Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94301) univerzita válasza Bogyó bá' (#94298) üzenetére


univerzita
addikt

80-ér nem éri meg, 95-körül már lehet kapni 32-5SE-t ami már nagyon jó telefon( akinek ez a méret megfelel.) A új Oled kijelzős 8-as Amerikában 1000$-induló áron lesz állítólag. De olvastam ( bár csak igaz lenne) hogy augusztusban új SE -t akarnak kiadni még olcsóbban a mostaninál mert konkurálni akarnak a középkategória android telefonoknak. Hát ennek nagyon örülnék ( én már 3 éve 930-ast használok,meg vagyok vele elégedve csak bosszant hogy a rendszert már gyakorlatilag leírták).

(#94302) janeszgol válasza univerzita (#94301) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha 60 ezer körül kijön egy normális 4 colos iPhone, akkor 4 év után újra lesz iOS-es eszközöm. Bár gondolom az eredeti iSE jár úgy, mint az i4s. Vagy nem ám az 5S-t akarják lehozni. Annak már leáldozott, nem kérem/kérjük.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94303) ZavaBalazs válasza Spet (#94296) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

angolul használom, gondolom ez a transfer my data app. na most lehet hogy én vagyok helikopter, de ez az s8-ról akar a 950-re másolni. :B

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#94304) Gömbike


Gömbike
senior tag

Öregszem :O

Nem találom, hogy hol lehet az üzenetjelző (sms) hangokat beállítani.

Segítség!!!!!

Köszönöm!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#94305) mtm800 válasza Gömbike (#94304) üzenetére


mtm800
senior tag

gépház...rendszer----értesítések és műveletek----üzenetek

(#94306) Gömbike válasza mtm800 (#94305) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nagyon szépen Köszönöm!

Meglett :C

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#94307) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Ma vettem egy TP-LINK TL-WA855RE wifi jelerősítőt.Beüzemeltem minden frankón megy
laptopon,táblán , még smart-tvn is.. de a telefonon nem akar jó lenni :W :W
Az alap hálózathoz csatlakozva megvan mindkét irányban a sebesség, az összes eszközön.
Valakinek ötlete mit lehetne állítani , hogy rendesen működjön a telefonon is. :F Lumia 950 XL.
Router egy TL-WR741ND írtam a router topicba is , bár így újragondolva a telefonnal lesz a gond

Lumia 950XL

(#94308) bszg@


bszg@
tag

Először is köszönöm a tanácsaitokat, igaz egyiket sem fogadtam meg. Kicsit olvasgattam, és semmi sem tetszett igazán. A Motorolák nagyok, ahogy a Nokia 6 is, ami ráadásul nincs is még. Végül rájöttem, hogy olyan készülékre van szükségem, amire rá sem néztem eddig. Tegnap zárás előtt beestem az Allee-ba és vettem egy Galaxy S7-et.
Remek méret, feketében szerintem nem buzis, nekem elég a tárhely, valamennyire vízálló.
Készséggel elismerem, hogy egy új világ nyílt meg előttem.
Viszont ezáltal fogtam fel azt is, amit itt oly sokan írtatok, hogy mennyire érthetetlen kihalásra ítélni egy ilyen felhasználóbarát felületet a kitűnő notification centerrel, billentyűzettel, csempékkel.

(#94309) this is life válasza bszg@ (#94308) üzenetére


this is life
Ármester

Jol dontottel a galaxy s7 korrekt telefon ,eros hw gyors mukodes , egykori flagship arkatgoriajaban vsz kituno ajanlat , de boven 100 felett van az ara , talan amiatt nem javasoltuk neked.
Mas es uj vilag nyilt szamodra is es ezuton kivanom a gond nelkuli hasznalatot..
Az ms meg tehet egy szivesseget .......... ide azt kepzelhetsz amit akarsz , jol elqrtak a rendszeruket (de ugy latszik csak ehez ertenek) remelem az s7 csili-vili feluletet mar homogenebbe temaztad, mert az a sokszinu katyvasz igen csak furcsa a wp utan ...
Ha nem lenne garis az uj telefonod , mondanam hogy rootold, a felesleges google es samu szemetet torolni rola , adaway a reklam blokkolasra,tuzfal az appok net eleresenek megzabolazasara,greenify a nem torlendo de hasznalni se kivant appok fagyasztasara ...stb

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94310) ΞΔGLΞ válasza this is life (#94309) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha nem lenne garis az uj telefonod , mondanam hogy rootold,

A régebbi készülékekre még oké, de ide már... :)

Felesleges akkuzabáló faszságok erre a telefonra. A rendszer kitanulja és automatikusan kilövi a nem használt programokat és jól is működik, nem hiába az s7 az egyik legjobb akkuidőben. Soha nem használtam ilyesmiket még s7 edge-t használtam, az akkuidő és a sot meg brutális volt.

Fel kell rakni a BTU-t és minden előre telepített szarság eltűnik, ráadásul ez a CSC kapja meg elsőként a biztonsági és főfrissítéseket is.

[ Szerkesztve ]

(#94311) this is life válasza ΞΔGLΞ (#94310) üzenetére


this is life
Ármester

Csak rossz megszokas hogy a google terkepek,konyvek,filmek,zene,fenykepek illetve a gyartoi plussz appokat szamuzom , az s7-tel se tennek maskepp ....
A wp-ben pont az volt a jo stock rendszer ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94312) karway válasza bszg@ (#94308) üzenetére


karway
csendes tag

az a ma ismert "mobil teló" piac lefedett/telített, inkább más utakon próbálkoznak, pl. ilyesmivel
[link]

Never Settle

(#94313) bszg@ válasza this is life (#94309) üzenetére


bszg@
tag

Arrow launcher by MS. Itt olvastam pár hete. Egyébként csak pislogok, hogy mennyi MS alkalmazás van az áruházban.
Nettó 110e kb, még éppen nem kellett túlzottan megerőszakolni a lelkemet.

(#94314) bszg@ válasza ΞΔGLΞ (#94310) üzenetére


bszg@
tag

Mi az a BTU?

(#94315) ΞΔGLΞ válasza bszg@ (#94314) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez a btu

Letöltöd és felrakod (odin-nal), ami s7 telefonon, kb 3-4 perc azzal az erős hardverrel. Mérete a rendszernek, általában 4.5 gb.
Utána lesz egy teljesen alap droid rendszer rajta.A btu minden szarságtól mentes. Nekem mindig ez volt fent, vagy a XEU.
Ezek kapják mindig és elsőként a frissítéseket, tovább bírja az aksi, gyorsabb a rendszer is meg úgy minden.
De root-olni és tiltani ezen a készüléken már totál felesleges, egyrészt knox ugrik, vagyis garanciának annyi, másrészt, mint írtam az energiagazdálkodás brutálisan jól teszi a dolgát, amit nem használsz két napon belül megy a "fagyasztóba".

(#94316) bszg@ válasza ΞΔGLΞ (#94315) üzenetére


bszg@
tag

Köszönöm, megfontolom.
Egyébként tényleg elkezdte már "kilőni" az alkalmazásokat.

(#94317) Hínár929


Hínár929
tag

Bocs, hogy laikusként belekotyogok a hozzáértők beszélgetésébe és nem is a droidot akarom leszólni mert nem is ismerem.
De
" mondanam hogy rootold, a felesleges google es samu szemetet torolni rola , adaway a reklam blokkolasra,tuzfal az appok net eleresenek megzabolazasara,greenify a nem torlendo de hasznalni se kivant appok fagyasztasara ...stb"
A felhasználók töredéke olvas ilyen fórumokat, a többség nem akar vagy tud a fentiekkel foglalkozni.
Megveszi a telefont, feltesz pár alkalmazást és buherálás nélkül használja.
Na erre lett volna jó wp ha az ms nem qrja el.
A fentiek ismeretében milyen telefont vegyen az egyszerű felhasználó
aki okostelefont szeretne?

(#94318) this is life válasza bszg@ (#94316) üzenetére


this is life
Ármester

Hallgass eagle-re erdemes a btu romot odinnal feltenni, az egesz nem tobb egy 10 perces muveletnel, cserebe clean ,hivatalos rendszered lesz bloatware mentesen ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94319) janeszgol válasza Hínár929 (#94317) üzenetére


janeszgol
félisten

Sok telefon van "gyári" (Google-féle, így pontosabb) Androiddal. Navon, Prestigio például hozzá se nyúlnak nagyon. Az LG elég jó Romokat gyárt. Szóval lehet választani.
Meg az se biztos, hogy a bloatware mindenkinek haszontalan. Én nem nyúlnék a friss S7-hez. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94320) ΞΔGLΞ válasza janeszgol (#94319) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A bloatwer-ek feltelepíthetők egy, pl BTU rom felrakása után, simán a play-ről, vagy egyenesen a samsung appstore-ból. Viszont a BTU és XEU angol független rom-okat érdems feldobni, mert :

Jobb az üzemidő
Gyorsabb a rendszer
Nincsenek előforduló mikrolaggok, ami magyar rom-okon előszeretettel előfordul még ezen a bivalyerős hardveren is. Nonszensz. Bár, aki nem figyeli, annak fel sem tűnik.
A wifi és a gps erőssége nem jobb, hanem sokkal jobb, pl BTU alatt.

A fentiek miatt a magyar rom-ok szerintem shit kategória már, emiatt az erre kikerülő és erre rábólintó (hozzá nem értő idiótákra) emberre szívesen ráborítanám az asztalt. Pl a telenor rom-nál (PAN) ráadásul már azért is pezsgőt kell bontani, hogy több, mint féléves csúszással ki jön hozzá a havi biztonsági frissítés.
XEH, a hivatalos magyar független rom egy árnyalatnyival jobb.

Egy BTU rom felrakása, ha betallóztad az odin-ba csc-ket, akkor a telepítés max 5 perc, mutatja a készülék és az odin is a telepítést, ha kész meglehet szüntetni az usb kapcsolatot, ezután kell még várni, kb 10 percet mire megkapjuk az első új telefon bekapcsolási induló képernyőt, nevezzük így, ami a nyelvválasztással indul.

Gondolom, ehhez senki nem olyan hülye, hogy az angolból kikeresse a Hungarian-t. Aztán a szokásos droid beállítások következnek. Lényegében 20 perc alatt a kezdőképernyőn vagy egy új frankó rom-mal.
Hát nem egy WDRT időelcseszés az biztos, ami 8.1-nél 10-re kb, 4- 5 óra, de sima w10 készülék visszaállításnál is minimum 2 óra hardvertől függően +- 1 - 1.5 óra is lehet akár, pl egy 950 XL és 650 esetében. Az utóbbi olyan forró lesz, mire végez, hogy hűteni kell már már, az előbbi meg röhögve megoldja izomból.

[ Szerkesztve ]

(#94321) janeszgol válasza ΞΔGLΞ (#94320) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönöm. Ezt elmentem, még hasznát veszem. :R
Egyébként teljesen igazad van és kicsit bánom a hozzászólásom utolsó mondatát. :R

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94322) Sztyepadzso válasza ΞΔGLΞ (#94320) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én csak kikacsingatok, de egy kérés:

Sony telefonnál is van ilyen, vagy ez csak a samura van lekorlátozva?

(#94323) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Urak!

Mivel a OneDrive fiókom kezd erőse megtelni (30GB), így egy 15 GB-os, ingyenes Google Drive fiókot regisztráltam még pár hete. Asztali PC-ről most töltögettem tele. Kérdésem a következő: létezik működőképes G.D. kliens WP10 alá? A Metro Drive nevű valamit telepítettem, mailcímmel/jelszóval beléptem, de mintha egy tök másik regisztrációm lenne - nem találom a PC-ről feltöltött könyvtárakat. Ilyenkor mi a stájsz?! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94324) tibike8 válasza Bogyó bá' (#94323) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem a GDrive.NET vált be.

(#94325) Bogyó bá' válasza tibike8 (#94324) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megvettem a fizetős MetroDrive-ot bruttó 425,- forintért, miután sikerült beüzemelnem. (Fiókbeállítási gondjaim voltak, amit asztali PC-ről orvosoltam)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94327) Bogyó bá' válasza #05304832 (#94326) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyszeri 425,- a reklámmentességért. Havidíjat semmiért nem szeretek fizetni, azt olyan "kidobott pénznek érzem". :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94328) zsoltzsolt válasza #05304832 (#94326) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A Box is jó, az is 50 GB, de ingyenes.

(#94329) univerzita


univerzita
addikt

Flickr -1TB ingyenes

(#94332) zsoltzsolt válasza #05304832 (#94330) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igaz, OneDrive szerintem is jó. Használom, de jó kiegészítés mellé a Box és használom még fotókra az előbb említett Flickr-t, is veszteségmentesen lehet tölteni a képeket eredeti méretben. Az van most nekem beállítva androidon képek mentésére, így valamelyest mentesül a OD.

(#94336) ΞΔGLΞ válasza #32839680 (#94334) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem. Ez és a többi másik ezer rom, mind hivatalos, ami a samfirmware oldalon fent van. A CSC változik meg.
Pl egy telenoros PAN, vagy független XEH-ből, lesz a csc BTU. Egyébként én már a sokadik voltam, aki másik rom-mal adta be szervizbe a készüléket, fel sem merült, hogy emiatt pampognának.
Viszont, ha telepíteniük kell, a szerviz a magyart rakja vissza, amit aztán otthon 20 perc alatt BTU, XEU vagy bármi másra kicserélhetsz. A XEF (francia függetlent) is sokan dicsérik, én nem próbáltam.

Más telefonokra nem tudom, hogy lehet-e így, pl a kérdezett sony-nál, hivatalos rom-ot cserélni, mert amikor sony-m volt fel sem merült bennem, hogy cserélni kellene. Nagyon össze volt rakva a C5 ultra rendszere.

(#94337) Sztyepadzso válasza ΞΔGLΞ (#94336) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszönöm a SONYs választ!

(#94338) scyllarus


scyllarus
veterán

Szórakoztató olvasnivaló: WoA

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#94339) betegphiu válasza scyllarus (#94338) üzenetére


betegphiu
senior tag

Már megint egy cikk a semmiről..
Google lefordította a cikket,de én nem tudom értelmezni rendesen.
Annyit szűrtem le belőle,hogy majd lesz valami,de még nem,mert még van valami.. :W :C

(#94340) turbulencia8 válasza betegphiu (#94339) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az MS bolcs strategiai kivonulasarol irnak a telefonos piacrol (amit a jelenlegi reszesedes vicces megfogalmazasaval is alatamasztanak), hogy egy uj, ultramobil pc kategorival visszaterhessenek...

(#94341) tatararpad


tatararpad
őstag

Tisztelt iCsekk Felhasznàlò!2017.08.01-töl a WinPhone verziòt nem tàmogatjuk tovàbb.Android és iOS verziòjù mobillal koràbbi szàmlàit e dàtum utàn is elérheti.

Akit még érint.

(#94342) turbulencia8 válasza tatararpad (#94341) üzenetére


turbulencia8
őstag

Igen, en is megkaptam. Tavaly orultem, hogy van ilyen app, de vegul egyszer sem hasznaltam, mindent utalassal fizettem.

(#94343) bnoe válasza turbulencia8 (#94342) üzenetére


bnoe
tag

Én két számlát fizettem vele...én is megvagyok nélküle...de azért rosszul esik, hogy esnek ki sorban az appok, nyilván használom amíg lehet a telót...egyelőre maradok...

(#94344) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#94342) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezért lényegében nincs rá szükség! :DDD
Hiszen mindenre jó a fostalicska és kicseszett bugos, használhatatlan akkuzabáló edge.

(#94345) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#94344) üzenetére


turbulencia8
őstag

En ilyen teren konzervativ maradtam, csak PC-rol utalok: a magyar szamlamhoz sms-ben jon a megerosites, a nemet szamlahoz token kivaltasara hasznalom a photoTAN-t. Szerintem nem csak az edge bugos, es az meg talan kevesbe is zavar, a kamera app rendszeres fagyasa jobban idegesit. Szoval en altalanos "motorhibat" tapasztalok a tavaszi nagy frissites ota.

(#94346) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#94345) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Értem én, hogy mit írsz, de nem ez volt a "mondandóm" lényege.
Utalni, én pl, sokszor szoktam készülékről, holott előttem van jó pár lapos és desktop erőmű is, de mivel egy "bejáratott" frankó rendszerről van szó, ezért mobilról nekem már sokkal jobb és egyszerűbb, (ios, droid) ahol pl a ujjlenyomat olvasóval belépek és rögtön felajánlja a már utaltnak, hogy ismételjem meg a tranzakciót, tulajdonképpen, csak az összeget kell beírnom, illetve még azt sem, ha egyezik az előzővel és nyomok egy send-et.

Mondjuk az icsekket én nem használom (bár használtam), vannak erre százszor jobb applikáció(k), csak épp nem ezen az elqurt és hamarosan teljesen használhatatlan rendszeren(?) ahol, pl a pay pal, ami legalább olyan alap fő és meghatározó applikáció, mint a messenger, vagy a faszbuk, egész jól használható volt win alatt, amíg ki nem nyírták, izé ki nem nyírta az MS azt is.

Mert ugye azt senki nem hiszi el, hogy fejlesztők (a cég) dönt úgy, hogy na jó, többet erre nem fejlesztek?!
Az icsekk is ezért lett kuka, mert ez az egész wiccdóz megy a halálba, úgy ahogy van, illetve már ott van, de még teljesen nem dobálták rá a földet.

Az icsekk-et nagyon sokan használták win alatt is és jól is működött, a megszűnése előremutató az egész store-ra nézve, amit már kiröhögni sem érdemes, annyira szánalmas. Feedback-en mindenki kurva anyázik, mintha azt hinnék, hogy holnaptól Belfiore-ék kézen fogva kinyalják majd mindenki valagát. Gyk: Rendbe teszik a rendszert, meg úgy mindent, amihez nem kellene más, csak a épp nullától újra kódolni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#94347) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#94346) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ertem en mit irtal, es nem a wp feltamadasarol papoltam, hisz az mar kvazi kozhely, hogy ez a platform hamarosan total kuka. De az altalad leirtaktol fuggetlenul szamomra meg hasznalhato marad a 950, es mar csak egy evet kell kibirnia. Addig meg boven van idom utodot valasztani, es varhatoan a havi huszonezres elofizetesem melle csak kapok valami elfogadhato szolgaltatoi ajanlatot.

(#94348) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#94347) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

1 éve nincs már ennek a készüléknek. Bármiben fogadok. :)
A sima telefonálást, sms küldést ne vegyük használhatóságnak...
Az "okos jelző", meg már így is messze elkerüli régóta...

[ Szerkesztve ]

(#94349) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

van egy lumia 650-es, amiről a képeket a számítógépre, vagy a másik telómra akarom küldeni.
van vagy 4-6 giga.

ezt mivel lehet megcsinálni, ha a win10-es pc-t kábelen nem érzi? és nem akarom egyessével kuldeni a két teló között?

van valami wifis progi vagy ilyemi?

vagy ha csatlakoztatom a gépemmel bt-n,akkor belelátok valaahogy a telóba?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#94350) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#94348) üzenetére


Francia91
veterán

Legyen... Nekem mégsincs bajom a 950-essel... :)
Navigáció, böngészés, zene, fényképezgetés, néha videózás, meg pár apróságra amikre még használom nekem tökéletes... Tavaly szeptember óta van meg, egy HR-t sem kellett csinálnom azóta, mégis jó

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.