Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94451) this is life válasza mdraco (#94450) üzenetére


this is life
Ármester

A 950/830 kivetelevel sajna mind gyenge vas , nem gyenge munka lenne optimalizalni ... ne aggodj en is neztem hogy CM update ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94452) scyllarus válasza this is life (#94451) üzenetére


scyllarus
veterán

Dehogyis, Huawei G620S-re is van, S410 + 1GB nem éppen bivaly hardver.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94453) janeszgol válasza scyllarus (#94452) üzenetére


janeszgol
félisten

De milyen rajta? Galaxy Ace 3-on (kétmagos S400, 1 giga ram) a 7.1 nagyon tré. Szombaton viszem megcsináltatni, annyira hulladék rajta. Erről beszélt this is life.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94454) scyllarus válasza janeszgol (#94453) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem tudom megmondani. A gyerekeknek van ilyen telójuk, letöltöttem a legfrissebb LOS-t, ha esetleg elegük lesz a nem frissülő gyári 4.4-ből, de még nem cseréltem egyiken sem. Vész esetére van meg.
Azért a 4 magos 410-en gondolom jobb lenne, és azt sem nevezném erőgépnek.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94455) this is life válasza scyllarus (#94452) üzenetére


this is life
Ármester

Azert a snapi 410 4 core,64 bit cortex a53 magok a qsd pedig 32 bit cortex a7 magokkal lenyegesen hurkabb darab. Mondjuk 4.xx droiddal elmenne talan...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94456) scyllarus válasza this is life (#94455) üzenetére


scyllarus
veterán

Ezt nem is vitatom. Az eredeti felvetés az volt, hogy kell a vas a LOS alá. Erre reagáltam, hogy szerintem a 410 elég lenne neki, pedig az sem egy atomerőmű. Lehet, nemsokára tényleg kiderül, a lányom már néha panaszkodik a gyári szoftverre :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94457) btudos válasza scyllarus (#94456) üzenetére


btudos
Topikgazda

Szerintem ezt a témát itt akár be is lehet fejezni, semmi köze a topikhoz. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#94458) scyllarus válasza btudos (#94457) üzenetére


scyllarus
veterán

Tök jogos, bocs. Privátban akartam válaszolni, csak nem figyeltem. :(
Most, hogy már nem elsődleges telefonként szolgál az 550, átmentem FR-re, kíváncsi vagyok a közeljövőre :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94459) Vegha válasza Vegha (#94441) üzenetére


Vegha
senior tag

Na, jól emlékeztem, hogy nem en vágtam telibe a C:\-t: hogy, hogy nem, mára újra lett +700 MB szabad tarhely a belső memóriában. Gondolom mikor megtalálja a soron következő updatet, letöltés elott befoglal par száz Megat.

(#94460) trust007


trust007
tag

Most mi van MS-éknél? Messenger-be beletették a videóhívás opciót! Meg mostanában elég gyakran dob frissítést, rendszer vagy egyéb.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#94461) TommyX_ válasza trust007 (#94460) üzenetére


TommyX_
őstag

Ez jó hír lenne számomra is, de most néztem nálam nincs frissítés a messengerhez.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#94462) zsoltzsolt válasza TommyX_ (#94461) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szerintem azt hiszi androidos fórumban van 😁😁

[ Szerkesztve ]

(#94463) k-adi válasza zsoltzsolt (#94462) üzenetére


k-adi
nagyúr

LOL

(#94464) this is life válasza Vegha (#94459) üzenetére


this is life
Ármester

Nem lehet hogy valamelyik app tele szemetelte a cache-t es emiatt tunt el a tarhelyrol a szabad terulet, a rendszer meg takaritotta eszrevetlenul ? A bagy szemetelo amugy a hivatalos fb,messenger, instagram,viber,whatsapp,line ...etc

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94465) betegphiu


betegphiu
senior tag

Frissítés óta nem bugos az áruház !!! :)
Szép új,szinte asztali insider is van.

(#94466) aliasz


aliasz
újonc

Sziasztok!
Lumina 735ös telcsin szeretnék win10re frissíteni, de laikus vagyok és nagyon nem megy :(
Az áruházból sem tudok már jó ideje semmit sem letölteni és frissíteni sem frissíthetem a régi letöltéseket, azt írja pl: 4 alkalmazás vár beavatkozást. Mikor rámegyek, hogy frissítse kiírja ezt a hibakódot: 80073cf9.
Leírná vki úgy, hogy földi halandó is megértse mit csináljak?
Nagyon szépen köszönöm előre is, itt nagyon szuper kis szakember gárda áll "rendelkezésre", ahogy látom :)
Üdv: Rini

(#94467) scyllarus válasza betegphiu (#94465) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, én is észrevettem, eltűnt a hetek óta meglévő, nem létező 1 db frissítést jelző ikon.
Amúgy elég gyors is maga a teló, rosszabbra számítottam.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94468) Spet válasza aliasz (#94466) üzenetére


Spet
addikt

Itt az összes lépés, csak követni kell.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94469) betegphiu válasza aliasz (#94466) üzenetére


betegphiu
senior tag

Akkor kezdj neki,ha van rá 3-4 órád.... Meg fel vagy töltve fullra.

(#94470) aliasz


aliasz
újonc

Köszönöm szépen, ahogy látom nem 1xű :(
uhhh, 3-4 óra, akkor lehetnem is kezdek bele....hol állítathatom át szerintetek Zuglóban? Költséges?

[ Szerkesztve ]

(#94471) betegphiu válasza aliasz (#94470) üzenetére


betegphiu
senior tag

Nehogy már pénzt adj ki érte. Pofon egyszerű,csinálja magától,neked nem kell semmit csinálni,csak kivárni.
Le kell szedni a frissítési tanácsadót az áruházból,azt jóccakát.

[ Szerkesztve ]

(#94472) zsoltzsolt válasza aliasz (#94470) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Egyszerű, csak k&@va hosszú :DDD

(#94473) aliasz válasza betegphiu (#94471) üzenetére


aliasz
újonc

Itt a gond, hogy a frissítési tanácsadót sem engedi már letölteni....annál is kijön a hibakód 80073cf9

(#94474) scyllarus válasza aliasz (#94473) üzenetére


scyllarus
veterán

Akkor nem követted a leírást...
Az első lépés a WDRT, utána tuti enged letölteni az Áruházból.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94475) aliasz válasza scyllarus (#94474) üzenetére


aliasz
újonc

Még nem mertem követni :) , mert azt is olvastam sok helyen, hogy bagos lesz a telcsi és nagyon belassul, lefagy...de az ajánlott módszerrel nem?
Illetve kérlek segítsetek, hogy a névjegyeket, telefonszámokat ki kell-e szedni, mert ahogy olvastam, minden eltűnik róla....azt hogyan, ha igen?
Köszönöm a segítséget!

(#94476) scyllarus válasza aliasz (#94475) üzenetére


scyllarus
veterán

Mindig meg lesz rá sajnos az esély, de az ajánlott módszerrel a legkisebb a veszély.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94477) Vegha válasza this is life (#94464) üzenetére


Vegha
senior tag

De, persze, lehet. De hogyan tudnam ezt leellenorizni ? Múltkor volt a myAppFree-n egy app, ami könyvtár nezetben mutogatta meg a tarhely foglalásokat, mar bánom hogy nem töltöttem le.
Az említett appok közül egyik sincs telepítve, nem használok ilyeneket.

(#94478) this is life válasza Vegha (#94477) üzenetére


this is life
Ármester

A tarterulet seged mit is ki , a system , vagy az alkalmazasok ettek fel a helyet ? Amugy azzal tudsz tisztitani ha az adott alkalmazast torlod majd ujra telepited ... nalam anno fb (a fb inc fele 1.2gigara tudott felhizni, paromnak az instagramm 2 giga ) ez utobbit macerasabb volt leirtani .. de w10m alol interop unlock ,majd app data recovery programmal sikerult kiirtani a data konytar adott app szemeteit..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94479) Francia91


Francia91
veterán

Na, kénytelen voltam venni már egy normális navit... A Lumia 950 pár hónapja nem bírja a GPS-ezést... Felmelegszik és lekapcsol a kijelző.... Pff, pedig régebben simán bírta, tavaly novemberben simán vitte az 500 km-es távot... Microsofték valami frissítéssel bebasztak neki szépen... Nyomtam neki egy WDRT-t, hátha, de ugyanúgy, 20-30 perc után kijelző lekapcsol, telefon meg forró... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94480) hroberto válasza Francia91 (#94479) üzenetére


hroberto
veterán

Normális telefont kellene venned! :K

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#94481) Francia91 válasza hroberto (#94480) üzenetére


Francia91
veterán

Marad a 950-es :P
Amúgy is ért egy normális navi vásárlása, ez csak megerősített benne

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94482) Vegha válasza this is life (#94478) üzenetére


Vegha
senior tag

~2.5 GB mind az appok mind a system. Appok közül az Outlook viszi a primet a maga 210 MB-javal, utána a Waze 135 MB-tal. Ezután természetesen mar csak MS appok vannak (pl. Edge 90 MB, Groove ~70 MB, stb.)
Vagy abban a percben kéne raneznem amikor a low storage figyelmeztetést adja ? Egyébként nem tartanak sokáig ezek az állapotok, 1-2 óra múlva azt latom hogy visszakapom a tarhelyet.

[ Szerkesztve ]

(#94483) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#94481) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Érdekes gondolat.
A (már) szarul működő gps megerősített, hogy egy jól működő navi-t vegyél, amivel együtt kukáztad a store-ban megvett és agyondicsért sygic programot is, tehát az MS tett erről is, hogy ugyan már nehogy még ez jól működjön.
Viszont abban nem erősített meg, hogy vegyél egy frankó másik készüléket, amire dögivel vannak free gps programok és ráadásul jól is működnek...
Vettél egy navi-t, pluszban ott lesz a zsebedben a 950 is, mert telefonálni még jó. Értem.... ööö illetve nem, de ez legyen az én bajom.

-------------------

Nyomtam neki egy WDRT-t, hátha, de ugyanúgy, 20-30 perc után kijelző lekapcsol, telefon meg forró... :U

Már nem az első, hogy ezt a problémát olvasom...tényleg kinyírják teljesen a lumiákat, vagy kezdik megadni magukat a készülékek hardveresen (is), most, hogy a garanciás elintézése is egyenlő a gané szinttel.

[ Szerkesztve ]

(#94484) univerzita válasza ΞΔGLΞ (#94483) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam (930) működnek a navigációk. A HERE, és a Waze is. Nekem nem melegszik a telefon.

(#94485) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#94483) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor ne értsd...
Egyenlőre arra próbálok rájönni, hogy meglehet-e oldani a melegedést...
Valamint autóban használható (ott nincs ez a hibajelenség), de az esetek 80%-ában motoron használom, és ott a tokban jobban felmelegszik, hála a napfénynek. Csak március óta annyival jobban melegszik, hogy leveszi a fényerőt minimumra

"amivel együtt kukáztad a store-ban megvett és agyondicsért sygic programot is"

Ebben tévedsz, ugyanis nemrég lett megint egy 1020-asom, 8.1-es rendszer van rajta, és az 1020-as végig bírja a navigációt, átlagos melegedéssel, szintén Sygic-cel... ;)
Ettől függetlenül nem véletlen dícsértem a Sygic-ot, nem a program hibája a melegedés, mert a gyári Térképek alkalmazással is ugyanezt csinálja a 950-es
A telefont pedig csak ezért nem passzolom el, ne haragudj. Máshogy gondolkozunk, ezt tiszteletben is tartom, nem fogok vitázni erről

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94486) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#94485) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, nem vitáztam, de egyelőre hagyjuk is, mert ebbe most belekeveredtél.:-)

-------------

(#94484) univerzita

Csak 950 és XL-ről olvastam hasonló hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#94487) scyllarus válasza univerzita (#94484) üzenetére


scyllarus
veterán

Ha HERE, akkor még 8.1-en vagy. :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94488) univerzita válasza scyllarus (#94487) üzenetére


univerzita
addikt

Nem, elírtam. A 10-es használom,itt már Térképek.

(#94489) this is life válasza Vegha (#94482) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor nincs miert aggodnod , csak a cache kezelese tokeletlen a rendszernek, esetleg a virtualis memoria meretet novelheted , de nem biztos hogy ez megoldas lenne hosszu tavon ... amugy ha magatol elmulik lehet hogy kar is foglalkozni vele ... vannak memoria ,cache takarotok w10m-re de csodat nem lehet toluk varni...

Francia91

Hatha javitja osszel az ms , pontosabban ezt javitjak , mast meg ismet jo szokasuk szerint elqrnak ... amugy a sygic illetve a navigacio igen csak be tud futeni a hw-nek , ez alol a wp-s telefonok se voltak kivetelek,de a hovedelem miatti lekapcsolasig ez azert sose fajult el. A 950-nek az Os bug mellett a nagy meleg nem teheti be a kiskaput ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94490) Cane


Cane
őstag

Van egy gondom: sok esetben azt írja ki hogy "a lap nem érhető el." De ilyenkor más alkalmazás sem látja a mobilnetet. T-com a mobilnet. Mi okozhatja ezt?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#94491) this is life válasza Cane (#94490) üzenetére


this is life
Ármester

Os bug ,az adatforgalom ki a majd újbóli bekapcsolásával helyreáll a mobilnet,vagy pedig reboot és utána éled fel megint.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94492) Francia91 válasza this is life (#94489) üzenetére


Francia91
veterán

Lehetséges, hogy az időjárás rásegít, mert autóban pl nem kapcsolja le a kijelzőt. Csak a kijelzőt kapcsolja le, mert a Sygic pofázik tovább
Csak a Lumia 1020-as bírja motoron is, mondjuk gyengébb a hardvere, de akkor is nah...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94493) this is life válasza Francia91 (#94492) üzenetére


this is life
Ármester

Ami azért érdekes ,mert az 1020-ban lévő soc egy kajha a 808-hoz képest.. gondolom a CPU energiagazdalkodasanal lehet valami bug,próbáld meg a navit GSM offline módban,csak a GPS menjen...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94494) prisz válasza this is life (#94491) üzenetére


prisz
aktív tag

Baromság. Alcatel (android) alatt is ugyan ezt csinálta Telekom kártyával. Vodafone és Telenor pedig okés. Ez inkább valamilyen elcseszett Telekomos hálózati konfigurációra utal.

[ Szerkesztve ]

(#94495) this is life válasza prisz (#94494) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam w10m rs1 Lumia 735 Telenor kártyával voltak hasonló gondok,2 éves SIM úgy hogy még arra se lehet rafogni hogy régi SIM és azért nyuglodik..az viszont tény hogy w10m-nel sose lehet tudni biztosan,hogy mi a hiba oka...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94496) Francia91 válasza this is life (#94493) üzenetére


Francia91
veterán

Mobil adatforgalom ki volt lőve
Vagy a GSM Offline mód olyan, mint anno a Symbian-nál az Offline üzemmód?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94497) prisz válasza this is life (#94495) üzenetére


prisz
aktív tag

Asszony telefonja Lumia 640XL. 2 évig Telenor flotta, hibátlan. Flotta váltás 3 hónapja Telekomra, néha "köhög" a mobilnet, mert bekapcsoláskor kb 10-ből 2x semmi, de egy repülő üzemmód be-ki azonnal megoldja a problémát. Onnantól hibátlan... Nálam alcatel, Telekom flotta kb 4-év, állandó repülőgép üzemmód használat, mert sz@rt elsőre csatlakozni. Most kb 1,5 éve hálistennek vodafon, SOHA nem jött elő a hiba.

(#94498) zsamiatt válasza prisz (#94497) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem a vodás mobil net is évek óta jól működik. 950Xl.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94499) this is life válasza Francia91 (#94496) üzenetére


this is life
Ármester

A gsm offline alatt a repulos modot ertem , kikapcsolod a gsm modult... ha jol belegondolok ez symbin az offline volt ...
Na jol megaszontam ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94500) janeszgol


janeszgol
félisten

Windows 10-et tenne a mobilokra a Microsoft

"Az elmúlt években egyre közelebb került egymáshoz a Microsoft asztali és a mobilos operációs rendszere, azonban a Windows 10 Mobile továbbra is eltérő kezelőfelületet és funkciókat kínált, ráadásul nem futtatott minden appot, amit az asztali változat igen. Miért? Többek között azért, mert a windowsos mobilok ARM-alapú processzort használnak, az asztali gépek pedig x86-os chipeket. A Microsoft azonban mindkettőn tudja majd futtatni az új asztali rendszerét a jövőben, vagyis nem lesz szükség két eltérő Windowsra. 
Zac Bowden szerint ennek nyomán a Microsoft egy olyan Windows 10 fejlesztésébe kezdett, ami asztali gépen, okostelefonon és táblagépen egyaránt fut. 
Ez jó hír annak, aki a jövőben windowsos okostelefont szeretne, de annak nem, akinek már van. Bowden forrásai szerint a Windows 10 Mobile halott, a készülékeket nem frissítik az új rendszerre, sőt, az asztali változat új Redstone 3 és 4 frissítéseit sem adják ki rá." 

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.