Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#260151) varsam


varsam
őstag

A napokban elkészült egy kis videó a Kőszegi pályákról, közösségről, nézzétek bátran, szuper jó lett, mai nap még Pinkbike.com főoldalára is kikerült:
YT link
Pinkbike
Pár hete pedig a R1DERS-ek srácok videója és felkerült, szintén élvezetes tartalommal:
YT Link

Nézzétek, élvezzétek és ami a legfontosabb, aki tud jöjjön el Kőszegre és nézze meg, próbálja ki, mert megéri!

(#260152) sz_gabor válasza Ixion77 (#260148) üzenetére


sz_gabor
tag

Működik, nekem tökéletesen bevált a sűrített levegő spray.

(#260153) itouchfan


itouchfan
senior tag

Tudtok javasolni outira jól bevált bandázst? Inkább kicsit vastagabb, párnázottabb, fekete színűt keresnék, a bringán ez a gyári volt, ami a képen látható: [link]
Valami ilyesmit, vagy ehhez nagyon hasonlót keresnék, viszonylag normális áron. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#260154) dom1n0 válasza itouchfan (#260153) üzenetére


dom1n0
senior tag

Fizikek körül érdemes körülnézni, én most Tempot rakok a mászós outira.

(#260155) f4lcon válasza dom1n0 (#260149) üzenetére


f4lcon
őstag

ja, azokból eddig se volt ár-érzékeny a piac, ez után sem lesz az
akinek van 4000 eurója bringára, annak lesz 4400 is és/vagy két hónap múlva is lesz rá pénze, nem kell attól tartania, hogy nem lesz mit a tejbe aprítani
ahol nő a nyomás, az az €1500 és alatta lévő bringák, abból is a "bio" bike, vagy "analóg"

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#260156) ZolkoW válasza itouchfan (#260153) üzenetére


ZolkoW
őstag

erről írtam korábban, szerintem frankó volt: [link]
Decathlon is árul nagyon hasonlót, azt a különbséget találtam, hogy ahhoz sima fekete szigetelőszalag-szerű (de gyengébb..) lezárócsíkot adtak, a BBB-hez viszont ugyanilyen mintájút.
Mindegyik jó volt, de ki akartam próbálni a szilikonost is. Ezeken kívül nekem csak olcsó "parafásak" voltak, azokat kevésbé szerettem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260157) zsocy válasza itouchfan (#260153) üzenetére


zsocy
őstag

A Lizard Skins DSP az marja jó bandázs, az enyémen is az van, bírja a strapát. 4 feltételedből 3-nak meg is felel, vagyis vastag, párnázott, fekete (is van), de nem olcsó az biztos. Ettől függetlenül ajánlom.

ESI markolatot újabban hetente rakok fel és szedek le, ha van kompresszorod akkor sima ügy, mert aláfújsz, de ha nincs akkor izo alkohol vagy legalább szappanos víz alá, és simán lejön. Kis fecskendővel alá tudsz nyomni bármit, vagy óvatosan megemeled a szélét, nekem a sokadik emelést is bírta.

(#260158) f4lcon válasza zsocy (#260157) üzenetére


f4lcon
őstag

+1 a Lizard Skins bandázsra, atom jó

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#260159) FireKeeper válasza itouchfan (#260153) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

PRO sport comfort, 3,5mm vastag

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#260160) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#260150) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azoknál vékonyabb, és hamarabb elöregszik. Bár második szettet használom belőle, mert puha, olcsó és kényelmes.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#260161) Alg válasza itouchfan (#260153) üzenetére


Alg
veterán

ESI bandázs - vastag, kényelmes, tartós, az ESI-féle önvulkanizálós lezáró jár hozzá. Egyetlen "gond" vele hogy mivel anyagában színezett szilikon, nem olyan szép koromfekete, inkább nagyon sötét szürkének mondanám. Nem öntapadós, sokszor fel-letekerhető (ezt pl. a Lizardskinz nem tudja, azt ha egyszer felraktad és megnyúlik, vége).

Ja, olcsónak nem olcsó...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#260162) Hasaggymeg válasza f4lcon (#260158) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fú, ez marha drága! :Y ...igaz csak nejemét bandázsolom, de azt legalább gyakran mert csak fehér kell a naccságának ( :U ), és azt tapasztaltam, hogy az öntapadósakkal vigyázni kell mert egy rémálom leszedni őket már akár 1-2 év után is. :(

#260160
Tothgera30...
volt nekem is valami olcsó kínai (talán Rockbros) és bár az elején teljesen jónak tűnt, rövidesen elveszítette rugalmasságát, lelapult és amolyan memory foam lett belőle melyben ott maradt kezem nyoma hosszú másodpercekig, ráadásul szakadt is a bokroktól mint a WC papír. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#260163) parandroid válasza 6030D (#260126) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“…másrészt az emberek az élelmiszerre se annyit költenek, mint eddig, nem fognak most bringát venni.”

Nem, élelmiszrre jóval többet költenek, mint eddig, csak kevesebb, meg szarabb minőségű jön ki belőle. Jön még egy hideg ősz, vagy kemény tél, és konkrétan lenullázódik az élelmiszeren túli kiskereskedelem, akármilyen akciók vannak.

Még itt nyugaton is érezni a visszaesést, pont az ilyen ‘luxuxscikkekben’, mint a sporteszkö, meg az elektronika, pedig itt nem 40% az élelmiszerinfláció, nem 15% a reálbércsökkenés, és eleve magasabb volt az alap. Kerékpár, meg hardver árak is olyan gyönyörűen zuhannak, hogy öröm nézni, és ez még nagyon nem a vége, mert valamennyire tart még a szezon (illetve hardvernek most jön csak majd az iskolakezdéssel, meg az ünnepekkel, de már arra készülve akcióznak).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#260164) .LnB válasza zsocy (#260157) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most, hogy rákerestem erre, kiderült, hogy nekem is ilyen van. :D (Ezzel vettem, ezért nem tudtam, hogy pontosan mi van a kormányomon.)
Szóval én is ajánlom, nagyon kényelmes, és kicsit párnázott.
Az a gyíkos végzáró nem is tetszik, nem értettem, hogy miért van a kormányomban ilyen. De legalább tudom, hogy ez a márkája. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#260165) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Új alapkellék montizáshoz, a régi kifogyott :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#260166) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#260162) üzenetére


ZolkoW
őstag

fehér pont van még: [link]

nekem kék van, és még nem mostam, de a szilikon miatt el tudom képzelni, hogy jobban tisztítható, mint a szokásos anyag.
Ragasztósból meg volt már olyanom, amin nagy betűkkel hirdették, hogy leszedhető, újrarakható.. na igen, ha rövid időn belül visszafejted, de a már használt bandázs úgy tépte magát szét a ragasztó miatt, hogy öröm volt nézni (nem volt öröm).

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260167) zsocy válasza .LnB (#260164) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem külön tetszett az a gyíkos végzáró, érdekesnek tűnt :) Persze nem ezért vettem ezt, hanem mert kényelmeset kerestem, és olyat ami nem olyan csillogó mint a legtöbb diszkós Supacaz. Ami szintén jó bandázs, csak a színvilág nekem nem tetszik.

Amúgy én külföldről rendeltem, akkor lehet pont valami akcióban is volt mert nem emlékszem hogy ilyen rémisztően drága lett volna mint most. De ha újat kell majd vennem valószínűleg újra ezt veszem, mert jó.

(#260168) .LnB válasza zsocy (#260167) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most már tudom legalább, hogy az a gyíkocska, egy drága cuccot jelent. :D
De egyébként tényleg jó bandázs, bár nekem sok tapasztalatom nincs. Viszont már gondolkodtam rajta, hogy ha ez elkopik, akkor ilyet fogok megint venni, mert tetszik. Mennyit bírnak ezek?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#260169) .LnB válasza zsocy (#260167) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Basszus nagyon durva, hogy ez a Lizardskin milyen baseball játékosokat támogat. Nem csodálom, hogy drága: [link] Nagy nevek, elhihetitek nekem. ;) :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#260170) zsocy válasza .LnB (#260168) üzenetére


zsocy
őstag

Teljesen felhasználás és kéztípus függő mennyit bír. Én nem markolászom és nem nagyon csavargatom, plusz kesztyűben tekerek, nálam még nyoma sincs a kopásnak. Két éve van fent a bringán. Sajnos messze nem tekerek annyit mint itt sokan, és az is eloszlik a gépek között, de azért olyan 3000 km-t mentem már vele.
Sőt, görgőztem is most télen, ami bármelyik bandázsnak a halála mert lemar mindent az izzadtság.

(#260171) Ixion77 válasza f4lcon (#260155) üzenetére


Ixion77
őstag

Az eddigi akciózások alapján inkább úgy látom, hogy a jelenleg kevésbé népszerű kategóriák árát ejtik főleg. Így először az XC-kkel kezdték, majd mostnában a fullykkal folytatták. A gravelek ára egyelőre ki van tartva. Gondolom, azok a hype miatt elmennek emelt áron is.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#260172) Hasaggymeg válasza jjeahh (#260165) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mire fújtad? :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#260173) jjeahh válasza Hasaggymeg (#260172) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerencsére nem medvére, hanem saccperkábé 70 kilós kaukázusi pásztorkutyára.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#260174) Napfénysüti válasza .LnB (#260168) üzenetére

Nekem kettő Lizardskins DSP volt eddig a legvastagabb fajtából, szerettem.
Viszont most valami vastag Bontrager került fel (ilyen volt a szerelőmnél) és ez is teljesen jó.

Més que un club!

(#260175) Hasaggymeg válasza jjeahh (#260173) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és jó ellenük, megállítja őket? :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#260176) jjeahh válasza Hasaggymeg (#260175) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, de a bors spray is, csak annak 4m a hatótávolsága. A medve spray nagyobb és 6-10m a hatótávolsága.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#260177) MPowerPH válasza Csokicsibesz (#260140) üzenetére


MPowerPH
félisten

Annyira nem igaz az, amit a Balatonrol mondtak a kiralyi mediaban, hogy bar emberek vannak, hutotaskaval mennek, nem toljak a vendeglatosok beveteleit. Kollegam szulei vendeglatosok, es oriasi a visszaesesuk.
Pont azert, amit irtal, realkeresetek a beka segge alatt vannak, igy ahol lehet, ott sporolnak. Szvsz a belepot kifizeted, vagy kivalasztasz par meg nem fizetos szabad strandot. Az 1 napos Balatont siman lehozod utikoltsegbol. En nem szeretem, de a gyerek miatt lementunk parszor. Meg a kv -t is magamnak fozom a parton, es nem a tularazott moslekot kell innom.

Don't Tread On Me

(#260178) Maximum1 válasza zsocy (#260167) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem most a diszkós SUPACAZ van fent, jól néz ki, jól tapad, viszont iszonyú fapados, szétveri a kezemet néha.

(#260179) Maximum1 válasza jjeahh (#260165) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem olcsó egy ilyen flakon, kintről néztem veszek egyet poénból, de ennyiért nemke.

Netflixen Mark Cavendish doku fent van.

[ Szerkesztve ]

(#260180) jjeahh válasza Maximum1 (#260179) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos nem olcsó, de nálunk "kötelező" :( .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#260181) Toobee válasza Hasaggymeg (#260150) üzenetére


Toobee
veterán

Fos ez az Odi, írtam is pár napja.

https://barbieripnk.hu/

(#260182) zsocy válasza Maximum1 (#260178) üzenetére


zsocy
őstag

Jó, hát így feketében tényleg nem diszkó, hanem teljesen normális, de azért tudnak ők durva színeket is :) Ez most ráadásul akciós is náluk.

MPowerPH, kávét hogy főzöl a parton? Egy bazi nagy powerbankkel? Vagy a kocsid tud áramot adni a főzőnek (V2L)? Ha igen, az nagyon menő lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#260183) jjeahh válasza Hasaggymeg (#260150) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha matt lenne a felülete, hozná. De olyan olcsó, hogy ha bepróbáljátok és nem tetszik, úgysem buktok szinte semmit rajta. Nekem okés így fényesen is, pedig én érzékeny vagyok erre (is), többféle szilikont kipróbáltam és végül mindíg visszatértem ESI-re. Eddig. Szerintem az a lényeg, hogy puha legyen, csillapítson és ezt tudja az alis ODI, nem egy atomfizika. Érdekes, hogy a normál szivacs markolatok, pl. az előző RFR-em, amilyen 6030D-nek van, sokkal keményebbek és a használattól egyre jobban megszilárdulnak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#260184) Toobee válasza zsocy (#260182) üzenetére


Toobee
veterán

Szettem mobil kávézáshoz, igaz ez már autós csomag:
Campgo CHO1503
9Barista
Comandante C40
Random gázmelegítő a piacról

Ha bringázni is kéne vinni, akkor valami filteres cuccot vinnék magammal, például Aeropresst, ha eszpresszó a cél mindenképp, akkor szerintem a Wacaco Picopresso a legkisebb, de már fullos eszpresszóra képes cucc, darálóból meg például egy OE Lido E-T

https://barbieripnk.hu/

(#260185) 6030D válasza zsocy (#260182) üzenetére


6030D
Ármester

[link] ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#260186) XenHai


XenHai
senior tag

Sziasztok gyors kérdés.
Sram apex crank-et mire lehetne cserélna ha kissebb 32-36 tányért szeretnék használni.
A váz elvileg Press Fit - 86,5 mm . Egy alis CLAW- om van is . Ezt rá lehet rakni ? Erről a paripáról lenne szó csak apexal.
Köszi a segítséget.

(#260187) zsocy válasza Toobee (#260184) üzenetére


zsocy
őstag

Az igen. Erre gondolom már nem mondhatom hogy micsoda kotyogós mert az sértő lenne rá :) Amúgy az a Wacaco Picopresso érdekes cuccnak tűnik, ilyen 5* bikepackinghez jó is lenne.

Én amúgy így képzeltem ezt el :
+

Én kérek elnézést ;]

(#260188) Toobee válasza 6030D (#260185) üzenetére


Toobee
veterán

Csóróbb szállással nekem is van hasonló képem ;]

#260187zsocy:
picopresso totál jó, tényleg nagyon jó minőségű kávé a kimenet. Egy normális kézi daráló kell még hozzá, ez kb 100-200 EUR, meg valami, amiben vizet tudsz melegíteni na és persze a lényeg: jó kávé. Kis túlzással minden más mindegy. Szóval 1. a jó kávé, 2. a jó őrlő és csak a 3. a kávékészítő eszköz. Egy jó kávét egy nagyon jó őrlővel ledarálva gyakorlatilag elég csak forrásban lévő vízzel felönteni és király italt kapsz (ez a cupping, az egyezményesen elfogadott kávékóstolási eljárás, pörkölők, kereskedők, stb. így tudják belőni egy kávé minőségét).

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#260189) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#260162) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Attól lényegesen jobb minőség. Ennek nem változik a turgora, és két évet simán kibír, de aki ESI-t használt előtte, az kicsit mindig vágyik vissza. Másik bicajomon nekem is ESI van, nem mondanám hogy jelenlegi áron újra megvenném, de mindenképp jó cucc.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#260190) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Nyilván mind a kettő fontos de szerintetek melyik féknek van nagyobb szerepe/fontosabb egy MTB bringan az első vagy a hátsó? :U ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#260191) Toobee válasza ReFleXx (#260190) üzenetére


Toobee
veterán

Hátsónak, mert, ha van első féked, akkor nem tudod pergetni a kormányt. Na jó, akkor is tudod, csak nagyon drága a megoldás rá. :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#260192) andrisbandi válasza ReFleXx (#260190) üzenetére


andrisbandi
őstag

A montikon csak véletlenül nagyobb az egyiken a tárcsa :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#260193) jojjer94 válasza ZolkoW (#260156) üzenetére


jojjer94
csendes tag

Ennek ha jól értelmezem, akkor nem ragasztós rögzítése van, hanem szilikonos, szóval ha elcseszem a tekerést akkor könnyen visszajön ?!

(#260194) zzola válasza Hasaggymeg (#260147) üzenetére


zzola
félisten

Köszi mester!
Nézem és tanulok!
:R

(#260195) Ringman


Ringman
nagyúr

acél bringa a rosebikestól: [link]
ár/érték arányban nem nyerő persze :)

(#260196) Tin válasza MPowerPH (#260177) üzenetére


Tin
veterán

Most jöttem vissza a strandról. A parkolóban ha szerencsénk van szokott lenni 1-2 szabad hely a 100-ból, most ennyi autó állt ott összesen. A parton holland fiatal csapat, pár másik család, a vízben kevesen, oké nem volt 25 fokos, csak 23, a levegő meg 29, szóval nem volt hideg. A tavaly még 500 Ft-os főtt kukorica most 800 Ft. Hogy is van a mondás, előre megyünk nem hátra? :D

(#260197) Maximum1 válasza zsocy (#260187) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem hasonló van mint ez, nem annyira sznob mint a linkeltek, de a 3in1-nél fényévekkel jobb.
Mondjuk ha ebbe az olcsóba magadnak őrlöd porcelánkésessel, akkor már jó úton vagy. ;]

[ Szerkesztve ]

(#260198) ZolkoW válasza jojjer94 (#260193) üzenetére


ZolkoW
őstag

ja, ezen semmi ragacs nincs. adnak hozzá végzárót, az ilyen fura, azt hittem, lejön majd, de tart, csak szerintem még a szigszalag is jobban néz ki... van szilikongyűrűm erre, de a fékkarokat le nem bontom emiatt, majd ha muszáj lesz (azt azóta vettem).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260199) ZolkoW válasza Toobee (#260188) üzenetére


ZolkoW
őstag

a 10 rugós Bialetti kerámiás kézi őrlő gáz? igaz, motorizáltam, mielőtt egy aldisat vettem, de szerintem jól működött.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260200) ZolkoW válasza ReFleXx (#260190) üzenetére


ZolkoW
őstag

hátsó fék nélkül elmennék tekerni talán, de első nélkül soha :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.