Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#241751) f4lcon válasza f4lcon (#241733) üzenetére


f4lcon
őstag

és még annyi, hogy az assisted single pivot attól lesz assisted, hogy a hátsó kerék egy félkör íven mozdul el.
minden olyan váznak, aminek a láncvilláján nincs forgáspont (se elöl, mint a DW link, se hátul, mint a Horst Link) hanem a fő forgáspont és a tengely bekötési pontja egy egységet képez, az úgy mozog mint a sima egyforgáspontos váz, és pontosan ugyanúgy nem mozog, amikor húzod a féket. ezért jöttek létre az olyan vázak, aminél a fő forgáspont egy virtuális pont, nem a csapágy helye

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#241752) cousin333 válasza szuszinho (#241728) üzenetére


cousin333
addikt

Csak nem a Bakony 200? :)

Veszprémi vagyok, szóval egy részét jól ismerem, mit szeretnél tudni pontosan? Az útvonal meghatározás lehetne kicsit pontosabb... :)

"We spared no expense"

(#241753) cousin333 válasza flash- (#241734) üzenetére


cousin333
addikt

Ez egy jó kis útvonal, rendszeresen járok errefelé. Almádiban a 19-es pont utáni részt azért átgondolnám, a Móra Ferenc utca elég meredek... A hivatalos útvonal a Vécsey Károly + Töltés utca, ez a szakasz egy kellemes és egyenletes meredekséget jelent.

"We spared no expense"

(#241754) fulton


fulton
addikt

Canyon MTB 30% akciók

Am ez akkora f*ság hogy nem lehet kapni kerékpárt v fékesen carbon vázzal, csak használtan. Mi a szűzanyának kell outira tárcsa fék (csak tárcsás). Jó van v fékes a leges legalapabb modelnél.
jah tudom: nehogy jó legyen a felhasználóknak, ez a trendi

[ Szerkesztve ]

(#241755) szuszinho válasza cousin333 (#241752) üzenetére


szuszinho
őstag

De :)
Milyen az út minősége? Mekkora ott a forgalom...

[ Szerkesztve ]

(#241756) fulton válasza szuszinho (#241755) üzenetére


fulton
addikt

Ezek hasznos infok, még azt lehetne meglesned +ba hogy google maps-on rálesel az útcaképekre. Abból is nyerni infot.

(#241757) Ringman válasza fulton (#241754) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos ez a helyzet, fut ki a felnifék és a felső kategóriában lassan majd a mechanikus váltó is eltűnik.
előbbire rásegít az egyre szélesebb külső is, outi patkófék határa kb 30 mm (de inkább 28)

dekában van még, 1,2m-ért :U : [link]

[ Szerkesztve ]

(#241758) szuszinho válasza fulton (#241756) üzenetére


szuszinho
őstag

Azok több éves képek általában.

(#241759) Hasaggymeg válasza f4lcon (#241751) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hűha, ez így már nagyon szakmai lesz🤔...hacsak nem fésülitek össze valami érthetőre az idevágó hsz.-eket, esetleg írtok egy újat, így aligha lehet rá hivatkozni. :F

#241754
fulton...
amiért 26" kerekűt sem. A kerékgyártók átálltak a 28"-os tárcsafékes felnikre és a többinek innen már xarral meszeltek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241761) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#241759) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem menjenek külön topikba az össztelósok. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#241762) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#241761) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

HeJes, amúgy is túl bonyolult az egész! 🤪...és az outisok is, az meg túl egyszerű. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241763) Sleek


Sleek
senior tag

Kiprobáltam a paraffin gyertyát lakkbenzin higítóban . Nem vált be . Nem teljesen oldja csak elszappanosítja. Nitro higító semmit nem csinál a paraffin gyertyával . Holnap megpróba az aromás higítót . Ha az sem akkor jön a foltbenzin meg a petroleum illetve etanol

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#241764) jjeahh válasza Hasaggymeg (#241762) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Aztán a gravelesek minden topikban azzal kezdik a mondatot, hogy "bocs az offért, de nem tudom hova írjak" :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241765) Dark Archon válasza lsebestyen (#241748) üzenetére


Dark Archon
addikt

Meg van! Csak a telós alkalmazásban érhető el, de ott van a Maps-on belül.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#241766) f4lcon válasza Hasaggymeg (#241759) üzenetére


f4lcon
őstag

ezt szerintem csak szakmai módon lehet elmagyarázni :)
főleg, amikor elkezded a kinematikát is ide hozni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#241767) cousin333 válasza szuszinho (#241755) üzenetére


cousin333
addikt

Erre azért nehéz válaszolni, mert a mindkettő nagyon változatos, főleg ekkora távon.

Veszprém-Tótvázsony szakasz szerintem a bringaúton (ami részben műút) megy, ami jó minőségű, bár az elején kicsit kanyargós.

Általánosságban a 77-es út forgalmas, de elvileg csak egy rövid szakaszon használja a verseny, Nagy- vagy Tótvázsonytól a 7308-as bekötő útig, ami felvezet a Kab-hegyre és Szentgálra. Ez utóbbi hidegkúti bekötőút nem valami jó minőségű, a Kab-hegyet is beleértve, főleg lefelé (a nagyobb tempó miatt). Google utcaképen szerintem jobban néz ki, mint amilyen érzésre.

Szentgál felé is ilyen: nagy tempónál ráz, az út széle sem a legjobb, leszámítva a hosszú egyenes felét, mert az zsír új. A forgalom mérsékelt. de tempós.

A többi szakaszhoz pontosabb útvonal kellene. De pl. a Devecser-Sümeg szakasz nagy része elég jó minőségű, de arra csak kocsival voltam.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#241768) Ringman válasza jjeahh (#241764) üzenetére


Ringman
nagyúr

gravel mindenhol ontopik, csak megfelelő külső és keréknyomás kérdése! ;]

(na jó bmx-nél és pályán lehet nem)

(#241769) Sleek


Sleek
senior tag

Jelentem 95 ös benzin hatásos csak nagyon büdös . Tehát valamerre a benzin párlat irányába kell elindulni

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#241770) andrisbandi válasza Sleek (#241769) üzenetére


andrisbandi
őstag

A videóban a foltbenzint ajánlják.
Ami petróból van.
Mostanában próbáltam a festékboltban kaphatóakat zsíroldásra, nem büdik. Enyhe szagúak.

Megnézed azokkal is?
Király lenne, ha tényleg valamelyikkel jó :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241771) jjeahh válasza Sleek (#241763) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Etanolt próbáltam, nem oldja :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241772) andrisbandi válasza jjeahh (#241771) üzenetére


andrisbandi
őstag

Bolti parafinnal van tapasztalatod?
Itt két olvadáspotút árulnak.
https://www.szerelmesgyertya.hu/1-kg-paraffin-pasztilla

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241773) Sleek válasza andrisbandi (#241770) üzenetére


Sleek
senior tag

Egyenlőre azokkal még nem. Vásárolnom kell belőle . De kipróbálom mindenkép. Isopropil az hamar elpárolog azt tudom . Zippo benzint ajánlották még
jjeahh akkor etanolt nem próbálom

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#241774) jjeahh válasza andrisbandi (#241772) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241775) fulton


fulton
addikt

Most eszembe volt ,csak felhívtam a kerékpár út miatt ami a városon kívül fut, az önkormányzatot, kiderült a szomszéd városhoz tartozik, de beszélnek a jegyzővel és vissza szólnak nekem. Remélem történik valami, hogy nyomatékosabb legyen, azt mondtam onnan járok dolgozni kerékpárral , és járhatatlan, defektet is kaptam miatta. Így talán történik valami.
A közelemben lévőt 1 óra alatt megcsináltuk múltkorába 2en :) Szépen lesepertük végig ahol kellett. Bezzeg valami f* munkás csapat autóval megállt hogy "ki küldött ide minket". Nem mondtam meg neki, f* érdeklődik. (nem érdekel hogy ki csinálhatná vagy ki nem..de senki nem csinál semmit)Gondolom majd kiírják hogy eltakarították aztán potya meló, kinézem ..., de mind1 beingásokért magamért csináltam, mert zavart.

[ Szerkesztve ]

(#241776) Dark Archon válasza fulton (#241775) üzenetére


Dark Archon
addikt

Csodálkozol, hogy a Csepellel közmunkásnak néznek? :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#241777) fulton válasza Dark Archon (#241776) üzenetére


fulton
addikt

Kocsival mentünk ki, seprűt vittünk, azért az már cifra lett volna ha csepel meg még cirokseprű :D

[ Szerkesztve ]

(#241778) Hasaggymeg válasza f4lcon (#241766) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kinema...mit?! :DDD

#241776Dark Archon...főleg ha volt rajta láthatósági is. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241779) szimpláncsak válasza fulton (#241777) üzenetére


szimpláncsak
tag

Pedig ha keresztbe rakod fel a bicajra a hátszél még jobban tol, ha meg megállsz kitámasztónak is jó lehet :DDD

(#241780) Dark Archon válasza szimpláncsak (#241779) üzenetére


Dark Archon
addikt

Keresztben kizárólag a kaszát szokás hordani Csepellel :DD

Hasaggymeg: :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#241781) fulton válasza szimpláncsak (#241779) üzenetére


fulton
addikt

jah de nem akartam túl szaladni a "szegmensen" :D

(#241782) fulton


fulton
addikt

Nem értem, hogy lehet elhagyni egy országúti (bármilyen) kerékpárt? :F face csopiban, a becsületes megtaláló , vissza adta a megtalált kerékpárt ami a földön hevert.

[ Szerkesztve ]

(#241783) ivana válasza fulton (#241782) üzenetére


ivana
Ármester

Eleget kell inni ;]

(#241784) fulton válasza ivana (#241783) üzenetére


fulton
addikt

ez is egy ok :D

[ Szerkesztve ]

(#241785) sebgutkopf válasza f4lcon (#241733) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kihalt design-t nem írtam le, ahogy te is írod kihalt, tehát nem létezik 5. féle koncepció, ahogy a szekér felfüggesztését se keverjük ide. Irreleváns.
Lassan a sigle pivot is kihalhat, max ott marad meg ahol vibráció csökkentésen kívül más cél nincs. Az egyetlen felhozott példát az Orange bike pedig annyira kitart ezen modell mellett, hogy ennek az ára is szép lassan az lesz, hogy ők is kihalnak, mert senki se veszi meg. :D

A horst link tekintetében igazad van, ahogy írtam is 4 bar a lényeg és a horst link is egy 4 bar típus. Az olvasóknak viszont a horst link név ismert és könnyebben asszociálnak rá mit is keressenek (4 rudat), a 4 bar nem beszédes magyarul. Ez a rovar és bogár kérdése. Minden horst link 4 bar, míg vissza nem, de paraméterezhetőség tekintetében ugyan az.
A támvilla, trek és a többi egyéb helyre berakott 4. forgáspont, vagy rúd darabolás már mindegy, ugyanazt a célt szolgálják és azonos paraméterezhetőséget hoznak, akármennyire is trükkösnek tűnnek, nincs új a nap alatt.
Lehet még a sok kényszerrel össze vissza bonyolítani a hátsó háromszög mozgását, mint a yeti féle 6 bar és hasonló kuriózumok, de műszakilag ezek is mind be tudnak tagozódni a meglévő modellekbe. Yeti eleve a twin link vonalon vannak, dw linknek a pivot hívja a saját verzióját, ezen már nem lovagolnék, mert ugyan arról beszélünk akármennyit csűrjük csavarjuk.

(#241786) sebgutkopf válasza f4lcon (#241751) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A 4 bar típusokat ha szeretnéd kibontani, nyugodtan egészítsd ki az képes hsz-omat másolva és egységes formában tedd be, akkor még teljesebb lesz a leírás és úgy mehet az összefoglalóba.

(#241787) f4lcon válasza sebgutkopf (#241785) üzenetére


f4lcon
őstag

"A támvilla, trek és a többi egyéb helyre berakott 4. forgáspont, vagy rúd darabolás már mindegy, ugyanazt a célt szolgálják és azonos paraméterezhetőséget hoznak, akármennyire is trükkösnek tűnnek, nincs új a nap alatt."
kivéve, hogy nem igaz, amit leírsz
a bármilyen assisted 4-bar az ahogy leírtam, a tengelyt a fő forgásponttól nézve egy félköríven forgatja el. tehát az assist maga az csak a rugóstagra hat, a kerék mozgási ívére nem.

ezzel ellentétben a Horst Link rendszernél a kerék egy egyébként hátrafelé mutató ferde, vagy a körnél egyenesebb vonalon mozog, vagy a DW-link ami meg egy S alakon.
és mindkettő nagy előnye a sima (Orange) és assisted (Kona, Merida, stb) egyforgáspontosokhoz képest, hogy a Horst Linken a VPP-n és a DW-Linken nincs fékezési befolyás. ha egy Meridán behúzom a hátsó féket, a rugózás megszűnik. pont. Orange ugyan ez.

tehát annyira nagyon nem ugyanazok, hogy se karakterisztikában, se alapvető tulajdonságokban nem azonosak!

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#241788) f4lcon válasza sebgutkopf (#241786) üzenetére


f4lcon
őstag

szerintem értesz eléggé angolul ehhez a cikkhez: [link]
sok mindent megmagyaráz

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#241789) velizare válasza fulton (#241782) üzenetére


velizare
nagyúr

volt egy ilyen rész a mi kis falunkban. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#241790) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Az új Rockriderről angolul.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241791) Csokicsibesz válasza jjeahh (#241790) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Én venném. Remélem kijön eben a türkiz színben, passzolna a Tribanhoz ;]

(#241792) Hasaggymeg válasza jjeahh (#241790) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a rugós tag felfüggesztés sem lesz egyszerű letisztultságáról híres. :F ...először azt hittem valami gumis rögzítés. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241793) jjeahh válasza Hasaggymeg (#241792) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ki van könnyítve, nekem tetszik :D . Viszont tudom, hogy sokan nem szeretik, de manapság egy pro bringán fura, hogy nem a kormánycsapágyon át vannak elvezetve a bovdenek ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241794) Hasaggymeg válasza jjeahh (#241793) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem sem csúnya, sőt, amolyan "tudományos" kinézetű, ugyanakkor takarítani, tisztán tartani ott egy rémálom lehet :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241795) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#241792) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én már aluváznál sem értettem a fölső támaszos tagot.
Karbonnál meg végképp, mert megerősítést igényel a fölső cső.
Az iszákosok lobbija ennyire erős lenne? :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241796) bardi válasza Hasaggymeg (#241794) üzenetére


bardi
aktív tag

Oda nem nagyon kerül sár, legalábbis minimális, saját tapasztalat alapján. Hátul rosszabb. Pont tegnap pucoltam le a sajátom, hát a fékek nem szeretik a vizet, holnap melóba kipróbálom mennyire csesztem el... :D Hátsó nagyon visított, garázstól hazáig már tudtam blokkolni a kereket, de azért ma kiszedtem, vízben lemostam róla a maradék sárréteget, összedörzsöltem a kettőt, remélem elég neki. Szépen látszanak a réz szálak a fékpofában.

'92 Honda VFR 750

(#241797) vallas


vallas
senior tag

van ahol még tél van.... :Y :Y :Y [link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#241798) Hasaggymeg válasza bardi (#241796) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Víztől csak ideiglenes a visítás. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241799) Fall-N válasza Dark Archon (#241737) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen, én vagyok bajai. Keresek helyi emberkéktől útvonalat és bekinkelem.

(#241800) 6030D válasza vallas (#241797) üzenetére


6030D
Ármester

:DD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.