Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#260701) Maximum1 válasza avl (#260679) üzenetére


Maximum1
őstag

Tubeless miatt vettem GP5000, így használva 6 báron tudja azt a gördülést mint a másik kettő amiket írtál 8 atmoszférán.
Komfortban meg összehasonlíthatatlan.
25mm-ről beszélek, nálam még mindig az a férfi méret az outin, tudod, amikor átmész egy tócsán és nem húz csíkot maga után :DDD

(#260702) Napfénysüti válasza Maximum1 (#260701) üzenetére

Nekem is főleg a komfort miatt van TL (hátul GP5000) igaz 28 mm-esben ami még egy picit ad a 25-öshez képest. És 6 baron nagyon is jól gurul.

Més que un club!

(#260703) .LnB válasza Maximum1 (#260701) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"amikor átmész egy tócsán és nem húz csíkot maga után"

Persze, mert leszállsz, és átemeled a tócsa felett. Nehogy vizes legyen a drágaság! :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#260704) Tin válasza koxkids (#260657) üzenetére


Tin
veterán

Dobozból kivéve első bekapcsoláskor NE frissítsd a Karoo2 szoftverét, hanem nézd meg előbb mikori van rajta. Utána már mehet a frissítés. Kíváncsi vagyok, mert az enyém készleten volt, egyből küldték, de tavaly februári volt a rajta lévő firmware. A tiétek tuti friss gyártás, mivel nem volt készleten.

(#260705) Napfénysüti válasza Tin (#260704) üzenetére

Milyen volt az usb csatlakozó fedele? Mert az régebben különálló (levehető) volt de idén javították és már rögzítve van a készülékházhoz.

Més que un club!

(#260706) Khelben válasza Maximum1 (#260701) üzenetére


Khelben
nagyúr

25mm-ről beszélek, nálam még mindig az a férfi méret

Bele se merek gondolni, hogy az én 32-esem akkor minek számít :D

(#260707) Hasaggymeg válasza f4lcon (#260697) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, embere válogatja ezt is, ha pl. ne adj isten Zoliwrc-t rákényszerítenék egy elektromosra nem elhízna, hanem ötezer szinteket menne naponta. :DDD

#260700
Csokicsibesz...hát persze, hogy nem lehet mérni, a kezdeti látványos fejlődést leszámítva mindig megmosolyogtat mikor valaki írja ennyi, vagy annyi perccel, pulzussal mittoménmivel lett jobb egyből a tejtől, vagy a 150 grammal könnyebb kerékpártól, de hát a placebot nem is kell/lehet mérni, az csak van és élvezed...vagy éppen nemélvezed mert vissza kellett szereld a korábbi 50 grammal nehezebb nyerget. :DDD

#260706
Khelben...
nekem 60, Wombath-nak meg még nagyobb (75?) van...de hát kicsi ember nagy bottal jár. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#260708) Tin válasza Napfénysüti (#260705) üzenetére


Tin
veterán

Rögzítve van a készülékházhoz. Akkuja 83%-os volt dobozból kivéve, ahogy kell. Ezért is nem értettem a régi firmware-t.

(#260709) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Szerintetek mi a különbség a két pedál között? Én nem jöttem rá :) Egyikhez jár stopli is a másikhoz meg nem? :)
olcsóbb
drágább

Akarnék venni fél oldalas spd-t, mert munkába járásra is a montit használom, de a kétféle adapterből egyik rosszabb volt, mint a másik. A decathlonos keskeny, a BBB meg nem méretpontos így az egyiket sikerült elhagynom. :(

(#260710) Napfénysüti válasza Tin (#260708) üzenetére

Még azt tudom elképzelni hogy alapból az összesre azt a régi FW-t telepítik és majd a user lefrissíti az aktuális legújabbra, függetlenül attól hogy mikori gyártás volt.

Més que un club!

(#260711) Ringman válasza szimpláncsak (#260709) üzenetére


Ringman
nagyúr

más a színe, az egyiknél fekete a taposó kerete, a másiknál szürke/ezüst.

(#260712) Nutra


Nutra
tag

Hamár gumik, wattok meg suhanás...
TPU belsővel hosszabb távú tapasztalat van már?
Én 2-3 hete cseréltem a trekkingen. (Alis csodaTPU)
Ami hátrány, hogy nem vehető ki a szelepmag, így defektmentesítő nem tehető bele. Előny a súly mellett a kis méret, így a tartalékbelső helyett 2 TPU belső + CO2 parton + fej pont befért a nyeregtáskába, kb ugyanannyi hely és súly.
Grammozásnak persze sok értelme nincs egy trekkingen, de mégis :D majd negyedkiló lejött a két keréken nem túl drágán és érzésre haladósabb lett, jobban, simábban gördül.

(#260713) Tin válasza Napfénysüti (#260710) üzenetére


Tin
veterán

Elképzelhető. De amit most ők kapnak, az tuti vadiúj, kíváncsi leszek a firmware-re.

(#260714) szimpláncsak válasza Ringman (#260711) üzenetére


szimpláncsak
tag

De 4 féle van. :) a fekete keretesből is egy olcsóbb meg egy drágább, meg az ezüst keretesből is :)

(#260715) Toobee


Toobee
veterán

Karc és sérülésmentes, dobozos, első tulajos, de már lejárt garis folias Garmin Edge 530 MTB bundle beárazásban segítene valaki, kérlek?

https://barbieripnk.hu/

(#260716) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hétvégén rátaláltunk a Youtube-on Fabio Wibmer videóira. Én inkább országútiban mozgok, de párszor leesett az áll, amikor néztük. :D Nem linkelek be semmit, mert gondolom itt nem lesz sokaknak ismeretlen ez a név a 200milliós nézettségű videók után. De akinek nem ismerős, az kukkantson rá! ;)

#260713Tin
Majd írok, hogy mikori. De én fogadni merek, hogy ugyan olyan lesz mint a tied.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#260717) koxkids válasza Tin (#260704) üzenetére


koxkids
őstag

Oké, megírom majd mi volt rajta. :K
Talán ma eljutok a csomagponthoz.

(#260718) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Csak jó helyről kell rendelni és hamar meghozzák a cuccot :) 3 munkanap volt Németországból.

(#260719) .LnB válasza Csokicsibesz (#260718) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

jóóóó... akinek fussa rá'.... :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#260720) Napfénysüti válasza Csokicsibesz (#260718) üzenetére

Kivéve ha a kedves szállítócég hetekre elkeveri, ahogy én jártam annó. :DDD

Més que un club!

(#260721) rétisün válasza Csokicsibesz (#260718) üzenetére


rétisün
veterán

úgy könnyű, ha olyant rendelsz, ami van raktáron.... :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#260722) andrisbandi válasza Nutra (#260712) üzenetére


andrisbandi
őstag

ultra-light TPU tubes: Tubolito, Revoloop, Aerothan, FOSS, Pirelli, Eclipse, Barbieri, Vittoria, RideNow

Ezekre a műanyag belsőkre még a saját öngyógyulós foltjuk is csak akkor köt rá, ha elötte minden tökéletesen le van mosva alkohollal. Új kesztyűvel, vagy csipesszel szabad megfogni a foltot. Menet közben ez a tisztaság nehezen elképzelhető. Én otthon csináltam nyugis körülmények között (Aerothan, felesúlyú, 10 dekás volt kb) de nem voltam biztos benne, h sikerül a javítás. Tökéletes lett, több külsővel is használtam még sok hónapot.

Emiatt nem hiszem, h rákötne a tubeless sealant. Az enyém jó minőségű puha müa. volt, ivózsák szerű. Érdekes volt kipróbálni, de biztos többet nem veszek, ha olcsó lesz sem.

Lehet kapni könnyű, vékony gumibelsőt (montinál a kb 20 deka helyett 14) abba tökéletes bármelyik defektmentesítő folyadék.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#260723) vlxe


vlxe
csendes tag

Sziasztok!

Arra van lehetőség szerintetek, hogy egy Tiagra FC-4700-as hajtóműn (50-34) a 34-es lánctányért lecseréljem 36-ra? Vagy esetleg a 36 az csak az 52 nagy lánctányér mellé való? :F

(#260724) RexpecT válasza Csokicsibesz (#260718) üzenetére


RexpecT
addikt

Bicó is van benne? ;]

(#260725) Nutra válasza andrisbandi (#260722) üzenetére


Nutra
tag

andrisbandi :R Végülis miért nem tetszett a TPU :F
Montin nem is használnám, ott volt annyi defektem (amit megfogott a belsős sealant). Csak a tubeless játszhat, mint alternatíva.
Aszfalton más a helyzet, itt a +2 belsővel elvagyok (csak nem kell 3 defektet javítani egy körön); így simán a sealant nyugodtságát feladom a jobb gördülés és súly/méret ellenében. (Ridenow árban annyira nem vészes, hogy ne lehessen megkockáztani 4-et bringánként) Aztán majd kiderül, hogy hosszabb távon is így marad-e.

[ Szerkesztve ]

(#260726) semmiho válasza varsam (#259820) üzenetére


semmiho
tag

Edzős/hillclimb gépemen van egy 2018-ban vásárolt Piccola szett. Itt vannak fotók. :) https://www.strava.com/activities/9593411304
Teljes XX1 Eagle AXS szett van rajta egyébként, spéci váltógombokkal. Kerékszett 2017-es Acros 29 Carbon (sokat látott már szegény, rengeteget versenyeztem vele). A Strava profilom alatt van még sok fotó. :)

[ Szerkesztve ]

(#260727) jojjer94


jojjer94
csendes tag

2 hét és 4 nap után csak kézhez kaptam. :DD Délután ha nem bánatul meg az idő, teszt ride. :))

(#260728) avl


avl
aktív tag

lánc kapcsán további vélemény tapasztalat ? #260674 köszi

(#260729) ZolkoW válasza jojjer94 (#260727) üzenetére


ZolkoW
őstag

tudom, már én is kérdeztem, de rövid az agyam: gyártótól, közvetlenül? vagy honnan is kell ezt venni?
Amúgy éppen Bikeworx waxot használok, de eskü, én nem vettem észre különbséget a Squirt, a Soudal és eközött sem, legfeljebb a felhordásban: a Soudal hígfolyós, a Bikeworxnek meg ügyesebb a csőre, jobban lehet vele adagolni, mert vékony.
De én még a waxolók között is a leglustább vagyok, aki nem hajlandó tökölni vele, csak felhordom, áttekerem és kész.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260730) ZolkoW válasza ZolkoW (#260729) üzenetére


ZolkoW
őstag

kérem, ingyenreklám a Muzikernek (a Bikeworx viasz is onnan van) : Ezen a videón tök jól látszik a feltekerés technikája, kivéve a fékkar alatt, de nem is ez a lényeg, hanem hogy egyrészt elvágja ferdén a végét, amiben van logika, de ami engem meglepett, hogy ennyire röviden tekeri rá a vízszintes részre. Nekem onnan még vagy 6 centit folytatódik befele. De amúgy ebben is van logika, hiszen ott elég ritkán fogom, és arra megfelelhet a meztelen kormány is, csak hát azért mégis.. (múltkor hisztiztem a túl rövid ESI bandázs miatt. De ha kimondottan így tekerem fel, akkor több jut a gyakran használt részre)

szerk: jó, aeró kormányon extrán van értelme, hogy ott ne legyen bandázs, de értitek..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260731) velizare válasza Maximum1 (#260701) üzenetére


velizare
nagyúr

ti átmentek a tócsákon?!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#260732) Hasaggymeg válasza semmiho (#260726) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Anyám, annyi KOM-od van mint égen a csillag.😨 :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#260733) Fall-N válasza Mezga Aladár (#260647) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért erős túlzás. Ipari csapágyast használ az összes minőségi gyártó, egyedül a Shimano tart még ki a kónuszos mellett. Praktikusabb amúgy is, mert még a labirintus tömítésű agyakat is elég sűrűn kell takarítani a Shimano ajánlása szerint is. Sokkal egyszerűbb az ipari csapágyast, mert akkor kell csak hozzányúlni, ha csapágyat cserél az ember. Meg őszintén, ki akar a kónusz állítgatásával szórakozni? Otthoni szerelésre is hasznosabb az ipari csapágy.

(#260734) FireKeeper válasza Fall-N (#260733) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

úgy tudom az új generációnál már a shimano is beadja a derekát és elhagyja a kónuszost.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#260735) f4lcon válasza Fall-N (#260733) üzenetére


f4lcon
őstag

minden alkalommal elfelejted megemlíteni, hogy a kónusz a terhelés irányának megfelelően áll, míg az "ipari" (mwhhahaha) csapágy az nem.
de mivel ez nem fekszik a narratívádba (Shimano = szar, mindenmás = jó) így objektivitás = nulla
az, hogy mit használnak sokan, az lehet, hogy azzal van összefüggésben, hogy mit képesek gyártani, nem gondoltál még erre?
ha én se tudnék jó kónuszos agyat gyártani, csak szart, akkor lehet én is a csapágyas agyat marketingelném.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#260736) semmiho válasza Hasaggymeg (#260732) üzenetére


semmiho
tag

:B
2+ éve lejöttem a tervezett edzésről, nehezen veszem rá magamat bármiféle résztávozásra. Egy kis PR-gyűjtögetés ellenben (szinte) mindig visszahozza a motivációt. :)

(#260737) RexpecT válasza semmiho (#260726) üzenetére


RexpecT
addikt

Van power :Y .
Múltkor pont téma volt, hogy szerintem amatőr szinten is előfordulhat simán, hogy van akik doppingolnak.
Erre most látom, hogy a profilodban:
"say NO to doping, say YES to fair play! :-)"

(#260738) Hasaggymeg válasza f4lcon (#260735) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem készítik el rendesen ezért kialakult, hogy a kónusz a xar...ugyanakkor vannak ezeréves kónuszos agyak vintage kerékpárokon melyek ma is szépen forognak, de az újak, legalábbis ami nálam járt (Alivio, Deore, Deore XT) nem értek fel egy jó zárt csapágy minőségével. Persze csapágyakból is van xar elég, az annyit ajnározott Enduro csapágy a CB Stamp3 pedálomba fele annyit sem bírta mint a mostani Shimi PD520-ban a kónuszos...ami állítólag elnyűhetetlen, de nálam a bal már szintén avétos. :D

#260736semmiho...akkor a Kevélyt inkább hagyjam, az a te játszótered, keressek valami magamhoz valót faxméregetni? :F ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#260739) Jester01 válasza vlxe (#260723) üzenetére


Jester01
veterán

Elvileg cserélhető mivel a különbség csak csökken.

Csokicsibesz: Nekem előfordul, hogy lejtőn több a watt mint az emelkedőn :D

GP5000: mostanában többen panaszkodnak rá, lehet, hogy minőségbiztosítási probléma van. Defektelnek, nem tartósak. A Pirellim az első keréken már 26 ezer kilométernél jár és még olcsóbb is mint a conti.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#260740) Csokicsibesz válasza Jester01 (#260739) üzenetére


Csokicsibesz
tag

De az a Strava kiírása nem? Nem az amit a wattmérő mér.

(#260741) f4lcon válasza Hasaggymeg (#260738) üzenetére


f4lcon
őstag

a kónusznak a legnagyobb ellensége a fogyasztói társadalom, és az annak való megfelelés (lásd egy STX-RC hátsóváltó mennyivel erősebb, strapabíróbb konstrukció 1998-ból, mint az utóbbi 10 évben bármi a Shimano-tól) ami miatt a minőség már nem az elkövetkező 10 évre, csak az elkövetkező modellciklusig kell kitartson... :(

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#260742) lsebestyen válasza Csokicsibesz (#260740) üzenetére


lsebestyen
addikt

Wattmérővel megy.

(#260743) Dark Archon válasza ZavaBalazs (#260691) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, az a Ribble gyönyörű. Benne vagyok én is a csoportban amúgy, láttam már.

Miután mentem kétféle 51 cm-es gravellel, elengedtem a történetet. Főleg, miután nemrég ráültem egy Triban RC 120-ra, és az M-esben is klasszisokkal kényelmesebb volt nekem, mint az említett - közép- ill. csúcskategóriás - gravelek.

Persze rá kellene ülni a Ribble-re is, és megnézni, de, ha őszinte akarok lenni magammal, 80-85%-ban aszfalton használom a gépet, felesleges lenne még egy terepjáró 50/55-ös külső férőhellyel, csak koskormánnyal.

Inkább egy még könnyebb gép, és a sebesség. Ha meg mégis dagonyázni akarok, még mindig ott a cross, úgysem fogom tudni eladni. Bár a Guerciottit áruló "bolt" beszámít, de bizonyára annyiért, ami nekem nem fog tetszeni. De mindegy, olyan stack/reach-je van, hogy nem éri meg a benzinköltséget odáig.

Mindenesetre azt figyeltem meg, hogy az endurance outik stack/reach aránya jobb XS-ben.

Guerciotti Greto: 1,34
Ribble Gravel: 1,43
Canyon Endurace: 1,48
Merida Scultura Endurance: 1,51
Triban RC 120 (S): 1,48

Friczy: hát igen, én is ezért mozgolódom most, korai kapuzárási pánik :D

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#260744) semmiho válasza RexpecT (#260737) üzenetére


semmiho
tag

Csak egy egyszerű, lelkes amatőr vagyok - aki SOHA nem doppingolt és nem is fog. Nekem ez csak hobbi - a doppingmentességet pedig volt, hogy aktívan is támogattam (például volt olyan magyar MTB-s OB, ahol én is azok közt voltam, akik külön doppingvizsgálatot kértek - tanulságos volt, mikor 1-2 sporttárs hirtelen nem jött el...).

Évek óta mindig megnézem a WADA listáját, akit érdekel, rácsodálkozhat, mi mindenben van doppingnak minősülő anyag, amit felír az orvos, vagy akár vény nélkül kaphat meg a patikában (Neocitran, Béres csepp, stb.). Nézegessétek, érdemes! ;) ( https://www.antidopping.hu/Tiltolista.html )

Egyébként sok éve Watt-mérővel megyek, nálam publikus volt mindig is a HR és a Watt, a nyílt lapokkal játszás híve voltam mindig is. :)

[ Szerkesztve ]

(#260745) semmiho válasza Hasaggymeg (#260738) üzenetére


semmiho
tag

Tyű, de régen jártam a Kevélyen már! Egy időben a kedvenc környékem volt.

(#260746) Lacerta válasza Fall-N (#260733) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A kónuszosat be lehet állítani, az ipari meg ki kell cserélni. Tényleg praktikus. :)

Egyébként műszaki szempontból nézve, a mélyhornyú golyóscsapágy fel tud venni valamennyi axiális terhelést, de nem arra van kitalálva, nem nagyon szereti.
A kónuszos csapágy az egy ferde hatásvonalú golyóscsapágy. A radiális és axiális terhelést egyaránt jól kezeli. Viszont jellemzően nem csinálják olyan jó anyagból, mint az iparit, és a beépítési módja sem a legszerencsésebb ( v.ö. Gépelemek I: "A menet nem központosít!!!" ).

Magyarul az egyik megoldás jó minőségű, tartós, de nem arra van kitalálva.
A másik meg jó lenne, de sz*rul valósítják meg.

(#260747) ReFleXx válasza Hasaggymeg (#260707) üzenetére


ReFleXx
addikt

Zoliwrcben több energia van mint egy 625 Wh-s akkupackban, az első 1000 méter szint után már csak egy nagy ballaszt lenne az ebike súlya. :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#260748) RexpecT válasza semmiho (#260744) üzenetére


RexpecT
addikt

Eszem ágában sem volt téged meggyanusítani, csak feltételeztem, hogy azért írtad ki, mert már futottál bele amatőr szinten is olyanba aki nagy eséllyel doppingolt. Akkor nem tévedtem.

(#260749) .LnB válasza Tin (#260713) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Így jó? [kép]
56%-on volt az akksi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#260750) jojjer94 válasza ZolkoW (#260729) üzenetére


jojjer94
csendes tag

Mind a kettő a BikeInn-től rendeltem. :)
Én eddig használtam Syncros, Soudal, Weldtite waxot, meg a saját főzöttet. Igazából a Syncrossal elvoltam, de annyira dicsérik a Smoove-ot, hogy kénytelen vagyok kipróbálni. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.