Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209451) RexpecT válasza MPowerPH (#209448) üzenetére


RexpecT
addikt

Shimano Sora 2×9 sebességes váltóhoz.

Többiek: :R

(#209452) MPowerPH válasza RexpecT (#209451) üzenetére


MPowerPH
félisten

KMC! X9 -est. De ha van CN-HG53 -as, akkor azt. Szvsz, itt a lanc meg nem lesz a szuk keresztmetszet. Azt vennem, amelyik olcsobb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#209453) Ringman


Ringman
nagyúr

arra van valami szabály, hogy a bowdenháznak milyen ívben kell befutnia a váltóhoz?
a váltó dobozában volt egy darabka, kb ezek az arányok a meglévő és az új kábeldarab között:

meglévő bowdenházzal, így elég hosszúnak tűnik [kép]
két bowdenház egymás mellett [kép]
úgy bowdenházat hozzápróbálva a váltóhoz - az utolsó rögzítési pontig toltam hozzá [kép]

szerk:
shimano nem túl bőbeszédű: [link] 14. oldal.
Determine the length of the outer casing.
Fit a sealed outer cap to the end of the outer casing. Align the end of the outer cap to
the bottom edge of the outer casing holder on the rear derailleur.
Make sure to leave enough slack in the outer casing.

[ Szerkesztve ]

(#209454) vallas válasza Ringman (#209453) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem az első teljesen rendben van...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#209455) Hasaggymeg válasza Ringman (#209453) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A legnagyobb sugarú körívben vegyék a kanyarokat... elsőnél, eredeti, (szerintem) kissé túl hosszúra van engedve így míg a váltóhoz faxán érkezik kissé éles a kanyar a vázon a szemnél. A harmadik képen szerintem már jobb, a ház semmiképp se érkezzen a váltóhoz a függőlegesen túl mint az első képen ahol hosszú a ház íve ezért a szemnél erős a kanyar.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209456) zsocy válasza Hasaggymeg (#209455) üzenetére


zsocy
őstag

+1, de amúgy nincs szentírás, csak ne törjön meg sehol és ne legyen túl hosszú mert akkor beleakadhat valamibe és letépi. Érzésre jól be lehet lőni ezt.

(#209457) Ringman válasza Hasaggymeg (#209455) üzenetére


Ringman
nagyúr

az elsőnél a gyárinál nagyobb lenne a kanyar, mert a tiagra váltójának a kábelcsatlakozási pontja távolabb van, mint a grx-nél. ráadásul a fotón nem látszik, de felülről nézve is íves volt a bowdenvég.

kb 6 cm-rel van rövidebbre hagyva a harmadik fotón. csak ugye ha levágok belőle valamennyit, akkor visszarakni már nem tudom :/

(#209458) Hasaggymeg válasza Ringman (#209457) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én csináltam vagy 5-7x teljes bowdencserét és mindig csippentgettem belőle, majd bepróbáltam bowden nélkül amíg úgy éreztem jobb már nem lesz. Vágd a gyárira majd faragd méretre.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209459) Runner_fxr válasza ivana (#209431) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos én is csak tippelni tudom a korát, kb 15-20 éve volt valami kerékpár szerelő "mesternél" rokonok elmondása alapján, attól tartok, hogy kerülhettek le róla gyári alkatrészek. Lehet a villa sem az eredeti már. Nagyon koszos szegény, meg totál káosz van még a műhelyemben a felújítások miatt. Csak hazahoztam, lefotóztam, meg betoltam a műhelybe. Amint végzek a műhely felújítással, első dolgom lesz darabokra szedni. Ha esetleg tudsz szerezni valahonnan régi olajlámpát kerékpárhoz, meg fa markolatot, akkor dobj egy üzenetet. :)

#209432 vlxe
A felújítás ide kevés lesz, ez már inkább restaurálás lesz. :)
Igyekszem mindent dokumentálni, aztán megosztom.

[ Szerkesztve ]

(#209460) Ringman válasza Hasaggymeg (#209458) üzenetére


Ringman
nagyúr

na 5 cm-t visszavágtam, de azt hiszem elnapolom a továbbiakat:
[kép1] [kép2]

a régi meg ez volt: [link]

(#209461) Hasaggymeg válasza Ringman (#209460) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát igen, a régi íve jobb volt, de az a váltó kialakításából adódik...az új is jó lett, odaképzelve rövidebben, vagy hosszabban látszik, hogy ennél már csak rosszabb lenne.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209462) 6030D


6030D
Ármester

RACER PRO Lumière Noire kiadás :U
Enyhén szélálló kabát, 5 °C és 18 °C közötti hőmérsékleten melegen tart. Szélálló, légáteresztő és vízlepergető.
Tehát tavaszi mez?

Erről egy vendéglátós ismerős sztorija jut eszembe: egy átlagos este alatt eladtak X liter whiskeyt, majd sikerült beszerezni jó áron, és kb 75%-os áron árulták ugyanazt. Kevesebbet adtak el. Kérdezték a törzsvendégeket, miért? Mert ha olcsó, akkor biztos nem jó. A maradék akciós készlet árát felemelték az eredeti szintre, és visszaállt a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209463) Hasaggymeg válasza 6030D (#209462) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez létező jelenség...lányom ebből írta szakdolgozatát, végezett is a családban, meg a szomszédságban 1-1 vaktesztet borokkal melyből egyértelműen látszott, hogy a tudat mely szerint drága bort iszol befolyásolja véleményedet, ízlésedet stb. Tudósok szerint (erről már írtam itt) nemcsak hogy jobbnak érzed a drágábbat hanem jobb is, vagyis pont úgy érzed jobbnak agyadban (EEG-vel vizsgálták) mint a tényleg, bizonyítottan jót. Tiszta Mátrix... ;]
Szerk. így nem csoda, hogy a méregdrága karbon villa már a középkategóriás teleszkópnál is jobban nyeli a rezgéseket...és a pénzt, mert drágább is.🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209464) Csokicsibesz válasza 6030D (#209462) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Kétszer kellett megnéznem az árcímkét.

Nem gondolom, hogy a Deca célközönsége kilószámra venné ezeket a termékeket, aki pedig megengedheti magának az inkább vesz Castellit, Raphat, vagy bármelyik másik prémium gyártó termékét.

[ Szerkesztve ]

(#209465) Ringman válasza Hasaggymeg (#209461) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi.

hagyom így, aztán ha próbakör után sem jó, akkor lehet még faragni rajta.
a 2022-es nuroadon ez így néz ki (vsz még rövidebb) [link] (beállított fotón, szóval fene tudja)

(#209466) Napfénysüti válasza Csokicsibesz (#209464) üzenetére

Santini kabátom van, kb ugyanazt tudja bő a féláron. És a Santini se olcsó, noname márka.
Először én is azt hittem rosszul látom az árat. :Y

Més que un club!

(#209467) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#209464) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fel kell zárkózni nekik is, vagyis amíg csak annyit kérnek érte amennyit valójában ér (ráfordítottak stb., ezt már ma nagyon nehéz objektíven meghatározni) addig sosem csalják oda azt a réteget aki név, márka és árazás szerint keresi a cuccokat. Kitalálják az új nevet (van rizsed meg a többiek), kissé többet adnak a kinézetre, minőségre stb. majd olyan árakat bigyesztenek rá, hogy a még legnagyobb sznob is felkapja rá a fejét. Így meg a brandépítés...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209468) f4lcon válasza Hasaggymeg (#209463) üzenetére


f4lcon
őstag

a termék ára egyértelműen meghatározza a termék minőségét.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#209469) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#209467) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ezzel nem teljesen értek egyet.

Szerintem jelenleg pont az árazás a Deca legnagyobb előnye. Szerintem a bringái messze a legjobb ár-érték arányban vannak jelenleg a piacon. Ráadásul lehet is kapni őket (nyilván épp nem mindig, de elég gyakran), ami a jelen helyzetben óriási előny.

Nekem a ruházatukkal sincsen bajom. Bár ott belátom, hogy van szűk keresztmetszet. Nem mindegyik termék jó minőségű, viszont vannak olyan termékek, amik kiemelkedően jók az árukhoz képest (pl. Rockrider téli kabát, vagy a kesztyűik).

Lassan megvan egy ezres a Tribannal és teljesen jó gép. Az égvilágon semmi baja nincsen bringának, vagy a Sora váltásnak. Simán van 105 alatt is élet.
Mondom mindezt úgy, hogy szerintem egy egész jó felszereltségű montim van. Lassan csak a váz maradt az eredeti setupból.
Slx után sem rossz a Sora, teljesen pontosan vált elől hátul.

Ahhoz, hogy az ember tekerjen naponta 1-2 órát nem kell 6-700 ezres bringa.
Inkább jó ruházat az ami kell, ne fázzon semmid, vagy épp ne nagyon izzadj bele semmibe.

Nem látom, hogy attól lennék gyorsabb/edzettebb/gyorsabb felfele vagy lefele, hogy másik hajtás lenne a bringán, vagy az könnyebb lenne 2kg-val. Amatőr szinten szerintem a technika kevésbé számít.

(#209470) flash-


flash-
veterán

Budapesten a Nyugati téri Lidl ben(V kerulet Bajcsy Zsilinszky út 61) még van 2 kerékpár szerelő állvány, imént voltam.
Én olyat vettem amin a doboz egyik oldala átlátszó ragasztószalaggal van ragasztva nem tudom h eleve ilyen vagy "bontottat" vettem
[kép]
De hogy milyenek az emberek hihetetlen, megállok a szalag mellett a kassza előtt a foldon az alvannyal, es amig az elottem fizetomogott vartam a sorom, erre az utanam levő srác majd egy pár is feldobalta az árut a szalag kassza feloli végérekvazi bepofatlankodtak elém, pedig eléggé latható volt szerintem hogy mit veszek... Ez van... Persze en mint videki engem parasztoznak..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#209471) Hasaggymeg válasza f4lcon (#209468) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Általában igen csak nem egyenesen arányos is azzal. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209472) 6030D válasza flash- (#209470) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem anno nekem is át volt ragasztva, tippre azért, mert marha nehéz ahhoz a karton dobozhoz, nehogy szétnyíljon. A szalagos helyzetben meg mindenkinek igaza volt, az utánad lévő pakolhat, ha már a szalagnál van, viszont az érzékelő meg húzza a szalagot, ha nincs ott semmi. Ezért vannak a megállító műanyagok (Toblerone :) ). Ha csak egy nehéz cuccot veszel, amit nem tudsz felrakni, akkor tegyél fel két műanyagot és sétálj közötte. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209473) ZolkoW válasza 6030D (#209462) üzenetére


ZolkoW
őstag

A whiskyset csak azért nem értem, mert ha kimért cuccként árulták, akkor nem inkább az alapján dönt a vendég, hogy mi az, amit ismer? Na jó, talán értem, olyan velem is előfordul, hogy ki akarok próbálni valamit, és nem egy üveggel veszek meg belőle a boltban, hanem egy pohárral a haverokkal, csak az a bökkenő, hogy vendéglőben soha nem iszom whiskyt (sem whiskeyt), és hogy az étlapon nem látható az üvege, epdig én az alapján döntök, hogy tetszik-e a dizájnja, aztán jön az árazás :)

Ja, a kabátnál én még továbbra is fenntartom a decathlon jogát arra, hogy csak elírták az árat :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#209474) 6030D válasza ZolkoW (#209473) üzenetére


6030D
Ármester

Bement a törzshelyre, és kért egy mindegymilyen márkájút egy ezresért, mint mindig. Hohó, de most nagy betűkkel ki van írva, hogy csak 700. Akkor ez biztos valami pancsolt cucc, nem kell. Valahogy így.

Elárazásra gondoltam én is, de ha egy számjegyet kiveszel, akkor meg túl olcsó. Ha ez elején a 9-et 6-nak akarta írni, akkor is belinkelem. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209475) f4lcon válasza Hasaggymeg (#209471) üzenetére


f4lcon
őstag

ezzel egyetértek, de ez a perceived value, így működik az emberiség, ahogy te is leírtad.
sokan pont ezt használják ki, lásd Apple, Bang & Olufsen, vagy RedBull

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#209476) RexpecT válasza MPowerPH (#209452) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi :R

(#209477) rétisün válasza 6030D (#209472) üzenetére


rétisün
veterán

már többször akartam venni ilyen elválasztó műanyagot, de a hiába teszem a szalagra, a pénztáros folyton leveszi :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#209478) ZolkoW válasza rétisün (#209477) üzenetére


ZolkoW
őstag

3 db egymás után :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#209479) 6030D válasza ZolkoW (#209478) üzenetére


6030D
Ármester

Amit meg akarsz venni, azt hosszába kell rakni. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209480) Hasaggymeg válasza 6030D (#209474) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy-úgy, inkább elöntik mintsem áron alul adják, a híres márkák nem mennek bizonyos árszint alá...minap pl. véletlenül egy Louis Vuitton bolt előtt sétáltam el mely ékes példája a termék valós értékétől teljesen elszakadt agyament árazásnak. Egy rongy karperec 190 euró. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209481) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Vótmá?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209482) ivana válasza Hasaggymeg (#209481) üzenetére


ivana
Ármester

:Y Ez nagyon jó ötlet.

(#209483) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#209481) üzenetére


ZolkoW
őstag

végre van rendes női vázas trail bringa :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#209484) f4lcon válasza Hasaggymeg (#209481) üzenetére


f4lcon
őstag

volt már, de még most is remek ötlet
kár, hogy szokás szerint mivel az iparági nagyokon kívül álló ötlet (mint a Pinion) így nem fog teret nyerni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#209485) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Jópofa ahogy be van ékelve a váltó oda, tényleg védett, ugyanakkor azt a láncfeszítő megoldást tartom kissé bonyolultnak, ott a hajtóművel összebonyolítva. :F Ott a láncot csak éppen megkened a többit elintézi az össze-vissza tekeredő útja mely bedolgozza mindenhova a kenőanyagot. :D

ZolkoW...🤭

f4lcon...ha tényleg jó akkor megragad, előbb utóbb valaki vagy kivásárolja emberünket, vagy beveszi a csapatba...tény, hogy ellenállás az mindig van, de ezt akár természetes szelekcióként is fel lehet fogni, melyben csakis a legjobb ötletek válnak realitássá. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209486) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
A Suntour rugós villám (MTB) szeretném cserélni levegősre. Viszont nekem sima Ahead van, ami nem tapered, tehát nem a "szűkölős". Megmérve a villanyak külső átmérőjét fixen 28.4mm, gondolom ez a 1 1/8 colnak felel meg.
Kérdés, hogy akkor itt nem játszik a tapered villa?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#209487) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. 15 év után elérkezett az idő, hogy egy komolyabb bringát vegyek, még remélem van egy jó 20 évem ezt ki is élvezni :D Viszont kicsit tanácstalan vagyok, ezért inkább előtte kérdezek: a pénzügyi keret igencsak a Decathlonban kapható bringák felé terelt, ahol találtam két szimpatikus gépet: Rockrider XC100/120, vagy az XC100 S, ami viszont összteleszkópos. Alapvetően Bükk, Mátra a célpont, szeretek nagyon mászni is, de annyira nem vagyok nagy huligán a lejtőkön. Így az egyik kérdés, hogy mennyire járok jól, vagy akár rosszul egy összteleszkópos bringával. A keret pedig ez a 400 ezer körüli.A másik viszont az elkeserítő vásárlási helyzettel kapcsolatos. Hasonló árban tudtok-e olyan bringát ajánlani, amit meg is lehet venni, mert én egyelőre nem találtam - akár megbízható használt is szóba jöhet. 192 cm magas vagyok, úgyhogy nagy méretű vázra van szükségem.Előre is köszönöm a segítséget.

(#209488) f4lcon válasza Hasaggymeg (#209485) üzenetére


f4lcon
őstag

a legjobb ötleten túl sok minden más is akadálya lehet annak, hogy valami realitássá váljon, például a gyárthatósága, a visszafelé kompatibilitása, a megbízhatósága vagy az ára.
annak ellenére, hogy milyen jó ötletnek tartom, szerintem nem fogja megváltani a világot, ahogy az Eurobike Award termékek 80%-a sem váltotta még meg évek óta.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#209489) ivana válasza TomMusic (#209486) üzenetére


ivana
Ármester

Elvileg létezik olyan trükkös kormánycsapágy ami meg tudja oldani ezt a problémát. De ha nem tapered a váz célszerűbb természtesen a nem tapered nyak.

(#209487) Mátésum Ennyi pénzért nem szabad fullyt venni, a leírás alapján az XC100 szerintem teljesen jó választás.

(#209490) TomMusic válasza ivana (#209489) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!
Közben még nézegettem a vázat, és igen úgy néz ki, hogy ide nem lesz jó a tapered.
Hát, legalább könnyű lesz új villát választani.
Egyelőre most ezt néztem ki: [FOX 32 FLOAT EVOLUTION]
Bár 100k környékén akartam, de nem nagyon találtam 29-es átütőtengelyes levegőset, ami nem tapered.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#209491) varsam válasza TomMusic (#209486) üzenetére


varsam
őstag

Sajnos nem jó a tapered. Azaz létezik olyan headset, amivel át lehet alakítani, és alulra kívülre kerül a csapágy és így már befér egy tapered villa is, ennek esetleg utánanézhetsz. Annyi, hogy itt megemelkedik a bringa eleje kb 1-2 centivel, illetve a középcsapágy is, ami nem biztos hogy annyira jó, váz kérdése.
Nézz sima, egyenes száras telókat. Igaz, a választék sajnos sokkal kisebb...

(#209492) flash- válasza flash- (#209470) üzenetére


flash-
veterán

Igazad van 6030ad, en is bamba voltam 24 órás ügyelet után.. Figyelhettem volna de igazából bem is szoktam fent akadni ilyenen csak ha mar faradt nyűgös vagyok

Más:
Kerékpár tisztítás:
Van olyan tisztító vagy anyag amit ha felviszek a vázra akkor ad neki plusz valami védelmet és plusz fényt?
Egyáltalán amik "fényt" adnak azok nem károsak a váznak,fényezésnek?
Vagy wax, egyéb?
Esetleg ezlink

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#209493) TomMusic válasza varsam (#209491) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát sajnos úgy néz ki ez lesz.
Úgy néz ki 200k alatt nem úszom meg (agycserével együtt). :O

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#209494) andrisbandi válasza flash- (#209492) üzenetére


andrisbandi
őstag

A hozzáértők szerint a "csodarétegek a vázon" csak a kosz megtapadását gátolják/ könnyebb tisztán tartani utána a bringát.

- Profi-drága megoldás az előszabott fóliázás= invisiframe
(ez jól is néz ki/ illeszkedik a vázhoz), és tényleg véd a karcoktól)

- Barkács megoldások közül a helikopter fóliát javasolják= 3M 8671HS
(ok véd, de brutál vastag, nem szép látvány)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#209495) Hasaggymeg válasza TomMusic (#209490) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Alakítsd át kúposra, lesz alul egy 15mm-es külső csapágy, nagy kaland. :U Valami hasonlóval... [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209496) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#209495) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezt már beszéltük, szerintem a sima 1 1/8-os fejcsövű vázak nagyon kis százalékához jók ezek...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#209497) f4lcon válasza ZolkoW (#209496) üzenetére


f4lcon
őstag

és tol a fejcsőszögön vagy egy fél fokot, lehet többet is, emeli a középcsapágy házat... összességében nem biztos, hogy jót tesz a kerékpár kezelhetőségének

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#209498) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Újabb nagyon szexy 11.4kg YT Izzo variáns: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209499) woodworm válasza TomMusic (#209493) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg milyen csapágyrendszert fogad a fejcsöved? Anélkül nehéz választ adni még a lehetőségekről is.

(#209500) TomMusic válasza woodworm (#209499) üzenetére


TomMusic
őstag

Na csapágyügyileg még nem néztem milyen fajták vannak, képet tudok felrakni.
Villanyak golyóskosárral: [kép1]
Vázcső alsó rész, ide fekszik fel a golyóskosár: [kép2]
Vázcső felső rész, erre kerül a stucni: [kép3]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.