Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94901) Cane


Cane
őstag

Egyesével frissítsd az appokat, akkor lehúzza. Nálam tegnap így működött.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#94902) scyllarus


scyllarus
veterán

Nekem az Áruházat nem tudta frissíteni pár napja. Be kellett állítani a régiós beállításoknál, hogy a területi formátum ne a telefon nyelvével azonos, hanem direktben Magyarország legyen. Azóta jó.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94903) Blue Eagle válasza aszti93 (#94900) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nálam szintén zenész!

(#94904) janeszgol


janeszgol
félisten

Szerintem van köze a store átalakulásának. Mondjuk tegnap Windows Store-t írt ki, most csak Store-t.
Na mindegy, át fog alakulni és nem csak szoftver, hanem hardver is kapható lesz benne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94905) hdtomi válasza janeszgol (#94904) üzenetére


hdtomi
senior tag

Igen, azt olvastam, hogy a Windows és Microsoft Store-t egyesítik, ezért van a gond.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#94906) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ismet megkerdezem a velemenyeteket: privacy szempontjabol melyik (maradek) nagy oprendszer a jobb, iOS vagy droid?
Az aktualis bulvarcikkek szerint mar Bill Gates is droidra valtott, raadasul megtiltotta a csaladtagjainak a szifon hasznalatat, ami azert fura. En csak jovore dobbantok WP10-rol, es szeretnem elore korbejarni a temat. Masik erdekesseg: elvileg ugye a google a legnagyobb adathalasz, de pl. Kinaban kitiltottak a szolgaltatasait, mig a szifont beengedtek (gondolom a gugli nem adott elegendo hozzaferest a kinai hatosagoknak a meta-adatokhoz, vagy tul sok adatot gyujtenek). Szoval az idei csucstelok kozul note 8, vagy szifon 8p-t ajanlanatok? Fontossagi sorrend: maganszfera es banki adatok biztonsaga, produktivitas es megbizhatosag, valamint a fenykepezo.

[ Szerkesztve ]

(#94907) scyllarus


scyllarus
veterán

Most már nekem sem jó. Akkor várok.
Más: [link]
Hopp, megelőztek, nem frissült az oldal, hiába nyomtam rá...

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94908) zsamiatt válasza aszti93 (#94900) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem egyedi. Ráadásul az asztali gépeken is ugyan ezt csinálta. Tegnap jött a gépre valami frissítés utána lement.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94909) zsamiatt válasza turbulencia8 (#94906) üzenetére


zsamiatt
őstag

Androidos Balckbarry? Csak mert ott a Blaki elégé gyomlálja az androidos sebezhetőségeket. Viszont a store és alkalmazások ugyan úgy működnek.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94910) this is life válasza turbulencia8 (#94906) üzenetére


this is life
Ármester

Androidos blackberry , e mellett reszletekbe menoen beallitani az alkalmazas jogosultsagokat, ne akarjanak az appok olyanhoz is hozzaferni amihez semmi kozuk . Ezen a teren a xiaomi miui is full szerviz , az app-oknak a fingasat is szabalyozni lehet root nelkul is ..😀 amugy mind a 3 oprendszerben ott a backdoor , legfeljebb nem mindegyiken van nagydobra verve , egyik sw fejleszto ceg se az artatlanok gyulekezo helye , szipkaznak az adatokat rolunk.
Ha nem vagy mokos lelek akkor szifon nyolc , ha szertd a telefonod szemelyre szabni akkor samu s8 , ha fo a biztonsag a lehetosegekhez kepest akkor blackberry . All in one megoldas es otlet nincs ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94911) janeszgol válasza turbulencia8 (#94906) üzenetére


janeszgol
félisten

"... maganszfera es banki adatok biztonsaga ..."

Azért tenni kell azért, hogy vírusos legyen a telefonunk. Az adatgyűjtést meg mindenki csinálja, az ellen nem tudsz védekezni. Még buta telefonnal sem.
(A W10-ben még billentyűzet figyelő is volt. Ma már azt hiszem nincs.)

Szerk: fent írták a BB-t. Tehetsz a teelfonra egy CM-et, majd gyomlálod picit. Nem használsz FB-t, sem Google Mailt/Servicest stb.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94915) Vegha


Vegha
senior tag

Azért valljuk be őszintén: akinek a privacy és magánszféra fontos, annak van lehetősége ezeket szabályozni. Messze nem olyan sötét a kép, mint amennyire próbálják egyesek beállítani. Utána kéne nézni. Google-nél pl. az is elég ha néhányszor belépsz a fiókodba egy másik gépről/címről/böngészőből/platformról. Hamarosan tolni fogja az arcodba, hogy milyen elvek mentén használja az adataidat. Ha érdekel, ha TÉNYLEG érdekel, akkor leásol az aljára és olyan kincseket találsz hogy azonnal összezavarodsz, mert kiderül hogy valójában tényleg fogalmad sem volt róla, hogy kik és milyen céllal kapják meg az adataidat. Nevenincs marketing cégek, akik mögött ki tudja kik állnak.

(#94917) seamus


seamus
csendes tag

Sziasztok!
Létezik androidra olyan böngésző, aminek alul van a keresőmezője, mint az edgének?

(#94918) FіkuszKukіsz válasza seamus (#94917) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A Chromeban be lehet állítani.

[link]

Romanes eunt domus

(#94919) seamus válasza FіkuszKukіsz (#94918) üzenetére


seamus
csendes tag

Köszönöm szépen! 😊

(#94921) Vegha válasza #32839680 (#94916) üzenetére


Vegha
senior tag

Ez a Te szempontod, de az adatvedelem volt a kérdés, nem az, hogy hasznos-e vagy sem. En nem foglak meggyőzni egyik oldalról sem : )
Ami viszont hozzátartozik részemről ehhez a temahoz:
semmi sincs ingyen. Nincs ingyen android, ahogy levelezés vagy cloud storage sem. Ezért mind fizetsz az adataiddal. Van akit ez nem zavar, van akinek pedig fogalma sincs róla. Egy kicsit távolabbi perspektívából nézve nekem kicsit olyannak tűnik ez, mint az egészséges életmód: régebben senki sem figyelt rá, csak legyintettek az emberek. Mostanra meg mar van egy olyan tudatos réteg, aki piacot jelent ezen a téren. Azt gondolom valami ilyesmi változás megy majd vegbe a privát adatok kezelese során is; egyre többen gondolkodnak local1-hez hasonlóan. Pl. en is : )

(#94922) zsamiatt válasza Vegha (#94921) üzenetére


zsamiatt
őstag

ez így van, mindennek ára van. A legnagyobb gond az, hogy fogalmad sincs ki, mikor és mire fogja felhasználni az adatokat. Lehet, hogy most valami nem fáj de 10 év múlva fájhat. Csak ez még az emberek számára túl messzinek tűnik..
Mire lehet jó az adatok halmaza?
Ipari kémkedésre, Munka ügyi szűrésre, emberek anyagi és kapcsolati tönkre tételére, vállalkozás tönkre tételére, kiterjedtebb hatósági vizsgálatokra, lakás - autó feltörésre, politikai nyomásra, elnyomásra stb
Csak néhány példa. Rengeteg összefüggés lehet egy embernek saját magával szemben és emberek csoportjával szemben. Ez meg már a trendi Big Data.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94924) ftc válasza #05304832 (#94923) üzenetére


ftc
nagyúr

Hat mivel nincs nagy választék?

Van Apple meg Google - BB-ben ig Android ketyeg...

kivéve ha lesz MS Andromeda projecből vmi

(#94925) zsamiatt válasza ftc (#94924) üzenetére


zsamiatt
őstag

igen, de mondjuk a BB jelentősen gyomlálja és átformálja az androidot :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94926) zsoltzsolt válasza zsamiatt (#94922) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szerinted a Google figyeli, hogy mikor nem vagyok otthon és kiadja Gazsinak, hogy "most mehetsz, üres a lakás!" és osztoznak az eltulajdonított színes tv-m árán??

(#94927) Vegha válasza zsoltzsolt (#94926) üzenetére


Vegha
senior tag

A tema ugyan nem ide való ez igaz, de attol meg megérthetned amit masok irnak: épp azon van a hangsúly, hogy onnantól kezdve hogy Te onkent felajanlod az adataidat, gyakorlatilag bárki szamara hozzaferhetove teszed. Közvetve vagy közvetlenül, rövid vagy hosszú távra... Azért ehhez nem kellenek latnoki képességek, hogy eszrevedd milyen kockazatok rejlenek benne.

A témával kapcsolatban:
https://m.itcafe.hu/hir/kaspersky_taiga_telefon.html

[ Szerkesztve ]

(#94928) scyllarus válasza #05304832 (#94923) üzenetére


scyllarus
veterán

Úgy, hogy okostelefont akarnak használni. Innentől meg csak két lehetőség van. És ha BG-nek megfelel, talán nekem is jó lesz a droid :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94929) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

De milyen adataimat? Adni olyan veszélyes lehet?

(#94930) karway válasza Vegha (#94927) üzenetére


karway
csendes tag

ez mind ok, de sztem ahhoz sem kell túl nagy látnoki képesség, hogy ez kinek fog adatot gyűjteni :))

Never Settle

(#94931) this is life válasza karway (#94930) üzenetére


this is life
Ármester

Azt sose tudhatod kinek jelent majd , mert kinai Soc hajtja ami hw-be kodolva jelent kinanak , google ,amerikai os az fu alatt usa-ba csacsog majd , az orosz fejlesztese az sw/fw-nek pedig oroszorszagba :D .

Ha biztonsag kell , akkor nincs mese nokia 3210 :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94932) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Köszönöm a válaszokat az iOS vs. droid témában! Az androidos BlackBerry mellett döntöttem végül, elsősorban az új béta fázisú, webes outlook miatt (totál fapad lesz, olyan mint az asztali W10 Posta, még a HTML aláírás is eltűnik).
Hosszú távon teljesen át akarok állni webmail-re, abban a gmail talán megbízhatóbb, és a kétlépcsős azonosítás is jó. Privacy szempontjából persze gáz, hogy átszkennelik a leveleimet, de az MS ugyanezt teszi, a "lakossági" Outlook-kal és OneDrive-val együtt. Az NSA adatgyűjtése már nem érdekel, inkább a konkurenciától akarom megvédeni az ipari dolgaimat, erre a gmail alkalmasabbnak tűnik egyelőre. Ha már gmail, akkor a BB-s droid a legkézenfekvőbb megoldás, úgyis BB10-ről váltottam WP-re.

(#94933) this is life válasza turbulencia8 (#94932) üzenetére


this is life
Ármester

Ha levelezesre , csak sima email klienst hasznalnal , es nem futtatod at a google levelezo rendszeren ? Googlet csak alkalmazas fioknak tartok fent , az email kezeles kliensenre van bizva . A BB-n a levelezes kezelese nincs veletlenul jobban vedve , mint atlag droidon ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94934) zsamiatt válasza turbulencia8 (#94932) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha konkurenciától akarod megovni az adatid, akkor ne vidd ilyen helyekre az adataid. Főleg ne gugliba.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94935) zsamiatt válasza zsoltzsolt (#94926) üzenetére


zsamiatt
őstag

lassan gazsi se csavarhúzóval meg kalapáccsal megy :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94936) zsoltzsolt válasza zsamiatt (#94935) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem is 🙂és turbulencia 8 is jobb, ha postagalambot használ, nem pedig gmailt.🙂

[ Szerkesztve ]

(#94937) turbulencia8 válasza this is life (#94933) üzenetére


turbulencia8
őstag

Jelenleg Thunerbird-del hasznalom a ceges levelezest, de tul sokszor kell nyilvanosan beirnom a mesterjelszot (ujjlenyomattal sajnos nem mukodik). Ha veletlen ugy marad a gepem, azzal mar ki is olvashato az osszes fiok jelszava, ezert akarom lecserelni. A gmailben legalabb van ketlepcsos azonositas.

(#94938) email6


email6
tag

Üdv!

A stabil kiadás alatt rendesen működik a BKK Futár és a gyári Térképek alkalmazás? Pár hónapja ezek miatt visszaálltam WP8.1-re, de ha javították, tennék egy próbát. Köszi.

(#94940) this is life válasza #05304832 (#94939) üzenetére


this is life
Ármester

A BB-n android fut :D ...

turbulencia8
Pc-n nem lenne megoldhato a tokenes beleptetes? Mobilon pedig ujlenyomatolvaso .. jo tudom az ujjad le lehet vagni a tokent pedig ellopni, de alap esetben hatekony vedelem . Illetve androidon jelszoval tudod kulon vedeni az appokat pl a levelezo kliensed .. a guglira nem sok mindent biznek , mar csak elvbol sem .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94942) this is life válasza #05304832 (#94941) üzenetére


this is life
Ármester

Inkabb csak biztonsag es adatkezeles , szivarogtatas teren vedettebb , jobban optimalizalt , de meglepodnek ha nem kellene egy kis felhasznaloi finomhangolas ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94944) zsoltzsolt válasza #05304832 (#94943) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem értem.. miért csesznél ki vele egy droiddal? Tán titkos ügynök, és ellopják az adatait? 🙂

[ Szerkesztve ]

(#94945) turbulencia8 válasza #05304832 (#94943) üzenetére


turbulencia8
őstag

A BB10 szerintem nagyobb kicseszes lesz pedig. Maga az oprendszer iszonyat jo, de mar alig van ra program, en a whatsapp support leallitasa miatt adtam el a Classic-omat, pedig imadtam nagyon. Raadasul ez a Leap is elavult es viszonylag draga. Annyiert egy uj Blackberry Priv-et is kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#94947) this is life válasza #05304832 (#94943) üzenetére


this is life
Ármester

BBos van rajta , de sajnos bedaralodott a ket nagy os es egyebek miatt, az app kinalat nagyjabol a nullaval konvergal, fejlesztes nincs es nem is lesz ra third sw ugyben , siman telefonalni venni pedig tul draga mulatsag . Maradva a markanal es egy dtek50 ami az alcatel idol 4-re epul ...
Sajnalom a BBOS-t fentem ra a fogam , de kimult mielott atleptem volna ra .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94948) turbulencia8 válasza #05304832 (#94946) üzenetére


turbulencia8
őstag

Meg a joval erosebb Passport bongeszojere is sok a panasz, a Leap szerintem mar szorfozni se jo.
This is life: BBOS a Playbook-on volt, abbol lett a BB10, ami a z10-en es q10-en debutalt.

[ Szerkesztve ]

(#94949) turbulencia8 válasza email6 (#94938) üzenetére


turbulencia8
őstag

Kijavitottak, a BKK Futar most jo, a Terkepek elmegy.

(#94950) email6 válasza turbulencia8 (#94949) üzenetére


email6
tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.