Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#16203) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy mégis csak kopott az a hátsó sor

Shimano CS-HG50-et sikerült megenni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16252) sanzi89 válasza gameroboy (#16249) üzenetére


sanzi89
addikt

Ennyit azért nem szánnék rá. plusz több szempontból nem jó ez a csomagtartó. Nem kell tárcsafékes megoldás, legyen rajta csappantyú, plusz 11k-ért nem egy hajlított fémlemez rögzítse már felül a vázhoz a csomagtartót. Plusz kíváncsi vagyok hogyan lehet jó 26-28-as mérethez, ha nem is állítható. :U :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16253) D.Orion válasza -=RelakS=- (#16251) üzenetére


D.Orion
veterán

Ezt hogy sikerült? Inkább nagy túlterhelésnek néz ki, mint kopásnak. :F

(#16254) -=RelakS=- válasza D.Orion (#16253) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

110kg + nem éppen sík terep
Vagy ez még nem magyarázat?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16255) gameroboy válasza sanzi89 (#16252) üzenetére


gameroboy
csendes tag

Nekem sem kellett kifejezetten tárcsafékes változat , azért döntöttem mégis mellette mert elég jól eltartja a táskát a keréktől így esélye sincs hogy beleérjen.A hajlított fémlemez amivel rögzítve van az nagyon erős vastag lemez.50kg-t simán kibír mindenféle hajlás nélkül(tesztelve). 26-os kerékméretre nem próbáltam(ez gyári leírás) mert nekem 622-es trekkingem van de erre viszont tökéletes.

(#16256) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#16251) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A HG50 sort nem egy nagy művészet elhasználni. :)

gergobaby: Használt bringáknál mindenre ügyelni kell. :) A szokásos dolgok, csapágyak, láncnyúlás, váz ne legyen repedt, javított stb. Tökimnd1, hogy 80k vagy 250k, alaposan át kell nézni, mert nagyon sok a leharcolt használt bringa, amit drágán akarnak rásózni egy madárra.

[ Szerkesztve ]

(#16257) sanzi89 válasza gameroboy (#16255) üzenetére


sanzi89
addikt

A csappantyú akkor is hiányzik, illetve városi bringára lenne, tehát ennyit nem költenék el rá.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16258) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#16256) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

HG20-ast nézegettem nagyon, hogy azt vajon hány km alatt használnám el. 200? :DDD
Inkább nem próbálkozom :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16259) sanzi89 válasza -=RelakS=- (#16258) üzenetére


sanzi89
addikt

A CS-HG50 nekem olyan 5500km-t bírt, a mostani SRAM PG-950 4500km-t. Most bepróbálkoztam egy CS-HG30-al, kíváncsi vagyok mennyit fog bírni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16260) -=RelakS=- válasza sanzi89 (#16259) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:Y

Ehhez mekkora súly, és milyen terep társult?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16261) sanzi89 válasza -=RelakS=- (#16260) üzenetére


sanzi89
addikt

75kg, sík Alföld, 90%-ban aszfalt.
Bár úgy használom, hogy ameddig nem megy a váltás rovására a kopás, addig nem cserélek semmit, majd egyben lánc és fogsor.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16262) -=RelakS=- válasza sanzi89 (#16261) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

35kg, meg emelkedő ennyit jelentene? O_o

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16263) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#16262) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én kb 80kg súlyú vagyok, kizárólag erdei használat mellett, terep/durva terep 1500-2000 km után már bizonytalankodott a lánc a hg50 soron. HG80 (SLX) sor sokkal jobban bírta.

(#16264) rbence


rbence
senior tag

Sziasztok!
Kicsit elkeseredve írok, remélem tudtok segíteni :U
Vettem egy Fox 32 F100 RLC villát egy épülő bringába, ami lassan kész lesz, gondoltam megnézem, hogy milyen a villa mozgása, a kormányfejnél fogva lenyomtam a villát és ahogy visszafelé elengedtem, elég csúnyán koppant. Gondolom ennek egyáltalán nem szabadna, hogy így legyen, ha teljesen maxra állítom a visszaútcsillapítást, akkor már úgy ahogy jó, de nem úgy szeretném használni, hogy csigalassan jön vissza. Kevés lenne benne az olaj?
Előre is köszi a válaszokat :)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#16265) ---Lasali--- válasza -=RelakS=- (#16262) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem ott csúnyán nyúlott volt a lánc, és a fogak tetején futott, nem ült bele az ívek aljába, és ettől peremezte meg annyira.. Nagyobb nyomatékre pedig folyamatosan mászott felfele, csak nem szalajtott még.

Én a vadi új 9es XT -t új lánccal az első pár bringázás alkalmával már meg tudom annyira peremezni hogy a körmöm megakad benne. :D 63 kilóval :U
Nem hiszem hogy az anyaguk közt olyan rettenetes nagy különbség lenne.. Csak súly, felület kezelés, esetleg egy picit a váltás könnyítő bordák.

[ Szerkesztve ]

(#16266) Runner_fxr válasza rbence (#16264) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Vidd vissza oda ahol vetted, ha magánszemélytől használtan vetted akkor pedig neki. Fox villának ilyet nem igazán kéne csinálnia.

(#16267) rbence válasza Runner_fxr (#16266) üzenetére


rbence
senior tag

Én is ettől tartok, ha kicsit engedek a levegőből, akkor jobb a helyzet, viszont mivel testbikeon vettem, lehet azt fogja mondani a srác, hogy én rontottam el...Holnap felhívom majd, de azért jobb lenne, ha meg tudnám csinálni én is

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#16268) Zola007 válasza rbence (#16267) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem nem érdemes vele sz.pni, villa vissza, pénz vissza

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#16269) Runner_fxr válasza rbence (#16267) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is jártam már meg használt telóval, kétszer is. Komplett bringánál más, mert akkor ki tudod próbálni, látod ha valami gáz van.
Látatlanban nehéz a problémádra mit mondani, de csúnya koppanásnak biztos, hogy nem kéne hallatszania egy fox telóból. Valószínű meg lehet javítani, de azt te otthon házilag, szakértelem, speciális szerszámok nélkül nem fogod tudni megoldani.
Hívd fel az eladót és vond kérdőre, majd kérd vissza a pénzed és add vissza a villát, vagy fizesse ki neked a javítást. Ne hagyd magad hülyének nézni.

(#16270) ---Lasali--- válasza rbence (#16267) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Milyen jellegű volt az a koppanás?

(#16271) belaazallat válasza sanzi89 (#16259) üzenetére


belaazallat
addikt

Azt hogy csinálod? Nekem a PG-970-embe van ~6000 km és még nem látszik rajta kopás. 125kg +bringa.

ennyire hagytad kinyúlni a láncot, hogy így megette? Nem takarítottad rendszeresen? :Y

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#16272) rbence válasza ---Lasali--- (#16270) üzenetére


rbence
senior tag

@Runner_fxr,@Zola007: Igen, ez lenne a legtisztább, de mivel nincs meg a címe, fel kell készülnöm a legrosszabbra, holnap ilyenkor már többet tudok :/
@---Lasali---:Mint amikor fém a fémmel érintkezik, utoljára ilyet egy 12 ezres mozo-nál hallottam, elég aggasztó, csináltam egy rögtönzött videót, itt mondjuk picit húzom kifelé a villát, de akkor se kéne ilyen hangot kiadnia. Videó

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#16273) ---Lasali--- válasza rbence (#16272) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Aztarohadt :Y :Y
Hallod abból hiányzik a két negatív rugó! Valszeg összetörött, és kidobta belőle. :Y
Eleve ha le van engedve, a negatív rugók annyira összehúzzák, hogy kézzel ki se lehet nyitni, maximum ha a kezedbe veszed és húzod mint egy expandert, és elég erős vagy!!!!

[ Szerkesztve ]

(#16274) rbence válasza ---Lasali--- (#16273) üzenetére


rbence
senior tag

Az a fura, hogy ha le van engedve, akkor meg érezni, hogy húzza össze a negatívrugó, de akkor ezek szerint törött lenne? Holnap beszélek a gyerekkel akkor, elsőkörben megpróbálom megbeszélni vele, hogy vegye vissza, ha meg elzárkózik ettől, akkor marad a szervíz...

[ Szerkesztve ]

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#16275) ---Lasali--- válasza rbence (#16274) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Amikor húzkodod, tök olyan mintha semmi nem lenne ott csak koppanna..
Amúgy van benne kettő, egy hosszabb meg egy egészen rövid. Kíváncsi lennék mi lehet odabent..
Mennyi pénzt adtál érte?
Látom már a szimering sem eredeti hanem enduro fork seals.

[ Szerkesztve ]

(#16276) rbence válasza ---Lasali--- (#16275) üzenetére


rbence
senior tag

igen, enduro van rajta :)
54 ezret csak
most kipróbáltam, ha kiengedem a levegőt úgy, hogy a fejcsőnél fogva felemelem a bicót, akkor összehúzódik, komolyan nem értem mostmár :F

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#16277) sanzi89 válasza belaazallat (#16271) üzenetére


sanzi89
addikt

Az első garnitúrát csak nyáron, a legoptimálisabb körülmények között használtam. Mindig takarítottam, brigéciol, láncmosó, patentszem, minden amit csak kell. Vettem nyúlásmérőt, a 0.75 beleesett, cseréltem rögtön a láncot és már darált az új lánc. Ekkor bepipultam, hogy mennyit elköltöttem a kenceficékre, illetve mennyi időt elcsesztem vele és ugyanúgy cserélni kell a sort, így eldöntöttem, hogy szarom le az egészet, ronggyal takarítom, olajozom, ha érezhetően romlik a váltás/hajtást cserélem a sort és a láncot is. Nincs se időm, se energiám ennyire körbeudvarolni a bringát. Most kipróbálom, hogy az olcsóbb alkatrészek mennyivel bírnak kevesebbet, mert eléggé megdrágult mind a lánc, mind a fogaskoszorú. 4k egy alap 9-es lánc, és ha nagyon óvni akarom, hogy több láncot is elbírjon cserélem 2e kilométerenként? A végén bepipulok, és veszek 8-as Alivio váltókart és leváltok 8-as rendszerre, lényegesen olcsóbbak az alkatrészek. Napi 30km munkábajárással télen-nyáron gyorsan kopik minden. Most van a bringában 10e km, de már kottyan elég nagyot az első Deore váltó is, plusz az első Deore váltókar lefelé váltó pöcke is kotyog, mint az állat.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16278) TripleB válasza csabi94 (#16248) üzenetére


TripleB
senior tag

Polar M62, nem rossz kis cucc, csak nem használom régóta már.
[link]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#16279) ---Lasali--- válasza csabi94 (#16248) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én tudok egy eladó polar 725 ös multi sport órát, 45 ért pöpec állapotú, tele lennék pénzzel megvenném, pedig már van egy. :D

rbence
Írok privátot hogy ne teljen találgatásokkal a topic.

[ Szerkesztve ]

(#16280) rii válasza ---Lasali--- (#16279) üzenetére


rii
nagyúr

:DDD

én ezt egy sony st 2950f rádióval csináltam
van is belőle 3 db :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16281) Tüzi válasza D.Orion (#16243) üzenetére

+1

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16282) Tüzi válasza imyourfriend (#16229) üzenetére

nem tom' nekem tetszik ez a celeste green.
biztos a kor teszi, régen nekem is csak a fekete-fehér bicajok tetszettek.
most meg már ez is.
öregszem :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16283) szjoci


szjoci
őstag

Felraktam egy másik hidraulikus féket a bringámra és eléggé tekeredik a fékcső, nem tudom úgy forgatni hogy normálisan álljon. Olyan mintha az első fékkart a jobb oldalra a hátsót pedig a bal oldalra szánták volna. Ha picit lazítok a képen megjelölt csavaron, akkor tudok fordítani rajta anélkül hogy kifolyna belőle az olaj?

[ Szerkesztve ]

(#16284) Runner_fxr válasza rbence (#16272) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem ezt a villát tuti nem xc-re használták, mint amire való.

(#16285) fpeter07


fpeter07
veterán

Tudtok ajanlani vmi jo szervizt veszpremben?

(#16286) csabi94


csabi94
őstag

Ez mennyire jo vétel? http://apro.bikemag.hu/browse/ora-pulzus-gps/kilometerora-computer/polar-cs100-l212674.html

Illetve mennyire megbízható az adott ora?
Bocsi a linkert, telefonról vagyok...

(#16287) imyourfriend válasza fpeter07 (#16285) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én a körgyűrűtől nem messze lévő szervizben jártam egyszer, rendesek voltak bár a hibámat nem tudták megjavítani de jól elbeszélgetem velük. Azt hiszem vagy az Almádi vagy a Füredi útnál van a szerviz, ha kifele mész a városból jobb kéz felől meglátni.

(#16288) Zola007


Zola007
veterán

Szép napot Uraim!

Tavasszal nem csinálunk egy 1-2 napos fórumos túrát valahol a Bükkben?

Úgy gondoltam, hogy lehetne jönni mindenféle bringával, lenne közös tekerés, bográcsozás, ilyesmi.

Aki keményebb terepezre vágyik, az leválhatna az erdőben "levágni" az utat és zúzni egy jót
Akinek pedig nem alkalmas a gépe rá vagy nincs hozzá kedve, azok mehetnének a hosszabbik, aszfaltos úton és úgy szerveznénk, hogy itt-ott összetalálkozzunk.

Vélemény?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#16289) fireproof válasza Zola007 (#16288) üzenetére


fireproof
őstag

Jó ötlet. Én lehet hogy csatlakoznék az országútis táborhoz! :))

(#16290) syberia válasza Runner_fxr (#16263) üzenetére


syberia
veterán

Én 87kg és főleg aszfalt/könnyű erdei terep (Hűvösvölgy-Solymár-Nagykovácsi-Budakeszi) használatban már 5000km körül jár a sor, most került fel rá a második HG70 lánc 0.75% nyúláshatáron cserélve. Ezt a láncot nagyon ajánlom mindenkinek mert sokkal tovább bírja mint a HG40 és sosem szakadt el! :R Szinte egy árban van a HG50 lánccal, amúgy elég durván megdrágultak sajnos az utóbbi időben :W

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#16291) fpeter07


fpeter07
veterán

Milyen erdekes. A tavaly tavasszal vett lancom megnyult majdnem, pedig alig hasznaltam. Lehet a tel tett be neki. Milyen hatassal van a hideg a lancra? Kinti, de fedett tarolas.

(#16292) Jorus válasza fpeter07 (#16291) üzenetére


Jorus
nagyúr

Álló helyzetben nem jellemző, hogy kopnának a csapok.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16293) imyourfriend válasza fpeter07 (#16291) üzenetére


imyourfriend
őstag

Megnyúlhatott, ha mentél vele 1000-1500 esetleg 2000km-t akkor gond nélkül. Igénybevételtől és anyagi minőségtől függ ez.

(#16294) Zola007 válasza fpeter07 (#16291) üzenetére


Zola007
veterán

Nem teljesen azonos anyagból vannak az egyes szemeket alkotó részek, a nagy fagyok során az eltérő hőtágulásuk miatti összefeszülés, torziós erők, felületi korrózió megehet a láncból egy tél alatt annyit, hogy mérhetővé válik

Az hogy fedett vagy fedetlen, sajnos majdnem mindegy. Egyrészt a hideg levegő kevés vizet tud ugyan megkötni, de az alacsonyan tartja, illetve a fedett térben is lehűl a bringa 1-2 óra alatt a levegő hőmérsékletére
Közvetlen kontaktustól védve van, de nem illene egyébként se bringát, se autót 0 fok alatt tárolni. Sajnos nem mindenki teheti meg, így ezzel az amortizációval számolni kell.
Ha valaki télen nem használja és a helye is kevés, én továbbra is azt mondom, hogy fel kell fogatni a plafonra és mindenki boldog. :K

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#16295) stracker06 válasza fpeter07 (#16285) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én Kuszi-t ajánlom. Az biztos, hogy nem a legolcsóbb hely, de nagyon korrektek, jó fejek és bár eddig csak nagyon kicsi dolgokat javítottak a bicajomon, mindig igényesen csináltak mindent és a végeredmény is tökéletes volt. Szedtek már ki olyan csavart a fékkaromból, amiről azt hittem, hogy csak a kormány/ a fékkar szétbarmolásával fog kijönni (előtte sajnos sikerült "szétrongálnom" a csavar fejét), ők meg nagyjából 5 perc alatt "kicuppantották", nyom nélkül, sőt, még másikat is tettek bele, anélkül, hogy kértem volna. (Szerintem egyébként nem mindenben/nem sokkal drágábbak a többieknél - egy kérdést megér.)
Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy nagyon közel van a Magisterhez, nagyjából 3 perc gyalog (nem kell sokat sétálni, ha ott kellene hagyni a gépet). ;)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#16296) Tüzi válasza fpeter07 (#16285) üzenetére

Kuszi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16297) rootkiller


rootkiller
őstag

Egy országúti patkó fék mekkora gumit hajlandó befogadni? 28-ast?

Artengo TR 990 Pro

(#16298) Tomi_Sci válasza fpeter07 (#16285) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nelson. Az amit imyourfriend is írt. De mire lenne szükséged?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#16299) dudi6


dudi6
senior tag

Melyik a jobb lánc? SRAM PC-870 vagy SHIMANO CN-HG70 ? kb. egy árban van a kettő. (vagy fele annyiért PC830)

[ Szerkesztve ]

(#16300) rétisün válasza dudi6 (#16299) üzenetére


rétisün
veterán

ha gyakran veszed le a láncot tisztításhoz, a sram jobb vétel, mert gyárilag patentszemmel adják (lehet, hogy újabban a shimano-t is, nem tudom...)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.