Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!

Tudna ajánlani valaki egy autós tartót ,egy 930-hoz?

Más:
Miért van az ,hogy csontra megfagy a telefonom és semmire nem reagál? Még kikapcsolni sem tudom! :D
Egy éve van meg és 3x fordult elő az eset.

Köszönöm!
Üdv,
P.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#79002) kiralyroli


kiralyroli
tag

Valaki tapasztalt már olyat hogy a kamera fúl zöld az egész kép? csináltam egy videót is, lejátszás után is zöld :D ki bekapcsolás után helyreált. Meg néha kiírja hogy hiba és kidob a kamerából. Illetve még azt tapasztaltam hogy a helymeghatározás lezárt képernyőnél mindig ott van az ikonja, ahogy feloldom utána eltűnik,de nem mindig tűnik el akkor sem. Lumia 435 164-es.

Illetve ez most hivatalos w10m vagy sem? A Frissítési tanácsadó alkalmazással szedtem le. Várható újabb? Mert jelenleg még nem talál újabb frissítést. HR nem volt egyből 8.1-re ment rá, lehet kéne? vagy felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#79003) Luck Dragon válasza kiralyroli (#79002) üzenetére

Igaz samsung volt nálam mai zöld képeket készített vagy hibát írt ki, ott kamera csere volt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#79004) kiszi07 válasza csabyka666 (#78997) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én fordítva tettem :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#79005) kiralyroli válasza Luck Dragon (#79003) üzenetére


kiralyroli
tag

De most helyre jött ki bekapcsolás után a zöld háttér. Nem lehet hogy csak szoftveres a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#79006) Luck Dragon válasza kiralyroli (#79005) üzenetére

Természetesen nincs kizárva az sem, csak a saját tapasztalatomat írom le.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#79007) kiralyroli válasza Luck Dragon (#79006) üzenetére


kiralyroli
tag

Rendben,köszi a segítséget. Ha esetleg ismét tapasztalom akkor szerviz.

(#79008) kiralyroli válasza kiralyroli (#79002) üzenetére


kiralyroli
tag

Már megint zöld a kamera másik alkalmazással is, szóval szerintem akkor szerviz. Már csak az lenne a kérdésem hogy így leadhatom szervizbe hogy ez a 164-es build van rajta, ez hivatalos vagy sem? Frissítési tanácsadóval frissítettem.

(#79009) Luck Dragon válasza kiralyroli (#79008) üzenetére

Sajnos akkor igazam lett. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#79010) skroy válasza kiralyroli (#79008) üzenetére


skroy
senior tag

Az a hivatalos. :K

(#79011) Clemi válasza kiralyroli (#79008) üzenetére


Clemi
veterán

Ez a zöldülés szvsz szoftveres hiba, szólok mielőtt leadod szervizbe potyára. Valamelyik fotós alkalmazás szórakozik. Anno a 820-on volt nálam ilyen hiba még 8.0 alatt, de már nem emlékszem melyik kavart be.

(#79012) kiralyroli


kiralyroli
tag

Clemi:

Most megint jó. Illetve most csak fent jobb oldalt az utolsó fotó vagy videó helye volt zöld a kamera alkalmazásban de most az is eltűnt. Csak az a furcsa hogy letöltöttem az 1shot camera alkalmazást és az is ezt csinálta hogy fúl zöld volt az egész kép és csináltam egy videót és maga a videó is zöld volt. Ha szoftveres akkor mit lehet vele kezdeni? meg miért dobált ki a kamerából meg valami hibát írt ki?

Meg nem rég azt is csinálta hogy a kamera alkalmazás megvolt nyitva és ahogy mozgattam nagyon szaggatott a kép. Akkor szerinted nem hardveres hiba lesz? Csinálok egy HR-t úgyis a 8.1-re ment a frissítés hr nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#79013) kiralyroli válasza Clemi (#79011) üzenetére


kiralyroli
tag

Már megint zöld.... :F

Gyári kamera alkalmazással:

1Shot camera:

[ Szerkesztve ]

(#79014) no1r válasza kiralyroli (#79013) üzenetére


no1r
őstag

nálam 1020 is, meg 830 is produkált ilyet.
restart után ismét jól működött minden. szóval esélyes, hogy szoftveres a hiba.

bár, ha restart után is sűrűn játssza, akkor megnézetném a kamerát szervízben. nálam ez kb havonta kéthavonta egyszer jött elő

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#79015) kiralyroli válasza no1r (#79014) üzenetére


kiralyroli
tag

Restart alatt a gyári adatok visszaállítására gondolsz? Lassan csinálok egy hr-t csak még feltöltöm a telefont azt majd kiderül. Akkor remélem hogy csak szoftveres a hiba. Nálam ma jött elő először meg valamelyik nap kidobált meg valami hibát írt ki a kamera alkalmazás. Pedig már nem most frissítettem w10m-re. Akkor számíthatok rá hogy havonta ez elő fog jönni? Végül neked megoldódott vagy havonta csinálsz gyári adatok visszaállítását?

[ Szerkesztve ]

(#79017) zsoltzsolt válasza starr (#79016) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Most elakadtam, ez annak jön, aki a .164-en van? És aki a másikon, Rs, az 1000-esen, annaknem? :) :F

(#79018) Воланд válasza zsoltzsolt (#79017) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#79019) starr válasza zsoltzsolt (#79017) üzenetére


starr
őstag

A kérdés jó.
Vannak, akiknek még a 164 sem jött, hiába van fent az Advisor. Pl. L640 Lengyel kártyafüggetlen.
Reméljük ez már a maradéknak is jönni fog.

(#79020) Nooeca


Nooeca
senior tag

Azért milyen érdekes ez a platform és az ennek való megítélése.

Nincs normális appkínálat: Megértem.
Nincs normális konfiguráció/telefon: Előfordul, főleg most elég szűk a felhozatal.
Bugos rendszer: Átmeneti állapotnak gondolom, de teljesen megértem a felháborodást.

Ezek azok a részei amivel együtt tudok érezni. Viszont, amikor valaki azt mondja hogy neki van egy 520-a már 3 éves és nagyon ideges hogy nem kap Windows 10-et, azon csak nevetni tudok.

Ugye ez olcsó kategória, vagyis versenyben csak az androiddal lehet. Mi van az androidnál? Kijön egy telefon, hol kap frissítést, hol nem, de ha kap is csak 1-et. Ez az androidnál teljesen elfogadott, senki nem lármázik érte.

A WP már kicsit más, ott technikai feltételektől függ, de ha a telefon kap frissítést, akkor nem 1-et. Erre fel sokan kiábrándulnak a platformból azért, mert hogy a telefonjukra nem jött meg a Windows 10, ellenben androidnál - ha azt vettek volna - 50% hogy kap-e frissítést a jövőben és ha kap is csak 1-et, az meg úgy teljesen rendben van.

(#79021) starr válasza starr (#79016) üzenetére


starr
őstag

Én eddig úgy láttam, hogy előbb kijön PC-re, utána max egy héten belül telefonra is.
PC-n még nincs.

(#79022) Nooeca válasza starr (#79021) üzenetére


Nooeca
senior tag

Az még megjelenés előtt volt. Akkor még Insideresek adták ki a verziókat. Most meg már hivatalos csatornáról van szó, és egyébként már fent van a frissítő szerveren a .218 mobilra.

Szimplán csak egy kattintás hogy engedélyezzék a letöltését.

[ Szerkesztve ]

(#79023) bluemirage válasza Nooeca (#79020) üzenetére


bluemirage
őstag

Mi a baj? Hirtelen olyan megértő lettél az app-ok hiánya, a hiányzó telefonok és az OS-es hibáival szemben! :))
Miből kell ennem/szívnom nekem is, hogy többé ne zavarjon engem sem az, amit írtál. :R
Sok mindent megmagyarázna, mert lehet hogy Satya is ezt szívja...:)

Miközben az öthuszasok' értetlenkedése meg bosszant...? :F

Meliora sunt bono inimica

(#79024) Nooeca válasza bluemirage (#79023) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nem értem mire célzol. Még mindig szeretem a WP-t szimplán tisztában vagyok a hibáival. Engem nem zavar hogy kevés az app, az hogy bugos a rendszer az már inkább, meg a telefonok hiánya.

Érvnek ezért el is fogadom a másik oldalról! Azon viszont csak nevetni tudok, hogy a tábor aki használja a platformot elvárja minden telefonra, ha meg nem kapja meg felháborodik, míg androidnál ez teljesen normális ha nem kap frissítést.

(#79025) bluemirage válasza Nooeca (#79024) üzenetére


bluemirage
őstag

Emlékszem azért azokra, akik viszonylag tárgyilagosan meg tudták ítélni a jelent és a várható jövőt.
Te is joggal ki voltál akadva, mint mindannyian. Erre vonatkozott a poénnak szánt megjegyzés. De nem lényeg.

Meliora sunt bono inimica

(#79026) busman válasza Nooeca (#79022) üzenetére


busman
addikt

Akkor jó lenne ha valamelyik gyökér kattintana...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#79027) Nooeca válasza bluemirage (#79025) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hát engem is zavar az egész hogy kevesebb a készülék, mint ahogy linkelted a bejegyzést. Ki is akadtam rajta. Ezért is értem meg ha valaki ebbe köt bele.

Viszont olyanba nem lehet belekötni, ami nem piaci elvárás, szimplán csak a WP-től várnák el.

busman: Nem lehet, szigorúan csak havonta jöhetnek frissítések már - havi patch... még ha 2 hete meg is van a kész build.

Illetve az egységesítés jegyében PC-re és mobilra szerintem egyszerre fog jönni most, illetve az MS-nél létezik egy "Patch kedd" nevezetű kifejezés. Vagyis hivatalosan nem adnak ki akármikor buildet 99%-ban a consumer frissítés az kedden jön.

[ Szerkesztve ]

(#79028) #78032384 válasza Nooeca (#79020) üzenetére


#78032384
törölt tag

Azért kihagytad
1) az MS hitegette a népet a frissítéssel a kommunikációs katasztrófával amit műveltek.
2) Korábbi flagship vásárló 920/925/1020 tulajok is hoppon maradtak ez azért más tészta mint egy sima telefonnak használt olcsó 520.
3) Nem elsősorban azért várták a frissítést mert de jó új Windows, hanem az appok ígérete miatt végre. Lehet a kitkat, lollipop droidot nem tudod frissíteni marshmallow-ra de van hozzá használható app, a win8.1 store viszont temető.
4) Egy új funkcióra kettőt elvett az MS, sokan kiábrándultak a régi Nokia Lumia és Metro WP design iránytól való eltérés után.
5) Sok embernek egyszerűen a folytonos várakozásból, bétatesztből lett elege.

[ Szerkesztve ]

(#79029) zsoltzsolt válasza Воланд (#79018) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi. S ebben lesznek olyanok, mint, ami már van az Rs-ben, pl az új Térkép?

(#79030) Nooeca válasza #78032384 (#79028) üzenetére


Nooeca
senior tag

Részben egyetértek részben nem.

A 920 és az 1020 is egy elég régi kiadás, így érthető hogy ezek nem kaptak frissítést.
Azt én sem értem hogy minek keltették a lármát hogy mind kap frissítést, ez katasztrofális kommunikáció. Ellenben a Windows 10 nem egy régi elképzelés így mikor megvettem az 520-am más meg az 1020-át, akkor még nem tudta hogy kap-e vagy sem. Szóval ez nem befolyásolta a vásárlásban őket.

A bétateszt meg nem kötelező, sokan ezt elfelejtik. Úgy gondolják nekik le kell frissíteniük Insiderre mert hogy az újabb és jobb... közben meg nem erről szól.

(#79031) tomboy0013 válasza #78032384 (#79028) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Korábbi flagship vásárló 920/925/1020 tulajok is hoppon maradtak "

Nekem van 920-am és W10 van rajta. Nem mindegy, hogy Upgrade Advisort vagy Windows Insidert kell telepíteni, hogy le tudd szedni? Elérhető a legfrissebb hivatalos rendszer az általad említett telefonokra. Aki akarja felteszi egyszerűen, így a W10-as appok is elérhetők. Aki ezzel a frissítéses mizériával nem foglalkozik annak meg tökmindegy, hogy 8.1 van a telefonján vagy 10.

(#79032) mirci18 válasza Nooeca (#79024) üzenetére


mirci18
addikt

Azért álljunk meg egy ásónyomra.
A 8.1-es rendszerre már lassan egy éve nincs frissítésem.
De androidra rendszerfrissítések folyamatosan jönnek és nem csak egyszer.
Két három évig egy új telefonra.

Az meg egy külön szégyen hogy elvileg kijött a windóz 10 telefonra már hetek óta de nekem a telefon nem jelzi vajon ez miért van?
Nem arról volt szó hogy szolgáltatófüggetlenek már a windows 10-es frissítések?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#79033) mirci18 válasza #78032384 (#79028) üzenetére


mirci18
addikt

Hát igen az elmúlt egy év az egy szánalom.
Igérethegyek.
Fontos appok eltörlése úgy hogy a Microsoft nem csinált más verziót helyette vagy nem építette be.

De ami a legfájóbb hogy androidra és Ios-ra a Microsoft-os appok skype swype normálisan van megcsinálva míg nálunk tojnak rá.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#79034) Nooeca válasza mirci18 (#79032) üzenetére


Nooeca
senior tag

Csak appon keresztül tölthető. Pont azért mert a 8.1 megmarad a 10 csak egy választható opció. Nem kényszer vagy erőltetett frissítés.

(#79035) Francia91 válasza tomboy0013 (#79031) üzenetére


Francia91
veterán

Ott a pont!
Lumia 1020-asomon is W10M, Insideren belül volt lehetőség. Eddig lekopogom, pec! :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#79036) mirci18 válasza Nooeca (#79034) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor nem szóltam.
Érdekes pc-n rám akarják erőltetni bezzeg telefonon nem.
Ki érti ezt?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#79037) mdraco válasza mirci18 (#79036) üzenetére


mdraco
őstag

Pc-re figyel a MS, telefont lesz@rja...már többször kijelentették, hogy a mobil platform nem fontos nekik, főleg az idén.

(#79038) #78032384 válasza Nooeca (#79030) üzenetére


#78032384
törölt tag

Ismétlem magam nem a rendszerfrissítés mivolta a lényeg, nem a rendszer neve hanem az appok hogy majd az UWP megváltja a világot csak várni kell. Eleve nem érkeztek normális minőségben 8.1-re, aztán az új rendszer bejelentése utáni évben pláne.
Bétateszt alatt én nem az Insider dolgot értem, hanem a hivatalos kiadás béta valójában lásd akár az asztali Win10 is hogy került ki tavaly nyáron, hát siralmas.

(#79039) mirci18 válasza #78032384 (#79038) üzenetére


mirci18
addikt

Csak egy a baj ezzel a közönség nem fog várni.
Pont azért nem mert több éves lemaradásban van folyton a wp.
Mire lessz valami az új rendszerből és az uwp-ből addig ember se lessz aki itt marad.
Harmadik wp-s telefonom nyüstölöm de azt kell mondanom hogy csak a kamera miatt vagyok még itt mert két éve nagyon jó volt wp-snek lenni de ma siralmas a helyzet.

És szerintem sokan fognak áttérni androidra az igéretek be nem tartása miatt.
Én is gondolkozom belépni az android világába egy lg g5-el vagy egy galaxy note 5-el jövőre mert elegem van abból hogy sok alap app nem elérhető nálunk.
Telekom előfizető vagyok de se a tv most se az új wifis netes rendszerük nem elérhető erre a paltformra.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#79040) kiralyroli válasza kiralyroli (#79013) üzenetére


kiralyroli
tag

Csináltam azóta telefon alaphelyzetbe állítását ugyan úgy bezöldül a kamera. Úgy vettem észre hogy videózás után csak. Képeknél nem tapasztaltam. Utána ki bekapcsolás helyrehozza de csak a következő videózásig mert utána újra bezöldül. Az a furcsa hogy most már van lumia camera is, eddig csak Kamera alkalmazás volt. Nem tudom mit csinálnak ezek a gyökerek de szerintem szoftveres hiba lesz, jó lenne ha csinálnának valamit... :W

Csak azt nem értem hogy már hónapok óta fent van a 164-es build, eddig semmi baja nem volt a kamerának....

[ Szerkesztve ]

(#79041) spider23


spider23
aktív tag

Whatsapp nektek működik? Valami miatt nekem meg az asszonynak is döglődik...

(#79042) #22743424


#22743424
törölt tag

Tölti a 218-as buildet a teló.A Windows Mobile rendszer 10-es (10.0.10586.218-es) frissítése még hatékonyabbá teszi a telefont

[ Szerkesztve ]

(#79043) Clemi válasza kiralyroli (#79040) üzenetére


Clemi
veterán

Kérdés, hogy a HR után visszament-e valamelyik 3rd app, vagy csak a gyári van a telón. Ha csak a gyári, akkor belső szoftver hiba lehet, bár érdekes, hogy most csak nálad van ez a hiba. Ha vissza települtek az egyéb a kamerát használó szoftverek érdemes lenne kigyomlálni őket és úgy próbálni.

(#79044) starr válasza #22743424 (#79042) üzenetére


starr
őstag

Wow. Nekem is. L640DS

(#79045) Plazmacucci válasza #22743424 (#79042) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Changelogot 😊

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#79046) viewdetails válasza #22743424 (#79042) üzenetére


viewdetails
addikt

Szintén. L830

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#79047) starr válasza starr (#79044) üzenetére


starr
őstag

Nagyon gyorsan letöltötte, 2 perc alatt. Ez valami kisebb frissítés.

(#79048) kiralyroli válasza Clemi (#79043) üzenetére


kiralyroli
tag

Csak a gyárit használtam előtte is ezért nem értem. Csak miután bezöldült akkor szedtem le az 1shot camera alkalmazást kíváncsiságból hogy azzal is zöld e. Jó lenne ha elérhetővé tennék a 218-as buildet hátha azzal nem zöldülne. Vagy visszateszem a 8.1-et ha lehet csak nem tudom mivel kell.

(#79049) netpeti98 válasza Plazmacucci (#79045) üzenetére


netpeti98
addikt

(#79050) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Van frissítés telóra! :) 10.0.10586.218!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.