Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209851) pruzsi


pruzsi
őstag

Szép napot!

Abszolút nem értek a kerékpárokhoz! ismerősöm összerakna egyet ha vinnék alapanyagot hozzá.
Mivel van egy vazam itthon saját elgondolás szerint olcsóbban kijönnek mintha vennék egy újat ?!

Amit szeretnék
Nagy lanctanyer 48 fogás
Kazettás agy
28 as kérek

Egy sebesség bőven elég, kontra fék vagy a kormányos megoldás. Teleszkóp stb extra luxus nem fontos.
Mindezeket a lehető legolcsóbban.
Össze lehet így válogatni őket a neten ?

Árukeresőn néztem hasonló kerékpárt ami nekem kellene de 100ezer Ft van nos én a felet sem szánnam rá.

[ Szerkesztve ]

(#209852) parandroid válasza pruzsi (#209851) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Felejtsd el. Alkatrészhiány van mindenhol. Keress egy használt bicajt, ami a céljaidnak megfelelő, és azt tegyétek inkább rendbe.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#209853) MPowerPH válasza Runner_fxr (#209847) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd nezelodok, hatha lesz kaphato. Ellenben megfontolom a reklamacio lehetoseget. Ez mar az az ertek, aminel nem siklok el a mellett, hogy selejtes.

Don't Tread On Me

(#209854) parkr válasza pruzsi (#209851) üzenetére


parkr
őstag

1 sebességhez minek a kazettás agy?
nem tudom milyen váz, de fixi alkatrészekből simán megoldható, szabadonfutóval a hátsó agyon

(#209855) bringasisti válasza pruzsi (#209851) üzenetére


bringasisti
őstag

Én ennél komolyabb gépet adtam el 25 ezer Ft ért. És minden tuti volt rajta!

BENEFON DELTA--------N8

(#209856) Runner_fxr válasza MPowerPH (#209853) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja persze, mindenképpen, tulajdonképpen garanciában kéne kapnod egy új láncot. Egy kérdést megér.

(#209857) sepyi


sepyi
aktív tag

Szép Napot!
Olvasgatom a bejegyzéseket a térképekről. De tavaly óta Google Maps-ban is lehet kerékpáros módon tervezni. Terepen mennyire pontos? Igazán olyan vélemény érdekelne, ami tapasztalaton alapul.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#209858) gabro0 válasza sepyi (#209857) üzenetére


gabro0
őstag

Itthon legalább az utak fele, vagy több hiányzik.

(#209859) TomMusic válasza Scrollpoint (#209850) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát az enyémben 10ezer km van, és még sose zsíroztam újra :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#209860) andrisbandi válasza sepyi (#209857) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ezt nézted?

#206483 flash
én úgy szoktam általában hogy a merretekerjek.hu-n megtervezetm az utvonalat, még a google utcaképet is rá tudod húzni(ha van) hogy lásd milyen az útvonal,látod mi a kerékpárút,stb,stb, azt kiexprotálom gpx-be majd az OsmAnd-ba betöltöm és azzal ezt a megtervezett utat navigálom le, eddig tökéletesen bevált

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#209861) pruzsi válasza parandroid (#209852) üzenetére


pruzsi
őstag

Találtam párat de nincs szállítás .

Park : fogalmam sincs ezt olvastam hogy az a legjobb nagy sebességghez :)
Hol lelhetők fel a fixi alkatrészek ?

Brisgasisti: :)

(#209862) itouchfan válasza Hasaggymeg (#209844) üzenetére


itouchfan
senior tag

Igen, megnéztem óvatosan és el tudom, illetve ha tolom a váltókart, egy minimalisat mozog a Bowden is alul... De ebből így szervíz lesz. Vagy esetleg másnak valami ötlet?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#209863) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szet fagyott a labam, de legalabb nincs mocsar.

Don't Tread On Me

(#209864) Friczy válasza Lacerta (#209848) üzenetére


Friczy
senior tag

Lehet, hogy szerencséd van, lehet, hogy jobban vigyázol a cuccaidra. Vagy ők fordítva. Passz.

Itt a fórumon is sokan használnak Garmint, és nem rémlik, hogy túl sokat panaszkodtak volna a szétmenő, tönkremenő eszközökre. Tehát inkább a fordítva igaz.

Valamint kukázták a mapsource-ot
Nem fejlesztik, de attól még ha feltelepíted, nem romlik meg, és viszi a térképeket is. :)
Nekem fenn van mindkettő, és én is szivesebben használom a MS-ot.

Ez opció Windowson, viszont MacOS-en nem :( Ja, és ha valaki esetleg megtalálja módját, hogy a Basecampba hogyan lehet beimportálni az eszközön lévő, a Garmin által biztosított kerékpáros térképeket, akkor nagyon hálás lennék. (Lehet akár hekkeléssel, Linux-felhasználóként nem áll messze tőlem :D) Ugyanis a Basecampban csak akkor tudom kiválasztani a kerépáros térképet, ha rádugom a GPS-t USB-n keresztül, akkor beolvassa, és lehet használni. Viszont ez meglehetősen sokáig tart, mert nem kicsi a térkép.

Épp azért, mert a gyártó nem biztosította legálisan a lehetőséget.

Attól ez még nem hekkelés. Az lehet, hogy Garmin formátumó térképek előállítása valamilyen szinten közel van a hekkeléshez (az is csak a visszafejtett formátum miatt), de ilyen 'hekkelésre' meglehetősen sok példa van (pl. Linux alatt ntfs formátumú filerendszer, hogy csak egy teljesen más példát mondjak).
Te mindössze a formátumon lovagolsz, hogy az nem nyílt. Nagy kaland. Sok más sem.

És az, hogy a Garminba importálhatóak térképek bármilyen forrásból, pont olyan, mint ahogy a Windowsra telepíthetőek programok bármilyen forrásból.

(#209865) rétisün válasza itouchfan (#209862) üzenetére


rétisün
veterán

kikötni a bovdent a váltóból, úgy megpróbálni, húzza-e a kar, ha mozdítod ? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#209866) pruzsi válasza pruzsi (#209861) üzenetére


pruzsi
őstag

Amikre én gondoltam bár lehet teljesen inkompatibilisek egymással.
Kormány,markolat,fékkar,teleszkóp,hajtókar,nyereg,nyeregcső,támvilla, van itthon

https://ebike.hu/termekek/hajtas/lanc/1-seb-singlespeed/3346_kmc-s1-z-410-1-sebesseges-lanc/
https://ebike.hu/termekek/fek/fek/v-fek/14124_altrix-alu-v-fek/
https://ebike.hu/termekek/kerek/kerek-hatso/trekking/125996_altrix-warrior-trekking-hatso-kerek/
https://ebike.hu/termekek/kerek/kerek-elso/trekking/113266_altrix-warrior-trekking-elso-kerek/
https://ebike.hu/termekek/kerek/agy-elso/orszaguti/119358_miche-magnum-elso-agy/
https://ebike.hu/termekek/kerek/agy-hatso/menetes/114986_miche-magnum-gyorszaras-hatso-agy/

kell még valami?

(#209867) Toobee


Toobee
veterán

Kormányszár kérdés: mennyit jelentene ez a különbség irányíthatóságban? Sajnos, amit kinéztem, 65 mm-nél nem érhető el rövidebb méretben.
Gyári:
Race Face Aeffect R 35
Length: 50 mm
Rise: +- 6 fok - itt mm értéket nem találtam
Stack: 39 mm
Amit kinéztem:
Length: 65 mm
Rise: -7 fok, 50 mm

Ha megtalálnám a RF magasságát, akkor be tudnám írni helyesen a kalkulátorba. Elvileg 10-14 mm körül nyernék Reach-et, kérdés az irányíthatóság.

https://barbieripnk.hu/

(#209868) varsam válasza Toobee (#209867) üzenetére


varsam
őstag

Miért akarod cserélni az eredetit? Pláne hosszabbra

(#209869) MPowerPH válasza Toobee (#209867) üzenetére


MPowerPH
félisten

En biztosan nem raknek fel hosszabbat a gyarinal. :N

Don't Tread On Me

(#209870) ZolkoW válasza Toobee (#209867) üzenetére


ZolkoW
őstag

a kalkulátor szerintem a spacer-eket nézi, nem a stucni magasságát, hanem egyformának tekinti őket. De amúgy tényleg a legtöbb ~40mm-es, ami alacsonyabb, az extrának számít, ami magasabb, az pedig azért magasabb, mert nagy emelésű, és hosszú részen érintkezik a ferde csővel. Szóval beírhatsz mindegyikhez 0 mm-t, vagy ha különbözően ekarod távtartózni őket, akkor azt (csak a távtartókat)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#209871) jjeahh válasza MPowerPH (#209863) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó neked, itt van sár, hó, minden bőven. Milyen a gép?

Más, mai:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209872) Toobee válasza varsam (#209868) üzenetére


Toobee
veterán

Integrált kormánnyal szemezek, de akkor így lehet kimarad.

https://barbieripnk.hu/

(#209873) Hasaggymeg válasza Scrollpoint (#209850) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Shimano újan sem forog vajpuhán.

Pruzsi... egy sebesség bőven elég, de mennyi lenne a minimum? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209874) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Hajtókart kell cserélnem, és nem tudom 170 vagy 175mm-est vegyek. 27.5 monti, és 170cm vagyok. Eddig 175 volt rajta, de kanyaroknál néha majdnem leért a pedál. Bár 5mm szerintem nem sok,vagy észre vehető?

If a second or you are the first to lose.

(#209875) MPowerPH válasza jjeahh (#209871) üzenetére


MPowerPH
félisten

Brutal. :) Most lett jo, hogy a lancbol ki lett iktatva a hibas szem. Megszunt mindenfele mikro daralas is, amire eddig azt hittem, hogy biztos az 1x12 miatt normalis. A valton most erezni, hogy mennyivel jobb, mint a regi XTR -em. A gyors 3x le vagy felkapcsolast terheles alatt is ugy megcsinalja, hogy meg sem nyekken.
De nem egy villam a bicaj, azert kell az izom kitekerni, foleg ezekkel a gumikkal. Heti 3 futast be kell tartanom, mert eronlet nelkul erre nem kell felulni. :DDD
Rossz, mert itt felenk nincs olyan, hogy sik osveny. Vagy brutalisan lejt, vagy brutalisan emelkedik. Nincs koztes. Elso 5km -en 650 -es szinttel kezdek, ami mar onmagaban megeszi az eroforrasaim csucsat, es magara a trailre ugy erkezem meg, hogy pont hianyzik az a kezdeti lendulet. Szoval lehet legkozelebb Domorkapura felautozok, ha arra megyek, es onnan inditom a kort.

Ma a Garmin is bevitt a susnyasba, valamilyen idiota turazo ugy gondolta, az erdon keresztul, leterve az osvenyrol jo poen bandukolni. Csak szomoru, hogy az utvonal aztan felkerul a terkepre is, es a Garmin utvonalterv abbol is taplalkozik. Kozben meg 15m -el arrebb megy a kektura utvonala, 20m -el a masik iranyba meg egy erdeszeti ut...

A kornyek, ahol tekersz, meg mindig gyonyoru. :) De nem irigyellek a jeg es a ho miatt. Gondolom offroad most nem nagyon tekersz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#209876) Hasaggymeg válasza bzs73 (#209874) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A rövidebb kell neked.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209877) bzs73 válasza Hasaggymeg (#209876) üzenetére


bzs73
őstag

köszi. :R

If a second or you are the first to lose.

(#209878) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy idén januárban kaptam egy elég szép ki tavalyi bónuszt a munkáltatómtól és most szeretnék venni valamit a bringámhoz :)
A bringát tavaly vettem használtan, egy 2019 GT Avalanche Expert
Tavaly már ki is cseréltem rajta a fékeket SLX--re, a tárcsákat XT-re, a gumikat Rocket Ron Evo-ra, a hajtókart egy Deore M5100-ra, egy rövidebb stucnit és az ülést. Szóval elég sok minden már cserélve lett rajta.
Az igazat megvalva nekem most is megfelel a bringa, nincs rá panaszom, csak mindig ott van a kisördög, hogy mit lehetne rajta még cserélni. Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy nagyon más hobbira már egy jó ideje nem is költök és szeretek szerelni is.
Most ott tartok, hogy jó volna egy új kerékszett (a gyári az Formula agyas WTB STP i23 TCS felnivel). Sajnos a váz hátul gyorszáras, elől átütős a Recon RL villa, de nem boostos, csak sima 15x100-as (a honlapon 110-nek van írva, de ma megnéztem a villa matricáján is 15x100 van és lemértem a távolságot is tolómérővel, ott is csak 100mm jött ki). Szóval egy hátul gyorszáras, elől sima átütős kerékszett lenne ideális.
Vehetnék egy új boostos bringát is, de szerintem semmi előnye nem lenne az én felhasználásomhoz, szóval csak kidobott pénznek tartom. Debreceni vagyok, hétvégente a feleségemmel szoktuk elmenni bringával túrázni, szóval nincsenek nagy hegyi csapatások amihez egy profibb bringa kellene.
Eddig a 2021-es Mavic Crossmax-t néztem ki, ehhez alapból adnak gyorszáras adaptert, csak ez pár napja elfogyot a bike24-en. Van a bike-components oldalon, jóval drágábban és még a szállitás is rájön, ami itt 30€, ami kicsit rablás (így 280€ a kerékszett), a többi német oldalon 10€ a kerékre is a szállitás.
Ami most nagyon jó áron van és nekem jó lenne az a Mavic Crossride FTS-X, csak 165€ szállitással. Tudom ez egy alap Mavic szett, de ha jól tudom jjeahh kollégának is ilyen van és meg van vele elégedve.
Vagy még arra is gondoltam, hogy hátra veszek egy Crossmaxot, előre meg egy DT swiss X1900-at, csak nem tudom az meg hogy fog kinézni, hogy nem egyforma a két kerék. A Mavic azért lenne jó mert azon Instant Drive 360 hub van és jár hozzá QR adapter.
Néztem a DT swiss szetteket is, de az is 280€ körül van, és ahhoz még kellene hátra QR adapter is, pl X1900 vagy M1900.
Néztem a használt piacot is, de nem sok mindent találtam. Egyáltalán érdemes-e látatlanban venni használtan kerékszettet?
Szerintetek milyen szettre érdemes beruházni? Legyen az FTS-X és ha esetleg cserélek bringát, akkor majd veszek egy boost-os 2022-es Crossmaxot? Vagy vegyek most komolyabbat és ha cserélek bringát, akkor veszek majd hozzá boost-os adaptert? Vagy várjak hátha kerül fel valami jó deal a használt piacon?
Ez így elég hosszúra sikerült, de bármilyen segítséget (esetleg hátha tud valaki valami jó dealt most év elején), véleményt szívesen fogadok :R

[ Szerkesztve ]

(#209879) Ringman válasza jjeahh (#209871) üzenetére


Ringman
nagyúr

sár+hó felénk is volt ma:

(#209880) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#209844) üzenetére


Dark Archon
addikt

Elképzelem, hogy szorul a pedál, akkor, ahogy tekered, kitekered a hajtókarból. Vagyis persze tekernéd, ha nem Hulk kellene a kilazításához. Menet közben észre sem veszed, egyszercsak leesik a pedál. Ez nekem még mindig nem kerek :B

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#209881) jjeahh válasza bogarfx (#209878) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Menő bringa. A Crossride nekem teljesen bevált eddig, egyszer cseréltem egy csapágyat benne, centírozva sem volt. Egyszer szétszedtem a kazettatestet, de kb. fölöslegesen, tiszta volt belül és volt kenése a kalapácsoknak. De ha most vennék kerékszettet, talán én is a Crossmaxot fontolgatnám. Amúgy mérted le már a gyári kerékszettet? Ha nincs gond vele, ipari csapágyas és Mavic súlyban van, akkor lehet fölösleges cserélni.

Ringman: ha jól látom friss havacska :D

MPowerPH: néha megyek offroad is. Ha 5km-en 650-es szintet mész, az szerintem előny :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209882) MPowerPH válasza jjeahh (#209881) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elony? :D

Don't Tread On Me

(#209883) Ringman válasza Dark Archon (#209880) üzenetére


Ringman
nagyúr

a hajtási irány megegyezik a rászorítás irányával.
ha átlépsz a biciklin, a jobb oldali pedálra rálépsz és közben felfelé húzod a csavarkulcsot/imbuszkulcsot, akkor fogod kifelé tekerni a pedált.

---
a hajtás oldalán jobban rá szokott szorulni a pedál és négyszögtengelyes hajtókaroknál a szorítócsavar is.

(#209884) Ringman válasza jjeahh (#209881) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, tegnap egész nap esett és éjszaka is, de fagy nem nagyon jött vele (már olvad is valamennyire), úgyhogy ilyen a helyzet sűrűbben járt földúton (ez lakott területen belül van):

[ Szerkesztve ]

(#209885) MPowerPH válasza Ringman (#209884) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tekerne ezen a radai rossebb. :DDD

Don't Tread On Me

(#209886) Ringman válasza MPowerPH (#209885) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerencsére az útvonal nagyobb része nem ilyen volt :)
kb a fele aszfalt a másik fele meg készülő bicikliút ágyazata (zúzottkő vagy ckt)

(#209887) jjeahh válasza MPowerPH (#209882) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sok mászás, sok lejtőzés, ki lehet élni magad :D . Alföldi sík helyekre én a büdös életben nem költöznék :B . Vagy ha valamilyen okból muszáj, akkor valszeg váltanom kéne outira, amit aztán vagy megszeretek, vagy nem.

Ringman: tavaly télen felénk majdnem végig ez volt, havazott egy nagyot, olvadt, havazott, olvadt... egész tavaszig. Tiszta ideg voltam már tőle, mert folyton sár volt, vagy csúszós vizes hó, aszfalton szintén latyak. Idén eddig jobbnak tűnik, cserébe csak a Hargitán van igazán nagy hó :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209888) flash-


flash-
veterán

görgős decathlonos edzőgumival ha mennék pár utcát lassan(1-2km) esetleg járdán akkor mi lenne? mennyire para, vagy a gumi nagyon kopna,illetve életveszélyes lenne? csigalassan mennék,de én nem tudom de halál cserélni,egyrészt hajtogatós,másrészt már teljesen szétkaristolom a felni felső peremét mert másképp leszedni feltenni lehetetlen,meg a belső is meggyűrődik én nem tudom rendesen alátenni mert begyűrődik egy ponton mintha "nagyob"lenne az átmérője(nemaz,25re is jó)(trekkingnél sose volt iylen gond :D :) pedig 3 ilyet használok: [link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#209889) woodworm válasza Ringman (#209884) üzenetére


woodworm
veterán

Csak 8-10 km és erősen eltérő állapotok lehetnek. A "szomszédból" indultam (autóval) reggel, kb hasonló volt a helyzet, Gyomára érve az egyik széle latyakos (-1°C), a másik szélén fagyos úttest (-9°C). Mezőtúron -13°C.

(#209890) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Gumiszerelő szerszám, most dobta YouTube. [link]

(#209891) MPowerPH válasza jjeahh (#209887) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha nem a masik oldalra megyek, ahol az a par DH palya van, akkor nem nagy elmeny lefele. Vagy ossze van jarva az erdeszek/vadaszok altal, vagy inkabb gyalog osvenyek leven, nem eppen jo 50 -el szaguldani lefele. A jo bringa utvonalak a Mecsek labanal vannak, inkabb oda megyek, ha jot akarok tekerni, es nem zuzni lefele.

Don't Tread On Me

(#209892) bringasisti válasza flash- (#209888) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha a belső a helyére kerül fel kell fújni és mikor kerek aa történet akkor kicsit a nyomást vissza engedni és a külső megy a helyére. A kereket ütögetni mikor fújód fel.

BENEFON DELTA--------N8

(#209893) gabro0 válasza eddie1978 (#209890) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem puszta kézzel sikerült fel/levenni a Conti GP-t az országútin, szóval nem tartok külön szerszámot hozzá, bár a multitoolomhoz van valami. Jópofa egyébként, láttam már hasonlót.

Ti próbáltátok kevlárperemest szerszám nélkül? A drótos más tészta, de itt sokaknak gondolom csak a városi cirkálókon van olyan.

[ Szerkesztve ]

(#209894) tonyrulez válasza Ringman (#209883) üzenetére


tonyrulez
őstag

Lehet már én is belezavarodtam. A jobb oldali hajtókar az óramutató járásának megfelelő irányba forog hajtás közben. Viszont a pedál marad vízszintben, azaz "egy helyben", vagyis a pedál tengelyét véve vonatkoztatási rendszernek, a pedál maga óramutató járásával ellentétesen forog hozzá képest. Tekintettel arra hogy a jobb oldal jobbmenetes, akkor ha szorulna a pedáltengely, a tekeréssel pont lazítanánk rajta.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#209895) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy [Kruz Bike Diablo "K3"] kerékpár vásárlásán. Sok infót nem találtam róla, ezért bátorkodom érdeklődni, hogy használ-e valaki közületek ilyen kerékpárt? Illetve van-e tapasztalata-véleménye róla? Városi közlekedésre használnám, gyakorlatilag mondhatni egész évben (kivéve ha felfagy). Lenne még egy kérdésem. 185 cm magas vagyok a méretezés a következő képen alakul. 168-185cm-ig, 186-195 cm-ig. Mondhatni pont a két méret között vagyok. Melyiket érdemes ilyenkor megvenni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#209896) MPowerPH válasza bajtokarpi (#209895) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia. Ki kell probalni. Nem csak a magassag szamit, labak/karok hossza, atlepesi magassagod... Ki kell probalni, ha van ra lehetoseg, vagy a gyarto oldakan korbenezni, van e mas adat a magassagon kivul, ami segit eldonteni, mi a mereted.

Don't Tread On Me

(#209897) parandroid válasza jjeahh (#209887) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Országútival is uncsi, ha nem mászhatsz. :(
Nyáron voltunk alföldön ismerősöknél, csak autóval (és nem először, bár hosszabb idő után), én úgy is majdnem belebolondultam a tájba, hogy sehol egy dombocska.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#209898) Ringman válasza bajtokarpi (#209895) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát, meglepne, ha egy 150ezres biciklire 35ezer forintos nyerget tennének meg a 10k-val drágább koskormányos verzióra bőr (?) kormánybandázst.

(#209899) Atti777 válasza bajtokarpi (#209895) üzenetére


Atti777
senior tag

Ha folyamatosan használnád, akkor egy sárvédő nagyon jól tud jönni, saját káromon tanultam meg :DDD
A 28 mm széles gumi szerintem városi közlekedésre nem túl jó, inkább 32-35, vagy még szélesebb is akár, attól függ, milyen utakon mennél.
Azt mondják, hogy egy kicsit kicsi bicikliből lehet nagyobbat csinálni, de fordítva nem megy, szóval válaszd a kisebbet.
Ez a weblap valami katasztrófa, Firefoxban teljesen szét van esve.
Meg az, hogy 68 színből lehet választani, de nincs egy normális alkatrészlista és geometriai rajz....
Ja, meg a 3 nem nagyítható kép :O
Az az 1 értékelés is inkább tűnik kamunak mint valódinak

Путин, иди нахуй!

(#209900) bardi válasza tonyrulez (#209894) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha nincs rendesen meghúzva, akkor ki fog tekeredni, nekem egy használtan vett, "használatra kész" bringán leesett a bal oldali pedál kb 8-9 km után.

Szerk: amúgy picit én is meg vagyok ezzel zavarodva, mert már nem emlékszem melyik fórumtag írta, de tandem bringán bal oldalra csak jobbos hajtókart tudtak felrakni, és abból folyton kilazult a pedál nekik, pedig az alapján, hogy nekem a balos menetes kiesett nem meghúzva, a jobbosnak nem kéne, csak a menetet nézve.
Arra tudok gondolni, hogy van egy minimális mozgása a menetnek a pedálbon a hajtókarban, amit nem is lehet érezni kézzel, és ez a mozgás pont lelazítja a pedált, míg ha ellenkező irányú a menet, bent tartja, persze csak ha rendesen meg volt húzva összeszerelésnél.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.