Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#224501) Pet84


Pet84
tag

Sziasztok!

Kinéztem egy új kerékpárt, Kross Hexagon 7.0 250 ezer forintért.
Giant roamot szerettem volna, de az nincs az itteni eladóknál, ha újat veszek akkor viszont innét venném a garancia miatt (Székesfehérvár)
Gumicserével lenne "crossosítva", szerintetek ez egy jó bringa ezért a pénzért?

Nasenscheidewandverkrümmung

(#224502) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Rebecca 2x defektet kapott :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#224503) bendzso


bendzso
senior tag

Sziasztok, kinéztem egy MTB-t Suntour Aion villával és az eladó az alkatrészek egyeztetése során inkább egy Epixon XC Elite villát ajánlott, mivel nagyon könnyű vagyok (56kg) és laza montizáshoz, túrázáshoz használnám, illetve könnyebb az Epixon 300 grammal. Az Aion komolyabb villa az Epixonnál, de nem tudom, hogy csak rám akarja-e sózni a rajta maradt alkatrészeket, szóval érdemes az Aion mellett maradnom, vagy ilyen testsúllyal és felhasználásra elegendő az Epixon és még könnyebb is lesz a bringa?

(#224504) jjeahh válasza bendzso (#224503) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen bringa, xc vagy trail-downcountry? 100mm kell vagy 120mm+? A kerék gyorszáras vagy boost?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#224505) flash-


flash-
veterán

Tudja valaki hogy az EuroVelo6 Kiskunlacháza-Kalocsa közötti szakasz(Dunától keletre lévő út) mennyire járható országúti kerékpárral-28as köpennyel? arafele régebbi az utcakép helyenként döngölt földutas(pl Dömsödi sziget,és alatta)(vagy azóta már jó?), nem tudom bevállaljam e országútival ? 22-25kmh túrás sebességgel mennék.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#224506) Jester01 válasza flash- (#224483) üzenetére


Jester01
veterán

420 van, remélem a radart is javították, ha már lassan jön a sajátjuk is. :U
A változások listájában sajnos nincs benne, facebookon meg panaszkodnak többen hogy nem megy fel az eszközre a frissítés.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#224507) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.
Új nyerget vennék a holnap érkező bringámra. Alapvetően aszfalt, de szeretnék gravel terepre is menni vele (új világ lesz ez nekem. :) ).
Nem tudom, hogy a váz geometriájához kell-e néznem a nyereg típusát?
Vagy a felhasználási terület a fontosabb?
Kellys Soot 70-ről van szó.
Selle San Marco Allroad volt a terv, de amikor megláttam, hogy mibe kerül...
Szóval előbb inkább megint kérdeznék, hátha van tipp. Tudom, hogy ez egyéni kéne legyen, de valamiből ki kell indulnom. És úgy néz ki, hogy magamtól már nem megy. :)
Köszi előre is a tippeket.

Üdv: Attila

(#224508) flash- válasza Jester01 (#224506) üzenetére


flash-
veterán

én pcről kábelen keresztül frissitettem mindenféle gond nélkül, és azóta teszteltem a kikapcsolós dolgot, pár óra után bekapcsoltam és folytatja valóban a megkezdtett rögzítést :)
általában a hozzáadott kábellel ajánlott usb2-ről csatlakoztatni de ha lehet akkor inkább a pc hátlapi usb2 csatlakozón vagy pedig ha laptopon akkor mindig a videókimenet felöli oldalt lévő usb-ről.(az általában az alaplapi mig a másik oldalt lévő "külső' csatlakozós.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#224509) fulton válasza andrisbandi (#224486) üzenetére


fulton
addikt

Ez de netto parasztsag már amit csinált..

(#224510) fulton


fulton
addikt

Néztem egy bringát .. nem vételre..Durva árak... 4500 eur volt 2020ban ez bringa 330 as eur mellett 1480000, ma 5500eur 2200000. Pf
Ilyen rezsi arak mellett...nem tudom az emberek h fognak vasarolni.

[ Szerkesztve ]

(#224511) bendzso válasza jjeahh (#224504) üzenetére


bendzso
senior tag

XC bringa lenne, 100mm rugóút elég (az Aion is 100mm lenne, szerintem OEM cuccal dolgozik, aminek nincs a Suntour oldalán konkrét adatlapja). A kerék gyorszáras.

(#224512) zsocy válasza Pet84 (#224501) üzenetére


zsocy
őstag

A Kross inkább egy MTB, a Roam pedig inkább Crosstrekking bringa alapból. Amiből erre következtettem hogy a Gianten pl. egy semmire sem jó 63mm teló van gyárilag, a Krossé egy fokkal már komolyabb. Tudom hogy a jó teló az nem ilyen, de kérlek értsétek a helyén ezt a mondatot.
Ha a "crossosítással" arra gondolsz hogy vékonyabb külsőt raknál fel rá, azt megteheted a Krossnál, igen. A kérdés hogy van-e értelme, de ezt úgyis te döntöd el.
Az ára meg sajnos ennyi, pár éve ez max 150-ért a tiéd lett volna, most itt tartunk.
Ha van a méretedben, és tetszik is akkor vedd meg és tekerd sokat.

Katsu, nyereg kérdésben nem lehet tanácsot adni, az tényleg egyénre szabott. Leginkább a saját geometriád számít itt, de a felhasználási terület is lényeges. Sajnos valószínűleg jó sokat ki kell próbálnod mire megtalálod az igazit. Talán egy pici indulási segédlet, nemrég linkelte itt valaki ezt a videót amiben a Tour Divide Ultra Race (4400 km) bringáit elemzik, itt a legtöbb gépen Brooks nyereg volt, a második legnépszerűbb pedig az Ergon. Ezek is drága nyergek sajnos. Olcsón jót én még nem láttam, kivéve ha tudod mit akarsz és találsz használtat, akkor lehet szerencséd. Én a Fizik nyergekre esküszöm, de csak betétes gatyában tekerek.

[ Szerkesztve ]

(#224513) varsam válasza Dark Archon (#224120) üzenetére


varsam
őstag

Egy dolog nem tiszta ezzel a Smoove-val, hogy ezt ha már elhasználódott, akkor simán újrakenhetem, vagy minden egyes kenés előtt teljesen tisztára kell mosnom a láncot? Ti hogy használjátok?
Illetve bringamosást is jól bírja?

(#224514) Pet84 válasza zsocy (#224512) üzenetére


Pet84
tag

Igen, arra gondoltam hogy megy fel rá a vékonyabb gumi. Jól van, akkor belevágok :B

Nasenscheidewandverkrümmung

(#224515) zsocy válasza Pet84 (#224514) üzenetére


zsocy
őstag

Én csináltam a fordítottját, Kellys Cliff 90 cross-ból építettem MTB-t.
Működik, de erősen kompromisszumos, pl. "rendes" 29-es széles gumi nem fér el a vázban, csak 29x1.95, teleszkópból sem megy be a tapered, csak az alapméretes (kissebb a választék) és hasonlók. A 3x9 -> 1x9 átalakítás mondjuk sikeres volt, tárcsafék is megvolt eleve, de pl egy droppert már nem tudok bele tenni mert senki sem gyárt olyan vékony csővel mint ami a vázamhoz kell.
Visszafelé könnyebb lett volna az út, egy montin több a hely mindennek, vékonyabb gumi pl. gond nélkül rámegy, max furcsa lesz az irányítás, mert nem erre tervezték a vázgeo-t.

(#224516) flash- válasza zsocy (#224515) üzenetére


flash-
veterán

mi is próbáltunk trekkingbe betenni 29es köpenyt,az átdobóba ért bele, vajon Sora átdobó működik trekkinggen altus váltókarral?annak csak oldalra van kilógása hátrafele nincs mint a trekking-mtb átdobóknak.
érdekes a Cube hyde ami városi kerékpár nem trekking, abba szépen belefér a 29er, pedig azt gondolnám hogy inkább terepre kellene a ballonosabb kerék nem pedig városba.így tehát igazából az a kerékpár egy elég jó terepbringa egy ballonosabb terepesebb kerékkel (próbáltam és tényleg)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#224517) cSuwwi válasza zsocy (#224515) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nekem is Cliff 90-em van, én a másik irányba vittem. A gyári 44-es abroncs helyett 35-ös schwalbe meg nyeregtáska, kormányra leszedhető tatyó, vázra, stb, trekkingre tisztán.
17 kiló mindennel együtt (szerszámok, pót cuccok, esőkabát, stb.)
A kormánytáskába pakolva lesz ám furcsa az irányítás a plusz súly miatt.

(#224518) sherlock82 válasza 6030D (#224500) üzenetére


sherlock82
senior tag

Hülye autókorrektor.
" nemrég értem haza " :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#224519) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Mai.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224520) szkink


szkink
aktív tag

Halihó.

Gondoltam egy merészet,ki kéne próbálnom a Grévőlözést,ki is néztem egy példányt [Ő lenne az] a hozzáértőktől kérdezném,mennyire kompromisszumos a felszereltség?Mellette szól hogy új,van méretemben,ki tudom próbálni és 370-ért elhozhatom,na meg a váz kennondél :D

(#224521) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Nem megy ki a fejemből a merev villára váltás, úgyhogy szerintem meg fogom lépni, aztán lehet megbánom :) Ezt a villát körülbelül leméregetem, 1 max 2cm-el lejjebb kerülne a váz eleje (ez jó is lenne), és valamivel közelebb lenne a kerék a vázhoz. Szerintem probléma nélkül passzolni fog majd, geometrián változtat, de szerintem jó irányba.
Viszont csak tárcsafékkel használható. Szerintetek mennyire béna a mechanikus tárcsafék? Síkságon bringázok, ritkán esőben. V fék is elég volt eddig. Hidraulikusat nem akarok.

Másik opció, hogy vennék egy használt úti bringát a jelenlegi helyett. Inkább a mostanit fejlesztgetném, mert már elég sok pénzt beleöltem + leköt a szerelgetés, de ha azt mondjátok, hogy nem éri meg foglalkozni a jelenlegi vázam miatt, akkor hallgatok rátok.

Jelenleg így fest:

PS: igazatok volt, tényleg jobb a kisebb lánckerék elöl, maximum sebességem alacsonyabb, de az átlag minimálisan nőtt, és tovább bírom tartani a tempót. Kössz a tanácsért! :R

(#224522) jjeahh válasza bendzso (#224511) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annyira nem vágom a Suntourokat, de én valszeg az Epixont venném, egy xc teló ne legyen 2kg fölött :DDD

#224519 Hasaggymeg: hargita fele?

Én is voltam ma egy laza mezei kört a környéken

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#224523) Dark Archon válasza varsam (#224513) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, ez egy jó kérdés. Én csinálom így is, úgy is. Van, hogy csak tisztára törlöm nagyjából, aztán újrakenem, de látszódik, hogy jobban lepereg. Szerintem ettől még tapad oda, ahova kell, aztán kész. Amíg nem nyikorog a lánc, jó az.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#224524) andrisbandi válasza Dark Archon (#224523) üzenetére


andrisbandi
őstag

...
https://www.smoovelube.com/faqs/
How to Apply Smoove™?

Fura, h olajhoz képest jó nagy adag kell belőle.. a videó szerint akkor tettünk eleget, ha szemek között feszül egy egy csepp... majd éjjel megszárad.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#224525) vallas válasza szkink (#224520) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem ez egy jó kis gép, ha ennyiért el tudod hozni, akkor ez most jó ajánlat...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#224526) Ringman válasza vallas (#224525) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez tavaly egy százassal volt olcsóbb, mint a listaár

[link]

(#224527) vallas válasza Ringman (#224526) üzenetére


vallas
senior tag

oké, de a kolléga 370 ért tudja szerezni, így ez most jó ár...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#224528) Ringman válasza vallas (#224527) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, így gyak. tavalyi áron tudja megvenni, ez jelen pillanatban jó ár (sajnos annak minősül)

(#224529) Hasaggymeg válasza jjeahh (#224522) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Laza kör egy KOM és néhány kupával?! Te vagy az Quintana? :DDD Amúgy igen, eddigi leggyötrelmesebb Madarasim, szinte nem is vártam a Zasszonyra mert tartotta a lépést velem...vagyis én vele. :( 2 flekken között 4 miccs (nemszékelyeknekcsevabcsics) este 10 után, közvetlen lefekvés előtt jelentem nem tesz jót az átlagoknak, sőt, a májnak sem, így 3 napja dögrováson vagyok, a hús gondolata is elborzaszt. :O

andrisbandi... miért homályosítod azon hozzászólásaidat melyek teljesen témába vágnak? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224530) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Ki milyen bringás telefontartóra esküszik? Láttam, hogy nagyjából két megoldás van, az egyik ahol a telefon csak rögzítve van, nem igazán védi semmi, a másik pedig a táskás verziók, ahol a kijelzőt egy fólián keresztül lehet nyomkodni.

Nyilván az első verzió kényelmesebb, viszont a másiknál meg jobban védve van a telefon egy esetleges eséskor. Melyiket vennétek?

[ Szerkesztve ]

(#224531) ivana válasza ad4m1337 (#224530) üzenetére


ivana
Ármester

Mezzseb ;]

(#224532) Gaben92 válasza ad4m1337 (#224530) üzenetére


Gaben92
őstag

Felhasználástól függően vagy az elsőt (ha nincs bukfenc veszély) mert a fólia az esetek nagy részében durván tükröződik. Ha van bukfenc veszély, akkor meg az elsőnek egy olyan változatát amibe a telefon bele megy valami vaskos tokkal is. :D

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#224533) Ringman


Ringman
nagyúr

tessék szépen mostantól a lehető legmelegebb időben tekerni, úgy gyors a bringa:

CRR at Different Temperatures: Examining Temperature Dependence of Rolling Resistance

(#224534) Fall-N válasza ivana (#224531) üzenetére


Fall-N
veterán

Én megjártam a zsebben hordást. Egy hete kiesett a telefonom, persze, hogy betört a kijelző. Ki is cserélték 26ezer jó magyar Forintért. :((( Azóta rátettem a gyári szilikon tokot + egy TelOne bebújtatós bőrtok védi. Ettől függetlenül zsebben van most is, én nem rakom a biciklire.

(#224535) jjeahh válasza Hasaggymeg (#224529) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a helyedben tuti visszafordultam volna :D . Tekertek még valamerre, vagy már irány haza?

Ahol 3-ik kupám lett, ott gondoltam picit beletaposok és biztos KOM lesz, bár előtte meg sem néztem kié a korona és milyen tempót ment, csak jónak tűnt az emelkedő. Aztán a meleg miatt a mászás végén engem is a rosszullét kerülgetett, úgy éreztem, ha megnyomom csőmaxon, össze fogok esni :F . Még sosem éreztem ilyent.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#224536) velizare válasza ad4m1337 (#224530) üzenetére


velizare
nagyúr

quad lock.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#224537) Dark Archon válasza ad4m1337 (#224530) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én próbáltam a táskástól a karmos tartóig mindent. A táska szuper, abban védett mindentől, de nekem útban volt tekeréskor. A karmos tartókból meg képes kiesni, de most ILYET használok. Ebből is sikerült már elhagynom terepen. Én mondjuk vastag gumitokkal használom, nem lett baja. A legbiztosabb az ilyenekhez venni még egy gumipántot, az a tuti. Szóval a kettő kombinációja.

A Quad Lockot meg b@szh@tod, ha nem gyártanak olyan tokot a telefonhoz. Persze van univerzális öntapadó konzol, de 3M ide vagy oda, én nem merem arra bízni a telefont. Nem beszélve arról, hogy az rajta van, ha kell, ha nem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#224538) stickermajom válasza Hasaggymeg (#224529) üzenetére


stickermajom
addikt

Tegnap nekem is ilyen szenvedős napom volt. Reggel Nagykovácsiban szerettem volna kezdeni, az ottani flow pálya érdekelt. Első felmászáskor szédelegtem, második előtt nyomtam egy kis sos gumicukrot hátha nem volt elég a reggeli. Attól hányingerem lett, de a szédülés nem múlt el. :D
Ki is jött egy 168-as átlagpulzus, általában olyan 150 környékén szokott lenni. Nálam nem az este 10-es hús evés, inkább a hétvégi betonozás utóhatása lehet.

(#224539) Hasaggymeg válasza ivana (#224531) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amint bizonyára emléxel nekem sikerült úgy hátamra esni, hogy "rámhajlott" a nem összehajtható telefon. :DDD

jjeahh... visszaút nincs, mindig előre ;] ... amúgy megyünk haza, elég volt 2 hét nomád élet (értsd tűzrakás, füst, tálban tisztálkodás, földön alvás), vasárnap már nagyvárosi "jampikkal" mérem össze szerény tudásom. 🤭

stickermajom... ahogy nézem otthon brutális időjárás tombol, vasárnap fincsi lesz a Csovi. :DD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224540) velizare válasza Dark Archon (#224537) üzenetére


velizare
nagyúr

tavasz óta rajta van, előre én is féltem tőle, de igazából nem nagy issue a gyakorlatban, csak az autós tartóba nehéz így bepattintani. vennem kellett volna hozzá a sajátját. de mivel autóval ritkán járok, bicajjal meg gyakran, ez nekem vállalható.
estem is vele (ez a második hetem spdvel), meg se rezzent. nekem a stucnira rakható változata van meg, jellemzően nem az ütközik. nagymotoros kollégák is erre esküsznek, és ha azt a rázkódást kibírja, akkor a sárnehéz trekkingemről sem fog elrepülni.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#224541) velizare


velizare
nagyúr

láncszakadás pipa. két hetes volt, nem volt benne 200km :W

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#224542) Hasaggymeg válasza velizare (#224541) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez nekem mindig talány, annyi év alatt soha egy sem. :F... milyen lánc volt?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224543) HUNRookie válasza velizare (#224536) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

+1

A gyorstöltés is működik a tokkal, futásnál is használható a karpántjával.

Ponchot is megvettem hozzá, elég vastag szilikon, lehet hogy esésnél is védene valamit.

(#224544) szuszinho válasza Hasaggymeg (#224539) üzenetére


szuszinho
őstag

(#224545) velizare válasza Hasaggymeg (#224542) üzenetére


velizare
nagyúr

sunrácse

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#224546) 6030D válasza szuszinho (#224544) üzenetére


6030D
Ármester

Vasárnapra lehűlés várható! :DD
Aki még nem jelentkezett, és érdekelné a PHórum monti: 10:30-as indulás Kismaros, szarvas. A nagy érdeklődésre való tekintettel a MÁV vonatot indít a rendezvényre 9:28-kor a Nyugatiból. VÉgleges útvonalat majd a helyszínen beszéljük meg, vagy közben. Idő/kedv/időjárás függvényében.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#224547) sherlock82


sherlock82
senior tag

Szombaton balatonátúszás.
Cimborám indul úszásban egy másik pedig sup - ban.
Eltekerek Balatonboglárra megnézni a befutójukat.
Nem fogok fázni, se oda, se vissza fele.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#224548) baal-amiga válasza szkink (#224520) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Az új listaára már 490 körül van 😫 Ennyiert ajándék.
A váz jó, a szett fejleszthető, ha vadulni akarsz a későbbiekben.
Én a Soot 50-et a pécsi TV torony környéki sziklás dh nyomokon is megkergettem párszor, hogy lássam, mit bírunk.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#224549) Hasaggymeg válasza sherlock82 (#224547) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+szuszinho
+6030D...én is bánom kicsit, hogy nem szombaton megyünk, félő vasárnap már hűvős lesz az árnyékos Börzsönyben. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224550) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Fellelkesültem az utóbbi időben itt olvasható pozitív tapasztalatoktól a lánc viszolással kapcsolatban. Meg is csináltam, de amikor össze akartam rakni akkor szembesültem azzal, hogy elhagytam a patentszemet.
Tudnátok segíteni, hogy honnan tudom beszerezni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.