Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155901) KERKO válasza zoli03 (#155894) üzenetére


KERKO
csendes tag

Azért gondoltam hogy esőben/normál körülmények között erősebben fog mint egy hagyományos V fék, és csendesebb lesz, mivel a mechanikus, hidraulikus tárcsafék között is ez a különbség dióhéjban.

[ Szerkesztve ]

(#155902) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#155868) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Utána néztem újra és acél a kazettatest.Itt a LV3790100
referenciaszámú frívíl badi.

jjeahh...ruhán még hagyján,bedobod a gépbe,de a kerékpárral,melynek még bovdenházait körbe is belepi a sárpermet,már több macera van utána. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#155903) jjeahh válasza Hasaggymeg (#155902) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Attól függ, én lelocsolom, letörölgetem és kész van, de tény, hogy nekem csak újan volt olyan tiszta a váltóm, mint neked :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#155904) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Neuzer Mistral 30 ? Aztán abbahagyom.. (:

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#155905) maximilian4 válasza varsam (#155891) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez beteg. Kipróbálnék egy ilyen geojú gépet mégis hogyan viselkedik. No mindegy, elkezdem felirogatni a jelen enduro versenyek eredményeit, aztán majd összevetem a jővő csodabájkjainak eredményeivel.

Maxi

(#155906) zoli03 válasza KERKO (#155901) üzenetére


zoli03
őstag

Nem hinném, hogy ez lenne a különbség, én közel sem ezt tapasztaltam. V-féknél esőben csak a fékpofa fog számítani, azt meg rakhatsz bármilyet bármelyikbe.

(#155907) Hasaggymeg válasza varsam (#155891) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+(#155905) maximilian4...Ez már kezd kissé olyan lenni mint a Gillette We keep adding more blades parodizálása,mely kissé átalakítva a We keep decreasing the head tube angle lehetne. :U Míg egyiknél a negyven penge egy betéten,másiknál a 0° fejcsőszög a jövő. :DDD Még a neve is jól cseng,forward geometry ugyebár. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#155908) varsam válasza Hasaggymeg (#155907) üzenetére


varsam
őstag

abszolút jó hasonlat :D
Kíváncsi vagyok meddig megy még ez a lower/longer/slacker őrület. Egy idő után már negatív offsetű villák fognak kelleni. Srác is mondta a videóban, ő nullásat szeretne, de senki nem volt aki legyártaná neki :D

(#155909) ivana válasza Bullitz (#155890) üzenetére


ivana
Ármester

Eloszor is egy jo vazat kene venni, ertelmes kerekkel. A szett kevesbe szamit, de legalabb valami kozepkategoria legyen. Szvsz a telot hanyagold, full felesleges dolog, ha nem levegos. Egy normalis villa faj ennyibe. Eloszor azt kene kitalalni mekkora vagy, szoval egy meretet.

(#155892) KERKO Amire 50k-t kell kolteni ott bajok vannak (pedal, nyereg az nem szamit bele, az nem a bringa resze).

(#155893) f4lcon Ez a tipikus mit ne, ez nem bicikli, hanem egy XT szett.

(#155901) KERKO Egyik sem igaz. A hidros magura felnifek hajlamos visitani es bar olcsobb, de gyengebb, mint egy XT vfek.

Pl. ez normalis gep [link]

[ Szerkesztve ]

(#155910) jjeahh válasza Hasaggymeg (#155907) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De ez amúgy mire jó? Gondolom csak brutál lejtőkön előny, mert síkon és emelkedőn borzalomnak tűnik. Én csak egy sima átlagos endurót próbáltam, de már annak olyan messze elöl volt a kereke, hogy beleszédültem rendesen, első blikkre nehéz volt elképzelni, azzal hogy lehet haladni :D . Most meg ahogy elnézem már gravelek és xc bringák is vannak ilyen brutál szögekkel, pl Chamois Hagar, 66.67° fejcső, ez miért jó, gravel-DH? :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#155911) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#155905) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én legfeljebb valami ilyent próbáltam,~65° fejcső szöggel,de meredek homlokcsőhöz szokva ezt sem volt könnyű irányítani mikor ráültem. :U

(#155910) jjeahh...gondolom mindenki keresi a rést a piacon,aztán a pénzes mugli (vagy éppen hard core aki erre költi minden pénzét) mit lát?...jé ez levegőskúposátütős12x1sebiskarbonbúsztosforvarddzseometrisintegráltderivált,tehát nagyon új és kell! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#155912) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Sziasztok! Bringavásárlás előtt állok.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ennyi elég is lehetne tőlem posztnak :D
Hasaggymeg: Köszi, ez megnyugtatóbban hangzik, mint hogy alumíniumban csúszkáljon az a pogácsa. Egyébként most az a menetrend, hogy februárban megrendelem az apró kacatokat, márciusban a kerekeket, és akkor szülcsinapcsimra lehet hogy össze is áll, egy amolyan csökkentett verzióban (egyelőre átszerelem a fékeket és a FIX nyeregcsövet a másikról)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#155913) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Lenne egy fékhez kapcsolatos kérdésem,mert sajnos minden oldalon mást irnak róla.Adott Shimano G03S fékbetét.Van ahol azt irják fémszemcsés,szinterezet,máshol meg azt hogy organikus,és nem szinterezet.Most akkor melyik???Új féktárcsát vennék,és hát ott is van amelyiknél csak annyi van a leirásnál hogy normál fékbetéthez,abból pl. nem tudom hogy most jó e lenne hozzá.Shimano tárcsánál ott van hogy mügyantáshoz,azt értem.

(#155914) Hasaggymeg válasza Massmurderer (#155913) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én itt leginkább resint és műgyantát látok. :F

(#155912) ZolkoW...ezeket a menetrendeket a legnehezebb betartani,mert ha elkezdesz keresgélni,hamarosan lesz valami "kihagyhatatlan".Ahogy a biblia írja,"Mert mindenki, aki kér, kap, aki keres, talál és aki zörget, annak ajtót nyitnak."Lukács 11. ;]
Szerk: kitöltsem a pontok helyét? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#155915) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#155914) üzenetére


Massmurderer
őstag

ebike szerint:Shimano fémszemcsés (szinterezett) fékpofa (G03S) és rugó.

Tulajdonságok:
- anyaga: fém (szinterezett)
- hosszú élettartam
- egyenletesen jó teljesítmény száraz és nedves körülmények között

rosebikes:ORGANIC:IGEN SINTERED:NEM

Akkor most az a tárcsa ahol azt irják normál fékbetétes,az jó e lenne,vagy csak a mügyantásat támogatot vegyem??

[ Szerkesztve ]

(#155916) Hasaggymeg válasza Massmurderer (#155915) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt látod a hivatalos specifikációban is,hogy hazudik mindenki a fémest ír. :DDD Féktárcsa azonosításához ugyanide zarándokolj kérlek. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#155917) KERKO


KERKO
csendes tag

Megtaláltam a recsegés okát, 11 óra körül mentem ki, a teleszkópot teljesen szétszedtem, újrakentem, átnéztem törés, hajszálrepedés, de semmi baja sincsen szóval örülök neki.
Utána vetettem pár pillantást a kormánycsapágyra..hááát annó nem mertem ott baromkodni, szóval eddig én se nyúltam hozzá jobban.
Készen vettem ezt a kerékpárt egy helyi kereskedésből, és ott azzal a címszóval nem adták oda aznap, hogy újra kenik mindenhol az egészet. Teleszkópban láttam már még nyár körül, hogy ez ilyen alibi kenés, legyen egy pici oszt jóvan'.
Kormánycsapágy konkrétan felül, alul száraz volt, csak a beszökött kosz volt ott mint kenőanyag, de az meg nem olyan. :/
Tehát kitakarítottam az egészet, bőségesen átkentem felül alul, golyóskosarakat megnéztem, egyik golyó sem volt sérült, illetve nem lehet kiszedni őket a kosárból, szóval jónak itéltem.
Legközelebb ha szétszedem akkor azt is cserélem biztos ami biztos alapon.
Picit még recseg a bicaj, de azért komolyabban tennem kell. Tehát az eddigiekhez képest, hogy ráültem és már nyikorgott ahhoz képest mindenféleképpen jobb.
Én ezt sikernek könyveltem el. :D

(#155918) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#155916) üzenetére


Massmurderer
őstag

Értem.Pedig ha megnézed sok helyen irják azt hogy fémszemcsés.Tárcsára azt irj ott hogy:SM-RT64, SM-RT66 Rálestem sm rt 66ra,ott meg azt irják normál fékbetéthez.

[ Szerkesztve ]

(#155919) KERKO válasza Massmurderer (#155918) üzenetére


KERKO
csendes tag

Legegyszerűbb ha a shimano oldalán keresed ki, hogy melyik tárcsa mivel kompatibilis, van hogy a forgalmazók nem tüntetnek fel mindent szóról szóra.
Egyébként mind a kettő tárcsa amit leírtál az fémszemcsés (szinterezett) és műgyantás pofával kompatibilis.
[link]

(#155920) Massmurderer válasza KERKO (#155919) üzenetére


Massmurderer
őstag

Az volt ott ahol mondtad hogy nézzem meg azt is ott :D SM-RT64 nekem nemjó mert centerlockos,6 csavaros jó nekem csak,igy marad a SM-RT66.Azért köszi.

(#155921) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#155914) üzenetére


ZolkoW
őstag

Értem, amit írsz, de mióta megvan a váz, már olyan is volt, hogy elfelejtettem a napi rutint, ti. hogy végignézem a friss hirdetéseket :D
Kerékszettben nem is nagyon reménykedek már, egyszer-egyszer tűnik fel valami pluszos, de az is nehéz/nem XD dobos, valami "baj" eddig mindig volt vele. Már 29-esben sem találtam minden szempontból megfelelőt használtban.
(Illetve volt egy Hunt hátsó kerék, kicsit felütve, arról meg lecsúsztam)
Általában generálok valami filozófiát amögé, hogy miért kell nekem valami, tehát a legritkább esetben veszek meg olyat, ami szimplán csak majd jó lesz valamire. Lehetséges, hogy sosincs vége, de beosztom, nem kell minden egyszerre ;)
Most is ránéztem az apróra, még mindig egyedül a Trek fatbike vázon akadt meg a szemem, mert mondjuk az lenne egy következő fokozat, de nem biztos, hogy tényleg akarnám. Fullyt egyelőre nem, szóval most nyugodtság van :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#155922) KERKO


KERKO
csendes tag

Valaki használja kevert kerékmérettel a bicaját (pl 29 elől, hátul 27,5), nézegettem róla videókat és kíváncsi vagyok, hogy a gyakorlatban hogy müködik.
Milyen előnyei, hátrányai lehetnek (például egy ilyen geometriájú váznál)

[ Szerkesztve ]

(#155923) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#155911) üzenetére


maximilian4
addikt

Az enyémnek 67 fokos, de nem volt vészes elsőre sem, mert csak 130as az első villa. Szóval az első keréktől sem golyózol be. :D

Maxi

(#155924) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#155923) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megszokás kérdése,ha olyannal kezdem most átlagos lenne.Enyém 70° és 100mm,de az eszeveszett lejtőzés nem az asztalom.A lapos fejcsőszög a lejtőn jöhet igazán jól,ahol én már rég a nyereg mögött ülök félelmemben. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#155925) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#155924) üzenetére


maximilian4
addikt

Na igen, mondjuk nekem mániám annyira hátravinni a testsúlyt hogy már már fényesre súrolja a kőműves dekoltázst a hátsó kerék egy egy lejtőnél. :DDD

Maxi

(#155926) Fall-N válasza KERKO (#155917) üzenetére


Fall-N
veterán

Nyugodtan cseréld ki a kormány csapágyat, lehetőleg cartridge (golyóskosaras) legyen vagy inkább ipari (zárt) csapágyas. Mivel nem drága alkatrészről beszélünk én rögtön kukáztam volna és mehet bele az új. Ahogy írod javult, de mivel már nem teljesen jó, így mindig ropogni fog egy kicsit. Ahogy írtad tele volt szutyokkal, ami ki is koptatta.

[ Szerkesztve ]

(#155927) KERKO válasza Fall-N (#155926) üzenetére


KERKO
csendes tag

Jelenleg a csepel márkájú cartridge félintegrált kormánycsapágyam van, valami konkrét márkát, tipust tudnál javasolni 1 1/8-as aheadhez, nyáron úgy is szétbombázom a bicajom elejét, új kormány, stucni, teleszkóp, és egy csapágyazás lesz terítéken.
Valami időtálló darabot szeretnék, hogy rendszeres karbantartással 1 szezon után ne adja fel a szolgálatot.

(#155928) ivana válasza Fall-N (#155926) üzenetére


ivana
Ármester

cartridge = ipari. Minden kormánycsapágy golyóskosaras jó okkal. Még a 80 éves styria-ámba is. (Jó mondjuk azt szénacélból esztergálták, nem véletlen ma is tökéletes...).

Ahogy írtad tele volt szutyokkal, ami ki is koptatta. Nem feltétlen, főleg egy kormánycsapágynál. Ha nincs látható berágódás, akkor az jó. Sőt hibás kb. akkor ha "indexel" (megragad pontokon). Ha nem indexel, akkor nagy gond nincs. Nem annyira érzékeny, mint a kerékcsapágy. Ha lelazul mindig akkor kuka.

(#155927) KERKO Ha nem lazul le kenés után és nem érzed menet közben, akkor jó. A kormány jóval kevésbé kritikus, mint a többi. Kenés kell neki. Ilyen 5-6 ezerért amúgy már jók szoktak lenni.

(#155929) Hasaggymeg válasza ivana (#155928) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fura,mert recsegni,azzal a jellegzetes,fémes hanggal nem annyira a csapágyak görgős,forgó része mint a fémes szorítások menetek szoktak mint nyeregbilincs,tengelyek vége vagy éppen középcsapágy rögzítése stb..Az un. "rágás",vagy kopogó pattogás amit a csapágyak belseje produkál,teljesen más hang,de nem recsegés. :F

(#155927) KERKO ...az FSA az egyik legismertebb,de ott a Ritchey is ami szintén jó lehet és megfizethető.A BBB-t nem ismerem,de eddig nem csalódtam termékeiben,na meg ott vannak a Hope kategóriájú drága termékek is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#155930) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#155929) üzenetére


ZolkoW
őstag

Fejcsapágyból csak Chris Kinget! :DD
Oké, nekem ez mindig egy misztikus alkatrész marad. Pontosabban az, hogy mi különbség lehet egy nagyon f*szán, hihetetlen precízen legyártott kormánycsapágy, és egy olcsó között.
Még nem pusztítottam el kormánycsapágyat, és lehetőleg olcsókat vettem, ha volt olyan. Mondjuk tény, hogy jól néz ki a CK a külső csészéjével szinte bármiben, de nálam tartósságról sem beszélhetünk, csak akkor kellett vennem, ha új vázam lett, és nem kaptam vele :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#155931) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#155930) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Majd még megkérdezlek mikor kidobós lesz a Manitoum és kúpos nyakút kell vennem a nem kúpos fejcsőbe. ;) Nekem most FSA van mely már enyhén középre tart,vagyis ha egyenesen felemelem a vasat és az elejét kissé lentebb tartom akkor középre áll be a kormány pici ide-oda mozgások után.Ez volt korábbi kerékpáromnál is ~25e km után,ennél meg így ~40 e után.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#155932) KERKO válasza Hasaggymeg (#155929) üzenetére


KERKO
csendes tag

Egy FSA-t kinéztem már, ha nyáron még készleten lesz akkor beszerzek egyet, olyan könnyen nem lehet ezeket szétverni, hogy megérje a 30+ ezres kormánycsapágy, gondolom szakszerű kenéssel picit többet fog a jelenlegi golyóskosárnál bírni. :D
Amúgy amennyire átnéztem a kormánycsapágyat a golyók éppnek tüntek 1-2 volt ami karcosabb volt, de a futófelület nem voltak berágodva, csak megkopva a festék.
Viszont ma jó idő van, szóval szerintem útra kelek, és megnézem terhelés alatt, hogy milyen.

(#155933) Bullitz


Bullitz
aktív tag

HA böknötök kéne az alábbiak közöl, melyik lenne az?

[link] [link] [link] [link] [link]

Köszi :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#155934) f4lcon válasza ivana (#155909) üzenetére


f4lcon
őstag

ezen a szinten minden váz ~egyforma, szóval akkor már inkább az, amin az XT szett van, mint amin a TX/TZ..

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#155935) Maximum1 válasza Bullitz (#155933) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem mind egy hulladék, első szerviznél költhetsz rá min.15-20 ezret.
Vagy emeled a limitet, vagy beéred a Decatlonossal, az legalább új.
Használtban.
Tárcsás is, jó a színe, szeretni fogod, következő vasnak már tudni fogod mit akarsz, elsőnek jó lesz szerintem.
Hagyott már le ilyennel egy srác, nem lehet olyan rossz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#155936) itouchfan


itouchfan
senior tag

Jó kis szeles idő van... és valahogy ma mindig szemből fújt. ;] :W

Szerintetek outival kockázatosabb ilyen szeles időben tekerni, mint montival?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#155937) ZolkoW válasza itouchfan (#155936) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én a vasárnapi, sokkal enyhébb szélben sem mertem elengedni a kormányt iváshoz :)
A gravelen. Mármint forgalomban legalábbis.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#155938) jjeahh válasza itouchfan (#155936) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ilyennel mindenképp :DDD . Nekem a 29-es malomkerekekbe is kapott bele a múltkor és majdnem bedőltem az árokba. Most egy ideig mondjuk valszeg nem kell ettől tartanom, mert hóviharokat jósoltak felénk, szal lehet, hogy "végre" leteszem a bringát és kezdődik a futószezon :( .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#155939) KERKO válasza itouchfan (#155936) üzenetére


KERKO
csendes tag

Mi tagadás, elmentem ma kicsit mozogni, azt tudni kell rólam, hogy a csuklótörésem óta nem ültem bicajon, és mozgás is minimális volt 75 kilóról 85-re felmentem a hónapok alatt.
Az első fél órában a tüdőmet köptem ki, de utána már egész jó volt, és kiváló edzésnek éreztem, hogy a szél is sz.pat miközben keményrefújt kerékkel mentem a sárban/erdőben, motiváló volt, cél az volt hogy minnél tovább menjek a legnehezebb fokozattal kb megállás nélkül. 2 órán át bírtam, de a tempón is lehetett érezni, szóval összeségében nagyon el vagyok szokva a mozgástól, ezen változtatni fogok, mindennap elmegyek legalább egy fél órát kerülni a városba.

Holnap 29-26-os kerékkel próbálom ki a bicajomat, szerintem tetszeni fog, páromé kész lett és picit irígy is vagyok rá, az enyémnek a geometriája nagyon meredek, arra van kitalálva, hogy ne /nehezebben tudj vele hátraborulni. Kb geometriára olyan mint a fentebb beillesztett woodlands kerékpáré.
Ma egy pillanatra tettem bele a 26-os kereket, és jobbnak éreztem, aztán majd hosszútávon elválik, hogy milyen lesz, legrosszabb esetben egy 27,5-ös kereket teszek hátra, azt mindenféleképpen akarok.

[ Szerkesztve ]

(#155940) Bullitz válasza Maximum1 (#155935) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Végül megvettem a 60 ezres bulls comp 4.50et. Xt valto hátul sa deore elso váltó meg hajtás. Nekem elsőre tökéletes lesz. Nagyon jó állapotban van amugy. A használt kocsira is költeni kell szóval ez nem újdonság :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#155941) KERKO


KERKO
csendes tag

Jó gyors voltál, helyben volt az eladó? :D
Amúgy javarészt az összes használt dologra költeni kell, csak az nem mindegy hogy mennyit, viszont képek alapján jó állapotúnak tünt, mondjuk az igazság belül rejlik, hiába szép egy váz, ha a belseje rohad.
Az viszont plusz pont, hogy éles, jó minőségű, sok, közeli képeket rakott fel róla.
Én a páromnak nézegettem sokáig 26-os kerékpárt facebookon, testbikeon, de kb a 80%-a a nézett kerékpároknak, vagy régebbi képpel volt fent, vagy csak egy távolabbi kép volt róluk a madárlesből, közeli képeket kérésre se kaptam a legtöbbtől,
vagy a másik véglet, hogy jó a kerékpár de az eladó egy lusta...nem írom le micsoda, mindenki képzelje oda.
Egy rövid sztori, nem akarok ódákat zengeni,
2 sráccal is befürödtem testbikeon ebből itt az egyik. Hajnaldó voltam másnapi indulással, alkudozás nélkül 150ezerért átvenni egy kerékpárt egy 300km-el odébb lévő városból, 4 óra lett volna a vonatút, és még aznap benyögte a srác, hogy házhoz tudnék-e menni, ge...én ott kiégtem, leutazok 300km-t de még házhoz is menjek egy totál ismeretlen városban, én nem tudom, valaki ilyen jó helyen dolgozik hogy 20 perc várakozást, egy gyors átnézést nem ér meg 150ezer forint vagy mi van az emberekkel? Azt hinné az ember ha már bicajozik akkor 20 percnyi mozgás van benne. Na mindegy, ezt még indulás előtt vissza is mondtam akkor, köszöntem neki a lehetőséget xD Ha ennyit nem ér meg ez a pénz.
Szegényem azóta is hirdeti. :/

[ Szerkesztve ]

(#155942) Toobee válasza ZolkoW (#155937) üzenetére


Toobee
veterán

Engem úgy elvitt a szél oldalra, hogy azon agyaltam, ha itt egy padka van, most kurva nagyot esek.

https://barbieripnk.hu/

(#155943) itouchfan válasza Toobee (#155942) üzenetére


itouchfan
senior tag

Outival?
Nemtom, ettől a magas peremű keréktől vagy nemtom mi a neve, ettől félek hogy belekap a szél...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#155944) Toobee válasza itouchfan (#155943) üzenetére


Toobee
veterán

Monti.

https://barbieripnk.hu/

(#155945) cdl válasza itouchfan (#155936) üzenetére


cdl
senior tag

Szerintem a vékony outi gumi, magasabb perem rosszabb lehet. Errefelé 40-70 km szél van, inkább nem megyek ki :) Szeretek játszani a széllel, de ez már túlmegy ezen a határon.

(#155946) ivana válasza cdl (#155945) üzenetére


ivana
Ármester

Nem esz meg. Nyilván rosszabb, mint szél nélkül, de pl. autóhoz képest ezerszer jobb.

(#155947) cdl válasza ivana (#155946) üzenetére


cdl
senior tag

Hétköznap nincs lehetőségem tekerni, elvi vélemény volt.
Hétvégén majd megyek egy kicsit.

(#155948) ZolkoW


ZolkoW
őstag

tegnap 100km körüli lökések voltak, az oldalról bárkit feldönt szerintem..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#155949) itouchfan válasza cdl (#155945) üzenetére


itouchfan
senior tag

Hétfőn és ma is voltam kint, de az oldalszelet nem éreztem egyszer sem annyira vészesnek, igaz, erdőben, hegyen megyek, tehát nem összehasonlítható a hajdúsági síksággal. Mindegy, a biztonság kedvéért szerintem ha holnap olyan idő lesz, hogy ki lehet menni, marad az MTB.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#155950) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Egy https://www.urbanlegend.hu/urban-fixi-ss-aluvazas-kerekpar-fekete-piros_p1815 [ilyen] egyszerűbb bringát hol tudnék meghirdetni, hogy el is tudjam adni? Facebookos csoportokban nem akarom, mert ott kb csak profi felszerelések vannak (ott nem lenne rá igény).

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.