Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#225451) Ringman válasza Hasaggymeg (#225449) üzenetére


Ringman
nagyúr

a 810-as grx hajtókarra is a 72-es középcsapágyat javasolja:

Recommended bottom bracket_Press-fit SM-BB72

most megmértem a két hajtókart, a 105-ös átfogása valóban keskenyebb ~4 mm-rel, mint a tiagráé -> mindenképp kell a középcsapágycsere. (de amúgy is, mert nem OK már a gyári)

sajnos ez szerviz lesz.

(#225452) Hasaggymeg válasza werszomjas (#225450) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Trekkinghez nem tétel a szerszám és még később is kellhet, másikat nem látom, de ha préselt ahhoz kell egy préselő...nekem ilyen van, még nem használtam...ja és persze húszért vettem. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225453) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#225452) üzenetére


andrisbandi
őstag

Találni most is ócsót :DDD

Rrskit Bearings Extractor Tool
23e

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#225454) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#225453) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, én akkor még drágán is vettem?! :O...ja nem, látom ugyanannyiért szállítják. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225455) werszomjas válasza Hasaggymeg (#225452) üzenetére


werszomjas
őstag

Ez a baj, hogy még nem használtad, nem akarod kipróbálni? :DDD Mi alapján vetted ezt, azért még 20k-ért is jobb vétel, mint amennyibe itthon kerülnek ezek.

Kiütőből melyik az ajánlottabb?

Ez vagy ez ?

üdv

(#225456) Hasaggymeg válasza werszomjas (#225455) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már van itt aki sikeresen használta, azért vettem én is...kiütőm nincs...még. :F...amúgy az első tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225457) balintbaba


balintbaba
tag

Korábban írtam, hogy megjött ez a csoda. A baj csak az, hogy nem tudom használni.

Ezt a külsőt próbálom rápattintani a felnire, de egyszerűen annyira szoros rá a gumi, hogy gumileszedővel sikerült is kilyukasztanom két belsőt a nagy erőlködések közepette. :DDD
Az már csak hab a tortán, hogy az egyik end cupot az istenért sem tudom levenni róla (átütős->qr miatt kellene). :(

Amúgy szeretek szerelni, de csak akkor, ha minden flottul megy. Eszembe jutott, hogy lehet egyből belső nélküli rendszerrel kellet volna kezdenem, de szerintem országútin felesleges, másrészt iszonyat drágák a tubeless külsők.

(#225458) Ringman válasza balintbaba (#225457) üzenetére


Ringman
nagyúr

valami ilyesmid nincs? [link]

(#225459) andrisbandi válasza balintbaba (#225457) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ha van dropperhez való szíjas csőfogód, azzal jól rá lehetne fogni a kupakra.

Vagy ha nagyon nincs más megoldás; rongy+fém csőfogó

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#225460) f4lcon válasza Ringman (#225458) üzenetére


f4lcon
őstag

ránézésre ez csak országúti gumival működik
kár, mert remek szerkezetnek tűnik

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#225461) Hasaggymeg válasza balintbaba (#225457) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az adapter kupakkal vigyázz mert én rongy+vízpumpa fogóval vettem le egy DT Swiss kerékről és majd kivertem a fogam, pedig nem először jár kezemben fogó. :U... ne magad felé próbáld. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225462) Ringman válasza f4lcon (#225460) üzenetére


Ringman
nagyúr

40 mm-es gumit sikerült felraknom vele, de vsz. a keskenyebbekkel jobban működik, na meg fölötte azért már könnyebb feltenni a külsőket akár szabad kézzel is.

(#225463) fulton


fulton
addikt

Sracok ez igaz akinek ( swiss 350 kerékagy van)? Voltam be egy elég profnak tűnő kerékpárboltba ahol beszélgettem a szerelővel, többek közt a dt swiss 350 ekrol is, es azt mondja h ezek az ipari csapágyas dolgok kicsit mind kotyognak. Ez igaz? Személy szeeint kételkedve hallgattam..

(#225464) Toobee


Toobee
veterán

Ez a felni kapott rendesen. Immáron inserttel, karbon tubeless szeleppel. Előre is megjött a 900-as tárcsa, az sokat fog dobni rajta, aztán lassan késznek tekintem a Fujit (a 2023-as Jari is nagyon bejön, szívesen pimpelném)

https://barbieripnk.hu/

(#225465) jjeahh válasza fulton (#225463) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A szerelők többségének vannak hajmeresztő kijelentései :D . Fogj meg a kezedbe egy bármilyen minőségi ipari csapágyat és nézd meg kotyog-e :F . A középcsapágyad nem iparis már most is? Ne egy idióta szerelőre bízd az életed szerintem. Tudsz mutatni nekem minőségi modern kerékszettet, ami nem Shimano és nem iparis? Gyakorlatilag szinte nincs más, nem csak a DT iparis, hanem az összes az, a 4000 eurós kerekek is, kétlem, hogy mind kotyog. No meg gondolj bele abba is, hogy mi mindenben van ipari csapágy a bringa kerékszetteken kívül. Nekem Mavic van, lehet vagy 20.000km benne, iparis NSK csapágyakkal és semmi kotyogás nincs benne, szépen fut.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#225466) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Most vásároltam egy 3 éves, tökéletes állapotban lévő Riverside 900 -at (Decathlon trekking) facebook marketplaceről. Azért írom, hogy tökéletes, mert szinte semmi karc nincs rajta, gumin abszolút nincs elhasználódás, minden patika, tényleg max 100-200 km -t tekertek bele.

Tökéletes volt az első héten, most viszont előjött egy kis nyikorgás a teleszkóp részről. Milyen hibára utalhat, és tudom házilag szerelni? Esetleg Dechaba szervizelnek ilyet vagy vigyem rendes biciklis boltba?

Köszi a válaszokat!

(#225467) fulton válasza jjeahh (#225465) üzenetére


fulton
addikt

Ennyi. Nem is hittem el de nem álltam le vele vitatkozni ráhagytam, mondom azé rákérdek a felhasználóktol igaz e valami ebből a munimalis kotyogasból. A srac erosen ra akart dumalni a shinamo dolgokra, meseltem neki a kotyogast ami már kiakaszt, ma nagyon erosen csinalta már ugyhogy első agy csere 350 esre. Shinamo center volt.
Azé vannak szép biciklik nah megfajdul picit a szivem bele :D
300e ert is elég szép(nyilvan minden alap rajta) de 700k ert már tetszett az egész. Kerekpar nadragot próbáltam kényelmesnek kenyelmes volt a nyeregben de annyira irritalt qz a testre szükülőség..szakítottam volna le magamrol. Nem lesz nekem kerekpar naci. Maradok a rövidnadrag kombonál.

[ Szerkesztve ]

(#225468) fulton


fulton
addikt

Egyébként az orszaguti vázaknal annyi a kül h hatul 130mm a papucs?
A középtengely nél ugyanugy van 68 as ?

(#225469) Ringman válasza fulton (#225468) üzenetére


Ringman
nagyúr

felnifékesnél általában 130 mm (régebben volt 126 mm is, mondjuk 25-30 éve), tárcsafékes gyorszáras 135 mm.

középtengely meg gyak bármilyen lehet :DDD
lásd pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#225470) Hasaggymeg válasza ad4m1337 (#225466) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt így nem lehet megmondani, kábé bármi lehet, neked kell szűkíteni a kört.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225471) Szemi & Emi


Szemi & Emi
újonc

Sziasztok!
Profi mekkmesterek segítségét kérném az alábbi problémához: adott egy használt bringa, amivel megnyertem egy lötyögő kitámasztót berohadt menettel. Ezt szeretném eltüntetni. Már egy flakon csavarlazítót ráfújtam, annyit ért mint halottnak a csók. Lassan már az összes maszkulin ismerősöm izmozott fölötte, eredmény nulla (ha az elhajlott imbuszkulcsok nem számítanak). Persze a váz festése közben sérült, szóval no more izomerő. :(
Arra gondoltam, hogy magát a tartócsavart kéne valahogy szétfűrészelni/reszelni/lézerkardozni... Viszont még ha a hátsó kereket ki is veszem az sem sokat segít, mert alig lehet hozzáférni. Persze valami vékony, de erős reszelővel lehetne ott bohóckodni. Ha napi fél órát reszelgetném talán fél év alatt meg lenne :DDD
Van valakinek okos(abb) javaslata? :F
Pár kép életem megkeserítőjéről:

Csupaszon így néz ki: https://www.ebay.com/itm/373047052788

[ Szerkesztve ]

(#225472) zsola32 válasza Szemi & Emi (#225471) üzenetére


zsola32
őstag

Van olyan Makita akkus masina, ami befér oda... (Pl dtm51z)

[ Szerkesztve ]

(#225473) ad4m1337 válasza Hasaggymeg (#225470) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

279443780_4702428199858426_9156699843115266152_n.jpg (960×720)

Na most sikerült nagyjából helyrehozni, mondjuk úgy, hogy 95% -os, tehát már szinte abszolút nincs nyikorgás. Ezt a kis lockot leszedtem (ez érdekes módon nem menetes, hanem lepattintós), megigazgattam a kis "biszbaszokat" alatta és visszaraktam a kupakot, és most majdnem tökéletes lett. Nem tudom mi az összefüggés de összejött, szerintetek? :D

(#225474) Hasaggymeg válasza Szemi & Emi (#225471) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet a láncvilla aljának festése bánná, de a kitámasztót erőkarnak használva megpróbálnám letekerni a rögzítő alsó darabját...ha nem megy leszerelném a kart majd úgy járnék vele egy ideig, időnként megpróbálva hátha megjött a csavarlazító hatása...végül ha megunnám kerék ki, bringa a tetejére és sarokcsíszoló 1mm-es koronggal, rongyokkal védve mindent a szikrától.

ad4m1334... adj neki kis teflonos sprayt... tárcsának véletlenül se!!!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225475) Hasaggymeg válasza Toobee (#225464) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez most melyik felni, a másik, vagy az újan kapott?! 😳

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225476) fulton válasza Ringman (#225469) üzenetére


fulton
addikt

:R
-----
agyam elszáll
Ropog megint az egész bicikli. Az első agy tutira (és nagyon), és megint a kaszni valahol. Szedtem ismét a nyeregcsövet ujra kentem :((( beolajoztam a nyerget aluról amit lehetett, és nem oldotta meg. Természetesen ha leszállok véletlenül sem ad hangot akár mit csinálok, de ha ráülök rögtön kezdi. Egyszerűen nem hallom ki honnan jöhet. Azt próbáltam hogy hassal ránehezedtem és szimuláltam a mozgást, lüzben gogtam hátul a vázat, és mintha a hátsó keréktől jönne a gyorszártól(talán)...a vázban érezni a "kattanást" :F fantasztikus az egész. T tele van. komolyan olyan érzésem volt menet közben mintha valami öreg bácsi lennék és ropog a kerék nyeklik a kerékpár.
A gyorszárra tudok gondolni, hogy fel van cserélve a kontra anya és az alátét, így az alátét van a váz felől, és talán az kezdte el ezt a hangot mozgásra. Mind1 úton van a tengely hozzá, meglátjuk akkor marad e a zaj, ha marad, akkor viszont...bekenni nemerem zsirral ott mert félek hogy elmozdul a kerék.
----
kiváncsiságból rendeltem ezt a bike protect-et, ha csak ráflaskázom tényleg szép, mintha ujra lenne lakkozva még a karcok sem látszanak, de ugye azt vissza kell törölni mert rá nem szárad (gonolom) akkor viszont alig látszik valami belőle...sztem első és utolsó volt nálam a termék.

[ Szerkesztve ]

(#225477) vallas válasza fulton (#225476) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem jobb lenne, ha egy kis zenét hallgatnál tekerés közben, halkan, és nem lenne baj a ropogással.... ;]
Egy csomó forgó alkatrésszel szerelt géptől, amit por, víz, sár ér nem lehet elvárni, hogy néma csendbe tegye a dolgát szerintem... inkább tekerj, ne hallgatózz.. :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#225478) Ringman válasza fulton (#225476) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagyon nyugdíjba menne már az a bicikli

(#225479) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#225475) üzenetére


andrisbandi
őstag

Elvileg;
EliteWheels Marvel Gravel 35

Volt róla szó, h ennyire brutális felhasználást nem is kellene elviselniük.

Gondoltam biztos árulnak kemény felhasználásra valót... elvileg van enduro, de nekem nem sikerült kitallózni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#225480) vtomi2


vtomi2
őstag

Megjöttek a cuccok a bringámhoz, gumit egyelőre nem cseréltem, csak új pedált raktam fel (meg vmit ami miatt megköveznétek :DDD), aztán elmentem kipróbálni. Jó nagy kör lett belőle hozzám képest.

Megtetszett ez a sárga pöttyös szalag, kicsit bánom, hogy fekete egyszínűt rendeltem helyette.

(#225481) Hasaggymeg válasza fulton (#225476) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

lüzben gogtam hátul a vázat,... A topik nyelve magyar... részlet a szabályzatból. 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225482) fulton válasza vallas (#225477) üzenetére


fulton
addikt

ez így van, de nem egy olyantól aminél korábban nem voltak ilyen hangok. Magyarul nem üzemszerű és okai vannak, ami nem por vagy sár. (egyébként meg rendszeresen takarítva van)

(#225483) Toobee válasza Hasaggymeg (#225475) üzenetére


Toobee
veterán

Most volt időm átfűzetni a garis felnit. Szóval ez a múltkori, széttört, csak így jobban látszik a sérülés, hogy már nincs befűzve.

https://barbieripnk.hu/

(#225484) stickermajom válasza vallas (#225477) üzenetére


stickermajom
addikt

Ah mondjuk engem is az őrületbe kergetett múltkor a ropogás. :D Ma lett volna időm keresgélni a forrást, de csak nem csinálta a szemét. Tuti megint a hegy közepén kezdi majd hogy hazáig idegesíthessen.

(#225485) Toobee válasza andrisbandi (#225479) üzenetére


Toobee
veterán

650B kerékszett lenne való erre, amit csinálok, abból árulnak erős és könnyű szettet. Illetve hookless felé jó lenne elmozdulni, ezen is egyértelműen látszik, hogy ott nyílt szét. Az új, 1300 grammos gravel szettjük egyébként már az (meg az összes montis is).

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#225486) 6030D válasza Szemi & Emi (#225471) üzenetére


6030D
Ármester

Bringa fejre állít, ha látszik a csavar alja/töve/feje, akkor el kell fúrni (ebay link szerint látszik), ha nem ( a képed szerint), akkor a kereket kivéve alsó rész leflexel, és úgy kifúrni a csavart.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#225487) Hasaggymeg válasza Toobee (#225483) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már megijedtem, hogy újra.🤭

#225484stickermajom...olyan mint a betegség, nem kell azonnal gyógyszerezni hanem hagyni legyen egyértelmű mivel van dolgod...vagy hangosabb és egyértelmű lesz a hang forrása, vagy elmúlik magától. :D ...utóbbi a ritkább. :U Mindenesetre ha túl hamar nekiugrasz félő mindent csinálsz csak éppen a hang forrását nem számolod fel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225488) bardi válasza jjeahh (#225465) üzenetére


bardi
aktív tag

Speciel az összes golyós csapágynak van egy kis kotyogása, mert elő kell feszíteni, hogy működjön :) De a vázba, villába berakva már nem kéne kotyognia egy keréknek sem.

'92 Honda VFR 750

(#225489) Fall-N válasza andrisbandi (#225459) üzenetére


Fall-N
veterán

Mik vannak. Én meg anno 2 óra hosszat szívtam a CST Salvo felrakásával. :D Ma mondjuk el is adtam 10 ezresért a két darab külsőt. Jó lesz az a Lidl-s állványra. ;]

Fel is avatom majd két darab váltókar szereléssel + váltó beállítással.

(#225490) Fall-N válasza Szemi & Emi (#225471) üzenetére


Fall-N
veterán

Én nem tököltem anno levágtam sarokcsiszolóval. Utána soha többé nem tettem középre tehető kitámasztót, mert ahogy kapja a sarat szépen berohad. Lehet hátsó kerék tengelyéhez rögzíthető kitámasztót kapni.

Szerk.: Ha a hátsó váltó kicsit elállítódik az is tud tekerés közben ütemesen ropogni.

[ Szerkesztve ]

(#225491) gergo5991


gergo5991
őstag

szerintetek megéri használtan venni 1-2 éves mtb-t valami alap felszereltséggel 500 euró körül és rádobni egy xt váltót meg egy jobb telót, vagy használtan 1000 euróig venni valamit? ahogy nézem ami használtan 1000be kerül, az a felszereltség ujonnan boltból 1600-1700 körül van..
ez a kettő bicaj amit találtam magyar hirdetést, a trek is bejön, de a merida nagyon szép szerintem, xt szet meg manitou teló, bár az picit elbizonytalanitott hogy azt irja versenyen is ki volt próbálva :D
[link]
[link]
sk oldalon ilyen jó bicajok nincsenek használtan ennyiért, csak az a kérdés egy "próbára" ráülni, megnézni ezt a kettő bicajt meg-e éri vonatozni 400km-t oda, 400-at vissza

[ Szerkesztve ]

(#225492) fulton válasza Hasaggymeg (#225481) üzenetére


fulton
addikt

:D nyelvtörő észre se vettem

(#225493) Sped válasza stickermajom (#225484) üzenetére


Sped
aktív tag

Nekem a pedál ropog, da csak nagy tempónál, amikor lefelé és felfelé is izomból nyomom-húzom, már nem zavar, egyfajta visszajelzés, hogy pörögnek a wattok :D

Tegnap volt találkozásom egy rolleressel a Margitszigeten, hirtelen irányváltás után vett észre hogy érkezem, amire megint iránytváltott, csak akkor én már eldöntöttem hogy melyik oldalról kerülöm, a második irányváltását nem tudtam elkerüléssel lereagálni csak fékeztem, kb. 10-15-el ütköztünk ő persze el se esett azzal a 30 kg-s Lime-mal, én viszont igen, de szerencsés voltam még karcolásom se lett csak a láncom esett le, a bicó nagyobbat nyekkent mint én. Sajnos nem volt annyi lélekjelenlétem hogy elmagyarázzam neki, ez miért történt, csak egy '"normális vagy?" hagyta el a számat ő meg bocsánatot kért. Mindenesetre a következő köröm elég gyorsra sikerült az adrenalin löketnek köszönhetően :DDD

Veszélyesek ezek a rolleresek, ezt megelőzően egy random sráccal szélrányékoztunk és egy hosszú egyenes szakaszon értünk utol egy másik rolleres, már épp tértünk volna ki balra hogy elmenjünk mellette amikor hátranézés nélkül balra fordult, szóval mi meg gyorsan jobbra tértünk ki... utána hátra is fordult a srác előttem de csak csóváltuk a fejünket, ilyet... :U Ez mondjuk csúnyább találkozó lett volna mert itt épp 38-40 km/h-val haladtunk.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#225494) Dark Archon válasza Szemi & Emi (#225471) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kezdd el fúrni a csavar fejét, ha hozzá tudsz férni. Jó minőségű fúrószár kell hozzá, azt biztos, de így tuti. Előbb-utóbb átfúrod, és leesik a csavar feje. Ha a szög miatt nem férsz hozzá, létezik "kanyarfúró" is, 90°-os adapterrel. Nem mondom, hogy vegyél, de hátha van valakinek kölcsön. Ez a legkíméletesebb megoldás, amivel nem lesz szétcseszve a váz.

Sped: nem tudom, miért gondolják az emberek, hogy biztosabb, ha kiszámíthatatlanul irányt váltanak, mintha mennének tovább egyenes vonalú, egyenletes sebességgel, ha bringást látnak :) Tényleg az van, hogy már rég meg van fejben, hol megyek el, amikor megijed, próbál félreállni, de pont attól lesz necces.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#225495) arcitec válasza Sped (#225493) üzenetére


arcitec
addikt

Tudom igazad van amit írsz, de a tapasztalatom az az és ez a bringásokra vonatkozik, hogy előzéskor bármi módon hangjelzést kellene adni. Pláne ott, ahol nem egyértelmű, szűk a hely,
stb .. Egy bringás szűk helyen simán tud egy "bebicskázást" gödör, nagyobb kő, vagy bármi okán. Ha akkor "sunnyog" valaki el pár centire, akkor abból ott az ütközés. Volt majdnem ilyen esetem,szerencsére távolabb volt még az illető pont annyival, hogy tudjon reagálni. És még Ő volt felháborodva. Persze csengő az snassz.... ;]

(#225496) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#225491) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

szerintetek megéri használtan venni 1-2 éves mtb-t valami alap felszereltséggel 500 euró körül és rádobni egy xt váltót meg egy jobb telót, vagy használtan 1000 euróig venni valamit? ...szerintem igen, megéri, vagyis legalább 1000 euróig venni valamit, alatta nem lesz jó a váz sem. Ami a linkelt bringákat illeti, nem kell attól félni, hogy kipróbálta maratonon is, attól az még tökéletes lehet, át kell nézni rendesen vásárlás előtt és a váz legyen annyira korszerű (kúpos fejcső, átütős és esetleg boost-os) amennyire csak lehet, hisz arra építkezel.

#225493 Sped...éppen tegnap cikkeztek/híradóztak erről és bár még mindig a kerékpárosok vezetik a baleseti listát, gyorsan zárkóznak felfelé a rolleresek is, akiknek ráadásul pl. ~25%-a ittasan karambolozott. :U Szerintem a legjobb már messziről jelezni érkezésed így a szokásos hátranézés, kacsázás, össze-vissza történő lehúzódási kísérletek jó eséllyel már odaérkezésed előtt lejátszódnak, esélyt adva így egy balesetmentes egymás melletti elhaladásra. :F Én amit újabban észrevettem és roppant balesetveszélyesnek tartok a kerékpárúton hagyott, ide-oda eldőlt rollerek melyet ha valamiért (félhomály, sötétség, lámpa hiánya, figyelmetlenség stb.) nem veszel észre bizony könnyen csúnya vége lehet. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#225497) velizare válasza parandroid (#225386) üzenetére


velizare
nagyúr

lézerágyú!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#225498) fulton


fulton
addikt

Többektől olvastam h eltört alattuk az M8000 agy. Ennyi sz* lett? Azért vonzó számomra mert a papucsba nem a menetes tengely fekszik fel hanem ilyen lecsavarható kupak szerüség. Így nem fordulhat elő hogy elnyalja a váz a tengelyt. Ez fontos.
Ahogy olvasom sok baj van vele.
Csak úton használnám.

[ Szerkesztve ]

(#225499) velizare válasza andrisbandi (#225432) üzenetére


velizare
nagyúr

igen, nekem is az van.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#225500) 6030D válasza fulton (#225498) üzenetére


6030D
Ármester

Kamaz alváztörésről is hallani

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.