Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

Én egy picit drágállom, ha kerek 100 lenne, szerintem jobb ajánlat lenne. De a külső az nagyon szép :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) Doki42


Doki42
őstag

Jól néz ki. Tartósságra leszek kiváncsi. A régi redmik hamar vacakoltak.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#3) gaben1000


gaben1000
tag

Sziasztok!
Lehet picit korai még, de melyik telefont ajánlanátok?
Ez, a 12 pro 5G, vagy a Samsung A54 5G?
A jack miatt a redmik felé hajlanék, de nem tudom, ez a reklám dolog mennyire zavaró. Illetve az a fő szempont, hogy 3 év múlva is működjön még

(#4) kbyte1024 válasza gaben1000 (#3) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nekem A54 van. Azt inkább ne szerintem. A 12pro a jó választás.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) gaben1000 válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


gaben1000
tag

Miért, mi a fő indokod? :)

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az utolsó mondat egy részével nem teljesen értek egyet:
"viszont ha a 10-es szériás vagy régebbi modellről indulva keres valami újat, akkor érdemes a Note 13 5G-re vetni egy pillantást," -- a 10-es szériáról még pont nem éri meg váltani erre, majd esetleg a PRO változatok valamelyikére.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) noisia válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


noisia
aktív tag

És mi nem tetszik az A54-ben?
Számomra majdnem tökéletes készülék.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#8) kbyte1024 válasza gaben1000 (#5) üzenetére


kbyte1024
addikt

Térerő kritikán aluli.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#9) kbyte1024 válasza noisia (#7) üzenetére


kbyte1024
addikt

Van itthon pár telom. Az A54-be valami borzalom gyenge a térerő. Még Poco F5 - be ugyanazzal a karikkal(digi,vodat, Telekom) semmi baj nincs. Xiaomi redmi note 10s szintén semmi gond.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10) gaben1000


gaben1000
tag

Mondjuk az sem egy utolsó szempont. Bár ilyen térerő problémát még nem olvastam senkinél

(#11) Farkas82 válasza gaben1000 (#10) üzenetére


Farkas82
tag

Konkrétan az a 54-ről nem olvastam, de bármelyik exinosos samsung alatt a rosz térerő körül pörög a fél fórum. Salyát tapasztalat, hogy ahol a mate 10 pron stabil 4g volt, ott az exis s22 csak 3g volt, néha egy pillanatra felvillant a 4g,majd megint leesett róla.

[ Szerkesztve ]

(#12) this is life válasza gaben1000 (#3) üzenetére


this is life
Ármester

A note 12 pro 5G válaszd, ebből a trióból az a legkiegyensúlyozottabb telefon hw oldalról nézve. Viszont ha a sw up to date erősebben nyom a latba akkor a samu a54-et választanám. A céges telefon A54, a saját 11lite5GNE, oly nagy különbség nincs köztük, mindegyiknek meg van a saját hülyesége.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Huhh, ez gyorsan jött tesztre. :D

Na olvasom is.

RN 12 Pro 5G van családban, az egy kellemes és nagyon jó cucc lett, erre is kíváncsi vagyok.

Szerk:

Nos a hardveres részig jutva, aki még tud vegyen 12 Pro 5G-t, azért a Dimensity 1080 bőven kraftosabb, mint ez a 810-es átnevezés. :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) noisia válasza kbyte1024 (#9) üzenetére


noisia
aktív tag

Jaaa értem. Hát nemtom, nekem majdnem mindenhol van wifi, ahol meg nincs, ott meg megy a net, lehet telefonálni. Senki nem panaszkodott még, hogy nem hall rendesen. Bár nyílván ha ezzel vannak tele a fórunok, akkor ez egy valós probléma lehet. De akkor én makker vagyok, mert még sosem volt problémám :) ... céges teló, ingyen volt

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#15) User64476


User64476
őstag

A Redmi nem a budget vonal kéne legyen? Mennyibe fognak kerülni a Xiaomi telefonok? 4-500e?

(#16) Graphics válasza User64476 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az feltűnt, hogy elég jelentősen drágultak az új mobilok úgy 2020 óta? :D

A budget ma már nem az, ami akkor volt...

Még ha az emberek fejében létezik is egy elgondolás, hogy olcsónak kell lennie, mert csak...

A Xiaomi - Poco - Redmi vonalon már nincs igazán budget kategória, oda más gyártók léptek be, ha valaki a 30 ezres mobilokat keresni, nos nincs... 5-7 éve lehet volt, amikor még Redmi 4A-k voltak...

Csak eltelt pár éve... :) Az indiai piacon van pár olcsóbb mobiljuk, de nincs 30-40ezres cucc nagyon.

Mit értesz budget alatt, itt inkább ez a kérdés.?

Középkategória alja 90 ezertől indul. Ez alatt van még a Redmi 12/13-as vonal, ha az a budget, akkor az annyi.

Redmi 12 : 60 ezer.
Tehát korrekt azt mondani, hogy a budget szerepét a sima Redmi vállalta magára ( a Poco testvéreivel együtt)

Ez alatt nincs értelmes ajánlat.

Xiaomi telefonok árai pedig mindig kiderülnek a tesztekből, de Xiaomi 13 ennyiről indított. [link] Egy ideje igen 300-től indulnak a csúcstelefonok, sőt már inkább felette.

( És igen, ha megnézed akár egy S24 topicját, van bőven, aki ennyit ad egy telefonért. A piac abba az irányba mozdult, hogy lehet ritkábban cserélnek az emberek telefont)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Pug válasza User64476 (#15) üzenetére


Pug
veterán

Úgy érzem, hogy a 120K és az 500K között még azért van egy pár lépcső ;)

(#18) Rusher4587


Rusher4587
tag

Sziasztok! Sürgős lett a telefon vásárlás a családban, 13 Pro 5G modellt várjuk nagyon, lesz arról teszt a közeljövőben? :B

Si vis pacem, para bellum!

(#19) janeszgol válasza gaben1000 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Legyen inkább a Galaxy A34. Abban Mediatek van. Nincs gond a térerővel (nálam cégesként üzemel egy 8/256GB kiszerelésben).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Tschubi


Tschubi
tag

Még tavaly december elején vettem meg a RN 12 Pro-t. Kicsit hezitáltam várjak-e a 13-as széria megjelenéséig, de olvasva ezt a tesztet egyáltalán nem bántam meg. Ezen teszt alanya árban szinte ugyan az, de legalább gyengébb is sok mindenben a 12 Pro-nál. Pl. hw, kamera, töltés, hangszóró. Ja, és azon már 14-es android van. Biztos erre is megérkezik hamarosan, de így nem lesz előnyben a frissitéseknél sem. Leginkább a hw részt nem értem, miért több, mint 2 éves procit raktak bele. Amiben ez jobb, hogy van benne FM rádió, kisebb, könnyebb. Ezek alapján a tetszett plecsnit én nem értem.

A teszthez: ha ebben ugyan az a kijelző van, mint a tavalyiban, akkor miért vannak jelentős eltérések a fehér fényerő értékeknél? Melyik az igaz?

[ Szerkesztve ]

(#21) Graphics válasza Tschubi (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Más beszállító.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) kbyte1024 válasza Graphics (#21) üzenetére


kbyte1024
addikt

Igen ez is igaz, de a többiben jogos a felvetése a forumtarsnak :K konkrét a majdnem mindenben rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#23) Tschubi válasza Graphics (#21) üzenetére


Tschubi
tag

Ok. Köszi. Akkor ezek szerint mégsem ugyan az.

(#24) Tschubi válasza kbyte1024 (#22) üzenetére


Tschubi
tag

Tegyük hozzá, hogy az enyém a Pro model, és az, még ha tavalyi is, jogosan jobb. Csak akkor ennek az ára kicsit magas.
Ha a tavalyi sima 12-eshez hasonlítjuk, azért annál némileg előnyben van tudásban.

(#25) kbyte1024 válasza Tschubi (#24) üzenetére


kbyte1024
addikt

Kicsit?? Nem kicsit :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#26) Tschubi válasza kbyte1024 (#25) üzenetére


Tschubi
tag

Tudja fene, én maradnék a kicsinél. A sima 12-esnek is ennyi volt az induló ára. Jó eséllyel ennek is megy majd lejjebb. 80-90 eFt környékén azért ez már jó vétel lesz. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#27) User64476 válasza Graphics (#16) üzenetére


User64476
őstag

Fel fel, csak nem értem miért nem az az általános reakció, hogy ott rohadjon rájuk, erősen elpofátlanodotak az utóbbi időben. Egyébként valóban vannak még budget ajánlataik is, csak mindig felszalad a szemöldököm egy 120+ezres Redmi láttán.

(#28) Voloka válasza Farkas82 (#11) üzenetére


Voloka
tag

Ki az a Salya, akinek a tapasztalatát emlegeted?
Miért nem a saját tapasztalatodról írsz? :W

(#29) cs.zs. válasza Graphics (#16) üzenetére


cs.zs.
addikt

2020 óta megdrágultak a telefonok?
2020 óta mi NEM drágult meg? :R
Ez van, ezt kell szeretnünk :(

A fejlődés ugyanakkor erős. 2021 őszi Redmi 9T (van most a kezemben), 4/64 GB, 70.000 Ft környéke, 6000mAh akku, 18W töltés
(4G, és van NFC - bár nekünk épp nem kell)

2023 év végén ugyanebből az árból Note 12S-t vettünk, 8/256 memóriával (NFC nélkül, 4G), 5000mAh akku, 33W töltés
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Nyilván az újdonságból is lesz ilyen olcsósított 4G-s verzió, kiváncsian várom, avagy várják jó sokan.

Olcsó telefont keresőknek a 12S szerintem is egy jó alternatíva.
A frissítések meg, hát kinek mennyi kell, itt rövidebb, ezért olcsóbb a cucc.
Mindenki el tudja dönteni, hogy az neki úgy jó-e.

...

(#30) batai15


batai15
félisten

megvárom még a ultra pro nonplus verziót hátha azzal normálisan fognak majd foglalkozni.

(#31) Graphics válasza cs.zs. (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sokkal jobb ajánlatok vannak most ugyanannyiért szerintem is.

Mi RN12 Pro 5G-t vettünk 100-ert, 8/256-os. Szerintem nagyon jó cucc.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) juve600 válasza Graphics (#31) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#33) IQfályter


IQfályter
tag

Nagyon beragadt valami a Xiaomi-nál azokkal a 2MP- es makró kamerákkal. Szörnyű :W

(#34) Graphics válasza IQfályter (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kína, QR kódos fizetés.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) cs.zs. válasza IQfályter (#33) üzenetére


cs.zs.
addikt

nem konkrétan a Xiaominál, hanem úgy kb az összes "kínai" telefonnál

...

(#36) IQfályter válasza Graphics (#34) üzenetére


IQfályter
tag

Az maradjon Kínában a belpiacos telefonokban de mi mit kezdjünk vele? Mikor az RN 10 Pro- ban már 5MP -es volt!

(#37) Graphics válasza IQfályter (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Engem egy kamera érdekel, a főkamera. A több hidegen hagy.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) IQfályter válasza Graphics (#37) üzenetére


IQfályter
tag

Nem vagyunk egyformák :) :R

(#39) Graphics válasza IQfályter (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha minden földi jót megkapnál 120-ért, ki venné a drága készülékeket..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) IQfályter válasza Graphics (#39) üzenetére


IQfályter
tag

De legalább a Pro meg a Pro+ verzióba rakhattak volna 5 vagy ne adj isten 8MP- es makrót. Teljesen abbamaradt ez a vonal :O

(#41) borix válasza User64476 (#27) üzenetére


borix
őstag

Ezek a készülékek túátazottak.

Galaxy A34 5G 128GB 6GB 110k
Redmi Note 12 Pro 5G 128GB 6GB 100k
A Motorola is viszi el a vásárlókat a jó árazásaival.

(#42) User64476 válasza borix (#41) üzenetére


User64476
őstag

Így van a G72 egész vállalható, és annyiért valóban jó ajánlat.

(#43) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Rengeteg pixel, a végeredménye pedig 8 ... legalábbis aki fekvő állapotba fotóz mivel úgy kellene ha nem instára megy :) FHD videó és ennyi? Hát a Pixel 4-esem még mindig többet ér ezeknél.... :C

[ Szerkesztve ]

(#44) troller


troller
senior tag

A Redmi Note 10 pro-ban volt először 108 megapixeles kamera ezen a vonalon.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#45) d.janos válasza roli543 (#1) üzenetére


d.janos
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#46) d.janos


d.janos
csendes tag

Ez a modell erősebb a Redmi Note 11 Pro 5G-nél?

(#47) cs.zs. válasza d.janos (#46) üzenetére


cs.zs.
addikt

Illene neki erősebbnek lennie. Ha nem a nyers erőben (Antutu pontokban), akkor valami másban lesz előny. Fejlődés mindig van, csak kérdés hogy miben, érint-e az téged, vagy nem.

...

(#48) Graphics válasza d.janos (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Snap 695nêl?

Igen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) d.janos válasza cs.zs. (#47) üzenetére


d.janos
csendes tag

Igazából nem feltétlenül a hardver legyen sokkal jobb, hanem szoftveresen. Mert ez a 11 pro ugyanolyan 💩, mint a 10-es széria szoftveresen. Akadozik, belaggol, képernyő frissítési problémák, lassulás, idegesítő gyári szoftver hibák (pl. távirányító) stb. stb.. Csak tartok tőle, hogy ugyanazokkal a hibákkal fogok találkozni, mivel ugyanaz a szoftver/muiu. Pedig a Poco modellek olyan gördülékenyek hetek után is.

(#50) kbyte1024 válasza d.janos (#49) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát poco-t kell venni. Ezekből max a pro+ modellek érnek valamit.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.