Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#241551) Ringman válasza jjeahh (#241549) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor lehet visszarakom a gyári trp félfémes betéteket próbaképp, hátulra be sem fért a jagwire (túl vastag volt), nem igazán értem miért.

(#241552) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Ez a sor milyen állapotban van szerintetek? Új láncot raktam rá, és ugrál össze-vissza rajta terhelés alatt.
szerk.: és ugye jól gondolom hogy 9s rendszer freehubjára (Shimano FH-M475) nem lehet 11-12s fogaskoszorút rakni?

[ Szerkesztve ]

(#241553) fulton válasza trialboj (#241546) üzenetére


fulton
addikt

Mióta nincs lakat nálam vagy az van hogy beviszem a biciklit a boltba és le támasztom bent, bolti adottság függvénye de a dekába simán betolom :D majd a tescoval is teszek egy próbát kíváncsi leszek rámvetődik-e a biztonsági őr. Ha meg kis boltnál állok meg akkor úgy szoktam megcsinálni szintén letámasztom, mert ugye a támasztó az a legjobb dolog a kerékpáron ;] , bemegyek céliránnyal összekapom ami kell lerakom a kasszánál a pultra a hölgynek ha sor van ha nincs: (sajnos nincs nálam a lakat bla bla..) "ezt ide leteszem" legyen szíves majd beütni kimegyek a biciklihez és visszajövök fizetésnél. És én addig szépen kint állok a biciklivel be benéze..k aztán odalépek a kasszához es fizetek. Még arra pár másodpercre is van egy "pici" adrenalin bennem mikor épp bent vagyok gondoljátok el egy karbonnnál ezt nem is lehetne kivitelezni, eleve az ára miatt illetve nincs rajta kitámasztó ;]

[ Szerkesztve ]

(#241554) MPowerPH válasza szjoci (#241552) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem a kozepso resze tul-hasznaltnak tunik... Ha meg ugral a lanc rajta, akkor nincs kerdes. Rakd vissza a regi lancot, most mar nem szamit.

Igen, jol gondolod, nem lehet.

Don't Tread On Me

(#241555) vallas válasza szjoci (#241552) üzenetére


vallas
senior tag

9-s freehubra 11-s még rá szokott menni, nekem montinál rá ment...
[link]

A másikban nem tudok segíteni, de azért már látszik rajta a kopás a gyakran használt fokozatokon...

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#241556) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Miles fékbetét
4sport.hu
5e+ 2e a száll.
Nem ismerem a boltot. Csak érdekelt lehet e szerezni nálunk.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241557) Hasaggymeg válasza szjoci (#241552) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A 7,6,5 és 4 látszik kopottabbnak, de mintha így sem magyarázná az ugrálást. :F Az 5 a legkopottabb, és amúgy egyik fényképed sem jó, mintha mindegyik a rögzítő csavarra fókuszálna, az első kicsik 9,8 tűélesek de így a 6-tól arrafelé nem látszanak a kerekek. :( Olyan kép kell szemből, mely a sor közepére fókuszál.
Ami a szabadonfutót illeti 11 sebességig az országúti 11s Shimanon kívül minden feltehető...12s nem tudom felmegy-e méretben, Shimi biztos nem mert ez HG az még sűrű nútos microspline.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241558) Fall-N válasza Runner_fxr (#241514) üzenetére


Fall-N
veterán

Na igen, ez lenne az igazi. :) Csak lakásban nem nagyon tudnám tárolni. Még az ultrahangos mosót szokták FB-on dícsérni, de kötve hiszem, hogy jobb az alkatrészmosónál.

A leragasztásos ötlet nagyon jó, ebből látszik ki az aki tényleg odaadó szerelő és ki az aki hanyag(abb). Én rongyot szoktam odatenni, de a ragasztó jó ötlet, átveszem. 👍

[ Szerkesztve ]

(#241559) jjeahh válasza andrisbandi (#241556) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is 5600-ért vettem.

Ha jól rémlik többen vettek nemrég Galfert és Swisstop-ot, kíváncsi lennék mik a tapasztalatok. Nálam eddig a kisérletezés eredménye nagyjából:

- B01S: 4/10
- B03S: 1/10
- Ashima organikus: 6/10
- Miles Racing félfémes: 9/10

Remélhetőleg találok majd 10/10-est is. Következő nem tudom mi lesz, de hajlok rá, hogy full fémeset is kipróbáljak és Jagwire a panaszok miatt kiesik.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241560) Fall-N válasza trialboj (#241520) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem általában itthon Prevent féktisztító van [link] , elviekben "autós", de ugyanez. Semmilyen nyomot nem hagy száradás után és hatékony. Azért is szeretem mert olcsón be lehet szerezni sok helyen (benzinkút, Tesco például). Biciklis KLS spray is hasonló, az sem bántja a festést. Bár elvileg egyiknek sem szabadna. Sőt sokszor a kezemről is ezzel szoktam leszedni, ha nem nagy felületen zsíros. Nem szárította ki a bőröm annyira.

[ Szerkesztve ]

(#241561) Hasaggymeg válasza jjeahh (#241559) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt próbáltad? [link]
...azért kilences olyan betétnek mely után tárcsát kell törölgetni? :F Mondjuk tény, hogy a Shimi elég "hamar" kopik, nekem is ~3x kell cserélni egy évben, ami sármentes ~2e km/betét, de nem is törlöm a tárcsát csak betétcsere, szerelés stb.mikor félő megszennyeztem kenőanyaggal.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241562) jjeahh válasza Hasaggymeg (#241561) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem, de nem kizárt, hogy kipróbálom majd, viszont nálam eléggé a lista végén van, mert jobban érdekelnek a fékekre szakosodott "komolyabb" márkák betétjei. Persze valószínűleg a decathlonost is Shimano vagy Tektro gyártja, csak át van címkézve. Rosszabb esetben egy noname kínai.
A tárcsát pár tekerés után át kell törölgetni, nem? Vagy lemosod az egész bringát a féktárcsával együtt. Max, ha nem mosod le a bringát hetekig-hónapokig és a tárcsát sem törlöd le, annyira gyengül a fékerő, mintha Shimano betéted lenne ;]

#241563 Ringman: akkor a Jagwire 0/10 :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241563) Ringman válasza jjeahh (#241559) üzenetére


Ringman
nagyúr

nálam rosszabbul teljesített a jagwire organic, mint a b03s :)

(de még nem néztem meg, hogy szennyeződés, vagy csak ilyen)

szerk:
leesett pár csepp eső, aztán felsírt a féktárcsa :DDD
az ashima nagyon, de a trp tr29 is hangosabb volt, a b03s-sel is halkabb volt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#241564) szjoci válasza Hasaggymeg (#241557) üzenetére


szjoci
őstag

Ha a 11s még rámegy, akkor lehet inkább lecserélem kompletten a hajtás/váltást. A hátsó váltóra (sram X9) is gyanakszom, sajnos az sem mai darab már, és egy új még kapható normálisabb 9s váltó annyiba kerül mint pl egy 11s deore vagy akár slx, fogaskoszorú szintén...

Köszi a válaszokat mindenkinek, elindulok a 11s felé vezető úton.

(#241565) bardi válasza Ringman (#241563) üzenetére


bardi
aktív tag

Én a jagwire félfémes betétét használtam, és nem igazán volt még okom panaszkodni. Újonnan mintha vastagabb lenne, mint amire a féknyereg tervezve van, de azt reszelő megoldja.

'92 Honda VFR 750

(#241566) Hasaggymeg válasza jjeahh (#241562) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Taiwant írja gyártónak, nekem tetszett, van is egy pár itthon.
Tárcsát külön nem törölgetem csak az említett esetekben, télen a mosás meg vízzel lecsapatást jelent, nem mint nyáron ami mosogatóleves víz, stb. Hátha végre találkozunk nyáron és megmutatom hogyan kell fogni egy rendes Shimano féknek. ;] ...bár lehet addig pont a Decas betét lesz benne. :D Amit felróhatnék nekik (Shimi organikus) az a rendkívüli érzékenységük a kenőanyagos szennyezésre, ha pici is rákerül annyi neki...én talán a tárcsához érhettem fékolajos ronggyal (nem vettem észre mikor) mely után töröltem is a tárcsákat alkohollal, mégis 3-4 menet kellett, hogy visszatérjen az a Shimanos fejreállós, általam már annyira megszokott és megszeretett fékerő, addig úgy fékezett mint egy...Sram. ;] :DD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241567) Hasaggymeg válasza bardi (#241565) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na itt a másik!...egyik törölgeti a tárcsát mert ellenkező esetben odalessz a fékerő, másiknak méretre kell reszelnie a betétet ahhoz, hogy beférjen....ez egyre jobb. :D

szjoci...itt láthatod a kompatibilitást. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241568) jjeahh válasza Hasaggymeg (#241566) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerencsés vagy, nagy kis szennyeződés lehetett, nálam eddig ha olaj került a tárcsára, tönkretette a fékbetétet, ha mosogatószeres vizes mosás után nem töröltem át a tárcsát alkohollal (Mona kékszesz :D ), elment a fékerő, sőt, úgy akármit csináltam kifényesedtek a betétek és hiába csiszoltam, egy tekerés után megint sz*r lett. Két haveromnak cseréltem már fékbetétet és amúgy náluk is észrevettem, hogy a betétek üvegesek, fényesek, ami nem jó :( . Persze ők a fékerőre nem panaszkodtak, ahogy az első 3 évben én sem, csak mostanság lettem érzékeny erre :F
Amúgy tudtommal a Shimano, meg úgy általában minden gyártó javasolja a féktárcsák letörölgetését alkohollal, vagy féktisztítóval :F

"Clean your disc brake rotors regularly, especially if the weather is wet. Road and trail grime can build up on your rotors and are transmitted to your pads leading to them becoming glazed. Use a specific disc brake cleaner such as Fenwicks. Spray this onto the disc rotors, leave it for a few seconds and rub thoroughly on both sides of the rotor with a clean rag. This is a job that need only take 5 minutes if done regularly and will keep you stopping well and prolong the life of your pads and rotors."

Üveges betét: [kép] . A Shimano betétek nálam valszeg annyira érzékenyek voltak erre, hogy 3-4 tekerésenként törölgetés sem oldotta meg a problémát. A Miles félfémes betétek nem fényesednek, viszont a szennyeződés rárakodik a tárcsára. Ergo ezekkel is takarítani kell a tárcsát.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241569) MPowerPH válasza jjeahh (#241550) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem a 'regi' is boven jo lenne... :) Azert nincs azzal a bringaval semmi problema.

Don't Tread On Me

(#241570) Zoliwrc válasza szjoci (#241552) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Kuka. Sorjásak a fogcsúcsok nagyon, nyúlott lánccal ment sokat

(#241571) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#241567) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Csak a gyári Shimano és abból is a fémes, mert a gyantás hamar kopik ill. ha egyszer túlmelegídet feltükrösödik és utána már csak zabálja a tárcsát.
Illetve a SwissStop betétjei is jók, hátul nekem most az van abból is a fémesebb, de keveset mentem vele, nem tudok róla tartós tesztet mondani, majd ha felszárad az erdő és mehetek a 2-3ezer szintes montis köreime a Börzsönyben :-)

(#241572) jjeahh válasza Zoliwrc (#241571) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet nálam ezért lett üveges, mert túlmelegedett? :F . Pont ez a két problémám volt velük, hamar kopik, fényesedik. Értem én, hogy csak 60 kiló vagyok, de szvsz nem mindegy mennyire meredek-hosszú lejtőkön fékezgetsz, ezek szerint lehet, hogy én is túlhevítettem mindíg őket. Haverom a helyi lejtőcskéken minden körön panaszkodik, hogy a tárcsákat is elégeti :DDD . Shimano fémessel ezek szerint érdemes tegyek egy próbát.
A Swisstopról érdekelne majd hosszú távú tapasztalat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241573) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#241567) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem Jagwire félfémes van elöl-hátul, nincs vele gond. Igaz, nem lejtőzöm ezerrel, de fékezni azért szoktam néha :D .
Nem kellett reszelnem, csak szopás volt beállítani, pont a vastagabb betét miatti kevesebb hely miatt ( M6000 fék ).

(#241574) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#241567) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nekem is a gyári organikus fékbetétek jöttek be ideáig. Esetleg félfémes.

Az enyémekhez lehet venni mezítlábas verzót.
Csavar és rugó nélkül, értelmesen olcsóbb, akcióban ki lehet fogni 6-7 euróért.
Gyorsan, 1-2 hónap alatt elkoptatom ezt a fajtát, napi 2-3 óra montizással.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241575) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Rohadt szél, ha nem fújna, tök jó idő lenne. Bár - február lévén - akkor sem ugathatnék, ha hóvihar lenne -20 fokkal.
Mentem egy kört, odafele fulton style-ban ;] , végig hátszéllel. Még akartam is kiabálni, hogy "szevasztok, outisok!", csak nem nagyon voltak outisok, meg csak kb. huszonhárommal mentem, szal jobb is, hogy nem voltak :DDD . Visszafele meg full szembeorkán, legfeljebb "szevasztok, kerekesszékesek!"-et kiabálhattam volna, de az már parasztság, szal inkább csendben maradtam :DDD .

(#241576) Fall-N válasza Hasaggymeg (#241567) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem rosszból de én hetente, ritkábban két hetente tisztítom sprayvel a tárcsákat, de mindig fekete lesz a papírtörlő. Két-három tiszta papírtörlő kell mire tiszta lesz.

A gyári Shimano organikus nálam nem fényesedett fel városi használatban. B01s van még ebben.

[ Szerkesztve ]

(#241577) stickermajom válasza chubby2o6 (#241575) üzenetére


stickermajom
addikt

:DDD

fulton fogalommá vált a topicban. ;]

(#241578) Maximum1 válasza Fall-N (#241576) üzenetére


Maximum1
őstag

Írták már, hogy ilyenkor azt a réteget szeded le ami kell a pofáknak, letörlöd, majd megint 2-3 fékezés kell mire visszakened ami kell.
Csak akkor törlöm le ha a bringát is mosom, de akkor is csak sima ronggyal.
Évente 1x-2x kap féktisztítót.

(#241579) jjeahh válasza Maximum1 (#241578) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Outi? Szerintem aszfalton nem úgy szennyeződik a tárcsa (meg úgy általában az egész bringa), mint terepen. Gondolj bele, ha annyiszor mosnád le ősszel-télen a montit, ahányszor az outit, hogy nézne ki? Nálam legutóbbi két körön is kapott sarat a fék is rendesen.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#241580) chubby2o6 válasza stickermajom (#241577) üzenetére


chubby2o6
senior tag

És az spd még ezután jön... :D
Az Úr legyen irgalmas hozzánk :DD

(#241581) MPowerPH válasza Maximum1 (#241578) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igy van. Bar mosas utan en is mindig attorlom alkohollal, mert barmi nemu zsirosabb apolo, vagy nem oda valo tisztito rakerulhet.

Utana meg kell dolgozni oket ujra, mert az elso par fekezeskor nem lesz tapadas.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#241582) Angie™ válasza chubby2o6 (#241575) üzenetére


Angie™
addikt

Engem is majdnem belefújt a Dunába a szél a szigeten 😅

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#241583) chubby2o6 válasza Angie™ (#241582) üzenetére


chubby2o6
senior tag

És? Gyenge vagy vízibicikliből? :DD

(#241584) Hasaggymeg válasza jjeahh (#241572) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem könnyűek vagytok mind2en (60kg vaságyastól ;]) ezért nem tudjátok lekoptatni az üvegesedést, vagy a tárcsapiszkot...kell egy 20kg-os hátizsákkal ereszkedés féktisztításnak nektek. :DDD Én a nagy langaléta csontjaimat mikor lefékezem 50-ről nullára ott minden lekopik. :D Lejtőzős KOMjait nézve, Zoliwrc meg ráadásul nem is fékez lefelé. :o

chubby206...nézd meg mai PR-jeimet a hídon.😎(Köszönöm Jézus a hátszelet🙏...ami még így sem volt elég semmire.🤭)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241585) Maximum1 válasza jjeahh (#241579) üzenetére


Maximum1
őstag

Monti koszosan a szép/nekem/, most is az :P , az outi az ragyog, nyilván ha extrán saras lesz akkor mosás, ahogy írtam.

[ Szerkesztve ]

(#241586) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#241584) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Miaza PR? :D

(#241587) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Allvanyon hogy allitjatok a valtot? SAG pozicio kell a Sram szerint a pozicionalashoz, de ugye allvanyon ez nehez ugy.

Don't Tread On Me

(#241588) fulton válasza stickermajom (#241577) üzenetére


fulton
addikt

****meg :D voltam egy útra. Felfele mennyei csend(garmin es menetzajból ítélve többségiben hátszelem volt <3 ) De mikor Elindultam vissza be*tam... szembeszél de sajna felerősödött estére. Amilyen szép időnek indult pedig..na mondom ebben a mesés időben "visszaballagok" kicsit elidőztem aztán rám is esteledett, de visszafele trágya volt...azt nem élveztem :DDD q.a.
Viszont öhöm :D Az eddigi legjob köridőm! utazómban tolva [kép]
Természetesen odaútban :D de elértem amit kitűztem végre.

Na..es persze az árny oldal vissza majdnem azonos útvonal csak több falus város. [kép] tuti h nem 15km/h volt szembe...több.

Megj: (mindkettönél pulzus 155 átlag)

[ Szerkesztve ]

(#241589) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#241584) üzenetére


andrisbandi
őstag

#217146

A tuningnak szánt nem gyári tárcsák sem szerencsések.
Nem véletlen a gyári betét és tárcsa ajánlás, a fönti linken részletezve van.

A lényeg tárcsa kivágásoknál;
- méretük és pozíciójuk szabályozza a fékerőt, borotválja a fékpofát ideális állapotba.

Nyilván aki akar tuningol... :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#241590) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#241584) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Magura tarcsakkal a Magura betetek nekem is neha kifenyesedtek, de igazabol a fekeron nem nagyon vettem eszre.
A Galfer -ekkel viszont nincs ilyen gond, eddig, pedig mar egy bikepark is bennuk van. A kisebb erintkezo felulet a sok kivagas miatt erezheto, de ugyan ugy megallok mindenhol, csak a fekkarral jobban tudok jatszni. A beteteket biztos enni fogja a tarcsa, cserebe lehet, hogy a feluletuk is szebben fog tisztulni.

Es meg nem egettem meg a tarcsakat. A Magurak a szaraknal lilasak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#241591) fulton válasza chubby2o6 (#241575) üzenetére


fulton
addikt

hátszélben a vezényszó: "szevasztok outisoook" tartsátok észben :D

(#241592) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#241586) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pörszönöl rekörd, vagyis mikor jól legyőzöd...saját magad. :DDD

andrisbandi...lassan tényleg olyan mintha csak trollkodnék mikor azt mondom, hogy nem értem a Shimi tárcsa+gyantás betét körüli mizériát. :F Ugyanakkor a felhasználási, fékezési szokások, fékezendő súly stb. is biztos sokat nyomnak a latban, de tekerek Erdélyben is most már évente 1-2 hetet, és adok neki a hosszabb aszfaltos meredeken is [link] ahol aztán lehet tárcsát égetni, és lila is a végén, mégis mindig elég volt...eddig. :F Mondjuk nem szoktam folyamatosan fékezni sehol, meghúzom picit ha túl sok (65-70km/h körüli) , elengedem, kanyarok előtt megtépem és így...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#241593) fulton válasza chubby2o6 (#241575) üzenetére


fulton
addikt

ha már köszönös, itt "nálunk" forog rajtam kívül még 5-6 emberke ezek ilyen brancsnak tünnek, együtt is tekernek meg külön is... mind outis.Szerintem már mindel találkoztam de egyik sem köszönt vissza. A legjobb az volt mikor mellette mentem el, mert éppen félre állt, köszönök, és néz rám mint a borjú. De a pálmát a kiscsaj viszi egyetlen lányként tolja itt outis szintén, aki még a fejét is elfordította mikor jött szembe velem a kerékpárúton, mellém érve hogy kifejezze ő bizony nem akar köszönni, nézte a szántóföldet :D hát agyam eldobom komolyan..milyen emberek vannak. (de biztos haragszanak rám a kom idők miatt le lettek nyomva ;] )

kontra: elmentem a bükkbe, teljesen más kerékpáros kúlturával találkoztam. Vérprofnak tűnő outisok előre köszöntek, intettek, kivétel nélkül. Még a lányok is előre köszöntek szintén outisok. Én meg a kis csepelemmel. :) ilyen különbségek vannak. Nem foglalkozok vele, de érdekes észrevétel.
De pl nyíregyre érve is akikkel ott találkozok szintén outisok, mind köszönnek, még valakivel szót is váltottunk miközben leelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#241594) chubby2o6 válasza fulton (#241593) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én nem nagyon értem ezt a köszön-nem köszön dolgot. Jó, mondjuk itt nagyvárosban más, lehet, ha olyan helyeken tekernék rendszeresen, én is köszöngetnék a szembejövőknek, de itt eszembe sem jut. Ha autóval vagyok, akkor sem integetek a többi autósnak, meg gondolom a buszra sem hangos "Jó napot!"-al szállnak fel az utasok. Nem fogok ráköszönni senkire csak azért, mert aznap ő is a bringát választotta közlekedési eszközének, és másoktól sem várom el.
Egyszer olyan helyen jártam épp, ahol a vonatsíneken kellett átcipelni a bringát, jött szembe egy srác meg egy lány, pont egyszerre emeltük át a bringákat, na akkor pl. köszöntünk, de kb. biztos vagyok benne, hogy ha pár perccel hamarabb érek oda, és még a sínek előtt találkozok velük az úton, egyikőnk sem köszönt volna a másikra.

(#241595) szimpláncsak válasza fulton (#241593) üzenetére


szimpláncsak
tag

Pedig nekem sem szoktak mind köszönni, főleg a csajok nem :DDD .Pedig sisakban, szemüvegben még a rusnya pofám sem látszik annyira :DDD .

Az egyik helyi csapatot elég sokan utálják itt a környéken a bekèpzelt tagjaik maitt. Úgy tesznek mintha legalábbis a Jumbo-Visma lennének.

chubby2o6: Ilyen téren én is paraszt vagyok,mert aki melóba teker stb. annak nem szoktam bólintani, de akin látszik, hogy hobbiból teker annak szoktam városon belül is. De ha jön szembe valaki a Bükkben azoknak is szoktam. Aztán van, hogy megbánom,mert későn veszem észre, hogy e-bike-os :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#241596) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#241592) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ja...Nem tudom megnézni, nincs Stravám. Az majd csak akkor lesz, ha esetleg veszek egy villanybringát. De nem fogom a ride-ot átállítani e-bike-ra, viszont levadászom az összes analógos KOM-ját.
Gondoltam, szólok előre.
:DD :DD :DD

(#241597) szimpláncsak válasza chubby2o6 (#241596) üzenetére


szimpláncsak
tag

Ha nincs stravad, hogy osztod meg facebookon, hogy mennyit tekertél? :Y ;]

(#241598) chubby2o6 válasza szimpláncsak (#241597) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Felhívok mindenkit, és úgy :DDD
Nem mondom, hogy nincs fészbúkom, mert van, de előfordul, hogy hónapokig be sem lépek. :D

(#241599) fulton válasza chubby2o6 (#241594) üzenetére


fulton
addikt

érthető persze, ahol sokan tekernének ott sztem "fárasztó" is lehet a köszöngetés. Én itt szoktam mivel kevesen vagyunk meg aztán nem nagy kunszt Meg ha rámköszönnek trekingről mindig viszonzom (sisak nélkülieknek nem köszönök (max ha rámköszönnek), "beképzeltes" vagyok :DDD ) . A gyerekek azok állandóan köszöngetnek meg integetnek és figyelnek:D
De kaptam már a buszra váró lánytól olyat is:" de jó segged van" :DDD hát nah ez szabolcs :D

[ Szerkesztve ]

(#241600) chubby2o6 válasza szimpláncsak (#241595) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Látod, ez az. Már sok-sok éve visszatérő téma a nemköszönés, aztán kiderül, hogy bringás társadalom is ugyanolyan megosztott és kirekesztő, mint a társadalmak általában :D . "Ennek nem köszönök, mert outis paraszt, ússem köszön vissza, annak nem köszönök, mert csak munkába megy, amannak azért nem, mert sportol ugyan, de milyenmá a bringája, amaz meg ebike-os, nehogymá", és akkor a csepelestalpközéppeltekerős muglikról még nem is esett szó ;] .
Én egyébként már a lépcsőházban is max. akkor köszönök, ha rámköszönnek. Nem adom meg azt az élvezetet senkinek, hogy ne köszönhessen vissza :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.