Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156951) ZolkoW válasza ivana (#156950) üzenetére


ZolkoW
őstag

A gravelre nem hiszem,hogy valaha is vennék hidrósat, max ha azzal jön egyben (de ilyen sem lesz nekem egyhamar). Esetleg még a TRP hibridjét kipróbálnám, ami jó bowdenes karhoz. Hogy azért mégiscsak kétoldalt mozogjon. (BB7-em meg van, tehát nulla forint újból felcsavarozni :) )

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#156952) sepyi


sepyi
aktív tag

Szép Napot!

Egy kis segítséget kérnék.
Fevetődött bennem egy ötlet. Szeretnék megfizethető áron egy olyan okosórát vásárolni, ami a beépített gps-nek köszönhetően ki tudja jelezni valós időben a sebességet. Van ilyen? Vagy engedjem el? Nem akarom elhinni h. egy ilyen egyszerű dolgot nem oldottak még meg. Mindenesetre én nem találtam.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#156953) arn válasza ZolkoW (#156948) üzenetére


arn
félisten

miert jo, ha rosszul adagolhato? :) a mostani ultegra sem akar fejreallitani.

(#156951) ZolkoW: miert nem? sokkal jobbak azert, mint a mechanikusak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#156954) Khelben válasza sepyi (#156952) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én használtam egy ideig hasonlót, szerintem rémálom. Kabátban sosem sikerült megnézni, mert mindig rácsúszott, amikor meg épp sikerült volna, akkor az óra nem kapcsolt be, mert rosszul érzékelte a felemelést a rázkódástól, stb. Nekem Samsung Gear S2 Classic van, amiben nincs GPS, csak telefonnal együtt megy. De szerintem semmi értelme. Pont most szüntettem meg az egész cuccot (óra a pulzushoz, telefon a gps-hez, kínai kmóra a sebességhez). Bryton 15 + érzékelők és ott van egyben minden előttem, jól láthatóan.

(#156955) csipesz2020 válasza ZolkoW (#156929) üzenetére


csipesz2020
tag

Egyenlőre 32t, már megvan a 36os tányér de még erőnlét hiányában várat magára. :DDD
Vagy lehet jobb lenne átrakni? Így eléggé pörgetős a dolog.

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#156956) sepyi válasza Khelben (#156954) üzenetére


sepyi
aktív tag

Én egy looser vagyok. A telefonom már kétszer leesett. Másodszorra be is tört. A km óra akkor merült le, amikor a legjobb időmet mentem. Gondoltam egy eszköz a karomon megoldja a problémákat.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#156957) jjeahh válasza sepyi (#156956) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sportórák általában tudják szerintem és kínai konzolokkal fel lehet rakni a bringa kormányára is. De ha csak bringázáshoz használnád, akkor ennyi erővel én is inkább valami Bryton-t vagy Garmin Edge-t vennék és ha félsz, hogy elejted vagy valami, 1 dollárért kb bármelyikre lehet kapni vastag szilikon tokot, kijelzőre fóliát szintén. Így ha elejted, szinte esélytelen, hogy összetörjön.
A merülésről meg annyit, hogy az okosóra is ugyanúgy merül, mint egy Bryton/Garmin bringás gps, szal... én ezt úgy szoktam elkerülni, hogy minden tekerés után bedugom a laptopba, hogy töltse fel a stravara a tekerést, így egyúttal az akksit is mindíg feltölti és nincs gond vele.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156958) ZolkoW válasza arn (#156953) üzenetére


ZolkoW
őstag

én szeretem a digitálisat, de ez azért távol állt tőle akkor is. a tartalékot viszont szintén szeretem. A mecha 1x11-es sram szett is vagy 50 ropi körül van, mármint csak a fékváltókar pár, ez nekem elég sok ahhoz,hogy fájjon. és fékekkel mégtöbb, de én nem is nagyon erőltetném ezt a gravelen. a monti az más tészta, ott kell a fékerő, de 50ből (sőt!) nagyon f*sza teljes fékszettet veszek :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#156959) ZolkoW válasza csipesz2020 (#156955) üzenetére


ZolkoW
őstag

na jó, nem a méret a lényeg, de mekkora hátul? :DDD
múltkor írtam, nekem 28/18, ez tűrhető kompromisszumnak tűnik,mondjuk max 25-ig tudok beletekerni, a kényelmes utazó meg nagyjából 19 :))

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#156960) Napfénysüti

Van valakinek Santini téli ruházata (kabát, nadrág)? Tényleg olyan jók, megérik az árukat?

Més que un club!

(#156961) sepyi válasza jjeahh (#156957) üzenetére


sepyi
aktív tag

Sportórák? Pl-ul melyik? Mert amit én találtam, azokban hiába van gps, csak arra való h. rögzíti az útvonalat és egy applikáció segítségével utólag vissza lehet nézni a megtett útvonalat a telefonon térképen. Valószínű hogy amelyik órának van saját op rendszere azok rá tudják rakni valós időben is a google térképre az útvonalat és így ki is tudja jelezni a sebességet is, de ezek az órák 70000-nél kezdődnek. Egy sport óra amiben van gps elvileg tudná ezt a funkciót, de én még nem találtam meg. Ezért tettem itt fel a kérdést. Ha van ilyen akkor konkrétan pl-ul melyik.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#156962) ZolkoW válasza sepyi (#156952) üzenetére


ZolkoW
őstag

én sem látom olyan jó ötletnek, 20 körül van a legkisebb Bryton, de az Igpsport óráit is ajánlani szokták. ez is lemerül :) de céleszköz, sok gond nincs vele, és karórán csekkolni az adatokat folyton szerintem nagyon macera lehet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#156963) cdl válasza Napfénysüti (#156960) üzenetére


cdl
senior tag

Láttam a leértékelést. Az FB-n dicsérik nagyon a felhasználók.
Ránéztem egy nadrágra, 20000-ért inkább tavaszi- őszi, mint téli szerintem(0-15C-ig javasolt)
Nulla szélállóság.
Ha tudatosan nem télre veszed, hanem átmenetinek, akkor jó vétel.
De ha téli cuccnak, akkor nem éri meg.
Persze ezt csak a fotelból, nem volt még sajna.
Ilyen felhasználásra nyáron vettem egy Decás 900-as nadrágot 12000-ért, az bevált.

Update, 25-ért van téli is, -8-tól müxlik.
Ha belefér a költségvetésbe, jó vétel lehet.
Persze ide már kell a téli cipő is.

[ Szerkesztve ]

(#156964) jjeahh válasza sepyi (#156961) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem amelyik sportóra tud bringás módot is, az biztos kijelzi a sebességet, mert az a legalapabb ficsőr ami létezik. Pl. az Amazfit órák lehet tudják. De amúgy én is inkább Bryton-t vennék, ha olcsón meg akarod úszni, az pont erre való és nagyobb, jobban látható a kijelzője. Szilikon tokkal ezeket nem kell félteni, én is ejtettem már el a Garmint, használom esőben, hóban, sárban, kis túlzással a medve is megrágta már ;] és bírja, nincs baja...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156965) itouchfan válasza sepyi (#156956) üzenetére


itouchfan
senior tag

Még egy szavazat a Bryton 15-re. Nekem két hete van kb (6-8 tekerés van benne) és nagyon meg vagyok vele elégedve, jóval pontosabb, mint a telefon, napszemüvegben is olvasható pedig volt már borult és napsütéses idő is, stabil a rögzítése.
Egyszerű, de nagyszerű. Nekem hozzá tudott adni a tekerés élményéhez, hogy látom a pillanatnyi sebességet, átlagot, megtett km-t, na meg edzés szempontjából nézve a pulzus a kijelzőn (mellkaspantrol, ami jóval pontosabb mint a karóra), ill a pedalfordulat is hasznos, sőt elengedhetetlen. Úgyhogy én is egy computert javaslok, ha kell navi akkor felsőbb kategóriásat, de ez is megteszi. Nem tudjuk mennyi a keretet, de 70k-nál olcsóbban nem hiszem hogy találsz olyan órát amire vágysz, ezt a Garmin Fenix Sapphire-ok, talán a Polar Vantage V vagy M, meg hasonló órák tudják (kb. pontosan!).

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#156966) Napfénysüti válasza cdl (#156963) üzenetére

Három cuccot néztem ki tőlük , nem kifejezetten télre hanem ilyen hűvösebb tavaszi, őszi napokra.
Próba cseresznye meg is rendeltem aztán meglátjuk, csak gondoltam hátha van itt akinek akad velük személyes tapasztalata.
Az eredeti áruk nagyon horror de most elég csábító volt ez az akció. Régóta be akartam már szerezni ilyen átmeneti ruházatot.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#156967) Tomi_Sci válasza itouchfan (#156965) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Vantage M-ben nincs navi, sem Strava segmensek.
Viszont elég jó a pulzusmérője, bár ugye ez kerékpáron nem sokat számít :DDD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#156968) sepyi válasza itouchfan (#156965) üzenetére


sepyi
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#156969) 6030D válasza sepyi (#156968) üzenetére


6030D
Ármester

Csak annyi lenne a cél, hogy legyen egy óra, ami kijelzi, hogy mennyivel mész (meg az időt, megtett táv esetleg pulzus stb.) vagy az is kell, hogy színes kijelzős oprendszer fusson rajta és minden értesítést láss? Leegyszerűsítve: csak sportoláshoz kell, vagy egész napra?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#156970) arn válasza jjeahh (#156964) üzenetére


arn
félisten

garminom van eleg regota, de most wahoot vennek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#156971) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Sziasztok.

Van ugye ez a bringám:
Sentier 27 vr. Ezen van egy 45mm-es 0fok-os kormányszár, stucni(kinek mi..). Ezt lecserélném egy 70-80mm hosszúra. Hány fokosat vegyek, hogy ne emelje a kormányt? 66fok a fejcső szög.
Van valakinek tapasztalata ezzel, vagy nem úszom meg a számolgatást? :-)
Köszönöm.
Üdv B.

(#156972) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok,

Az elmúlt félévben kicsit fejlesztettem a decás rockrider kerékpáromon (tavalyi 520-as széria) deore fék szett, sram x4 hátsó váltó, illetve Schwalbe Smart Sam külsők. Nem rég vettem egy Rockshox sector első teleszkópot (130mm), nem tudtam ott hagyni nagyon jó áron volt :D. Kérdés az lenne, hogy nagyon megölném vele a váz geoját ? Már nagyon kipróbálnám a "master race" levegős telót a kőkemény suntour "teleszkóp" helyett :/
Mit gondoltok, megér annyit, hogy beruházzak egy tapered fej csapágy szettre vagy felesleges vétel volt ?

[ Szerkesztve ]

(#156973) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Srácok, tud nekem valaki segíteni? Schimano BL T615 fékkarfedelet keresek, bal oldalit. A neten csak Angliában találtam, de egy vagyon lenne a szállítási költség. Valaki tud segíteni hol érdemes még nézelődni, rákérdezni?

(#156974) 6030D válasza Yahhher (#156971) üzenetére


6030D
Ármester

[link]

JHONNY 79: írj a Bringabutiknak, ha cikkszámot küldesz az sem baj.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#156975) Yahhher válasza 6030D (#156974) üzenetére


Yahhher
aktív tag

óó, hogy mik vannak.
Nagyon köszönöm.

Üdv B.

(#156976) ZolkoW válasza 6030D (#156974) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezt rendszeresen használom :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#156977) gaben88 válasza ZolkoW (#156948) üzenetére


gaben88
őstag

Lehet hülye kérdés (köszönöm eddig is mindenkinek a segítséget), de olyanra van mód bicikli boltokban, akár a K2-nél, akár a Bergusonnál, hogy egy általam választott biciklire egy másik V vagy tárcsaféket tegyenek? Nem találok 200k-ig olyan crosstrekking biciklit, amin Avid BB7 tárcsa vagy Shimano LX, TX V-fékkel lenne szerelve, sz*rt meg nem akarok és nem tudom jól gondolom-e, de a fékkel nem szeretnék viccelni és jó lenne, ha megbízható, jó és a szó pozitív értelmében igénytelen társ lenne. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#156978) Tomi_Sci válasza gaben88 (#156977) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Arra elég kicsi az esély, hogy egy 2020-as bringára felpattintanak neked egy V-féket, főleg XT-t, de a tárcsafék csere szerintem sima. Nyilván felár ellenében kérhetsz rá valami értelmeset, a régit meg elpasszolja a bolt.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#156979) jjeahh válasza Yahhher (#156971) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Más kormányra gondoltál? Kérdés, hogy hány centit nyernél azzal, ha cserélnéd olyanra, ami nem hajlik hátra. Mert én úgy érzem egy hosszú stucni valahogy nem találna egy ilyen veretősebb trail bringával, lassan a 60mm is inkább xc-ken megszokott.
Amúgy terepeztél már vele? Milyen a canga? Van már pár merev trail-os a topikban, de valamiért egyiktől sem látunk saras képet a hegy tetején és beszámolókat sem igazán olvastam tőlük, pedig jöhetne már egy, azért kíváncsi lennék xc-hez képest milyen az ilyen :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156980) sepyi válasza 6030D (#156969) üzenetére


sepyi
aktív tag

Csak a sportoláshoz kellene. Aktuális sebesség, táv, pulzus.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#156981) zoli03


zoli03
őstag

Tegnap meglett végre az új karbon hardtailem (még pont időben. szezon előtt  :) ):  Rockrider XC 900.
Igazából akármit néztem ki, 2000 EUR (itt húztam meg a határt) alatt nem találtam semmi olyat, ami vagy fékben/vagy kerékszettben nem gyenge. Úgy döntöttem, hogy lenyelem, hogy nem tetszik a felirat a vázon, a pénz többet számít (461e Ft-ért sikerült megvenni Szlovákiában, ennyiért verhetetlen ára van).

(#156982) zoli03 válasza sepyi (#156980) üzenetére


zoli03
őstag

Ezeket még a használtan 15e Ft-ba kerülő Amazfit Bip is tudja. De pulzust csak a csuklódon fog mérni bármelyik óra. El kell engedned a kormányt, hogy ránézz az órára. Ha a kormányra rakod az órát, jó kicsi lesz a kijelző és elveszted a csuklós pulzusmérést, csak mellkaspánttal fogod tudni mérni a pulzusod. Ráadásul emelkedőn felfelé 160-as pulzusnál sokkal egyszerűbb rápillantani a kormányra, mint a kezedet emelgetni. Akkor meg már vehetsz egyből GPS-es km órát is, akkuidővel biztos jobban jársz azokkal.
Csak akkor használnék okosórát biciklin, ha már eleve lenne egy, és km órám nincs, vagy több sportot is akarsz űzni (pl futás). Ha csak tekersz, akkor a km órával sokkal jobban jársz.

(#156983) sebgutkopf válasza sepyi (#156980) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez nagyban könnyíti a helyzetet, mert ehhez sport óra kell, nem okos óra. A sport órák üzemideje és gps követéssel és méréssel elérhető működési ideje többszöröse a csiri csáré kijelzős okos órákénak.
A drágább sport órák olyan adatokat jelenítenek meg sport közben, vagy után, hogy az okos divat órák elbújhatnak mellette. (egyik varázsszó a transzflektív kijelző az oled és lcd-vel szemben).

Egyetértek a többiekkel, ha kimondottan csak a bringa a cél, akkor a célszerszám (gps-es bringás óra) a legjobb választás. Annak azért nagyobb és bármikor leolvasható a kijelzője, szemben egy órával a csukón.
Sport óra felé akkor érdemes nézelődni, ha más sportot is űzöl, amit mérni/kivetni szeretnél, akkor nyer értelmet a sport óra.

(#156984) 6030D válasza sepyi (#156980) üzenetére


6030D
Ármester

Használtan Polar M400, övvel. Ez így olyan 25-30e ft, vagy az eggyel újabb M430, az 5-10e ft-tal drágább. Amíg nem akarsz pedálfordulatot meg wattot mérni, addig kiszolgál, és mindene cserélhető pár ezresért szakszervizben.

zoli03: na végre, valaki vett! Gratula, jöhetnek majd a valós képek, meg a vélemény.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#156985) ZolkoW válasza jjeahh (#156979) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem menekültök, majd 2-3 hét múlva írok, ha lesz mit :D !

(#156981) zoli03 : jee, elég ütős azért a pénzért, sőt, valószínűleg pénztől függetlenül is nehéz belekötni. A fékekkel kapcsolatos tapasztalatokra is kíváncsi vagyok, miután majdnem mindenki sz*rozza a Sramot ebben :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#156986) Fall-N válasza zoli03 (#156982) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is inkább a Bryton Rider 15-öt ajánlom, Amazfit Bipem van, de erre nem alkalmas mert sok helyzetben nem a csuklóját nézi az ember és a kijelző is kicsi. Szóval nekem mindkettő van, de eszembe nem jutna a Bipet magammal vinni. Azt csak munkába viszem, hogy ne maradjak le a hívásról, másra nem használom. Sötétben meg még pluszban nyomni kellene a gombot is, hogy lásd a kijelzőt, ameddig a Bryton magától bekapcsolja a háttérvilágítást.

(#156987) ZolkoW válasza sepyi (#156980) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ja, még erre: nem tudom, van-e olyan sportóra, aminek a kijelzőjére kifér ez a 3 adat egyszerre, de egy kicsi Brytonon is alap (+ még pedálfordulat ott lehet, a nagyobbakon mondjuk azt hiszem, több adat is elfér, és szabadabban paraméterezhető, mert a 15-ösön ez elég kötött, de azért valami szabadság ott is van)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#156988) Toobee válasza zoli03 (#156981) üzenetére


Toobee
veterán

Gratulálok! Várom a beszámolókat róla, engem se taszítanak az új Dekás bringák. A már használható kategóriára gondoltam.

https://barbieripnk.hu/

(#156989) 6030D válasza ZolkoW (#156987) üzenetére


6030D
Ármester

M400-ra 4 sorban azt raksz, amit akarsz/tud. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#156990) sepyi válasza Fall-N (#156986) üzenetére


sepyi
aktív tag

Feltettem a kérdést az Amazfit bip topikban. Azt válaszolták, hogy nem tudja az aktuális sebességet kijelezni. Csak utólag lehet megnézni telefonon. Neked van ilyen órád. Akkor most tudja, vagy nem? Megköszönném ha válaszolnál.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#156991) Hínár929 válasza JHONNY 79 (#156973) üzenetére


Hínár929
tag

(#156992) Hínár929 válasza #74459392 (#156934) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

Van ilyen opció és bármilyen csomagtartó feltehető.

[link] [link]

(#156993) sepyi


sepyi
aktív tag

Egy kis szösszenet tőlem.
Anno mikor megjelentek az első használható okostelefonok kaptam az alkalmon és beruháztam. Nem a divat miatt, hanem az ésszerűség miatt. Akkor még sofőr voltam sokat voltam úton kellett a navigáció. Sok helyen megfordultam szerettem volna megörökíteni a helyeket, kellett a fényképező. A telefon adott volt. Három eszköz egyben olcsóbb volt mint három külón eszköz. Lehet vitatkozni, hogy milyen minőségű képek meg milyen navigáció, de az én felhasználói szokásomnak bőven megfelt.
Most megint ugyanaz a dilemma. Veszek xk forintért egy céleszközt amit csak kerékpáron todok használni, vagy veszek egy másik eszközt, ami ezt is tudja de kompromisszumokkal.Pl-ul menet közben megkapom az értesítéseket. Rápillantva el tudom dönteni, hogy megállok mert fontos, vagy nem. Nem vagyok profi kerékpáros, de szabadidőmben, ha az idöjárás engedi minden nap megyek. Hogy a pulzusom 112 vagy 115, vagy a sebességem 25 vagy 26 majdnem mindegy. Rá kell néznem a karomra? Hát ránézek. Egy gps sebességmérő amiket ajánlottatok kb annyiba kerül, mint egy óra. Racionálisan nekem az óra. Ezért kértem a véleményeteket. Hogy melyik az pontosan, ami ezeket a funkciókat tudja.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#156994) zsocy válasza sepyi (#156990) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem volt BIP, most egy Stratos van. Mindkettő kijelzi az aktuális sebességet, ez totál alapfunkció ezeknél az óráknál, nem is igazán értettem a kérdésed már az elejétől sem...

Ha olcsón akarod mehet a Xiaomi, de ha tényleg jót akarsz akkor nétt szét a Garminok között, egy VivoActive 3 mindent tud ami kellhet és egész normális már az ára.

Csináltam egy gyors fotót a bringás képernyőmről a Stratoson (konfigurálható hogy mit írjon ki), alul van az aktuális sebesség. látszik hogy kicsit fel is szaladt a pulzusom a kérdéstől :)

[ Szerkesztve ]

(#156995) Csokicsibesz válasza sepyi (#156993) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nekem van sportórám és használtam is konzollal kerékpáron. Ha érdekel itt írtam róla bővebben [link]
Annyit hozzátennék, hogy azóta a 4. szíjamat használom és lassan többet költöttem szíjra mint órára.
Az óra igazából egy abszolút kompromisszumos megoldás.
Ha mindenképp órát szeretnél venni, akkor én a különböző okosórákat hagynám mert nem erre vannak kitalálva. Nézz egy olyan multisport órát amiben van kerékpáros funkció és fogad rendes óraszíjat (ez már tipp csak).

(#156996) Fall-N válasza sepyi (#156990) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is úgy emlékszem, hogy nem tudja, de nem mertem biztosra írni. A távolság, kalória, szintet jelzi csak ki.

Látszik hogy nem sokat használom ilyenekre.

[ Szerkesztve ]

(#156997) zoli03 válasza zsocy (#156994) üzenetére


zoli03
őstag

Az a durva, ha jobban utánanézel, a Garminokkal sem fenékig tejfel az élet. Például az említett VivoActive 3 se nagy eresztés azért az árért, amiért adják. És a drágább, 100e Ft feletti óráknál is vannak gondok, amit szerintem ilyen árért nem lehet elnézni.

(#156998) Fall-N válasza zoli03 (#156997) üzenetére


Fall-N
veterán

Futáshoz valóak az órák, sokkal célszerűbb a kerékpárra tenni a komputert.

Telefon sem alkalmas erre, mert nagy, nehéz, eséskor törik. A napfény tönkreteszi a kijelzőt nyáron, ha OLED a kijelző akkor be fog égni a nem frissülő statikus elemek miatt. Az ára is töredéke a telefonnak, így H az sérül még mindig kisebb kár. Persze a drágább komputerekre nem igaz, mert simán lehetnek 60-80-100 ezer Forintosak. Viszont az ütést jól bírják ezek a kütyük, de aki sokat esik az vegyen rá szilikon bugyolát.

Hogy őszinte legyek a Bip még futáshoz sem a legjobb. Sokkal pontosabban a futóórák.

[ Szerkesztve ]

(#156999) zsocy válasza zoli03 (#156997) üzenetére


zsocy
őstag

Igazából mind kompromisszum valahol, de a Garmin azért előrébb jár már, ha más nem akkor a szoftveres háttérben. Amúgy nem az új árára gondolok hanem arra amennyiért most kapsz egy VA3-at (kifutott, VA4 van), azaz a használt, de még garis árakra, ami 40-50K.
Nemrég volt emagon fehérben 55K-ért új is.

Bár az is igaz hogy a Stratost meg megkapod ennek a feléből.

De a lényeg, kár kombinálni, ezek mind kiírják az aktuális sebességet, pulzust, megjönnek az üzenetek, van ami még a zenédet is vezérli. Az eredeti kérdés igazából ez volt.

[ Szerkesztve ]

(#157000) 6030D válasza zoli03 (#156997) üzenetére


6030D
Ármester

Én már úgy vagyok vele, hogy aki napi szinten használja, annak ugyanolyan fos az összes. :DDD Legalább is nálam ez van, igaz nem volt még 100e Ft feletti órám.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.