Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) btudos válasza @matthew@ (#12000) üzenetére


btudos
Topikgazda

Kizárt hogy legyen BT file transfer.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12002) Alexios válasza @matthew@ (#12000) üzenetére


Alexios
veterán

nem lesz _semmi_ már wp7-re, lumia fronton se igazán, máshova meg pláne nem.

(#12003) Bogyó bá' válasza Alexios (#12002) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ó, ne keseríts már el, egy-két apróságot még igazán szórhatnának a jónépnek! Csak, hogy érezzük a törődést... ;)

(Bameg, PH-addikt lettem, ez miért? Mondjuk eddig is "függő" voltam tőle, de most kinyílvánult!)

(#12005) adam014: mondjuk én a 7.8 óta maximálisan elégedett vagyok a Lumia 610-zel, mint első okostelefonnal.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12004) @matthew@ válasza btudos (#12001) üzenetére


@matthew@
őstag

Akkor már megy is a hirdetés iPhone szag van :DDD

Matthew 24:42

(#12005) Alexios válasza Bogyó bá' (#12003) üzenetére


Alexios
veterán

lehet hogy a nokia kiad valamit(bár kétlem), de hogy a többiek nem fognak kapni semmit az tuti, örülni kell hogy jött a 7.8 egyáltalán

(#12006) catroot válasza @matthew@ (#12000) üzenetére


catroot
veterán

Szvsz nem lesz, csak Nokiákra.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12007) pushalias válasza @matthew@ (#12000) üzenetére


pushalias
addikt

Omniára szinte biztosan nem.

Honor 9 / HP 8470P

(#12008) @matthew@ válasza catroot (#12006) üzenetére


@matthew@
őstag

Ez is elég k.csög üzletpolitika h nem teszik bele, mert így megveszi a user a WP8-at, meg lehet kicsit foglalkozni kéne a dologgal, és nincs rá idejük kedves Samsungéknak, ez eléggé kiábrándító. Mind1 márciusban jár le a céges előfizu és remélhetőleg T-hez kerülünk, akkor majd lesz csere, vagy ha maradunk és szerződés újítás lesz, akkor is mert kicsit unalmas kezd lenne a WP a csempéivel, nem lehet rajta semmit sem állítani, meg az alkalmazás kínálat is gyér, lassúnak meg csak azért nem látszik a rendszer mert a grafikai része elég gyenge, kb. nincs minek laggolnia :(

Matthew 24:42

(#12009) razzorr válasza petroleumlam (#11998) üzenetére


razzorr
őstag

Válasz marcusanak is.

Teljes mértékben tisztában vagyok a rendszerek tudásával, igazából már az s3 szinten megkapnám azt a gördülékenységet amit tud a wp8. Vagy nem?! :-)
Ezért is érdekelne,hogy akinek volt s3-a és netalán wp-re váltott, hogy látja a dolgokat,ha van egyáltalán ilyen emberke.

Nekem tudásra mindkettő megfelel, inkább a gyorsaság,stabilitás,laggmentesség az ami fontos nekem.

(#12010) btudos válasza razzorr (#12009) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nem.

A kezemben akadozott egy JB-vel szerelt S3 az app drawerben, nem beszélve a memóriakezelési szarságairól. Bármennyire mondogatják hogy az android már nem olyan meg minden, de még mindig nem tudja azt a folyamatosággot amit a WP vagy az iOS tud.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12011) guest666


guest666
aktív tag

Hi !

Omnia7 telom van (illetve volt). Szóval elhagytam a hegyen síelés közepette, Ausztriában.
Van-e lehetőség valahogy a megtalálására ? Elvileg az a kis feature ami erre szolgál , az be volt kapcsolva.
Viszont a roaming adatforgalom az ki van kapcsolva. Kicsöngött még délután.
Valahogy le tudja adni a koordinátákat nekem a rendszer?
Köszi!!

(#12012) @matthew@ válasza btudos (#12010) üzenetére


@matthew@
őstag

Folyamatosság az inkább csak az iOS-nél emelhető ki mint erény, mert a WP-s csodás design/grafikai ficsőr az elég gáz, ezt nem nehéz úgy megcsinálni h ne laggoljon, meg néha itt is elgondolkozik h csináljam-ne csináljam pl beállításoknál (Omnia W-n)

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#12013) btudos válasza @matthew@ (#12012) üzenetére


btudos
Topikgazda

Attól mert minimalista, még ugyanúgy komoly munka az optimalizáció. Egyébként WP8-ról volt szó, ott nincs gondolkodás, minden tényleg azonnal történik, az erősebb processzor azért érezteti hatását. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12014) Воланд válasza guest666 (#12011) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12015) dejaris válasza guest666 (#12011) üzenetére


dejaris
addikt

A windowsphone.com-on jelentkezz be es ott le tudod kerni a telefon helyzetet, (vagy is lehet nem mer data con. ki volt kapcsolva, de proba szerencse.)

(#12016) pushalias válasza razzorr (#12009) üzenetére


pushalias
addikt

Tegnap volt a kezemben egy S3, amire ott helyben egy kis móka kedvéért felkerült egy Launcher7. Vicces volt, amikor 1 perc használat után már lagolt. :) Bár egyébként Launcher8-cal már tényleg hasonlít, de hát nem.

(#12008) @matthew@ „a grafikai része elég gyenge, kb. nincs minek laggolnia”

Erre a legkulturáltabb válaszom az, hogy what the fuck are you talking about. Lásd a Launcher7 és 8 kísérleteit pusztán az alkalmazáslista görgetésére, és a dzsini a tanúm rá, hogy ellenszélben, öt kilométer távolságból ki lehet szúrni, melyik az, amin jól látszik, hogy csak azt az egy részletet meddig reszelgethették, hogy pont olyan legyen, és meg is érte a ki tudja mennyi befektetett melót, mert valóban olyan. Sok gyíkja van a WP-nek, de nem ez.

Honor 9 / HP 8470P

(#12017) dejaris válasza @matthew@ (#12012) üzenetére


dejaris
addikt

Ezt imadom :C Ha egyszinuek a csempek es egyszeru negyzetek akkor mar tok egyszeru, hogy gyors legyen :(((

(#12018) razzorr válasza btudos (#12010) üzenetére


razzorr
őstag

Nekem ICS-el nem tűnt rossznak az S3, viszont a wp kegyetlenül bejön. A minimalista style az én világom. Ahh nem tudom...olvasgatom a fórumot tovább, de várom a tapasztalatokat, ha van valakinek még.

pushalias: neked milyen telód van egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#12019) guest666


guest666
aktív tag

köszi mindenkinek, már kikapcsolt, nem elérhető :(
na mindegy , már úgyse mentem volna vissza érte...

azért sajnálom szegényt... S3 lesz helyette

[ Szerkesztve ]

(#12020) btudos válasza razzorr (#12018) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ha bejön a minimalista style, megfelel a WP tudása, és igényes vagy az anyaghasználat terén, akkor nem sokat gondolkodnék.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12021) razzorr válasza btudos (#12020) üzenetére


razzorr
őstag

Hát igen, az anyaghasználat, ebben az s3 brutál gyenge.
De ha bármelyik wp8at olyan jó áron meg tudnám szerezni mint az s3at,akkor nem gondolkoznék...

(#12022) pushalias válasza razzorr (#12018) üzenetére


pushalias
addikt

Nédd meg az aláírásomat. ;-)

Honor 9 / HP 8470P

(#12023) Pttypang


Pttypang
veterán

Már elsőre közölve volt, mikor szóba került, hogy a bt és a csengőhang készítő is only lumia lesz...

Everybody lies.

(#12024) @matthew@ válasza btudos (#12013) üzenetére


@matthew@
őstag

Mondjuk a droidnál azért is nehéz az optimalizáció, mert sokféle hw-re tették fel, így nem olyan egyszerű a dolguk (nem védeni akarom), míg WP-nél meg iOS-nél nincs akkor szórás HW terén, ez sokat számíthat sztem.

dejaris azért az belátható h kevesebb vele a probléma, ha nem is annyira egyszerű az optimalizálás, de nincs annyi grafikai pörgés, stb.

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#12025) Pttypang válasza @matthew@ (#12024) üzenetére


Pttypang
veterán

Azért nicns annyi pörgés, mert optimalizálás nélkül is laggolhat. Akkor mi lenne, ha több pörgés lenne, az optimalizálatlanság viszont megmaradna? :U

Everybody lies.

(#12026) dejaris válasza @matthew@ (#12024) üzenetére


dejaris
addikt

Szamomra nem. Semmivel sem latom egyszerubbnek mint egy ios-et. Sot, itt meg peregnek, forognak is a csempek, ott meg csak statikus ikonok, neha egy apro szammal...

(#12027) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

A wp7.hu alkalmazas behozza nektek a hireket ,vagy csak nekem xaraxik?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#12028) daniel909 válasza @matthew@ (#12012) üzenetére


daniel909
addikt

ez baromság. sokkal több mozgó dolog van a homescreenen mint a konkurencianal. pörögnek a live tile-ok, képek csempe...stb. ezeket kiszámoltatni nem semmi. szerinted miért nincs iOS alá live wallpaper?:) szóval elég jól van megírva és optimalizálva a wp 8.
Androidon a wp8 launcher ugyanúgy akad, pedig a te elméleted szerint simának kellene lennie. ja és egy előző baromságra visszatérve, az sgs3 nagyon durva akadásokra képes, főleg a widgetek lapozgatása közben. de a képernyőelforgatással egyidejű home gomb megnyomása is durva akadásokhoz vezet. a késleltetett kilépésről nem is beszélve. megnyomom a home gombot, és fél mp-et vár minden esetben a telefon. nagyon gáz h nem azonnal cselekszik.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#12029) dejaris válasza DJosef (#12027) üzenetére


dejaris
addikt

Most, alakitottak at az oldalt, uj cimuk: wpportal.hu. Ezert teljesen hasznalhatatlan az appjuk. De igertek ujat.

(#12030) emvy válasza @matthew@ (#12024) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugyanannyi eroforras megjeleniteni egy kek dobozt egy egyszinu feher ikonnal, mint egy otszazszinu csicsas ikont.

Tudod, GPU, texturak es tarsai.

while (!sleep) sheep++;

(#12031) pushalias válasza @matthew@ (#12024) üzenetére


pushalias
addikt

Abban egyetértünk, hogy a droidot sokkal nehezebb optimalizálni, mert igazából nincs is mire. De mint mások is írták, az élő lapkák nem kevés munkát adnak a vasnak, és akkor nem is beszéltünk a mindenütt másutt előbukkanó ezernyi finom animációról..

(#12027) DJosef Konkurenciáról jót, vagy semmit, de az az oldal ritka csúnya lett. Pláne a néhai wp7.hu után, ami viszont tényleg szépen meg lett csinálva, kár, hogy egy php.ini beállítás hiánya miatt megbízhatatlanul jelent meg.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#12032) crey válasza @matthew@ (#12024) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Az eb nem itt van elhantolva, hanem ahogy emvy is írta, teljesen mindegy milyen a lapka (gondolj azokra a lapkákra, amiken fotók jelennek meg), mindegy is milyen textúrát húzol rá az adott elemre - a GPU meghajtja. Nem is a kirajzoltatással van a probléma, mert láss csodát, a játékok nem röcögnek (annyira).

A probléma továbbra is a Dalvik - ja tegnap előtt sikeresen nyomkodtam SIII-at (meg egy 820-ast is btw).
Még az SIII is röcög - TW nélkül!
A 820 felbontása (ugyanaz a 800*480 mint a HD7-em), de különbség zongorázható a kettő között (meg is kérem Richard Claydermant), természetesen a 820 javára. Bitang szép képe van.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#12033) btudos válasza crey (#12032) üzenetére


btudos
Topikgazda

Semmi köze a témához, de most hogy feljött a HD7, eszembe jutott, gondoltam leírom: Még korábban kicseréltettem a HD7 érintőpaneljét (szegény dobott egy hátast pofával járdára érkezve az akkori asszonyságnak köszönhetően :((( elég rendesen összetört), és 3 k-ért kapott akkor már új kijelzőt is, így egyszerűbb volt cserélni. Akkorát néztem hogy nemigaz, az utángyártott panelnak egyértelműen sokkal jobb színei voltak, mint a gyári kijelzőnek, így most nővéremnél egész használható képet ad.

Egyébként bármit is csinálnak az Androiddal, a dalvik miatt örökké olyan marad amilyen, nem lehet teljesen eltüntetni a röccenéseket. :( Bár kétségtelen, hogy folyamatosság szempontjából sokat fejlődött, de még mindig meg lehet akasztani a megfelelő helyen megzavarva különösebb erőfeszítés nélkül, míg WP-n vagy iOS-en azért ehhez gondolkodni is kell.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12034) Воланд


Воланд
titán

csak, hogy jol induljon a reggel. 7.8 bug, ami mindenkit erinteni fog: nem mukodnek a 3rd party elo lapkak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12035) petroleumlam


petroleumlam
tag

Először is. Ez az új fiatalember ak SGS3-ról akar váltani, láthatóan rendkívül be van sózva. Lényegtelen mit írtok, úgyis megveszi. Én azt mondom neki, hogy úgy képzelje el ezt a dolgot, mint 10 éve az okostelefon vs mezei javas telefont. Az okostelefon most legyen a droid, amire minden telepíthető, 100%-ban testreszabható, meg tyúktojás mérő is van benne. Viszont laggol, fagy, stb (ez szerintem nem igaz, de legyen ha annyian írják). A mezei javas telefon pedig legyen a WP, ami gyors, de kevesbé testreszabható. Szerintem így már érzékelhető a különbség.
Más. Jópár hsz-el visszább valaki küzdött a lejátszási listával WP8 alatt. Most jutott eszembe megnézni. 7-en ez úgy megy, hogy az albumborító alatt lejátszás közben rákattintunk az előadó/számcím sorra, mire bejön a most játszott lista. Ott egy floppy és az menti el a lejátszási listát. 8-on nincsen ilyen?
Más. A 7.8 bug alatt mit értesz? Hogy nem mozognak, vagy hogy nem frissülnek? Mert tegnap néztem egy árfolyam programot, ami 3. féltől van es az pörgött. A frissülést nem tudom, mert azóta leszedtem.

(#12036) Dzsosy válasza Воланд (#12034) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Mióta? ;]
Egyébként egyetlen app-nál tapasztaltam hibát. A WPgram nevű instagram kliens-nél ha beállítom, hogy legyen live tile, akkor ki tesz egy csempét ami 7.5 alatt tökéletesen működött (mutatta az új képeket és azok számát és ha ráböktem akkor elindult az alkalmazás), de most a képeket csak pár napig mutatja a kitűzés után, aztán befejezi, plusz ha rábökök eme csempére, akkor nem történik semmi, nem indul el az alkalmazás.
De másnál nem tapasztaltam ilyet. Remélhetőleg a fejlesztő itt hamar javítja.

[ Szerkesztve ]

(#12037) negyedes válasza Воланд (#12034) üzenetére


negyedes
addikt

whut?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12038) Lall válasza Воланд (#12034) üzenetére


Lall
veterán

A közel 1 hónap alatt nem vettem még észre. Valamit rosszul nézek?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#12039) AMD Power válasza crey (#12032) üzenetére


AMD Power
titán

Én pl szerelmes vagyok nagyon a 820-ba. A 920 is imádni való, de nekem a 820 lenne inkább majd elérhető és a mérete is szimpatikusabb.

(#12040) Воланд


Воланд
titán

nextgen reader: random frissul, ket lapka van kint, hol az egyik, hol a masik nem frissul.

baby blues, calvin & hobles, cyanide & happiness, daily dilbert, daily garfield, doghouse diaries, questionable content, rugrats, xkcd, zits alkalmazasok egyaltalan nem frissulnek (egy par napig jok voltak os update utan).

weather flow, my stocks, gyari cuccok (pl app store) mukodnek.

jah, mav menetrend, imenetrend egyaltalan nem mukodik frissites utan, nem lehet keresni a jaratokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12041) crey válasza AMD Power (#12039) üzenetére


crey
MODERÁTOR

tényleg nagyon durván jó a kijelzője - és ugyan van némi tömege annak is, de teljesen vállalható a mérete. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#12042) petroleumlam válasza Воланд (#12040) üzenetére


petroleumlam
tag

Akkor visszalépsz 7.5-re?

(#12043) Lall válasza Воланд (#12040) üzenetére


Lall
veterán

Nekem iMenetrend tökéletesen üzemel.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#12044) Воланд válasza Lall (#12043) üzenetére


Воланд
titán

nalam az folyamatosan osszeomlik, serverhibara hivatkozva. termeszetesen mobilnet van, 7/24-ben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12045) Воланд válasza petroleumlam (#12042) üzenetére


Воланд
titán

nem. lumia 920. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12046) petroleumlam válasza Воланд (#12045) üzenetére


petroleumlam
tag

Ez miatt veszel másik telefont?

(#12047) catroot válasza petroleumlam (#12046) üzenetére


catroot
veterán

Ravasz az MS, így sarkall, hogy vegyél wp8-at ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12048) Воланд válasza petroleumlam (#12046) üzenetére


Воланд
titán

nem csak ez miatt. az omnia oreg mar, meg kicsit kezdem szuknek erezni a 7.8-at.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12049) negyedes válasza Воланд (#12040) üzenetére


negyedes
addikt

engadget, 9gag tokeletesen mukodik. ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12050) Воланд válasza negyedes (#12049) üzenetére


Воланд
titán

akkor csak en vagyok ilyen mazlista.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.