Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#208601) rétisün válasza zsocy (#208599) üzenetére


rétisün
veterán

nem is akarsz menni az idén többet? még van 2 hét..... :U

(ennyi talán nekem is összejön, ha a sok nem outizást kivonom az összesből. és azért a napi doglozóbajárás nem kis része az összesnek)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#208602) jjeahh válasza zsocy (#208599) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Még nincs vége az évnek, ha belehúzol lehet ez 5000 is :D . Zoliwrc amúgy sokkal többet teker nálam, topikgazdánk szintén. 31-én én is összesítek, de szokás szerint most sem leszek elégedett, sokkal többet lehetne tekerni, ha nem lenne ennyi veszély. 10.000km/150.000m mtb-vel már kiegyeznék.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208603) Zoliwrc válasza jjeahh (#208602) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Ilyenkor már nem megyek olyan sokat, sőt egész évben is lett volna több időm, de kedv szerint megyek, a számokat amit írtál az meglesz/van már részemről :B

(#208604) stefi81


stefi81
tag

Talán a telómmal lehet valami gubanc azért nem megy a virtuális tekerés…

(#208605) zsocy


zsocy
őstag

Jól van, jól van, ma dobta fel ezt a Strava, azt hittem már itt az ideje a megosztásnak, de tényleg elsiettem, akkor dec31 és veloviewer.
Kicsit belehúzok és meglesz az 5000 is ;]

(#208606) Ringman válasza stefi81 (#208604) üzenetére


Ringman
nagyúr

mi ez, fahrenheit? úgy kb stimmelhet, a 35F az kb 2 fok celsius.

(#208607) parandroid válasza stefi81 (#208604) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Állítsd át a mértékegységet celsiusra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#208608) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#208600) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1,év vége pfff, hol van az még. :o ...bár ha az időjárás így marad akkor a terepezés inkább dagonya lesz mintsem élvezetes bringázás. :U
Tegnapi... ...
Tudom másé mosás után ilyen, de nekem ez már nem oké. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208609) Tomi_Sci válasza Because (#208161) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én a 920-al szemezek, ugyanez a váz. Majd mesélj róla, kicsit tartók a BB magasságtól.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#208610) nemeth989


nemeth989
senior tag

zsocy
Látszik, hogy az Alföld közepén lakok, 3x ennyi km és csak 2000-rel több szint 🤣.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#208611) Hasaggymeg válasza nemeth989 (#208610) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kerülöd a felüljárókat mint ördög a szentelt vizet? :DDD

Beacause... hány kilós vagy, mert ezt leginkább túlsúlyosaknak ajánljuk. 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208612) ace05


ace05
senior tag

Helló segítséget kérnék. Mi baja lehet a biciklimnek. A legmagasabb váltó fokozaton szeretem használni. Mikor megyek fel valami hídra vagy dombra akkor lejjebb kell váltanom, hogy (nem tudom rendesen leírni) ne kattogjon, hagyjon ki a hajtás tekerés közben. Azt mondták ez így normális. Viszont már ezt csinálja már egyenes felületen is, tehát nem emelkedőn, főleg ha szembe szél fúj. Drága javítás lesz ez ? Köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#208613) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ez jó bonyolultnak tűnik, nem csoda, hogy drága. Ültem egy ilyenen, bár nagyon kicsi volt nekem (51es). :) Ők egyik a kevesek közül akik saját maguk gyártják a vázakat.

#208612ace05...pont mint más váltós járműveknél, itt is lehetőség szerint terhelésmentesen kell sebességet váltani, vagyis könnyebbre váltáskor rányomsz +1 kört keményebben majd szinte üresben hajtva váltasz nagyobb lánckerékre hátul, nehezebbre váltva pedig abbahagyod nyomni mint süket a csengőt és hagyod lazább tekeréssel leugrani a láncot egy kisebb kerékre. Ha váltás közben nyomod mint állat akkor természetes, hogy hangos, nehézkes és ugrásszerű a váltás...ha erre gondolsz a kihagyás alatt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208614) ace05


ace05
senior tag

#208613 Hasaggymeg
Ezek nem váltáskor történnek. Azt tudom, hogy ilyenek előfordulnak váltás közben. A bajom, hogy anélkül is azt csinálja már, mondjuk ha szembeszél fúj. Emelkedőn, meg gondolom a súlyom miatt csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#208615) Hasaggymeg válasza ace05 (#208614) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor meglehet szét van kopva az egész...láncnyúlást mértél mostanában?(valaha?)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208616) Zoliwrc válasza ace05 (#208614) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Vagy szarrá van kopva a hajtásod és átugrik terhelésre vagy a hátsó agy reteszelése szórakozik

(#208617) jjeahh válasza ace05 (#208614) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vagy be kell állítani. Egy biztos: amelyik szerelő azt mondja, hogy jó az úgy, ahhoz nem kell menni többé :) .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208618) Atti777 válasza ace05 (#208612) üzenetére


Atti777
senior tag

És milyen bicikli és milyen váltó?

Путин, иди нахуй!

(#208619) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Folia helyett filoztam azon, hogy professzionalis keramia bevonattal ellatom a bringat. Autoknal ugye az a szokas, hogy meg ujonnan, vagy mely polirozas utan ezzel konzervaljak a fenyezest. Egy minosegi bevonat karcolhatatlan, a kosz, sar, viz pedig lepereg rola.

Valaki propalta mar, bringan hogyan mukodik? Carpro a CQUARTZ -a pl. eleg konnyen beszerezheto, bar nem olcso, 60 EUR korul ideer.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#208621) Hasaggymeg válasza #48079616 (#208620) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nincs.🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208622) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali!

Segítség, mert már én is agyf@szt kapok ettől az első váltótól. Shimano Deore FD-T6000. A használati 9. oldalán levő rész már homályos számomra. Milyen állásban kellene ezt elvégezni? Bowden nélkül, ahova ugrik?

Aztán a beállítás a 15. oldalig működik, de ott sem világos, miért 0-0,5mm a rés? Így beállítva tutira hozzá fog érni a lánc a váltóhoz, ami idegesítő, még ha szökőévente is kapcsolok oda. Továbbá, a váltó külső-első része belekarcol a műanyag lánctányérvédőbe. Vagy ez teljesen normális egy ilyen modern váltónál? Esetleg gyárilag nem találták el a váltó magasságát? Esküszöm, az ősrégi 3*8-as rendszerrel nem kellett ennyit szenvedni.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208623) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#208622) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vannak idevágó videók, néztél már olyanokat?...mert egy kép felér 100 szóval, ugyebár. A lánctányérvédőnek is el kellene ott férjen úgy, hogy a váltó terelője még nem ér bele sem a láncba, sem a terelőt nem éri, ugyanakkor már felváltja simán a nagy tányérra. :F Kezdeni, a magasság és párhuzamosság beállítása után, mindenképp a belső, majd külső végállító csavarral kell kezdeni, vagyis bekorlátozni meddig is húzhatja be a rugó és meddig tolhatja ki a váltókar a váltó terelőjét...a többi már gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208624) Runner_fxr válasza MPowerPH (#208619) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A lakkozást óvja a karcoktól, pl amikor tisztítod, de ahhoz kevés, hogyha felverődik egy kő, vagy odavered a bringát, akkor a fényezés ne sérüljön.

(#208625) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#208623) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi, megnéztem :) Illetve kerestem már ilyen videókat, de nehéz megtalálni, ami valóban jó, és arról szól, ami a címében van.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208626) MPowerPH válasza Runner_fxr (#208624) üzenetére


MPowerPH
félisten

Odaveres ellen nem, de a kovek ellen jo. Ezt ugy kepzeld el, mint egy nagyon vekony, de kokemeny foliat. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#208627) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#208625) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt kifejezetten jónak találom, még annak is aki nem érti az angolt...szemléletes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208628) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv!
Még mindig fontolgatok egy vásárlást.
Decathlonban szokott lenni ilyen tájt nagyobb akció?
[link] [link] [link]
Ezeket néztem + a használt piacot.

Néztem is egy használtat ami az eladó szerint azonnal használható állapotban van.
Csak a felni volt elkopva, gumik kirepedezve, fékek nem fogtak, váltó épphogy működöt...

(#208629) Toobee válasza Damateo (#208628) üzenetére


Toobee
veterán

A Csepel Minik is jól néznek ki. Bordány koffein kerékpár tart keszleten, a hétvégén néztem pont őket.

https://barbieripnk.hu/

(#208630) Damateo válasza Toobee (#208629) üzenetére


Damateo
aktív tag

Nem ismerem ezt a váltót. Shimano Nexus 7
Az lenne a lényeg hogy minél haladósabb legyen. Munkába járni lesz.
Ha beválik akkor minden másra is ezt használnám.

(#208631) Runner_fxr válasza MPowerPH (#208626) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Autókra sem véletlenül használnak inkább fóliát. Csak a hajszál karcok ellen véd a kerámiás kezelés. Felcsapódó kövek ellen nem jó. Ha ennyire kemény bevonatot lehetne a felületekre felvinni, ilyen könnyen, senki sem szórakozna drága fóliákkal.

[ Szerkesztve ]

(#208632) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#208627) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, én megpróbáltam. Tényleg, követtem meg minden... hiába szemléletes, ha a végeredmény sz@r. ITT, amikor megszüntetjük a játékát a legnagyobb lánctányérra váltásnál, ezzel gyönyörűen elcsesződik a középső lánctányérnál levő pozíciója a váltónak. Vagyis, pont normál használat esetén, középső lánctányérnál a középső fogaskerekek mindegyikénél hozzáér az első váltó belső oldala a lánchoz. Ha tekergetem a váltónál levő csavart, hogy itt jó legyen, akkor a nagy lánctányérnál nem lesz jó :O

Illetve nem tudom, mennyi vehető ki a KÉPBŐL vagy EBBŐL, de kb. 0,5mm lehet a lánc és a váltó külső lemeze közi hézag, de közben meg a váltó belső fele lényegében hozzáér a középső lánckerék belső feléhez.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208633) MPowerPH válasza Runner_fxr (#208631) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kozben a valto nem oldodott meg, nem sikerul beallitani. Ma mar tobbszor indultam el, hogy akkor most tekerek egy gyenge 30 -at, de mindig megfordultam. Holnap viszem vissza melo utan, es megmondom, hogy csinaljak meg, nezzenek ra, mert ebben a formaban nem hasznalhato a bicaj.
2 napom elment erre, pedig de jo lett volna tekerni. Meg csak nagy sar sincs. :O :W

Es barhogy probalom, a kormany nem idealis, nekem eleg a 760 -as meret. Pont annyival fogom most is beljebb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#208634) Runner_fxr válasza MPowerPH (#208633) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát ez mindenképp a szerviz sara, állítsák be rendesen ha már fizettél érte.

A kormány a legkevesebb, vágni kell belőle.

(#208635) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#208632) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha a második képen jól látom a váltó terelője nem párhuzamos a lánckerékvédővel... magasságát jól állítottad, 2-3mm a terelő aljának legnagyobb tányér fogaitól?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208636) szimpláncsak válasza Dark Archon (#208632) üzenetére


szimpláncsak
tag

És ez a váltó legfelső állása? Ha kézzel húzod akkor sem lehet távolabb állítani a lánctól? Nem lehet, hogy a bowdenen kell állítani? Nem tekergetéssel, hanem az imbuszos részén.

Más. Ma sikerült elesnem. Körforgalomból kijövet kicsúszott alólam a bringa. Vizes aszfalt+borúlult, ködös idő + 0-1 fok körüli hőmérséklet. Szerencsére pár karcolás lett csak a fékváltókaron meg a pedálon. Meg elhajlott a váltófül, de azt a helyszínen vissza tudtam hajlítani. A rockrider st 500 gatya egész jól teljesített. Ahol az oldalán van a bokrok elleni védelem, ott semmi baja nem lett. A térde kicsit megfeslett, de nem szakadt ki és a cipzáros zsebénél lett egy pici szakadás. Ahhoz képest, hogy aszfalton csúsztam vagy 5 métert egész jó.

(#208637) rétisün


rétisün
veterán

imádok ultizni :)) (Canyon Ultimte CF SL)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#208638) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#208636) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott a csípőnél most pont jól jöhetett az a keményítés. 🤔

rétisün... az ország nyugati harmadában lakhatsz, ott jó idő volt ma... kábé Székesfehérvártól arrafelé.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208639) Toobee válasza Damateo (#208630) üzenetére


Toobee
veterán

Nexus 8-ás volt 180 körül vagy 155. Egy kérdést megér

https://barbieripnk.hu/

(#208640) rétisün válasza Hasaggymeg (#208638) üzenetére


rétisün
veterán

Zalaegerszeg, jól tippeltél :C

meglepő módon még a viharos szélből se lett semmi, amit egész hétvégére vészmadárkodtak. vétek lett volna nem kihasználni a jó időt.

(ha Topikgazdaként van rá módod, javítsd ki légy szíves az Ultmate-t Ultimate-re, kösz!)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#208641) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#208638) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nem volt rossz errefelé sem 1 óra után, tök jót bicajoztam

(#208642) rétisün


rétisün
veterán

adapterezett már valaki átütőtengelyes agyat gyorszárassá? hogy működik ez? erről az adapterről lenne szó, de nem lehet simán beledugni (nyílván, akkor már túl széles lenne a villákba)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#208643) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#208635) üzenetére


Dark Archon
addikt

Így fényképről valóban nem tűnik párhuzamosnak, majd holnap megnézem világosban. Magasságán végül nem állítottam. Viszont oldottam a bowdent, ekkor összecsukódik teljesen, a legkisebb lánckerék felé. Nagyon kretén alakja van egyébként a váltónak, a 2-3mm meg van a váltó elején. Hátrébb már több, úgy tudom megfogalmazni, hogy a váltó íve nem fut a lánckerekével, azaz nem koncentrikusak. De ennek a dőlésszögét a nyeregcső adja, nem? Vagy azon is lehet állítani?

szimpláncsak: igen, kézzel sem megy kijjebb. Lehet, hogy kioldom megint, aztán kezdem elölről.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208644) vallas válasza rétisün (#208642) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem simán le kell húzni az átütőset, és ezt rátenni, nekem így rémlik...

Nézegettem olcsó montikat... vélemények? 1,75 magas vagyok, ezek ilyen 17- 18 colosak...
29-s helyben: [link]
27,5: [link]
27,5: [link]
Tudom ha nem muszáj, ne vegyünk 27,5-t de inkább csak próba lenne, az outi mellé, meg esetleg városba közlekedni...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#208645) rétisün válasza vallas (#208644) üzenetére


rétisün
veterán

találtam közben manualt, ennél azért bonyolultabbnak tűnik, de igazándiból az a problem, hogy jó-e ez az adapter más agyakhoz is, vagy csak DT Swiss 240-hez? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#208646) Hasaggymeg válasza rétisün (#208645) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem csak a sajátjával használhatod, a Mavic-é pl. egészen más. :F... ott le kell húzni egyiket és betolni a másikat, úgy lesz az átütősből gyorsszáras.
Szerk. Közben rájöttem, hogy most adaptereztem nejemét én is, ott is le kellett húzni az átütős adaptert melyet csak vízpumpafogóval tudtam annyira szorult és egyikkel majdnem kivertem a fogam úgy szájba vertem magam a fogóval. :O Tehát egyik ki, másik be és úgy lesz átütős. 😉

Zoliwrc... hát én futottam de még annak sem volt kényelmes ez a ~6°C és 30-40km/h szél :(... de te kemény vagy mint a teszkós kifli öcsém, mindjárt meg is nézem mennyit mentél. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208647) bogarfx válasza vallas (#208644) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Én már jó ideje csak olvasom a fórumot, nem írok be, de most hátha tudok segiteni.
Szerintem a 29-es Kilimanjaro éri meg a legjobban, mert azon egy rúgós Rockshox teló van, a többi csak rúgós Sountour, ráadusul a Bulls-on Tektro fékek vannak, a többi meg Shimano. Én egyébként már vennék Aliról egy olcsó Deckas narrow wide lánctányért +csavarokat és átalakitanám a hajtást 1x9-re (az egész kb megvan 5 ezer forintból mivel cserélhető a lánctányér a hajtókaron). Ugyanilyen XT váltóval használtam hónapokig egy átalakitott Rockrider 540-est (eredetileg 3x9-es volt az is), semmi probléma nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#208648) vallas válasza bogarfx (#208647) üzenetére


vallas
senior tag

Köszönöm az infókat... az 1x9 az nekem is eszembe van, ha lesz gép mindenképpen...
Ezeket a telókat nem vágom, azt tudom, hogy ezek ilyen alap rugósak nem levegősek, de ezt később ha szükséges lehet cserélni, és 29 -s kerék miatt, meg hogy helyben van nekem is ez fekszik legjobban, még ha a színe nem is jön be annyira...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#208649) vallas válasza rétisün (#208645) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem is csak DT-hez lesz jó...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#208650) jjeahh válasza vallas (#208644) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én talán a Kilimandzsárót venném, rákeresve ez valszeg egy Kilimanjaro Tec Hr. 29, 2016-os. Nem árt leellenőrizni minden rendben van-e vele, a gumik gagyik és a telót én azonnal leszervizelném :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.