Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Google Earth-ből *.kml, *.kmz fájlokat hogy lehet használni WP8.1-en?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80002) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok!
L925-höz keresek akkut...
Honnan érdemes beszerezni?
Van esetleg erősebb mint a gyári?

köszi

(#80003) Nooeca


Nooeca
senior tag

Edge ma nekem is kezdte azt a mozaikosdit, amit ha letekerek akkor összenyomott mozaikok lesznek. Már valaki linkelt róla képet egyébként.

De gondolom én hogy ez a mozaikosdi ez valami globális bug, ami jelen esetben az Edgere hat ki, de mint korábban a kereső ikon volt mozaikkal teletömve kezdőképernyőn. Ez mondjuk még elviselhető kategória, éppen hogy csak zavaró, de azért látszik hogy vannak még benne gyökerig ható hibák.

És mint tudjuk ha valami nem zökkenőmentes, ott még az akksi idő is rengeteget tud javulni - habár nekem bőven hozza a 8.1 szintjét, de a lényeg az, hogy van benne annyi lehetőség, hogy annál is jobb legyen.

(#80004) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok. Felraktam tegnap a 640-re Insider-el a W10M-et. A "billentyű frissítést" az istennek sem tudom felrakni. Ez egyéni, vagy másnak is előfordul? 242-es build.

[ Szerkesztve ]

(#80005) Воланд válasza Sungoo (#80004) üzenetére


Воланд
titán

ide

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#80006) Sungoo válasza Воланд (#80005) üzenetére


Sungoo
addikt

:B

(#80007) Are,on válasza bluemirage (#79928) üzenetére


Are,on
csendes tag

Gondoltam, hogy nincs sok a 920-ból, de azt nem 40 ezerért vette meg az a " pár " ember.

(#80008) gameradam89


gameradam89
csendes tag

Sziasztok !

Kérdésem a következő: L535 telom van ! Smst elküldöm és nem jelzi,hogy megérkezett , pedig még a kézbesítés értesítőt is bekapcsoltam. Csak rájön az sms és ennyi. Mindent probáltam,de nem akarja kijelezni és értesíteni ,hogy sms érkezett. Sőt olyan is volt,hogy Mo-on voltam és külföldi és hazi kártya bennt volt és mikor mentem a határhoz akkor kaptam meg az összes külföldi smst :D de ekkor még belföldi hálózatban voltam ? kérdés mit lehet ilyenkor tenni ?

(#80009) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Van egy lumia 930 telom pár napja tettem fel rá a wm10.
Pár kérdésem lenne a rendszerrel kapcsolatban. A 3 gombsor rezgését hol tudom kikapcsolni, mert sehol nem találom? A gépház extrákba kellene szerintem lenni, de nekem ott nem szerepel.

A magyar nyelvű billentyűzetet szótárt nem nagyon tudok letölteni. a gépházam félig angol félig magyar :d

De ezeket leszámítva meg vagyok elégedve vele nekem nem is merül jobban mint a 8.1 alatt.
minden a legfrissebb rajta és ez a build számú rendszer van rajta: 10.0.14295.1005

(#80010) starr válasza shaggy (#80009) üzenetére


starr
őstag

extrák / érintés
Ha nincs ott, akkor vagy feltelepül magától az áruházon keresztül, vagy HR-től jön vissza.
Jah, hogy Redstone-t raktál fel. Akkor örülj, hogy más dolgok működnek.

[ Szerkesztve ]

(#80011) shaggy válasza starr (#80010) üzenetére


shaggy
aktív tag

Mi az a redstone? :D

Nekem kb 2 hete van windows phone így még nagyon nem vagyok a témában jártas.
windows insideren keresztül raktam fel. Máshogy nem ment és tegnap felrakás után rögtön ki is írta van frissítés és ez ment fel azóta ez van.

Hogy tudok akkor helyette egy stabil hivatalos wm10 rakni ha ez nem megfelelő?

(#80012) iihorvath válasza shaggy (#80011) üzenetére


iihorvath
tag

Nincs belőle stabil verzió. Bugos és kevésbé bugos létezik csak.

(#80013) gameradam89


gameradam89
csendes tag

Nem lehet a 8.1 visszatenni a win 10 helyett ? Mert azóta borzasztó !!

(#80014) starr válasza shaggy (#80011) üzenetére


starr
őstag

A Redstone a következő nagyobb windows frissítés, ami még elég bugos állapotban van.
A Redstone az insiderben a fast, és slow ringen elérhető.

Van még az insiderben egy Release preview ring is, amin a hivatalos stabil build-ek jönnek, csak megjelenés előtt 1-2 héttel.
Ha jelenlegi stabil verziót nem az Insiderrel, hanem az upgrade advisorral kellett volna felrakni.
A stabilra mostmár csak úgy tudsz visszatérni, hogy visszaállítod a 8.1-et, és utána az upgrade advisorral, vagy insider release preview ringet választva teszed fel a W10-et.

Persze ha tetszik a jelenlegi Redstone build, akkor maradhatsz is,de akkor sok hibára számíthatsz, mivel messze még a megjelenés.

[ Szerkesztve ]

(#80015) starr válasza gameradam89 (#80013) üzenetére


starr
őstag

Így lehet visszatenni a 8.1-et: [link]
A 8.1 csak a 8.1-el megjelent telefonokra megy vissza.
Akinek eleve W10-el jött ki (550,650,950), annak a W10-et fogja visszarakni.

(#80016) shaggy válasza starr (#80014) üzenetére


shaggy
aktív tag

Köszi a választ. akkor valószínű megvan az esti program :D
Én a slow választottam akkor az lehet az oka.
upgrade advisorral is próbáltam csak azzal az a baj hogy nekem azt írta van frissítés,de a mobilszolgáltatóval tárgyal és küldenek majd üzenetet nah ez már volt kb 2 hete mert amikor megjött a tel rögtön arra mentem és tegnap csináltam windows insiderrel, de ezek szerint akkor rosszra mentem.

(#80017) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e olyan program ami egy bizonyos idő után (mondjuk 1 óra leteltével) a telefont teljesen kikapcsolja. (mint a tévén az alvós funkció)?

Másik kérdés, létezik-e másfajta videófelvevő program a gyárin kívül?
A gyárival az a gond hogy 1 óra felvétel után nem rögzíti a filmet és lefagy, odaveszik az addigi felvétel.
Erre van valami megoldás vagy más videófelvevő program?

(#80018) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vadászok olyan okos eszközökre ami megy a Wines telommal és nem kell felhőbe menteni az adatokat. Elég ha a PC-n vagy az otthoni NAS-n tárolom. Aki tud esetleg ilyen okos eszközöket kérem ne habozzon írni. Köszi

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#80019) confuser válasza #32839680 (#79997) üzenetére


confuser
senior tag

Az nem arra való, azon keresztül a 10-es jön le... ahogy fentebb írták release preview ringen treshold2 (viszonylag stabil, hivatalos kiadás), slow és fast ringen redstone1 (fejlesztés alatt álló buildek).

(#80020) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Az előbb próbáltam (volna) a gyári galéria appból feltölteni Facebookra képet, de nem sikerül, valamilyen hibával elszáll a feltöltés!

Valakinek valamilyen ötlete, hogy miért?

W10M hivatalos .218

Előre is köszi!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#80021) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#80020) üzenetére


D1L1ZS
őstag

"An error has occured whilest sharing to Facebook"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#80022) Blacky74


Blacky74
csendes tag

Sziasztok!

Az miért van,hogy kb 3 hete az áruház csempéje nem frissül?Ügy tudom életre kelteni,hogy termék megjelenítése csempén kikapcs,majd bekapcs utána jó kb 2 órát utána újból üres a csempe.OTA-S,gyári win10 van rajta. :U

Tegnap reggel magától se szó se beszéd úgy döntött újraindul,majd az SD kártya ellenőrzését kérte.A kártyára mentett alkalmazások csempéi szürkék voltak,majd Sd ellenőrzés után ismét aktívak lettek a csempék. :F

„A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.” Edmund Burke Lumia 640 LTE

(#80023) no1r


no1r
őstag

viber az amúgy is egy rakás szar (a ttöbbi endszeren is), akinek kicsit is fontos az adatbiztonság az messziről elkerüli

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#80024) jacis


jacis
nagyúr

A teszt periódusban lévő android N ami a telefonomon van nincs tele úgy hibával mint ez a win10 ami elméletileg nem teszt fázisban van :(
A héten venni akartam egy 950XL-t de emiatt nem vettem meg hanem inkább várok tovább.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#80025) Sungoo válasza Blacky74 (#80022) üzenetére


Sungoo
addikt

De jó neked, nekem pont fordítva van. Hiába kapcsolom ki, akkor is sereg pereg az a fo... :W

[ Szerkesztve ]

(#80026) nicu71 válasza Sungoo (#80025) üzenetére


nicu71
addikt

tedd a legkisebb méretre és akkor leáll :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#80027) ΞΔGLΞ válasza jacis (#80024) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Dehogynem! Tesztfázisban van ez még mindig, csak nem ők tesztelik, hanem mi szopunk vele!
Mert ha tesztelnék normálisan, akkor nem lenne ez sem...

(#80028) shaggy


shaggy
aktív tag

Tegnap este csak felkerült nem kis idő árán a .218 build.

Kicsit kibővült nekem a menü :D A Microsoft healt a lépésszámláló csak nekem nem akar jól működni vagy senkinek nem számol?

Illetve az időképnek a csempéje csak nekem nem jó vagy másnak is nincs elő csempe és amikor belelépek visszaáll alapértelmezetre állíthatom be a várost is de ez a progi hibája szerintem.

(#80029) Francia91 válasza shaggy (#80028) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam sincs élő csempéje az Időképnek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#80030) ΞΔGLΞ válasza shaggy (#80028) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Microsoft healt működik, az időkép csempéjét, és hogy megjegyezze a várost képtelenek megcsinálni.
Pedig frankó a program, de emiatt én (is) legyalultam.

[ Szerkesztve ]

(#80031) Bogyó bá' válasza Francia91 (#80029) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam az élő csempe tökéletesen működik (920-on, legfrissebb builddel), más bajom van az Időképpel: hiába állítom át a tartózkodási helyemet Kalocsára (és mentem természetesen), a következő frissüléskor automatikusan visszaáll Budapest I. kerületre. Így meg sok sz*rt nem ér.... :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#80032) consono


consono
nagyúr

Sziasztok, frissült a Maps és a Photos. Van valahol changelog mi változott?

"In God we trust. All others must bring data"

(#80033) duo válasza consono (#80032) üzenetére


duo
őstag

gondolom hangzatos "stability and performance improvements". gyk semmit sem fogsz érezni szvsz :D

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#80034) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#80030) üzenetére


Francia91
veterán

Most meg jó az Időkép élő csempéje :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#80035) Sungoo


Sungoo
addikt

Megpróbálkoztam az Upgrade Advisor-al. :F L640 LTE

[ Szerkesztve ]

(#80036) Spet válasza Sungoo (#80035) üzenetére


Spet
addikt

Nem lengyel ROM-os véletlenül a telefonod?

Insiderrel, elméletileg telepíteni tudod ezzel a pár lépéssel.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#80037) Sungoo válasza Spet (#80036) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem lengyel, de külföldi. Insiderrel volt már fent (.242), de a nyelvi csomagot nem lehet a billentyűzethez telepíteni, és engem idegesít, mert sokat használom.

(#80038) ΞΔGLΞ válasza Sungoo (#80037) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem lengyel, de külföldi.

Hol lehet ez kideríteni a telefonon?
Mert ez valószínűleg válasz lehetett arra, hogy miért nem működik egyeseknél az Upgrade Advisor.

Tehát a megoldás, abban az országban kell leszedni, ahova készült, akkor működni fog. Gondolom, hogy a magyar telefonomon, a "Zimbabwe"-ban lekapott és feltelepített UA app ugyanígy nem működne.

[ Szerkesztve ]

(#80039) Sungoo válasza ΞΔGLΞ (#80038) üzenetére


Sungoo
addikt

A bejelentkezési logo-ból. :) (metroPCS) USA-ból származik. Tehát a régiót átállítani Egyesült Államokra, és úgy rákeresni az Upgrade Advisorra? Az áruház csak Frissítési tanácsadóként dobja fel.

(#80040) ΞΔGLΞ válasza Sungoo (#80039) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Régebben is így működött több készüléknél, hogy régiót kellett állítani.
Próbáld ki...

(#80041) Sungoo válasza ΞΔGLΞ (#80040) üzenetére


Sungoo
addikt

Megtörtént, a helyzet ugyan az maradt. :N

(#80042) shaggy


shaggy
aktív tag

Nekem most 4G van és mennyire merül jobban alatt vagy állítsam vissza 3G-re?
Felénk mondjuk nem hiszem h van 4G szóval :D

(#80043) mirci18 válasza shaggy (#80042) üzenetére


mirci18
addikt

Elviekben a 4g kevesebbet fogyaszt hogyha nem kell folyton jelkereséssel és váltással bajlódni.
Tehát ha nincs normális lefedettség ott ahol élsz lehet jobban járnál a 3g-vel.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#80044) btudos válasza mirci18 (#80043) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ezzel a tanaccsal vigyaznek, a Vodafone az egyetlen szolgaltato, ahol nagyobb esellyel talal 3G-n jelet a telefon, mint 4G-n.

Alapvetoen ha van 4G, akkor kevesbe eszi az akkut, mint a 3G.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#80045) mukibuci válasza btudos (#80044) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azért ez nem feltétlen igaz már

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#80046) bluemirage válasza shaggy (#80042) üzenetére


bluemirage
őstag

Úgy tudom, hogy 4G-n nincs beszédforgalom Magyarországon, csak adatátvitel.
Nem tudom, hogy ez változott-e.... ugy tudom, hogy nem. :F

Ha nem változott... és elegendő a 3G-s adatsebesség, akkor a 3G-s beállítással jársz a legjobban... pláne ha utazol, mozogsz. Ha valami miatt masszívan netezel, akkor átlököd, akkor és csak akkor 4G-re. Én pl. így használom.

Meliora sunt bono inimica

(#80047) mirci18 válasza bluemirage (#80046) üzenetére


mirci18
addikt

3g-n van a hang csak.
Én folyamatosan 4g-n használom nekem így kevesebbet fogyaszt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#80048) mirci18 válasza btudos (#80044) üzenetére


mirci18
addikt

Így van ezt írtam én is.
De mivel a fórumozó kolega azt írta hogy ahol lakik valószínűleg nincs 4g azért írtam.
Nálam például ahol lakom jó a 4g de ahol dolgozom változó s van olyan rész ahol 1-2 csík között ingadozik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#80049) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, igaz ebben a topikban a 4G lehet OFF, de nekem voda számom van, és ha 4G-n van Szegeden a telefonom, akkor eldobálja a kapcsolatot...
hol kiírja hogy nincs szolgáltatás vagy csak segélyhívás.
ha kikapcsolom a 4G-t, akkor ez a jelenség nincsen, és már voltam SIM-et is cseréltetni :K
szóval szerintem nem annyira jó még a 4G :(
vagy az is lehet hogy nem csak adatra van használva hanem hanghívásra is?
mert nálam képes még hívás közben is eldobni a 4G hálózaton a kapcsolatot.
viszont, mint írtam, ha csak 3G-n van a telefonom akkor minden gond nélkül működik minden ((

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#80050) mirci18 válasza Lacielvtárs (#80049) üzenetére


mirci18
addikt

Mint írták vodafonnak van itthon a leggyatrább hálózata.
Sok helyen nem talál 4g-t.
4g csak adatkommunikációs csatorna ha telefonál az ember automatikusan átvált a telefon 3g-re.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.