Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#259551) parandroid válasza -=RelakS=- (#259549) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hosszú távon az ízületek nem hiszem, hogy meghálálnák a 65-ös fordulat mellett 150W-ot. Bár elég fejlett izomzattal nem probléma a dolog, de úgy meg nem sok értelme van. A teljesítmény emelkedése amúgy nem lineáris a befektetett erőfeszítéssel, a 230-as FTP (azaz hogy egy órán át képes legyél tartani a 230 W-ot) nagyon más műsorszám, mint 150 W-on tekerni egy órát. Egyáltalán 200 W fölötti FTP már betyáros, ahhoz azért készülni kell, hogy egy hobbisportoló idáig eljusson, pláne, hogy azt versenypulzus (threshold) alatt hozza. 300 W-ot, meg annál is többet hétköznapi halandó kb emelkedőn, vagy sprinteken tud, rövid ideig.

Én az utóbbi időben a rehabilitációm miatt kényszerültem 'szobabiciklire', azért 2+ hónap ágynyugalom után kőkemény küzdelem volt a 100W is, már ha eltekintünk attól, hogy annak örültem, hogy egyáltalán a térdet sikerült hajlítani. Egy hónapnyi, viszonylag intenzív, kb naponta minimum 30 perces tekerés után jutottam el oda, hogy 140 körüli pulzussal megy a 140 W ennyi ideig. Szerencsére a térdem helyrejött annyira, hogy fel tudok már ülni országútira, el lehet kezdeni a magasabb tartományokat is beedzeni a direct drive görgőn. Kint nem vagyok nagy legény, igen érzem, hogy a bal lábamban semmi erő nincs, ha hirtelen meg kell indulni, nem is beszélve arról, hogy a megszokott izmzat híján milyen aljas meglepetéseket tartogat szélsőséges szituációkban még a bringa biztonságos irányítása is. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#259552) PartyShan válasza chubby2o6 (#259548) üzenetére


PartyShan
aktív tag

@Fall-N: igen ez is egy opció lehet.

"Miért ne lehetne átalakítani?" Tudom hogy át lehet alakítani agyakat, csak nem biztos, hogy minden hubnál. Inkább azt nem értem hogy hogyan lesz egy gyárilag 142-es szélességű agyból 135. Gondolom nem minden agyhoz van ilyen átalakító kupak.

"Az a baj, hogy ha megveszed bármelyik 36t-s aggyal szerelt kereket, tök jó lesz ugyan, de ettől a pillanattól kezdve mindig benned lesz, hogy mégsem az igazi :D . Valahol hátul ott fog motoszkálni benned, hogy nagyon f.sza a 36t, de milyen lehet vajon 54t-vel? Először csak motoszkál, aztán rátérdepel a mellkasodra, és nem hagy nyugton addig, míg meg nem veszed az 54t-s upgrade kit-et :D ."

Kíváncsi voltam mikor hozod a formád... :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#259553) -=RelakS=- válasza parandroid (#259551) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én csak azt mondom, amit a gép kiírt. Ez nekem a zóna 2-es edzés része volt, 130-140 közötti pulzussal. Kb arra volt jó, hogy érezzem a pedál ellenállását.

Az eredeti terv az volt amúgy, hogy a következő fél órát ugyanezzel a beállítással 85-ös fordulat körül tartom, illetve ha elérem a 170-es pulzust, akkor lassítok, de aztán csak kijött belőlem az őrült, és inkább 100-as rpm-el csináltam ugyanezt, de ezt persze folyamatosan lassítani kellett :DDD A végén kb 80-as rpm jött össze, ami már csak 185W körüli, szintén a gép szerin.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#259554) cobranco


cobranco
csendes tag

A Tajgetosz egyike Görögország mítikus hegyeinek. Pazar látványilágával egyedülálló a kontinensen. A keleti kapujából, Spártából indul kalandoraink ráadás-programja, egy közel 900 méteres függőleges fal megmászása. A sziklába vájt szerpentin egyrészt félelmetes panorámája, másrészt építési megoldásai miatt híresen hírhedt a teljesíteni vágyó motorosok, kerékpárosok körében. Akik velünk tartanak nemcsak a sportfeladat részleteit élvezhetik, hanem betekintést nyerhetnek egy világtól elzárt isten háta mögötti görög falu hétköznapjaiba, valamint a dél-mediterránum vad hegyi világába is…”

Ezzel a résszel az utóbbi évtized talán legnagyobb kerékpáros vállalkozásom filmes anyagának végére értem. Itt szeretném megköszönni a közel fél éves kitartó figyelmet. Természetesen a Cobranco-project nem áll meg, várok mindenkit a továbbiakban is képernyő elé.

Bazi nagy Görög-túra /bónusz rész/: "Holt hegyek társasága" 2021. /1440p/

Útvonal: Mystras-Paorí-Aigos Ioannis-Anavriti-Moni Faneromeni-Tajgeti-Mystras

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704094853005202&type=1&l=dfff516944

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#259555) velizare válasza -=RelakS=- (#259549) üzenetére


velizare
nagyúr

lehet próbálkozni a pirítós kihívással. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#259556) -=RelakS=- válasza velizare (#259555) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem nekem összesen van annyi combom, mint ennek a fickónak egy lábán :DDD

Edit: nem, ennek több comb van egy lábán, mint nekem kettőn :C

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#259557) flash-


flash-
veterán

Sziasztok !

pár napja volt egy nagyobb esésem országútival ,nem olyan jó írogatni igy röviden:rosszul vettem egy kanyart 25el , a pedál fennakadt én pedig repültem azonnal .
kulccsontoressel megúsztam .

kérdés : akinek már volt kulccsontores az mennyi idő után bringázhatott újra rendesen?
(nekem nem kellett műteni,csak felkötötték)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#259558) Napfénysüti válasza Dark Archon (#259550) üzenetére

Mikor én vettem kb 20%-ot spóroltam hogy nem kiskeres márkát vásároltam. Ja és értelmes kerékszett járt hozzá meg fullos groupset, se a hajtás se a lánc pl nem volt spórolós.

Més que un club!

(#259559) velizare válasza -=RelakS=- (#259556) üzenetére


velizare
nagyúr

a felirat rossz, az nem átmérő (beszarás lenne a majd 2 méter 30 centis kerülete a sonkáinak), hanem kerület. büszkén jelentem, 10 centin belül vagyok hozzá képest. :DDD már csak tekerni kellene úgy tudnom. :))

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#259560) andrisbandi válasza PartyShan (#259552) üzenetére


andrisbandi
őstag

Hátulra, szélesből keskenyebb agyat nem lehet csinálni.

Hoszított kupakkal betávtartózható a kicsi a nagyobb helyre. Változik a láncvolal, és adapterezni (gyakorlatilag ez is egy távtartó) kell az agyat a féktárcsának. Ez a nagyobb gond, limitálva lesz a rotorméret. Barkács/gazdaságos megoldásnak elmegy.
- Ezt nyomoztam ki két éve kb, hasonló helyzetben (12x142-es 12x148-as helyre). Inkább eladtam a régit, lett új rendes méretben.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#259561) chubby2o6 válasza PartyShan (#259552) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A DT agyakat ( 240, 350 ) biztos. Nekem elöl-hátul 350 van, QR mindkettő, csak a conversion kit nem ugyanolyan, másfajta kell előre is meg hátra is. A DT oldalán ha rákeresel a QR conversion kit-re, nagyon szépen le van írva, hogy melyik melyik, képpel, cikkszámmal együtt, az alapján már meg tudod keresni a webshopokban. De ha olyan helyen veszed, mint ez a Fun-Works, ahol konfigurálhatod a vásárlás előtt, akkor nem kell keresgélned sem.

Egyébként igen, ha nem vagy biztos benne, hogy megvegyél-e valamit, ami drága és igazából nincs is szükséged rá, szólj nyugodtan, segítek dönteni :DDD
Viszont ebben a konkrét esetben ( kerékcsere ) a saját tapasztalatom alapján írtam. A DT X1800 felniket megtartottam, mert nekem nagyon beváltak ( öt év használat alatt semmi probléma nem volt velük, az elsőből kellett egy minimális nyolcast kiszedni ), csak az agyakat/küllőket/anyákat cseréltettem. A 350-es hátsó aggyal egyszerre rendeltem a QR végsapkákat meg az 54t-s star ratchet-et, fűzésre már úgy vittem, hogy előtte átszereltem. A hátsó agy cseréje nagyon megérte, tényleg jelentős a különbség a kétkilincses racsnihoz képest. Az első...Hát, ott tényleg semmi különbséget nem érzek, de egyszerűen muszáj volt azt is 350-re cserélni. Tudod, térdepelt a mellkasomon... :D :D :D

(#259562) dom1n0 válasza flash- (#259557) üzenetére


dom1n0
senior tag

Jobbulást sorstárs :(
Ugyan nekem alkar törések voltak a csipő mellett, de ugyanaz vonatkozik rá mint a kulcscsontra: 6 hét után tekintik összefortnak, utána jöhet az érdemi rehabilitáció, és az után jön a sport is, 10 héttel számolj szerintem Te is.

[ Szerkesztve ]

(#259563) chubby2o6 válasza andrisbandi (#259560) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A 12x142-es agyon csak végsapkát kell cserélni a 135 mm-es papucshoz, nem kell a tárcsa alá adapter.

(#259564) -=RelakS=- válasza velizare (#259559) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Felirat? Én olyat nem néztem, csak a látvány alapján mondom :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#259565) rétisün válasza flash- (#259557) üzenetére


rétisün
veterán

nekem műtötték (mai napig be vagyok drótozva :D ) és úgy is 6 hét után már visszaültem a bringára. (igaz, másikra, de ez most nem érdekes :N )

(#259562) dom1n0: akkor én ezek szerint elkapkodtam? :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#259566) Hasaggymeg válasza flash- (#259557) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jobbulást! :)

velizare...azt hogyan mérted, a kettőt együtt, nagy terpeszben?! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#259567) Jester01 válasza flash- (#259557) üzenetére


Jester01
veterán

Én ismerek olyat aki 3 hét után már bringán volt. Reméljük neked is gyorsan gyógyul.

Jester

(#259568) ZavaBalazs válasza Jester01 (#259567) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

már megint azt hittem rád, hogy fulton vagy, erre most még a strava linken is a következő fogad:
Másik irány, mert most nem a szélirány, hanem a kátyúk helye és sűrűsége volt az útvonaltervezés fő szempontja.
:DDD

#259557flash-: mielőbbi felépülést!

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#259569) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Esetleg tudja valaki, hogy a Canyonnál most meddig van akciózás? Próbáltam keresgetni, de nem találtam részleteket.

(#259570) dom1n0 válasza rétisün (#259565) üzenetére


dom1n0
senior tag

Szerintem ez orvos es helyzet fuggo, nekem a doki mondta hogy a normal rehabilitacio utan 1 honappal probalkozzak leghamarabb, bar ugye a jarasra is 4 hetet mondtak minimum kerettel, 4. hetre mar keret nelkul is mentem parszaz metereket.
Nekem azt mondtak, a sport egy alapvetoen megeroltetobb terheles, ezert kell meg varni.

(#259571) ReFleXx válasza flash- (#259557) üzenetére


ReFleXx
addikt

uhh, jobbulast :Y

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#259572) flash-


flash-
veterán

köszönöm mindenkinek ,bosszantó hogy igy történt(nem mentem gyorsan , már majdnem hazáértem ,csak egy lefordulót vettem szar íven, ) de lehet ez kellett hogy sokkal jobban visszavegyek a kanyarokban,sajnos ez a gyors kanyarodás nem megy még profin,a jó tapadás pedig nagyon megtévesztő,mert érzed hogy tapadásilag nem a határon vagy ,csupán rossz lesz az ív vagy fennakad a pedál mint ami nálam volt

én nem merem egy ideig terhelni,de ez a sima háló amit rámhúztak hát nagyon kényelmetlen,nem is tart
ahogy felkelek az ágyból érzem picit hogy a kulcscsont húzódik ,feszul" ez természetes ?
vajon így is forr? mert ha felkelésnél érzem akkor felmerül a kérdés hogy ezzel nem mozgstom e ki?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#259573) dom1n0 válasza Jester01 (#259567) üzenetére


dom1n0
senior tag

3 het utan kint tekerni tores utan reszemrol az erosen felelotlen szint inkabb, ott meg a csontosodas egy nagyon korai fazisban van, egy esetleges zako utan nem vicces dolgok johetnek…

flash: ilyet nem irtak fel:
https://gyogyvilag.hu/Ligaflex-kulcscsont-rogzito?gclid=EAIaIQobChMI94OhlYWygAMV2k5BAh0n9AfIEAQYAyABEgKXOvD_BwE

[ Szerkesztve ]

(#259574) Dark Archon válasza Napfénysüti (#259558) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mondjuk az igaz, hogy ők nem spórolnak a kerekeken sem.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#259575) vans? válasza flash- (#259572) üzenetére


vans?
őstag

Jobbulast!

Egyebkent lehet vedekezni valamivel a kulcscsonttores ellen? Valamiert attol parazok leginkabb, meg a valltorestol, labam tort mar el, nem olyan rossz emlek, de ezektol azert tartok. Szeretnek idonkent elmenni az erdobe mtb-ozni, szerintetek egy protektoros dzseki tulzas ehhez? Vagy mi ajanlott?

Koszi a korabbi valaszokat a biciklivel kapcsolatban, holnap megnezek meg 1-2 Cube MTB-t.

hábm bábm

(#259576) robee19 válasza Hasaggymeg (#259507) üzenetére


robee19
tag

Igen, az Orbea nagy álom :R

(#259577) fulton válasza lsebestyen (#259545) üzenetére


fulton
addikt

Outisok, akik tolnak intenzívebb köröket is. Ez a láb foglalkoztatja gondolataim,nevezetesen amire gondolok: intenzív gyors köröknél.
múltkorában toltam egy intenzív kört olyan pulzussal mint a mai, viszont ott teljesen normálisan működött a lábam nem volt "fáradt" érzés, diszkomfort... hanem majd ki csattant, megepett h ilyen is tud lenni. Ezért "birizgálja" fantáziám h ennek kicsit utána járjak. Érdekes mert ahogy vége a körnek nincs izomlázam, nem fáj semmi.

Nalatok is megvan ez a "nehéz, diszkomfort,fáradt láb érzet" nagyobb tempónál út alatt?

úgy döntöttem már csak kíváncsiságból is adok egy esélyt annak a regeneráló cuccnak hogy milyen lesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#259578) lsebestyen válasza fulton (#259577) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én szerdán mentem egyet, nem tudom mi volt velem, de már 70km után brutál izomfájdalmam volt, ilyeneket akkor szoktam érezni, ha nagyon rakom neki. Aztán másnap mentem egy érzésre erősebbet de kb el sem fáradtam. :F

(#259579) fulton válasza lsebestyen (#259578) üzenetére


fulton
addikt

Tiszta random. Nem tudom tényleg semmihez kötni. De az esetek min. 80% ban így vagyok a gyors köröknél. Nevezzük akkor enyhe izomfájdalomnak az egész lábra az út alatt. Lehet Ez a normális Elvégre az ember tolja neki csak azért mégis ott van a kis bogár a fejembe hogy a múltkor annyira pazar volt az egész, fel se vettem.

[ Szerkesztve ]

(#259580) Kiskopika válasza rétisün (#259536) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Gratulálok hozzá ugyan ezt hajtom én is. Nagyon szeretem.
Neked ha hátra fele hajtod ugrál a lánc a hátsó soron, leginkább elől nagy, hátul kissebb/legkissebb? Nalam ez az egy hiba van de canyon szervíz szerint ez normális

(#259581) rétisün válasza Kiskopika (#259580) üzenetére


rétisün
veterán

ezt még nem próbáltam, de nem is fogom, a hajtókar (is) le lesz cserélve, és amúgy sem mostanában áll össze úgy, ahogy tervezem. (minden bringámnál ez van, sose jó, ahogy a gyárból ideküldik :U )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#259582) Kiskopika válasza rétisün (#259581) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ha megteszed hogy tekersz rajta akár kezzel parat hatra fele azt megköszönném, kivancsi vagyok hogy egyedi eset ez nalam vagy ez a fajta ilyen szettel ilyen vazzal ilyen.

(#259583) Ixion77 válasza Csokicsibesz (#259569) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha igaz amit a madarak csiperegnek a bringapiaci helyzetről, akkor kb. a végtelenségig és tovább.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#259584) rétisün válasza Kiskopika (#259582) üzenetére


rétisün
veterán

szét van szedve, folyik az átépítés. utána 1x11-es hajtás lesz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#259585) dom1n0 válasza parandroid (#259551) üzenetére


dom1n0
senior tag

200watt feletti ftp mar komolyabb edzettseget jelez szerintem is.
Ha meglesz az uj bico, mindenkeppen szeretnek ra sram wattmeros hajtokart, kivancsi leszek a difire zwift hub-hoz kepest… :)

(#259586) MPowerPH válasza vans? (#259575) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valltores sem rossz, csak aztan a mutet meg a rehab... Ami pozitivum, rehab alatt is tudsz mar futni, ahogy a varratot kiszedik ergo nem gyengulsz el annyira, mint egy labtoresnel.
Bar en most sulyt emelek, mert felul kopik az izom, es annak az oka a mutet, na meg a futas, bringazas.

Don't Tread On Me

(#259587) Ringman válasza flash- (#259557) üzenetére


Ringman
nagyúr

üdv a klubban és jobbulást!

a műtét után kb 3 héttel bringáztam először, de a rázós út nagyon szar volt, azt azt követő 1 hónapban nem sokat ültem bringán, de már nem emlékszem miért (lehet nyaralás is volt, meg túl meleg, lebetegedtem, egyéb)

viszont azonnal kezd el a rehabot, mihelyt tudod, akár magánban is.

(#259588) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

megjött az SCVCN szemüveg aliról, nekem elég jól passzol a fejemre.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#259589) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

ja, megjött az alis bryton mount, nyilván mint mindenki, aki kínából rendel, én is tisztában vagyok a veszélyekkel, szóval egy szavam nem lehet. gondoltam, hogy nem lesz tökéletes, de azért arra nem számítottam, hogy egy összefüggő darabon belül ilyen pontatlanságok lehetnek:

a furatok, amibe a betétet becsavarozod, kb 3-4 fokkal elfordulva vannak fröccsöntve :F na mindegy, oldalra feszítve rá tudtam húzni úgy a kormányra, hogy a tartó legyen ferde, és az óra egyenes, így egyáltalán nem zavaró. az inkább, hogy a 420 hátlapján levő jobb gombot nehéz megnyomni, de egyrészt azt, mint on-off/háttérvilágítás gomb, nagyon nem kell nyomkodni menet közben, másrészt ez ugyanilyen lenne az ilyen formatervű gyártói tartóval is. láttam ebből tükrözöttet is, na az már a kukában lenne, mert a bal hátsó gombhoz hozzá akarok tudni férni menet közben is.

végül is 4000-ért nem rossz ez így, de ha valakinek birizgálja az OCD-jét, annak nem ajánlom.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#259590) ReFleXx válasza chubby2o6 (#259424) üzenetére


ReFleXx
addikt

latom felszakadtak a sebek , bocsi :))

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#259591) velizare válasza flash- (#259557) üzenetére


velizare
nagyúr

jobbulást! anno (~25 éve) 3 hónap volt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#259592) velizare válasza vans? (#259575) üzenetére


velizare
nagyúr

ha nem esel, az segít. ;] én foci közben törtem el anno. füvön ráestem.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#259593) andrisbandi


andrisbandi
őstag

- Ez történhet ha tekergeted!
kép 18+

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#259594) chubby2o6 válasza andrisbandi (#259593) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ezt kipróbálom. De egy teknős jobban kéne, azzal kevesebb a gond. Akkor a teknős felé tekerjem? És kb. mennyi idő múlva kapok egy teknőst a küllők közé?
:DDD

(#259595) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv, erről mi a véleményetek? [link]
Ár-értékben mit ajánlanátok max 350-ért hasonló kategóriában?

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#259596) Mezga Aladár válasza dom1n0 (#259585) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

220 W az FTP-m és a Garmin szerint edzetlen vagyok. Szerintem is lekvár vagyok! :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#259597) dom1n0 válasza Mezga Aladár (#259596) üzenetére


dom1n0
senior tag

Szep eredmeny, mivel merted?

(#259598) fulton


fulton
addikt

(országúti, kevesebb mászás, inkább sík)
Szerintetek van értelme gondolkozni azon hogy 22, 35mm vagy 40, 45 mm mély felnivel jobb az országúti (gondolok itt a nyereségre) 30-35km/h tempó mellett. (talán itt lehet a határ amikor még nem zavarja az irányítást ,(oldalszélben)
Egyelőre még kutatgatok teszteket ahol ezeket nézik. (ha tudtok linkeket ne tartsátok magatokba )
Van aki fejlesztett ilyen felnikre és érez különbséget a korábbi natúr(22mm mély) alu felnihez képest?

[ Szerkesztve ]

(#259599) Mezga Aladár válasza dom1n0 (#259597) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Inpeak bal hajtókaros mérő.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#259600) parandroid válasza Mezga Aladár (#259596) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Garminnak a jóslásait felejtsd el. Amikor nekiálltam a rehabnak, a 15 perces, 100 w-os tekeréstől már visított, hogy túledzés, 72 óra pihenés, napok alatt fent volt 1500-as training loadon. Most edzés elején tekerek 15-30 percet 140w körül, utána 1,5 óra rehab, physio, aztán 5k futás padon, és folyamatos formavesztésben vagyok szerinte. FTP méréshez meg végképp eszköztelen, ahhoz minimum egy pulzus + pedálfordulat szenzor kell, de igazából wattmérő, és minimum egy 20 perces dedikált gyorsteszt (de még jobb a tejes, egyórás).

Szerk.: Akkor legalább a méréssel nem lesz gond, a rendes adatok megvannak.

Amit még nem érintettem, az az egyéni érzet, hogy mennyire érzed magad formában. Ez is becsapós tud amúgy lenni, ha jól be vagy edzve, akkor egy hét kihagyás után is érezheted, hogy szar vagy, pedig objektíve kb nem is mérhető a difi. Sőt, elég ehhez egy rossz nap, vqgy szar időjárás (meleg, pára) is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.