Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94701) k-adi válasza Dzsosy (#94696) üzenetére


k-adi
nagyúr

tudod mibe szállj bele inkább...a zinternetbe mint feri... ha jót akarsz magadnak

(#94702) Vegha


Vegha
senior tag

Van arra lehetőség hogy egy előre betaplalt útvonalat elmentsek a Maps-van ? Ha csillagozni akarom akkor csak a célpontot akarja felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#94703) tooolz


tooolz
tag

Helló mkinek nagy baj van windows térképek nem akar működni..első körön nem találta a tartózkodási helyem..most jelenleg megvan de már lényegtelen amikor kellett nem működött am Siófok belvárosba volt..
Ma újra megpróbáltam itthon most meg van a tart hely..lehet csak véletlen amikor kell megint nem lessz viszont jelenleg a szomszéd városokat sem találja meg. pontos hely..ellenőrzése amit kér..Bp be sem merem írni..HOGY an lehetne rendet rakni..jó lenne ha működne..am friss recovery sem segített

Köszönöm

(#94704) turbulencia8 válasza tooolz (#94703) üzenetére


turbulencia8
őstag

En a Gmaps-et hasznalom tartaleknak.

(#94705) scyllarus válasza tooolz (#94703) üzenetére


scyllarus
veterán

Siófokon a Fitbit is egyfeszt panaszkodott a gyenge GPS lefedettségre.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94706) tooolz


tooolz
tag

Köszönöm..ha van megoldás a wp térkép re az lenne az igazi..most rengeteg gps kipróbáltam de mind net függő..hiába töltöttem le a Hungary offline...módban egy sem ment..

Épp késem lehet van megoldás csak a pontos menete nincs sehol ..a régió t kell angolra rakni v mi nem tudom tovább..

(#94707) tooolz


tooolz
tag

(#94708) #47106304 válasza tooolz (#94706) üzenetére


#47106304
törölt tag

A Sygic navigáció offline egy próbát megérne.

(#94709) Sztyepadzso válasza tooolz (#94707) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ez az új feature, nem értem, mi a probléma... 😀
Egyébként offline akkor se találja meg, ha konkrétan ta látod a telefon kijelzőjén.

(#94710) this is life válasza tooolz (#94707) üzenetére


this is life
Ármester

Nem artana ha kozlekedesre az utat nasznalnad , es nem a mellette elterulo szantofoldet..
Amugy lyen hiba beleferne , mert a consumer gps vevok pontossaga kb 5-10m , ezt szofveresen szoktak kompenzalni , utra helyez a navi a terkepen, de Redmondban ezt is elbactak , amugy regi meglevo hiba .

Amugy navira a sygic ami ajanlott kategoria , fizetos verzioban hangos offlin navi,kb 6000ft szokott lenni (mas kerdes hogy a wp platformra erdemes e meg kolteni , a free verzio is navigal, csak sajnos nincs hangja az 1 hetes proba utan . Miota kiadtak a sygicet wp/w10m-re, csak azt hasznaltam , korrekt savvaltasi seged,koztes uticel ,kozlekedesi infok ,az elore telepitett trafipaxok kijelzese, a nem telepitett trafi kkjelzes fizetos ,van hud de azt mokusvakitasnak tartom ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94711) tooolz válasza this is life (#94710) üzenetére


tooolz
tag

Köszönöm a hasznos infókat.. Sajnos az úton álltam.. Pénzt nem szeretnék költeni rá..megfelelne a win térképek ha működik... Ritkán használtam eddig is de ha kellet jól jött..természetesen csak ismeretlen nagyvárosban..am nem haszn ki...

(#94712) bszg@ válasza tooolz (#94711) üzenetére


bszg@
tag

Tudom, nem vigasztal, de most én is kipróbáltam. Kikapcsolt nettel éppen eltalálta a települést, ahol vagyok, de egy tetszőleges másikat nem tudott kikeresni.
Ez tényleg hihetetlen. Csatlakozom az előttem szólókhoz, próbáld ki a Sygic-ot, az ingyenes verziója is kisegít.

(#94713) touchscreen válasza tooolz (#94711) üzenetére


touchscreen
tag

Szia!

Küldtem pü-t.

(#94714) bypass|HUN


bypass|HUN
tag

Ahoj, lumia 535 kijelző csere után, minden kikapcs vagy restart, vagy akku kivétet követően azt írja, hogy "170 percig próbálkozhat". Így nem tudom megadni a billzár kódját, és 170 percig (majd 3 óra :Y :Y :Y ) használhatatlan a készülék. Van valami tipp, ötlet, jótanács, bármi ami segíthetne?

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#94717) bypass|HUN válasza this is life (#94716) üzenetére


bypass|HUN
tag

Jólvanjól...értem én, hogy nem egy szifon 7, vagy samu edge nyóc, de telefonálni még jó...majdnem... :DDD , még 39 perc és beüthetem a kódot neki... :C evvan, erre telik.. :P

Ui.: jav. mert a lényeg kimaradt...:"170 percig nem próbálkozhat" :U

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#94718) this is life válasza bypass|HUN (#94717) üzenetére


this is life
Ármester

Ezt a 170 perces limitet nem tudom ertelmezni , olyan mintha elrontottad volna a keszulek biztonsagi kodjat , es egy idore pihentet a bekapcsolasnal , emlekeim szerint talan volt ilyen beepitett funkcio , de feszt ezt jatszani egy telefonnak ,kisse bosszanto , kb falhoz b@xos kategoria . A wdrt megprobaltad , hatha az gatyaba razza ?
Ha ez vigasz en se vagyok normalis , a l820-am felelesztesen torom a kobakom , valamiert az a telefon a szivemhez nott , csak ne lenne oly qtya draga a touchpanel ..

Ne kapcsold ki es nem lesz ilyen anomalia ... egy panel csere nem kellene hogy ilyen gondot okozzon ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94719) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!

Mi történ a futós alkalmazásokkal??

Hosszú ideje a Run the Map nevű alkalmazást használom, de egyik napről a másikra nem indul. Vagyis egyből kiugrik a program. Újratelepítés se segit. Gondoltam próbálkozom más programokkal (Runtastic, Caledos Runner), de mindegyik bezárja magát mihelyt el akarnám indítani a trackert.
Találkozott valaki ilyennel?
Van most működő program, mert én ezek után meguntam a próbálgatást, de hiányzik azért...

köszi

(#94720) Francia91


Francia91
veterán

Lumia 950 és a kb 2 éve megvásárolt Sygic
Szeretnék letölteni egy Németország térképet (szeptemberben mennék ki egy hétre), de lassan 2 hete ez fogad, ahogy megnyitom az Európa (és bármelyik más földrészt).... Valaki másnál, akinek megvan a Sygic, előfordul ilyen vagy tapasztalja ezt?
Vagy már a Sygic is sz@rik a rendszerre? Remélem csak átmeneti, és tényleg karbantartás

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94721) zsamiatt válasza Francia91 (#94720) üzenetére


zsamiatt
őstag

nálam is ez van
valamit mokolnak szerintem központilag.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94722) scyllarus válasza akos3 (#94719) üzenetére


scyllarus
veterán

Runtastic nekem is kilép, Fitbit megy.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94723) mdraco


mdraco
őstag

Látom még épül lefele :U Pedig hiányzik a platform.

(#94724) this is life válasza Francia91 (#94720) üzenetére


this is life
Ármester

Hatha csak karbantartas , megneztem droidon , ott semmi gond , szedi a terkepeket ...
Remelhetoleg nem lep le a sygic , bar ertheto lenne ha megtennek ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94725) Francia91 válasza this is life (#94724) üzenetére


Francia91
veterán

Írok majd nekik ezzel kapcsolatban
Van Android-os GPS-em (WayteQ X995), azon is legális Sygic van (nem ami járt hozzá, megvettem rá a rendes Sygic-ot), ott is szedi a térképeket lefele
Remélem nem lép le, "Élettartam frissítés" címszó alatt vásároltam meg. Ha mégis lelép, akkor meg fizesse vissza az összeget!

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94726) this is life válasza Francia91 (#94725) üzenetére


this is life
Ármester

A lifetime lehet a wp,w10m eletciklusara szól,az pedig egy szukosebbnek tűnik sajnos..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94727) scyllarus válasza this is life (#94726) üzenetére


scyllarus
veterán

Én arra gondoltam, hogy az addig szól, amíg a fejlesztők dolgoznak erre a platformra...
Ha véget vetnek a windowsos verziónak, akkor addig tartott. Lifetime = WM program lifetime.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94728) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#94725) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze, persze nyilván visszafizetik. Ha valakitől kártérítést igényelhetsz, az csak az MS lehet.
AZ MS applikációkra 2010 óta, én vagy 100 ezret, de szerintem inkább többet elbasztam, azt ki a redva fogja megtéríteni?
pl, Dona? Felőlem jöhet, kb 6 oboa árát nézem ki belőle, azt mehet jó büdös a francba! Bábkurvinyek agymosott parasztoknak. Gabikát gyk: Gabe Aul-t az utolsó hozzá nem értő is szidta, Dona-t már inkább akkor is dicsérték, mikor a rendszer elérte a használhatatlan jelzőt. Hát nyilván "lecserélik" színpadiasan.

Áhh mindegy is, remélem érthető, amit írtam. :DDD

------------------

(#94726) this is life

A lényeget pontosan leírtad! :)

[ Szerkesztve ]

(#94729) ΞΔGLΞ válasza this is life (#94726) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem olyan rég vettem egy talisman-t, amit lehetett belekértem, további opció és extra már nem létezett rá.
Szerinted mivel bajlódott fél óráig, hogy kapcsolatot tudjon létesíteni?
Hát persze, hogy a winfos, de végül sikerült, ugyanez droid és ios alatt rögtön kiírta, hogy érzékeli a készülékeket és ha szeretném csatlakoztatni, kódot küld rá. Ok kód küld, párosít, nem volt 1 perc.
640, 950, 650 telefonokkal csak szenvedett, nem látta őket, amikor végre sikerült megtalálni és küldte a kódot, az nem jelent meg a win telefonon, hogy beüthessem, ezért újból ki be kapcs BT, mire végre a kód is előkerült, így már lehetett párosítani, de...

A kapcsolat ezeken a telefonokon, kb 1 perc után szakad, vagy eltűnik! Viszont újból kapcsolatot létesíteni már sokkal könnyebb, mert reanult rendszere elmentette az adatokat. Nem tudok mit mondani rá, mert nem lehet, egyszerűen gáz ez az egész, hogy már egy tetves BT kapcsolat is nemhogy stabil, de idegesítően kezdetleges alfa verzióban van. Előtte egy Passat-om volt, de ott is hasonló problémák voltak, de akkor ennyire gyakran nem szakad még meg a BT kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#94730) scyllarus válasza ΞΔGLΞ (#94729) üzenetére


scyllarus
veterán

Én ezért használok egy ötéves droidot most..
Ha kocsiban ültem, a Nissan gyári BT időnként megszakadt 3-5 másodpercre (az is magától visszacsatlakozott).
Ha a hívásom hangpostára futott, nem lehetett a kormány gombjaival letenni többet. Mindig 3-at csengettem, aztán leraktam, ne szaladjak bele újra és újra.
A minden szempontból elavult, házilag alaplapcserés vacak meg hibátlanul működik.
Azt már nem is mondom, hogy a legfrissebb, teljes funkcionalitású appok is működnek, már amelyik még hajlandó 4.1-es droidra feltelepülni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94731) ΞΔGLΞ válasza scyllarus (#94730) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elhiszem, hiszen tapasztaltam. Sajnos.
Azt még nem is írtam, hogy kivéve a win telefonról nem tudta lerántani a telefonkönyvet, a másik kettőről simán, képekkel és természetesen minden infóval együtt mutatja a gyári beépített rendszer, ami a telefonon volt.
Email, születés névnap, etc...amit a kontaktok mellé bejegyeztem. Sajnos, a WM ebben sem partner...már.
Örülhet a használója, ha a bT kapcsolat egyáltalán nem szakad meg, mint írtam, nemhogy bármit letöltsön a telefonról az autó memóriájába. 2017-ben egy winokos mobil így működik...

(#94732) zsamiatt válasza Francia91 (#94725) üzenetére


zsamiatt
őstag

működik már

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94733) waandor


waandor
újonc

Üdv, új vagyok itt, mindenkit kedves öreganyámnak szólítok!

Lumia 640 XL Win10 Outlook.com a környezet, IMAP/POP postafiók prímán fogad, de nem küld el leveleket.
A helpekben nem találtam rá gyógyszert, a szolgáltatóm sincs képben, de a portok beállítását szajkózza
Csakhogy nem találom, hol lehet őket (be)állítani ... Tudtok segíteni?

Vagy ez ilyen MS trükk, hogy ne használjak más levelezőt?

[ Szerkesztve ]

(#94734) Francia91 válasza zsamiatt (#94732) üzenetére


Francia91
veterán

És tényleg! Köszönöm a jelzést! :) :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#94735) zsamiatt válasza waandor (#94733) üzenetére


zsamiatt
őstag

a portot a kiszolgálónév után :232321
formában kell megadni, szinte mindenhol
valami.hu:3434

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94736) zsamiatt válasza waandor (#94733) üzenetére


zsamiatt
őstag

Egyébként az outlookos címedet ne imapba vagy pop3-ba használd. Alapvetően egy exchangeről van szó ami képes szinkronizálni. Ha megnyitod az új fiók hozzá adását ott van olyan, hogy Outlook.com. Utána csak a felhasználó nevet és jelszót kell megadni és minden menni fog.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94737) waandor válasza zsamiatt (#94736) üzenetére


waandor
újonc

Köszönöm tanácsot, megpróbálom.
Nem outlookos címről van szó, hanem saját domainneves pop3 -as postafiókról.
Egyébként 3 e-mail címet használok,
- egy őskori gmailost, ami perfektül működik oda-vissza
- egy outlook.com -ost, ami adódott a ms fiók regisztrálásakor, ez is jó, de valamiért tetű lassú, 15-20 perccel később jön meg minden, mint a másikakon
- és az említett pop-ost, amin hibátlanul megkapok minden levelet, de nem tudok küldeni.
Sem az elküldött mappában nem jelenik meg, sem a címzetthez nem jut el a levél.
Külön pikantéria, hogy a Lumia 630-on ugyanezekkel a beállításokkal kifogástalanul működött minden.

(#94738) zsamiatt válasza waandor (#94737) üzenetére


zsamiatt
őstag

Kapsz hozzá SMTP-t? Vagy milyen SMTP-t használsz? Sok helyen tiltva van a defult port a szolgáltatónál.

A tetű lassú relatív. Az email nem chat, hogy egyből meg kell jönnie. A technologiából adódóan több napos "késés" is lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94739) waandor válasza zsamiatt (#94738) üzenetére


waandor
újonc

Adnak hozzá SMTP-t, a pop3.mediacenter.hu címen.
Portszám szerintük 25000 (SSL használatával 465)
Ezt megpróbáltam így beírni: pop3.mediacenter.hu:25000 de így sem mükodik. Nem kell utána semmit írni?
Sőt, SSL-lel, meg anélkül sem :(
Valamikor az asztali outlookban a kimenő kiszolgálót a netszolgáltató (pl t-online) smtp-jére kellett állítani, hogy legyen küldés, ha jól emlékszem.
Itt nem lehet ilyet? (eas.outlook.com)

Hát, a többi címre, meg az asztali gépre azonnal megérkezik minden levél, de az outlookosra legjobb esetben is kb 15 percet várni kell. És persze hogy nem chat :) , de mikor egy ügyfél átküld valami dokumentumot és vonalban akarja megvárni, hogy jó-e ... ...
De ez nem igazi probléma, mert nem feltétlenül kell használnom az outlookos címet, hiszen van a másik - csak az meg nem küld :(

(#94740) Chaser


Chaser
titán

Privat szamot h lehet letiltani? Nem talalom sehol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94741) akos3 válasza scyllarus (#94722) üzenetére


akos3
addikt

Nem ismerem ezt a Fitbitet. Ez is ilyen térképet használós tracker progi ami kiszámolja a távolságot, sebességet stb. Nekem erre lenne szüksége, hogy lássam, hogy hol és mennyit futottam.

(#94742) waandor válasza zsamiatt (#94735) üzenetére


waandor
újonc

Nem segített ez sem, hogy beírtam a szolgáltató által adott portot ... :(

(#94743) T. I. válasza waandor (#94742) üzenetére


T. I.
senior tag

Nem vagyok nagy szaki, de a segítő szándék vezérel:
a küldő szervernek a netszolgáltatónál regisztrált mailcím kell. Így pl én egy telekomos mail kellett létrehozzak, aminek a mailcímét és smtp jelszavát kellett a kliensben megadni. Hozzáteszem, mindezt indamail-es mailcímhez. A T-set sosem használtam. Nekem sem ment a küldés, amíg ezt nem raktam rendbe (fogadni fogadta a maileket)
Ha ezen már túlvagy, akkor bocsesz.

(#94744) zsamiatt válasza T. I. (#94743) üzenetére


zsamiatt
őstag

ki van zárva, hogy smtp szervernek te e-mail címet adtál meg bárhol is. Mag felhasználónévnek vagy jelszónak

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94745) zsamiatt válasza waandor (#94739) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem kell utána írni semmit. Menjünk privátra ne spameljük tele a topikot.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#94746) T. I. válasza zsamiatt (#94744) üzenetére


T. I.
senior tag

Na, mondom, nem nagyon értek hozzá, és nem is ma volt ez. A lényeg, hogy netszolgáltatós mail kellett a küldéshez.

(#94747) this is life válasza zsamiatt (#94744) üzenetére


this is life
Ármester

Ha mobilneten vagy wifin log akkor mas es mas smtp szerver nev kell pl mobilon smtp.telenor.hu , vezetekes neten pl smtp.digi.hu ... ezzel jo darabig szivtam anno a pop3 szerverekkel nincs ilyen gond .

Eagle
Waze rossz autot valasztottal , olyat kellett volna nezned ami kompatibilis fedelzeti rendszerrel rendelkezik wp/w10m iranyban , a dacia duster pl ilyen 😀 amugy nem feltlenul csak a rendszer hibaja az inkompatibilitas , hanem a fejegyseg is ludas lehet a dologban , igaz ki torekszik arra hogy egy halott rendszer melle fejlesszen funkciot az ms is xarik bele ,az autogyartok pedig a trendet kovetik... a wp/w10m lenyegeben mar halott , a koporsobol a kukacok is csak hanyni jarnak kifele ...
Nekem mar csak hobbybol van wp/w10m , eszembe se jutna elsodleges telefonnak ... bar a 820-as lumiam felelesztese azert piszkalja a csorom , illetve kapok ajandekba egy 730-at amin kielem a kiserletezo hajlamom .
Ami a rohej az asszony meg tok jol el van a l640-en rs1 alatt (bar neki masok az elvarasai ) az a gyik tempo a sirba visz ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94748) T. I. válasza this is life (#94747) üzenetére


T. I.
senior tag

Én is ezt próbáltam kézzel lábbal magyarázni.

(#94749) this is life válasza T. I. (#94748) üzenetére


this is life
Ármester

Jol irtad le a problema megoldasat , smtp szervernel a net szolgaltato cimet kell beirni ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94750) zsamiatt válasza this is life (#94749) üzenetére


zsamiatt
őstag

egyrészt nem egészen ezt írta másrészt nem kell más más SMTP....
Attól függ, hogy hol mit engedélyeznek és milyen autentikáció van.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.