Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95701) Blue Eagle válasza zsamiatt (#95700) üzenetére


Blue Eagle
őstag

telepítsed újra

(#95702) McSico válasza betegphiu (#95698) üzenetére


McSico
senior tag

Nálam is HR segített sajnos. Ezt akartam elkerülni, mert nagyon be volt lakva a teló. De legalább most hasít rendesen. :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#95703) Johnny70 válasza McSico (#95702) üzenetére


Johnny70
tag

Nekem se frissül (930), 15063.540-en maradt, Insider RP-n. Közben meg folyamatosan beragadnak alkalmazások, úgy, hogy be van zárva, mégis szívja az akksit. Csak HR a megoldás?

(#95704) McSico válasza Johnny70 (#95703) üzenetére


McSico
senior tag

Én széttúrtam a netet, nekem semmi nem segített. Így kénytelen voltam a HR-hez nyúlni.
Ha másnak nincs jobb ötlete, akkor sajnos nincs más.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#95705) Takvan válasza Johnny70 (#95703) üzenetére


Takvan
tag

Nem tudom Neked segít-e, de nekem a 15063.728 -as frissítést csak azután találta meg a L730, hogy leállítottam az insider buildek fogadását. Aztán újra engedélyeztem, de akkor már láttam, hogy közben meg is találta a frissítést. Valahol olvastam a neten, hogy így működni fog, de már nem tudom hol.

(#95706) zsamiatt válasza Blue Eagle (#95701) üzenetére


zsamiatt
őstag

minek? magától helyre állt

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#95707) nhpeti válasza Hunork (#95673) üzenetére


nhpeti
tag

Ugyanezzel szívtam egész nap. Végső elkeseredésemben már egy full tiszta hr-t is nyomtam, semmit nem segített. Holnap utazok, nagyon boldog vagyok, hogy a 400 kontaktomból egy darab nincs meg.

(#95708) nhpeti válasza nhpeti (#95707) üzenetére


nhpeti
tag

Ja és gmail fiókból sem hajlandó szinkronizálni.

(#95709) Francia91 válasza nhpeti (#95708) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a 950-es pöpecül szinkronizál Gmail-ből, de még a Lumia 1020-asom is WP 8.1-essel...
Sosem tűnt el névjegyem, egyedül az MS fiókból nemtudott egyszer szinkronizálni, de az globális hiba volt, külföldi fórumokon is olvastam. Azóta Gmail fiókban vannak a nevek, és rendesen szinkronizál mindkét telefonom (Lumia 1020 WP 8.1 Denim és a Lumia 950-es)
Olvasom ezt a topikot, ritkán írok, mert konkrétan semmi problémám sem a Lumia 1020-asommal sem a 950-esemmel... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#95710) Johnny70 válasza McSico (#95704) üzenetére


Johnny70
tag

Köszi, tartok tőle, hogy az lesz. Insider szüneteltetése, majd újraindítása nem segített. Még megvárom, hátha a következő frissítés felmászik, ha nem, akkor marad a HR, csak előtte mindent átnézni, hogy rendesen szinkronizált-e.... Kb. októberig semmi baj sem volt a rendszerrel, csak pislogtam, hogy mennyi baja van mindenkinek, azóta meg a hibákból is kumulált frissítés jött: fényképezéskor újrainduló telefon, háttérben beragadó alkalmazások, amik 2-3 óra alatt 20-30%-ot szívnak le az akksiból. (Ilyen volt most az OBD Auto Doctor és a Tunein Radio, aminél ráadásul nem is az alkalmazás, hanem a záróképernyőbe beépülése ragadt be, hiába zártam be, a hangerő állításkor kijött fent a kezelője, még a számokat is aktualizálta 2-3 órával azután, hogy bezártam, pörgette a wifit folyamatosan.)

(#95711) nhpeti válasza Francia91 (#95709) üzenetére


nhpeti
tag

És van valami ötlet hogy mivel próbálkozzak? Már 2 HR-t nyomtam, se az outlook fiókomról, se a gmailről nem hajlandó szinkronizálni. Valószínű a People appal csesztek el valamit, mert emaileket, naptárat mindkét fiókról szinkronizálja.

[ Szerkesztve ]

(#95712) ΞΔGLΞ válasza nhpeti (#95711) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

WDRT.
HR-t hagyd a francba. Azért nem javul meg, mert az ugyanazt a bugos rendszert állítja vissza, vagyis nem működik jól, sosem működött jól w10 alatt. 100 emberből 95-nél inkább rosszabb lesz.
WDRT-hez vegyél ki szabadságot arra napra. : D

(#95713) nhpeti válasza ΞΔGLΞ (#95712) üzenetére


nhpeti
tag

De a WDRT nem a 8.1-et állítja vissza? (Lumia 535-ről van szó). Ha meg onnan akarok frissíteni windows 10-re akkor ugyanaz a bugos retek kerül vissza.

(#95714) Bogyó bá' válasza nhpeti (#95713) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De. Majd utána tölti le frissítésként a bugos rendszert, és jutsz vissza a kiindulási pontra. Egy olyan spirális, aminek a vertikális emelkedési indexe nulla. ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95715) ΞΔGLΞ válasza nhpeti (#95713) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha meg onnan akarok frissíteni windows 10-re akkor ugyanaz a bugos retek kerül vissza.

Elméletileg igen, de gyakorlatilag nagy esély van rá, hogy megjavul.
Igen 8.1 és onnét egy rakás frissítés. Ezért írtam, szabadságot kell kivenni, ha neki állsz... :-))
Egyébként, nem tudom, hogy kinek miért kell (szopni) a w10-zel, aki 8.1 alapból, mert az teljesen faszának is mondhatjuk. Gyors és stabil.
Ha azért kell a w10, mert az, amit használsz 8.1-en már nem működik, akkor oké, de akkor csak a WDRT marad, vagy a falhoz vágás, lecserélés másik rendszerre (droid, apple) etc...

------------

(#95714) Bogyó bá'

Most, hogy kikerült a mesterkulcs (vajon honnét és kitől? :DDD), akár még teljesen frankó is lehet ez a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#95716) bluemirage válasza ΞΔGLΞ (#95715) üzenetére


bluemirage
őstag

"Most, hogy kikerült a mesterkulcs (vajon honnét és kitől? :DDD), akár még teljesen frankó is lehet ez a rendszer."
Sajnos nincs érdek és érdemi közösség a történet mögött, hogy érdemes legyen ezt valakinek megoldani, megjavítani.
****
Az én L925-ömet leadtam a cégnél és fényképezős, buta telefonként használják egy utazó munkakörnél... hibátlan és stabil 8.1 mellett.
A párom küzd még az L650-el... lassú... mindig is az volt, az L925 mellett is. Épp a hétvégén volt meg a WDRT és kizárólag a névjegyek lettek visszaállítva a fiókból... Most épp jó...
Azt továbbra sem értem, hogy ezen a rendszeren miért nem lehet leállítani az automatikus OS frissítést, mint a droidon... :F Így szegénynek csak idő kérdése, hogy a frissítéstől mikor roppan meg az OS és kezdhetem újra... WDRT, fogaskerekek... fehér vízszintes csík nézegetése :C :W

Meliora sunt bono inimica

(#95717) nhpeti válasza ΞΔGLΞ (#95715) üzenetére


nhpeti
tag

WDRT, 8.1, win10 frissítés, után ugyanaz a helyzet. :D Végülis eddig legalább telefonálásra tudtad használni az okostelefonodat, másra nem. Most már arra sem. Azt hiszem tényleg eljöttek a rendszer végnapjai.

(#95718) betegphiu válasza nhpeti (#95717) üzenetére


betegphiu
senior tag

neked.
Érdekes.
Sorolom :
-735 WM10 RS2
-640 WM10 RS2
-930 WM10 RS1
-532 WM10 RS2
-520 WP8.1

Ezek a telefonok vannak a családban.
Egyikkel sincs semmi gondunk. :N

(#95719) nhpeti válasza betegphiu (#95718) üzenetére


nhpeti
tag

Attól, hogy csak a felhasználók 70 százalékának használhatatlan a rendszer, nekem nem lesz jobb.

(#95720) betegphiu válasza nhpeti (#95719) üzenetére


betegphiu
senior tag

szerintem az arány fordított.

(#95721) nhpeti válasza betegphiu (#95720) üzenetére


nhpeti
tag

Ne csak a csaját példádból indulj ki, nézz körül itt a fórumban. És ráadásul itt nagy százalékban szerintem csak azok vannak jelen, akik valamilyen szinten elfogultak a rendszerrel, ha még mindig hajlandóak szopni vele.

(#95722) Bogyó bá' válasza nhpeti (#95721) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ide csak az ír, akinek baja van. Meg azok a trollok, akik rég megunták a WP-t és már csak szórakozni járnak vissza. :(
Amúgy egy "halott" rendszerhez szépen jönnek a havi frissítések, pl. tegnap este is....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95723) egykori válasza Bogyó bá' (#95722) üzenetére


egykori
őstag

+1 :K

(#95724) hdtomi


hdtomi
senior tag

Szerintem más telefonoknál is inkább a problémákkal jönnek. Ritka az mikor csak azért ír valaki, hogy dicsérje az adott telefont szerintem. Meg ha jó is a cucc, akkor is a beállítási gondok stb.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#95725) Blue Eagle válasza Bogyó bá' (#95722) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Amúgy egy "halott" rendszerhez szépen jönnek a havi frissítések, pl. tegnap este is....

Valóban jönnek, aztán szépen mindig ki is nyír valami funkciót, úgyhogy a halott csak halottabb lesz.
Pl. most a outlook naptár élőcsempe ment gallyra. Ha újra telepítem az outlook-ot az sem segít.

(#95726) Kin Tan Te válasza Blue Eagle (#95725) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Pontosan ez az, ami izgatja a fantáziámat. Tegnap az asztali gépemre felment a frissítés. Szemmel láthatóan pörgősebb lett tőle. Talán még sosem volt ennyire fickós az öreg masina. Viszont a mobil üzletág mintha átok alatt ülne. Ennyi hibát beleeszkábálni egy oprendszerbe szinte már bravúr ( vagy szándékos?)
Sajnos ez volt az, ami engem is kiábrándított annó a windows telefonokból. Nehéz elhinni, hogy ennyire bonyolult lenne egy működő rendszert lerakni az asztalra.
Azért jó látni, hogy vannak még kitartó és elégedett WP userek. Legyenek is még sokáig, ezt kívánom!

[ Szerkesztve ]

(#95727) TommyX_ válasza Kin Tan Te (#95726) üzenetére


TommyX_
őstag

Nekem spec nem volt gondom a WP-vel.
Ha a 1520 kijelzője nem kezdte volna el a "fantom" érintéseket csinálni, akkor még mindig azt használnám.
Nekem a 1520 bőven elég volt. :K
De, mivel nem találtam hozzá garantáltan gyári kijelzőt, így váltottam androidos Xiaomi telefonra.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#95728) Joker88 válasza hdtomi (#95724) üzenetére


Joker88
őstag

még csajozni is lehet a Windows Phone-al :C

mai eset : hazafelé, nyomkodom a telefont (640XL), lehetetlen nem észrevenni a kezemben..
odaül mellém egy aranyos kis csaj, mint kiderült neki is WP-je van, és normálisan működik.
Elkezdtünk dumálni,először magára a Windows Phone-ról,aztán majd kb. egy óra utazás azzal váltunk el,hogy tel.számot váltottunk,meg hogy holnap is keressük egymást...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#95729) egykori válasza Kin Tan Te (#95726) üzenetére


egykori
őstag

Szerintem a WP mellett kitartók nem mazochisták, pl. nekem nincs gondom vele, most akkor hajítsam el, mert a csalódottak, kiábrándultak kárognak?
Hidd el, ha állandóan bosszankodnék, mint anno a rövid androidos időszakomban, tettem volna már ellene - így lettem WP tulaj és használó már kb. öt éve.
Remélem őszinte a jókívánságod és én is őszintén sajnálom, hogy kiábrándultál a WP telefonodból.

(Azért annyit hozzátennék tisztelettel, hogy én még sohasem mentem vissza sem a Sony, sem az Alcatel, sem bármely androidos topikba kárálni, trollkodni.)

(#95730) Kin Tan Te válasza egykori (#95729) üzenetére


Kin Tan Te
tag

A jókívánság őszinte, elhiheted. Semmi szarkazmus nincs benne.
Én Windows Phone-val kezdtem az okostelefon-pályafutásomat. Lumia 535 DS, majd Lumia 640 DS.
Jobban vártam a patch-keddet, mint a karácsonyt. Mindig kerestem az újdonságokat frissítések után. Örültem, hogy a 640 még megkapta a CU-t is. Mondhatni WP-fan voltam. A 640 kameráját a mai napig visszasírom.
Csak a folytonos problémák ne lettek volna. Valamint a fejlődés hiánya, az fájt.
Androiddal más a mobilozás. Nem feltétlenül jobb, de esetenként könnyebb, az biztos.
A fórumot azóta is olvasom. Érdekel merre haladnak a dolgok. Évek óta jártam ide tanácsért, segítségért, vagy csak csevegni. Volt olyan is, hogy nekem is sikerült hasznos tanácsot adnom egy WP10M-el küszködő fórumtársnak. Az első mobilom - a kis 535-ös - még most is a szekrényben pihen eredeti dobozában, összegumizott töltőkábellel, számlával, réges-rég lejárt garanciajeggyel. Sosem válnék meg tőle. Nosztalgiából időnként bekapcsolom és felengedem rá a frissítéseket. Nem mintha számítana, de jó tudni, hogy még most is naprakész telefon lapul a dobozban.
Tudok örülni más sikerének, örömének is. Ezért mondom, hogy jó látni kitartó, elégedett ablakosokat!

- és ez sem szarkazmus -

(#95731) egykori válasza Kin Tan Te (#95730) üzenetére


egykori
őstag

Természetesen elhiszem az őszinteséged és magam is őszintén és tisztelettel írtam. Nem csodálkozom, hogy benézegetsz - és sokan mások is - a platformra, mert jómagam is sajnálni fogom, ha végképp elsüllyed a hajó. A szerencsések közé tartozom, aki nem sokat kínlódott eddig a WP telefonokkal (820, 930, 650, 950). Talán a 820 volt egy kivétel, mert másfél év után maga a telefonálás zakkant meg, emiatt kaptam a Nokiától a 930-ast.

(Végül egy tanáccsal szolgálnék, ha megbocsátasz, az 535-ből vedd ki az akksit - de lehet, hogy már megtetted -, mert a lányom éppen tegnap írta szomorúan, hogy a D500-asából, amit ereklyeként őrzött, zöld lé folyik. - Az unokámnak akarta odaadni játszani, de így kuka lett.)

(#95732) Kin Tan Te válasza egykori (#95731) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Köszönöm a tippet az akkuval kapcsolatban. Csak akkor teszem vissza a telefonba, ha bekapcsolom és nosztalgiázok egy kicsit. A topikba gyakran jövök még - az új hìrek mellett inkább már csak a társaság miatt. Már megszoktam itt.

(#95733) betegphiu válasza Joker88 (#95728) üzenetére


betegphiu
senior tag

ekkora hibát ! ha egy 930, v. 950 lett volna nálad, veled szállt volna le :D :C :R

(#95734) k-adi válasza Joker88 (#95728) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát ha másra nem is legalább erre még alkalmas :D a siránkozás összehozza az embereket

(#95735) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#95725) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nah...hm. Ma reggelre feltámadt a naptár élőcsempe. Tök jó! Ebbe a rendszerbe öngyógyító algoritmust építettek? Őrület...

(#95736) k-adi válasza Blue Eagle (#95735) üzenetére


k-adi
nagyúr

biztos a tél miatt van, most fázik a "rendszer" ;]

(#95737) ΞΔGLΞ válasza Blue Eagle (#95735) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ne legyél már ennyire adekvát! ;)

(#95738) Win-doze válasza Blue Eagle (#95735) üzenetére


Win-doze
csendes tag

Ha véletlenül kapcsolat nélkül indítod el az időjárást eltűnik, ha utána frissíted egy idő után normális.Egyszerű, mint a WP :)

(#95739) Johnny70 válasza Johnny70 (#95710) üzenetére


Johnny70
tag

Na, végre sikerült frissíteni, Insiderből kilépve végre megtalálta a frissítést, rá is ment a decemberi legfrissebb verzió. Kérdés: érdemes még visszaállni Insiderre (930) ?

(#95740) myckey válasza egykori (#95729) üzenetére


myckey
veterán

Én sem igen szeretem ha fáj ( kivéve ha azt egy nő csinálja ) .
Lám el is vagyok a 950 masinával, kb. a megjelenése óta.Néha volt pár megakadás, meg egy egy lefagyás de ezektől eltekintve pont jól muzsikál.
Nem is tervezem a cserét, csak ha már ráunok, ami nem igen most lesz.

A többivel meg nem kell foglalkozni, kinek nem tetszik tehet egy szívességet. :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#95741) Francia91 válasza myckey (#95740) üzenetére


Francia91
veterán

+1 :K

Így vagyok a Lumia 950-esemmel én is, ráadásul nemrég vettem mellé egy Lumia 1020-ast fotózásra külön (a 950-es előtt 1020-asom volt, de rájöttem, hogy kár volt eladni)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#95742) kpal válasza Francia91 (#95741) üzenetére


kpal
veterán

Én meg 3 hónapja vettem egy 2. 1520 ,így most kettőt használok. Nekem is kiszolgálja az igényeimet semmi gond. :K

(#95743) MasterMark válasza kpal (#95742) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy / mire használsz kettőt?

Switch Tax

(#95744) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Az utolsó pát hsz-t olvasva végre rájöttem, hogy miért nem ment tönkre még mindig teljesen az Ms mobilágazata :DDD :DDD

(#95745) lorcsi válasza egykori (#95729) üzenetére


lorcsi
veterán

+1

épp azt néztem, h a napokban még frankón tudtam frissíteni a here drive térképeket is 8.1 alatt

(#95746) Francia91 válasza lorcsi (#95745) üzenetére


Francia91
veterán

Lumia 1020-ason én is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#95747) Sztyepadzso válasza lorcsi (#95745) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi, én is gyorsan frissítem őket a 920-on.

(#95748) kpal válasza MasterMark (#95743) üzenetére


kpal
veterán

Sajnos egy aksicsere alkalmával elcseszték az előlapi kamerát és már nem olyan tiszta képet produkál, így hát vettem másikat , régiből lett otthoni tablet.

(#95749) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, A napokban a 950-m és a családban lévő 650 random mod elkezd befordulni. Gyakorlatilag kikapcsol. Más is tapasztalt ilyeneket? A 950XL-n úgy vettem észre, hogy akkor jön elő ha fel akarom ébreszteni a kijelzőt. Végig fut egy zöld csík szerűség aztán kikapcsol.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#95750) egykori válasza zsamiatt (#95749) üzenetére


egykori
őstag

Nekünk mindkettő van, de ilyen jelenség még nem fordult elő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.