Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Воланд


Воланд
titán

csak hogy a tegnapi store topicban felmerult temanak legyen folytatasa.

With a new platform-neutral Microsoft, why go Windows?

Microsoft’s Android and iOS focus leaves Windows users in the cold

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56002) Ádám16 válasza Воланд (#56001) üzenetére


Ádám16
addikt

Engem felháborít ez a hozzáállás. A Skype tényleg sokkal jobb bátyám i5-jén, a gyári Music app megbízhatatlan, a gyári naptár még mindig egy eseményt képes mutatni a csempén, a OD app Androidos kinézetétől pedig kiráz a hideg.
Imádom a WP alapkoncepcióját, még mindig ezt a rendszert használom a legszívesebben, de ez az MS féle hozzáállás, amit évek óta csinálnak arra ösztönöz, hogy lépjek.

(#56003) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Valaki vett 530-t az Auchanben? Tényleg csak T kártyával megy? Ha igen, akkor minek bele a dupla sim???

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#56004) Pttypang válasza F.B.I. (#56003) üzenetére


Pttypang
veterán

Hasznalhatod ket telekomos simmel.
:)

Everybody lies.

(#56005) hroberto válasza F.B.I. (#56003) üzenetére


hroberto
veterán

Egy ismerősöm vett. Csak T-s kártyával megy. Ha mondjuk a privát, és a céges számod is T-s, akkor talán van értelme.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56006) =WiNTeR= válasza Ádám16 (#56002) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Legyünk objektívek: Egyfelől van egy 3% körüli platform, amibe ha az MS több milliárd dollárt nem pumpálna bele rendszeres időközönként, akkor valószínűleg pillanatok alatt megpusztulna. Szerintem még az MS se hisz abban, hogy belátható időn belül az általa oly' nagyon preferált USA piacon van bármilyen esélye a WP-nek. (Pl. az eddig húzóerőnek számító Office semmit se fejlődött a WP7.0 óta, csak átnevezték a Skydrive-ot Onedrive-ra pff....)
Omnia 7 volt az első okostelóm, és azóta is a WP-t vonalon maradtam, nem is akarok váltani, de azért igazán nem ártana a platformnak, ha az MS komolyabban venné a saját rendszerét.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#56007) hülyegyerek válasza Воланд (#56001) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Eléggé dühítő hozzáállás. Adott egy stabil, jól összerakott rendszer, ami az Istennek se akar terjedni az appok hiánya miatt, erre a saját alkalmazásaikat is inkább droidra meg ios-re csinálják meg jól. :(((

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#56008) Ádám16 válasza =WiNTeR= (#56006) üzenetére


Ádám16
addikt

Én is Omnia7-tel szálltam be az okostelefonok világába, utána 2 év SGS2 után nagyon vágytam vissza WP-ra, mert az UI nagyon bejött. A Panoráma hubok, az egyedi dolgok, mint pl. az "Én" csempe, vagy az integrált facebook, ahol tudtam üzengetni.
Persze mondhatjuk azt, hogy erre nem voltak vevők az emberek, de nem is tettek meg mindent érte, hogy azok legyenek.
Alkalmazások, fejlesztések hol vannak?! Ja, hogy inkább az iOS-re figyelnek. Így ezzel a hozzáállással részemről lassan bekaphatja a MS.

(#56009) Lall válasza Ádám16 (#56008) üzenetére


Lall
veterán

Szerintem nem erre nem voltak vevők az emberek. De ezek most azt hiszik, hogyha minden appot megcsinálnak android kinézetűre, akkor majd több WP fogy. Lóf*aszt. Azt várom mikor jön a csili vili ikon halmaz.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#56010) Ádám16 válasza Lall (#56009) üzenetére


Ádám16
addikt

Ha az jön, és ezt az irányelvet folytatják, szerintem rengeteg jelenlegi user váltani fog. Szerintem pont a rendszer minimalizmusa, és egyedisége miatt vagyunk itt még mindig "páran".

(#56011) cerb válasza hroberto (#56005) üzenetére


cerb
tag

miért ne lehetne használni egy simmel mint a legtöbb telefont? 20.000ftért nem mondanám, hogy nincs értelme.

(#56012) Polllen válasza Ádám16 (#56010) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez őket nem érdekli. Az az érdekes, hogy hány új embert hódítanak meg. Ha a jelenlegi összes user elpártol tőlük, de a piaci részesedésük felkúszik 10 %-a, who cares?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56013) Pttypang válasza Polllen (#56012) üzenetére


Pttypang
veterán

De ez nem igazan tunik lehetsegesnek most :D

Everybody lies.

(#56014) Lall válasza Polllen (#56012) üzenetére


Lall
veterán

És szerinted a Metro/Modern UI miatt tartanak itt? Ezt ők sem gondolhatják komolyan.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#56015) kolosanyi válasza Lall (#56014) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nézd meg a visszajelzéseket akár csak itt a fórumon. 10 fikázóból 8 szaracsempézik...

(#56016) Polllen válasza Lall (#56014) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én csak az alapján vázoltam egy lehetőséget, amit a multiknál tapasztaltam eddig. Nem igazán ismerek sajnos olyan céget, akit ne a profit érdekelne. Ha így akkor így.

Asztali környezetben a háttérbe szorították a csempéket.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56017) Ádám16 válasza kolosanyi (#56015) üzenetére


Ádám16
addikt

de ezek az emberek szerintem akkor sem vennének WP-t, ha 100%-ban azonos lenne az OS a Droiddal, vagy az iOS-szel.
haters gonna hate.

(#56018) kolosanyi válasza Ádám16 (#56017) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy részük biztos ilyen. De ha csak a fikázók fele a csempe miatt nem veszi, már megéri átgondolni a Microsoftnak az egészet. Más kérdés, hogy - pusztán elméleti síkra terelve a gondolatmenetet - ha dobnák a Modern UI-t és egy megszokottabb ikonos feluletet hoznának össze és akkor se fogyna a WP, akkor mire fognák a sikertelenséget. Én például nem tudom, ötletem sincs, hogy miért nem szeretik az emberek a WP-t, szerintem nagyon jó rendszer.

(#56019) zojjektum válasza kolosanyi (#56018) üzenetére


zojjektum
senior tag

A fiatalok nem tudják lopni a programokat. Aki, mint kollégám is az iphonet státusz szimbólumnak tekinti. A wp meg nincs a pofájába nyomva senkinek, sőt az üzletekben is 100-ból 1x ajánlják, addig nem is lesz ismert főleg nem sikeres.

[ Szerkesztve ]

(#56020) Ádám16 válasza kolosanyi (#56018) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem csak félnek az emberek az újtól.
Egyébként annyira nem gyászos a WP helyzete, én úgy gondolom. Ha nem szarnák le EU-t, akkor itt még jobban terjedhetne.
Az USA-ban pedig a Microsoft névvel meglátjuk, mire mennek.

(#56021) #03372544 válasza kolosanyi (#56018) üzenetére


#03372544
törölt tag

A Blackberry is megszokott kinézetű ikonos rendszert használ, aztán mégse látom hogy nagyon terjedne.
Szerintem nem ez a kulcs.

(#56022) =WiNTeR= válasza kolosanyi (#56018) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Igazából mindenki tudja mi a gond a WP-vel: elkéstek vele. Egy ennyire telítődött piacra esélyük sem volt betörni (főleg nem a WP7-tel).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#56023) junior11 válasza kolosanyi (#56018) üzenetére


junior11
veterán

Ahogy mondod, sokan szaracsempéznek, egyszerűen nem tetszik nekik... Pl. ma hívott a haver, új telóra váltott, heteken át rágta a fülemet, milyet válasszon, androidja van, nincs baj vele, csak kipróbálna mást is, iOS is szóba jött, sokszor próbálta a lumiámat, de egyszerűen undorodik az egész rendszertől (szaracsempe, minden fekete/vagy fehér, ronda neki), ajánlotttam neki a L830-at, de maradt az androidnál, ismét.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56024) hroberto válasza cerb (#56011) üzenetére


hroberto
veterán

Én arra gondoltam, hogy dual SIM-es telefonnál ami függő ilyen esetben van értelme a dual SIM-nek. Amúgy nyugodtan használható egy kártyával.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56025) Ádám16 válasza junior11 (#56023) üzenetére


Ádám16
addikt

Oké ez, rengetegen pedig az iOS8-tól undorodnak a használt színeikkel, sokan a TouchWiz-t gyűlölik, vagy azt, hogy laggol a G3 ilyen SoC-cal.

Tág az a vásárlói kör szerintem, amelyik szívesen használna egy ehhez hasonló letisztult, egyedi, kézre eső rendszert, csak
1. Az MS töketlenkedik, baromi lassú.
2. Az MS nem "motiválja" a fejlesztőket, sőt, már ők is inkább elcseszik az app.-okat.
3. A szolgáltatóknál ami megy, az gusztustalan. Csak a Samsungot tolják az emberek képébe, a laikusok pedig meg is eszik.

Ezeken kéne változtatni, és ez a késés dolog sem lenne hátrány, mert behozható lenne a lemaradás. Ha be akarják hozni egyáltalán a lemaradást. :)

(#56026) gabber01 válasza Воланд (#56001) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, ennek szerintem annyi a lényege, hogy ezen a területen is megvárják amíg kijön a win 10, addig meg leszarnak mindent, minek foglalkozzanak vele alapon.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#56027) jenei1994 válasza Ádám16 (#56025) üzenetére


jenei1994
addikt

530 al nagyot fognak robbantani. :D 20 ezer a Telekomnál :Y

(#56028) Bogyó bá' válasza kolosanyi (#56018) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát nem tudom, engem 2 éve éppen a "szaracsempe" fogott meg. Az iPhone (azon kívül persze, hogy nekem elérhetetlenül drága) "lapos", az android meg egy kusza katyvasz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#56029) jenei1994 válasza Bogyó bá' (#56028) üzenetére


jenei1994
addikt

2 napja van nekem is 530-asom már beleszeretem. :K Xperia M-röl váltottam nokiára.

Van egy kettő hiba wp-nél de az még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#56030) Integrale válasza kolosanyi (#56015) üzenetére


Integrale
veterán

Akkor sem logikus a MS lepese. Ha a csempes felulet az oka a gyenge terhoditasnak, akkor valtoztassak meg azt (ne), de az, hogy szetbarmoljak az eddigi egyseges feluletet, es marad az UI, az minden csak nem kovetkezetes.

"Bad reklám is reklám too"

(#56031) kisgabor87


kisgabor87
tag

sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy az androidos tabletemet hogyan tudnám windows phoneos telefonommal bluetoothon keresztül összekapcsolni úgy, hogy a tableten tudjam fogadni a hívásokat?

(#56032) Bogyó bá' válasza kisgabor87 (#56031) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vannak ötleteid, nem mondom! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#56033) MasterMark


MasterMark
titán

PFD-ről hogy lehet visszarakni az eredeti szoftverre?

mdraco: :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56034) mdraco válasza MasterMark (#56033) üzenetére


mdraco
őstag

(#56035) kisgabor87 válasza Bogyó bá' (#56032) üzenetére


kisgabor87
tag

Ez két androidos eszköz között sima ügy, ezért gondoltam hátha van alternatíva...

(#56036) Pttypang válasza MasterMark (#56033) üzenetére


Pttypang
veterán

Nokia software recovery tool

Everybody lies.

(#56037) Clemi válasza zojjektum (#56019) üzenetére


Clemi
veterán

A wp meg nincs a pofájába nyomva senkinek, sőt az üzletekben is 100-ból 1x ajánlják, addig nem is lesz ismert főleg nem sikeres.

A minap betévedtem egy T-pontba a Corvin Plaza-ban és konkrétan egyetlen darab WP telefon sem volt kitéve, ellenben a kiállított telefonok 80%-a samsung volt. Ez azért nem kicsit gusztustalan.

(#56038) Mevrick válasza Clemi (#56037) üzenetére


Mevrick
csendes tag

Arról meg ne is beszéljünk, hogy az MM-ben többször futottam már bele abba, hogy egy WP-s telefon sem volt bekapcsolva a kiállítottak közül :(((

(#56039) kisgabor87


kisgabor87
tag

3 év android használat után váltottam WP-ra. Sajnos. Nagy hiba volt, többször nem követem el. Ez a rendszer gyermeteg, lassú, a programkínálat gyér. Lehet hogy pár év múlva tök jó cucc lesz, de egyenlőre nem ez a helyzet. Kiábrándultam belőle mert naponta lefagy a facebook alkalmazás, a zenelejátszó botrányosan sz*r, a skype hol működik hol nem, az áruház 10 perc alatt tölt be, csengőhangot rávarázsolni külön mutatvány, a rezgés abból áll, hogy egyet "röffen" a telefon aztán a csengőhang újraindulásáig semmi, és még sorolhatnám. Átlag usernek nem való még ez, olyanoknak tökéletes akik szeretnek mókolni vele, de az emberek többsége csak egy gyors, megbízható cuccra vágyik. A fő szempont amiatt megvettem az a saját legális navigáció volt, de ugyan ez már elérhető droidra, így többé ez sem lehet szempont. A Cortana nagyon jó feature. Lenne, ha támogatná a magyar nyelvet, de erre esély nincs jelenleg. A gyári office hibásan jeleníti meg az open officeos táblázatokat, minden más droidos office hibátlanul teszi ugyan ezt. Kiábrándító az egész.

(#56040) valaki_xy válasza Clemi (#56037) üzenetére


valaki_xy
tag

Múltkor ismerősöm érdeklődött a Vodafone-nál a Lumia 735-ről, de az eladó mindenképp az S4-et (vagy S4 mini-t, nem emlékszik rá, mert nem érdekelte :D ) akarta rábeszélni, mert, hogy az sokkal jobb, meg, hogy WP-re sok vírus van... Szóval ennyit a szolgáltatókról.

(#56041) jenei1994 válasza kisgabor87 (#56039) üzenetére


jenei1994
addikt

Program kínálatban nagyon szegény a wp az igaz. Gyorsaságban szerintem semmi probléma nincs vele. :N

(#56042) kolosanyi válasza kisgabor87 (#56039) üzenetére


kolosanyi
veterán

Lefagy? Mókolni? Ez a droid védjegye, nem a WP-é. Pont, hogy stabil és gyors rendszer, nem egy összetákolt bughalmaz, mint egyes ROM-ok droid alatt. A 10 perces betöltés sem jellemző, szóval nálad lesz a hiba. Azért meg szintén nem az Office a hibás, hogy ilyen olyan irodai csomagok formázását nem jeleníti meg rendesen. Majd ha azok megjelenítik a MS Office-ban megszerkesztett dolgokat rendesen, akkor lehet erről vitázni.

(#56043) gabber01 válasza kisgabor87 (#56039) üzenetére


gabber01
addikt

Tulajdonképpen miért tértél át androidról ha ott minden jó itt meg semmi nem tetszik? Továbbá milyen wp-s telót választottál?
Egyébként itt azért lesznek bőven user errorok, ahogy előttem is írták, mert a WP pont hogy out-of-the-box 100x használhatóbb, mint a droid, és sima, biztos működést biztosít a későbbiekben is.
Én speciel semmilyen általad vázolt problémával nem találkoztam, korábban androidon viszont jóval többel. Csengőhangot kb. 3 sec készíteni. Azt mondjuk adom, hogy a rezgés hívásnál kakin működik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#56044) kisgabor87 válasza kolosanyi (#56042) üzenetére


kisgabor87
tag

Kollégám szintén ilyen telefont vett, nála ugyan úgy lassú az áruház, és a többi probléma is ugyan az.
Nem tudok nyilatkozni az összetákolt droid romokról, mindig gyárit használtam az összes eszközömön.
A gyorsaságról annyit, hogy pl. egy weboldal betöltésénél a 630-as telóm mellé tettem az elavult Huawei telefonomat (512 mb ram, 1.3 ghz single core proci, 2.3-as droid) és kb. 2-3 másodperccel gyorsabban tölt be oldalt az öreg droid. Ez azért szánalmas...
A libre office hiba nélkül megjeleníti a Ms officeos táblázatokat, visszafele ez már nem igaz.
Az elmúlt hónapban 3x fagyott le a telóm, az öreg droid 2 év alatt egyszer sem.

(#56045) StLui válasza kisgabor87 (#56039) üzenetére


StLui
veterán

Ennek a nagy része nálam nem jelentkezik se 920 se 520-on, szóval nálad valami komoly gondnak kell lenni a rendszerrel, vagy telefonnal. Mondom ezt úgy, hogy igencsak visszavágyom iOS-re, de csak a számomra érdekes appok erre a rendszerre meg nem jelenése miatt.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#56046) Clemi válasza kisgabor87 (#56039) üzenetére


Clemi
veterán

Eszemben nincs neked elkezdeni dicsérni a WP rendszert, mert biztos van hibája és vannak olyan igények amiket nem elégít ki, de abban bármikor fogadok veled, hogy egymás mellé téve két azonos árkategóriájú készüléket, tuti hogy keresztbe lenyeli sebességben gördülékenységben tudásban a WP a droidos telefont.
Ha valaki megbízható készüléket akar, akkor vagy WP vagy IPhone. Ha naponta állítgatni piszkálni, havonta ROM-ot cserélgetni, meg varezolni ezerrel akkor droidos kütyüt.

Amiket írtál egyébként sem nálam a másfél év alatt, se más családtagnál nem jelentkezett, úgyhogy a hiba tuti nálad volt és nem a rendszerben.

(#56047) kisgabor87 válasza gabber01 (#56043) üzenetére


kisgabor87
tag

Azért tértem át, mert érdekelt milyen a rendszer, gondoltam kipróbálom. Távolról sincs szó arról hogy ott minden jó. De ott látom a fejlődést, ha valami hiba volt azt max hetek alatt javították a programokban itt nem látom ugyan ezt, pedig elvileg gondolom könnyebb a fejlesztés mert kevesebb eszközre kell írni a programot. Csalódás a cucc, és két másik ismerősöm is váltott droidról és nekik szintén. Akárhogy próbálják védeni ezt a rendszert ez gyenge, kevés.

(#56048) hroberto válasza kisgabor87 (#56047) üzenetére


hroberto
veterán

Én is a droidról váltók közé tartozom sokadmagammal. Számomra felüdülés volt. És nem produkálja az általad felsorolt hibákat. Ellentétben az előtte használt droidos csodákkal.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56049) kisgabor87 válasza Clemi (#56046) üzenetére


kisgabor87
tag

Ha gondolod keszíthetek videót ahogy, az ős-fos Huawei leveri sebességben a 2 hónapos Lumia 630-at. Sőt két különböző Lumian is meg tudom mutatni, nehogy az legyen hogy hibás a készülékem, amiatt csinálja.

(#56050) zsírsámán válasza kisgabor87 (#56049) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Erre a videóra én is kíváncsi lennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.