Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) szjoci válasza Jorus (#15749) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm, akkor jól sejtettem. Közben találtam rockshox-éknál táblázatot is a különböző modellek beépítési magasságáról, csak pont arról nem ami érdekelne: Rock Shox Tora 289 U-turn DISC (2010 vagy 2011-es modell).

[ Szerkesztve ]

(#15752) venember83 válasza ricshard444 (#15720) üzenetére


venember83
nagyúr

Mennyit kérnek érte? Kép a teljes bringáról van? Nem, nem olvastam vissza, ha gond, nem szükséges válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#15753) Runner_fxr válasza ricshard444 (#15720) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mi az ami elrettentett ezeken a képeken? Ránézésre nem tűnik vészesnek, ránézésre senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy kotyog e a középrész vagy megnyúlt e a lánc. Amit így látni lehet, hogy a sor és hajtómű tányérok még jó állapotúnak tűnnek. Az, hogy itt ott van festék leverődés meglep téged? Ez a váz és villa legalább 10 éves (mondjuk a villáról nincs kép), még is mire számítottál egy ennyi idős használt bringánál? Nyilván nem 10 éve egy vitrinben állt, ez egy mtb. Az, hogy érdemes megvenni, csak személyes találkozó és átnézés után megállapítható. Ha nem tetszik amit látsz, vegyél új kerékpárt! Ott nem lesz egy karc se.

[ Szerkesztve ]

(#15754) syberia válasza ricshard444 (#15720) üzenetére


syberia
veterán

Látszik hogy használva volt és kapott hideget-meleget de strapabíró szerkezetnek tűnik, én vásárláskor vinnék láncnyúlásmérőt és ha nem esik bele a 0.75 oldalába az már jó indulás. Középrész és első hátsó csapágy könnyen mozogjon és ne legyen holtjáték bennük, a kormánycsapágy sem mellékes bár azzal ritkán szokott gond lenni. Ha van 8-as a kerékben az egyből látszik, ha repedezett a külsők oldala az is erősen lefelé kell mozdítsa a bringa árát, szóval a bringa állapotának függvényében alkudni kell. :D

szerk: tárcsafékhez nem konyítok, de gondolom azt sem árt ellenőrizni :F

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#15755) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

(Közvetlen) eső után ha valaki bringára pattan, bizony nem csak az új cipője, de a háta is saras lesz. Tudom, hogy vannak erre a célra kitalált sárvédők, de csak nem rondítanám el (egy ilyennel) az újonnan vásárolt bringámat. Valami esztétikus(abb) megoldás létezik, vagy eső után mindenki maradjon a seggén, vagy legalábbis ne biciklizzen??

(#15756) #48525824 válasza fraba (#15755) üzenetére


#48525824
törölt tag

szerintem ez a legcélszerűbb, csak csapadék esetén feltenni.

[link]

(#15757) fraba válasza #48525824 (#15756) üzenetére


fraba
aktív tag

jó cucc, és praktikus, nem tagadom. de 18 euróért?! :O

(#15758) syberia válasza fraba (#15757) üzenetére


syberia
veterán

Ez rohadt drága szvsz és a bokádnál így sem ússza meg szárazon a nadrág+cipő.

(#15756) maummamut jó kis video, kár hogy a védőruhás emberkének nem mutatja a lábszárát, biztos fél hogy kiderülne milyen kékvérű :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#15759) fraba válasza syberia (#15758) üzenetére


fraba
aktív tag

hát na ezaz... :S

(#15760) Mansi válasza fraba (#15757) üzenetére


Mansi
csendes tag

Praktikusnak nagyon nem mondanám.
Iszonyat dzsuvás lesz a hajtásod meg a lábad, legalább a térdig, és még az sem biztos, h a hátad nem fog belőle kapni, mert még rövidnek is tűnik.

(#15761) fraba válasza Mansi (#15760) üzenetére


fraba
aktív tag

akkor mi a megoldás?

(#15762) syberia válasza fraba (#15759) üzenetére


syberia
veterán

Ez a cucc ugyanannyit véd töredék áron.
Nekem ilyesmi van 28" méretben, ez sem perfekt de a hátam száraz marad.

https://howbad.info/

(#15763) Mansi válasza fraba (#15761) üzenetére


Mansi
csendes tag

Bizony venni kell normális sárvédőt a cangára. Rengeteg fajta létezik, kinézetre, rögzítésre, anyagra.
Biztos tudnak neked linkelni a hozzáértők egy olyan, ami nem csak jobban is néz ki, hanem azt a funkcióját is ellátja, aminek hívják.

De ezt most tényleg komoly, h esztétikai szempontok határozzák meg, h esőben, eső után biciklizz vagy sem? Sztem magadon kívül nem hiszem h érdekel bárkit, h milyen sárvédő van a bringádon.

Nekem az outimon ilyen van [link]
A fitneszemen meg ilyen, ezzel fogok ma vizes aszfalton gurulni.
[link]
Ehhez van házilag hozzátákolva régi MTB-s sárvédő szétvágva, gyors kötözővel a bicajhoz erősítve, h ne locsoljon se az első kerék 30 felett, se a lábam és a hajtás ne kapjon belőle.

Kb. sztem a kutyát nem érdekli, hogy milyen kinézetű cangával bringázok, és le is tojom :P

(#15764) fraba válasza Mansi (#15763) üzenetére


fraba
aktív tag

Kicsit gondolj, bele: veszel egy S8-as audit, és ráraksz egy trabant tetőcsomagtartót. hogy néz az ki? :)

(#15765) Solad válasza fraba (#15764) üzenetére


Solad
őstag

Az S8-as audit sporteszköznek veszed? Ha igen akkor minek rá tetőcsomagtartó? :P

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15766) fraba válasza Solad (#15765) üzenetére


fraba
aktív tag

a példa nyilván sarkított, de a lényeg szemléltetésére -szerintem- alkalmas. persze, lehet mindenbe belekötni... :P

(#15767) Mansi válasza fraba (#15764) üzenetére


Mansi
csendes tag

Ha van pénzed Audira, van pénzed normális kiegészítőre is.

Ha nincs, akkor bizony koszos leszel, és a drága géped is.
Ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#15768) anorche1 válasza anorche1 (#15677) üzenetére


anorche1
őstag

Végül a nadrágot választottam, mivel a mellény nem volt. Viszont sokkal jobb ilyenben tekerni, és még a combom is vastagabbnak, izmosabbnak tűnik tőle :D

És biztos hogy azért szenvedek az első váltóval, mert a első tányérok ferdék, mintha 8 -as lenne bennük. Amint egy picit jobb idő lesz, vissza viszem hogy cseréljék ki rajta.

Más:
Tud valaki egyhelyben állni bicóval, anélkül hogy lerakná a lábát? Mennyi időbe telt ezt megtanulni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15769) #48525824 válasza anorche1 (#15768) üzenetére


#48525824
törölt tag

Fixivel kb. 5 perc volt megtanulni trackstandelni, szabadonfutóssal még nem próbáltam. :D

(#15770) venember83


venember83
nagyúr

Csak erős idegzetűeknek: S-Works Demo Team Replica.

(#15771) fpeter07 válasza anorche1 (#15768) üzenetére


fpeter07
veterán

Spd-vel kis kockázatot igényel. Enyhén emelkedőn úton ajánlott gyakorolni, ha lehet valami kevésbé kemény úton.

(#15772) syberia válasza anorche1 (#15768) üzenetére


syberia
veterán

"Tud valaki egyhelyben állni bicóval, anélkül hogy lerakná a lábát? Mennyi időbe telt ezt megtanulni?"

Én spd-vel egy pillanat alatt megtanultam, más kérdés hogy a következő pillanatban a jobb oldalam az aszfaltot simogatta :P

https://howbad.info/

(#15773) hoffman_ válasza venember83 (#15770) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mennymááááááááár :DDD sok volt a szerviz aznapra, bekattant, vadállatok :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15774) lsebestyen válasza venember83 (#15770) üzenetére


lsebestyen
addikt

:O :O

(#15775) Tomi_Sci válasza Toomy (#15745) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A lánckerekekre rámegy, mert a kilencesek csak két századmm-rel vékonyabbak mint a nyolcasok, de más a hézagolás értelemszerűen, így már ugrani fog lánc.. Ha szétfúrod a szegecseket mind a kettő sorban, és átrakod a kilences hézagolókat akkor minden további nélkül működni fog (egy kilences lánckereket azért át kell menteni).

Szerk: A nyolcas hézagoló 3mm, a kilences pedig csak 2.56mm.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15776) D.Orion válasza #48525824 (#15756) üzenetére


D.Orion
veterán

És egy talicska trágyát nem ér. :(((

venember83: Legközelebb az ilyen jellegű videónál létszíves írd le a tartalmat tőszavakban. Csak, hogy ne köpjem le a monitort kávéval. Most ez történt, megyek törölgetni.

[ Szerkesztve ]

(#15777) venember83 válasza D.Orion (#15776) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezért használok cseppálló billentyűzettel szerelt lábdobot. :D Ha egy kis nevetés nem fér be a topikba, az elég baj. :) Kulcsszavakkal simán ellőttem volna a poént, sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#15778) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem tudom, hogy volt e már, de What does the fox really say ?

(#15779) 313313


313313
addikt

Mivel a régi vázam homlokcsöve megadta magát, így gondolkozok új vásárlásán. A régi vázam nem tudom mekkora, lemértem középcsapágy közepétől nyeregcső végéig, ahol a bilincs van, az 48,5 cm. Ha ezt átváltom, akkor 19"-ra jön ki, de nem hinném, hogy akkora.
Valakinek ötlete, hogy mekkora lehet? Mali python vázról lenne szó.
Neten találtam 16" és 17"-os vázat az nagyon kicsi lenne nekem? (182cm vagyok)
Bicajt aszfalton használom, illetve hosszabb túrákon.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#15780) ---Lasali--- válasza 313313 (#15779) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha úgy mérted ahogy írod, akkor már pedig az 19 es. Maximum rövidebb a váz mint a többi 19 es bringának amiket láttál, azért tűnik kicsinek. Vagy a nyeregvázcső nagyon túl lóg a felső csövön.

182 centihez 19-20 as kell, 16 os az nevetségesen kicsi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15781) Jorus válasza Vasinger! (#15778) üzenetére


Jorus
nagyúr

Még nincs június. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15782) Vasinger! válasza Jorus (#15781) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jólvanna, de most épp szünet van, ennyit bűnözhetek :D :P

(#15783) ---Lasali--- válasza Vasinger! (#15782) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jajj :D
0 fok alatt az enyémnek a hangját is fel lehetne most venni, ahogy a bedermedt olaj miatt kuttyog a csillapítás. :D

(#15784) Jorus válasza ---Lasali--- (#15783) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én hetente forgatom a gépet, hogy ne száradjanak ki a szimmeringek. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15785) ---Lasali--- válasza Jorus (#15784) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én meg minden használat előtt, nem az a baj, nem szereti a hideget a nyílt olajfürdője, pedig még lágyabb olajat is raktam bele, mint az előírás.

[ Szerkesztve ]

(#15786) Drótszamár válasza Vasinger! (#15778) üzenetére


Drótszamár
őstag

Kaminonos verzió: [link]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15787) rii


rii
nagyúr

öröm é bódottá .-)
megvettem a 4. cateye km órát .-)
van egy enduro
meg ez a 3. Velo 5.-ös .-)

3000 péz vót.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15788) Zola007 válasza venember83 (#15777) üzenetére


Zola007
veterán

azt hittem valami durva ride következik, gondoltam még megnézem mielőtt megyek hunyni
erre nem készültem
há' hogy fogok így elaludni :O

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15789) Jorus válasza ---Lasali--- (#15785) üzenetére


Jorus
nagyúr

No jó-jó, de én azért forgatom, mert télen az előszobában áll és unatkozik. :B

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15790) Zola007


Zola007
veterán

Next brainstorming session for members:

Teleszkóp kellene nekem tavasszal, tehát nem sürgős.
- 85 kiló alá
- nem túl durva terep, 100mm körüli XC teló
- ennek megfelelően szolidabb árcímkére gondoltam.
- használtat nem akarok, esetleg új bringából bontottat
- 40-50 körül

Nagy igényeim nincsenek, világ életemben erősített merev villához voltam szokva, 10 évet azzal tekertem, még most is jobban manőverezek merevvel mint telóval, de a kezem már egyre kevésbé szeresse.

gyári: 100mm, rugó + patron, 465mm beépítési

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15791) ---Lasali--- válasza Zola007 (#15790) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Újat 40-50 ért ami normális, nem fogsz találni, RS Recon SL vagy Revelation szerintem amitől érdemes indulni, azokat újonnan, bontottba 60 körül lehet találni ha nézed minden nap mostantól az aprót. :D
Egyébként ezeket használtan is szerintem be lehet vállalni, ha tényleg keveset használtnak néznek ki. Csak az az első hogy szét kell szedni. Elég erősek, és könnyen felújítható, épp most csináltam egyet a héten. Gyári szimering se drága.

[ Szerkesztve ]

(#15792) Valkűr válasza ---Lasali--- (#15791) üzenetére


Valkűr
őstag

Kinek mi a normális, nekem Suntour Raidon P-LO van és teljesen elégedett vagyok vele. Ebben az árszegmensben az egyik legjobb telónak tartom. Nyilván DH-ra 10 méteres ugrásokhoz alkalmatlan, de XC, Dirt, FR használható. 32mm -es becsúszó szár és maga a villa sem nehéz darab..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#15793) ---Lasali--- válasza Valkűr (#15792) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

20 éve örültek volna egy ilyennek a DH versenyeken. Egyébként ma egy 10 centit mozgó ekkora beépítésű magasságú teleszkóp eleve alkalmatlan lenne bármilyen DH -ra. Amúgy ebbe annyi anyag van, annyira túlépített, hogy szerkezetileg könnyen előfordulhat hogy erősebb mint egy sokkal komolyabb XC teleszkóp, ahol a súlyra is figyeltek.
45 ezret szerintem nem ér meg, tudtommal műanyag perselyes, szorulós bonthatatlan javíthatatlan patronnal, szimeringje se egy nagy durranás, zsír kenésű abszolút, olajzó szivacsgyűrűről, olajlehúzóról álmodni se lehet, becsúszója meg kb negyed akkora élettartamú mint egy jó aranyra anodizált alu.

Egyébként van ilyenünk szerintem kicsit olcsóbban el lehet vinni.

[ Szerkesztve ]

(#15794) Valkűr válasza ---Lasali--- (#15793) üzenetére


Valkűr
őstag

45? Én 26 ezerben vettem annó újan .. :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#15795) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek három trekking gépről. Sajnos nem vagyok hozzáértő, ezért kérdezném, hogy miért van ekkora súlykülönbség közöttük. KTM life force, Gepida alboin 900, Cube touring rf. A Ktm-ből is van merev villás, igazából terepre nem vinném és csak 65kg vagyok. A tárcsaféket sem tartanám fontosnak, de a Gepida jól néz ki, magyar, olcsóbb mint a Ktm, csak sokkal nehezebb. A legtöbb trekking is 17kg körüli, hiába az alu váz, lemértem a 20 éves 28-as acélvázas csepelt, csomagtartóval, mindennel is csak 16kg.

(#15796) ---Lasali--- válasza Valkűr (#15794) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jah.. azt hittem az állítható csillapításost mutatod, mert az van ilyen árszegmensbe.
De nem értem hogy ha 40-50 et célozta meg, akkor minek mutatod a legolcsóbb raidont. :D

(#15795) fsanyi78
Egy szavazat a Cube-ra.
Mondjuk az árakat se ártana nézni, azt nem néztem mekkorák a különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#15797) Valkűr válasza ---Lasali--- (#15796) üzenetére


Valkűr
őstag

Mert ebben az árszegmensben , illetve a 40-50 ezres sem jobb. De nem ezt ajánlottam, ez csak egy tipp volt. Igazából arra reagáltam, h azt irtad ebben az árszegmensben nincs normális teló...Csak a véleményem irtam le, h ki mit nevez normálisnak.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#15798) Zola007 válasza ---Lasali--- (#15791) üzenetére


Zola007
veterán

azért tartanám továbbra is az 50k-s limitet, nem kötelező az sem hogy Mo-ról legyen
nem követem a telópiacot egy ideje, de azért az únióban és itthon is azért lehetett használható telókat kapni ennyiért.
Tényleg nincs semmi extra igény, 10 centis bakkanókat bírjon és gödröt, vízmosást, gyökereket jól vegye. Keményebb terepen én már a térden miatt nem nagyon fogok menni

Ne állítódjon el folyton, tárcsa ne csavarja és bírjon ki 4-5 évet évi 2000-3000km futással, ebből mondjuk fele/harmada terep.
ezt 50k-ért már elvárhatom, úgy gondolom

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15799) venember83 válasza Zola007 (#15788) üzenetére


venember83
nagyúr

Hogy aludtál? :)

(#15800) elfelejtette válasza venember83 (#15799) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szerinted tudott aludni szegény? Jól ráhoztad tegnap a frászt... ;]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.