Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) Peti78 válasza vvega30 (#59700) üzenetére


Peti78
őstag

Tudomásul vettem! :)

Egyébként ha ingame is tilos, akkor hogyan éli túl azon karakterek accountja, akik a trade és egyéb csatornákon folyamatosan weboldalakat hirdetnek, gold, mount és egyéb nyalánkságok megvétele céljából?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#59702) nofi válasza Peti78 (#59701) üzenetére


nofi
őstag

Ne add el a goldodat, mert azt csiripelik a madarak, hogy idén esetleg már gametime-ot vehetsz majd vele. Ezzel a húzással tulajdonképpen legalizálnák a "játékidő - arany" csereberét. Így ingame aranyat is vehetnél, megvett gametime-ot beáldozva.

Xbox GT: nozsolt

(#59703) Cathfaern válasza Peti78 (#59701) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lopott acc-ok, bannolják is őket, csak szereznek újat...

(#59704) Peti78 válasza nofi (#59702) üzenetére


Peti78
őstag

Eddig is goldért vettem. :) Azt sajnálom, hogy a wowban nem lehet valódi pénzért eladni a dolgokat, mint a diablóban.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#59705) ígyvanferi válasza Peti78 (#59704) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hál'istennek!

(#59706) Peti78 válasza ígyvanferi (#59705) üzenetére


Peti78
őstag

ha megnézd a rendszert, kicsiben, de már most is így van. Pénzért veszel goldot, a golddal beszaladsz ahba. Vagy esik cucc, eladod ah-ban, majd eladod a goldot.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#59707) Chal válasza Peti78 (#59706) üzenetére


Chal
addikt

Kinél van így? Én pl. soha nem vettem/adtam el goldot, még akkor sem amikor 100eFt-ket érő mennyiség volt nálam a vanilla wowban. Szerintem a játékosok 9x%-a ugyanígy van ezzel, és ráadásul az EULA alapján is egyértelműen nem engedélyezett/illegális.

Szóval szerintem nem, egyáltalán nincs így kicsiben sem, hiába egy létező jelenség a gold adás/vétel. Jelentősen más dolog ezt szabályzott körülmények között bevezetni.

(#59708) Wolverine válasza Peti78 (#59704) üzenetére


Wolverine
félisten

Már a Diablóban sem lehet.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#59709) L4mie


L4mie
veterán

WC film

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#59710) Peti78 válasza Chal (#59707) üzenetére


Peti78
őstag

Nincs köztünk félreértés, kicsiben így van, és ezt szeretnék legalizálni. :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#59711) nonsen5e válasza L4mie (#59709) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem Duncan Jones az Úriember aki rendezi? :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#59712) func93


func93
senior tag

LW-vel most mit érdemes gyártani? AH-zni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#59713) ldave válasza func93 (#59712) üzenetére


ldave
félisten

Talán az upgrade tárgyakat, amikhez 15 blood kell.

A Slime draws near! Command?

(#59714) Chal válasza Peti78 (#59710) üzenetére


Chal
addikt

Pedig marhára nem ugyanaz, akkor félreértettél. Ráadásul a Blizzard tudtommal egyáltalán nem akar ilyet (lásd lent). Az hogy a játékosok néhány %-a kupeckodik a golddal, meg az hogy ezt "nagyban" legalizálják, marhára nem ugyanaz. Erősen kihatna a játék ökoszisztémájára a dolog, szóval biztosan nem annyiból áll csak hogy mostantól engedjük, meg gyártunk hozzá pár felületet weben meg a játékban. Ez akár a wow halálát is okozhatja ha rosszul kerül megvalósításra.

Egyébként én sehol nem olvastam olyat, hogy blizzard ezt tervezné. Olyat viszont igen, hogy goldért lehet majd gametime tokent vásárolni, valamint LEHET hogy a játékosok majd egymás közt is eladhatják ezt a tokent (goldért). Ez marhára nem egyenlő a teljes ebayes/deepwebes wow gold biznisz legalizálásával.

Amennyire én tudom ez az egész félreértés egy nyomorult interjú kapcsán terjedt el, amiben nem írtak ilyet, csak a fentit. Pár blogger ezt úgy fordította le, hogy mostantól könnyebb lesz a wow gold adás/vétel, ami igaz is (de az nem igaz hogy ettől legális lesz), és nagyon nagyon sokan már ezt az okfejtést/fordítást adták tovább.

Ha volt egyéb cikk vagy nyilatkozat a témában a Blizzardtól, akkor sztornó, én csak az interjút olvastam, abban pedig semmi ilyen nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#59715) Cathfaern válasza Chal (#59714) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha bevezetik, ugyanúgy fog működni, mint minden más játékban (lásd EVE Online):
1. Blizzard Store-ból vehetsz gametime tokent X pénzért (X nagyjából kicsit több, mint a fele lesz a GC árának)
2. Ezért kapsz egy ingame itemet, amit tudsz use-olni, ekkor 30 nappal meghosszabbodik az előfizetésed
3. De ez az item trade-elhető lesz, szóval hirdetheted trade chaten, vagy eladható AH-ban

Magyarul:
a) ha sok $-od van, de kevés goldod, akkor így vehetsz goldot
b) ha sok goldod van, de kevés $-od, akkor így ingyen (vagy időszakonként ingyen) WoW-ozhatsz
c) arra viszont nem lesz jó, hogy goldod átalakítsd $-á

[ Szerkesztve ]

(#59716) Chal válasza Cathfaern (#59715) üzenetére


Chal
addikt

Tudom, mert EVE-ztem is régebben.

De mégegyszer: szerintem ez marhára nem jelenti a wow gold biznisz legalizálását. Ne végletekben gondolkodjatok, hanem egy skálán. Ha annak az alja a mostani állapot, a teteje meg a full legalizálás, akkor ez a lépés kb 20%-ot mozdít előre azon a képzeletbeli skálán, nem többet. Majdnem biztos vagyok benne hogy a Blizzard ugyanúgy benne fogja hagyni az EULA-ban a tiltást, csupán annyi fog történni hogy aki ki akarja kerülni, az könnyebben megteheti ezzel az (egyelőre feltételezett) rendszerrel.

Szerintem ha meglépik a dolgot, akkor az egész csupán egy gyönyörű példája lesz egy "kéne a pénzetek is, de tökönszúrni se akarjuk magunkat" vergődésnek. Én nagyon remélem hogy inkább bele se mennek.

[ Szerkesztve ]

(#59717) Cathfaern válasza Chal (#59716) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Majdnem biztos vagyok benne hogy a Blizzard ugyanúgy benne fogja hagyni az EULA-ban a tiltást, csupán annyi fog történni hogy aki ki akarja kerülni, az könnyebben megteheti ezzel az (egyelőre feltételezett) rendszerrel."
Tehát ha jól értem, szerinted berak a Blizz egy trade-elhető itemet, majd EULA-ból megtiltja, hogy trade-eld? :Y

(#59718) Chal válasza Cathfaern (#59717) üzenetére


Chal
addikt

Na akkor nekifutok újra, máshogy fogalmazva talán érthetőbb lesz: A gold->$ és $->gold kereskedést szerintem ugyanúgy fogja tiltani ahogy eddig is. Teljesen mindegy, és nem releváns dolog az, hogy ez egy gamtime tokenen keresztül realizálódik e (ami egyszerűbb a kupecoknak, ez nyilvánvaló, de ennnyi és semmi több), vagy az ebayen meg a vonatkozó site-okon valósul meg.

Szóval furcsállom hogy egyből egyenlőségjelet tesz mindenki oda, ahol nincs is. Ha pedig netán mégis lenne, akkor én pl. nagyon szomorú lennék miatta.

[ Szerkesztve ]

(#59719) Cathfaern válasza Chal (#59718) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah, hogy úgy :) Az egyértelmű, és azzal egyet is értek. Viszont ilyen téren a gametime token nem is fog segítséget nyújtani (hisz ha goldot adsz el $-ért, akkor a tokent semmi értelme belevonni a képletbe)

(#59720) Xantor


Xantor
tag

Ha adott héten voltam lent pl egy HC Butcher-en, ahol Personal Loot-oltam, majd ugyanazon héten egy másik csapattal lemegyek újra HC Butcher-re Master Loot-tal, akkor nem kaphatok loot-ot? Abból a boss-ból eső cucc nem adható nekem sem assist-tal, sem trade-del?

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#59721) laceszgamer válasza Xantor (#59720) üzenetére


laceszgamer
addikt

Bossra kapod az ID-t szóval nem, egyedül a bonus roll tokent szórhatod akár egy bossra annyiszor ahányszor szeretnéd.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#59722) pckownz


pckownz
senior tag

Valaki healer sámival játszik most?
Tegnap voltam első guild raiden, és még ha alulgearelt is voltam a másik 4 healerhez képest, rettenetesen alacsony értékeket produkáltam, ezért kellene egy kis eszmecsere :)

(#59723) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ez a láda mindig ott volt? nem hiszem, mi ez? [link]

(#59724) pulcsi válasza whitezo88 (#59723) üzenetére


pulcsi
tag

Na de legalább látom mi ez, klántárs mondta,hogy ott van a tűznél de senki nem látta csak ő.
Amúgy passz mi ez.

[ Szerkesztve ]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#59725) mqm válasza pckownz (#59722) üzenetére


mqm
senior tag

Én játszok Rshamival igaz csak pvp-t.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#59726) func93 válasza whitezo88 (#59723) üzenetére


func93
senior tag

Még én se láttam, sose.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#59727) pckownz válasza mqm (#59725) üzenetére


pckownz
senior tag

PvE egyáltalán nem? :)

(#59728) polaar válasza whitezo88 (#59723) üzenetére


polaar
tag

A garrison küldilánc végén kerül oda,męg nem tudni mi lesz vele állitólag az artifact van benne.

(#59729) GBZorSmizzeY


GBZorSmizzeY
csendes tag

Sziasztok!

Van 2 accountom, az egyiket tesómnak adnám. Küldhetek neki RAF-ot akkor is, h ha ugyan azok az adatok mind a 2 accounton? Fagyasztott accountnak is lehet RAF-ot küldeni?
Plusz ahoz, hogy megkapjam a RAF rewardokat, fel kell olvasztani az ő accountját? plusz meg kell rá vennünk a draenort?
Válaszokat előre is köszi!

(#59730) laceszgamer válasza GBZorSmizzeY (#59729) üzenetére


laceszgamer
addikt

Régen a Scroll of Resurrection volt erre, de azt kivették.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#59731) k.kristof válasza GBZorSmizzeY (#59729) üzenetére


k.kristof
őstag

A RaF csak új vagy 30 napnál nem régebbi accounttal működik.

(#59732) GBZorSmizzeY válasza k.kristof (#59731) üzenetére


GBZorSmizzeY
csendes tag

és ha tesómnak megveszem a battlechestet, egy új accountra, azzal is működik v. kell a Draenor is? mert ott lenne 30 napja ingyen, ahogy ismerem, többet nem nagyon játszana a wowwal.

(#59733) k.kristof válasza GBZorSmizzeY (#59732) üzenetére


k.kristof
őstag

Úgy már jó lesz, és elég lesz a Battle Chest, a WoD-ot nem kell megvenned.

(#59734) ChPessimist


ChPessimist
csendes tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek segítek összerakni egy régebbi gépet amin WoW-ozni szeretne. Más, új játékokkal nem játszik.
Apróhirdetésben talált egy ilyet komplett gépet: alaplap, proci, videókártya, 3GB RAM (nem tudni róla semmit) meg egy 500-as Chieftek táp.
Hozzáfűzte hogy nem ultra-n akar játszani, csak egy low-medium körül hogy ne szaggasson.

Láttam hogy van külön "milyen gépet vegyek" topik, de ott nem biztos hogy sokan tudják hogy milyen config kell a WoW-nak. :K

(#59735) ígyvanferi válasza ChPessimist (#59734) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pontos számokat nem tudok mondani, de ennél gagyibb géppel (2,6 GHz-es 2 magos proci, radeon 1950gt, 1(!) GB RAM) is eljátszogattam. Persze csak questelés, 5 fős insták voltak zömmel, RF-et mentem pár kört, de ott azért gyakran leesett az fps játszhatatlan szintre. Csutkára lebutított grafika persze. Azon valószínűleg RF is játszható lesz. Ennyi, hogy nálam SSD is van, ez gyanítom rengeteget számít ennél a f.s gépnél. Szóval azt is megfontolnám a helyében erősen.
Hátha segítettem.

(#59736) Retro11 válasza ChPessimist (#59734) üzenetére


Retro11
senior tag

Ez bőven elég arra, amit említettél. Főleg, hogy tud RAM-ot is bővíteni benne fillérekért. Egy darabig jó lesz.

(#59737) Cathfaern válasza ChPessimist (#59734) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

2.66Ghz-es Core 2 Duo CPU-val, 4gB ram-al, és Radeon 4850-es VGA-val van nekem low és mid közti grafikai beállítás mellett (és 1680x1050-es felbontáson) 40 FPS körül solo környezetben. Nagyobb városokban, raideken menthetetlenül 20 FPS körül van. 5 fős insta még elmegy, de néha beszaggat.

RAM szerintem mindenképp kevés a linkelt gépben, kéne még az a +1 GB. VGA erősebb, CPU kb. ugyanaz. Szóval ha nagyon nem fér több a keretbe, akkor akár megfelelő is lehet. De ha nem csak tűzoltás a cél (tönkrement a régi gép és mindenképp kell új), akkor én lehet megpróbálnék valami erősebbet összehozni. Főleg, hogy ha következő kiegnél (~1,5 év) nem szeretne megint gépet cserélni, mert eddigi tapasztalatok alapján oda jó eséllyel ez már kevés lesz.

(#59738) ChPessimist


ChPessimist
csendes tag

Na, ennek örülni fog akkor.
Köszönjük szépen. :) :R

Cathfaern:
Én csak annyit tudok, hogy a mostani gépe sokkal rosszabb, ez 75k-ba kerül de van hozzá egy 23"-os LG monitor is, nézte élőben is és szép állapotban van minden.
Gondolom akkor 75k körül van a keret és jelenleg nincs csak egy 9600GT-je. Tehát szinte nulláról nem tudom hogy kijönne-e egy erősebb gép.

Ha nagyon off, akkor folytathatjuk privátban is.

[ Szerkesztve ]

(#59739) Chal válasza Cathfaern (#59737) üzenetére


Chal
addikt

A 4850-eden mennyi vram van? Én is ilyen kártyával játszok, és néha elég durván megakad a játék. Fps gondom nincs. 8Gb ram, első szériás 4 magos desktop i5, és SSHD. Ram van bőven, proci 20% körül malmozik, az SSHD-n meg nincs akkora i/o hogy ekkorákat akadjon (nomeg ugye az már rég rossz lenne ha ennyit olvasna diskről, akkor a ram lenne kevés neki, de az meg lehetetlen).

Szóval csak arra tudok gondolni hogy az akadásoknál éppen a HD4850 nyamvadt 512Mb-s vram-ját tölti fel a játék, és azt kell megvárnom.

[ Szerkesztve ]

(#59740) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Ashrant tényleg képtelen megnyerni a horda? Eddig nem láttam nyerni egyszer sem, picit vicc kategória. Mindenki az eventek után szaladgál, ha meg nem akkor si mindig az alli veri vissza a hordát és enm fordítva.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#59741) Fl3x válasza Cathfaern (#59737) üzenetére


Fl3x
aktív tag

Azért nem mind1, hogy 2 mag vagy 4 mag :D

(#59738) ChPessimist

Szerintem csak a RAM-al lesznek problémák, 4G min kéne. A VGA megfelelő, a proci is, de a kérdés felmerül, hogy 4 magot hogyan kezel le a wow?! Egyik spanomnak ilyen Q szériás van, hogy pontosan melyik azt nem tudom, de 16G RAMmal és GTX780-al full HD-ban tolja.

[ Szerkesztve ]

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#59742) Cathfaern válasza Fl3x (#59741) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

WoWnak teljesen mindegy hogy 2 vagy 4 mag. Szamitas nagy resze az elso magon fut, tobbire csak alacsony %ot kitevo mellekfeladatokat oszt ki.

Chal:
Most nem azelott a gep elott vagyok, de megnezem majd.

(#59743) func93


func93
senior tag

Valaki játszik itt UltraWide monitoron?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#59744) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Patch 6.1 PTR

New Anti-Aliasing Options - MSAA, SSAA, SSAA + CMAA
Kíváncsi vagyok mit vetnek be MSAA néven, mert a hagyományos értelmen vett MSAA-t biztosan nem, max. "megfogták" a darabjait és működésre bírták valahogy valami az eredetinél is szörnyűbb teljesítmény/minőség mutatóval.
A Supersampling viszont üdvözölendő, viszont a kombinált megoldást nem tudom hova tenni. Kiváló minőségű SSAA-ra még egy kis homályosítást, elmosást is... O.o

Nvidia Horizon Based Ambient Occlusion was added
Érdekes, hogy már a Blizz is használ gyártó-függő effekteket, a következő a teljes GameWorks csomag integrálása lesz?

És, hogy ne csak a technikai oldalnál maradjunk, ez vajon mit takarhat?
You can now summon 10 - 40 player bosses in your garrison.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#59745) Zedz válasza nonsen5e (#59744) üzenetére


Zedz
addikt

Mi a véleményetek a 6.1 class változásokról?

(#59746) k.kristof válasza nonsen5e (#59744) üzenetére


k.kristof
őstag

Ragnaros in da house. A draenori küldetésed csúfos véget ér, amikor maga a Firelord jelenik meg a garrisonod közepén, és egy óvatlan mozdulattal csak egy krátert hagy a garrisonod helyén. Legalábbis másra nem tudok gondolni :P

(#59747) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hoyg egy haver invelt wow-ba, gyors letoltuk a (trial) 20 szintet. Most elvileg ha előfizetek 1 hónapra kap ő is 1 hónapot , vagy 2 után egy hátast is. Most elég nekem a draenor-t megvenni + egy hónap, vagy battle chest+ draenor + 1 hónap?
A hátast akkor is megkapja, ha előfizetek 1 hónapot, majd ha az lejárt, akkor még1-et, vagy egyből kettő havit kell venni?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#59748) mqm válasza Zedz (#59745) üzenetére


mqm
senior tag

Tudsz rola dobni egy linket?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#59749) tufih válasza mqm (#59748) üzenetére


tufih
csendes tag

(#59750) mqm válasza tufih (#59749) üzenetére


mqm
senior tag

Köszönöm!
Most vagy én vagyok a vak vagy tényleg nem lesznek class változások?

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.