Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#241451) ivana válasza Fall-N (#241450) üzenetére


ivana
Ármester

Fékhez jó, hogy fújni lehet. De én alkatrész tisztításra inkább literes kiszerelésben kapható petróleumot szoktam használni. Ugyan az, csak könnyebben rámegy a rongyra, meg olcsóbb.

(#241452) Angie™ válasza Fall-N (#241450) üzenetére


Angie™
addikt

Ha nem szeded szét és csak úgy befújod vele a racsnit meg a hajtóművet, akkor az be fog folyni a kerékagyba, esetleg a középcsapágyba és kimossa onnan is a kenést. Ha pedig fújás közben ráfröccsen a fékbetétekre akkor fékbetétcsere vagy kiégetés lesz a megoldás, ha nem túl dúrván ázik el. Azért óvatosan :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#241453) Fall-N válasza Angie™ (#241452) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt csak az első lánctányérokra használom, mármint a féktisztítót. Nem megy bele, mert ilyen csőrős kiképzésű a flakon így egy pontra irányul a permet. Alatta meg ott a rongy így felfogja.

Ha a kazettát kell takarítani, akkor kiszedem a kereket és leszedem a kazettatestről a sort. A sorhoz hozzáférve már lehet takarítani bármivel.

ivana: Akcióban vettem még tavaly a nagy kiszerelésű flakonokat, de elég sokáig elég egy flakon. Ha elfogy akkor veszek isopropylt, az is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#241454) Angie™ válasza Fall-N (#241453) üzenetére


Angie™
addikt

Ok, így korrekt :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#241455) Fall-N válasza Angie™ (#241454) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyszerűbb a sort leszedni szerintem, biciklin hozzá sem lehet férni normálisan.

(#241456) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Sziasztok
Elsősorban városi közlekedésre keresek trekking kerékpárt. Pár év múlva majd szeretnék kisebbeket túrázgatni, de most főleg városban használnám, többnyire egyedül, néha gyereküléssel. Amiket eddig találtam:
- Gepida Alboin 200
- Neuzer Ravenna 100/200
- Neuzer Firenze 100/200
- Csepel Traction 200
Ezek közül van ajánlott típus? Esetleg valami egyéb 200k alatt?
Hosszútávú tapasztalatokat eddig csak az Alboin 200-ról találtam, arról azt olvastam, hogy sokmindent elég hamar kell cserélni rajta. Ez a többire is jellemző? A drágábbak tartósabbak, vagy inkább csak felszereltségben jobbak?

(#241457) MPowerPH válasza Fall-N (#241455) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sor leszedes... Kell vegyek hozza szerszamot, mert amivel megtartom a fogaskoszorut, az azon levo lanc mar nem jo ehhez. Persze, csereljem ki, de nincs mire.

Don't Tread On Me

(#241458) avl válasza ivana (#241451) üzenetére


avl
aktív tag

hol kaphato ? simán ilyen ? [link]

lehet eredetileg nem kerdeztem elegge pontosan: nyilván nem csak a lancot, hanem a minden mast is, amit a lanc erint (elsö es hatso lanckerekek, hatso valto 2 görgö-kereke);

persze ugy hasznalnam, hogy rongy a flakon tetejere, kicsit fejreallitani, hogy menjen a rongyra, aztan avval a ronggyal körbefogva a lancot hatrafele tekerni, vekonyra huzva a rongyot a hatso sor kerekei köze is, stb.

(#241459) flash-


flash-
veterán

ti amikor keményen toljátok (1-2 órás kört ) akkor van valami bevált energia italporotok?

unalmas napjaimban utána nézegettem és a leginkább használt,és ajánlott az a csak maltodextrint és fruktózt tartalmazó por (esetleg gél)
(lényeg hogy e kettő más transzpndert használ így mindkettő egyszerre tud hasznosulni)
régebben ,sőt még most is sokan a 2:1 maltodextrin:fruktóz arányt tartották-tartják a legjobbnak (ilyen italport amire ez így rá lenne írva hogy 2:1 nem sokat találtam..)

viszont! újabb kutatások szerint a maltodextrin:fruktóz 1:0.8 arány mégjobb, így óránként 90g ch környékére is lehet menni gasztro gondok nélkül. [link]
ebből mindjárt van a SIS-nek termékei(gélek, porok) amely ugye pro márka, de van egy kedvezőbb árú márka, Nduranz, ami még olcsóbb is mint pl a decathlon gélje.. vagy a biotech túlárazott tricarb isotonicja
sőt 1.5kg malto:fruktóz 1:0.8 arányú italpora nem is olyan horror árú:[link]
(és ráadásul a ch mellett kálium nátrium kalcium magnéziumot is tartalmaz)
nekem nem okozott gondos és teljesen jó az ize.

nem nem reklámozok, csak aki keresne izotóniás port(az az ajánlott a hiopotoniással szemben) szerintem ezzel sokkal jobban jár mint a sokkal drágább és gyengébb biotech iso toniccal vagy más összetételü szénhidrátokkal teletüzdelt (tricarb vagy egyéb hangaztos elnevezésű)és túlárazott izotóniás italporokkal

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#241460) fulton válasza flash- (#241459) üzenetére


fulton
addikt

Dekás iso+ használom. 8kg kiszerelés. 750ml teszek egy adagot. De nem mindig keverek be. 1 - 1.5 orara nem is igazan kéne, ha ettöl nagyobb szoktam. Nyáron inkább.+ ha úgy van út alatt egy banánt veszek ha sok órás.
Óránként egy db dekás müzlit viszek magammal.

[ Szerkesztve ]

(#241461) andrisbandi válasza avl (#241458) üzenetére


andrisbandi
őstag

Petróleum
Az az.
Nálunk a festékboltban kapni. De már 2.600 Ft-nál tart.

Egy küllővel, vagy dróttal ki lehet piszkálni a sorra feltekeredett füveket.
Kefélés, petrós rongy.

Hasznos fogásokat a yt-ról el tudsz lesni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241462) szimpláncsak válasza flash- (#241459) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én inni ezt szoktam. Egyszer valaki itt ajánlotta. Nekem bevàlt. Meg viszek magammal 1-2 szelet csokit. Sportszelet vagy valami amiben sok cukor van :) 2-3 órás tekerésen elvagyok így. Ez országútin 30-32km/h körüli átlagot jelent síkon. Amit eddig leghosszabbat mentem, 230km-t 3000m szinttel (Miskolc- Kékestető -Miskolc) meg haverom csinált desszert/rizottó rizsből házi energiaszeletet.Kb. mint egy tejberizs csak sűrűbb, hogy formába lehessen önteni. Kèkesen ittunk egy sört meg ettünk két nutellás palacsintát :DDD . Jah meg az örök banán, mazsola ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#241463) flash- válasza fulton (#241460) üzenetére


flash-
veterán

nálam inkább intenzitás függő , z2-őt tekerek akkor kb 2.5 -3 óra után szoktam 1-2 csokis zabszeletet betolni, vagy elkezdek kortyolgatni ilyen izo italt,de ha nyomom neki nyélen(mhr 90% án 1.5-2 -3órát) akkor már 30-40 perc után kezdem, mert akkor 60+ perc után is max közeli erőben vagyok és a végére sem fáradok úgy el
szimpláncsak:
na klassz ha megvan ami bevált, az a legfontosabb hogy mindenki megtalálja mitől jó.

nekem valamiért az egész napos túrákon képtelenség tökéletesen eltalálni hogy mikor hogy mit.
mert ilyenkor mindig vannak pontok amikor le kell ülni mert végem(behipózás közeli érzés kvázi vércukor leesés) pedig eszek folyamatosan, de sajnos ez van valószinű ugye jobban-többet kéne, de ennek van egy fizikai határa ugye egyrészt nem tudsz annyi kaját megenni mindegy hogy zab rizs vagy hamburger, másrészt porok gélekből is van egy határ nameg állítolag edzetni kéne erre külön az emésztést de annyira meg nem akarom túltolni a ch-t úgyhogy ilyenkor a 15-20 órás körökön marad az 1-2 behipózás fél órára

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#241464) balintbaba válasza flash- (#241459) üzenetére


balintbaba
tag

Maurten pontos összetételét kéne kikutatni, ha már WT-ben szinte mindenki ezt használja. :D
Egyébként 1 órára nem viszek semmit, másfél óránál érzem, hogy kéne valamit enni, 2-nél pedig jön a kalapácsos ember, közvetlenül tekerés előtt egy banán sokat segít. Nem szeretem a porokat, max magnézium van nálam a csoki/gumicukor mellett. Nem túl tudományos. :DDD

Más: Tudtok légyszi erre a felhasználásra tubeless rendszerhez felniszalagot és első gumit javasolni? Alap SunRinglé 29-es kerék, főleg Velencei-hegység murvás, poros részein tekerek, használom aszfalton és gravelen is, hátul most azt hiszem egy Reckon Race van. Valamilyen defektvédelem jó lenne, színes oldalfalat kedvelem, de igazából mindegy. Köszi!

(#241465) avl válasza andrisbandi (#241461) üzenetére


avl
aktív tag

füveket ? kikérem magamnak :))

komolyan: en orszagutizom (30+ éve), azt gondosan apolom is, minimalisat ment esöben, igy ott "vékony olaj" es törölgetés a módom (+ kulturalt nem rangatos hajtas, keresztbe valtas stb., evvel siman 5000+ km-t megy nalam egy Ultegra lanc)

illetve varosban ide-oda, boltba megyek egy varosival, ...ezt nem apolom olyan gondosan (ezek gyakrabban gyalázódnak le), de evvel is csak "rögzitett burkolaton" megyek, szoval nincs terep, nincs fü, de esöben is, por is, "dzsuva" is

(#241466) flash- válasza balintbaba (#241464) üzenetére


flash-
veterán

Maurten ua amiről én beszélek (0.8:1 arányú fruktóz-glukóz ital) csak gondolom drágább.ennyi.
hát tudós én se vagyok csak utána olvasgattam, egyértelmű ajánlás hogy még azelőtt kell ch-t tölteni hogy éreznénk bármit hisz mikor érezzük már késő, azért szokták javasolni hogy kb 20. perctől már érdemes magasabb intenzitásnál.
ha már magnézium, egy elterjedt tévhit (amit már azért sokan azóta bizonyítottak hogy hibás) hogy az edzés közbeni görcsöket annak a hiánya okozza, nem nem az(inkább a megszokottnál nagyobb terhelés,illetve inkább a nátrium hiánya), annyi igaz a dologból hogy az éjszakai lábgörccsel valóban összefüggésben van illetve ha alacsony a magnézium szint akkor az izomműködés sem normális de ezt nem a rapid bevitel fogja megoldni hanem a napi szinten fogyasztott magnézium ( én a port javaslom ár/kg arányban a legolcsóbb így naponta szedni,érdemes este, mert elalvásban is segít elvileg. én 3g-ot szoktam este, 5g-ig jó vagyok, vannak akiknek hasmenést okoz, de ez különben a tévhittel ellentétben ritka,ki kell tapasztalni, akinek gondot okoz a 3-5g az eloszthatja többfelé..)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#241467) avl válasza flash- (#241466) üzenetére


avl
aktív tag

szerintem van az az ajanlas is, hogy ha birjuk, menjünk ehgyomorra, az segit a tarcsi mozgositasaban

en orszagutival egy ~52km, 1000 szintmeteres körre csak vizzel megyek;
...75-80 km utan mar nagyon erzem, hogy hiany van

(#241468) flash- válasza avl (#241467) üzenetére


flash-
veterán

ezt alacsonyabb intenzitásnál leginkább z2-n(vagy ga1,kinek melyik tetszik) szokták javasolni, szoktatni a szervezetet hogy inkább a zsírokat használja, de ha nyélen megyünk(ftp környékén vagy esetleg vo2max) illetve a cél a minél jobb teljesítmény akkor segítségünkre lehet a ch akkor is ha már viszonylag korán kezdjük bevinni.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#241469) balintbaba válasza avl (#241467) üzenetére


balintbaba
tag

El lehet igazából menni ilyen irányba is, ahol az ember a zsíroxidációját fejleszti. Amatőr szinten szerintem inkább csak ultrasportolóknál számít igazán, ahol azért nagyon sokszor fellépnek komoly gyomorproblémák.

flash: Köszi a hasznos infókat!

(#241470) deny330


deny330
aktív tag

Agyalok, hogy a 2017-es Lyrik és Monarch telóimat upgradelném debonair-el, esetleg ha van rá mód, akkor Charger RC 2.1-el is - hátsó tagba nem tudom van e ilyenre lehetőség, vagy ott csak a debonair upgrade lehetséges? :F
A gondom viszont az, hogy itthon sosem szedtem szét telót, így nem is igen erőltetném, viszont nem tudom, hogy akár Pesten, akár máshol hol foglalkoznak ilyenekkel?! Veszprém megyei vagyok, így jó lenne megoldani ezt valahogy futárral ahol viszik-hozzák a telókat. Bárki esetleg tudna ajánlást?

(#241471) flash- válasza balintbaba (#241469) üzenetére


flash-
veterán

nagyon szivesen!

"El lehet igazából menni ilyen irányba is, ahol az ember a zsíroxidációját fejleszti."
állóképességi edzéseken ezt úgy szokás hogy mindig egy picit később fogyaszt az ember élelmet(ch-t) szép lassan elég ezt kitolni, nem kell agresszivan, régebben nekem 1 óra után már kellett mert éreztem hogy ha nem akkor gond lesz, de mostanában 3ó környékén elég. szép fokozatosan toltam ki a dolgot, van is hatása, pl pihenőnapokon(vagy munkában)reggeli után ami kb 6-7kor van, még 12-1 körül sem vagyok éhes, régebben már 10kor kajáért kellett nyúlnom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#241472) andrisbandi válasza deny330 (#241470) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://doctorbike.hu/

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241473) arcitec


arcitec
addikt

Ez a kaja dolog túl van bonyolítva. Próbáljatok meg egész nap mákostésztával fát vágni, betonozni. Na meg egy normál napi tevékenységhez is kell étel. Szerintem úgyan úgy éhen nem szabad semmit sem csinálni, pláne nem bringázni (tempósan). Az, hogy menet közben kinek mi jön be az egy dolog. Jómagam ISO italokat iszom (a víz az kell, hol több, hol kevesebb) meg némi ch mindig akad kéznél, de csak ha kell.
Egyébként meg a szervezet mindenképp jelez, a szomjra és az éhségre is.

[ Szerkesztve ]

(#241474) jjeahh válasza balintbaba (#241464) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha xc felhasználás, jó az a Rekon Race és előre egy Rekont. Tubeless felniszalag szerintem mindegy, csak legyen 2-3mm-vel szélesebb a felni belső szélességénél. Ha vágás ellen védett Maxxis kell, olyant vegyél, ami "EXO".

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241475) avl válasza flash- (#241468) üzenetére


avl
aktív tag

ó, én már leggyakrabban alacsony intenzitassal megyek (közelebb a 60-hoz, mint az 50-hez ;-)

30+ ev ota a napok igen döntö reszeben csak 2szer eszek, az is sokszor 8 orán belül

186cm, sosem voltam 75kg felett (inkabb 69-72), kevés zsír%, ...

szerintem fontos a taplalkozas (es a pihi), nem csak a mit, hanem a mikor (van, aki szerint ez a fontosabb !! pl [link] [link] )

(#241476) MPowerPH válasza flash- (#241459) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi a tippet!

Don't Tread On Me

(#241477) jjeahh


jjeahh
nagyúr

:K :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241478) Fall-N válasza MPowerPH (#241457) üzenetére


Fall-N
veterán

Hogyhogy nem jó? :F Nekem egy BikeFun láncos kulcsom van, de van fogó szerű is, amit össze lehet csukni és mindkét felén lánc van.

De lehet házilag csinálni láncos kulcsot is, csak egy fadarab kell meg egy régi, szétnyúlt, rossz lánc.

(#241479) 6030D válasza arcitec (#241473) üzenetére


6030D
Ármester

Jó régen betonoztam, de nem rémlik, hogy azt magas pulzussal szokás csinálni. ;)
Ez sem atomfizika, intenzív edzésnél gyorsan felszívódó kell, mert különben elviszi az erőt az emésztés. Egy túrázásra meg mindegy, csak elég legyen (300-500 kcal/óra). Túrán megeszem a sültkolbászt mustárral meg gyrosszal, de egy 5x8 p intervall előtt elfogyasztott kolbis szendvics az halál.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#241480) MPowerPH válasza Fall-N (#241478) üzenetére


MPowerPH
félisten

12 sebis lanctanyerre nem megy fel a nem NW lanc. Szelesebbek a szemek, bele sem ul rendesen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#241481) bardi válasza MPowerPH (#241480) üzenetére


bardi
aktív tag

Létezik nem NW lánc váltós rendszerhez? Olyat még csak 1 sebességesből láttam.
Nekem ami van, az a 6 sebességesre ugyan úgy jó volt, mint a 8 meg 12-re.

'92 Honda VFR 750

(#241482) MPowerPH válasza bardi (#241481) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az enyem nem jo, nem megy ra a fogaskoszorura. A Decas sem ment ra, a szervizes szidta is.
Pedig az enyem sem rossz, mert egy X-Tools kit -em van, ami eddig jo volt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#241483) Hasaggymeg válasza flash- (#241459) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

2 óra alatt kinek van ideje még enni is?! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241484) fulton válasza MPowerPH (#241482) üzenetére


fulton
addikt

Nincs egy régi láncod ami ramegy a fogakra (fogaskoszorúra)? Hasznalt lánc.
Ha van akkor fogsz egy fix lapos tárgyat, pl egy darab szögvas bútorlap pl 15x30as a lényeg ne túl széles, alatta áthúzod a láncot kereket ráteszed és jobb oldalról ráhajtod (tekered) mind a kétvéget patentül a láncra (feszesen). Egyik kézbe megtámaszt a kerék másikkal meg megindítod az anyát a kulcsal es ha megindult már kézzel lecsavarod.

[ Szerkesztve ]

(#241485) andrisbandi válasza MPowerPH (#241482) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ilyen ratyik a Dekában, nem ismerik a saját lánc nélküli leszedőjüket?
Amúgy teljesen jó.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241486) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#241485) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen van, kellett a francnak az az ostor. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241487) fulton válasza fulton (#241484) üzenetére


fulton
addikt

Nem kell h pont rávaló legyen a lényeg hogy "megálljon rajta"

(#241488) fulton válasza fulton (#241484) üzenetére


fulton
addikt

* Elírtam bocsi Szóval rátekered jobb oldalról a láncot a fogaskoszorúra.

(#241489) Sleek válasza flash- (#241459) üzenetére


Sleek
senior tag

Helló én ezt vásárlom .
[link]
De ez a termék is nagyon jó
[link]
Scitec nekem nem ízlett a Bio tech usás termék meg nagyon gatya lett minőségben. Régebben azt vettem.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#241490) fulton


fulton
addikt

Azért halljátok ez a 1.5 oras folyamatos úszás is kiveszi a lelket az emberből...a vége fele allandóan kell a kis dolog..pedig alig iszok par kortyot közben. Meg egy műzlkt ha elmajszolok, de olyan kellemes állapot van utána. Kellemes fáradtság.

(#241491) fulton válasza Sleek (#241489) üzenetére


fulton
addikt

En amit nem bírtam leginkább ízre..rendesen rosszul voltam tőle, az az aptonia apenta amit boltokban kapni.

[ Szerkesztve ]

(#241492) Fall-N válasza MPowerPH (#241480) üzenetére


Fall-N
veterán

Érdekes. A BikeFun ami itthon van 6-12 sebességes. Akkor érdemes lecserélni valami másik normálisra. Vagy ahogy írtam csinálsz otthon egyet használt láncból.

[ Szerkesztve ]

(#241493) andrisbandi válasza fulton (#241491) üzenetére


andrisbandi
őstag

Főoldal - Gatorade
Gatorade Cool Blue
- Ez például finom. Meg lehet inni magában, de én kb 4-szeres hígításban szoktam inkább.

Sokfajta porosat kipróbáltam anno, mind kukába került, nem bírtam meginni őket. Már nem is merek próbálkozni ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241494) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Shimano MW702 Winter Shoes Review.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241495) Toobee válasza avl (#241475) üzenetére


Toobee
veterán

Ez nagyon jól hangzik! Lassan 2 éve már én is 8-16-ban étkezem és nagyon pozitív a tapasztalatom vele. Igaz, nemcsak az időablakot szűkítettem, hanem a minőségen is javítottam.

https://barbieripnk.hu/

(#241496) fulton válasza andrisbandi (#241493) üzenetére


fulton
addikt

Nem szoktam ilyeket venni. Csak asvanyviz szénsavmentes ha teljesen kifogytam.(+legtöbbször megiszok ott helyben egy topjoy-t) Esetleg még banán, kis műzliszeletet veszek. Am sokba lenne mindig venni ezeket az italokat.l, es nem érzem szükséget sem.
Eleve ha hosszabb útra indulok 1.4L folyadek van nálam. Ebből a kezdő 550ml sima viz, a további 750ml bekevert iso.

[ Szerkesztve ]

(#241497) Sleek


Sleek
senior tag

Gravel a 90.-es években

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#241498) -=RelakS=- válasza avl (#241475) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Alacsony intenzitás alatt azt értsd, hogy már szakad rólad a veríték, de még különösebb erőfeszítés nélkül tudsz az edzés miatt panaszkodni az edzés közben.
Ehhez hozzávetőlegesen tudsz pulzust is számolni, ami ha jól emlékszem az, hogy 220-ból kivonod az életkorodat, megméred a nyugalmi pulzusodat, és ennek az intervallumnak a 60-70% közötti rész. Edzettség erősen befolyásolja a számolás értelmét/értelmetlenségét :)
GCN csatornán az egyik fazont konkrétan műszeresen kimérték, hogy hol van a Zóna 2 intervalluma, de itt topicon belül az talán kicsit túlzás XD
Mindenesetre a mellékelt ábra szerint görgőn nekem bevált, viszont ezeken a dimb-dombokon kizárt, hogy én nekiállok 13-14km/h-val suhanni. (kb ekkora sebességhez köthető nálam a Z2)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#241499) avl válasza -=RelakS=- (#241498) üzenetére


avl
aktív tag

"tudom"
en többnyire pulzusra megyek szep egyenletesen hegyre fel,
olyan 178-at mert kütyüm már, igy ilyenkor pl. 125-130 tajan tartom ...csak ha nem birok magammal, akkor nagyobbal

neha meg 4-5 rövid intervallum (ez futasban is pl. 200m "hevesen", 100m gyors seta - termeszetesen nem elég a visszanyugvashoz - es ilyenböl 5 az nekem elég is)

(#241500) arcitec válasza 6030D (#241479) üzenetére


arcitec
addikt

Most vagy nem értetted mit írtam, vagy szándékosan megtrolkodtad ... ;]
Hogy jön ide a magas pulzusod. Próbálj meg csak kicsit gyorsabban menni, már akkor is emelkedni fog ... Energia nélkül nincs erőnlét sem ...
Jómagam a megfelelő táplálkozásra akartam célozni, semmi több .. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.