Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234301) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#234293) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez nekem is nagy fájdalmam, vagyis a kerékpáros nadrágok kizárólag betétesek, leginkább ki sem szedhető betéttel. :U

#234299
stickermajom...így az ifjú padavan hamar túllép majd mesterén. ;] (anya határtalan bánatára :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234302) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#234301) üzenetére


andrisbandi
őstag

ENDURA HUMMVEE SHORT
- Kivehető a betétes bugyija.
Jófajta.
A régebbi van, valamit már újithattak. Az itteni bringaboltba sikerült hozatni cafetériára, úgy megérte.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#234303) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#234302) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kizárólag cicanadrágokban járok. :o :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234304) 6030D válasza Hasaggymeg (#234303) üzenetére


6030D
Ármester

mamil

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#234305) Hasaggymeg válasza 6030D (#234304) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy-úgy! ;]...hónapok kellettek míg rávettem magam, azóta mindenhova abban járok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234306) 6030D válasza Hasaggymeg (#234305) üzenetére


6030D
Ármester

Esküvőn először összesúgnak mögötted, de ne foglalkozz velük. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#234307) Alg válasza Hasaggymeg (#234301) üzenetére


Alg
veterán

Teli, betet nelkuli, markas, akcios, mamil- kompatibilis:
[link]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#234308) stickermajom válasza Hasaggymeg (#234301) üzenetére


stickermajom
addikt

Már ügyesebb nálam.. És többet is teker. :D

(#234309) .mf


.mf
veterán

Tegnap a városi lótifuti régimontival feltekertem Prédire, reméltem tudom majd idén is a Geminida csillaghullást fotózni (nem), majd délelőtt Prédiről vissza haza. Tavallyal ellentétben hiába nem volt hó, azért így sem volt meleg, na.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#234310) chubby2o6 válasza ZolkoW (#234277) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ez [link] kantáros, betét nélküli, és itt még mindig elég jó áron van. (Fulton kolléga jóval drágábban vette, talán 25e? )
Elöl van cipzárja is, szal pisálni is könnyű benne :DDD . Féltem a kantáros gatyától, de kényelmes, szeretem.

(#234311) chubby2o6 válasza RexpecT (#234292) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ugye nem a 20"-os kerékhez valót vetted? Mert csak az 13e, a nagyobb kerékhez való 17e körül van, de ezt már én is csak később vettem észre.

(#234312) bardi válasza szkink (#234261) üzenetére


bardi
aktív tag

Ez vajon a terepet is bírná? Talán védené a dropper becsúszóját.
Másik opció ez lenne, ez biztos jobban véd, vagy egy ilyen.

'92 Honda VFR 750

(#234313) chubby2o6 válasza Alg (#234247) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Jó pénzért én is feltöltöm ennek a tervrajzát:
:DDD

(#234314) Ringman


Ringman
nagyúr

Hollowtech ii és/vagy külső fogazású centerlock anyahoz mi a minimális minőség, ami otthonra megfelelő?

volt egy Lidl crivit szerszámpack de az nagyon gyenge, olyan rossz a meretpontossag hogy elnyalom vele az alu anyát. Ez pl jó? [link]

(#234315) RexpecT válasza chubby2o6 (#234311) üzenetére


RexpecT
addikt

Erre figyeltem, a nagyobbikat vettem :).

(#234316) chubby2o6 válasza RexpecT (#234315) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Oké, akkor megnyugodtam :D :)

(#234317) ivana válasza Ringman (#234314) üzenetére


ivana
Ármester

Az Icetoolz használható szokott lenni, nyilván nem egy park tool.

(#234318) Hasaggymeg válasza Alg (#234307) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez marha drága. :Y

#234314Ringman... enyém nem volt jó, muszáj volt ilyent vennem. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234319) Runner_fxr válasza Ringman (#234314) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én ezt ajánlom, nem egy elérhetetlen összeg.

(#234320) Gaben92


Gaben92
őstag

DPD sz.pjon le egy taliga aprómajmot... :(((

November 28-án adtam le egy rendelést Bike24-en és valami miatt a szokásos DHL helyett most DPD-vel küldték. Leghosszabb DHL-es szállítás 6 munkanap volt, de néha még 3 alatt is megoldották. A DPD-nek 8 munkanap alatt sikerült lehozni kemény 470km távot (Kesslesdorf-Melle)...

Viszonyításképpen leadtam tegnap délben egy másik rendelést egy holland boltban kerekekre, azt a UPS hozza és már utazott ~800km-t Eindhoven és Koppenhága között...

Halál komolyan van egy olyan érzésem, hogy hamarabb fogom megkapni a kerekeket amiket 9 nappal később rendeltem... Katasztrófa ez a DPD...

Más, hogy ON is legyek:

Schwalbe Ice Spiker Pro Performance-t próbált már valaki tubelessként használni? Hallottam, hogy ezeket a szögesek néha nem akarnak a helyükre pattanni, aztán filózok, hogy vegyek-e belsőt a biztonság kedvéért (ha esetleg megérkezik a csomag mielőtt véget ér a tél.)

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#234321) Ringman válasza Runner_fxr (#234319) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, árban nem vészes (a centerlockhoz 40 Nm-t meg úgysem kell kicentizni)
külső fogazású centerlockhoz kell elsősorban, gondolom a markolat nem annyira vastag, hogy útban lenne a féktárcsának - a park toolnál biztos ezt is figyelembe vették.

#234318 Hasaggymeg egy ilyen shimano-klón van a lidis dobozban, de nagyon gyenge eresztés, sőt gyakorlatilag káros.

#234317 ivana
köszi neked is.

(#234322) Hasaggymeg válasza Ringman (#234321) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én pont ezt vettem, innen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234323) Runner_fxr válasza Ringman (#234321) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Érzéssel kell azért meghúzni, mert túl lehet húzni, de ide nem létszükség a nyomatékkulcs. Ez a szerszám meg elég stabil. A markolata egy vékony gumi bevonat, ezt használom évek óta, semmi gond nincs vele.

(#234324) Lacerta válasza Ringman (#234314) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én filléres alisat vettem, és teljesen jól működik. Kemény eloxált alu, nem hagy nyomot.
Méretpontos is.
Évente kb. 1x kell ( nekem ), szerintem életem végéig jó lesz.
Csak a csőfogó olcsóbb opció nála, de az tényleg nyomot hagy az anyán, még ha vastagon körbetekerem újságpapírral is. :)

(#234325) Ringman válasza Runner_fxr (#234323) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, ezt fogom végül megrendelni, a féktárcsa-csere amúgy is ráér.

(#234326) ivana válasza Hasaggymeg (#234318) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem ilyen imbuszos van, mi volt vele a gond? Nálam működött rendesen.

(#234327) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#234322) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem is ilyen van, bőven jó. Nyomatékra ugyan nem lehet húzni vele, de középcsapágynál nem igazán számít.

(#234328) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#234327) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...ezen gondolkodok én is amióta csak írtam, de most eszembe jutott. :) A kívül recézett tárcsarögzítő csavar annyira vékony, hogy ez a szemből rámenő kulcs nem igazán tud megkapaszkodni rajta, vagyis a tárcsának nekinyomva is lefordul róla még mielőtt megtudnád húzni. Ha ezt az IceToolz kulcsot figyelmesen megnézed látszik, hogy kissé le vannak csapva a nútok végei, kell neki legalább 4-5 mm ahhoz, hogy megkapaszkodjon...na annyi nincs az a tárcsarögzítő csavar. :( ...pedig anno pont azért vettem mert kicsi és mindentudónak tűnt (rajta a Shimi féle hajtókar műanyag rögzítőcsavar kulcsa is) :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234329) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#234328) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem hatcsavaros a féktárcsám, szóval csak a középcsapihoz kell. Mondjuk azt nem nagyon látom a leírásban, hogy ez az IceToolz CL féktárcsához is jó, csak a HT-II bottom bracket-et említi.

(#234330) jjeahh válasza Hasaggymeg (#234328) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az a vékony tárcsarögzítő csavar egy rémálom, ha olyan van a bringán, szerintem érdemes kb. azonnal lecserélni. Egy haveromén is olyan volt, nem tudtam leszedni, ezért elvittük egy szervizbe, ahol 5 különböző szerszámmal próbálta 3 ember szétszedni, nagyon nehezen sikerült.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#234331) parandroid válasza Gaben92 (#234320) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ez megnyugtatat, DPD felénk (DE) is a legalja. Már gyomoridegem van, ha látom, hogy ők hoznak valamit. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#234332) szkink válasza bardi (#234312) üzenetére


szkink
aktív tag

Szerintem amilyen terepre én viszem a Gravellal azt tuti bírni fogja,ha neked hasonló bringád van mint az általad linkelt képeken akkor arra a célra én inkább azt venném,és az elsőre szavaznék.

(#234333) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Bicycle Bottom Bracket | Installation Remover | Bottom Bracket Tool | Bb30  Bottom Bracket - Aliexpress
~2e Ft
Ali
"Pár évente egyszeri használatra" ilyet vettem, hátha kell majd egyszer a tartalék CL tárcsás kerékszetthez. Csak a méretet ellenőriztem, f4szán illeszkedik, jónak néz ki. Valami alu lehet, mert túl könnyű, szóval komoly használatra nem való.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#234334) bardi válasza ivana (#234326) üzenetére


bardi
aktív tag

Átütős keréknél a centerlockos anyához nem férsz hozzá, mert a tengelyen ül fel, én is megszívtam. Ha jól emlékszem az első keréknél még le tudtam szendi vele, de a hátsónál nem. Szerencsére azóta 6 csavaros kerékszettem van.

szkink: Olyasmi inkább, mint a képen látható, össztelós trail bringa.

'92 Honda VFR 750

(#234335) szkink válasza bardi (#234334) üzenetére


szkink
aktív tag

Akkor ahogy írtam,inkább az általad linket sárvédők a javasoltak.

(#234336) .mf válasza Gaben92 (#234320) üzenetére


.mf
veterán

Ugyan már, ez kanyarban sincs az Express One-hoz képest, na az az igazi legalja...
Rendeltem pár dolgot alin, volt egy akciójuk, hogy több dolgot együtt egy csomagban 15 nap alatt kihoznak. Sajnos az Express One volt a hazai futár. Egyik nap 7:53-kor küldtek emailt, hogy aznap délelőtt hozzák - nem voltam már otthon, nem tudtam átvenni. Másnap 10:43-kor küldenek emailt, hogy 11:16-kor próbálják meg újra és utoljára kézbesíteni, én ezt az emailt nem is láttam, csak abból értesültem, hogy a futár 11:03-kor hív, hogy pár perc múlva ott van. Mondtam, hogy pár perc alatt nem tudok otthon lenni - azt mondta, hogy 15 és 16h között megpróbál megint erre jönni, addig szervezzek valakit, aki át tudja venni. Nem telefonált, 16:15~16:30 körül felhívtam, hogy várható-e még. Mondta, hogy már nem fért bele, hívjam az ügyfélszolgálatot. Ügyfélszolgálat már nem vette fel, mert csak 16:30-ig volt. Másnap nyitáskor felhívtam őket: too late, már előző este visszaküldték a csomagot. Első értesítéstől számított 36 óra alatt már vissza is küldték.
Rendelhettem mindent újra vagy vehettem meg helyben, mert már nem volt idő kivárni, egy pár dolognál még máig nem kaptam meg a refundot.
Szóval ehhez képest az, hogy 6 nap helyett 8 nap, ez legyen a legnagyobb gondod...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#234337) Hasaggymeg válasza jjeahh (#234330) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valamiért úgy emléxem, hogy a 15mm-es átütővel csak ilyen centerlock használható, másik közepén nem megy át...meglehet tévedek, de így saccra sem hiszem átmegy a belső körmösön a 15mm-es. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234338) szkink válasza .mf (#234336) üzenetére


szkink
aktív tag

Melyik tökéletes?Egyik sem!Mindre lehet mondani negatívumot.Alis csomagot mi már jó ideje úgy kapjuk,hogy jövünk haza a melóból és a lábtörlő alatt van (e-mail,telefon,sms,)semmi nem jön,csak a púpos lábtörlő,mondjuk így reklamálni sem tudunk,mert nem tudjuk melyik hozta,igaz kamera van a liftben és lépcsőházban is (ami működik) de még nem tünt el semmi,így nem használtuk fel arra hogy ki kézbesít ilyen módon.

(#234339) szimpláncsak válasza szkink (#234338) üzenetére


szimpláncsak
tag

Múltkor rendeltem legjobb barátomnak egy zenekaros pólót külföldről. Direkt munkahelyre kértem, hogy ne kelljen értesítővel postára menni. Erre a magyar posta a nevemre szóló csomagról belerakta a munkahelyi postafiókba az értesítőt, meg sem próbálták kihozni :DDD . Ugyanúgy mehettem érte a postára.

(#234340) Khelben válasza szimpláncsak (#234339) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kevés az ember, nem tudják máshogy megoldani.

(#234341) szkink válasza szimpláncsak (#234339) üzenetére


szkink
aktív tag

Az sem rossz :DD Ha már magyar posta,a héten vártam a sárvédőt amit már linkeltem,és egy másik hobbihoz (egy bicska panelt) postán,az értesítőt (amin géppel nyomtatott cím volt) másik posta ládaba dobta az IQ bajnok postás, a másik hobbi csomagot IS más ládájába dobta a kézbesítő,még az a szerencse hogy olyan ládába dobták akivel jóban vagyunk a lépcsőházban :)) :U nem az első eset,reklamáció is volt az első ilyennél,de már nem reklamálunk,semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#234342) szimpláncsak válasza Khelben (#234340) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én ezt értem, de ők a külföldi partnertől megkapjàk a maguk részét a háztól-házig szolgáltatásèrt amit én kifizettem. Ennek ellenére mehettem érte a postára. Itt Miskolcon 9 postafiókot zártak be "ideiglenesen" , gondolhatod a maradék postán mekkora a forgalom, főleg így karácsony közeledtével. El tudtam volna tölteni azt a fél órát máshogy is :)

[ Szerkesztve ]

(#234343) Fall-N válasza chubby2o6 (#234329) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem is hat csavaros, van nyomatékkulcsom, így szögegyszerű felrakni a tárcsát. Arra kell vigyázni, hogy gyengébb minőségű agyperemnél el lehet nyalni a menetet, főleg hogy manapság mind alu. Láttam már ismerősnél olyat, amikor megkért hogy rakjam fel neki. 5 Nm-re állítottam és már körbeforgott az egyik csavar. Kapott menetrögzítőt. ;] Pedig a gyári ajánlás 6,2 Nm.

(#234344) parandroid válasza szimpláncsak (#234339) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pont a DPD-s futár szokott ilyet felénk csinálni. Otthon ülök, két kutya van, akik már a kertkapu nyikkanására zgatnak, erre egyszercsak kapom az sms-t, hogy legközelebb leszek szíves otthon lenni, mert nem tudták kézbesíteni a csomagot. Ja, ha meg se próbálja…

Máskor hagy értesítőt, hogy nem voltunk itthon, leteszi a csomagfelvevő ponton, persze nem tette, visszavitte a központba, korábbi visszaküldős tapasztalatok alapján téptem a reptér mellé a dpd logisztikai központba, ott még épp sikerült kiverni belőlük.

Nagy kedvencem még, hogy kézbesítik, kegkapom róla azértesítést, nézem a részleteket, ja, valami vadidegen névre, címre, tőlem 300 km-re. Ezt kétszer sikerült eljátszaniuk eddig.

Napi szinten rendelgetek, már vagy 10 éve, mindig csak ezekkel a szarfaszúakkal van gond, hogy szántanák be sóval még az emléküket is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#234345) fulton válasza Gaben92 (#234320) üzenetére


fulton
addikt

Nekem is lassabb a dpd spanyolból mint a gls. 4 en indították tegnap du budapestre ért talán ma vagy hétfőn hozzák. En keresem a futárt telon és egyeztetünk. Meg eddig rendben volt a kézbesítés, a gls gyorsabb volt a multkor.
Na kérem beköszöntenek a fagyok. -5 -8 fok is akár. Jövőhét végig száraz fagy. Ha nem lesz csúszókás fagyos az út, megyek majd csapatni. Kíváncsi leszek a ruhára. Lehet előkerül már a teli alá. Picit azért tartok ettől a fagytól hogy a gumik nem lesznek épp megbízhatóak. Illúzióim nincsenek, a kesztyű tuti nem lesz elég városnézős gurulgatásokra hosszabb ideig de tekerésre jó lehet továbbra is, ebben bizakodó vagyok.

Tud valaki linkelni egy táblázatot amin szerepel hogy pl -2, 3 4..stb fokban 10 20 30 km/h seb. Mekkora a hőérzet?

[ Szerkesztve ]

(#234346) andrisbandi válasza fulton (#234345) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://www.magas-tatra.info/2012/01/homerseklet-es-hoerzet.html

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#234347) Hasaggymeg válasza Fall-N (#234343) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Shimanonál 2-4, de soknak is tűnik a 6 nekem. :F

#234345
fulton...
Windchill chart a neve.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234348) fulton válasza andrisbandi (#234346) üzenetére


fulton
addikt

:R le is mentettem.
Így hogy sokat teker az ember idővel ráérez a hőmérsékletre. 1 fok valtozast is, mint egy bekalibrált belső hőmérő. volt hogy adott szakaszon ránéztem a garminra (éreztem a változást) 2 fokot mutatott, na mondom kizart 0 ra éreztem Kellett neki jo pár perc mire felvette a 0.5 fokot.
Hasaggymeg: köszi
Most nezem hogy ezek is a szelerősséghez mérik, hirtelen azt hittem hogy kerékparosra van más chart. haladva 30 km/h tempónál 0 fokban mekkora a hőérzet stb..

[ Szerkesztve ]

(#234349) Dark Archon válasza szimpláncsak (#234342) üzenetére


Dark Archon
addikt

Na, ez az igazán bosszantó a postánál. Kifizeted a szolgáltatást, és akkor még mászkálhatsz érte.

parandroid: nézd meg, hogy működik-e a csengő :) Volt nekem is olyan, hogy már csak az értesítőt láttam, a postás állítólag csengetett. Mivel van kameránk, nem volt nehéz megállapítani, hogy tényleg, csak besz@rt a csengő. S a kutyák is bealhatnak :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#234350) fulton válasza Dark Archon (#234349) üzenetére


fulton
addikt

Olyan mar nekem is volt hogy azt az értesítést kaptam nem volt elerhetò a címzett sikertelen.. kamerán visszanézve meg sehol sem volt a futár. Van h aznapra nem fér bele es lehuzzák.
De olyan is volt hogy tenyleg nem volt otthon senki, szoltam a futárnak csak szepen ejtse be a kapun belülre (bejárati kapunál van egy kis tető resz) kameran lekővettem es kész.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.