Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95901) Vegha


Vegha
senior tag

A gyari Podcast alkalmazasnak mekkora a normalis tarterulet igenye ? Nalam 300 MB folott van.
TH2-n tartom az 550-et, de az utobbi hetekben ugy teletolta a belso memoriamat a pending updatekkel, hogy mara 0 kb szabad helyem maradt. Ugy latom szelmalom harc minden freespace muvelet...
Mit lehetne tenni ? 4 betuvel nem ér valaszolni !

(#95902) zoger válasza Francia91 (#95897) üzenetére


zoger
tag

Próbáld ki a Tunein radio alkalmazást, nálam jól működik.

(#95903) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Egyre jobban úgy érzem, hogy ideje elhagynom a rendszert. Maga a telefon is, az aksi is kezd meghalni, és sok minden elég döcögős már a telefonon. (pl. videók lejátszása böngészőben megnyitott fb-nál)
Most kíváncsiságból megnéztem, hogy a Térkép alkalmazás térképállománya mennyire naprakész. Bő két hónapja a városomban egyirányúsították a belváros nagyobb utcáit. A telefonon eszközöltem egy útvonaltervezést, és ahogy sejtettem, simán bevinne az egyirányú utcába (gondolom, nem nagyon fog már erre se frissítés jönni). A térkép friss, azt írja naprakész, természetesen nem gyalog üzemód volt beállítva az útvonaltervezésre.
Kár, hogy így elbaltázták windows-ék, ezt a rendszert, pedig láttam benne fantáziát még pár évvel ezelőtt. :(

(#95904) Francia91 válasza zoger (#95902) üzenetére


Francia91
veterán

No, TuneIn kipróbálva, azzal is ugyanez a helyzet
A Lumia 1020-asra is feltettem a TuneIn-t, ott szintén pöpec, egész délután akadás nélkül megy a netrádió

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#95905) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. Kaptam egy lumia 435 telefont, ami hibás. Csak rezdül de nem kapcsol be. Meg lehet próbállni házilag szoftveresen felébreszteni ha az a baja? Úgy mit pl a symbiant, a phoenixel.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#95906) Spet válasza zorzy4 (#95905) üzenetére


Spet
addikt

Probalni lehet, de hogy sikerrel jarsz-e az jokerdes (az is lehet kijelzo halt meg benne peldaul)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95907) zorzy4 válasza Spet (#95906) üzenetére


zorzy4
őstag

És hogyan kell?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#95908) Spet válasza zorzy4 (#95907) üzenetére


Spet
addikt

WDRT software-el.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95909) zorzy4 válasza Spet (#95908) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#95910) marcikak


marcikak
újonc

Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy nyomnom kellett egy gyári beállítások visszaállítását a telefonon, most minden működik, kivéve 2 dolog. A zárolási képernyőnél hiába állítom be hogy kérjen ismét jelszót feloldáshoz beállítom, de utána se kéri. A másik, pedig hogy se a csempe, se a zárolási képernyőn nem látom ha jött üzenet csak ha bemegyek az alkalmazásba. Ötlete van esetleg valakinek valamelyik problémára?
Köszi előre.

(#95911) giroud199


giroud199
aktív tag

Nosztalgia szinten vettem egy majdhogynem patika lumia 800at, de sajnos szomorúan látom, hogy az áruház semmit nem enged letolteni és sok oldalt sem akar rendesen megnyitni a böngésző... Lehet valamit tenni ellene?

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#95912) Spet válasza giroud199 (#95911) üzenetére


Spet
addikt

Emlékbe meghagyni (Windows 7.8 a legmagasabb rendszer amit futtathatsz rajta, így nem kell csodálkozni, hogy nem tölt le az árúház)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95913) giroud199 válasza Spet (#95912) üzenetére


giroud199
aktív tag

Attól még letolthetne...
Apple is engedi a régebb verziók letolteset ios en....
😉

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#95914) Aethelstone válasza giroud199 (#95911) üzenetére


Aethelstone
addikt

Telefonálni jó :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#95915) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

Nem rosszindulatu a kerdesem de mennyire eletkepes jelen pillanatban a rendszer? Alkalmazasok stb..

Forget about it

(#95916) Bogyó bá' válasza DJosef (#95915) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lassan, de folyamatosan pusztul.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95917) SOAD19 válasza DJosef (#95915) üzenetére


SOAD19
addikt

Szia!

Lehet nem olvastad/hallottál róla, hogy a Windows hivatalosan is bedobta a törülközőt mobil fronton. Szóval muszáj lesz neked is a másik két, nagy platform valamelyikét választanod.

(#95918) MasterMark válasza SOAD19 (#95917) üzenetére


MasterMark
titán

És? Bezúzzák az eddigi mobilokat vagy mi? :U

Switch Tax

(#95919) boncser válasza MasterMark (#95918) üzenetére


boncser
aktív tag

Azt nem, de azt kérdezte hogy a rendszer milyen. :U

(#95920) DJosef válasza SOAD19 (#95917) üzenetére


DJosef
őstag

Olvastam. Regebben WP-ztem en is (Lumia 800, 730) de az alkalmazasok hianya, mukodese mar akkor is neha gondot jelentettek. Azt sejtettem azert, hogy a BlackBerry-hez (BB10) kepest jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#95921) Spet válasza DJosef (#95920) üzenetére


Spet
addikt

Kérdés, milyen alkalmazásokhoz vagy szokva/mit szeretnél használni, és megpróbáljuk megválaszolni, hogy mik azokkal a helyzet.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95922) SOAD19 válasza MasterMark (#95918) üzenetére


SOAD19
addikt

Én úgy vettem ki a fórumtárs szavából, hogy azért érdeklődött, mert lehet átjönne erre a rendszerre. Ami szerintem már nem jó ötlet. Nem rég írtam ide, elpanaszolván, hogy a térkép állománya nem a legfrissebb. Bő két hónappal ezelőtti utca egyirányúsításról se tud, ergo a navigáció funkciója se 100-as már. Vélhetően az app fejlesztők is, egyre kevésbé fogják fejleszteni, frissíteni az app-jukat.

(#95923) DJosef válasza Spet (#95921) üzenetére


DJosef
őstag

Cib mobilbank, Budapest Bank, iCsekk, Okoslotto, Koin, Mobilfizetes (parkolas es palyamatricak), Mobile.de, Emag, Aliexpress, Jofogas, Booking.com, Trivago, Tripadvisor, BKK info,futar, TV24, Apple Music (spotify sem gond), Whatsapp, Viber. Ezen kivul alkalmankent Google fordito, drive, fotok, youtube.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#95924) Spet válasza DJosef (#95923) üzenetére


Spet
addikt

Whatsapp, Viber nálam jól működik (Messenger is csak lassan indul el),
Aliexpress alkalmazás van, de le van nagyon pontozva (én nem használom)
iCsekk-et kilőtték.
Banki alkalmazások kilőve
Okoslottó van átlagos értékeléssel
TV24 van átlagos értékeléssel
Spotify van
Normális Youtube alkalmazás nincs
Drive alkalmazás nincs, de helyettesíthető

De lényegében amit nem találsz edge-ből kitudod pótolni, nem fogyaszt sokkal több adatot, mintha az alkalmazást használnád.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95925) SOAD19 válasza Spet (#95924) üzenetére


SOAD19
addikt

A Tubecast szerintem tűrhető youtube-ra.

(#95926) egykori válasza SOAD19 (#95922) üzenetére


egykori
őstag

"Én úgy vettem ki a fórumtárs szavából, hogy azért érdeklődött, mert lehet átjönne erre a rendszerre. Ami szerintem már nem jó ötlet."

Jómagam még mindig teljes megelégedéssel használom a WP telefonokat, de azért őszintén szólva, már senkit sem bátorítanék, hogy most ugorjon be a WP világába. Az igaz, hogy engem eddig nem különösebben érintettek a különféle appok leállásai, megszűnései, de azért ez a valóság. Ha nincs fejlesztés, csak lélegeztető gépen tartás, akkor ez a rendszer - jó esetben - csak a telefonjaink működőképességének idejére lesz elég.

Ezért én is azt mondom, nem jó túl ötlet beleugrani a WP világába, de lehet tenni egy próbát, mert lényegében és szerencsés esetben még elég jól használható.

(#95927) Redneck


Redneck
veterán

Édesanyám lecserélte a 635-ös Lumiát egy Huawei P10-re. Hogy tudom gyorsan importálni a névjegyeit az új telefonjára?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#95928) tibike8 válasza Redneck (#95927) üzenetére


tibike8
őstag

A 635-ön pl egy gmailes fiókba szinkronizálod, az újban meg bejelentkezel a gmailes fiókba.

(#95929) bluemirage válasza Redneck (#95927) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem kell átállni. Az android számos címtárat kezel, akár párhuzamosan is...

P9-re váltottam L925-ről és nem csináltam semmit. Az MS-es, azaz az Outlook-os fiókomat is megadtam a telefonnak és letiltottam telefonon, hogy a google fiók névjegyet szinkronizáljon. (a dupla felhőzés nem egészséges) Így továbbra is az MS felhőjében (people.live.com) vannak a névjegyek... mint a Windows Phone-os időkben. Semmi gond vele... céges telefon... gyakori változások a címjegyzékben, csont nélkül megy.

Meliora sunt bono inimica

(#95930) Redneck válasza bluemirage (#95929) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm a tippeket, de inkább az előző megoldást javaslom neki, nem egy gyakorlott felhasználó. Az outlookos címét csak a telefonhoz használta, a gmailesre nagyobb szüksége van. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#95931) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Lumia 640-et szeretnék összekötni pc-vel! Mobilnet.-et használnák a pc-n, de nem megy.
Esetleg valaki tudna segíteni?

(#95932) MasterMark válasza betyar1974 (#95931) üzenetére


MasterMark
titán

Hogymivan?

Switch Tax

(#95933) Francia91 válasza MasterMark (#95932) üzenetére


Francia91
veterán

A telefon mobilnetjét szeretné megosztani a PC-vel

Azt nemtudom hogy kell, de pl a laptopomat össze tudom kapcsolni a Lumia 1020-assal és 950-essel Bluetooth-on keresztül, és így tudom használni a telefon mobilnetjét a notin. USB kábelen ez nem fog menni szerintem, ezt még a Symbian támogatta biztosan (Nokia N82 és N8-assal használtam így)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#95934) betyar1974 válasza MasterMark (#95932) üzenetére


betyar1974
senior tag

Internetmegosztást tudok csinálni, USB-n keresztül WP-ról? :F
Adott L640, hipernet csomag, EZT HASZNÁLNÁM PC-n.
Hogy írjam másképp? iPhone-t csak összekötöm USB-vel és mehet a böngészés pc-n, WP-on nem tudom hogy kell!

(#95935) betyar1974 válasza Francia91 (#95933) üzenetére


betyar1974
senior tag

Erről lenne szó! :K
Egész idáig 2MB(max.invitel, más lehtőség Nálunk nincs) net.-en osztoztam a fiammal+párommal és meguntam! :W Hello Data Start csomagot váltottam és ehhez kell minnél olcsóbb, de ami tudja a 4G-t telefon, csak ezért jött képbe L640(15k). Folyamatosan összekötve, bíztos nem kötném PC-re, az SE-m! :(
De azt hiszem ebből mégis csak Iphone 5s, sony z1, vagy valami hasonló lesz, mert kb. megis válaszoltad amit szerttem volna tudni! :C
Köszönöm! :R

(#95936) Blue Eagle válasza betyar1974 (#95935) üzenetére


Blue Eagle
őstag

"Windows Phone does not support tethering over USB."
Tehát csak wifi vagy bluetooth kapcsolattal lehet megosztani a netet. Androidos eszköz (nekem is volt olyan telóm -Lenovo- ) ami tudja USB-kábelen tolni a netet a PC-nek.

[ Szerkesztve ]

(#95937) betyar1974 válasza Blue Eagle (#95936) üzenetére


betyar1974
senior tag

Rájöttem, hogy ez nem fog menni.
Köszi! :R

(#95938) MasterMark válasza betyar1974 (#95937) üzenetére


MasterMark
titán

Tök felesleges USB-n tökörészni, bekapcsolod a Wi-Fi megosztást, gépen meg rákapcsolódsz és kész.

Switch Tax

(#95939) Blue Eagle válasza MasterMark (#95938) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Valószínűleg... főleg ha az asztali PC-n nincs WiFi. :Y

(#95940) MasterMark válasza Blue Eagle (#95939) üzenetére


MasterMark
titán

Egy USB-s wifi stick annyiba kerül mint egy hosszabb USB kábel... :))

Switch Tax

(#95941) Blue Eagle válasza MasterMark (#95940) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Kábel kéznél volt, stick nem. Majd eldönti és akkor vesz egyet.

(#95943) Spet válasza #05304832 (#95942) üzenetére


Spet
addikt

Ha jol emlekszem nem kapcsolhato/nem elerhetot mond be az automata.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95945) Spet válasza #05304832 (#95944) üzenetére


Spet
addikt

W10M alatt ugyanugy tilthatoak. Szerintem 8.1-ben is volt ilyen lehetoseg.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#95947) Vegha


Vegha
senior tag

Egyik pillanatról a másikra elnémult az Outlook. Több fiók esetében sem jelez új levél érkezésekor. A csempén persze látszik, de már a notification barban sem jeleníti meg a leveleket. Restart nem segít rajta.
Bármilyen ötlet a wdrt-n kívül ?

Végül beadtam a derekam, megtisztítottam a belső memóriát és felmentek rá a sorban álló update-ek. CU-val együtt. Bárcsak ne tettem volna. Sokat gondolkodik azóta, az oldalbetöltések belassultak, akadozások vannak és hívás közben fel-felvillantja a képernyőt.
Mi a módja hogy visszaálljak vele RS2-nél nem újabb verzióra ?
550

(#95948) karamblo válasza egykori (#95926) üzenetére


karamblo
tag

520 -as Lumiát használok , csak telefonálás , sms , net, néha térkép. doksi olvasás / Tucan Reader / , és szomorúan olvasom a rendszer haldoklását ... :-(

Mit kell tennem , hogy sokáig használhassam ? Denim van rajta , havonta frissít , ezidáig , nem is értem ....

Nagyon szeretem ezt a telefont , nyilván váltanom kell majd droidra, de szeretném sokáig élvezni .:-)

Ha bármilyen tanácsod van , szívesen olvasnám . Köszönöm, előre is .

ps. Van hozzá egy fillérekért vett drón, három akksi, ilyesmi .

(#95949) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!

Lehet egy WP8-as készüléket (Lumia 535) olyan módon csatlakoztatni gépre, hogy mass store-ként érzékelje a belső tárhelyet is, és a sajátgépben kiválasztva ne csak a Windows Phone / driveokat érzékelje?
Családtag véletlenül letörölte az összes OneNote jegyzetét, és a OneDrive szinkron ki volt kapcsolva, a data recovery programok pedig nem látják ilyen módon a telefon drivejait..

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#95950) betegphiu válasza karamblo (#95948) üzenetére


betegphiu
senior tag

Kizárt dolognak tarom,hogy havonta jönne frissítés a 8.1-re :Y :F
2017. április 11 volt az utsó. Már a 10-re sem jönnek frissítések olyan rendszeresen,január 5.-én volt az utsó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.