Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94851) bluemirage válasza oreg1965 (#94848) üzenetére


bluemirage
őstag

6-os droid-al használom a P9-emet.
Simán fel kell venni azt a MS fiókot amivel a Win-es telefonját használta és ott be kell pipálni, hogy a névjegyeket is szinkronizál. Én így használom. Outlook-os fiókom is van a google fiók mellett. A google fiókban üres a névjegyzék, az outlook-osban van az összes és azt használja a telefon.
Ezenkívül van vállalati exchange fiókom stb...
Tehát több fiók is beállítható és így akár az MS fiók is megtartható only névjegy-re. De ezt esetben a google fiókban célszer a névjegy szinkront kikapcsolni. Kettős fiókhasználat nem jó a névjegyeknél. Visszanyalhat.

-------

Van bonyolultabb módszer... de jobb módszer, hogy pl. desktopon/PC-n belép az MS fiójába. Onnan a people.live.com alól kiexportálja a névjegyeket.
Aztán szintén PC-n belép a google fiókjába, oda beolvassa ezt a fájl... azaz importálja. Ezután a droidos készüléke a google fiókja már látni fogja ezeket a névjegyeket.
Ezután biztos ami biztos és törölném a MS fiókban a névjegyeket, hogy később nehogy kettős fiókhasználatból gondok legyenek. Addig nem is párosítanám az MS fiókot a droidhoz... és utána is csak akkor ha valamiért ez fontos... pl. az MS fiók email címére szükség van.

Meliora sunt bono inimica

(#94853) Bogyó bá' válasza #05304832 (#94852) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ilyenem nekem is volt júliusban, de az augusztusi frissítéstől megjavult (W10 - 650DS).
Kapcsold ki a PIN-kód kérését... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94855) this is life válasza #05304832 (#94854) üzenetére


this is life
Ármester

A 735-ot nyugodtan frissitheted w10m-re ,mivel csak rs1 kapta meg ami használható, így gondod nem lesz vele. Egy kicsit kevésbé pörgős a rendszer rajta ,és talán az üzemidő is minimálisan kevesebb ,de bátran ajánlható ... A frissítés menete a Lumia 735 topic ,információknak elérhető ... Az x30-an jól fut a w10 mert csak rs1 verzióit frissült.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94857) kutyek válasza starr (#94850) üzenetére


kutyek
senior tag

Pont hogy nem Outlook appal kell csinálni, hanem az MS fiókot a gyári email appal exchange fiókként kell felvenni. Miui-n azt hiszem "corporate account"-ként hivatkozik rá a kliens. Redmi 3-on tökéletesen működik (és S7e-n is, szintén a gyári email klienssel)

(#94858) starr válasza kutyek (#94857) üzenetére


starr
őstag

Én is úgy kezdtem,de nem vált be, mert kb két hetente eldobta a névjegyek, és akkor újra fel kellett vennem a fiókot. Nálam csak a bluemail-es megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#94859) kutyek válasza starr (#94858) üzenetére


kutyek
senior tag

Elhiszem. Akkor mi mázlisták vagyunk (asszony Redmi 3, én S7e)... egy biztos, az MS fiók is sajnos olyan, hogy a többi platformon hasznosabban működik, mint a saját rendszerükben. Pedig ennél core-abb dolog nincs is, mint maga az alap fiók.

[ Szerkesztve ]

(#94860) hroberto válasza kutyek (#94859) üzenetére


hroberto
veterán

S7 Edge-n nekem is így működik.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#94861) jaffa 2843 válasza kutyek (#94859) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én összekapcsoltam a gmail fiókommal, így egyáltalán nem kell az MS-sel bajlódnom többet. Gmailify, gmail beállításokban böngészőben. De szerintem app-on keresztül is össze lehet linkelni.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#94862) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#94861) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hopp, azt hittem, hogy droidos topikban vagyok. :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#94863) egykori válasza jaffa 2843 (#94862) üzenetére


egykori
őstag

Úgy tűnik, nem vagy egyedül. :U

(#94864) oreg1965 válasza bluemirage (#94851) üzenetére


oreg1965
csendes tag

Kösz!

Arra van esély, hogy a mentésből ki lehet nyerni az üzeneteket?
A Onedrive-on ott a mentés, csak azt nem tudom, mivel lehet azt kezelni...

(#94865) deejayflex


deejayflex
csendes tag

Üdv tagok!
Olyat csinál a 640-em, hogy hiába simogatom lefelé a kijelzőt hogy az fenti gyorsmenü lejöjjön, nem csinál semmit. Valakinek valami ötlet?
Köszi előre is!

(#94866) starr válasza deejayflex (#94865) üzenetére


starr
őstag

Újraindítás?

(#94867) aprokaroka87 válasza deejayflex (#94865) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát van az úgy hogy a gyors menű akkor sem izgul rá az alatta levő dolgokra ha simogatod.

(#94868) kutyek válasza jaffa 2843 (#94861) üzenetére


kutyek
senior tag

Igazság szerint én szeretem az MS accountot :) egyrészt így van LinkedIn integráció is, másrészt szívesebben bízom az adataimat az MS-re, mint a Google-re. Elég baj, hogy látja a leveleimet, de semmilyen egyéb adatot nem akarok megadni nekik az ismeretségi hálómról.

(#94869) Sztyepadzso válasza oreg1965 (#94864) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smsbackup.leonardocezary.smsimporter

(#94870) moleculez válasza kutyek (#94857) üzenetére


moleculez
veterán

Úgy bizony. Az outlook app droidon egy forintot nem ér.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#94871) hroberto válasza moleculez (#94870) üzenetére


hroberto
veterán

Én azért ezzel nem értek egyet... :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#94872) ΞΔGLΞ válasza kutyek (#94868) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerencse, hogy ennyire képben vagy, ki és hogyan figyeli meg a felhasználót. Az MS kis túlzással azt is tudja, hogy mikor ülsz rá a klotyóra. Csak épp nem veri nagydobra. Ha meg ilyen nagyon zavar a megfigyelés, amit MINDENKI csinál már elég régóta, egyet tehetsz ellene...
Szépen kitéped a falból a netkábelt.

.

(#94873) Gömbike


Gömbike
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy vodafonos 640-en a hívószámkijelzés nélküli hívások letiltásához.

Nekem független XL van. Azon úgy működik, hogy az extrákban megnyitom a hívás - és sms szűrőt, majd miután új lapot nyitott és azon az olvasható, hogy Elbúcsúzunk......,.

De itt nekem beadja még a blokkolás és szűrést.
Erre rányomok, beadja a blokkolt hívások. Bal felső sarok 3 vonalra nyomok, beadja a beállításokat, majd azon belül kii és be tudom kapcsolni a hívóazonosító nélküli hívásokat.

Nos, a vodás sima 640-nél még beadja, hogy Elbúcsúzunk...., de ott mikor megnyomom a blokkolás és szűrést, azonnal kidob a menüből.

A sima 640-en hogyan kell kikapcsolni a rejtett számról való hívást?

Köszönöm megértéseteket! :U

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#94874) starr válasza Gömbike (#94873) üzenetére


starr
őstag

A tárcsázóban keresd!
re_microsoft_lumia_640_es_640_xl_testverek_egymas/hsz_23646-23646.html

[ Szerkesztve ]

(#94875) starr válasza Gömbike (#94873) üzenetére


starr
őstag

https://m.mobilarena.hu/tema/re_microsoft_lumia_640_es_640_xl_testverek_egymas/hsz_23646-23646.html

(#94876) kutyek válasza ΞΔGLΞ (#94872) üzenetére


kutyek
senior tag

Képben vagyok, és pontosan ahogy mondod, nem zavar. A Google reklámcég, az MS szoftvercég. Másrészt androidon az MS nem nagyon tud mit figyelni rajtam; csak a kontaktjaimat látja, azzal pedig nincs gondom...

(#94877) Gömbike válasza starr (#94875) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm a gyors válaszod!

Azért adja fel ez a leckét, mert belemegyek a tárcsázóba, ott rábökök a 3 pöttyre, majd feljön a Beállítások. Azt megnyitom én CSAK a Partnerek tárcsázása név alapján be-ki, a Kapcsolódó beállítások - További telefonbeállítások módosítása és az alkalmazás névjegye látható.

Ha rányomok a Kapcsolódó beállítások - További telefonbeállítások módosítása lehetőségre, akkor ott a Saját telefonszám, Hangposta, Hívóazonosító elküldése, hívásom fogadása rezgéssel be-ki, SIM-kártya, szöveges válasz, Segítség külföldi számokhoz, Hangposta be-ki, Hívóazonosító elküldése, stb, stb,

DE SEHOL NEM JÖN ELŐ : Hívóazonosító nélküli hívások blokkolása : be-ki.

Nemrég ennek a vodás gépnek a Bluetooth-ja nem ismert fel semmit és nem akart kapcsolódni, akkor kapott egy HR-t ez a telefon.

Nekem az XL-m nem akarta a frissítést elfogadni, tele volt a memója, akkor az útmutatásod alapján sikerült a frissítést rátenni.

Köszönöm még egyszer!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#94878) starr válasza Gömbike (#94877) üzenetére


starr
őstag

Korábban más is panaszkodott, hogy nincs ott ez az opció. Nem tudom mi lehet az oka.

(#94879) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

930 WP 8.1-ről való SMS migrálás probléma adódott (W10 L950-re). Ugyanaz a fiók van beállítva mindkét telefonnál, a régi esetén csak az SMS biztonsági mentés volt bekapcsolva. A kérdés, hogyan tudom elővarázsolni az SMS-eket? Összesen két beszélgetést jelenített meg, azok is már rég törölve lettek (elvileg).

(#94880) Sztyepadzso válasza germinator66 (#94879) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Be kell állítani, hogy milyen intervallumból töltse le őket.

(#94881) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Lumia 550-es telót használok internet megosztásra (hotspot). Viszont néha kikapcsolja a megosztást. Ki lehet ezt küszöbölni? Esetleg van rá más alkalmazás?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94882) germinator66 válasza Sztyepadzso (#94880) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ahogy írtam, nem ez a gond... A gond egyébként az, hogy megváltozott az egyik W10M update óta a belső SMS formátum, és azóta van bénázás a migrálással (külső fórumok alapján).

(#94883) zsamiatt válasza ΞΔGLΞ (#94872) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? A guglihoz, applehez képest az MS kis óvodás maximum. Csak mostanság trend lett szidni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94884) germinator66 válasza germinator66 (#94882) üzenetére


germinator66
aktív tag

MEGOLDÁS: le kell tölteni a régi (migrálni kívánt) telefonra a contacts + message backup appot (ami a Gépház -> Extrák alá települ), és megcsinálni a mentést (backup) az SMS-ekről. Ez után ugyanezen appal az új rendszeren csinálunk egy biztonsági mentést, majd a létrejött fájlokat (2db) felülírjuk (lecseréljük) a régi telefonból kinyerttel, végül az alkalmazásba belépve kiválasztjuk a visszaállítást (restore), és voila.

Tudomásom szerint jelenleg ez az egyetlen mód, az Adatávtitel app is csak a kontaktokat engedi másolni (ami viszont a fiókkal is megfelelően jön).

[ Szerkesztve ]

(#94885) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

L930 fast ringen nem akar frissülni, a frissítés gombon kívül lehet valahogyan kényszeríteni? A preview-ból kilépés-belépés megtörtént.

(#94886) Sztyepadzso válasza germinator66 (#94882) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Szerintem nem írtál ilyet, de nem ez a lényeg, elvileg segíteni akarok.
Nekem 2013 februárig tölti vissza az L950 az SMS-két, amikor még csak E52-m volt, akkor az adatátvitel alkalmazást használtam, anno L920-ra, amiről került az L950-re. Tedd egymás mellé a telefonokat, aztán állítsd be, futtasd a programot.

Közben látom, hogy válaszoltál magadnak. Majd ha migrálsz droidra nemsoká, akkor használd az appot amit itt vagy a másik fórumban(ahová ezzel a problámával fordultál)belinkeltem. 😉

[ Szerkesztve ]

(#94887) ΞΔGLΞ válasza zsamiatt (#94883) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A guglihoz, applehez képest az MS kis óvodás maximum.

Nem az a baj, hogy fullra át van mosva az agyad, hanem az, hogy ezt még közszemlére is címkézed.
Valaki mást győzködj...

(#94888) germinator66 válasza Sztyepadzso (#94886) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, köszönöm is a tanácsokat, igazából mindent végigpróbáltam (az Adatátvitel appot is), de mint írtam, egy ideje megváltozott a W10M belső SMS formátuma, emiatt azóta nem működik rendesen a dolog (nem csak nálam).

Droidra biztos nem, legfeljebb iOS-re. :P

(#94889) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#94887) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem is messze a legnagyobb "adatgyujto" a gugli, utana talan FB es az alma. Az MS szerintem meg ahhoz is bena, hogy normalis meta-adathalmazt epitsen!

(#94890) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#94889) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem, egyáltalán nem, az MS-nál nem (csak) hülyék vannak, mind a három egy lufit fúj, nevezzük így és az MS fejlesztette ki eddig talán a legjobb megfigyelő algoritmust, amit az FB (is) használ. Szóval, mindegyik figyel, de ez így "természetes 2017-ben. Ha valakit ez zavar, mondja le a netszolgáltatást. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94891) zsamiatt válasza ΞΔGLΞ (#94887) üzenetére


zsamiatt
őstag

szerintem meg beteg vagy, de ez már korábban is feltűnt. Na mindegy. Az élet megy tovább.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94892) ΞΔGLΞ válasza zsamiatt (#94891) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Vártam a személyeskedést, nulla, ismétlem mindig is nulla szakmai hozzáértés hiányában, de elfogultan benyalni a 950 xl-nek és a MS-nak az mindig is ment, hazudozással karöltve. Ami nekem, illetve más több millió k anyázós user-nek az MS portálokon nehezen, bugosan, nyögvenyelősen nyitotta meg még a 950 xl is, az zsamikának szempillantás volt. Menj te a ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94893) janeszgol válasza turbulencia8 (#94889) üzenetére


janeszgol
félisten

Hidd el, gyűjti ő is. Szorgalmasan.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94894) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#94890) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nem tudtam, hogy az MS is adathalaszkodik. Szerinted melyik nagy platform korrektebb privacy szempontjabol? Droid vagy iOS?

(#94895) janeszgol


janeszgol
félisten

Adatbányászat nincs adatok nélkül. Az MS is kíváncsi dolgokra, szokásokra. Személyes adatokat is tárol. Néha olyan marhaságokat kutatnak a cégek, hogy csak na.
Kész, pont. Ez egy ilyen világ.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94896) TFSi


TFSi
őstag

Hát igen, ő is tudja, hogy kihúzták a talajt alóla. Szerintem erre már évekkel ezelőtt ráeszmélt... :((( Vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#94897) Pacee87 válasza TFSi (#94896) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Nadella-stól kéne az egész bagázst kirúgni a csába...

(#94898) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok. Az elmúlt pár napban olyat csinál a telefonom hogy nem tolti le a store-ból a frissítéseket. Ugyan ez van a pc-n is (eredeti a windows10 a pc-n). Mikor frissíteni akarom akkor hibauzenetet ir ki. De nem minden alkalmazásnál, csak párnál. Van bárkinek bármi ötlete hogy mi lehet ez?

Üdv.: Aszti

(#94899) Francia91 válasza aszti93 (#94898) üzenetére


Francia91
veterán

Pár napja nálam is volt ilyen, azóta még nem néztem rá

Szerk.:
Ugyanaz még mindig :U
Majd javítják valamikor

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94900) aszti93 válasza Francia91 (#94899) üzenetére


aszti93
aktív tag

Akkor nem egyedi a problémám. Köszönöm.

Üdv.: Aszti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.