Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94551) Pacee87 válasza btudos (#94545) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszi szépen neked is az infót!

Másik gépen sikerült a WDRT a 620-on! Ebben mindösszesen annyi az érdekes, hogy amivel először próbáltam az egy vadiúj PC...

(#94552) TommyX_ válasza trust007 (#94550) üzenetére


TommyX_
őstag

Nekem Redmi Note 4 (4Gb ram/64Gb tárhely) volt kb 2 hónapig, aztán visszajöttem WP-re.

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#94553) hdtomi válasza TommyX_ (#94552) üzenetére


hdtomi
senior tag

Miért jöttél vissza?

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#94554) Vegha válasza hdtomi (#94553) üzenetére


Vegha
senior tag

Túl jó volt : )

[ Szerkesztve ]

(#94555) kutyek válasza trust007 (#94550) üzenetére


kutyek
senior tag

Hello, nem muszáj Gmail account-ra migrálni, androidon (gyári levelező klienssel) is fel lehet venni a Microsoft account-ot (exchange activesync módban), gyönyörűen szinkronizál oda-vissza. Nálunk S7 edge és Redmi 3P is így megy...

(#94556) hroberto válasza kutyek (#94555) üzenetére


hroberto
veterán

Pontosan. Nálam is így működik.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#94557) this is life válasza kutyek (#94555) üzenetére


this is life
Ármester

Szinten zenesz live account , igaz nalam vallalati fiokkent van fel veve exchange activ sync es minden popec, gmail fiok csak az alkalmazasok miatt van .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94558) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
-Jól értelmezem a dolgokat, hogy a WP 8.1-en a Skype végleg leállt?
-Illetve, ha szeretném továbbra is használni, akkor WP10-re kell a rendszert frissítenem?
Ez az upgrade mennyire ajánlott dolog? Eddig azért álltam ellen, mert anno (2 éve) még mindenki azt javasolta, ha megbízható rendszert szeretnék, akkor maradjak a 8.1-nél? Kiforrta már magát a 10-es? Látom még most is van aki ellenáll.
Amúgy egészen alap dolgokra használom a telefont, és ez nem is fog változni: telefonálás, emailek csekkolása és skype. Szóval számomra ideális. Imádom is a konkrét készüléket (Lumia 735), és ha lehet nem válnék meg tőle, mert nincs rá okom. Az akkuja ugyanannyit bír mint 3 éve.

Szóval van valami trükk a Skyphoz, netán upgradeljek WP10-re, vagy keressek valami ellenséges oprendszerű telót?
Köszi előre is!

(#94559) this is life válasza naja (#94558) üzenetére


this is life
Ármester

A 735 gpnd nelkul frissitheto ,kb 4-5 oras moka , de igy kapod a leginkabb bug mentes rendszert a keszuleked forumja [link] a leiras szerint frissits majd .

A w10m rs1-et mar egesz jol kijavitgatta az ms , szerencsere rs2-re nem frissul a 735 , ugy hogy nyugodtan belevaghatsz az update-be . Amit bukni fogsz az a here app,hivasvarakoztatas jelzese,lumia kamera,fm radio ,qr scanner de utolag ez a ketto potolhato third appal ... nagyjabol ez a lista a teljesseg igenye nelkul.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94560) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.
Neketek nem szarakodik a facebook (slimsocial) ?
Nem jelenik meg az üzenet,csak ha ráfrissítek. Mintha összeakadna a mesengerrel.
Képeket is nehezen csatol.
L735 RS2

(#94561) this is life válasza betegphiu (#94560) üzenetére


this is life
Ármester

Mas gond lesz, mivel a slimsocial for fb bongeszoben futo app , megeshet hogy a frissitett edge a hiba okozoja ... ha van rs1-en futo telefonod azon kellene kiprobalni a mukodeset. Ha az edge a ludas akkor az app keszitojenek kell majd frissitessel gatyaba raznia rs2 alatt.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94562) Sztyepadzso válasza Vegha (#94554) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ne idegelj, itt vagyok a váltás küszöbén :)

(#94563) betegphiu válasza this is life (#94561) üzenetére


betegphiu
senior tag

Az fix,h frissítés óta megy.
Kipróbáltam Edge alatt,ott jó a facebook!
Egy értelmes app van,azt is sikerül kiherélniük ? Vajon direkt van ez ? Vagy így működik?

(#94564) this is life válasza betegphiu (#94563) üzenetére


this is life
Ármester

Ez most nem az ms hanem a fejleszto sara, valamit valtoztattak az edge kodjaban , es valoszinuleg ez okoz gondott a regebbi bongeszore epulo appnak ...turelem , hatha nem felejtkezett el a plattformrol a fejleszto (bar ez utobbi azert ketseges).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94565) juuzer


juuzer
addikt

Szóval azóta sikerült leszűkíteni a kört 650re és 735-re. (830-ból jót nem találtam) Utóbbit olcsóbban be tudnám szerezni.

Még egyszer lefutnám a "#szerintetekmelyikjobb?" kört

Bevallom az amoled fontos ezért se szívem csücske a 640 (igaz a 735-ben meg glance nincs)

Vamos a la playa.

(#94566) k-adi válasza juuzer (#94565) üzenetére


k-adi
nagyúr

te komolyan wp telefonon gondolkozol? 2017ben? hát te tudod :D

(#94567) scyllarus válasza juuzer (#94565) üzenetére


scyllarus
veterán

Ha az amoled fontos (én is ilyen vagyok) akkor Lenovo P2...
De ha mindenképp a fenti kettőből akarsz választani, akkor 650.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94568) janeszgol válasza scyllarus (#94567) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a 735-öt választanám, mert arra van WP8.1, illetve erősebb is az SoC. Ki tudja, milyen állapotban marad a W10M mobilokon.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94569) scyllarus válasza janeszgol (#94568) üzenetére


scyllarus
veterán

Papíron erősebb.
Igazából még úgy sem.

AnTuTu 0.8.0 beta eredmények
Benchmark Microsoft Lumia 650 Nokia Lumia 735
Memory 768 pont 724 pont
CPU integer 5481 pont 4880 pont
CPU float-point 4896 pont 4720 pont
2D graphics 500 pont 492 pont

Bocs, lusta vagyok formázni :((
A 8.1-et meg én is imádtam, de szisztematikus munkával használhatatlanná teszik.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94570) this is life válasza juuzer (#94565) üzenetére


this is life
Ármester

735 mert arra nincs rs2 (ami elony sem mint hatrany lenne ) kompakt szeretheto telefon a rendszer korlatait figyelembe veve. A 650 azert nem jo dontes mert az frissult rsw-re (ami feler egy kissebb fajta atokkal) osszel jon ra a rs3 , gondolom azal meg jobban szet cseszi a rendszert a ms (valahogy el kell nekik is uldozni a felhasznalokat)

Janeszgol

Egy hangyabokanyit a 650 hw-e az erosebb foleg gpu-ban , de lenyegeben nem oszt nem szoroz a merteke a kulonbsegnek .
Ezt mar regebben kiveseztuk .. csak akkor a 640 vs 650-rol volt szo .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94571) scyllarus válasza this is life (#94570) üzenetére


scyllarus
veterán

Így, hogy már nem elsődleges teló az 550, átmentem Fast Ringre. Azt kell hogy mondjam, eddig jobbnak tűnik az rs3, mint a CU. (Mondjuk nem volt magasan a léc :D )

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94572) turbulencia8 válasza this is life (#94570) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nalunk a 650 stabilan fut, kevesebb a gond vele, mint a 950-nel.

(#94573) ΞΔGLΞ válasza janeszgol (#94568) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyszerű a képlet. Nagyon gyorsan felejtse el, hogy egyáltalán eszébe jutott a wm rendszer?, vagy mi...
Pénteken utaztam autóval elég sokat. Volt az egyik utasnál 640 a másiknál 650, szidták, mint a bokrot, hogy mekkora fos (lett) az egész.
640-en elindíton a gps-t, 1 perc kínlódás után a következő szöveg fogad:
Úgy tűnik nem találjuk Önt. Hát, nem is tudom mi a l.f.szt vártam én.
Az autómban a gps azonnal, a nálam lévő két telefon droid és ios is gyorsan megtalál.
Sokadik próbálkozásra a 640 megtalált, de Veszprémből, Székesfehérvárig képtelen volt arra, hogy utat tervezzen, csak erőlködött,vagy nem tudom mit csinált, majd kilépett. Ráadásul tök forró volt. A 650-nél nem próbáltuk, de valami idegtépően lassú rajta minden, még a 640 is gyorsabb volt valamivel.
Szörnyű az egész.

(#94574) this is life válasza turbulencia8 (#94572) üzenetére


this is life
Ármester

Az a baj hogy keszuleke valogatja hogy kinel mikent mukodik az os , van akinel jol van akinel egy x@rkupac , kornyezetemben 4 db 640 van ebbol 2 gond nelkul teszi a dolgat (igaz az egyik rs1-en van tartva na az popec foleg hogy majusi os verzio fut rajta ) a tobbi 640 es 640xl-en rs2 , ebbol csak egy teszi elfoadhatoan a dolgat...
Pedig az sw kornyezet kozel hasonlo , az os verzio ugyan az .. ezert ha szavazni kell akkor olyan telefon ami rs1-nel nem lepett tovabb..

Eagle
Erzem a negativ hullamaidat :DDD , nalam semmi gond a telefonnal (igaz droidot hasznalok elsodlegesnek) a lumia csak perverziobol van , meg emlekeztet menyire is konnyu a jot megszokni. Kapja be az ms , francert kellett a wp8.1-et igy elqrni, pedig ott jok voltak az alapok , arra lehetett volna epitkezni, a plussz API-k ugyan ugy bekerulhettek volna az os-be .Na 111 .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94575) ΞΔGLΞ válasza this is life (#94574) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miert kellett elqurni?
Minek teszel fel olyan kerdest, amire tudod a valaszt. :DDD

(#94576) this is life válasza ΞΔGLΞ (#94575) üzenetére


this is life
Ármester

Azert a miertre most se tudom a valaszt , sot arra sem hogy mi az oka annak hogy az os fejleszteseket mi okbol nem lehetett egymasra epiteni mint pl a droidon, allando reload es ujra kodolas , az eredmeny pedig magaert beszel..
Osszel megy amit igertem , ugy erzem a fogadast elbuktam :) . Milyen izu es tipusu sort rendeljek neked (tudod a Bekesszentandrasi) ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94577) this is life


this is life
Ármester

Csak nekem ujdonsag , hogy a onedrive mar temak szerint is csoportositja a kepeket pl emberek,hazak,utak,viragok...etc ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94578) TommyX_ válasza hdtomi (#94553) üzenetére


TommyX_
őstag

Az egész úgy kezdődött, hogy a WP-s telefon érintője nem úgy működött ahogy kell, én meg elkezdtem nézelődni, hogy akkor most mi legyen, volt olyan opció, hogy próbálok szerezni érintőt, de olyan árat mondtak rá, hogy inkább másik telefon után kellett néznem.
Adódott az a lehetőség, hogy valamivel olcsóbban lehetett egy Xiaomi Redmi Note 4-t vennem, mondom kipróbálom milyen, munkatársaimnak is van több Xiaomi telefonja, azért az árért szerintem jó vételek.
El kezdtem használni, az android miatt a program kínálattal nem volt gond, telefon nem lassult be, akkuja jól bírta, (bár itt is volt hogy kevesebbet bírt valami miatt), szóval mondhatni gondtalan volt a telefon használat és akkor itt jön a de:
Ugye ezek már szőrszálhasogatásnak tűnnek.
-Kamera része:
Ebben az egyben vissza fejlődés volt a WP-s telefonhoz képest, bár nem volt annyi megapixeles a kamera, de ugye tudjuk nem is a megapixel a lényeg, hanem a minőség, én hozzászoktam valamihez, abból lejjebb meg nem adom.

-Telefon méret:
Következő gond az 5,5-es mérettel volt, jogosan jönne a kérdés, hogy miért nem 6 colos telefont vettem akkor, jó kérdés, úgy voltam vele, hogy majd megszokom, de nem tudtam.

-Maga a rendszer kinézete:
Tudom androidra is volt több WP-s launcher, de számomra nem volt az igazi egyik sem.

Így jutottam arra, hogy visszaváltok WP-re, itt lehet szidni, hogy így rossz, úgy rossz, de ameddig tudom használom.
Utoljára jönne esetleg egy olyan kérdés, hogy akkor miért nem másik androidos telefont vettem?
Elnéztem a kínálatot, de egyiknél sem volt az a "kell nekem ez a telefon" érzés, szóval a rendszer maga csak egy dolog nálam.

@Vegha:
Igen olyan jó volt, hogy szavakkal nehéz leírni, amikor androidos telefont használsz. :D

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#94579) Sztyepadzso válasza this is life (#94577) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nekem nincs ilyen. Egyáltalán hol kell ennek lennie?

(#94581) scyllarus válasza #05304832 (#94580) üzenetére


scyllarus
veterán

Ez sajnos felhasználói szokásoktól függ. Hiába maradna az ember 8.1-en, ha ott nincs pl. messenger és skype.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94582) zsoltzsolt válasza this is life (#94577) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Webes felületen már régóta.

(#94583) juuzer válasza k-adi (#94566) üzenetére


juuzer
addikt

Igen, remélem nem gond. Nem tudom és nem is fogom megszokni a Lagdroidot :)

Egyébként meg köszönöm a többieknek a tanácsot :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#94584) this is life válasza juuzer (#94583) üzenetére


this is life
Ármester

Amugy a 830-ra tennem a voksom ha talalsz jo allapotut...
Ha a droid lagol akkor a w10m 3 eves vasakon mit csinal ? Ez csak koltoi kerdes...

Zsoltzsolt

Weben nem szoktam hasznalni, engem az lepett meg hogy az appot letoltottem es ilyen funkcio is elerheto...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94586) juuzer válasza this is life (#94584) üzenetére


juuzer
addikt

Igen igazad van de mjuk egy S7/P9 esetében ez nem elfogadható számomra.

Vamos a la playa.

(#94587) this is life válasza juuzer (#94586) üzenetére


this is life
Ármester

Relativ mi a lag ,a droid meg sose lehet teljesen fluid az emulacio miatt, de egy samu j5 2016 is kellemesebb tempot mutat mint a w10m mobilok (hala az ms kioljuk a rendszert es plattformot hozzaallasanak) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94588) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

HR után, hogyan van a fiókba mentés visszaállítása? A fiókba belépéskor SMS-ben kapnék kódot a megerősítéshez, de az SMS soha nem érkezik meg. Csak akkor utólag, ha visszaállítás nélkül szűz rendszert állítok fel. Most akkor hogyan lehet visszaállítani mentésből?

(#94589) Spet válasza this is life (#94577) üzenetére


Spet
addikt

Ha megadod neki a témát, akkor igen már rég (csak nem vettem magam még rá, hogy 1000+ képet csoportosítsak :DDD )

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94590) zsoltzsolt válasza this is life (#94584) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mobilon is van már ez? Nincs már wp-m.

(#94591) k-adi válasza juuzer (#94583) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem nem gond, neked lesz az :D amúgy nem tudom milyen lagról beszélsz, nekem is p9 van és gyors.

(#94592) this is life válasza zsoltzsolt (#94590) üzenetére


this is life
Ármester

Persze hogy van mobilon is , es semmit sem kellet csoportositani,megjelolni ...
igaz droidra csak hogy erezzuk a torodest...

Mas egy x20 lumait eleszettem fel es nem tudok a live fiokba bejelentkezni , csak hibauzenet van , meg hogy probaljam meg kesobb .. a wp8.1 ignoralva lett az ms reszerol ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94593) juuzer válasza k-adi (#94591) üzenetére


juuzer
addikt

Nekem S7 és P9 is van és a P9-nél öröm nézni, amikor a kamera appba be- és abból kilépve azt se tudja szegény, hogy hol van :)

Vamos a la playa.

(#94594) k-adi válasza juuzer (#94593) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor ott egyéni gondok vannak, nekem gyors az is

(#94595) juuzer válasza k-adi (#94594) üzenetére


juuzer
addikt

Lehet :)

Vamos a la playa.

(#94596) ΞΔGLΞ válasza juuzer (#94593) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egy videóval megmutathatnád ezt a laggot egymás mellett a két készülékkel, mert nekem volt mind a kettő. Párszor ugyan anyáztam, mikor egy-egy hülyeségnél beugrott egy-egy mikrolagg az s7 edge-n, de azt már rég kijavították. A P9 plus-on meg soha nem is tapasztaltam. A huawei bruál gyors és sima rendszert csiszol a telefonjai alá. És, mint írtam a samsung is kijavította a "hülyeségeit" már rég!

Mind a két készüléken szinte ugyanaz a rendszer van és a hardverek is egyeznek.
S7/P9 után/mellett egy fostalicska végét járó rendszerre és valóban akadozó alsókategóriásnak is már-már röhejes készüléket választani, enyhén szólva is furcsa. Ha már mindenáron winfos kell, minimum 950-et vegyél, mert az még erőből megoldja, amiket a 735, 640, 8xx, 650 már nem képes...

-------------

(#94594) k-adi

Itt más gondok vannak...;-)

[ Szerkesztve ]

(#94597) ΞΔGLΞ válasza this is life (#94576) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A fogadást már akkor elbuktad, mikor még nem is tudtad, hogy fogadsz. xD
Nem kell nekem küldeni semmit. Vedd meg, ha akarod és idd meg az itt lévők egészségére. :)
A miértre meg regényt lehetne írni és kiaknázni, hogyan is miképp, de ehhez kicseszettül nincs kedvem.
Simán össze lehet rakni a képet, hiszen jó párszor megvitattuk már, ezért nem is értettem, hogy most minek is értetlenkedsz. De elég legyen annyi, hogy talán többet hazudtak, mint bármelyik más IT cég, és a sok ígérgetésből is SOHA nem lett semmi, amit lehet tönkretettek, elvágtak, megbuktatták, eltörölték, vagy egyszerűen lelőtték a projektet, ha egyáltalán folyt a háttérben valami.

[ Szerkesztve ]

(#94598) Spet válasza this is life (#94592) üzenetére


Spet
addikt

Szerintem csak érdemes várni és később megpróbálni az eszközzel csatlakozni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94599) this is life válasza ΞΔGLΞ (#94597) üzenetére


this is life
Ármester

Allom a szavam , nem tudsz lebeszelni rola ,a beszerzo mar el van intezve .. lehet hogy mar akkor buktam a fogadast mikor megba gondolat fel se merult bennem , de ennyit megert volna ha javitjak a hibaikat (tudom en kis naiv ) ...

A mierteket tudom hogy megprobltuk itt paran meg illetve kibeszelni , de akkor is szegenyes a fantaziam a miertre .. penzuk van , programozoik szinten , minden eszkozuk meg van amivel meg ha keson is lepve a piaci igenyekre valami hasznosat es legfokepp penz termelot tudtak volna alkotni, e helyett csak folyamatosan kapkodnak mnt Bernat a menku utan , a projectjeik egy ket kiveteltol eltekintve szarnyalnak mint a magyar gazdasag :DDD ... az biztos hpgy amihez nyulnak ott csak x@r terem 😀 lehet hogy a rombolasban tobb fantaziat latnak.. ahogy egy idos szaki ismerosom mondta egykor : a bontas mindig jol fizet...
Mindegy ennyi volt ...
Waze beuzemeltem egy 520-at , wp8.1-el es alig gyerebb a tempoja mint a w10m rs2 for lumia x40... igaz mind a ketto tempoja siralmas a r3 mellett.

Egyedul az aruhaz doglodik ,de sebaj ugy is csak telefonalni kell majd .

Ui a Bekesi buzalevet ne utasitsd el , mar mar gyogyhatasu keszitmeny, nagy mennyisegben fogyasztva memoria resetre is jo 😀

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94600) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!

Az miért van, hogy mikor csatlakoztatotm a telót a géphez akkor csak tölteni kezd el, de meghajtóként nem látja a gép? Ugyanaz a kábel, mint régen amikor jó volt.
Tudtammal nem állítottam el semmit.
Kérlek segítsetek, mert nem tudom levarázsolni róla a nyaralós képeket :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.