Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#208801) Ringman válasza Hasaggymeg (#208800) üzenetére


Ringman
nagyúr

villám-árleszállításon 10$+szállítás (utóbbi 17$ volt :) ) , amúgy 50$ a listaára.

hát ez az, vsz csak a végkialakítás rossz, ha levágnék belőle pár cm-t (a leválás után), akkor nem lenne baj vele, de első körben írok nekik.

a nagy márkáknál ahogy olvastam a "forradalmi újítások" (értsd egyedi kialakítások, hogy a gyártóra legyél utalva) a problematikusak

[ Szerkesztve ]

(#208802) Dark Archon válasza f4lcon (#208779) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszönöm az információt! A hajtókar (Shimano XT FC-T8000, Hollowtech II, 48x36x26T, 175mm, Integrated BB) maradhat? Ahogy laikusan gondolom, árban leginkább úgy járnék jobban, ha a nagy és kis lánctányért lebontom, esetleg kicserélem a középsőt narrow-wide 32T-re. A kazettát meg egy 11-42T vagy 11-46T változatra. S akkor megelégszem 10 sebességgel. Ha viszont hajtókart is cserélni kéne, akkor már gondolom a láncvonal sem mindegy.

M5100 groupsetet ajánlottak, csak kapni nem lehet sehol. Meg mondjuk visszalépés az XT-hez képest, bár nem mintha ez az én szintemen számíta.

Hasaggymeg: CS-HG500, 11-34T helyett lenne.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208803) Dark Archon válasza Dark Archon (#208802) üzenetére


Dark Archon
addikt

Vagy EZ is jó lenne?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208804) jjeahh válasza Dark Archon (#208803) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Elvileg igen. Haverom tavaly váltott ilyenről M5100-ra és azt mondja semmiben nem visszalépés, szal elég jók lettek az új Deore szettek. A pöcögtetőt megtartotta és a hajtókarra vett egy 32-es SLX tányért, a váltó és a fogaskoszorú M5100, két webshopból rendelte be külön-külön, mert a groupset akkor sem volt kapható. Te is megoldhatod legózva is, ha esetleg úgy olcsóbban kijössz, nem muszáj groupsetet venned. Deore, SLX, XT, Sunrace, lehet keverni, első lánctányért is lehet külön kapni, akár kínából is olcsóért.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208805) Ringman válasza Dark Archon (#208803) üzenetére


Ringman
nagyúr

elsőnek egy goatlinket nem próbálsz meg 11-42T-s kazettához? [link]
vagy ennek vannak alis klónjai is.
szerk:
pl. ez, de nem nagyon mentem utána: [link]

[ Szerkesztve ]

(#208806) MPowerPH válasza Ringman (#208801) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem lathatod a belso szerkezetet...

Don't Tread On Me

(#208807) Ringman válasza MPowerPH (#208806) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt nyilván nem, de amúgy a ha hibátlan a kormányvég, akkor is lehetne probléma a szövetszerkezettel, meg ha ez a kormányvég hibás, akkor is lehet megfelelő minőségű a kormány összes többi része. vsz. szarul sikerült kivitelezni a végét, ennyi lehet a történet, de ettől függetlenül nem szabadott volna kimennie a gyárból.

amúgy nem mostanában építeném be (jelenleg nincs is mibe :) )

mindegy, írtam nekik mailt fotókkal hogy küldjenek egy újat.

[ Szerkesztve ]

(#208808) Dark Archon válasza jjeahh (#208804) üzenetére


Dark Archon
addikt

Oké, köszi! Tehát, ami EBBEN van listázva, az fog kelleni. Illetve, ha jól sejtem a váltókarból nekem bilincses kell, mert a mostani is olyan. Más ehhez hasonló buktató?

Ringman: ezt nem értem. Jelenleg 10 sebességes kazettám van. Vegyem meg a 42T-sból a 10 sebességest, meg a goatlinket, aztán, ha nem jó, buktam az adaptert meg a kazettát és vehetek még mindenből 11 sebességeset?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208809) Ringman válasza Dark Archon (#208808) üzenetére


Ringman
nagyúr

most van 3×10-ed és egy olyan hátsó váltód, ami nem tud 34 v 36T-snél nagyobb tányért kezelni.
ha előre 1×-et akarsz akkor ez a legolcsóbb/legkevesebb cserével elvégezhető megoldás, nem?

szerk:
ha nem jó a rendszer (értsd nem kompatibilis), akkor elállsz a kazetta és az adapter vásárlásától, ha az alis adapterről beszélünk, akkor meg buksz 2-3 ezer forintot

[ Szerkesztve ]

(#208811) MPowerPH válasza Ringman (#208807) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, de tanulj a hibambol...

Es ezt kint vettem UK -ban, online bike shop -ban. Olcso volt, es meg az is le volt akciozva. Gondoltam, ha a bolt arulja, baj nem lehet. Ritchey carbon akkor 4x tobbe kerult.

Don't Tread On Me

(#208812) jjeahh válasza Dark Archon (#208808) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem muszáj pont ezeket venned, pl. ha nem találsz 5100-as pöcögtetőt, vehetsz mást is. Kazettábós is valszeg mehet HG-re való Sunrace is ha azt találsz, láncból is jó a KMC vagy Sram is tudtommal, hajtókar vagy lánctányér is lehet más kategória vagy más márka. De azért amiket összeválogatsz belinkelheted majd ide és valaki hozzáértő még ránéz, hogy minden megy-e mindennel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208813) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Furák azok a gumik 7:50-től, van bármi előnye? Ezt leszámítva elfogadnám a bringát, de az a gumi nem tetszik, túl vékonyka is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208814) Ringman válasza jjeahh (#208813) üzenetére


Ringman
nagyúr

a tubularnak?
hogyha defektet kapsz, tovább tudsz menni és könnyebb a külső, valamint a felni hozzá, mert nem kell rá káva. (+ elvileg kényelmesebb, mert "puhább" a külső)

(#208815) jjeahh válasza Ringman (#208814) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hogyan tudsz tovább menni defekt esetén? Valami foltot raksz rá? Nekem úgy tűnik, hogy pótbelső helyett egy teljes pótgumit kell magaddal hurcolnod :D . Azt elhiszem, hogy puhább és gondolom alacsonyabb nyomással is használhatod, de egy szintén könnyű-vékony tubelesshez képest kíváncsi lennék mennyi előnye van ebben.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208816) Ringman válasza jjeahh (#208815) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hogyan tudsz tovább menni defekt esetén

ez versenynél érdekes, hogy egy darabig még el tudsz gurulni :)

amúgy igen, kell a pótbelső (outinál kisebb helyet foglal), de kisebb defektet még lehet javítani folyadékkal is: [link]

(#208817) Dark Archon válasza Ringman (#208809) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, így már értem, köszi!

jjeahh: rendben, köszi neked is!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208818) Because válasza MPowerPH (#208811) üzenetére


Because
őstag

van aki lefty-s a telója neked a kormányod XD

amúgy a stucninál előfordulhatott a nem megfelelő nyomaték is...

[ Szerkesztve ]

(#208819) MPowerPH válasza Because (#208818) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindig mindent nyomatekra huzok. Volt egy nagy esesem, aztan mentem tovabb. Felrantottam a bringa elejet, es reccsent.

Don't Tread On Me

(#208820) Hínár929 válasza jjeahh (#208813) üzenetére


Hínár929
tag

Régi technológia, országútisok közül még sokan használják. Defektnél a ragasztás miatt nem fordul le a gumi, egy darabig még tudsz menni vele amíg jön a csapatkocsi az új kerékkel :) . Azt mondják teljesen más a feeling-je mint a peremes-belsős gumiknak.

[ Szerkesztve ]

(#208821) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#208811) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kellett neked azt a nagy nehéz lámpát rárakni. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208822) Because válasza MPowerPH (#208819) üzenetére


Because
őstag

Bár nem ismerem a sztorit, de remélem nem lett nagyobb baj belőle!
Acélra mondják az nem törik, inkább nyúlik, hajlik az lenne a tuti mindenhova.

(#208823) vallas


vallas
senior tag

Na srácok, elhoztam a bicót.... amit most már tudok róla...
rockshox 30 silver tk 29 coil 100mm
Shimano BR m355-s fékek, és fékkar
FC-M4000-s hajtókar octalink középpel
SHIMANO DEORE XT hátsó váltó RD-M772GS ha minden igaz...
Shimano alivio 9-s pöcögtető...

A tervek:
egy 40mm-s stucni, és egy jobban tetsző kormány... megrendelve decából
Sunrace 11-40-s sor [link] remélem egy toldóval elbírja, mert 34 fogig írja a manual
Sunrace nw 34 fogas tányér [link]
Új tubeless gumik, majd egyszer...
meg majd egyszer lehet megválunk a neonzöld színtől... :DD de előbb próbáljuk ki milyen úgy, hogy nem féltjük a festést...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#208824) ZolkoW válasza Dark Archon (#208802) üzenetére


ZolkoW
őstag

a váltóhoz való középső tányér mindenképp cserés, kell egy N-W fogú (4e pénz kínából, vagy márkás drágábban), de esetleg egysebességeshez való hosszú fogú is rendben van, én olyannal használtam 1x9-et.

itthonról kecskeadapter: [link]

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#208825) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#208824) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fux...januárban lesz nekik aranyból is. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208826) MPowerPH válasza Because (#208822) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mazlim volt. De lehetett volna nagyobb baj is belole. Azert linkeltem, hogy vigyazni kell az Alis karbon kormanyokkal. Ez mondjuk hiaba bolti volt, valszeg alirol vettek azok is.

Don't Tread On Me

(#208827) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#208826) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudtam a képről kivenni mit ír rajta, milyen márkajelzés az?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208828) jjeahh válasza MPowerPH (#208826) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Haverom a decathlonos alu kormánnyal ugyanígy járt :DDD . Tanulság: alu vagy karbon, tökmindegy, én ilyesmit csak megbízható komoly márkától vennék. Ha olcsó kell, akkor ott vannak pl. az olyanok, mint a Chainreaction saját márkái, pl. Brand-X, Vitus (a Nukeproof is az övék?) stb., ezek alá nem adnám. Ugyanígy vagyok a stucnikkal, pedálokkal, vázzal, meg mindennel amin az életem is múlhat. Tudom, egész biztosan vannak jó kínai márkák, de sajnos zsákbamacska, csak próbával lehet kideríteni, ami nem szerencsés. Minden mást szívesen veszek én is aliról :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208829) MPowerPH válasza jjeahh (#208828) üzenetére


MPowerPH
félisten

chainreactioncycles.com -rol vettem. ;] Gondoltam, ha Ok aruljak, akkor megbizhato. Úgy volt kirakva, hogy 100GBP -rol SALE 35GBP -re.
Viszont maga a kormany jol nezett ki, nem voltak rajta olyan nyomok, ami azt mutatna, hogy silany minoseg.(mint a forumtars kepein levo) Ezert irtam, hogy hiaba nez ki hibatlannak, ha a karbonszovet silany.

Hasaggymeg: Hoy oszinte legyek, mar nem tudom en sem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#208830) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#208829) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bexarás ha ők is ilyent árusítanak! :U ...ezek után melyikben bíz6sz?! ...csak mert 300 euróért biztos nem éri meg 150gr-ot spórolni, még ha talán kis + rugalmasságot is nyersz egy felső ketegóriás karbon kormánnyal. Amúgy nagy mákod lehetett, el sem tudok képzelni egy ilyen törést perec nélkül. 🤔

jjeahh...az alu is így egyből tört? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208832) parandroid válasza Hasaggymeg (#208830) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azt kéne végre mindenkinek megértenie, hogy csodák nincsenek, ha valami egy neves gyártónál 100 egység, aliról meg 15, akkor azt a 85 egységet valahol megspórolták. Nyilván egy részét munkaerőben, egy másik részét adókban, de hogy minőségellenőrzésre, meg supportra sem megy ilyen helyen egy fillér sem, az is biztos. Termékleírásokról, meg a gagyi marketingjükről (a lopott stock fotókkal, vagy más gyártótól lopott képekkel) ne is beszéljünk.

Na, én ezek miatt kerülöm a kínai gagyit, ha csak tehetem. Sajnos vannak így is termékek, amik máshogy egyszerűen beszerezhetetlenek, apróságokat egyszerűen nem éri már meg másnak gyártani, olyan filléres, dömpingáron ömlik kínából a szemét. De amire van minőségi alternatíva, abból inkább azt veszem, akár 2-3x áron is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#208833) f4lcon válasza Dark Archon (#208802) üzenetére


f4lcon
őstag

ahogy jjeah mondja, hajtókar jó lesz, csak szerezz rá szimpla hajtáshoz való lánckereket, lehet kínai is
sorból is kb mindegy mit veszel, vedd ami kapható
hátsóváltó meg váltókar legyen Shimano

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#208834) Dark Archon válasza ZolkoW (#208824) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi! Arra már rájöttem, hogy ez sehogy sem fogja anyagilag "megérni" :-) De azért 150 rongyot sem fogok rákölteni. Viszont olyan szinten ki van fosztva minden, hogy hihetetlen.

De akkor ezek szerint a hajtókar maradhat? Nekem ez még mindig nem tiszta, hogy miben tér el egy gyári egysebességes kar, leszámítva persze, hogy nincsenek rögzítőpontok a kis lánckeréknek.

szerk.:

f4lcon: köszi :R Amit most láttam, hogy kapható az egy Sunrace sor 38 ezerért. Azért keresek egy olcsóbbat :-) Lánckeréknek meg EZT ajánlották, s ez tetszik is, van is (mondjuk kibírnám, ha csak fele ennyibe kerülne).

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208835) Mezga Aladár válasza jjeahh (#208813) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szingónak hívják. Régi technika, a versenyeken ma is használják.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#208836) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Idézet 2 egymás után következő hozzászólásból...
1.kerülöm a kínai gagyit, ha csak tehetem
2.csak szerezz rá szimpla hajtáshoz való lánckereket, lehet kínai is
;] ...szerintem egyetlen gond van itt, éspedig, hogy van kínai ami beválik és műxik, mert ha nem volna, és xar lenne az összes, hát lényegesen egyszerűbb lenne az életünk. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208837) bringasisti válasza parandroid (#208832) üzenetére


bringasisti
őstag

Indiában gyártott ájfos?

BENEFON DELTA--------N8

(#208838) parandroid válasza bringasisti (#208837) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, mi az az ájfos, de gondolom a magad egyszerű módján arra célzol, hogy minden nagy gyártó kínában, vagy az ázsiai kontinens kevésbé tehetős részein gyárt kiszervezve. Igen, sajnos ez is egy létező jelenség, eleve nem szabadott volna hagyni elterjedni, illetve régen a keleti kitettség megszüntetésén kéne dolgozni, mert ez csak egyre rosszabb lesz, de sajnos a rövid távú profit szinte minden esetben felülírja a fenntarthatóságot. Ugyanakkor a nyugati tulajdonú multik pont az említett tényezőkkel vannak a kínai dzsunkacégek fölött. A marketinget, a supportot, és a minőségbiztosítást (valamint a terméktervezést) nem fogják kiszervezni, csak magát a gyártást.

Hasaggymeg: Vannak ilyen egyszerű dolgok, mint a kormányrúd pl. Mit lehet elrontani egy csövön? Aztán időnként eltörik. Amúgy a cuccok jelentős része kínában lopott szabadalmak alapján, lopott technológiával, selejtezés után szerzett szerszámokkal, vagy egyenesen lopott munkaidőben, feketén, a márkás cuccok mellett ugyanazon a soron készül, adózatlanul, bejelentetlenül, éhbérért dolgozó munkásokkal. Tudom, hogy szeretjük az olcsót, de legyünk tisztában a dolog etikai oldalával is. És azt is tudom, hogy a nagy multik is sárosak ebben, vastagon (tech cégek, sportszergyártók, és azok beszállítói), egyszerű felhasználóként annyit tudok tenni, hogy próbálok azok felé tendálni, akik átláthatóan kiállnak valami változás mellett. Illúzióim azért nincsenek, de legalább fizessen valahol valami adót, meg bejelentett munkavállalókkal dolgoztasson.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#208839) bringasisti válasza parandroid (#208838) üzenetére


bringasisti
őstag

Almás telefon

BENEFON DELTA--------N8

(#208840) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Aki nem fél, h szétrohad az agya :DDD
Frei dosszié - Sanghai 2006.01.23
- Nem csak a termékek készülnek Kínában, hanem a politika és a fizetés is.
- A kínai munkarend; 7/7, napi 14 órával. = "kínai minőség".

Ahogy Para kolléga is írta, megpróbálja az ember ezt nem támogatni, de nem egyszerű, mert áttételesen már minden kínai...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#208841) bringasisti válasza andrisbandi (#208840) üzenetére


bringasisti
őstag

Történelem során mindig voltak nagy kultúrák amik egy idő után eltűntek. Az hogy mindenki dolgozhat a munkahelyén és mikor kimegy a főnök akkor a telefonon eBay és már rendel is valamit ( én is rendszeresen ) az oda vezet hogy úgy járunk hogy lemaradunk! Vegyük alapul a Nokia telefont

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#208842) jjeahh válasza MPowerPH (#208829) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet valami random gyengébb márka volt, a Brand-X nekem nagyon bevált, ahogy a Prime is, kiemelkedő minőségűek alacsony áron, tényleg ott vannak a szeren. A tiéd ami eltörött, ha jól látom Fasteam márkájú, ami alis brandnak tűnik és már nem lehet kapni (?). Jó kérdés hogy került a CRC kínálatába.

Hasaggymeg: ő használta egy keveset, de szerintem nem lehetett benne 2-300km.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208843) f4lcon válasza Hasaggymeg (#208836) üzenetére


f4lcon
őstag

egy 32-es alu lánckerékben nagyon nehéz túl sok mindent elrontani :D
nagyon sok dolog van, amit a bringára nem vennék kínait, kezdve a legfontosabbal, a kormánnyal, azt SOHA semmilyen körülmények között

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#208844) bringasisti válasza f4lcon (#208843) üzenetére


bringasisti
őstag

Az edzhető alumínium és alumínium között nagy a különbség. Ott azért számít hogy milyen felület kezelésen megy át a termék, mert az acél minőséget sehogy nem közelíti meg, és én akartam két tányért cserélni és kiderült hogy a komplett hajtómű olcsóbb

BENEFON DELTA--------N8

(#208845) jjeahh válasza f4lcon (#208843) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, lánctányért, lámpát, nyerget, mezt, mindent amin az életem nem múlik simán veszek kínából és ha körültekintően vásárolsz, általában meglepően jó cuccokat lehet kifogni, de kormányt, stucnit, vázat, pedált, teleszkópot, hajtókart, láncot, kerékszettet, sisakot onnan soha. Sőt, Lidl meg hasonló helyekről sem. Ezekből is tuti vannak jó cuccok alin is, de ha minőségellenőrzés hiánya miatt kifognék egy sz*rt és törik egy rock garden lejtőn 40km/h-nál, lehet, hogy nem élném túl. Mondom ezt úgy, hogy rengeteg cuccot rendeltem már aliról és a ventillátoromtól a fogkefémig a háztartásunkban lassan minden Xiaomi, ami nem az, az Blitzwolf, Liitokala, Digoo stb :D .
szerk: amúgy ez lehet idővel megváltozik majd, ha lesz olyan kínai bringa brand, amit mifelénk is forgalmaznak és elterjedté, elismertté válik. Lásd: hamarosan valszeg természetes dolog lesz az utcákon a kínai autó is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208846) Hasaggymeg válasza f4lcon (#208843) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lánc, hajtókar, pedál, kormány és nyeregcső, na meg természetesen váz és villa...utána meg még a kerekek amitől meghalhatsz ha eltörik, elszakad és így kiderül már majdnek semmit nem veheCC onnan...lámpákat, az hátha nem robban fel az arcodba. :DDD

jjeahh...Xiaomi az más, az már befutott mint a Samsung, vagy a KIA.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208847) itouchfan válasza itouchfan (#208794) üzenetére


itouchfan
senior tag

Senki nem járt arrafelé? Jánoshegyi, Tündérhegyi, Normafa-Libegő út érdekelne leginkább

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#208848) woodworm


woodworm
veterán

Pedig nekem most van úton egy mosso villa! Akkor most féljek?

(#208849) f4lcon válasza Hasaggymeg (#208846) üzenetére


f4lcon
őstag

a Samsung és a KIA is koreai, csak a tisztesség kedvéért ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#208850) jjeahh válasza f4lcon (#208849) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, inkább Oppo, Realme, Vivo, Xiaomi, Huawei, Oneplus, Meizu, ZTE, ha már kína. Mobil fronton lehet már több a kínai márka, mint az összes többi együtt :DDD . Mondjuk ezekből több név is a BBK-hoz tartozik. Kíváncsi vagyok bringa fronton lesz-e valaha áttörés, jelenleg nem ismerek egy elismert olimpián, EWS-en jelenlévő kínai bringamárkát sem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.