tartományban mozog.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#266621) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#266550) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Faxa...bár ezen, ha jól látom csak belülről van feszességállítás.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#266622) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#266621) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyenlőre nem értek hozzá, de remélhetőleg egyszer beállítom és jó lesz. :)
Amikor a posztot írtam még jó volt a link. :F

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#266623) Napfénysüti válasza fulton (#266617) üzenetére

Pedig kb ha megfelelő méretű outi váza van valakinek szinte 100% hogy beleér a lába a kerékbe ahogy parandroid mondja.

Més que un club!

(#266624) GyMacs válasza Ringman (#266610) üzenetére


GyMacs
csendes tag

Nagyon köszi!

Azt sikerült kigugliznom, hogy kvázi a felsőcső magassága, de a 80mm-el nem tudtam mit kezdeni. Így már világos.

(#266625) Mezga Aladár válasza Napfénysüti (#266623) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Merida Scultura 2020 XL vázba nem ér bele a lábam.
Az 1993 Giant-nél sem ér bele a lábam.
De ha beleérne sem zavarna.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#266626) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#266622) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen, megnéztem, belül állítható és én sem gondolom, hogy a gyárinál másabb kell egyelőre. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#266627) Napfénysüti válasza Mezga Aladár (#266625) üzenetére

Akkor ez amolyan ritka kivétel, gondolom az XL méret miatt. A nagy vázak sokszor már ránézésre is elég gnómok szoktak lenni a fura arányaikkal. De leeht ott a marha nagy méret több tengelytávot ad és a lábméret nem nő annyit ezek szerint hogy beleérjen.

Més que un club!

(#266628) Ringman válasza Napfénysüti (#266627) üzenetére


Ringman
nagyúr

az M-es nuroad villájába nem ér bele a lábam, a gravelek laposabbak és hosszabbak (fix sárvédővel már igen, azon meg is szoktam lepődni)

42-es lábam van, de hátra van tolva a stopli, amennyire csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#266629) Napfénysüti válasza Ringman (#266628) üzenetére

Gravel oké de annak más a geója mint egy outinak, már csak a sárférőhely miatt is gondolom nagyobb tengelytáv kell ott.

Més que un club!

(#266630) Tin válasza fulton (#266617) üzenetére


Tin
veterán

Megnéztem neked, 45-ös lábam van, ha jó pozícióban van a pedálon, akkor éppen súrolja a sárvédőt. Anélkül nem érne bele. De mivel taposópedál, főleg kis sebességnél nem mindig van tökéletes pozícióban a lábam, ezért olyankor simán bele tud érni. Megoldás: függőleges pedál helyzet. Egyébként is így fordulsz tervezetten, kis vagy nagy ívben. Amikor meg hirtelen kell reagálni mert olyan a helyzet, nem a beleérés lesz a legnagyobb gondod. Viszont abban igazat adok, hogy - legalábbis nekem - az átlag magasság, testalkat és a hozzá való lábmérettel nem érne bele, ha nem lenne sárvédő - a megfelelő méretű vázzal. De tényleg ne ez döntsön...

(#266631) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Vajon ha pár centivel magasabb a cucc, akkor elviszi a hidat, vagy csak simán eltörik a rakomány? [YouTube]

Szerencsétlen kis gyaloghíd lobogott rendesen

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#266632) Ringman válasza Napfénysüti (#266629) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, akár 5-6 cm-rel is hosszabb lehet az outinál.

(#266633) 6030D válasza -=RelakS=- (#266631) üzenetére


6030D
Ármester

Ez a felvétel milliókat ér a Magyar Közútnak...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#266634) -=RelakS=- válasza 6030D (#266633) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem mintha bármit be lehetne azonosítani rajta.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#266635) lsebestyen válasza -=RelakS=- (#266631) üzenetére


lsebestyen
addikt

komoly :Y

(#266636) Tin válasza -=RelakS=- (#266634) üzenetére


Tin
veterán

Ezen nem, de az időpont és a pozíció elég nekik, van kamerarendszer, le tudják követni. Rendszám felismerő kapuk szintén.

Mázlitok volt, hogy nem történt nagyobb baj.

(#266637) -=RelakS=- válasza Tin (#266636) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez mondjuk igaz.

Nem tudom, hogy milyen állapotban van az a híd, de ha leszakad velünk, akkor lett volna vasalás alatta felette.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#266638) 6030D válasza Tin (#266636) üzenetére


6030D
Ármester

Plusz befizette az útdíjat, ami lecsippant a kameráknál, így az is regisztrálva van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#266639) fulton válasza parandroid (#266620) üzenetére


fulton
addikt

Nem kell xxl, egy hozzád passzoló bringa es nem ér bele ha olyan a geo. Még 47 labbal sem. Ezt race geónál nem lehet kivitelezni, oda lazább szögek kellenek. Pl endu. De az is országúti. De ahogy írod pl nagyobb váz vagy kicsi láb stopli helyzetnél még race geonal is el tudom képzelni.

[ Szerkesztve ]

(#266640) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

"Far more pleasant for walkers and cyclists": 20mph speed limit analysis hailed "astonishing", with drivers' journeys just 45 seconds longer
Transport and public health data analysts have studied the numbers from the first week of Wales' default 20mph speed limit, with one concluding the results are "far greater than would have been predicted"...

---
193 km/h-val csapatott az audis, a negyedmilliós büntetést a helyszínen rendezte
Az autó – úgy tudjuk, Audi – vezetője rögtön elismerte a gyorshajtást, azt mondta, hogy egy megbeszélésre siet, ezért hajtott gyorsan.

:U

(#266641) -=RelakS=- válasza Ringman (#266640) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, b+, kifizette. Zsebbű. Meg 8 pont, de lehet, hogy később azt elintézi. Jobb lett volna egy jármű elkobzás, aztán siessen gyalog.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#266642) vallas


vallas
senior tag

okos kis kazetta leszedő [link] :C :Y

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#266643) Fall-N válasza zsocy (#266581) üzenetére


Fall-N
veterán

Ahogy írod a vége felé, már egy alap Shimano hidraulikus fék is sokkal jobban fog. Én már soha nem váltanék vissza felnifékre így ha a váz támogatja, akkor válts tárcsafékre.

Tegnap pont szakadó esőben tekertem haza és nagyon jól vizsgázott a tárcsafék, mert szépen müködött, halkan. A mechanikus is fogott, de annak volt egy kis hangja. Nem gondoltam volna, hogy ennyi pénzért ilyen jó az MT200, városba bőven jó.

(#266644) Hasaggymeg válasza Fall-N (#266643) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nincs rossz Shimano tárcsafék, csak jó, jobb és legjobb. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#266645) Fall-N válasza Hasaggymeg (#266644) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is így vagyok vele. A könnyű légtelenítés miatt lett Shimano, tetszene a SRAM és a Magura is, de nem lenne mindig kedvem két fecskendővel szarakodni. Bár láttam már olyan megoldást, hogy a fékkarra rakott fecskendő szét lett szedve és nyitott volt, így ugyanúgy müködik, mint a tölcsér a Shimanonál. Persze nem ez a gyári ajánlás. :D

(#266646) zsocy válasza Fall-N (#266643) üzenetére


zsocy
őstag

Váltanék én, de ez a váz nem támogatja a tárcsát. Mondjuk outinál nem is két fillér a dolog, a hidrós 105 fékváltó szett már szemmel látható összeg.
Amúgy a bringa nekem tökéletes, szóval marad, de a felniféket megpróbálom felhúzni a maximumra. Swissstop betét, új bowden, igazán megérdemli a gép :)

(#266647) parandroid válasza fulton (#266639) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De az is országúti. De ahogy írod pl nagyobb váz vagy kicsi láb stopli helyzetnél még race geonal is el tudom képzelni.

Én nem. De én bicikliket szoktam nézegetni, nem geokat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#266648) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Yoga For Cyclists - Yoga With Adriene
yt

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#266649) mauimagic válasza parandroid (#266647) üzenetére


mauimagic
aktív tag

De én bicikliket szoktam nézegetni, nem geokat.
:DD

(#266650) semmiho válasza Csokicsibesz (#266594) üzenetére


semmiho
tag

Köszi, akkor leírom, hogy 31 évesen kezdtem a sportot nulláról, egy 20 méter szintes emelkedő végén már tolnom kellett a bicajt. Innen indultam. Szóval, kifogásokat nem fogadunk el! :)

Igen, Salz A 2014-ben és '16-ban volt meg, még a régi klasszikus táv/útvonalon. Az egy beteg verseny, nem mennék bele, miért gondolom ezt, én kvótához és/vagy korábbi kiemelkedő teljesítményhez kötném az indulást ezen.

Hozzá kell tennem, kis hazánkból Szalay Peti elképesztő jó időt ment 2018-ban, bár úgy rémlik, itt schotterre cserélték az egyik legtechnikásabb lefelét már - de absz. 12., kat 6. hely.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.