Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) scyllarus


scyllarus
veterán

Adalék a 8.1 kinyírásához: a fiókban tárolt Galaxy S Advance telefonra poénból visszaraktam a 2.3.6-os romot, amivel kiadták. Ismétlem: 2.3-as főverziót. A legfrissebb Waze, Messenger, Gmail, Shazam, Térkép települt rá, és fut szépen. :Y

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94002) ΞΔGLΞ válasza #05304832 (#93999) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miért lett volna régóta koporsóban?

Nem mondod? Most már ezt is tudom/tudjuk, igaz csak tőled, de legalább tudjuk.
De elég régóta bejelentették már, hogy a 8.1 nem támogatott, pont emiatt szűnnek meg sorban az alapnak számító applikációk, ami még mindig gyorsabb ás stabilabb, mint a szándékosan tönkre vágott w10, de többet nem fogom ezt "ecsetelni'. 1-2 ember, mintha idáig egy másik naprendszerben élt volna...

(#94003) ΞΔGLΞ válasza #05304832 (#93999) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az 1 hét múlva esedékes, július 14-ről meg nem, hogy magyar, de még elcseszett blikkpletykaszintű angol, sőt semmilyen nyelvű infó sincs. Ezért ilyen új kütyü biztos nem lesz, mert egyszerűen hülye ez a banda, ahhoz, hogy mobil fronton az IQ szintje legalább 68 fölé menjen és átlássák, hogy kellene valamit hasonlóan (meg)csinálni, hogy legalább tízed annyira sikeres legyen, mint pl az office.

A találgatások több render/koncepció kép alapján "születtek", ahol látható a július 14, pénteki dátum.
De tegyük fel mégis lesz "valami", akkor az jelenlegi készülékek azonnali kinyírását jelentené és ismerné el!

nagyobb kép

[ Szerkesztve ]

(#94005) ΞΔGLΞ válasza #05304832 (#94004) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elég érthetően leírtam mindent, néha úgy érzem, hogy nem is írom le, hová irkálok.
Ha neked minden fasza 8.1-en, akkor semmi gond nálad, de engem nem kell meggyőzni az ellenkezőjéről.
Csak a morbid kíváncsiság miatt kérdezem, hogy annak a képnek, mit is kellene mondania?
Mert ezt is érhetően leírtam, nem is kell "mondania" semmit.

(#94007) ΞΔGLΞ válasza #05304832 (#94006) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Telefongurunak nem is kell lenned, csak értelmezni a szöveget...
Az első mondatodon röhögtem, mert kb utána leírod mind azt magadról, amivel ezt rám címezted!
Talán a többiek rajzolnak hozzá folyamatábrát is, hogy érthető legyen a számodra bonyolult megfogalmazásom.
Hát jah, ki s léptem ebből csodabeszélgetésből.

(#94008) turbulencia8 válasza #05304832 (#94006) üzenetére


turbulencia8
őstag

Elkezdodik a kaotikus vizes vilagbajnoksag (es Budapest csodje is), szoval 14-en szerintem kiadjak az uszosapkas szelfiappot wp10-re is.

(#94009) this is life válasza betegphiu (#93981) üzenetére


this is life
Ármester

Elsotetulni nem fog , amennyiben megis nyomna a ms egy windows reload-ot a mobil szegmensnek, viszont a mostani rendszert ezzel elkapalna, mert sw fejlesztesek mar nem lennenek valoszinuleg , es egy api valtas eseten az adott app mukodeskeptelenseget hozhatja magaval pl facse ,tecső es tsai , đ lehet hogy halkan a skypeo-t is ide veheted es hosszan lehetne sorolni. Szerinted az ms mennyi energiat fektetne a w10m-be ha mar utjara inditja a w10 on arm projectet ? Nem mintha osszetornek magukat mostanaban vagy az elmul 1.5 evben ... Szegyen hogy kepesek egy mobil oprendszert ilyen bugosan kikuldeni kotelezo update-kent , a tamogatott keszulekekre .

turbulencia8
Szeintem mar keszul az app es a Nemzeti Mobil es Gazszerelo zrt kesziti... :)

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94010) k-adi válasza turbulencia8 (#94008) üzenetére


k-adi
nagyúr

remélem lesz valami bugyuta vizes VB-s inta, snapchat filter :D

ja és Bp. csődje már rég elkezdődött szerintem ;]

már annyira hypeolják ezt a júl 14. dátumot, hogy már engem is érdekel mi lesz... nyilván semmi de meglátjuk :D

(#94011) this is life válasza k-adi (#94010) üzenetére


this is life
Ármester

Idezem sajat magam , ez lesz 14.-en
Az ms utjara inditja a windows 10 on arm-et ,umpc-k es telefonok tomege lepi el az uzleteket, a google es az apple bejelenti hogy abba hagyjak a mobil plattformjuk fejleszteset ,mert ekkora szellel szemben mar ok sem tudnak pisalni ,hirtelen a semmibol 0.3%-rol 99%-ra ugrik a mobil szegmensben az ms cuccok reszesedese.
Merjunk nagyot almodni :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94012) karway


karway
csendes tag

újabb kis morzsa a (lehetséges) surface phone-ról:

[link]

Never Settle

(#94013) Redneck válasza karway (#94012) üzenetére


Redneck
veterán

Én csak azt nem értem, ha Win10-et futtató Surface Phone rendszert szeretnének, miért nyírják ki rá az appokat? Logikailag valahogy ez nem jön össze.
Vagy az ARM processzorok teljesen mást képviselnek, és innentől kezdve csak ezekre lesznek írva/programozva az alkalmazások?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#94014) Nergalos válasza #16695808 (#94000) üzenetére


Nergalos
aktív tag

😂

(#94015) Nergalos válasza karway (#94012) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Hát remélem nem így fog kinézni ha lesz...

(#94016) this is life válasza Redneck (#94013) üzenetére


this is life
Ármester

A w10m isarm-en fut , csak a windows 10 on arm lenyegeseb erosebb hw-t hasznal , igy az optimalizaciot se kell relativ annyira kihegyezni mint a w10m uwp appjainal , ebbol kovetkezik ha erosebb vasra, fejlettebb utasitaskeszletre irnak valamit az az elozo generacion gyotrelmes hasznalatot eredmenyez , ezek mellet valoszinuleg valtoztatnak majd a fejlesztoi kornyezeten is igy a kompatibilitasnak is adnak egy pofont pl wp7 to wp8.1,wp8.1 to w10m .... ezeken felul egy fejlesztonek is jobb az uj , remelhetoleg nem halalra itelt plattformra fejleszteni mint egy olyanra amit mar lassan a tepsiben huznak ki a temetobe (w10m)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94017) Nergalos válasza scyllarus (#94001) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Basszus én meg pont egy ilyet basztam a műszerfalhoz úgy, hogy a szélvédőm is elrepedt. Nem azért mert jól működött...😂 Igaz volt vagy 4-5 éve, azóta biztos javítgatták. Már bánom...ja nem is.

[ Szerkesztve ]

(#94018) scyllarus válasza Nergalos (#94017) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem, új korában is sz@r volt a NovaThor chipsettel meg a 768 MB RAMmal. Egyébként 2.3-mal sokkal használhatóbb, mint 4.1-gyel.
De basszus, akkor is elfutnak rajta a legújabb szoftverek, a 8.1-et (ami a mérhetetlenből a statisztikai hibahatár közelébe "emeli" a WP/WM részesedését) direkt kinyírták.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94019) janeszgol válasza #05304832 (#94006) üzenetére


janeszgol
félisten

Az fog történni, hogy nem lesz támogatott továbbra a WP 8.1. Nem lesz több hibajavítás. Ha te hívásra, sms-re használod a telefonod, meg mondjuk fotózásra, semmit nem fogsz észre venni. Ha netezni is szoktál, akkor a későbbiekben az IE egyre kevésbé lesz támogatott. Illetve levághatják az áruháztól is. Egy évvel ezelőtt még tudtam Lumia 710-re telepíteni a megfelelő alkalmazásokat (amik voltak rá), ma már talán nem lehet elérni rajta az áruházat (hibaüzenetek). Így fog járni a 8-as WP is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94024) btudos


btudos
Topikgazda

Utoljára kérem, hogy egymás szapulását és a parttalan vagdalkozást fejezzétek be!

Semmit nem tesz hozzá a topikhoz az, hogy minden tizedik hozzászólás után egymásnak estek. Rendezzétek privatban, vagy ne, nekem mindegy, de itt a topikban inkább hagyjátok egymást figyelmen kívül, mindenkinek jobb lesz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#94025) turbulencia8 válasza btudos (#94024) üzenetére


turbulencia8
őstag

Legalabb igy van mit olvasni! Szinte jobb, mint egy regi szifon vs. android topic. Igaz kar, hogy ez a platform dekadens. (En BB10-rol jottem, ugyhogy ez engem egyelore kevesbe zavar.)

(#94026) zsamiatt válasza btudos (#94024) üzenetére


zsamiatt
őstag

Maxi like!

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94027) this is life válasza turbulencia8 (#94025) üzenetére


this is life
Ármester

A symbi kiverzese csendesebb volt , ott legalabb meg volt az ugyeletes bunbak az Ms & Ellop ,illetve a nokia vezerkar ... amugy neha jobb a forum mint a dumaszinhaz 😀😁

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94028) Redneck


Redneck
veterán

1-1,5 éve már volt ilyen hibám, de magától megoldódott. Ha valaki tud rá megoldást, ne tartsa magában:
A Facebook jobbra tolódva jelenik meg, jobb oldalt egy szürke sávval. Így sajnos használhatatlan.
WP 8.1 alap böngésző.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#94029) betegphiu


betegphiu
senior tag

nem tudom már melyik topikban volt,de melyik az a launcher,ami windowsos csempéket varázsol androidra?
szoktatnom kell magamat hozzá,mert ha 14.-én beüt a ménykű,akkor biza ájfonra nem lesz pénz.
de úgy gondolom,hogy egy Nokia 5 már odaveri az egész lumia sereget.. (kivétel talán a 930,meg a 950)
köszönöm.

(#94030) Blue Eagle válasza betegphiu (#94029) üzenetére


Blue Eagle
őstag

W10 launcher és fizetős változatot érdemes.

Milyen ménkű ütne be? Ugyan már! Mese a hold alatt!

(#94031) janeszgol válasza betegphiu (#94029) üzenetére


janeszgol
félisten

Ménykű nem lesz. Talán az áruház lesz idővel elérhetetlen, de írtam, hogy tavaly pl egy Lumia 710-en is elértem simán.
A 950/950XL kivételével a Honor 8 is simán alázza a mezőnyt. Régiek már a Lumiák, na.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94032) scyllarus válasza betegphiu (#94029) üzenetére


scyllarus
veterán

Square Home 2.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94033) zsoltzsolt válasza scyllarus (#94032) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ja, ez a menő, Square Home 2.
De én a most vett Moto Z-n az Arrow launchert használom, Ms termék :D , gyors, fürge, praktikus.
Ugyanitt 930 eladó :D

[ Szerkesztve ]

(#94034) betegphiu válasza zsoltzsolt (#94033) üzenetére


betegphiu
senior tag

lehet majd érdekel egy 930,ha nem lesz ménykű. :)

(#94035) betegphiu válasza scyllarus (#94032) üzenetére


betegphiu
senior tag

azaz igen ! köszönöm.

(#94036) zsoltzsolt válasza betegphiu (#94034) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ménykű?? 🤣

(#94037) Gömbike


Gömbike
senior tag

A döbbenet rásült tegnap a pofámra :O

A munkahelyemen a főnöki sofőr kapott egy új céges telefont céges előfizetéssel. Ezt megelőzően nem volt neki tapicskolós telefonja, így nem is értett hozzá, régi feltöltőkártyás Nokia telót nyúzott.

Rám hárult a feladat, írjam be neki a vezetők és az üzemrészlegek telefonszámait.

S a lényeg: nekünk 5 GB OneDrive tárhelyünk van, ez a telefon ( samu j3 2016 ) meg ALAPBÓL 100 GB INGYENES OneDrive TÁRHELYET adott a tulajnak.

Gerinctelen redmondi férgek. :(((

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#94039) Sztyepadzso válasza #32839680 (#94038) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Amikor a feleésgem J5-én(2015) beállítottam a saját live fiókomat a MS appoknál, akkor felajánlotta a 200 GB-ot. Nem éltem vele, egyrészt van 50, az elég, másrészt, mintha az rémlene, h nem tart örökké(anno a Onedrive is 30 GB volt...)

(#94040) k-adi válasza Gömbike (#94037) üzenetére


k-adi
nagyúr

Haha, nekem 30GB-m van pedig free basic user vagyok :P anno kellett valami gombot nyomni és akkor nem viszik le 5-re :D

(#94041) this is life válasza Gömbike (#94037) üzenetére


this is life
Ármester

A samsungnak partnersegi szerzodese van a ms-el igy jo par ms termeknel kiemelt partnerek,illetve vannak appok amit ingyenesen teljes funkcionalitassal kapnak meg...

Betegphiu
Ne parazz , ha le is huzzak a rolot az nem az egyik naprol a masikra tortenik meg , hanem csendesen lassan es sunnyogva, illetve attol is fugg hogy a kulso app fejlesztok mennyi ideig latnak meg fantaziat(bevetelt) a w10m-be. Ha lesz valtas Os teren , es nem valtozik a fejlesztoi keszlet akkor johet meg app frissites , a kerdes inkabb a hw igeny lesz..

Redneck
Probalj mas bongeszot hasznalni az ie11 gyotredelmes volt ha a fb megjeleniteserol volt szo .
Vagy app-ot hasznalj ra a slimsocial for facebook még ha web app is de jol mukodik.. ertesitesek nincsenek de stabil es gyors. Bongeszobol a coc coc browser egesz kellemes darab..

k-adi
Az a 30giga nekem is meg van , klikkelessel meg tudtam orizni szinten..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94042) betegphiu válasza this is life (#94041) üzenetére


betegphiu
senior tag

Előkapartam egy régi huawei telómat.
Mondom ilyen gyenge lenne,hogy már a facebook sem működik rajta mint applikáció..
Felmegyek playre,látom mindenki írja,hogy nem indul el,használhatatlan,kidob,lefagy stb..
Feltettem a galaxy tab 4-re. Ugyanez...

Már látom lelki szemeim előtt, hogy fejvesztve menekülnek az emberek vissza a wp-re ,mert itt meg kijavítják majd.... :D

[ Szerkesztve ]

(#94043) betegphiu


betegphiu
senior tag

Nem is rossz az a square home 2 :)
A szememet már be is csapta egyszer...

(#94044) ΞΔGLΞ válasza this is life (#94041) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó érzés, amikor mindent (ezerszer) szájba kell rágni, ugye? :)

De nem is lesz semmi júli 14-én, ettőg függetlenül a sunnyogva, csendesen már régóta tart. És nem is olyan csendes és lassú az, ha azt nézzük, hogy tavaly ilyenkor még teljesen frankó(nak) mondható bulid-ek jöttek ki.

-------------

Én is kaptam 100GB-t már elég régen, mivel s7 edge tulaj (is) voltam, csak úgy. Viszont van fent egy brutális 15kb-os dokumentum. Én inkább HDD tartok mindent, nem elbaxott felhőkben, amikhez akkor férnek hozzá, (bármikor) amikor éppen unatkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#94045) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Talán, valamennyire kapcsolódik ez a hír ide (is), és biztosan nem csőd lesz belőle, mint amihez manapság a Microsoft hozzányúl, már előre sajnálom a Casio-t is...

Na, ezek "kezet ráztak" egymással!

szerk:

Közben belebotlottam magyarul is...

[ Szerkesztve ]

(#94046) janeszgol válasza betegphiu (#94042) üzenetére


janeszgol
félisten

Milyen huawei teló? Kell az még neked? :P

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94047) starr válasza betegphiu (#94043) üzenetére


starr
őstag

Telepítsd a Whicons ikonpakkot, és állítsd be a SquareHome-ban. Akkor még olyanabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94048) this is life válasza ΞΔGLΞ (#94044) üzenetére


this is life
Ármester

Tavaly a th2-ot nyuztuk ami fenyevekkel jobb volt mint az rs1 hivatalos kezdeti buildjei ,az rs2 meg az elodhoz kepest is csak ganyolas. A sorvasztas lenyegeben az redstone ota zajlik kisebb nagyobb tempoval
Hat uncsi neha ismetelni magam , de a kicsit lustabb emberek is fel vannak igy homalyositva 😀 .
Hasznalom a felhot a kepeim biztonsagi mentesekent , persze e mellett pendriveon,hdd-n is meg van ,de inkabb tobb mint kevesebb helyen legyen ,abba meg nyugodtan bele nezhet az nsa ,legalabb latjak a leanyomrol feltoltott 7000 kepet es kozel 200 videot 😁

Betegphiu
A facse appot egy galaxy2 p5110-en most probaltam ki , regi vas ennek ellenere harmad annyi ido alatt nyilik meg mint w10m verzio , p8 lite-on,redmi 3-on egybol nyilik ... csak ugy proba keppen .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94049) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném!
Lumia1020-t cseréltem le 930 ra.
A kamerát leszámítva egy olyan dolog van, amivel nem tudok kibékülni és az az előlapon nyugalmi állapotban megjelenő időkijelzés!
Ezt én nagyon megszoktam és ragaszkodnék hozzá...
Esetleg nincs valami alternatív megoldás amivel ki lehetne váltani?

(#94050) ΞΔGLΞ válasza this is life (#94048) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért elgondolkoztam, hogy egy MI MIX szintű (talán Nokia MIX3 névvel) brutális készülék kijön és ez a két cég beletesz apait-anyait, akkor konkrétan lemosnak majd mindenkit, igaz, hogy drágák is lesznek. Most úgy vagyok, hogy az s7 edge-t eladtam, nem azért, mert nem volt jó, sőt szinte már-már tökéletesre faragták a szoftvert rajta, de ez nálam a csúcs volt, hogy több, mint 1 évig megvolt 1 telefon.

Most van iphone 7 plus és a 950XL a dobozában, tehát csak az apple-t használom. Amikre várok, az a MI MIX2, (Iphone 8 tuti cserélem a 7-est), és a Note 8 amik képbe kerültek droid-on, a többi kiesett. A oneplus egy nagy csalódás lett nekem, azt hittem az a forma csak vicc és fake reklám, erre tényleg az lett. Még a sony rebesget káva nélküli szögletesebb készülékeket, ezeket is figyelem. Nekem több buziszappantartó nem kell. Mert még a 950 (XL) is formára kiröhögi ezt a sok lekerekített szart. Huawei p9+ nagyon frankó telefon volt, de nálam egy reggeli töltéskor, dél-1 körül már kajáért kiáltott, akkor tértem vissza s7 edge-re, egyébként a p9+ sokkal gyorsabb és szebb telefon, mint az s7, vagy s8, de a p10 már kerekebb, le is mondtam róla.

Most nem tudom, hogy a Nokia edge-vel mi van, mert a lekerekítés ellenére, az a telefon (render) valami brutális. Hogy most a Xiaomi-val partnerségre lépés miatt esetleg késik, vagy más lesz, ezt sem tudja senki.
Bár van szögletesebb kivitel is a renderek közt, mint pl ez is...

Elméletileg szeptember végére szinte mindenki kiteríti a kártyáit...illetve a készülékeit. A 10-ik évfordulós apple iPhone hájtek kütyüre vagyok a legjobban kíváncsi és most tényleg virítaniuk kell, mert sok az ellenfél...már...
A Microsoft-nak meg, konkrétan egyenként kellene mindenkitől elnézést kérnie és valami nagy dobással kijönni, ha még labdába karnak rúgni mobil fronton egyáltalán, de erre kisebb az esély, mint a lottóötöst telibe trafálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.