Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#233351) Hasaggymeg válasza Toobee (#233350) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem neked van ilyen Trifox (vagy hasonló) integrált kormányod? :F Meg vagy elégedve vele?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#233352) andrisbandi válasza stickermajom (#233346) üzenetére


andrisbandi
őstag


Az olcsóbb Euróra várni nem tűnik célszerűnek.
Mert olyat is hallani....
Realitás a 400-asra van talán, 3e Eurónál az 60e Ft.... elvileg, ha nem drágul közben a vas, a száll, stb.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#233353) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#233348) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem jó, vedd meg, vedd meg, vedd meg ;] .
Viccen kívül, minőségre még talán jó is lehet, de a nem-állíthatóság engem elriaszt.

(#233354) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

A 11-es KMC patentszemmel én is szoptam egy jót :DDD. A 9-es simán összement kézzel is, ezt csak a pedált taposva sikerült, csak hát ahhoz le kell venni az állványról a bringát, aztán meg vissza :((.
Asszem, ezzel nem leszünk haverok, szal nézek valami mást helyette.

Találtam is [link] , és szállítással együtt csak tíz rugó, király, kétszer ennyiért már nem is olyan rossz komplett láncot lehet venni :C :W

[ Szerkesztve ]

(#233355) stickermajom válasza Hasaggymeg (#233348) üzenetére


stickermajom
addikt

Veszélyes ez a Black Friday így hogy ma jött fizu is. :DDD

(#233356) andrisbandi válasza chubby2o6 (#233354) üzenetére


andrisbandi
őstag

Szerk.
Az árakat nem kell nézni, csak megveszed ami tetszik ... ha jól értem a tanácsokat :DDD

Connex link
Connex Link chain lock - a Connex láncok esetében

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#233357) Zanik


Zanik
addikt

Bikefun által forgalmazott cuccok elég jól le vannak ma árazva. Érdemes pl. Northwave cuccokra ránézni ebike.hu-n. Mezek, nadrágok, cipők.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#233358) erh75


erh75
tag

Tudna nekem segíteni valaki abban hogy ETRTO 47x584 külső gumiba vehetek-e ilyen belsőt: ETRTO méret:50-584, 52-584, 54-584, 57-584, 60-584

(#233359) Ringman válasza chubby2o6 (#233354) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem egyszerűbb egy patentszem fogót venni?

nekem a kmc 10sebissel nem volt gond, de a connex link tényleg jó, különösen ha más színűt veszel, úgy könnyű megtalálni.

dekában a sajátmárkás lánc az kmc szokott lenni.

(#233360) vallas válasza stickermajom (#233355) üzenetére


vallas
senior tag

Én behúztam ma egy nw cipőt az ebike-ról...
Tegnap 60-ról 54-re volt akciózva, már egy ideje annyi volt, és ma reggel csodák csodájára 42 ezer volt, ezt már nem bírtam ott hagyni, remélem jó is lesz, mert 42-s és a mostani 41-s de lehetne picit nagyobb... majd kiderül...

A 12-s carbon talp miatt nézegettem már, mert a másiké 10-s keménységű, és hosszabb körön már éreztem az spd pedál nyomását...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#233361) fulton válasza andrisbandi (#233352) üzenetére


fulton
addikt

szerintem vissza fog ez még térni 400 alá

(#233362) andrisbandi


andrisbandi
őstag

https://www.bike-components.de/en/orange-november/

Itt is akcióznak.
Drága bolt... de hátha találni valami jót...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#233363) Toobee válasza Hasaggymeg (#233351) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem alis van, idáig semmi gond nem volt vele. Kapott már pár szar ugrást is, szerintem már eltört volna, ha akar.

https://barbieripnk.hu/

(#233364) stickermajom válasza vallas (#233360) üzenetére


stickermajom
addikt

Jó boosteres pumpát nem láttatok valahol kihagyhatatlan áron véletlenül?

(#233365) Ringman


Ringman
nagyúr

mavic aksium 2. számú biciklire vállalható 107€-ért? [link]

(#233366) vallas válasza Ringman (#233365) üzenetére


vallas
senior tag

annyiért persze, az egy jó kerék... :K :K :K

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#233367) Fall-N válasza fulton (#233340) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért a külsérelmi nyomokon, meg az általános kinézetén látszik egy biciklin, hogy mennyire vigyázott rá a gazdája. Ha ütött-kopott akkor nyilván nem kímélték. Akkor sem ha a hajtás csupa kosz és olajsár. De ha valaki arra lusta, hogy lemossa a biciklit és csupa sárosan teszi fel hirdetésre, arról sem lesz jó véleménnyel az ember.
Az igaz viszont, hogy sokszor úgy tud megsérülni a karbon, hogy nem látszik, viszont a laminálásnál végig van repedve belül. Általában én is csak új alkatrészt veszek (meg is szívtam a Bontrager kerekekkel), a váz volt használt, de szinte új volt látszott rajta. Egyébként nem vettem volna meg. Igaz ez alu, karbonnál résnél kell lenni.

Autóban meg ha van az embernek rá keret akkor vegye. Én viszont nem vennék újan, mert hatalmas összeget bukik az ember rajta ahogy kigurul a szalonból. Persze ez mindennel így van, de autónál az értéke miatt nagyságrendekkel nagyobb ez a bukta.

[ Szerkesztve ]

(#233368) XenHai


XenHai
senior tag

Hali
Ha már BF van . Agyalok ,hogy megrendelek mindent a bringám átalakításához.
Giant Roam 3 2021 . Jelenleg 1x8 rendszerben megy(Eredetileg 2x volt, én már 1x vettem).
A terv 1x11 lenne , Deore M5100 -el.
Ez így jó lehet ?
Shimano Deore (RD-M5100) MTB hátsó váltó
Shimano Deore (CS-M5100-11-51)
Shimano Deore (SL-M5100) bilincses hátsó váltókar
Shimano Deore XT LinkGlide CN-LG500 11 116szem
A láncban nem vagyok biztos ,elől 32 van de később 34,36 való válltás is szóba kerülhet.
Ez a hub van rajta . Ugyan ezzel van szerelve az 1 model is ami 2x 10 sebbis volt.
A 11 az rámehet erre ?
Láncvonal meg hasonlók miatt kell aggódni mégis csak egy cross bringára kerülne fel.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#233369) Fall-N válasza stickermajom (#233355) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem sajnos kellett költeni a hónapban, de beszorítottam a black fridayre egy ilyen BBB nyomatékkulcsot (BTL-73), meg egy KLS Token narancs-fekete markolatot [link].
A nyomatékkulcs 29690 lett volna a markolat 3190 és itt a helyi boltban (Kalobike) -50 %-os akció volt (össz: 16440 Ft volt) így jól jártam a BBB-vel, mert baromi drága 30ezerért. A gagyibb kulcsok kerülnek 10-15ezer Forintba.


Valamennyi visszajön belőle, mert a hátsó kereket eladtam, ma adtam fel postán.

(#233370) Ringman


Ringman
nagyúr

az ashima/kcnc nagyon anyagtakarékos féktárcsái elegek lennének az alföldre?
pl: [link] vagy [link]
trp spyre C fékkel használnám

(#233371) jjeahh válasza XenHai (#233368) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem minden mindennel kompatibilis innen, sőt, működne más 11 sebességes Shimano váltókarral is. Az agyra is fel fog menni a kazetta, ha jól látom HG minden. A direct mount váltófüllel szokott gond lenni, de szerintem ez standard.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#233372) chubby2o6 válasza andrisbandi (#233356) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Tetszeni éppen nem tetszik, hogy egy db patetntszem annyi, mint egy fél lánc :D , de hát mit tudok tenni. Egyébként a 11-es a BikeDiscuont-on is 18 euró szállítással, bár az nekem mindig több szokott lenni onnan, mint 3.99, szal kb. ugyanott lennék. Még nem rendeltem meg egyiket sem, egyelőre összeraktam a KMC-vel, remélem, egy darabig nem kell szétszednem, de mindenképpen le fogom cserélni.

#233359Ringman Óó, van nekem fogóm, szét is tudom vele szedni, de összerakni...hát az nem ment :( Mikor leszedtem az állványról és rátapostam a pedálra, egyből összeugrott.
A lánchoz [link] adták a szemet, van itthon másik, de az kilences, és az is KMC, szóval olyan, mintha nem is lenne :DDD .Úgyis muszáj lesz vennem, mert én "nagytakarítás"-kor le szoktam venni a láncot, könnyebb úgy mosni, mint a bringán, és már futottam bele olyan KMC patentszembe, ami egyszeri bontás után már nem pattant össze rendesen.

(#233373) chubby2o6 válasza XenHai (#233368) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én tegnap tettem fel a kilences sor helyett a tizenegyest, simán ment.

(#233374) XenHai válasza chubby2o6 (#233373) üzenetére


XenHai
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
A láncot azért kérdeztem mert feltűnően olcsó. 7000 Ft Deore XT LinkGlide CN-LG500 11 speed. A Sunrace annyi.
A 116 szem az elég vagy kell a 136? Mennyit kéne nézni?

[ Szerkesztve ]

(#233375) Toobee válasza stickermajom (#233364) üzenetére


Toobee
veterán

Nagyon drágák, sajnos. Viszont külön a tartály nem olyan veszélyes, szerintem a Scwalbe a legolcsóbb most.

https://barbieripnk.hu/

(#233376) chubby2o6 válasza XenHai (#233374) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem elöl 36T, hátul 11-42, a 118-ból ki kellett vennem néhány szemet.

(#233377) Fall-N válasza Ringman (#233370) üzenetére


Fall-N
veterán

Én meg vagyok elégedve az Ahimával, igaz nekem ennyire nincs kikönnyítve. Szép ciripelő hangot ad, ha kicsit melegszik, én imádom. :D

(#233378) XenHai válasza chubby2o6 (#233376) üzenetére


XenHai
senior tag

köszönöm
Nekem 32t 11-51 lesz első körben.
Utána 34T vagy 36T a terv .

(#233379) jjeahh válasza stickermajom (#233364) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én csináltam magamnak így, tökéletesen műkszik, tegnap raktam fel vele két gumit. Olyan menetes bronz bizbaszt, amit rácsavar a tag nagyon nehezen találtam a helyi boltokban, de végül megoldottam adapterrel. Kértem egy haveromtól régi tűzoltó palackot, kürítettem, kicsavartam a fuvókáját és vittem magammal a barkácsboltokba. Összemértem vele mindent, amit találtam és aminek ugyanakkora volt a menete, azt megvettem.

#233381 Toobee: az egy jó pumpa, nem prémium, de sokkal jobb vele monti gumit pumpálni, mint a Lidl, Decathlonos, Aldis vackokkal és a nyomásmérője (nálam) pontos. Outihoz persze nem való.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#233380) Hasaggymeg válasza Toobee (#233363) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A stucnisról/aluról váltás milyen volt, érzel valamit mint rugalmasság, vagy direktebb kormányzás? :F

#233354chubby2o6...na vegyél egy Shimit, akkor meglátod mi az igazi kemény patentszem. :)

#233359Ringman...nekem van patentszem fogóm, de azzal szét talán igen, de hogy össze nem pattintod a Shimit az biztos. :( Talán jjeahh kolléga súlya is kevés lenne egy 12s XT láncot összepattintani. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#233381) Toobee válasza jjeahh (#233379) üzenetére


Toobee
veterán

twentyniner pumpa ajánlást újfent köszi. Múltkor véletlen pumpáltam "normál" 12 barig tudó outihoz is valóval, azt hittem megőszülök, mire felfújtam a montit :DDD És a boosterhez is elég egyébként, bár macera a vége felé már, de pont tud elég levegőt rakni bele.

https://barbieripnk.hu/

(#233382) Toobee válasza Hasaggymeg (#233380) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem voltak már karbon kormányaim, ez azért baromi nehéz kérdés. Answert imádtam a Specin 31,8-as volt, a Trek Bontrager 35-ös kormánya viszont kb. szétverte a kezemet, olyan iszonyat merev volt, azt nagyon nem szerettem.
Most pedig ezt a Ridelove-os integráltat használom, ez újra baromi kényelmes és imádom.
Ha nem kéne ilyen rövid stucnis, akkor viszont tuti, hogy most behúznám az 5 dolláros store kuponnal, ingyenes spanyol raktáras szállítással az OG EVKIN-t, ami szerintem lényegesen jobb márka, mint a Toseek. Oké, van bőven különbség árban is, de szerintem még mindig nem vészes egy nagy márkához képest.

A Fujin is bevált az integrált karbon, ott hozott szerintem a legtöbbet. Anniyra rugalmas az egész, hogy azóta hiába ugratok a bicajjal, a Garmin nem észleli már (a tartója is karbon, az is nagyon rugalmas).

https://barbieripnk.hu/

(#233383) Ringman válasza Hasaggymeg (#233380) üzenetére


Ringman
nagyúr

kmc-t egyszerűen szét lehet pattintani, a connex linket is, shimanohoz még nem volt szerencsém.

(#233384) chubby2o6 válasza Toobee (#233382) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ezt is megértük. Egyik kínait hasonlítjuk a másikhoz, hogy melyik a márkásabb :DDD

#233380Hasaggymeg Eddig csak kilences patentszemeim voltak, mindegyik könnyen összement, a Shimié is. Ez a mostani volt az első, amelyik így szopatott, de a végén én győztem :DDD

(#233385) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#233384) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A CN-M8100 patentszeme egy szerszámgyilkos, azt ha össze pattintottad egyértelművé válik az is, hogy egyszeri használatos. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#233386) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#233385) üzenetére


andrisbandi
őstag

- Ilyet rendeltem tartaléknak Shimi 12s-hez.
Még nem próbáltam.

YBN QR 12-speed Safety Links
reusable chain lock for KMC, Shimano and Sram 12-speed chains.
YBN QR 12-speed Safety Links Chain - Accessories | Bike-Discount

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#233387) vallas válasza Toobee (#233375) üzenetére


vallas
senior tag

Poroltóból házilag... [link] ;] ;] ;]

Ezt már régóta meg szeretném csinálni....

nem voltam elég gyors/figyelmes... jjeahh megelőzött

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#233388) ZolkoW válasza balintbaba (#233307) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez biztos alu? Vagy nem rúgod eléggé :)
Fotón elég csúnya bemaródásokat láttam már, szóval nem kockáztatok.
Eleve nem értem, ha acélból olcsóbb, és nem számít a súly görgőnél, akkor miért csinálják egyáltalán aluból.
Kintre is direkt acél kazitestet vettem a Novatechez, egysebire, pedig lett volna mindkettő.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#233389) ZolkoW válasza jjeahh (#233316) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem is WB van, végre egy másolat, ami nem gagyin néz ki :)
Úgy vettem észre, számít, mennyire húzom meg a csavart, és nem túl hangos, de azért jó hangja van, talán használható lesz.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#233390) chubby2o6 válasza andrisbandi (#233386) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ezeket a YBN láncokat én is nézegettem, de gondoltam, várok addig, amíg a topikból ki nem próbálja valaki :DDD .

(#233391) itouchfan


itouchfan
senior tag

Na én felrakattam ma a fogaskeréksort végül az alu szabadonfutóra, aztán majd elválik mi lesz belőle.
Ki is próbáltam a görgőt egy pár perc erejéig, mert sajnos nem érzem magamat olyan jól, hogy egy rendes tekerést le tudjak nyomni, de az fura, hogy eléggé mozog jobbra balra a bringa vagyis így dölöngél kicsit, akár tekerem, akár ha a nyeregnél a kezemmel erősebben megmozgatom jobbra-balra, akkor látom hogy a Suito kerekétől, a tengelytol kezdve mozog picit, ez másnak is ilyen?

Nem tudom, hogy csak én aggódom túl mindig ezeket (nyilván a műszaki hozzá nem értés is okozza), vagy valóban nem oké valami :F

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#233392) balintbaba válasza chubby2o6 (#233390) üzenetére


balintbaba
tag

Pro Tourban is használnak Yaban láncokat, nagyon hatékony az erőátvitel velük. Én már vettem volna, de Hyperglide+ miatt most Shimit rendeltem.

Zolkow: Netről kukáztam az infót, szóval nem tudom 100%-ra megmondani, mágnesem meg nem volt itthon. :O

(#233393) ZolkoW válasza itouchfan (#233391) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem tudom, jól értem-e a jelenséget, de lábai végén van állítható talp, nem csak az billeg?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#233394) itouchfan válasza ZolkoW (#233393) üzenetére


itouchfan
senior tag

De, valószínűleg az is benne van, úgyhogy majd megpróbálom azt is belőni még jobban. Azért ahogy nézem a YouTube videókat, egy valamennyi kis billegés természetes, csak nekem ez soknak tűnt így elsőre. De remélem, hogy a lábak végén lévő talppal javítható.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#233395) Toobee


Toobee
veterán

R2bike is akciózik, R2ORANGE kuponkóddal -10%. Elcsukló hangon mesélném otthon mennyit basztam el egy váltóra, de annyira tetszik a GX AXS, az NX-szel meg nem vagyok igazán kibékülve. Jaj, mi legyen? Pedig nem akartam venni semmit :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#233396) chubby2o6 válasza balintbaba (#233392) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Akkor ezen a YBL láncon nincsenek váltáskönnyítő akármik ( nem tudom, hogy hívják ezeket ) ?
Bár nem tudom, miért agyalok láncokon, most tettem fel egy újat, azzal tutira elleszek egy darabig.

(#233397) fulton válasza Fall-N (#233367) üzenetére


fulton
addikt

Igen amint kigurulsz már buksz az autón. Ketsegtelen

(#233398) Toobee válasza fulton (#233397) üzenetére


Toobee
veterán

Ez mondjuk a kisemberekre igaz, általában. Ha van pénzed, akkor autóba is remekül lehet befektetni. Ferrari gyártási fogalások, Porsche, stb. vonalon brutál nagy pénzeket keresnek az elegendő tőkével rendelkező ügyeskedők.

https://barbieripnk.hu/

(#233399) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Hali!

A MET crossover-ről írtátok, hogy hamar szétment a bélése? Most 12.500ft az ebike-on, annyiért jó vétel lenne, de ha szétfoszlik a bélése akkor lehet nem :)

Szerk: Autó ár témához. Régen ez lehet igaz volt, de most ugyananyiért el tudod kb. adni 1. Mert az újra sok helyen 1-1,5 évet kell várnod. 2. Ami év elején 4,5 millió volt (suzuki siwft) az most 5,2 millió. Vannak ennél durvább dolgok is. Munkatársnőmnek 3 éves a Toyota rav4 hibrydje. Akkor volt 12,5 millió az ára. Most 3 évesen ugyanennyiért , de lehet drágábban el lehetne eladni, mert az új ára meg 16 millió :)

[ Szerkesztve ]

(#233400) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Elkészült végre a KK Paripa. Nem voltam valami hatékony szerelő, hétfőn jött meg a váz, azóta minden délután elb.....m vele pár órát, plusz ma egy fél napot :DDD . Igaz, a váltó, váltókar, sor meg a lánc csak tegnap jött meg ( vasárnap du. rendeltem, szal elég hamar ideért ). A kitámasztót sajnos buktam :O , még nem tudom, hogy fogom feldolgozni a hiányát :DDD .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.