Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) Clemi válasza Ryoo (#81998) üzenetére


Clemi
veterán

Az ötlet jó, megpróbálni semeddig nem tart, de a probléma attól még fennáll és lássuk be ha kikapcsolom a helymeghatározást, akkor meg máshol jelentkezik a hiánya (időjárás például).

(#82002) zsoltzsolt válasza tibike8 (#81999) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez milyen telefon?

(#82003) mtomi95 válasza Clemi (#82001) üzenetére


mtomi95
senior tag

Időjárásban is van keresés. :K Meg igazából bármit meglehet oldani. Én is kikapcsolgatom amit éppen nem használok. Most vagy kényelmeskedsz vagy merülsz. :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#82004) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Ki lehet valahogy rakni az Edge kedvenceket a start-ra? Úgyértem, hogy rámegyek és egyből a fav listát hozza be. :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#82005) Ryoo válasza Clemi (#82001) üzenetére


Ryoo
senior tag

Sztem, ha kikapcsolod és vársz egy kicsit, majd visszakapcsolod, akkor a beragadást megoldja és utána megint tudod használni rendesen a helymeghatározást.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#82006) Clemi válasza Ryoo (#82005) üzenetére


Clemi
veterán

Persze ezt legközelebb kipróbálom, de azt viszont tudom, ha a GPS aktív és pozíciót keres, akkor kint van felül a jele. De lépjünk túl a GPS programoknál a valami beragad dolgon. A kameránál mit kapcsoljak ki, hogy ne merüljön tovább miután használtam? Még csak a képfeltöltésre se (OneNote) tudom fogni, mert csak WiFi-n van engedélyezve a feltöltés és jellemzően akkor képelek a telóval, ha nincs WiFi kapcsolaton. Mondjuk legutóbb egy gyenge WiFi hálózaton (hotel külföldön) a háttérben addig ügyködött a feltöltéssel, hogy reggelre kb 8 óra alatt kikapcsolásig merítette az este még 100%-os töltöttséget
Mindegy, anno a Here csomag miatt váltottam (ez volt a döntő érv) Symbian-ról WP-re, de a Térképek olyan szinten használhatatlan szar, hogy erősen érik nálam is a platform váltás. A 930-on a böngészőben megnyitott google.maps oldal már akár úgy használhatóbb, mint a Térképek, hogy nem navigál. Persze, navigálásra itt van a megvásárolt teljes Sygic, ami tényleg jó, de akkor hol marad a PC-n megtervezem a nagy monitoron és a telón meg használom útközben dolog? Mondanám itt, hogy a teljes fejlesztő csapatot rúgnám ki a francba és egy újjal a nulláról elkezdenék fejlesztetni egy használható navigációt. Komolyan mondom, akár fizetnék is érte, ha legalább ugyanazt tudná, mint a google.

(#82007) Francia91 válasza Clemi (#82006) üzenetére


Francia91
veterán

A Sygic nálam csinált olyat pár napja, hogy navi közben csak random kilépett... Volt, mikor 6 perc után, volt mikor 2 óra elteltével... Remélem ami most jött frissítés, orvosolták a dolgot

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#82008) zsoltzsolt válasza Clemi (#82006) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Kapcsold ki a kameránál a hely adatok mentése opciót

(#82009) Clemi válasza zsoltzsolt (#82008) üzenetére


Clemi
veterán

Jó ötlet, ezt is kipróbálom..... tehát visszajutottunk oda, hogy a GPS modul ragadhat be olyan módon, hogy sehol nem jelenik meg, hogy épp pozicionál? Ez valóban lehetséges opció, de akkor ennyivel jobban lenne megírva a Runtastic? Csak mert azt is rendszeresen használom, de az után még soha nem volt felgyorsult merülésem.

(#82010) tibike8 válasza mtomi95 (#82000) üzenetére


tibike8
őstag

A HR-re gondoltam én is, de ahhoz most nincs nagy kedvem. Jó a Here is ha kell. Amúgy legnagyobbon van a betű méret. A design lett elrontva. A max sebességet olvasható méretben mutatja, de annak a fölső részén pici számokkal látszik csak a pillanatnyi sebesség. Ha olyan úton vagyok amihez a térkép nem tud kötni maximális sebességet, akkor a körben csak a pillanatnyi sebesség látszik megfelelő méretben. És dobálgattam a feebackeket is.

(#82011) tibike8 válasza zsoltzsolt (#82002) üzenetére


tibike8
őstag

930

(#82012) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Értesítések menüben beállítottam, hogy ne legyen hangja az üzeneteknek.
Működik is, azonban ha épp benne vagyok egy üzenetben akkor ha irnak benne már ad hangot... :(

Hogy lehetne ezt is tiltani?

Egyébként Skype beszélgetés üzenetek app-van ha ez számít

(#82013) tibike8 válasza tibike8 (#82010) üzenetére


tibike8
őstag

A térképekhez még egy példát hozzáfűznék mint vicc kategória. Szeged-Hódmezővásárhely. Ez gey egyenes, 22km-es út lenne, de a térképek 59km-es kerülővel oldaná meg...

(#82014) tibike8


tibike8
őstag

De hogy pozitívat is írjak. Most megint működik a posta appban az, hogy amit a kukából törlök, törlődik a szerveren is (gmail) :)

(#82015) scyllarus válasza tibike8 (#82013) üzenetére


scyllarus
veterán

És tényleg :W Bár nekem csak 60,9 lenne összesen szerinte, de azt is sokallom. heti rendszerességgel járok át, 22 szokott az lenni.
Nyomtam egy vissza gombot, és 24 km lett. Aztán megint 60,9. Megbízható...

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#82016) Ryoo válasza tibike8 (#82013) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nekem 39,5 km-es utat tervezett arra :)

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#82017) gabor907


gabor907
tag

Slow ringben a 14367 ezt hasznalja valaki ugy olvastam h rengeteg a fejlesztes gondolom a th2hoz kepest es egyenlore keves ismert hiba...
Van ezen valaki? Velemeny?

core

(#82018) tibike8 válasza Ryoo (#82016) üzenetére


tibike8
őstag

Annyit nekem nem tudott még kihozni. Akár autópályán, akár a nélkül terveztetem, de a lényeg nem változik...

(#82019) tibike8


tibike8
őstag

Még egy utolsó vicces elem a témában. Algyő-Hódmezővásárhely. Ez cc 15km amit a térképek meg tud tervezni akár 25km-68km-el is a beállítások függvényében :D
Amúgy olyan mint ha nem létezne az app szerint a vásárhelyi út teljesen (nem új az út) Van hogy kivinne földútra a vásárhelyi út egy szakaszán, mintha ott nem lenne a 47-es út a helyén. Ha a Here térképeire épül a térképek app is akkor még inkább nem értem. A Here megfelelően tervez a fenti irányokba (is)
Na de a témát túlragoztuk szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#82020) monosgeri21 válasza tibike8 (#82019) üzenetére


monosgeri21
tag

Szerintem is jobban járunk, még a végén a torkodnak esnek a Térképek vérfanjai, hogy márpedig ez van olyan jó, mint a HERE, hisz azon alapszik ;]

(#82021) #97246720 válasza gabor907 (#82017) üzenetére


#97246720
törölt tag

[link]

itt megtalálható a TH2 és RS1 frissítések leírásai... számtalan javítással és funkcióval bővül az Redstone build...persze ezt használva találkozhat ez ember idegesítő hibákkal, ahhoz hogy ezt használni tudd, illetve le tudd tölteni insider programban regisztrált fiók kell hozzá [link]

[ Szerkesztve ]

(#82022) taip válasza tibike8 (#82013) üzenetére


taip
senior tag

Érdekesen adja elő... a Bing Maps-en pl. jól tervezi az említett útvonalat, viszont teljesen hiányzik róla az M43 Makó és a határ között.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#82023) busman


busman
addikt

Térképek,egy fos. Most a kedvenceim tűntek el...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#82024) tooolz


tooolz
tag

Napot... WP 10 alatt hogyan lehetséges microsoft fiókot váltani ill kilépni a meglevőből..köszönöm..

(#82025) Sjkolrd


Sjkolrd
aktív tag

Térképek vs Sygic kis eltéréssel,de azonos utazási infót közölte. Pilisszentiván to Esztergom. Szerintem alapvetően eg probléma a here map adatbázisának használata....pl.az új 10 ut sincs rajta....vagy aki használja Here-t annak tapasztalat?

(#82026) Sjkolrd válasza tooolz (#82024) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Hozza van adva az új acc.? Ezután van rá lehetőség törölni? Mert nekem csak egy account van+fb,s azt tudom torolni ami nem a fo acc..

(#82027) Воланд válasza tooolz (#82024) üzenetére


Воланд
titán

hr

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#82028) Francia91 válasza tibike8 (#82013) üzenetére


Francia91
veterán

És tényleg, besz@rás... :D
Azért, hogy picit mentsem az appot, nekem szombaton Szegvárról Siófokra hibátlanul navigált, a legmegfelelőbb útvonalon

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#82029) Ryoo válasza Francia91 (#82028) üzenetére


Ryoo
senior tag

Engem az a Maroslele (nem tudom elolvasni milyen település) fölötti M43-on visz el. Úgy lesz 39,5 km :D

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#82030) tibike8 válasza Francia91 (#82028) üzenetére


tibike8
őstag

Ez van. Az egyik érdekesség még, hogy a 4-es verzióval még jól tervezett, a másik, hogy ha az adatforgalmat kikapcsolom tervezés előtt, akkor ez is jól tervez.

(#82031) taip válasza tibike8 (#82030) üzenetére


taip
senior tag

Úgy tűnik, nem a térkép rossz, hanem a forgalomnagyság adatok, illetve még inkább a forgalomnagyságot figyelembe vevő algoritmus. (Bár nem értem, ennek miért kellett elromlani a 4-es verzióhoz képest.)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#82032) tibike8 válasza taip (#82031) üzenetére


tibike8
őstag

Szerintem is valami hasonló lehet a gond, bár PC-n is éppolyan rosszul tervez kikapcsolt helyhatározás és online forgalomfigyelés mellett. Amúgy meg ki adott engedélyt az appnak, hogy a hátam mögött vegyen figyelembe forgalmat is. Illetve éjszaka, minimális forgalom mellett, miért gondolja, hogy kerülni kellene?

[ Szerkesztve ]

(#82033) zsoltzsolt válasza tibike8 (#82019) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Gyalogosként kiadja a jó és megfelelő utat 😀

(#82034) tibike8 válasza zsoltzsolt (#82033) üzenetére


tibike8
őstag

Nem mondanám. A 47-esen sétálni eléggé vicces lenne :D

(#82035) Clemi válasza zsoltzsolt (#82033) üzenetére


Clemi
veterán

Van egy sejtésem, hogy a térkép a rossz több helyen.
Ezen a térkép részleten amit bekarikáztam a szántóföldön keresztül vezető igen rossz földút, sőt inkább csak ösvény, és annak ellenére hogy kipipáltam a tervezésnél, hogy burkolatlan utakra ne tervezzen, makacsul és minden áron oda tervez. Forgalmi oka nem lehet, ugyanis azon a környéken az autó forgalom nagyjából 1 autó /óra plusz a buszjárat, szintén óránként.

(#82036) tibike8 válasza Clemi (#82035) üzenetére


tibike8
őstag

És a Here ugyanitt jól tervezi? Azt nézted? Amúgy az is lehet, hogy többszörös a hiba. Ahogy nézem az elmúlt 1 napon nem frissült a térkép és az én esetemben jól tervezett még a 4-es verzóval.

[ Szerkesztve ]

(#82037) zsoltzsolt válasza Clemi (#82035) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#82038) tibike8 válasza zsoltzsolt (#82037) üzenetére


tibike8
őstag

Ez milyen beállításokkal terveződött?

(#82039) sunpower


sunpower
tag

Van esetleg valakinek arról tapasztalata, hogy 2-3-4G módok közül melyikben merül kevésbé az akksi?
Nincs mobilnetem, úgyhogy nem érdekes melyik üzemmódban van.

(#82040) tibike8 válasza sunpower (#82039) üzenetére


tibike8
őstag

Akkor használd 2G-n. Ott fogyaszt legkevesebbet.

(#82041) zsoltzsolt válasza tibike8 (#82038) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Gyalogos mód, földutakat ne rakja bele

(#82042) Clemi válasza tibike8 (#82036) üzenetére


Clemi
veterán

Ezt az asztali térképek programmal terveztem, de most kipróbáltam, a Here ugyanoda tervez.

(#82043) bluemirage válasza sunpower (#82039) üzenetére


bluemirage
őstag

[törölve] elnézést.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#82044) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Ez most mi ?? :F :F valamelyik reggel frissítés utánaz ébresztő félig magyar..félig angol :W :W

Lumia 950XL

(#82045) Snooker


Snooker
senior tag

[link] Ezt az értesítést kapom kb 3 napja 1-2 alkalommal egy nap alatt. Mi lehet ez?

(#82046) hroberto válasza Snooker (#82045) üzenetére


hroberto
veterán

Szerintem Időkép bug.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#82047) Snooker válasza hroberto (#82046) üzenetére


Snooker
senior tag

Köszi. Fent van az az app, tehát igazad lehet!

[ Szerkesztve ]

(#82048) A Zéé válasza ZsoltG60 (#82044) üzenetére


A Zéé
addikt

ugyanilyen nekem is... Jól sikerült az update :N

Just a simple Lineman...

(#82049) Francia91 válasza ZsoltG60 (#82044) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem is félig angol, mióta .420 van, de valahogy nem tud sem érdekelni, sem zavarni...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#82050) this is life válasza ZsoltG60 (#82044) üzenetére


this is life
Ármester

A 420 ota ilyen lett, majd javitjak... de amugy se sokat szamit.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.