Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#224401) RexpecT válasza szuszinho (#224394) üzenetére


RexpecT
addikt

Még nem használtam, csak kibontottam meg beledugtam a sátor vasakat. Talán annyi a hátránya, hogy nehéz a vasakat kifeszíteni C alakban, mert túl merevek, de amúgy jó cuccnak néz ki, a varrásai is szigeteltek.
Egy estét használtam egy ilyet, de ez inkább sima túrázásra való, illetve ha nem akarsz a földön aludni, akkor érdemes egy ilyet beszerezni: [link].
Túrabotok nélkül a fenti szett könyebb vagy 100g-al.

[ Szerkesztve ]

(#224402) sebgutkopf válasza stickermajom (#224385) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nappali az még kényesebb dolog, le a kalappal, hogy sikerült!

Asszony szerint: A montik állandóan koszosak, ha más nem a kereke az, és eleve minek "szerelem" szeirnte állandóan csak koszolok, olaj, zsír, lehull róla valami. Mi bajuk van, hogy állandóan szerelni kell.
Elmondtam, hogy itthon van karbantartás a pályára bingázni megyek nem szerelni, a gép minidig legyen patent és kompromisszummentesen bevetésre kész. Már nem mondja, de tudom mit gondol. :DDD

(#224403) balintbaba válasza RexpecT (#224388) üzenetére


balintbaba
tag

Köszi az útvonalat, úgy látom, hogy picit változtattak rajta tavaly óta. Én a helyedben még mindig nagyobb pihenő/sátrazás nélkül próbálnám meg teljesíteni a távot. Szerintem te is meg fogsz lepődni, hogy mennyire könnyen tekerhető az útvonal nagy része.

A legnagyobb gond a nap és a meleg lehet. Érdemes minimum másfél óránként egy közkútnál megállni frissíteni, bár lehet csak én vagyok nagyon hajlamos napszúrásra. Ha megint mennék, indulás előtt kigyűjteném az összes útba eső kutat táv szerint és felragasztanám a stucnira/felsőcsőre. :K Ja és az esőkabát lehet kötelező de minek augusztusban? ;]

(#224404) 6030D válasza RexpecT (#224388) üzenetére


6030D
Ármester

Szép távok, szép szintek, gratula! Hajrá, majd írj beszámolót. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#224405) RexpecT válasza balintbaba (#224403) üzenetére


RexpecT
addikt

Nincs mit, többek között a Szent-György hegy került bele a tavalyihoz képest elvileg.
Az alvás nélküli tejlesítésen én is gondolkodtam, de próbálok balanszírozni a kihívás meg az élvezet között, plusz alvás nélkül egész éjszaka mennem kellene, amihez megint nincs sok kedvem. :)
Annyira nem visel meg a meleg engem, viszont az ivásra oda kell figyelnem, mert hajlamos vagyok nagyon keveset inni.
A közkutak megtalálására pedig a közkutak appot fogom használni. :R

6030D:
Köszi, megpróbálok majd valami kis szösszenetet összerittyenteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#224406) RexpecT


RexpecT
addikt

Emagon van pár Rockbros kerékpártáska akciós áron.

(#224407) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok,
Stevens, Bulls illetve Focus kerékpárokkal érdemes fogalakozni vagy inkább a nagyobb gyártóknál érdemes maradni?

(#224408) stickermajom válasza zsocy (#224390) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! Emagos akcióban van most egy ehhez nagyon hasonló 4k-ért, azt megrendeltem kipróbálásra. [link]

[ Szerkesztve ]

(#224409) Hasaggymeg válasza Talala (#224407) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mind3 a nagyok közé tartozik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224410) Ijk


Ijk
nagyúr

Ha van kerékpárút teljesen le vagyok tiltva az autóútról, tehát megbüntethetnek (anyázásokat most leszámítva)?
Van egy 1,5km szakasz városban ami elég változó állapotú, egyik helyen teljesen töredezett, nemrég kaptam ott defektet. Már 15-ös tempónál is kirázza az agyam, csomagtartón is ugrál a táska, néha le is fordul.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#224411) Ringman válasza Ijk (#224410) üzenetére


Ringman
nagyúr

engem tavasszal egyik este igazoltattak és utána lezavartak a hasonlóan jó bicikliútra a rendőrök (büntetést nem kaptam) - sima út volt nem "autóút", de szerintem te is arra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#224412) Hasaggymeg válasza Ijk (#224410) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem ha nincs tiltó tábla, nem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224413) Gaben92 válasza Talala (#224407) üzenetére


Gaben92
őstag

Nálunk Finnországban nagyon mennek a Focusok. Az olcsóbbakat (hardtail, rugós teló, tourney) árulják szupermarketben, de látok embereket elég durván felszerelt (minden Deore XT vagy XTR) modern geós Focus fullyval is. Lóvé lenne nekik a “nagyon nagyokra” is de teljesen meg vannak velük elégedve. Többit passzolom.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#224414) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Ha van párhuzamos kerékpárút akkor azon kötelező menni.
- Kivétel, ha pluszban az úton is van bringasáv.
https://kreszvaltozas.hu/kerekparosoknak/ (11)

;]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#224415) timarendi


timarendi
újonc

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni első országúti biciklim vásárlásában. Először is a méret: 187 cm magas vagyok belső lábhosszam 90cm. Az internet azt mondta nekem hogy 60-63cm vázméretű bicikliket keressek de ilyen magasságú outikat csak elvétve találok, nagyon keveset. Szerintetek milyen méretű bicikliket kéne keresnem? Ha valóban ilyet, miért találok ilyen keveset az adott méretből?
További kérdésem: nem gondolkozom Gravel kerékpárokban mivel nagyrészt aszfalton mennék, csak ritkán jönne szembe földút. Figyelembe véve a sok modellt és árakat, első országútinak 250.000 ft-ért szeretnék venni. Természetesen nyitott vagyok a használt kerékpárokra is. Szerintetek melyik az ideális első bicikli ilyen feltételekkel?
Köszönöm a válaszokat!

(#224416) f4lcon válasza andrisbandi (#224414) üzenetére


f4lcon
őstag

kivéve országútisok, mert rájuk nem vonatkozik a KRESZ
hiszen ők edzeni jöttek!!

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#224417) szuszinho válasza Ringman (#224242) üzenetére


szuszinho
őstag

Meg lehet tudni, hogyan, mennyiért jött?

(#224418) Because válasza f4lcon (#224416) üzenetére


Because
őstag

én azt figyeltem meg mindig én tudom helyesen akármilyen módon is közlekedek :DD :DDD.

a bolyozós outisoknak a kerékpárút mindkét sávját elfoglaló fajtáját nem kedveljük errefelé... de már rájöttem, hogy ekkor én megállok belógatom a bringát középre, aki fennakad fennakad, ha ők is vannak ilyen suttyók én is simán ;]

[ Szerkesztve ]

(#224419) zsocy válasza timarendi (#224415) üzenetére


zsocy
őstag

A 90 cm belső lábhossz miatt kapod ezeket az ajánlásokat a konfigurátorokban.
Azért találsz kevés ilyen bringát mert ez már az M-es méret (szerintem XL) felett van, és a legtöbb embernek az M-es a jó - tehát abból van több.
Használt bringát találhatsz ennyiért, de nem a legújabb karbon modell lesz az, ami nem is baj egy első országútinál. Még ilyen nagy méretben is van választék.
Facebook csoportokat és az összefoglalóban lévő lelőhelyeket nézd át, linkelj bringákat, megnézzük neked.

[ Szerkesztve ]

(#224420) Ringman válasza szuszinho (#224417) üzenetére


Ringman
nagyúr

96€-ért vettem, hollandiában volt ismerős (húgomé), akihez megrendeltem és ő hazaküldte, de német webshopban is kapható:

most ahogy nézem több modell is 84€ holland és német oldalon.

mikor én rendeltem, csak a krémszínű volt leértékelve (ez még bőr, illetve a sötétkék is), a többi 120€ volt.
a vegán opciók nem tudom mennyire lehetnek tartósak, de a legjobban kinéző szerintem ez: [link]

(#224421) Ringman válasza timarendi (#224415) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az internet azt mondta nekem hogy 60-63cm vázméretű bicikliket keressek de ilyen magasságú outikat csak elvétve találok, nagyon keveset. Szerintetek milyen méretű bicikliket kéne keresnem?

ez még a régi "klasszikus" vázméret, ami az üléscsőhosszat vette figyelembe, most már nem vízszintes szokott lenni a felsőcső, így ez a méret eleve kisebb.

az egyes gyártók eltérően számoznak, de valahol 56-58 cm-es "effektív" felsőcsőhossz körül lenne jó neked.

a gyártóknál van kalkulátor, ezt használd, pl: cube attain: [link]
itt beírod és az 58-as vázméretet hozza ki.

érdemes játszani a magassággal és az átlépővel pár cm-t, ha nem vagy nagyon flexibilis és/vagy erős törzsizomzattal rendelkező, úgy ha mérethatáron vagy, akkor a kisebb vázat érdemes választani, abba könnyebb "beletoldani" egy hosszabb stucnival, mint rövidíteni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#224422) andrisbandi válasza timarendi (#224415) üzenetére


andrisbandi
őstag

Average Inseam Length/Height
https://bikecommuterhero.com/average-inseam-length-height/
~ 82- 86 cm között van az átlag kb, 187-hez.

Így mérted az átlépőd?
How to Measure Your Inseam for a Bicycle

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#224423) timarendi válasza andrisbandi (#224422) üzenetére


timarendi
újonc

Köszönöm a válaszod igen pontosan így mértem le. :)

(#224424) timarendi válasza zsocy (#224419) üzenetére


timarendi
újonc

Igen, nem full carbon biciklit szeretnék természetesen, még kis hal vagyok, nem tudnám valószínűleg kihasználni sem.

Valóban ez XL nek felel meg.

Köszönöm szépen a segítségedet😊

(#224425) timarendi válasza Ringman (#224421) üzenetére


timarendi
újonc

Igen valóban itt 58 as méretet ajánl és ahogy látom ti is ezt mondjátok tehát hanyagolom a 60+ méretet és ezen a vonalon haladok tovább. Köszönöm a hozzászólásod és a segítséget.

(#224426) lsebestyen válasza timarendi (#224425) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azért kapásból ne zárj ki semmit, amire esetleg 60 lesz írva, elég változó márkánként a méretezés. Szerintem fogsz találni jó méretet, mostanában nézegettem a használt piacot outi szinten, volt felrakva pár nagyobb darab (én 189 vagyok 86-os átlépővel így azért könnyebb dolgom van kicsivel, mint neked).

(#224427) zsocy válasza lsebestyen (#224426) üzenetére


zsocy
őstag

Igaz, az olaszok pl. rendszeresen alá mérnek. Tényleg meg kell nézni adott gyártó adott modelljét, hogy az pontosan mekkora. Azzal hogy rendesen lemérted magad, meg is tetted az első lépést, már nem is vagy "kis hal", gratulálok hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#224428) timarendi válasza lsebestyen (#224426) üzenetére


timarendi
újonc

Aha értem akkor nincs veszve semmi szerencsére, csak nyitott szemmel kell jarni.

köszönöm a segítséget :)

(#224429) timarendi válasza zsocy (#224427) üzenetére


timarendi
újonc

Értem akkor ha találok valamit ami megtetszik akkor érdemes utánanézni a márka oldalán, hogy a méretet pontosan kinek ajánlják.

Igyekszem köszönöm. Még valami amit kifelejtettem: általában a bicikliket pedál nèlkül látom meghírdetve. Ha elmegyek megnézni egyet, akkor kell vinnem saját pedált és a cipőmet is, hogy ki tudjam probálni? Tehát akkor a 0. lépésnek az kell hogy legyen hogy veszel egy vipőt és egy pedál szettet?

Köszönöm a választ!

(#224430) Andr1ska


Andr1ska
újonc

Sziasztok,
hátsó váltó a legalsó (7-es) fokozatba nem vált le, vagy nagyon sok idő után ugrik át. Nem értek a váltókhoz, de emiatt nem vinném szervízbe. A képen a piros, a zöld, vagy a kék csavarokat kell finomhangolni, és milyen irányba? Vagy esetleg mást kell állítani? Shimano Tourney.
Köszi.

(#224431) itouchfan válasza timarendi (#224429) üzenetére


itouchfan
senior tag

Egyeztetni kell az eladóval, hogy tud-e adni platformpedált, amivel ki tudod próbálni (azért a legtöbb boltban/kereskedőnél/komolyabb bringásnál általában akad 1-1 pedál, amit a próba idejére rá tud rakni), de ha nincs, akkor 1500-2000 FT-ért lehet gagyi múanyag platformot venni, kipróbálni tökéletes.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#224432) ivana válasza Ringman (#224421) üzenetére


ivana
Ármester

Ezeket el kell felejteni, 187cm-hez tökéletes lesz egy 56-os váz. 60-as az 210-es kosarasoknak kell.

(#224433) timarendi válasza itouchfan (#224431) üzenetére


timarendi
újonc

Értem köszönöm szépen a segítséget. Akkor nem kell cipőért rohanni a boltba.

(#224434) Jester01 válasza lsebestyen (#224387) üzenetére


Jester01
veterán

Bocs a Pázmándiaktól, de azért nem egy metropolisz. Nagyon nem lehet eltévedni. Már betettem korábban a térképet. A piros szakasz már egy réteg aszfalt, apró kaviccsal. Annyit kell megjegyezni, hogy a végén jobbra aztán balra. Vissza értelemszerűen fordítva, ott annyi a könnyítés, hogy a bal kanyart el se lehet rontani. Komolyabb navigációra nincs szükség.

Vicces amúgy, hogy pl. az Etyek tábla már vagy 1 éve kint van amikor még bringaútnak se híre se hamva nem volt. A következő, idei képen már készül :)

Kajászó, Gyúró, Tordas rendesen ki van táblázva, festve. Etyeken most éppen terelés van mert dolgoznak. Biáig eljutni már érdekesebb, attól függ honnan indulsz. Szerintem ott könnyebb eltévedni.

Jester

(#224435) 6030D


6030D
Ármester

Igyatok tejet kulacsból! :D
Mi oltja legjobban a szomjat

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#224436) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#224422) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is 90-91.

Andr1ska...nézd meg laza-e a bowden akkor mikor a legkisebbre ejted, mert szinte lazának kell lenni... ha nem akkor a felső finomállítót tekert óramutatóval meg1ező irányba. Ha íhy sem megy le, akkor a H jelű csavart is csavard a bóramutatóval ellentétes irányba.A váltóállítás alapvető ismeret, ajánlom a You Tube-ot. :K

6030D....erről én is olvastam (láttam műsort a BBC Earth-en) és bár kulacsban nyilvánvaló okok miatt sosem vittem, útközben(boltból) , vagy már otthon gyakran legurult 1-1 l jéghideg 1,5%-os, meglepően 6ékony szomjúság oltó. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224437) Ringman válasza ivana (#224432) üzenetére


Ringman
nagyúr

én 180-as magassághoz meg kicsit nagynak tartom a cube M-es vázát, pedig az is kalkulátoros volt :/

[ Szerkesztve ]

(#224438) ivana válasza Ringman (#224437) üzenetére


ivana
Ármester

Erős, hajlékony ridert amúgy is szokás kisebb vázra ültetni. Szóval eltérés az mindig csak lefele.

(#224439) cSuwwi válasza Andr1ska (#224430) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

A kék részen kell az L (low) csavart, ha lefelé nem megy eleget, a H-t ha felfelé.
Itt van bővebben: [link] vagy youtube: váltó beállítása

(#224440) Hasaggymeg válasza cSuwwi (#224439) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt a Low-High nem térbeli értékek, hanem sebességbeliek, vagyis a Low az a nagy lánctányérok, High meg az aprók.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224441) Ringman válasza ivana (#224438) üzenetére


Ringman
nagyúr

gondolkoztam már hogy lejjebb kellene eggyel váltanom, illetve másik biciklit vennem, csak egyrészt még nem tudtam próbálni kisebbet, másrészt meg most le kell cserélnem otthon egy csomó nagyfogyasztót.

a nuroadon most nem buknék vsz. nagyot a 2021 februári árhoz képest.

én meg gyenge+hajlékony vagyok :DDD

(#224442) Hasaggymeg válasza Ringman (#224437) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

180 cm-hez S kissé vicces lennne. 🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#224443) Ringman válasza Hasaggymeg (#224442) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy ja
most ahogy nézem, nuroadnál 176-on vagy határon, 173-nál javasolja az S-es méretet.

akkor marad a törzserősítés...

(#224444) ivana válasza Ringman (#224443) üzenetére


ivana
Ármester

Én 175cm vagyok nekem outiból 52-53 kell.

(#224445) Ringman válasza ivana (#224444) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi a támpontot.

jó lenne kipróbálni pár méretet a köv vásárlás előtt, kicsit hosszúnak érzem a bringát, kisebb stucnival persze próbálkozhatok, de a 38 cm széles kormánnyal az könnyen kapkodós lehet. (most 80-assal használom + a koskormány reach 76mm-es)

mondjuk pont a nuroadnál olyan a méretezés, hogy az 53-asnál az eltérő szögek miatt kb 2 mm-rel kisebb a reach, mint az 56-osnál.

(#224446) parandroid válasza ivana (#224444) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, szintén 175 vagyok. Én is 54, meg M mérettel kezdtem mindenhol, aztán némi rutinnal rájöttem, hogy bizony jobban járok az 52-53, illetve S méretekkel. Ha belegondolok, XC MTB vásárláskor az L-re akartak rábeszélni, szerencsére nem hagytam magam, de így is jobban érzem magam az asszony S-es gépén, az én M-em mai fejjel érezhetően túl nagy. Használható, csak nem esik jól. Valószínűleg pont a határon vagyok, ilyenkor meg ugye jobb lenne a kisebb. A cross trekkingből szerencsére már S-est vettem, meg a katbon országúti is 53-as. Igazából valazeg az 52-es is elég lenne, de az előző meg 54-es volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#224447) r4pt0r


r4pt0r
tag

Sziasztok.

Szeretném megkerülni a Tisza tavat a hosszabb távon, és az lenne a Poroszló-Tiszadrogma táv teljesíthető e slick gumival (37-es). Azt olvastam az a szakasz eléggé murvás homokos és érdemes kerülni ezt a részt. Valakinek van valami friss tapasztalata?

(#224448) bardi válasza stickermajom (#224385) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem jobban jársz, ha felrakod a falra, helyet se foglal így.

'92 Honda VFR 750

(#224449) itouchfan válasza Ringman (#224445) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem volt Cube, 56-os, az rendben volt a 183 cm-hez (átlagnál picikét hosszabb végtagokkal). Most Merida van, abból M/L, ami 54 cm nyereg cső, és 55,5 felső cső, ez tényleg tökéletes.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#224450) balintbaba válasza Ringman (#224445) üzenetére


balintbaba
tag

Az is érdekes lehet még, hogy mennyit lehet a hajlékonyságon fejleszteni. Én tavaly még nagynak éreztem az országútim teljesen előretolt nyereggel, most már úgy érzem, hogy túl közel vagyok a kormányhoz.

Más: Úgy látszik, hogy nem telik el hónap esés nélkül nálam. ;] Balaton körüli kerékpárút, ahogy észrevettem az olajfolyást már dőltem is el balra:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.