Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209701) parandroid válasza Dark Archon (#209699) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a kínaiak olyanok, azok mindent (is) tudnak, ráadásul ötödáron. Azért vesz mindenki azt. Garmin, meg a wahoo már a csőd szélén is állnak miattuk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#209702) jjeahh válasza Dark Archon (#209699) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vannak itt páran IGPSportosak, remélhetőleg majd megszakértik, nekem nincs tapasztalatom vele.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209703) szuszinho válasza Dark Archon (#209699) üzenetére


szuszinho
őstag

iGS50E van használatban. Rosszat nem tudok mondani róla.

(#209704) Lacerta válasza parandroid (#209701) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Van ez a kapitalizmus, meg verseny dolog. Meg a harmadik, az innováció.
Az egy dolog, hogy a Garmin borzalmasan túl van árazva ( ezt az almás cég is simán túléli ), de legalább a '90-es évek makkoscipós, lilazakós szellemével leszámolhatna mind szoftver-, mind hardver oldalon.

(#209705) sepyi válasza Khelben (#209695) üzenetére


sepyi
aktív tag

Ezt mérte a Healt:

[link]

Ezt meg az igp10:

[link]

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#209706) Dark Archon válasza parandroid (#209701) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez most irónia volt? Nem tudom eldönteni :-)

Ringman: köszi, de nekem pont az lenne a lényeg, hogy ne kelljen a telefonnal vacakolni. Csak megnyomjak egy gombot a computeren, aztán tegye a dolgát, vegye az útvonalat. Majd, ha úgy adódik, szinkronizálja a Stravával. Navigációnál egész biztos jobban járok a Google Maps-szel telefonon, főleg, hogy most már van végre kerékpáros útvonal-tervezés is. De az meg ritkán kell.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#209707) sepyi válasza sepyi (#209705) üzenetére


sepyi
aktív tag

Valamiért nem megy a link.
Healt

Igp10

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#209708) arcitec válasza Lacerta (#209704) üzenetére


arcitec
addikt

Hümm , ezt kifejtenéd?
de legalább a '90-es évek makkoscipós, lilazakós szellemével leszámolhatna mind szoftver-, mind hardver oldalon.
U.I:Lehet sokaknak nem tetszik, de pont ma gondoltam IGO 3D fejlesztésére, hogy egy navigációban mennyire nem számít ha autóban megy valaki, a lényeg, hogy az utat figyelje
és célba jusson. Ehhez kellhet a navi, de nem az van bámulva folyamatosan, mint egy videó játékot. Sokan le is szólták a "simákat", hogy "csiganyál". De ezek fordulnak balra a hidon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#209709) jjeahh válasza parandroid (#209701) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez megint egy erősen kína-ellenes vélemény, pedig ha nem is állnak csőd szélén a nagyok, a Bryton az egyik legnagyobb szereplővé nőtte ki magát a bringás komputer piacon, mindössze pár év alatt. Kínai-e a Bryton? Igen. És? Mondjuk fogalmam sincs, miért mentem bele megint ebbe a vitába, úgysem fog senki senkit meggyőzni semmiről, ördögi kör ;] . Majd jön még pár kína ellenes, aztán pár kína párti és megint 1-2 oldalon át ki lesz osztva a semmi. Meg kéne találni az arany középutat ebben a témában is szerintem, ergo: lesz*rni, hogy kínai származású-e egy kütyü vagy sem, egyszerűen azt kell venni ami jó és megfelel, származási országtól függetlenül. Vannak-e sz*r kínai cuccok? Vannak, ahogy amerikai vagy európai is. Vannak-e jó kínai juccok? Persze! Körültekintően kell vásárolni. Ha csak azért nem veszel meg valamit, mert kínai, az szvsz elfogultság.

Lacerta: Ja, a Garmin egy okostelefonhoz képest nagyon kőkorszaki, ami a hw/sw-t illeti, de még így is korszerűbb, mint pl. a tamagotchi szerű monokróm Wahoo, vagy kb. bármelyik másik. Ha valóban korszerű, viszonylag modern komputer kell, akkor egyelőre sajnos a Hammerhead Karoo 2 az egyetlen választás. Ami amúgy elvileg tényleg nagyon jó, egy ismerősöm is használja és nem is akárhogyan: bikepackingre.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209710) Ringman válasza Dark Archon (#209706) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja ok :)

(#209711) zsocy válasza Dark Archon (#209699) üzenetére


zsocy
őstag

Használtam IGS10-et, alap GPS computer navi nélkül. Nemrég lecseréltem Garmin Explore-ra, és azért van különbség.
Igazából nem volt bajom az IGS10-el sem, a bringás dolgokat mutatta, rögzítette, szenzorok csatlakoztak hozzá. Az appja viszont elég random működött, mindig kellett egy kicsit trükközni, újracsatlakozni, de a végén azért ment.
Tudja az automata Strava szinkront is, de ezt nem használtam, mindig az órám szinkronizált.
Szóval alapfunkciókat a kínaiak is tudnak, csak el kell fogadnod hogy játszanod kell vele hogy működjön. A Garmint Exploret meg csak bekapcsoltam, hozzáadtam a Garmin Connect apphoz és kész, működik mindig, azóta is.

(#209712) Ringman válasza jjeahh (#209709) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hammerhead Karoo 2

azt néztem én is, de 400€-ért lehet mást vennék :) (mármint nem biciklis computert)

(#209713) 6030D válasza jjeahh (#209709) üzenetére


6030D
Ármester

A Garmin ugyanolyan sz*r, csak kevesebbszer. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209714) Lacerta válasza arcitec (#209708) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Arra gondolok, amit jjeah is leírt.

Hogy hörgő procikkal hajtanak 2x3 pixeles kijelzőket, és az a feature, hogy 2 ceruzaelemmel elmegy az eszköz egész nap ( vagy nem ), de ki is kell várni azt az egész napot, amíg reagál valamire.
Meg hogy külön metodológiára van szükség, hogy mikor, melyik eszközre melyik firmware frissítést kell, szabad vagy tilos feltenni.
Hogy a lő- és köpésállónak árult eszköz a garanciaidő lejártát követően elkezd mállani, és aranyárban, vagy úgy sem lehet hozzá kopó alkatrészt találni, ezért mindenki dummikért könyörög.
[ Ezek a példák mondjuk leginkább a kézi eszközeikre igazak ( a bicajosra annyira nem volt rálátásom, ha azok jobbak, akkor sorry, nem szóltam semmit - bár azok is pofátlanul drágák ). ]

Annyira borzasztóan látszik, hogy amerikaiak csinálják, és leginkább amerikaiaknak.
A valóságban persze nem annyira rossz, csak ennyiért igen.
A legszomorúbb, hogy azért ilyen drágák, mert meg kell fizetni azt a támogatást, amit csak ott kapsz meg hozzá.

Nem akarom senki érzéseit megbántani ( már észrevettem, hogy a Garmin a garminosok jó részének olyan, mint motorban a HD: nem annyira eszköz, sokkal inkább életérzés vagy vallás. :) ).
Nekem a Garmin egy borzasztóan túlárazott amerikai cucc, ami csak azért tudott a világ többi részén igazán elterjedni, mert rendkívül jó taktikai érzékkel, fütyörészve szemet hunytak fölötte, hogy a zárt rendszerüket meghackelték, és mindenki le tudta gyártani magának a saját térképeit ( ingyen ).
Voltak más hasonló gyártók is a piacon, akik jobban védték a rendszerüket. Ki is koptak a piacról.

(#209715) jjeahh válasza Lacerta (#209714) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyetértek, egy kivétellel: ha bringán navigációt akarsz, a Karoot leszámítva nyomába sem érhet a Garminnak semmi. Mondjuk ez is szégyen, Ha a több tucatnyi android app fejlesztőnek és a kb. nulla tapasztalattal rendelkező Hammerhead-nek sikerült rendes navit csinálni, akkor a Wahoo, Bryton miért töketlenkedik ennyit? Persze, csiganyál és monokróm, 2022-ben... :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209716) Lacerta válasza jjeahh (#209715) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Mit értesz navigáció alatt?
A vevőt, a navi alkalmazást, vagy a térképet?

(#209717) zsocy válasza Lacerta (#209716) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem az egészet érti alatta, hogy kiveszed a dobozból, felteszed a bringára, megmondod hová akarsz menni és odavisz. Nem kell hekkelni, mókolni. Ilyenkor előny hogy amerikaiaknak csinálták. Ebben nagyon jó a Garmin.

De igazatok van, lehet ez tényleg már vallási szekta, csak az a baj hogy könnyű a szekta tagja lenni. Én is elkaptam, volt előtte más, most már csak Garmin lesz. Ha a mai tapasztalattal kezdeném újra inkább spórolnék Garminra mint dobjak ki pénzt másra. De ez persze csak az én véleményem, nem kell senkinek sem követnie.

[ Szerkesztve ]

(#209718) arcitec válasza Lacerta (#209714) üzenetére


arcitec
addikt

Másképp látom nem kicsit. Az enyém 10 éves(az akku is) és mint újkorában, pedig van használva. A kijelző is rendben van, tökéletesen látni az adat értékeket, mi a gond úgy még is vele? A navigáció okán számomra lehetne nagyobb a kijelző, de ekkora mérettől még is mit lehet várni? 3D kellene? Mert akkor neked valóban nem jó.
U.I: Egyébként akár, hogy is körbenézel, ma kb. itt tart a technika. De ellenben miért nem dicséred azt, ami neked a megfelelő. Mindenki jobban járna. Bár igaz dicsértem itt korábban,
és már lett is olyan aki megtalált. :DDD

(#209719) Lacerta válasza zsocy (#209717) üzenetére


Lacerta
aktív tag

kiveszed a dobozból, felteszed a bringára, megmondod hová akarsz menni és odavisz

Feltéve, hogy csak olyan helyre akarsz menni, amit ő ismer. :D
Mert pont ebben van az amerikai piac előnye, hogy ott igen sok jó térképet lehet venni hozzá.
Itt nálunk, nagyjából semmi értelme megvenni a térképeiket, ha pedig mást raksz fel, az bizony mókolás, és nem is teljesen legális ( bár mint megjegyeztem, a Garmin nagylelkűen szemet huny felette. :D )

(#209720) Csokicsibesz válasza Lacerta (#209719) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Garminnak alapből van EU-s térképe.
Saját tapasztalat alapján nem mondanám rossznak, mert a magyar erdei utakat is ismeri. Nekem elég nagy biztonságot ad.

Azok a Brytonok amiket én próbáltam (330, 450) nem tudtak térképet kezelni. Ha megnyitodtad az appot, akkor alapból Kína közepébe dobott be (sokadik indításra is).

Elméletileg ott is elő lehet valahogy varázsolni a navigálást az arra képes készülékeken, de nagyon nehézkes.
Én fel is adtam. Emlékeim szerint, amikor ezzel próbálkoztam kínai nyelvű volt ez a menű (igaz ez már töb éve volt).

Összességében majdnem annyit költöttem mindenféle navi megoldásra, mintha egyből vettem volna egy Garmint.
Azért a Garmin sok mindenben jobb mind a konkurensek:
- bármikor el tudsz indítani és le tudsz állítani edzést menet közben. Nem kell leállítanod a rögzítést vagy a készüléket.
- bármikor tudsz pályát keresni, vagy másik pályára navigálni. Szintén nem kell leállítanod semmit.
- szerintem edzés funkciókban baromi jó, tud tervezett edzést vezetni neked.

(#209721) parandroid válasza Lacerta (#209714) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz, de szerintem te életedben nem láttál még garmin eszközt. :D

Az egész első bekezdés teljesen értelmetlen, fogalmam sincs, ilyenekről hol hallottál, vagy hogy ez melyik terület. A térképeket meg külön megvenni? Hogy mi van? Valami 10 éves autós navim van garmintól, még arra is ingyen van a frissítés, a bicajos eszközökre meg pláne. Firmware frissítést az összes garmin cuccomon leszarom, szól, hogy frissítene, mondom neki, hogy ok, újraindul, és megy tovább. Sose volt még vele gondom. Nem tudom, te milyen hekkelésekről hallottál, de ez nem az a kávéház. Itt nincs hekkelgetés, ebből a szempontból tényleg olyan, mint az ios. Bekapcsolod, működik, ennyi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#209722) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#209720) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor még jó, hogy az én kici ócó Rider 15-ömnek nincs térkép funkciója, még az Észak koreai demarkációs zónában magam valamelyik délutáni köröm végén. ;]

#209721 parandroid...Garmin? ios? Itt egy hívővel lesz dolgunk! 🤭 ...remélem Tesla még nincs! :DDD (Viccvót!:R )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209723) jjeahh válasza Lacerta (#209719) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, kb úgy értem, ahogy zsocy írta, a navijuk egyszerű, letisztult, működik, nem visz be a bokorba, nem csak a csúcs high end kategóriában kínálnak navigációt, nem csiganyállal kell szórakozni térkép nélkül (kivéve a fapados garminokat), szal műkszik, teszi a dolgát, pont. OSM alapú, az enyém tegnap frissült, gyakorlatilag terepen is tudja az összes ösvényt és helyet, szal mtb-n is közel tökéletes. Hogy ezt miért nem képesek megcsinálni a riválisok, azt nem értem. Ott az OSM, lehet arra alapozni, nem hiszem annyira bonyolult lenne. Állítólag a Karoo 2 is jó ebben, kár, hogy nincs belépő olcsó modelljük.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209724) parandroid válasza Hasaggymeg (#209722) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Már gyűjtök rá! Addig marad a Prius. :B Na jó, nem, bár a japán stimmel. Ja, a másik autóm meg bajor. Ohshit, ebből hogy jövök jól ki? :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#209725) Lacerta válasza arcitec (#209718) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy hulladék, hanem hogy túlárazott. I mean én személy szerint nem látom benne azt az ár-érték arányt, amiért tetszene a színe. Bármelyik consumer Garminra igaz ez.
A profi cuccaik, az más liga, ott viszont 1 vagy inkább 2 nullával több van az árcédulán, és erős a verseny is. Consumer kategóriában aláírom, hogy ők a királyok, de csak azért, mert a mezőny többi része rég feladta, a többiek pedig labdába se nagyon tudnak rúgni. Emiatt el is vannak qrvulva. :(((

Én telefont használok, nekem az a megfelelő. Nem csak bicajozáshoz kell a navi, hanem sokat túrázom gyalog is.
Egy jobb Garmin árából megvolt a teló, ami nem csak GPS-t, Glonass-t, és Galileo-t vesz, de alkalmanként a kínai, japán és indiai holdak is bevillannak, és tudja az L1/L5 sávot is ( consumer Garminban nincs ilyen vevő - ebben épp elég gyengék, több éves késéssel szokták a vevő hardvereik követni a fejlődést ), belefért a pénzbe a power bank, és a teljes cucc, amivel felteszem a bicajra, hátizsákra, vagy az autóba. És még mindig jobb vagyok költségileg. :DDD

Ami számomra előny: Naaaagy képernyő, állat felbontás. Választható térképes appok folyamatosan frissítve. Mehetek vektoros térképekkel, de akár szkennelt turistatérképekkel is. Egyszerre akár több térképet is használhatok.
Zenehallgatás tekerés közben nagyon jó minőségben. Tisztes beépített kamera.
Javíthatóság. Olcsón, egyszerűen, mert van rendes alkatrészellátás.

Ezek az én szempontjaim. Másoknak mások, és ez teljesen rendben van. :)

(#209726) Lacerta válasza Csokicsibesz (#209720) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Van, mindig is volt neki. Vannak rajta erdei utak is, az tény.
Kesser körökben, mikor valaki azzal akarja eladni a Garminját, hogy anno térképpel együtt vette, és ez nyilván értéknövelő tényező, hangosan körbe szokták röhögni. Mert az ingyenes ( és féllegális ) térképek fényévekkel jobbak.

(#209727) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Kezd olyan érzésem lenni, hogy vannak emberek akik bringázás közben kidülledt szemmel kizárólag a a navit, telefont, garmint/sigmát/vdot, stb nézik.
Tessék felnézni! ;]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#209728) Lacerta válasza parandroid (#209721) üzenetére


Lacerta
aktív tag

de szerintem te életedben nem láttál még garmin eszközt.

Nem csak láttam, de volt is a kezemben, több is. Sőt, használtam! Fintorogtam, finnyogtam, majd eldöntöttem, hogy nekem nem kell. :DDD Sőt, vannak haverjaim, akiknek van, több is, de nem Garmin hívők, ellenben értenek a hw/sw oldalához is.

Az egész első bekezdés teljesen értelmetlen, fogalmam sincs, ilyenekről hol hallottál, vagy hogy ez melyik terület

Ahogy írtam, leginkább a handheldre van rálátásom. Lehet, hogy egy bicajosba kisebb helyre jobb hardvert pakolnak, bár ezt azért kétlem. Meglehetősen régi tag vagyok a tuhu-n, és a gc-n, ahol mondjuk hogy elég jellemző hogy az emberek GPS-t használnak. Elég a fórumot olvasgatni, hogy lásd, mikkel kínlódnak. Meg - ahogy említettem - láttam már én is Garmint. :D

A térképeket meg külön megvenni? Hogy mi van? Valami 10 éves autós navim van garmintól, még arra is ingyen van a frissítés, a bicajos eszközökre meg pláne.

A Garminnál az az üzleti modell, hogy az eszközeiket veheted térképpel, vagy anélkül. Vannak eszközeik, ahol csak térképpel veheted, de az ettől még nem ingyenes, hanem benne van az árban, csak nincs olyan lehetőséged, hogy nem veszed meg. Az, hogy meddig kapod rá "ingyen" a frissítést, szerződésfüggő. Nem mindenki kapja 10 évig. Vannak beépített Garmin autós navik, amik csak pár évig, és ha lejárt, akkor egy 6 számjegyű összegért megújíthatod - vagy meghackeled, és teszel rá ingyeneset, bár egy autóba drótozott navinál ez nem mindig olyan egyszerű mint mondjuk egy CSX-nél.

Firmware frissítést az összes garmin cuccomon leszarom, szól, hogy frissítene, mondom neki, hogy ok, újraindul, és megy tovább. Sose volt még vele gondom.

Neked sosem, én látom, olvasom, hogy mennyien sz*pnak vele. Örülj neki, ez lenne a normális, valóban.

Nem tudom, te milyen hekkelésekről hallottál, de ez nem az a kávéház.

Ha valaha tettél fel OSM, OMP vagy TuHu térképet a Garminodra, akkor az hekkelés volt. Akkor is, ha ezek ingyenes térképek. Ha nem, akkor nem szóltam, bocs.

Bekapcsolod, működik, ennyi.

Örülj neki, hogy a tiéddel nincs gond.
Peace, no offense.

(#209729) Lacerta válasza jjeahh (#209723) üzenetére


Lacerta
aktív tag

OSM alapú

Ezzel a részével viszont - bevallom - nem vagyok képben.
Már létezik hivatalos OSM alapú Garmin térkép is, vagy még mindig csak külső gyártásból elérhető, és neked kell feltenned?

(#209730) TomMusic válasza Mezga Aladár (#209727) üzenetére


TomMusic
őstag

Egyetértek!
Én nem használok semmi ilyesmit. Vagyis a Sigma Pure GPS-t, de az csak egy sima kerékpáros computer ami rögzíteni tudja az útvonalat.
Néha előveszem a telót és megnézem a Locust, de sokszor azzal se vagyok előrébb. Inkább csak felmérgelem magam ezeken, szóval inkább megyek random/emlékezetből valamerre, aztán majd lesz valami :DDD
Közben pedig élvezem a tájat :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#209731) Hasaggymeg válasza parandroid (#209724) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Burzsuj! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#209732) jjeahh válasza Lacerta (#209729) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annyira én sem értek hozzá, de jelenleg is valami openfietsmap cuccot használok rajta, amit nem én raktam rá és OSM alapú. De ha jól rémlik minden OSM alapú rajta, bár ebben nem vagyok biztos. Próbáltam külső forrásból is rátenni friss OSM alapú cuccokat, de hamar lemondtam róluk, mert kb. semmivel nem nyújtottak többet, mint a gyári. Gondolom frissebbek és van néhány erdei út rajtuk, amit a gyári (még) nem tud, de én nem igazán vettem észre különbséget, csak más volt a grafika.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209733) Napfénysüti válasza Lacerta (#209728) üzenetére

Én se vagyok hívő de egy Garmin Edge 510-et használok talán már 2015 óta maximális megelégedéssel. Nem volt olcsó de utólag is jó döntésnek gondolom hogy anno megvettem (bár húztam a fogam rendesen az árán).
Amúgy kerékpár témában rengeteg dologra lehetne mondani hogy túlárazott azt aláírom.

Més que un club!

(#209734) Lacerta válasza jjeahh (#209732) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ez is harmadik féltől származik.
Lehetővé tette volna a Garmin a külsős térképek automatikus telepítését és frissítését? :Y

Ami OSM alapú, az mind hasonló tartalmú lesz, mert csak egy adatbázis van, és minden térkép abból készül - legfeljebb a gyártás más időpontban történik.

[ Szerkesztve ]

(#209735) Toobee


Toobee
veterán

Nehéz lesz megállni, hogy ne rakjam össze, de jövő héten megy a fóliáshoz, addig nem cseszném össze.

https://barbieripnk.hu/

(#209736) 6030D válasza Toobee (#209735) üzenetére


6030D
Ármester

:C :C :C Gratulálok!

A bebukott pénzes sztorinak mi lett a vége? Lehet, hogy lemaradtam róla...

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209737) Toobee válasza 6030D (#209736) üzenetére


Toobee
veterán

Én kaptam egy DH bringát, amit eladhattam, meg is szűnt az ügyem. A többieknél még nincs pénz, de elvileg Svájcban melóznak, hogy tudjanak fizetni.

https://barbieripnk.hu/

(#209738) Lacerta válasza Napfénysüti (#209733) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem mondtam, hogy ha felém dobnának egy Garmint, akkor elugranék. :D
Csak azt, hogy ha az összeget dobnák felém azzal, hogy csak navigációra költhetem, akkor meg tudnám indokolni, miért nem Garmint veszek belőle. :)

Hát ja, bármely, szenvedély alapú, szubkulturális hobbiról el lehet mondani, hogy a hozzájuk kapcsolódó materiális javakért minden pénzt megadnak a művelői. És ezt a pénzt könyörtelenül le is gombolják róluk. :DDD

(#209739) varsam válasza Toobee (#209735) üzenetére


varsam
őstag

fúúú, ez a váz eszméletlen jól néz ki! :K
Ma este vele alszol azért? :D

(#209740) gabro0 válasza Lacerta (#209714) üzenetére


gabro0
őstag

A támogatásra reagálnék. Egyszer írtam a supportnak, hogy a magasságadatok nem okésak az egész rögzítés során. Volt hogy negatív tengerszint feletti magasságot írt 25km-en keresztül. Erre meglepetésemre fél évre rá kaptam egy emailt, hogy kapott a készülék a 3.20 fw verzióban magasságkorrekciót és köszönik hogy Garmint használok. Ezzel többé kevésbé megoldódott a probléma.
Viszont azt továbbra se ismerik el, hogy hibás az egyik termékük, az Edge 130 olyan szempontból, hogy szinte soha nem teljesíti a specifikációt az üzemidő. Annyira nem, hogy ugyanakkora akksival 3 évre rá kiadták újra Plus suffix-el és egy plusz szenzorral. Ha nem volnának ilyenek, akkor elégedett lennék. Szerencsére a hw/sw bontható, csak ha már ad érte egy zsák pénzt ember, legyen már gyárilag kifogástalan...

(#209741) andrisbandi válasza gabro0 (#209740) üzenetére


andrisbandi
őstag

garmin edge 130
My biggest problem with the Edge 130 is its battery life. Garmin claims the unit has a battery life of 15 hours, but with a heart rate monitor paired with the unit, the best I could hope for was about 9 hours. If you use the Edge 130 with GPS only, other users have reportedly gotten 15 or more hours of battery life with no sensors paired.

- Nálad mennyit megy el?
Két bringázást ki szokott bírni, kb 8-9 órát.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#209742) itouchfan válasza Toobee (#209735) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szép, gratulálok! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#209743) 6030D


6030D
Ármester

Picit reagálnék, de amúgy szerintem felesleges vitázni, megint az van, hogy valaki ezt ismeri, valaki azt, de általában mindenki a sajátját védi.
Polar M400-zal kezdtem, még megvan, futásra használom, illetve ha a bringás óra valamiért nincs. Teljesen jó, mindent mér, csak sajnos kerékpárosszenzorokat nem tud, ezért kellett mellé egy másik. A szinkronizálása nyűgös, BT-on megy, de be kell kapcsolni a mobilon a gps-t mert különben kéri. Simán tárhelyként a számítógép nem látja, így ha nem tud valamiért csatlakozni a saját apphoz, akkor nincs feltöltés.
Lett egy Bryton 330, imádtam, mindent kibír, elázott többször semmi baja nem lett. Fórumtárs átvette, használta még egy darabig. Wifit tudott, amikor látta az óra az itthoni wifi hálózatot (lépcsőházban), már szinkronizált is a telefonnal. Az appja nagyon gyenge, ami csak annak probléma, aki a mért adatokat aból akarja elemezni. Egyébként nincs vele gond. (Úervzeni nem próbáltam vele.)
Kellett pár szenzor, meg meg voltam indulva a térképes naviért, ezért lett helyette egy Polar V650 egy fórumtárstól. Imádtam, nagyon jó volt, bár montira szerintem nagy (kinek mi, kb 3,5"-os mobil méret). Sosem tudtam szinkronizálni a Huawei telefonnal, de PC-n keresztül fel tudtam tölteni a tekeréseket. Aztán egy idő után nem. Szintén nem látja tárhelyként a gép, ha a Flow nem szinkonizál, akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Megvan, ha valaki érez vágyat, hogy szórakozzon vele, viheti egy jelképes összegért (akkor fizet, ha működik neki). Akitől vettem iPhone-t használt, nem volt gondja, a Huawei-jel a Garmin sem működött együtt, illetve az akkor még létező Polar szervizben rádugták, és szinkronizált vele. Lehet, hogy gépfüggő is.
Lett egy Garmin 130. Kicsi, van csiganyálas navi, de sose használom, mindig érzékel mindent (néha még sokat is: versenyrajtban ha bekapcsolom, az összes körülötte lévő szenzorral párosodna). Néha vannak hülyeségei, nem mindig csatlakozik egyből (már az új telefonnal), de a rögzítéssel nincs gond. Az akku két évet bírt, utána 1 óra világítás+a tél bedöglesztette. Raktak bele egy nagy akkut (17e Ft talán?), azóta boldogság van.

IgpSport: egyik ismerősnek van, küzdöttem eleget a mobilpárosítással, a BT-on lassan löki át a dolgokat. Most vett egy 4 éves Fenix 3-at, és boldog.

Ez van. Annyit nem érnek, amibe kerülnek, de nincs más ki kell fizetni. Új autó sincs 2 milláért, bringa sincs 100e-ért, telefon sincs 50e-ért. Csak kompromisszummal.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#209744) Because


Because
őstag

gyorsan megjött ali-ról, hivatalos store-ból és kicsomagolásra korrekt minőségnek tűnik, majd meglátjuk használható e ez a küllőfeszesség mérő:

(#209745) zsocy válasza Because (#209744) üzenetére


zsocy
őstag

Menő, és ilyenem még nincs. Tudnál egy alis linket adni hozzá :)

(#209746) Because válasza zsocy (#209745) üzenetére


Because
őstag

még azért ki kell próbálni mér e valamit :D
de tessék: [link]

(#209747) jjeahh válasza 6030D (#209743) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó azért az ilyen tapasztalatokat olvasni, ha valaha összefutnék Polar órával, legalább tudom mire kell figyelni.
"telefon sincs 50e-ért"
Ezt azért kikérem magamnak, harmadik éve teljesen megelégedve használok egy Xiaomi Mi A3-at, kb 36e lehetett újan, még a kamera is okés ennyi pénzért, instára és stravara a képek 99%-át ezzel lövöm. Így, ezzel a tudattal már a büdös életben nem adnék ki egy mobilért 50-60k-nál több pénzt, ahogy elnézem 50-55k körül most is találnék megfelelőt :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#209748) bardi válasza Because (#209744) üzenetére


bardi
aktív tag

Ehhez ugye adnak valami táblázatot, hogy a számokat tudd értelmezni és átváltani feszességre?

Szerk.: Gépen nézve már látom.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#209749) Lacerta válasza gabro0 (#209740) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Bár a gyártók szeretik támogatásként feltüntetni, a valóságban az, hogy egy nyilvánvaló bugot kijavítanak, az nem támogatás, hanem kötelesség. Az uniós fogyasztóvédelmi szabályok szerint is. Eléggé szomorú mindazonáltal, hogy sok cég odáig sem megy el, hogy a saját hibás termékeit hajlandó legyen megjavítani.
A személyes e-mail viszont tényleg kedves gesztus volt.

Nekem az jelentené a támogatást, hogy megveszem az eszközt, aztán a store-ban nézek hozzá mondjuk egy Bükk térképet, amit kifizetek, és letöltöm. És az a térkép jó. Nagy felbontású, részletes, rendesen meg van kartografálva, rendszeresen frissítik, rajta a jelzések, tervezős, stb. Ez az, amit egy európai nem kap meg a jóval drágábban vásárolt Garminjához.

(#209750) Because válasza bardi (#209748) üzenetére


Because
őstag

adnak az a papíros a képen, de van pár bringa a közelben és össze is tudom hasonlítani azokkal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.